Crystal Dynamics : بازی Tomb Raider یک Uncharted نیست!!!

Nathan Drake

Evanescence
کاربر سایت
Apr 19, 2011
6,457
نام
Amir Ho3ein
آقای Darell Gallagher رئیس Crystal Dynamics عقیده دارد Tomb Raider Reboot نباید با بازی Naughty Dog یعنی سری Uncharted مقایسه شود.
tombraider61.jpg
وی در مصاحبه با Square Enix توضیح داد که چگونه وقتی شما این دو بازی را انجام میدهید،احساس متفاوتی نسبت به یکدیگر به شما القا میکنند و چگونه تفاوت های کوچک،باعث تفاوت بزرگی در ساخت آن ها میشود.
"خب،در واقع هر دوی آن ها action-adventure هستند؛بله از این حیث میتوانید آن ها را مقایسه کنید.من هم فکر میکنم باید این را قبول داشته باشیم و همچنین المان هایی وجود دارند که سری Uncharted کاملا از TR های قدیمی آن ها را برداشت کرده است؛خب،پس دوباره به سر همان دوراهی رسیدیم.من فکر میکنم موقعی که ما بازی را تمام و کمال نشان دهیم؛و شما بازی را از ابتدا تا پایانش تجربه کنید،باور میکنید که تفاوت های زیادی بین این دو بازی وجود دارد."
"من حدس میزنم چیزی که میتوانیم بین این دو مقایسه کنیم این باشد که شما دو شخصیت دارید که خیلی سر سخت هستند و کار های بزرگی انجام میدهند؛اما با تفاوت هایی در بازیگر(شخصیت اصلی)،صدا،حالات روحی و روانی و در نهایت داستان که این دو بازی را کاملا از یکدیگر مجزا میکنند.بنابراین،صدای ما،داستان ما،سرگذشت ما و شخصیت اصلی ما(منظور از ما،لارا است)کاملا با سری U متفاوت است."
"و تفاوت فاحش تر از آن در المان های گیم پلی است،همانطور که در Demo ها دیده اید ما یک چابکی و زیرکی خاصی به Lara داده ایم؛باز هم من فکر میکنم که ساختار بازی و این کار ما خیلی با سری U تفاوت دارد.من فکر میکنم ما فضاهای گسترده تری داریم و محور اصلی Game Play که هنوز به صورت کامل نمایش داده نشده است نیز متفاوت است.من فکر میکنم این ها واقعا تفاوت های بزرگی هستند.برای ویژگی شکار کردن؛شما میتوانید در جزیره به شکار آهوی کوهی و دیگر حیوانات بپردازید."
"من فکر میکنم تفاوت های بسیار زیاد و کوچکی وجود دارد که وقتی شما این عنوان را کامل تجربه کردید این دو بازی را کاملا از هم مجزا خواهید دانست.بنابراین اینجا فقط یک تفاوت بزرگ وجود ندارد.تفاوت های کوچک باعث تغییر خیلی چیز ها میشوند.
بازی Tomb Raider Reboot در تاریخ 5 مارچ 2013 بر روی X360,PC و PS3 منتشر خواهد شد.
منبع
پ.ن:سعی شده تا قسمت هایی که بیهوده بودند و فقط باعث زیاد شدن مطلب میشوند،حذف شده و قسمت های اصلی و مهم خبر قرار گیرد.(البته این قسمت ها فقط به 2 خط از متن مربوط میشوند)

mrspear

کاربر سایت
Jun 24, 2011
322
نام
Amir Mohamad
البته من که با دیدن یک تریلر نمی تونم درست قضاوت کنم!ولی مثل اینکه بعضی ها بازی رو هم تموم کردند و حالا دارن دربارش نظر میدن!
خوده سازنده این بازی تاکیدکرده و گفته که TR تفاوت های ریزی داره که بعد از بازی کردنش دیده میشه از جمله Open World بودنش
که خوده همین موضوع تفاوت بزرگی رو بینشون ایجاد میکنه.همچنین در مورد نداشتن معما و دوری از ریشه ها هم باید بگم قطعا در یک تریلر مثل این
صحنه های اکشن و حرکات سینمایی خیلی جلوه بیشتری داره تا صرف چند دقیقه تریلر تنها برای حل یک معما!

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
جالبه خدایش. بیشتر معماها انچارتد و حرکات ناتان دریک توی تومب ریدر های قبلی وجود داشت. البته شاید سن بعضی ها قد نده اما پیشنهاد میشه به چند تا از نقد های انچارتد 1 مراجعه کنید. در این که تومب ریدر جدید از انچارتد هم الهام گرفته شکی نیست اما کسی نمی تونه سازنده هاش متهم کنه چون به هر حال صنعت بازی همیشه همینطوریه. یک بازی خیلی محبوب میشه طوری حتی عناوین پیشرو هم ازش الهام میگرند. البته من باز هم نمی فهمم چه طوری یک سری از دست مسئولین Crystal Dynamics شاکی هستند وقتی بازی خودشون حداقل 20 30 درصد المان هاشو از تومب ریدر گرفته.

Red V

کاربر سایت
Sep 19, 2010
2,641
نام
وحيد
جالبه خدایش. بیشتر معماها انچارتد و حرکات ناتان دریک توی تومب ریدر های قبلی وجود داشت. البته شاید سن بعضی ها قد نده اما پیشنهاد میشه به چند تا از نقد های انچارتد 1 مراجعه کنید. در این که تومب ریدر جدید از انچارتد هم الهام گرفته شکی نیست اما کسی نمی تونه سازنده هاش متهم کنه چون به هر حال صنعت بازی همیشه همینطوریه. یک بازی خیلی محبوب میشه طوری حتی عناوین پیشرو هم ازش الهام میگرند. البته من باز هم نمی فهمم چه طوری یک سری از دست مسئولین Crystal Dynamics شاکی هستند وقتی بازی خودشون حداقل 20 30 درصد المان هاشو از تومب ریدر گرفته.

والا كسري جان من و خيلي هاي ديگه كه فن بي كله انچارتد هستيم اومديم و گفتيم كه خدا كنه برعكس بازي شبيه انچارتد باشه تا ما هم لذت ببريم و خيلي تازه بهمون حال ميده !:d

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza

کسری جان بابا مگه کسی هم متهم کرده سازنده بازی TR ؟ خوب بعضی ها پیدا میشن کارشون همینه هی میگردن بگن فلانی از فلانی تقلید کرده و... کنترل فلانی از فلانی هستش ایده فلانی مال فلانی بوده .

کسی که گیمر باشه از بازی خوب استقبال میکنه حالا میخواد دوتا بازی مثل هم هم باشن اما داستانشون فرق داشته باشه و بازی خوبی باشه چه اشکالی داره مثل هم باشن .

بعضی ها بازیکردن رو با بازی قایم موشک اشتباه گرفتن مثل بچه ها من اول دیدم تو دوم دیدی من گفتم سوک سوک تو نگفی .

کسی که گیمر باشه از بازی خوب استقبال میکنه . تا اونجا که من هم ویدیو ها رو دیدم واقعا حال کردم با TR جدید وقعا عالی بود حالا میخواد مثل هر بازی دیگه ای باشه مهم خود بازی هستش که آدم بازی میکنه لذت میبره .

MOHS4N

کاربر سایت
May 30, 2011
821
نام
محسن
والا كسري جان من و خيلي هاي ديگه كه فن بي كله انچارتد هستيم اومديم و گفتيم كه خدا كنه برعكس بازي شبيه انچارتد باشه تا ما هم لذت ببريم و خيلي تازه بهمون حال ميده !:d

یعنی کاملا تایید میشه.زدی به هدف.

War Has Change

کاربر سایت
Dec 29, 2009
3,036
نام
شایان
کاملا موافقم . خود آنچارتد المانهای خوب خیلی از سرگرمیهارو یکجا بصورت فوق العاده و عالی جمع کرد بود . از نظر داستانی و گیم پلی به TR شبیه بود .
از نظر شخصیت پردازی نیت نمونه-ی مدرن-تر ایندیانا جونز بود ! از نظر جو محیط و طراحی مراحل بنظرم خیلی خیلی شبیه سری کمیکهای تن تن بود .
اگه کسی هم بخاطر اینکه دارن از المانهای خوبه آنچارتد تو TR استفاده میکنن شاکیه نمیشه بهش گیمر گفت !

Loghman

زمان تنها چیزیست که به عدالت بین همه تقسیم شده است
کاربر سایت
Apr 1, 2010
2,596
نام
لقمان
کسی که سکان دار کشتی بوده یه کم سکان رو میده دسته یه تازه به دوران رسیده بعد همینجوری که اون تازه به دوران رسیده داره کشتی رو هدایت میکنه چند نفر ازش تعریف میکنن حالا این سکان دار چون چند نفر بیشتر از اون تازه به دوران رسیده تعریف کردن اومده داره مثل اون هدایت میکنه بعدشم میگه هدایت کردن من مثل اون نیست، من از قبل میدونستم !!
عجب . . .
بخدا اول که trailer TR رو دیدم گفتم این که unchartedـه!!!!
بحث سر این نیست که بازی خوبی میشه یا نه بحث سر اینه که اینا میگن بازی Tomb Raider یک Uncharted نیست، در صورتی که هست خوبشم هست .

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
کسری جان الهام گرفتن یه مسئله ـست ، کلون کردن یه مسئله ی دیگه.
آنچارتد Theme خودش رو از لارا کرافت و ماجراجوییهاش الهام گرفت. ولی من غیر از این مورد کوچک ترین شباهتی بین این دو تا بازی ندیدم.
شوتینگ آنچارتد که کوچک ترین شباهتی به اکشن های نه چندان با کیفیت توم ریدر های قبلی نداره. اصلا مکانیزمشون کلا فرق میکنه.
سکو بازی های آنچارتد هم خیلی سریع تر و آزادانه تر از توم ریدر هست. (با توجه به سیستم شوتینگ بازی که قابلیت تیر اندازی هنگام پلتفرمینگ رو به گیمر میده)
معما ها هم که قابل مقایسه نیستند. معما های توم ریدر معما های محیطی بزرگ بودن و کلا Base یه مرحله رو تشکیل میدادن ولی معما های آنچارتد کم تعداد و کوچک بودن.
از نظر داستان و به خصوص شخصیت پردازی هم که همه چیز روشنه.

به طور کلی این 2 تا بازی از نظر من اینجوری تقسیم بندی میشن:

توم ریدر : 50% معما ، 40% پلتفرمینگ ، 10% شوتینگ
آنچارتد : 50% اکشن ، 40% پلتفرمینگ ، 10% معما

ولی الان این توم ریدر عملا خود آنچارتد شده. من با این مسئله هیچ مشکلی ندارم اتفاقا استقبال هم میکنم ولی نمیشه این مسئله رو انکار کرد یا با الهام گرفتن آنچارتد مقایسه کرد.
اینجور که از شواهد بر میاد تمرکز توم ریدر جدید دیگه مثل قدیمیاش روی اون معما های بزرگش نیست. بلکه مثل آنچارتد بیشتر تمرکز رو روی اکشن ، صحنه های سینمایی و پلتفرمینگ گذاشتن.
ممکنه من اشتباه کنم ولی تا الان که اینجوری نشون میده حال و هوای بازی.

CAP\MortezA63

کاربر سایت
Mar 13, 2009
1,653
نام
MortezA
خوب راست میگه دیگه این اسمش TR هست اون uncharted خوب معلومه lol کلا مشخص هست که اصلا تقلید نکردن مثل خیلی از بازیها که از God of War تقلید نکردن و راه خودشون رو رفتن lol بعضی وقتا آدم میمونه چی بگه...!!! حداقل نکردن 2 تا تریلر بیرون بدن که نزدیک به UC نباشه آدم ببینه گول بخوره بگه نه یه کاره جدید و ایده ی جدید هست..!!!!!من فکر کردم مقاوت و پافشاری بی دلیل و منطق فقط تو ایران هستش الان یه کم امیدوار شدم...!!!

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,256
نام
ماکان
برخلاف تصور اکثر ماها یه ژانر و یا یک جریان نمیتونه به اسم کسی ثبت بشه.

TR گیم پلی سنتی خودش رو گذاشته کنار و کامل مسیری رو داره طی میکنه که UC تو این نسل آغاز کرد اما همچین الهام گیری هایی خصوصا توی این صنعت اجتناب ناپذیره و نمیشه کسی رو بخاطرش محکوم کرد. وقتی UC میاد با این استایل به این سطح از موفقیت میرسه کاملا طبیعی هست که دنباله رو خواهد داشت.

من دوست ندارم به این اتفاق بگم تقلید محض، من اسمش رو میزارم یک جریان جدید. همیشه همینطوره، یه سری بازی آوانگارد هستن و بقیه رو به الهام گیری از خودشون وا میدارن. مثل Halo و یا GeoW و FF و ...

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
زمانی که Naughty Dog داشت کرش میساخت این Tomb Raider بود که این سبک رو به اوجش رسوند.
پا برهنه آیا .. ؟ TR به اوج نرسونده TR این سبک رو ایجاد کرده تقریبا .
مهم اینه که الان اون کسی که این سبک رو ایجاد کرده (TR) تلاش میکنه بازیشو شبیه بکنه به کسی که این سبک رو استاد کرده (U) :D

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,128
نام
محمد امین
قسمتهای از TR تقلید از U هست ولی بازی اینطوری نیست که بگیم 100 درصد تقلید کردن فقط کمی بخش اکشن بازی رو به تقلید از U ساختن که اجتناب ناپزیره یعنی اگر میخواستن تقلید نکنن باید تعجب میکردیم..

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,644
نام
حسین
قسمتهای از TR تقلید از U هست ولی بازی اینطوری نیست که بگیم 100 درصد تقلید کردن فقط کمی بخش اکشن بازی رو به تقلید از U ساختن که اجتناب ناپزیره یعنی اگر میخواستن تقلید نکنن باید تعجب میکردیم..
همین پشت سر هم صحنه سینمایی داشت اول افتاد تو اب بعد هواپیما بعدم که چترش به نوعی مثل UC بود نمی گم اینا رو تقلید کرد ولی خوب مثل نیتن بود که پشت هم درد سر میومد سراغش
به هر حال اقا مگه بده خدا کنه شبیه UC بشه X360بازا هم یه صفایی ببرن

آره این بخشها کامل شبیه U بود ولی تو تریلر اول E3 2011 ما یک گیم پلی و جو کاملا متفاوت نسبت به سری U دیدیم که و همچنین قبل از E3 امسال هم بازم یک گیم پلی متفاوت دیگه نشون دادن که نشان از تفاوتها هر دو عنوان بود..
خوب معلومه دیگه قرار نیست که COPY/PASTEباشن یه تفاوت هایی هم دارن تقریبا قالبشون یکیه ولی خوبه در هر صورت

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر