Crystal Dynamics : بازی Tomb Raider یک Uncharted نیست!!!

Nathan Drake

Evanescence
کاربر سایت
Apr 19, 2011
6,457
نام
Amir Ho3ein
آقای Darell Gallagher رئیس Crystal Dynamics عقیده دارد Tomb Raider Reboot نباید با بازی Naughty Dog یعنی سری Uncharted مقایسه شود.
tombraider61.jpg
وی در مصاحبه با Square Enix توضیح داد که چگونه وقتی شما این دو بازی را انجام میدهید،احساس متفاوتی نسبت به یکدیگر به شما القا میکنند و چگونه تفاوت های کوچک،باعث تفاوت بزرگی در ساخت آن ها میشود.
"خب،در واقع هر دوی آن ها action-adventure هستند؛بله از این حیث میتوانید آن ها را مقایسه کنید.من هم فکر میکنم باید این را قبول داشته باشیم و همچنین المان هایی وجود دارند که سری Uncharted کاملا از TR های قدیمی آن ها را برداشت کرده است؛خب،پس دوباره به سر همان دوراهی رسیدیم.من فکر میکنم موقعی که ما بازی را تمام و کمال نشان دهیم؛و شما بازی را از ابتدا تا پایانش تجربه کنید،باور میکنید که تفاوت های زیادی بین این دو بازی وجود دارد."
"من حدس میزنم چیزی که میتوانیم بین این دو مقایسه کنیم این باشد که شما دو شخصیت دارید که خیلی سر سخت هستند و کار های بزرگی انجام میدهند؛اما با تفاوت هایی در بازیگر(شخصیت اصلی)،صدا،حالات روحی و روانی و در نهایت داستان که این دو بازی را کاملا از یکدیگر مجزا میکنند.بنابراین،صدای ما،داستان ما،سرگذشت ما و شخصیت اصلی ما(منظور از ما،لارا است)کاملا با سری U متفاوت است."
"و تفاوت فاحش تر از آن در المان های گیم پلی است،همانطور که در Demo ها دیده اید ما یک چابکی و زیرکی خاصی به Lara داده ایم؛باز هم من فکر میکنم که ساختار بازی و این کار ما خیلی با سری U تفاوت دارد.من فکر میکنم ما فضاهای گسترده تری داریم و محور اصلی Game Play که هنوز به صورت کامل نمایش داده نشده است نیز متفاوت است.من فکر میکنم این ها واقعا تفاوت های بزرگی هستند.برای ویژگی شکار کردن؛شما میتوانید در جزیره به شکار آهوی کوهی و دیگر حیوانات بپردازید."
"من فکر میکنم تفاوت های بسیار زیاد و کوچکی وجود دارد که وقتی شما این عنوان را کامل تجربه کردید این دو بازی را کاملا از هم مجزا خواهید دانست.بنابراین اینجا فقط یک تفاوت بزرگ وجود ندارد.تفاوت های کوچک باعث تغییر خیلی چیز ها میشوند.
بازی Tomb Raider Reboot در تاریخ 5 مارچ 2013 بر روی X360,PC و PS3 منتشر خواهد شد.
منبع
پ.ن:سعی شده تا قسمت هایی که بیهوده بودند و فقط باعث زیاد شدن مطلب میشوند،حذف شده و قسمت های اصلی و مهم خبر قرار گیرد.(البته این قسمت ها فقط به 2 خط از متن مربوط میشوند)

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,057
نام
محمد امین
همین پشت سر هم صحنه سینمایی داشت اول افتاد تو اب بعد هواپیما بعدم که چترش به نوعی مثل UC بود نمی گم اینا رو تقلید کرد ولی خوب مثل نیتن بود که پشت هم درد سر میومد سراغش
به هر حال اقا مگه بده خدا کنه شبیه UC بشه X360بازا هم یه صفایی ببرن

آره این بخشها کامل شبیه U بود ولی تو تریلر اول E3 2011 ما یک گیم پلی و جو کاملا متفاوت نسبت به سری U دیدیم که و همچنین قبل از E3 امسال هم بازم یک گیم پلی متفاوت دیگه نشون دادن که نشان از تفاوتها هر دو عنوان بود..

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
خدایا ببین TR چقدر بدبخت شده که داره با یه عنوانی که تو این نسل ظهور کرد مقایسه میشه و انگ تقلید بهش چسبیده میشه. من خودم هیچ شباهتی بین این دو بازی ندیدم. دو بازی کاملا متفاوت بودن این دو.

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
زمانی که Naughty Dog داشت کرش میساخت این Tomb Raider بود که این سبک رو به اوجش رسوند.

با باقی بحث کاری ندارم ! ولی همچین میگین کراش میساخت انگار داشته بازی سنگ کاغذ قیچی می ساخته ! هر چی باشه کراش از سر دم داران سبک خودشه ! گفتم که حواستون باشه ! به باقی بحث شیرین تومب ریدر ادامه بدید دی
پ.ن : ترول کردن کراش ندیده بودیم که اونم به سلامتی دیدیم !

r7asmu7s

کاربر سایت
Nov 5, 2008
273
نام
مهرزاد
اگه جفتشون بگن ما از هم تقلید کردیم یا رد کنن ، اصل موضوع که اصلِ اینجور بازی های Action-Adventure برمیگرده به ایندینا جونز . برای من یکی هر چیزی که حتی شبیه این فیلم درست بشه دوست داشتنی . لول ، هریسون فورد و اپلسبرگ یه موقع نمی پرن بین این بازی ساز ها بگن : Who's Your Daddy ؟! :D .

//

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
ینی مقایسه TR با U مایه ی بدبختیه تومب هست ؟ :o
درسته تومب از آنچارتد قدیمی تره ولی این تومب جدید خیلی شبیه آنچارتد هست و به سری های قبلی شباهت نداره . حداقل تریلری که تو e3 نشون دادن و ما داریم این تومب ریدر رو میگیم که قراره 2013 بیاد . البته من خیلی دوست دارم کاملا شبیه آنچارتد بشه تا 360 داران ببینن گیم ینی چی :D

آخرین ویرایش:

kolange_bill

کاربر سایت
Apr 2, 2012
209
اینکه بگیم TR از نوآووری بازی Uncharted بهره برده و به قول معروف تقلید کرده یه بحث هست و اینکه بگیم کلا TR از Uncharted تقلید کرده یه بحث دیگه...

چون نمیشه گفت TR از U تقلید کرده این بازی خودش یکی از پیشگامان سبک action-adventure هست. ولی در مورد نواوری‌هایی که در U بوده و TR هم در سری جدیدش خواسته از اونها بهره ببره قابل بحث هست. چون Uncharted بی شک یکی از بهترین بازی‌های سبک AA هست.

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
خدایا ببین TR چقدر بدبخت شده که داره با یه عنوانی که تو این نسل ظهور کرد مقایسه میشه و انگ تقلید بهش چسبیده میشه. من خودم هیچ شباهتی بین این دو بازی ندیدم. دو بازی کاملا متفاوت بودن این دو.

چه بخوای، چه نخوای قبول کنی، Uncharted همین نسل اومد و تو این سبک سرآمد شد. بازی های دیگه این سبک هم خواه یا ناخواه ازش الهام میگیرن/تقلید می کنن. Tomb Raider هم یکیشونه.

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
چه بخوای، چه نخوای قبول کنی، Uncharted همین نسل اومد و تو این سبک سرآمد شد. بازی های دیگه این سبک هم خواه یا ناخواه ازش الهام میگیرن/تقلید می کنن. Tomb Raider هم یکیشونه.

این وسط فقط انچارتد هست که از هیچ بازی الهام نگرفته و ربطی نداره مثلا اگه یکی بگه از تامرایدر و گیرز الهام گرفته حکم اعدام اون شخص را باید امضاء کرد ;;) البته چه بخوای چه نخوای !

iwes

کاربر سایت
Sep 2, 2006
1,707
نام
محمد
یعنی واقعا هیچ شباهتی ندیدی؟

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
این وسط فقط انچارتد هست که از هیچ بازی الهام نگرفته و ربطی نداره مثلا اگه یکی بگه از تامرایدر و گیرز الهام گرفته حکم اعدام اون شخص را باید امضاء کرد ;;) البته چه بخوای چه نخوای !

ننه من غریبم بازی در نیارید. کسی اینجا نگفته که Uncharted از هیچ بازی الهام نگرفته. وقتی چیزی برای توجیح ندارید باید هم اینجوری برید جاده خاکی...

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,606
نام
حسین
اونوقت کی همچین حرفی رو زده؟؟؟خوب معلومه این رابطه در مورد انچارتد هم صادق ون اول از tr تقلید کرد ولی تقلید درست به طوری که تو این سبک حتی از tr هم جلو زد الان هم سازنده های tr پیشرفت اونا رو دیدن و دارن ازش الهام میگیرم امیدوارم تقلید اینها هم خوب جواب بده

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,057
نام
محمد امین
قضیه خیلی روشنه
سری U امد از بخشی از TR های قبلی الهام گرفت اما کل بازی رو شامل نمیشد و مواردی مثل اکشن و کلا شوتر رو به بازی اضافه کرد که باعث موفقیتش شد حالا TR اومده اون اکشن بالا رو از سری U الهام گرفته و به بازیش اضافه کرده..

برای من گیمر که فرقی نمیکنه اما برای شمای فن چرا..!

dark souls

کاربر سایت
May 19, 2012
1,025
نام
رضا
uncharted كه 90% بازيشو از سري tomb raider الهام گرفته اينو ديگه ننه قمرم ميدونه اگه tomb raider نبود الان uncharted هم نبود صحنه هاي سينمايي هم كه الان تو همه بازي ها باب شده حالا چون سينمايي شده از uncharted الهام گرفته :d

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
تقليد تشابه و الهام گيري هميشه هست مثلا كسي نيومد به GEOW بگه كه از Warhammer 40k يا بكار گيري سيستم كاور گير تو GEOW كه هيچ كسي تقليد نخوندش و... حالا نميدونم چرا ميگيد تقليد ؟اين ها هميشه هستند و كسي نميتونه منكرش بشه مثل همين DS3 كه الهام هاي زيادي گرفته

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر