نسل بازی سازی به کجا میرود ؟

.:Layho:.

کاربر سایت
Jul 14, 2007
992
نام
Hanzo Hasashi
کسی توی خیابونها و کوچه ها فوتبال بازی نمیکنه برای اینکه دو سمت خیابون ماشین پارک شده و هر 10 ثانیه یک ماشین از داخل کوچه رد میشه :D ربطی هم به کنسول بازی نداره.
به خدا منظور حتما تهران یا بازی کردن در خیابان نیست که! منظور اصلی فاصله گرفتن از فعالیتهای طبیعی انسانیست، موضوع بازی کردن در کوچه هم معادل بازی کردن در پارکهاست، که جای خودش هم داده به چیزهای دیگه!
پ.ن: حالا باز بیاید بگید فلانه!

kayne

کاربر سایت
Jan 13, 2009
3,098
نام
مصطفی
نمی دونم انیمیشن WALL-E دیدن یا نه ولی آینده ما شبیه آدم های چاق و تنبل این انیمیشن میشه که حتی راه رفتنم یادشون میره......
میدونید چرا دیگه تو کوچه خیابون فوتبال بازی نمی کنند ؟ میدونید دیگه چرا گرگم به هوا بازی نمی کنن؟؟
جواب خیلی سادست چون الان یه سرگرمی جایگزین اون شده که نیاز به هیچ سختی و پشتکاری نداره .....
دیگه نیاز نیست مثله قدیما جون بکنی تا بهترین بازی کن یا دروازه بان محله شی ، الان خیلی راحت هر بچه ایی با هر توانایی میره فیفا میگیره میذاره رو low و تو هر بازی 10 تا گل میزنه ، اگه یه بچه ببینه تو محلشون بهش تیکه میندازن با اذیتش میکنن و زورش به اونا نمیرسه بجای اینکه بره بیرون با شجتاعت جوابشون رو بده میره تو خونه میشنه پای گیرز با اره لوکاست تیکه تیکه میکنه......
متاسفانه این یه حقیقت تلخه که باید بپذیرمش و در آینده ایی نچندان دور باهاش رو به رو بشیم.

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
به خدا منظور حتما تهران یا بازی کردن در خیابان نیست که! منظور اصلی فاصله گرفتن از فعالیتهای طبیعی انسانیست، موضوع بازی کردن در کوچه هم معادل بازی کردن در پارکهاست، که جای خودش هم داده به چیزهای دیگه!
پ.ن: حالا باز بیاید بگید فلانه!

بازی کردن توی پارک فعالیت طبیعی انسانها شده ؟
یک زمانی توی غار زندگی میکردیم و باید از دست گرگ فرار میکردیم. در نتیجه بچه ها هم از بچگی از درخت بالا میرفتند و دنبال گوسفند میدویدند تا برای فعالیتهای آینده آماده باشند. اما الان دیگه توی عار زندگی نمیکنم و کامپیوتر و اینترنت جزء لاینفک زندگی و به عبارتی دیگر فعالیت طبیعی انسانها شده همین.. "طبیعی" هم هست که طرف خودش رو با این چیزها مشغول کنه.

پ.ن: فلانه !

.:Layho:.

کاربر سایت
Jul 14, 2007
992
نام
Hanzo Hasashi
یک زمانی توی غار زندگی میکردیم و باید از دست گرگ فرار میکردیم. در نتیجه بچه ها هم از بچگی از درخت بالا میرفتند و دنبال گوسفند میدویدند تا برای فعالیتهای آینده آماده باشند. اما الان دیگه توی عار زندگی نمیکنم و کامپیوتر و اینترنت جزء لاینفک زندگی و به عبارتی دیگر فعالیت طبیعی انسانها شده همین.. "طبیعی" هم هست که طرف خودش رو با این چیزها مشغول کنه.

پ.ن: فلانه !
من نفهمیدم این غار و عصر حجر چه ربطی به بحث ما داشت؟ما در مورد آمادگی دفاعی - غریضی حرف نزدیم که! بحث ،بحث ِ تفریحاتی هست که مضر نباشه.
من نمیگم الان بچه های گیمینگ میکنن بده، میگم مضره ،از ارتباطات سالم فاصله میگیره، زندگی مجازی داره جای درصد بالایی از زندگی واقعی رو میگیره،مردم باید این تجملات رو در کنار زندگی واقعیشون داشته باشد اما به اندازه
ما شاهد جایگزینی چیزهایی در روند زندگی هستیم که آینده نا خشایندی داره،
حرف من تعادل در استفاده از این سرگرمیهاست که برای جا انداختن این فرهنگ نیاز به آموزش داریم...
پ.ن : بیثاره!
بازی کردن توی پارک فعالیت طبیعی انسانها شده ؟
شما گفتی توی خیابون ر ِ به ر ِ ماشین میاد و به همین علت بچه ها نمیرن خیابون گل کوچیک بزنن! منم گفتم جایگزینش پارک ــه ، زمین بازی ــه!

آخرین ویرایش:

m_se99

کاربر سایت
Nov 19, 2010
70
نام
خسرو
مرسي اقا مطلب جالبي بود.ولي اين طوري هم نيست كه ديگه هيچكي به فكر فوتبال بازي كردن و اين چيزها نباشه ولي حرفت رو قبول دارم كه صنعت ازيسازي تا حدود بسياري اين سرگرميهارو به فنا برده.
در ضمن به نظر من صنعت بازيسازي اونقدر پيشرفت خواهد كرد كه مادربزگ منم مجبور بشه يه دست fifa 2050 با من بزنه:d:d

2050 شمایی که باید با نوه ات فیفا بزنی ! :))

ببینید دوستان این بحث به نتیجه‌ای نمیرسه چون پیشرفت کردن گرافیک بازی‌ها به نظر من خیلی‌ تاثیر گذار در خونه نشستن و بیرون نرفتن بچه‌ها نیست، دلیل دارم، یک اینکه بچه‌های الان با بچه‌های نسل قبل که ما باشیم فرق می‌کنن، نسل ما نسل آغاز بازی‌های کامپیوتری و تکنولوژی کامپیوتر بوده، نسل اینها نسله میانهٔ این بازی‌ها و تکنولوژی است و طبیعتا هرچی‌ سن ما به نسل جدید نزدیکتر باشه و بیشتر با این تکنولوژی در ارتباط باشیم بیشتر به اون نزدیک میشیم و علاقه‌مند تر از گذشته، اون هم دلیلش تنوع و سرعت پیشرفت بازی هاست و به همین دلیل مخاطب خودشو از دست نمیده

در مورد بیرون آمدن بچه‌ها و یا فاصله گرفتن اونها از تفریحات طبیعی، باز هم خیلی‌ به این چیزا ربط نداره، اگر دقت کنی‌ الان کمتر بچه‌ای توی خونه ویلایی یا به اصطلاح هیات دار زندگی‌ می‌کنه، و اون بچه‌ها هم بازی تو هیات و طبیعت خونرو به بازی کامپیوتری ترجیح نمیدان اصولا،

خیلی‌ چیزهای دیگه هستش که در جامعه ما بچه هارو به توی خونه نشستن و در نهایت بازی با کنسول یا کامپیوتر جلب می‌کنه، مثل تنهایی‌، محیط بده بیرون، نداشتن امکانات برای تفریحات سالم، کمبود وقت خانواده، محیط بده خانواده، ارتباط بر قرار نکردن خانواده‌ها با یکدیگر و هزاران چیز دیگه

اگر می‌خواهید راجع جوامع غرب بحث کنید، باید بگم اینجا هم بچه‌ها تو خونه و پای کامپیوتر بزرگ میشن، و اکثر دلایلش هم دلایل بالاست که تنهایی و کمبود ارتباط بین خانواده‌های دیگه بزرگترین دلیلشه، ولی‌ ! ولی‌ یه فرق کاملا بزرگ اینجا هست اونم اینه که بچه‌ها اینجا از مهد کودک تا حتی دانشگاه از صبح زود تا حداقل ۴-۵ بعدازظهر مدرسه اند و اونجا همه نوع تفریح سالم و همه نوع ورزش میکنند، اونم هر روز، نه مثل ما هفته‌ای یه ساعت !

پس نتیجه میگیریم دو چیز اینجا فقط تاثیر گذاره از نظر من : خانواده و جامعه

در ضمن راجع به علاقهٔ ما به بازی‌های آتاری یا میکرو یا گیم بوی یا هرچیز دیگه‌ای فقط فقط به دلیل خاطره بودن اون بازی هاست و نه چیزه دیگه‌ای ،

در ضمن من ۲۱ سالمه و از ۴-۵ سالگی تا همین الان یه هفته‌ام بدون کامپیوتر و کنسول بازی نبودم (منظورم اینه که از بچگی‌ پای کامپیوتر بزرگ شدم) پس چیز غریبی نیست برای من این موضوع !

نمی دونم انیمیشن WALL-E دیدن یا نه ولی آینده ما شبیه آدم های چاق و تنبل این انیمیشن میشه که حتی راه رفتنم یادشون میره......
میدونید چرا دیگه تو کوچه خیابون فوتبال بازی نمی کنند ؟ میدونید دیگه چرا گرگم به هوا بازی نمی کنن؟؟
جواب خیلی سادست چون الان یه سرگرمی جایگزین اون شده که نیاز به هیچ سختی و پشتکاری نداره .....
دیگه نیاز نیست مثله قدیما جون بکنی تا بهترین بازی کن یا دروازه بان محله شی ، الان خیلی راحت هر بچه ایی با هر توانایی میره فیفا میگیره میذاره رو low و تو هر بازی 10 تا گل میزنه ، اگه یه بچه ببینه تو محلشون بهش تیکه میندازن با اذیتش میکنن و زورش به اونا نمیرسه بجای اینکه بره بیرون با شجتاعت جوابشون رو بده میره تو خونه میشنه پای گیرز با اره لوکاست تیکه تیکه میکنه......
متاسفانه این یه حقیقت تلخه که باید بپذیرمش و در آینده ایی نچندان دور باهاش رو به رو بشیم.

همین شما ایکس باکس یوزر هایید که فقط اینجوری فکر می کنید دیگه ! برید پلی استیشن بخرید وقتی مجبور شدی واسه ی یه بازی خریدن 20 ساعت کار کنی دیگه اینو نمیگید ! :))

به نظر من با وجود تلوزیون های 3dدیگه کم کم نسل بازی های به سوی 3dمیره

همین الان هم پلی استیشن 3D رو ساپرت میکنه بازی هاش هم موجوده

در ضمن ربطی به موضوع تاپیک نداره !!!

ویرایش : دوست عزیز لطفآ پست های پشت سر هم رو یکجا ارسال کنین.
با تشکر

Last edited by a moderator:

idahadi21

کاربر سایت
Sep 8, 2008
1,930
نام
هادی
2050 شمایی که باید با نوه ات فیفا بزنی ! :))

ببینید دوستان این بحث به نتیجه‌ای نمیرسه چون پیشرفت کردن گرافیک بازی‌ها به نظر من خیلی‌ تاثیر گذار در خونه نشستن و بیرون نرفتن بچه‌ها نیست، دلیل دارم، یک اینکه بچه‌های الان با بچه‌های نسل قبل که ما باشیم فرق می‌کنن، نسل ما نسل آغاز بازی‌های کامپیوتری و تکنولوژی کامپیوتر بوده، نسل اینها نسله میانهٔ این بازی‌ها و تکنولوژی است و طبیعتا هرچی‌ سن ما به نسل جدید نزدیکتر باشه و بیشتر با این تکنولوژی در ارتباط باشیم بیشتر به اون نزدیک میشیم و علاقه‌مند تر از گذشته، اون هم دلیلش تنوع و سرعت پیشرفت بازی هاست و به همین دلیل مخاطب خودشو از دست نمیده

در مورد بیرون آمدن بچه‌ها و یا فاصله گرفتن اونها از تفریحات طبیعی، باز هم خیلی‌ به این چیزا ربط نداره، اگر دقت کنی‌ الان کمتر بچه‌ای توی خونه ویلایی یا به اصطلاح هیات دار زندگی‌ می‌کنه، و اون بچه‌ها هم بازی تو هیات و طبیعت خونرو به بازی کامپیوتری ترجیح نمیدان اصولا،

خیلی‌ چیزهای دیگه هستش که در جامعه ما بچه هارو به توی خونه نشستن و در نهایت بازی با کنسول یا کامپیوتر جلب می‌کنه، مثل تنهایی‌، محیط بده بیرون، نداشتن امکانات برای تفریحات سالم، کمبود وقت خانواده، محیط بده خانواده، ارتباط بر قرار نکردن خانواده‌ها با یکدیگر و هزاران چیز دیگه

اگر می‌خواهید راجع جوامع غرب بحث کنید، باید بگم اینجا هم بچه‌ها تو خونه و پای کامپیوتر بزرگ میشن، و اکثر دلایلش هم دلایل بالاست که تنهایی و کمبود ارتباط بین خانواده‌های دیگه بزرگترین دلیلشه، ولی‌ ! ولی‌ یه فرق کاملا بزرگ اینجا هست اونم اینه که بچه‌ها اینجا از مهد کودک تا حتی دانشگاه از صبح زود تا حداقل ۴-۵ بعدازظهر مدرسه اند و اونجا همه نوع تفریح سالم و همه نوع ورزش میکنند، اونم هر روز، نه مثل ما هفته‌ای یه ساعت !

پس نتیجه میگیریم دو چیز اینجا فقط تاثیر گذاره از نظر من : خانواده و جامعه

در ضمن راجع به علاقهٔ ما به بازی‌های آتاری یا میکرو یا گیم بوی یا هرچیز دیگه‌ای فقط فقط به دلیل خاطره بودن اون بازی هاست و نه چیزه دیگه‌ای ،

در ضمن من ۲۱ سالمه و از ۴-۵ سالگی تا همین الان یه هفته‌ام بدون کامپیوتر و کنسول بازی نبودم (منظورم اینه که از بچگی‌ پای کامپیوتر بزرگ شدم) پس چیز غریبی نیست برای من این موضوع !

همین شما ایکس باکس یوزر هایید که فقط اینجوری فکر می کنید دیگه ! برید پلی استیشن بخرید وقتی مجبور شدی واسه ی یه بازی خریدن 20 ساعت کار کنی دیگه اینو نمیگید ! :))

همین الان هم پلی استیشن 3D رو ساپرت میکنه بازی هاش هم موجوده

در ضمن ربطی به موضوع تاپیک نداره !!!

ویرایش : دوست عزیز لطفآ پست های پشت سر هم رو یکجا ارسال کنین.
با تشکر

بینهایت تایید میشه.... اخه وقتی هیچ گونه لوازم تفریحی به غیر بازی(game(موجود نیست و محیط زندگی شلوغ تر شده و روابط اجتماعی کمتر شده (این مورد فقط به صنعت بازیسازی ربط نداره) خود به خود فرد زندگیش رو با game میگذرونه...

خصوصا مملکت خودمون

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,956
نام
فرهاد
مسئله این نیست در چه برهه از زمان زندگی میکنیم مسئله این نیست چون پدران ما یه قول دو قول بازی میکردن ما هم بریم اون بازیهارو انجام بدیم مسئله من و شما جوونهایی هستیم که
وقتمون با بازی کردن داریم سپری میکنیم حالا شاید برخی نکنند بیاییم این رو فاکتور بگیریم
ولی حرف من به شخصه نبودن جذابیت کافی در بازیهایی هست که ساخته میشه دیگه اون شور و حال گذشته در بین جوونها نیست کسی طرف شام و نهارش تو فرومها میگذره شب و تا صبح بازی میکنه بعدش ننش میگه پاشو برو درس بخون بد و بیراه میگه از مدرسه میزنه تا بره گیم نت
ماشاالله گیم نت نگو تبادل فحش بگو طرف تو بازی گل میخوره به زمین و زمان فحش میده

amir code

کاربر سایت
Mar 18, 2008
1,344
نام
amir hosein
من یه چنتا مقاله راجح به ضررها و فواید گیم خونده بودم همه معتقد بودن زیاد از حد بازی کردن افسردگی میاره.
من اینو تجربه کردم.
دوستانی که میگن این نسل خوب نیست نسل قبل خوب بودو این حرفا.
شما یه 10 سال دیگه میان میگید پسر یادش بخیر با cod 4 چه خاطره ای داشتیم و این حرفا.
ولی کلا بهترین کار برای یک انسان برنامه ریزی صحیح هستش.تا این مشکلات واسش پیش نیاد.

Electronic Arts

کاربر سایت
Aug 24, 2010
4,908
نام
ناصر
کسی توی خیابونها و کوچه ها فوتبال بازی نمیکنه برای اینکه دو سمت خیابون ماشین پارک شده و هر 10 ثانیه یک ماشین از داخل کوچه رد میشه :D ربطی هم به کنسول بازی نداره.

دقيقا راست ميگه.ما خودمون با دوستان داشتيم گل كوچيك بازي ميكريم كه يه هو ديدم يه ماشين اومد تمام در و پيكره دروازه رو برد:d
به همين جهت به بازي fifa روي اورديم>:d<

دقيقا حرفه باهالي زدي.عجب انيميشني بود ها.من كه ده بار نگاش كردم.ولي توجه كن كه تو اون هم اخرش همه متوجه شدن كه دارن اشتباه ميكنن

m_se99

کاربر سایت
Nov 19, 2010
70
نام
خسرو
مسئله این نیست در چه برهه از زمان زندگی میکنیم مسئله این نیست چون پدران ما یه قول دو قول بازی میکردن ما هم بریم اون بازیهارو انجام بدیم مسئله من و شما جوونهایی هستیم که
وقتمون با بازی کردن داریم سپری میکنیم حالا شاید برخی نکنند بیاییم این رو فاکتور بگیریم
ولی حرف من به شخصه نبودن جذابیت کافی در بازیهایی هست که ساخته میشه دیگه اون شور و حال گذشته در بین جوونها نیست کسی طرف شام و نهارش تو فرومها میگذره شب و تا صبح بازی میکنه بعدش ننش میگه پاشو برو درس بخون بد و بیراه میگه از مدرسه میزنه تا بره گیم نت
ماشاالله گیم نت نگو تبادل فحش بگو طرف تو بازی گل میخوره به زمین و زمان فحش میده

ای بابا شما که باز حرف خودتو میزانی‌ ! باور کن تقصیر خانواده و جامعه است من قول بهت میدم هیچ موردی خارج از اینا نمیتونی بیاری، توی هیچ جای دنیا

خود من نمونهٔ بارز کسی‌‌ام که پای کامپیوتر بزرگ شده، دور از خانواده، دور از اجتماع، دور از همه چی‌،و لاقل ۱۰۰ تا دوست مثل خودم دارم، متاسفانه توی مملکت ما سطح علمی‌ و فرهنگی خانواده‌ها و مردم پایینه و اون پدر و مادره که باید جلوی بچه‌رو بگیره و اجازه نده که بچه زندگیشو پای کامپیوتر بگذرونه، اون خانوادست که باید یه محیط گرم و دوستانه برای بچه فراهم کنه تا بچه سرگرمیش کامپیوتر نشه، چون بچه است و بچه هم طبیعتا نمی‌تونه تصمیم درست برای خودش بگیره،

خود من تا مهمونی می‌رفتیم هرکی‌ میشست پای حرفای خودشون منم چون جایی‌ نداشتم توی بحث بزرگترا میرفتم پای کامپیوتر، توی خونه از صبح تا شب پدرو مادرم نبودن میرفتم پای کامپیوتر، مدرسه اونقدر وحشتناک بود که میرفتم سریع خونه،خونه‌ام فقط کامپیوتر بود، یعنی‌ خلاصه بگم، پدر، مادر، خواهر، برادر، دوست، همبازی، سرگرمی، تفریح، دلخوشی، همه چیم برادرم بود و کامپیوتر که همیشه ما پاش بودیم، اتفاقا در بعضی‌ مواقع همین پشت کامپیوتر نشستنو وقت هدر دادن خیلی‌ به انسانها کمک می‌کنه مخصوصا ایران، چون لاقل بچه‌ها و یا جوونارو از محیط بد و نا امن و فاسده جامعه نجات میده. مخصوصا پسرها رو. به همین دلیله که تو ایران 90 در صد بازی کن ها پسرند. دخترا با هر چیزی دلشون خوش می شه و راحت خودشونو سرگرم می کنن ما پسرا چی ؟ ادامه بدم بحث سیاسی اجتماعی می شه !

اون جامعه است که وظیفه داره یه محیط کاری برای جووناش درست کنه که به خونه نشینی نکشن، حالا شما باز مثل پیر مردای نود ساله فکر کن و کامنت بده

آخرین ویرایش:

sergeant fenix

کاربر سایت
Sep 11, 2009
1,467
نام
Babak
مثلا همین START the party برای move چندین بار خانواده من رو در کنار هم جمع کرد و به نظر من این خیلی ارزشمند هست و نمیتونیم بگیم مضر هست

Molana

کاربر سایت
Nov 21, 2009
1,975
نام
آکام سیستم ویانا
سپري کردن اوقات فراغت با بازي ، نت ، ورزش ، مطالعه ، عبادت ، پياده روي ، پارک ، مسافرت و امثال اينها اگر همراه با تعادل و بدون افراط و تفريط باشه سازنده است . اونهايي که با هر کدوم از اين مفاهيم به مشکل مي خورن يا دوچار افراطند يا تفريط !
پ.ن : نظر شخصي

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر