Sound Shapes

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
سلام !
شاید بین بازی های مختلف NGP , این عنوان رو کمتر کسی شنیده باشه ولی جالبه که منتقد سایت IGN بهترین بازی NGP رو همین Sound Shapes میدونه ! توضیحات IGN رو در مورد این بازی میخونین.

tba-sound-shapes-20110601015505914.jpg

کنسول NGP ليست قدرتمندي از Launch Title ها رو برای خودش جمع کرده که در بين اون ها يک سورپرايز بزرگ هم به چشم ميخوره : Sound Shapes
اين بازي پازل / پلتفورمر ساخته شرکت Queasy Games هست. شرکتي که بازي Everyday Shooter رو در کارنامه داره. Sound Shapes رو شايد بشه ترکيبي از بازي هاي Lumines و +N دونست. بازي اي نوآورانه , خلاقانه و اعتيادآور . بازي اي که حتي از Uncharted: Golden Abyss هم بيشتر نظر من رو به خودش جلب کرد.
شما در اين بازي چرخي رو هدايت مي کنين که در اطرافش اجزاي مکنده اي وجود داره. اين چرخ ميتونه از ديوار و سقف و ... بالا و پايين بره و همين طور بدون نگراني از نيروي جاذبه به هوا بپره. اگه چرخ شما به يک بن بست برسه و جايي براي پيش روي نداشته باشه , ميتونين دکمه پرش (تنها دکمه بازي) رو بزنين و در اين صورت چرخ به سمت بالاي صفحه ميره و البته به خاطر وجود نداشتن جاذبه ديگه به پايين برنميگرده و همون بالا مي مونه و من وقتي بعد از مدتي با اين مکانيزم بيشتر آشنا شدم , کاملآ جذب بازي شدم.
Sound Shapes بازي آسوني نيست. دشمنان متحرک , خطرهاي محيطي و البته ليزرهاي کشنده در انتظار شما هستند. در نقاط مختلف بازي هم آيتم هايي وجود داره که ميتونين اون ها رو جمع کنين و البته جمع کردنشون کار سختي هست. چيزي که Sound Shapes رو يک بازي مخصوص ميکنه اين هست که با هر حرکت در اين بازي , يک نُت موسيقي نواخته ميشه. وقتي چرخ شما در حال حرکت روي زمين هست يک نُت مخصوص شنيده ميشه و حتي ليزرهاي بازي هم نُت مخصوص خودشون رو توليد مي کنند. يعني شما بازي رو مثل هر پلتفورمر ديگه انجام ميدين ولي با هر حرکت يک آهنگ هم مي نوازين.

tba-sound-shapes-20110601015457024.jpg

هر مرحله از Sound Shapes يک تجربه موسيقايي جديد هست. فقط کافيه ريتم آهنگ اون مرحله دستتون بياد و بتونين متناسب با اون ريتم بازي کنين. براي مثال يک دشمن که به سمت شما مياد ميتونه باعث بر هم زدن اين ريتم زيبا باشه ولي بايد جوري بازي کنين تا به جز کسب امتياز مناسب , يک ملودي زيبا هم بسازين.
بيش از 30 مرحله در اين بازي وجود داره ولي ميتونين اين تعداد رو به هزاران مرحله برسونين. Sound Shapes يک اديتور با کاربري راحت براي ساخت مراحل و موسيقي ها داره. با استفاده از صفحه لمسي NGP , به راحتي ميشه نُت هاي مورد نظر رو از وسايل موسيقي مختلف انتخاب کرد و يک آهنگ زيبا ساخت. من هميشه در ساختن چيزهاي مختلف در بازي ها مشکل دارم ولي حتي من هم تونستم يک آهنگ ترکيبي از چنگ و گيتار بسازم و توي بازي قرار بدم. شما ميتونين هر مرحله اي که دوست دارين رو بسازين و هر آهنگي که علاقه دارين رو در اون قرار بدين و مشخص کنين که هر نُت در کجاي مرحله و چه زماني نواخته بشه.
متآسفانه عکس ها يا حتي ويدئو نميتونه اين بازي رو اون طوري که هست نمايش بده و بايد خودتون اون رو تجربه کنين. بازي اي که رد کردن مراحل رو با کشف موسيقي ترکيب کرده و اولين بازي NGP هست که باعث ميشه وقتي اين کنسول وارد مغازه ها شد , اون رو تهيه کنم.

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,260
نام
امیر حسین
به نظر بازی جالب و همینطور که تو متن اشاره شده سختی میاد :d
گرافیکشم شبیه بازی های Pixel Junk هستش! :d باحاله :d

Fëanor

Spirit of Fire
کاربر سایت
Aug 22, 2008
7,258
نام
برهان
كسي از اين بازي خبر نداره ؟؟ تاريخش مشخص نشد؟؟؟؟
تو E3 چند تا از مراحل بازی رو به همراه گیم پلی به صورت زنده نشون دادن و بنظرم خوب بودش. تاریخ عرضش هم مثل اکثر بازی های ویتا هنوز معلوم نیست.

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,818
نام
مرتضی
مهمش کنین دیگه
چرا تو استور امارات هیچ خبری ازش نیست؟
اگه برا یکی از پلتفرم ها رو بخریم میتونیم با همون رو اون یکی هم بازی کنیم؟یا حتما باید هم برا نسخه پلی3 و هم برا نسخه ویتا جداگونه پول بدیم؟

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
بازی تو استور us به قیمت 15 دلار اومده حجمشم 980 مگ هست .بدیش اینه که دمو نداره .راستش یکم دودل شدم بازی را بخرم خوشم نیاد .اگه کسی خریده بیاد یه توضیحی درباره بازی بده ببینیم جه جوریاست:d

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,818
نام
مرتضی
ای بابا هنوز تو امارات نیومده

---------- نوشته در 12:21 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:14 PM ارسال شده بود ----------

بازی تو استور us به قیمت 15 دلار اومده حجمشم 980 مگ هست .بدیش اینه که دمو نداره .راستش یکم دودل شدم بازی را بخرم خوشم نیاد .اگه کسی خریده بیاد یه توضیحی درباره بازی بده ببینیم جه جوریاست:d

تو خریدش شک نکن خیلی از ویدیو هایی که از بازی اومده مربوط به بخش ساخت مراحل هست وگرنه بازی یه پلتفرمر بینظیره

C`mon

کاربر سایت
Sep 10, 2009
76
نام
محسن

من خریدم حرف نداره ! اونایی که با دنیایه MUSIC حال میکنن 100% با sound shapes حال میکنن !

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,882
نام
malek
بنده هم پیش خرید کرده بودم که امروز رفتم لینکهاشو هم برا ps3 و هم برا vita از اکانت us برداشتم که شب بزارم دانلود بشن.اونجوری که از تریلرها میشد فهمید بازی خوبی هستش مخصوصا واسه ویتا

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر