نظرسنجی در ارتباط با اعتبار های کاربران در انجمن

نظر شما در رابطه با اعتبار های انجمن چیست؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,245
  • نظرسنجی بسته شده است .

Francis Drake

کاربر سایت
Dec 24, 2008
7,761
نام
کیارش
سایت شده مهد کودک . همش هم به خاطر همین اعتبار ـه . من که دیگه عمرا پام رو تو انجمن اخبار بازی ها نمیذارم . چون این اعتبار ها یه سری مسخره بازی هارو تو فروم باب کرده . هر کی یه Territory واسه خودش راه انداخته و شده godfather چهار تا نوچه هم دور برش !!اون زمانی که نه تشکر بود نه اعتبار چه جو خوبی تو سایت بود :| حتی دعوا ها و کل کل ها هم یه شرفی داشت !
الان طرف تازه وارد میاد تو سایت میبینه من کاربر فعالم . نمیدونه 90 درصد اعتبارم رو از تاپیک فوتبال گرفتم . :))

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
خوب این نظرسنجی هم تمام شد، البته نمی دونم چرا با یکم درگیری بین یسری از اعضا، اونم اعضایی که خیلی وقت از فعالیتشون می گذره. در هر صورت آمار رو در زیر می گذارم برای علاقه مندان چون یسریش ممکنه براتون جالب باشه.

این نظرسنجی چجوری حساب می شه و آمار نهایی چیست؟
تصمیم ما برای آمارگیری این نظرسنجی به این شکل بود که این نظرسنجی در واقع 2 نظرسنجی جداگونه در قالب 3 گزینه هست که به صورت کلی می تونه دوتا سوال رو برای ما روشن کنه:

وضعیت سیستم اعتبار:حذف شود => گزینه 1
حذف نشود => گزینه 2+3
وضعیت کاربر فعال:توسط مدیر => 1+2
توسط اعتبار => 3

چون این نظرسنجی بیشتر در ارتباط با کاربران فعال هست قرار بر این بود که رای هر کاربر فعال 2 امتیاز حساب شود!

بعد از شروع نظرسنجی و چند صفحه بحث اعضا دیدیم درست این هست امتیاز کاربران تازه وارد از نظرسنجی حذف شود چون کسی که به فرض فقط 1 ماه در اینجا فعالیت کرده اصلاً شناخت درستی نه از اعضا، نه از سایت و نه از سیستم اعتبار داره که بخواد تصمیم بگیره در این مورد. بنابراین قرار بر این شد که رای تمام کاربرانی که تاریخ عضویتشون بعد از October 2011 هست از نظرسنجی خارج شوند. اینطوری یسری سو استفاده های کوچکی هم که یسری با id دوم انجام دادن گرفته می شه.

در زیر من آمار دو تا از گروه ها رو می گذارم که برای یسری می تونه خیلی جالب باشه چون کاملاً مغایر هست با دلایل یسری از کامنت هایی که اینجا گذاشته شده بود مبنی بر اینکه این نظرسنجی درست نیست.

آمار کاربران فعال:
در مجموع 90 کاربر فعال در این نظرسنجی شرکت کرده اند که نتیجه به صورت زیر هست:
گزینهتعداد کاربران فعال
144
229
317

این آمار یعنی:
44 نفر خواهان حذف اعتبار و 46 نفر خواهان باقی موندن اون هستند.
73 نفر خواهان انتخاب کاربر فعال توسط مدیران و تنها 17 نفر خواهان باقی ماندن روال کنونی هستند.

آمار کاربرانی که رای آنها حساب نمی شود: (کاربرانی که تاریخ عضویت آنها بعد از October 2011 است)
گزینهتعداد کاربر جدید
185
239
336
همانطور که می بینید گزینه 1 با گزینه 2+3 تقریباً در یک سطح قرار دارن پس می بینید که اینطوری هم نیست که هرکی اعتبار نداره میاد به گزینه 1 رای می ده ولی هر کی اعتبار داره می ره به گزینه 2 یا 3 رای می ده!

آمار نهایی:

حذف سیستم به طور کامل و معیار انتخاب کاربر فعال، میزان فعالیت مفید شخص و تایید مدیران باشد683+44-85 = 642
سیستم اعتبار حذف نشود ولی کاربر فعال فقط براساس میزان فعالیت مفید و تایید مدیران باشد322+29-39 = 312
سیستم اعتبار در حال حاضر مشکلی ندارد و همینطور باقی بماند240+17-36 = 221

سوال 1: سیستم اعتبار حذف شود؟بله => 642
خیر => 533
سول 2: کاربر فعال توسط مدیر انتخاب شود؟بله => 954
خیر => 221

خوب با این حساب نتیجه کاملاً معلوم هست!
کاربر فعال از این به بعد مثل قدیم توسط مدیران سایت انتخاب خواهد شد و حدالامکان نوشته خواهد شد در زیر نام کاربر که شخص در چه انجمنی فعالیت مفید دارد!

وضعیت کاربران فعال فعلی چه می شود؟
کلیه کاربران فعال سایت در حال حاضر به مدت 1 ماه (یه مقدار بیشتر یا کمتر) وقت دارند به مدیرا نشون بدن که فعال بودنشون در چه بخش هایی بوده! کسانی که خودشون می دونن فعالیت مفید دارند که اصلا نمی خواد کاری انجام بدن، کسانی که فکر می کنن ممکنه این تگ ازشون گرفته بشه این فرصت رو دارن تا بیشتر خودشونو نشون بدن به مدیرا توی این مدت تعیین شده. بعد از 1 ماه مدیرا با توجه به شواهد و پست ها تصمیم می گیرن و در صورت لزوم درجه فعال از شخص گرفته می شه.
البته کاربر فعال در سیستم جدید محدودیت نداره. اگر این سایت 100 تا عضو داشته باشه و هر 100 نفر فعالیت مفید داشته باشند همه می شن فعال. یسری فکر می کنن مثلاً درجه کاربر فعال چیزی هست که مدیرا می خوان بین رفیقاشون تقسیم کنن و تموم می شه.
انتخاب کاربر فعال هیچ ربطی به تاریخ عضویت، تعداد پست، تعداد رفیق نداره. فقط از روی فعالیت و پست های شخص تعیین می شه و دائمی هم نیست یعنی شما تا زمانی کاربر فعال هستید که فعالیت داشته باشید.
احتمال داره یسری مزایا به کاربران فعال اضافه بشه!

توجه: انجمن های بی ارتباط با اهداف سایت هیچ کاربر فعالی ندارند، مثل شخصی که اعتبارش رو از بازارچه به دست آورده و کاربر فعال شده این شخص دیگه فعال نیست! کاربر فعال فقط شامل فعالیت در بخش ها و انجمن های اصلی سایت می شه نه فعالیت در مباحث گوناگون، کلوب ها، بلاگ ها و موارد مشابه.

وضعیت اعتبار چه می شود؟
از روی آمار که یعنی اعتبار باید به کلی حذف شود، ولی از اونجایی که آمار اعتبار مثل کاربر فعال خیلی دارای اختلاف زیاد نیست! در حال حاضر ستاره های اعتبار از زیر آواتار ها به کلی حذف می شوند ولی کماکان در پروفایل شخص قابل نمایش هستند. دوستان می توانند به یکدیگر اعتبار بدهند ولی اعتبار از الان هیچ تاثیری در هیچ قسمتی در سایت ندارد.

در مورد ارائه یک سیستم جدید با توجه به نظرات داده شده به زودی در یک تاپیک جدید بحث خواهد شد. اما احتمالاً سیستم جدید سیستم Like خواهد بود ولی به چه صورت؟ بحث خواهد شد در تاپیکش.

موفق باشیم

RED_BEARD39

Ghost of Sparta
کاربر سایت
May 16, 2009
6,360
نام
Ǝـــحـــســـان
عجب!!

خوب الان دیگه اعتبار نمیخواد و هر کاربر باید فعالیت کنه دیگه اره؟

نه مثلا 12 سال فعالیت کنیم تا بشیم کاربر فعال مقلا فوقش 6 ماه کافیست

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
بعد از شروع نظرسنجی و چند صفحه بحث اعضا دیدیم درست این هست امتیاز کاربران تازه وارد از نظرسنجی حذف شود چون کسی که به فرض فقط 1 ماه در اینجا فعالیت کرده اصلاً شناخت درستی نه از اعضا، نه از سایت و نه از سیستم اعتبار داره که بخواد تصمیم بگیره در این مورد. بنابراین قرار بر این شد که رای تمام کاربرانی که تاریخ عضویتشون بعد از October 2011 هست از نظرسنجی خارج شوند. اینطوری یسری سو استفاده های کوچکی هم که یسری با id دوم انجام دادن گرفته می شه.

در زیر من آمار دو تا از گروه ها رو می گذارم که برای یسری می تونه خیلی جالب باشه چون کاملاً مغایر هست با دلایل یسری از کامنت هایی که اینجا گذاشته شده بود مبنی بر اینکه این نظرسنجی درست نیست.

آمار کاربران فعال:
در مجموع 90 کاربر فعال در این نظرسنجی شرکت کرده اند که نتیجه به صورت زیر هست:
گزینهتعداد کاربران فعال
144
229
317

این آمار یعنی:
44 نفر خواهان حذف اعتبار و 46 نفر خواهان باقی موندن اون هستند.
73 نفر خواهان انتخاب کاربر فعال توسط مدیران و تنها 17 نفر خواهان باقی ماندن روال کنونی هستند.

آمار کاربرانی که رای آنها حساب نمی شود: (کاربرانی که تاریخ عضویت آنها بعد از October 2011 است)
گزینهتعداد کاربر جدید
185
239
336

همانطور که می بینید گزینه 1 با گزینه 2+3 تقریباً در یک سطح قرار دارن پس می بینید که اینطوری هم نیست که هرکی اعتبار نداره میاد به گزینه 1 رای می ده ولی هر کی اعتبار داره می ره به گزینه 2 یا 3 رای می ده!

ممنون واقعا این حرکت لازم بود برای شفاف سازی
عالی بوداشکان جان .

Breaking Rules

کاربر سایت
Feb 4, 2011
486
Lich King @
تعداد کاربرهای فعال در سایت را هم میشه آمارش را بدید .
اگه کلا 90 نفر باشن که میشه به ازای هر 800 نفر 1 کاربر فعال که زیاد هم نیست .من فکر میکردم تعدادشون چند هزارتا باشه که دوستان اعتراض میکنن

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
خوب، عمدتا تصمیمات خوبی گرفته شده و جای تشکر داره. :)

فقط با اجازه دوستان من چند تا مساله رو بگم:

- انتخاب کاربر فعال به صورت غیر اتوماتیک و توسط مدیران انجمن خیلی تصمیم خوبیه. انصافا هیچ سیستم اتوماتیکی در این مورد قوی نیست و برای هر سیستمی یه راه فرار در میاد! مگه این که یه زمانی بشریت به حدی از پیشرفت برسه که یک هوش مصنوعی در حد GLaDOS طراحی کنه، اون وقت میشه کاربر فعال رو اتوماتیک کرد و داد دست گلیدوس!
icwx0mkzxzslg487t0a.gif

- به نظر من وجود سیستم اعتبار "در کنار یه سیستم دیگه" زیاد خوب نیست. یعنی اگر امکان اعتبار دادن باشه و اعتبار هم هیچ اثری نداشته باشه و مخفی باشه، اون وقت مثلا یه عده ای از کاربرها از اعتبار استفاده می کنند و یه عده ای از سیستم دوم و ... و فیدبکی که آدم از پستش می خواد بگیره که تا چه حد برای بقیه مفید بوده یه خورده مختل میشه (خصوصا اگه سیستم دوم مثبت و منفی باشه).

- سیستم دوم خوب قرار شد تاپیک جدا داشته باشه، ولی اگر بیشتر نظر مثبت روی لایک هستش ممنون میشم ادمین های انجمن در پست اول اون تاپیک مزایا و معایب این سیستم ها رو مختصرا بنویسند، و بگن علت این که نظرشون روی سیستم لایک مساعدتر از بقیه سیستم هاست چیه. البته لایک سیستم بدی نیست، ولی توی فروم های دیگه که دیدم به نظرم یه کم خشکه، و من زیاد هم متوجه تفاوتش با سیستم تشکر نمیشم...

البته از بچه ها هم خواهش می کنم بحث سیستم جایگزین رو ادامه ندن. من هم فقط می خواستم خواهش کنم یه کم مزایا و معایب سیستم جایگزین توی تاپیک آینده توضیح داده بشه.

ممنون. :)

Karchect

hardcore will never die, but you will
کاربر سایت
May 26, 2010
4,989
نام
کیان
اشکان جان واقعا تصمیمات عالی ـین

فقط به نظرم این تصمیمی که در مورد تگ گرفتین میتونه بعدا یه کم مشکل ساز بشه
بالاخره بعد از این یه ماه یه سری از تگ ها باید گرفته بشه و من فکر میکنم باید واسه انتقاد یه سری از اونایی که تگشون رو از دست میدن آماده باشین

لااقل واسه دفعه ی اول اگه امکانش باشه که همه ی تگ ها رو بردارین و از اول شروع کنین به تگ دادن فکر میکنم میتونه بهتر باشه
این سیستم که جا بیفته بعدا جو واسه از دست دادن تگ یه جورایی مساعد تر میشه و میتونه بازخورد منفی کمتری داشته باشه

Naruto

کاربر سایت
Dec 5, 2009
3,383
نام
داود
الان دیدم ستاره ها پریده گفتم بیام ببینم چه خبره دیدیم بله....:d

کلا همون چیزی که من میخواستم شد.نتیجه ی نظر سنجی و توضیحات هم کاملا منطقی بود.
اشکان جان چک کردم تو کتابمون مشکلی نداشت:-b:d(یادته که کتاب دکتر نعمت الهی)

فقط یه خواهشی از دوستان داشتم تا قبل اینکه تاپیک قفل بشه در این مورد:
ز روی آمار که یعنی اعتبار باید به کلی حذف شود، ولی از اونجایی که آمار اعتبار مثل کاربر فعال خیلی دارای اختلاف زیاد نیست! در حال حاضر ستاره های اعتبار از زیر آواتار ها به کلی حذف می شوند ولی کماکان در پروفایل شخص قابل نمایش هستند. دوستان می توانند به یکدیگر اعتبار بدهند ولی اعتبار از الان هیچ تاثیری در هیچ قسمتی در سایت ندارد.

در مورد اون قسمتی که بولد کردم.شاید در هیچ قسمتی از سایت تاثیر نداشته باشه ولی خب کاربری مثل من وقتی میبینه از یه پست خاصش مثلا اخباری که میذارم یا نقد هام(ترول ها رو نمیگما:d) یه تعدادی بهش اعتبار میدن ، دوست داره به کارش ادامه بده.این برای تمام کاربر ها صادقه.

همین....;)

The Reapér

کاربر سایت
Jun 25, 2008
654
نام
آرش
ممنون اما کاش از همون پروفایل هم حذف میشد و بساطش کلا ورمیفتاد این سیستم بسیار خز:D چون الان عملا دیگه فکر نمیکنم ارزشی داشته باشه و فقط جنبه دکور برای پروفایل داره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر