David Cage: به خاطر پول بازی نمی‌سازم.

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,955
نام
فرهاد
david-cage.jpg

درود.

آقای دیوید کیج، مرد خلاق دنیای گیم که در حال حاضر مشغول ساخت بازی جدید خود یعنی beyond two souls می‌باشد؛ در مصاحبه‌ای که با آقای Patrick Garatt در پاریس داشت، اذعان کرد که عناوینی که خلق می‌کند فقط برای درآوردن پول نیست. وی در ادامه سخنان خود اضافه کرد:

"وقتی به خلق بازی‌ می‌پردازم از خودم چیزهای زیادی به آن می‌دهم. این کار را (ساخت بازی) نه برای پول و نه برای جلب توجه و نه چیز دیگری انجام می‌دهم. بازی‌هایم را با شور و هیجان خلق می‌کنم، چون دوست دارم چیرهایی را با دیگران به اشتراک بگذارم زیرا چیزهایی برای گفتن دارم."

اقای کیج نیز در ادامه در مورد یکی از بازی‌های خوب خود یعنی Heavy Rain صحبت نمود و اذعان کرد:

"واقعا خودم را یک نویسنده Heavy Rain احساس می‌کنم. وی ادامه داد؛ قبل از شروع کار در بازی Heavy Rain، واقعا نمی‌دانستم چه چیزی را می‌خواهم بیان کنم، و یا در مورد چه چیزی می‌خواستم صحبت کنم. برای گفتن داستان بازی، به قرض گرفتن چیزهای متفاوتی پرداختم که در گذشته خودم با آن‌ها روبرو شدم. در Heavy Rain به این نتیجه رسیدم که می‌توانم از خودم صحبت نمایم و نوشتن داستانی که خود تمام جزئیاتش را می‌دانی و چیزهایی که در آن وجود دارد را تجربه کرده‌ای، بسیار آسان است."

Source

آخرین ویرایش:

Sir Nate Drake

کاربر سایت
Aug 31, 2011
438
نام
سید پرهام
اگه کیج بیش از حد دنبال پول بود میومد واسه ی هر بازیش ادامه میساخت و پول پارو میکرد
متاسفانه اینجا این کیج بیچاره هر چی میگه میریزن سرش.کیه که به پول علاقه نداشته باشه؟هر چی هم بیشتر بهتر ولی وقتی کیج اومده میگه من برای پول نمیسازم یعنی اینکه با علاقه دارم بازی میسازم و اون ذوق و علاقم برای ساختن و نوشتن داستان و بازیهاست که بیشتر از همه چی برام مهمه.اون ذوق و علاقه ی بیش از حدشه که براش پول میاره پس مطمئنا باید باید عشق به ساختنش براش مهمتر از همه چی باشه که موفقترش کنه

PAYdAR

کاربر سایت
Mar 19, 2013
176
جالبه کسایی که تو عمرشون حتی یک بازی هم نساختن میان اینجا جوری حرف میزنند که انگار استاد کیج از توی جوب درومده
اگه کیج دنبال پول بود الان بازیش مثل COD روی ماکروویو و جاروبرقی هم عرضه شده بود!
داداش گلم بازی مولتی پلتفورم میدونی چیه ؟ اگه منظورت تو اجاق برقیو سگا منظورته بذا بت بگم pc/ xbox / ps3 جزوشه و.

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
منتقد سینما هم حتی یک فیلم هم نساخته، حتی یکی، 1، واحد
شما منتقد گیمی؟
شما چند تا ساختی ؟
شما چند تا ساختی؟
مگه قراره هرکی بازی ساخته باشه در مورد استاد(!) حرف بزنه ؟
نه ولی ترول نکنه
اصلا کی این لقب استادی رو داده به ایشون ؟:biggrin1:​

از روی عادت همه میگن دیگه توی جامعه گیمری جا افتاده
اینکه اینهمه مصاحبه با ایشان میشود یعنی اینکه خععععلی ایشان مقام شامخی دارند و شایسته لقب استاد هستند
البته من خودم با این لقب موافق نیستم و نظرم به "حضرت استاد" نزدیکتره

Al!reza

کاربر سایت
Jul 27, 2011
7,549
نام
Alireza
شما چند تا ساختی؟
من تنها هنرم تو این صنعت مصرف کننده بودن هست ...
نه ولی ترول نکنه
شما نخ نده که ترول بشه
از روی عادت همه میگن دیگه توی جامعه گیمری جا افتاده
اینکه اینهمه مصاحبه با ایشان میشود یعنی اینکه خععععلی ایشان مقام شامخی دارند و شایسته لقب استاد هستند
البته من خودم با این لقب موافق نیستم و نظرم به "حضرت استاد" نزدیکتره​

غیر کوجیما که 4 نسل تو این صنعت بوده و چند تا مورد دیگه که مو سپید کردن تو این صنعت چه شکلی میشه به کسی که 2 تا بازی ساخته بگیم استاد ؟!
اگر قراره به این بگیم استاد باید به کسایی که بازی ساختن و فروش چند ده ملیونی داشته چی بگیم ؟
حضرت استاد برای 360 هم بازی میساخت باز هم میشد استاد ؟

Itachi_Uchiha

کاربر سایت
May 17, 2009
616
نام
امیر
برادر من , عزیز من دیوید کیج نه تو بخش بازاریابی QD کار میکنه نه کاری با پول در آوردن یا نیاوردنش داره ! وظیفش کاگردانی و نویسندگی و انتخاب بازیگر و ... هست ! اومده میگه من بازیمو برای پول در آوردن نمیسازم , یعنی داستانی که مینویسه داستان تجاری نیست , گیم پلیش اره بازی و میمون بازی رو در و دیوار و ... نیست ! من موندم چرا اینقدر سخته درک حرفای کیج !!!!!!! البته بیشتر برای ما ملت شهید پرور اینطوریه هااااا ... :| ضمنا چون ایشون استاد هستن و توی دنیای بازی فرد فوق العاده مهمی به حساب میان و همه قبولشون دارن و سبک خاص خودشونو دارن , هرروز از ۱۰۰۰ جای مختلف باهاشون مصاحبه میکنن , Problem ?! ای کاش سونی میومد تو ایران PS3 رایگان اهدا میکرد تا دیگه شاهد این مشکلات نباشیم ... سو تفاهم نشه من فقط خط او رو به این دوستمون گفتم . باقیش راجع به هیترای عزیز بود ...
دوسته من! حرف بنده کاملا جنبه ی شوخی داشت و از اون :D کاملا مشخص بود!!! پس شک دارم که شما بتونی حرفای منو بفهمی چه برسه به cage ;)
توهیناتم جواب نمیدم چون بچه ها جواب دادن ;)
موفق باشی

Dreamy

کاربر سایت
Aug 31, 2010
606
اگه کیج بیش از حد دنبال پول بود میومد واسه ی هر بازیش ادامه میساخت و پول پارو میکرد
متاسفانه اینجا این کیج بیچاره هر چی میگه میریزن سرش.کیه که به پول علاقه نداشته باشه؟هر چی هم بیشتر بهتر ولی وقتی کیج اومده میگه من برای پول نمیسازم یعنی اینکه با علاقه دارم بازی میسازم و اون ذوق و علاقم برای ساختن و نوشتن داستان و بازیهاست که بیشتر از همه چی برام مهمه.اون ذوق و علاقه ی بیش از حدشه که براش پول میاره پس مطمئنا باید باید عشق به ساختنش براش مهمتر از همه چی باشه که موفقترش کنه

بیخیال، فکر میکنی الان اینایی که دارن نمک میریزن درک نمیکنن معنی این حرف کیج رو ؟ :d
این بیچاره تو یه وضعی گرفتار شده که الان بیاد بگه شبه هم بازم همین بساط رو داریم اصلا ربطی به اینکه چی میگه نداره ! :d خودت رو خسته نکن .

DON MICHAEL

کاربر سایت
Jun 4, 2012
390
نام
علیرضا
من شخصا یکی از طرفدارای کیج و از فن های دو آتیشه بازیاش هستم و خیلی هم قبولش دارم ولی خواهشا همون طور که دوستان تو چند صفحه قبل اشاره کردن ، اینقدر در وصف یه فرد هر چقدر موفق و کاربلد ، اغراق نکنید !

واقعا دیگه لفظ استاد ، از اون رسالت واقعیش دراومده ! تو این فروم ، آدمی نبوده که به این لقب نایل نشده باشه ! تعریف وتمجید از یه نفر کار بدی نیست بلکه خیلی هم پسندیده است ولی دیگه کار نباید به جایی بکشه که آدم فکر کنه ، شخص مورد نظر حقیقتا ماورایی تشریف داره و از یه سیاره ی دیگه اومده!!

کلا ما ایرانی ها ،میونه خوبی با حد وسط و اعتدال نداریم ! یا اهل افراطیم یا اهل تفریط ! فرقی هم نداره چون در هر دو صورت از یه ور بوم میوفتیم !!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
در مورد حرفی هم که کیج زده ، باید بگم حرفش درسته ولی جمله اش یه جوریه که آدم رو به اشتباه میندازه!

در واقع منظورش اینه که موقع بازی ساختن ، گیمر جماعت رو اسکناس نمی بینه و قصدش این نیست که با ارائه یه بازی بی محتوا ، بخواد ملت رو بچاپه ! بلکه هزینه میکنه ، وقت صرف میکنه ، استعداد و فکر تیمش رو میذاره وسط و یه بازی میده بازار که ارزش پولی رو که گیمر در ازاش پرداخت می کنه ، داشته باشه!

وگرنه ،حتی اگه بذاریم به حساب اینکه از نون شب خودش و زن و بچه اش میزنه اما دست به درآمد حاصل از فروش بازیاش نمیزنه ، پس برای ساخت بازی بعدیش از کدوم گوری بودجه لازم رو جور میکنه؟:d اگه این طوری بود که بعد از ساخت Fahrenheit باید با صنعت گیم بای بای می کرد!!:d

آخرین ویرایش:

Zack_Fair

کاربر سایت
Mar 16, 2010
1,745
به نظر من عقاید ملت به هیچ کس ربط نداره طرف دوست داره به کیج بگه استاد. الکی دلیل نیارید.
می خواید گیر بدید از خود کیج انتقاد کنید کاری به اینکه فن هاش بهش استاد می گن نداشته باشید.
شما که حرف از تمدن و ... می زنید یه طرف دیگه قضیه رو هم ببینید که تو هرجا غیر ایران کوچکترین اقلیت ها هم آزادن تو نظراتشون.

Kratos-_-0_0

کاربر سایت
Sep 10, 2012
938
نام
ارین
واقعا الان 6 صفحه تاپیک رفته جلو فقط سر اینکه به کیج بگین استاد یا نه !!!ادم میمونه چی بگه
کلا فروم بازیسنتر بدترین جو ممکن تو تمام سایت های بازی به خودش گرفته
ادم واقعا از کامنت دادن تو فروم بازیسنتر به جز اینکه اعصاب خودشو خورد کنه نداره یه مشت کاربر که فکر میکنن
اسمون دهن وا کرده اینا از اسمون افتادن و اطلاعات خودشونو در حد غیر قابل تصوری میدونن(قصد بی احترامی به همه ندارم)
من کاری به بحث ندارم فقط امیدوارم این جو سریعتر از بین بره و تا یه کاربری نظر میده یا خبری میخونن سریعا علیهش جبهه نگیرن

TVVTTVVT

کاربر سایت
Sep 15, 2012
165
من اصلا این کچل بی غیرت رو بازی ساز نمیدونم چون PS3 ندارم پس از دید من و امثال من این کچل بی غیرت فرقی با شلغم نداره
گرچه واسه PS3 دارها بازیهای هنری خوبی میسازه ولی واسه من و امثال من که PS3 نداریم فرقی با شلغم نداره

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
به نظر من عقاید ملت به هیچ کس ربط نداره طرف دوست داره به کیج بگه استاد. الکی دلیل نیارید.
می خواید گیر بدید از خود کیج انتقاد کنید کاری به اینکه فن هاش بهش استاد می گن نداشته باشید.
شما که حرف از تمدن و ... می زنید یه طرف دیگه قضیه رو هم ببینید که تو هرجا غیر ایران کوچکترین اقلیت ها هم آزادن تو نظراتشون.

سهیل جان داستان همانطور هم که خودت می دونی جای دیگه هست 90 درصد این ها یکه با استاد مشکل دارن فن کنسول xbox360هستند

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
سهیل جان داستان همانطور هم که خودت می دونی جای دیگه هست 90 درصد این ها یکه با استاد مشکل دارن فن کنسول xbox360هستند

شرمنده حسین جان اما این حرکت خیلی بدی هستش که بچه ها رو خودی و غیرخودی خطاب کنی یعنی چون ... میگن فن ... هستن .

بیشتر به نظر من البته بعضی ها که یا مطلبی که گفته شده رو درک نکردن و دارن بر مبنای نظر بقیه نظر میدن یک تعداد از دوستان هم کلا از کیج خوششون نمیاد البته من نظر گروه دوم رو هم بد میدونم به خاطر اینکه 1000 دفعه این نظر ها رو دادن و همه شنیدن دیگه بیشتر به یک مشکل ... میمونه تا اینکه بخواد برای طرفداری از XBOX 360 این حرف ها زده بشه .

خوب اگه برای طرفداری از 360 باشه حتی مگه صحبت های دوستان از خوبی های این بازی که ساخته کم میکنه کسی که از بازی خوشش میاد از بازی لذت میبره کسی هم که نه .... دوشواری نداره .;)

بزرگترین مشکلی هم که اینجا وجود داره اینکه من اگه به آبدارچی دانشگاه بگم استاد به بقیه توهین میشه انگار دقیقا دوستان کلمه استاد رو برای خودشون معنی غلطی کردن هرکسی که یک چیزی به شما یاد بده یا علم شما رو بالا ببره میتونه استاد باشه حالا چه یک کلمه بگه زندگی شما رو دگرگون کنه یا اینکه یک ایده جدید برای زندگی به شما یاد بده یا راهنمایی کنه شما رو برای همین هستش که بعضی ها فکر میکنن استاد یا باید حتما دکترا یافوق لیسانس یا لیسانس یا فوق دیپلم داشته باشه که یکجا درس بده بشه استاد یا انقدر تو یک کاری ماهر باشه که بشه استاد اصلا اینطور نیست .

یک معلم کلاس اول ابتدایی میتونه از 1000 تا استاد استادتر باشه .

آخرین ویرایش:

AMIRz7

کاربر سایت
Apr 24, 2013
152
نام
امیر زمردی
غیر کوجیما که 4 نسل تو این صنعت بوده و چند تا مورد دیگه که مو سپید کردن تو این صنعت چه شکلی میشه به کسی که 2 تا بازی ساخته بگیم استاد ؟!
حالا من کاری به استاد گفتن یا نگفتنتون ندارم...این آقای کیج آدم بسیار محترمی هستش و تا جایی که من میدونم بیشتر از دو تا بازی هم ساخته...

gameware

کاربر سایت
May 5, 2006
1,393
نام
مهبد
طفلی فی سبیل الله کار می کنه
بابا بازی فارنهایت قشنگ بود خیلی حال کردم ، آفرین ، حالا این هوی رین کلیشه ای ترین داستانهای هندی رو چپونده تو چند تا دمو ، شد استاد چپ و راست هم بیانیه ول میده ، بسه دیگه بابا ، خوب بود بازیت ، یه سری نکات جالب داشت ، دیگه سرویس نکن که

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر