نسل بازی سازی به کجا میرود ؟

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,958
نام
فرهاد
game_consoles-300x198.jpg

دیگر صدای حیا هوی کودکان در کوچه و خیابانها شنیده نمیشود دیگر ان سرگرمیها و بازی کردن با دوستان در محله دیده نمیشود . شاید تکنولوژی در این نسل جایگزین تمام این رویدادها باشد . ایا واقعا به راستی سازندگان بزرگ بازی سازی نسبت به قبل توانسته اند با ساخت بازیها ما را ارضاع کنند ؟ ایا واقعا کمپانیها با این همه مخارجی که در ساخت بازی میکنند توانسته اند به غیر از بالا بردن گرافیک خود کار دیگری را انجام دهند؟ ایا واقعا دلمان برای بازیها پیشین تنگ نشده است و اگر شده است چرا؟ چرا هر از گاهی به یاد کنسول سگا. میکرو. نینتندو و بازیهای زیبای انها میافتیم ؟ شاید ان بازیها از نظر گرافیک قابل قیاس با الان نباشند ولی انها چه چیز مهمی را در خود نهان داشتند؟ میتوان گفت صنعت بازی سازی در 10 سال گذشته انقدر جهش و نمو در دنیا داشته است که سرمایه گذاری در این صنعت پر منفعت هر روز بیش ار پیش میشود به وجود امدن پلتفرمهای قدرتمند از سوی شرکتهای بزرگ همچون .Sony . Microsoft. Nintendo ناشران و استدیوهای بازی را بر ان میکند تا در این جدال سود اور از یکدیگر پیشی بگیرند. ساخت بازیهایی که با سرمایه گذاریهای میلیون دلاری به انجام میرسد و سازندگان بازی سازی نیز با بودجهای سرسام اور دست به ساخت بازی میزنند. دیگر نمیتوان گفت که یک بازی در غالب بازی می ماند نه سازندگان بازی سازی از سرتاسر دنیا با ساخت یک بازی به فکر ارائه قدرت . و دامن زدن به مسائل سیاسی و مسائل اخلاقی هستند حال که در گذشته این امر به ندرت یا اصلا دیده نمیشد سازندگان بازی بیشتر به ارائه فرهنگ خود در بازی بودند تا اینگونه موارد . بودن دشنامها و صحنهای غیر اخلاقی متعدد در یک بازی نشانگر چه چیزی در این نسل متواند باشد . و حال این من و شما هستیم که یک بازی را به فروشی میلیونی میرسانیم و چه خوب و چه بد ان را بازی میکنیم . کشور ما نیز در این صنعت نیز ظهوری تازه را کرده است تا انجا که با ساخت چند بازی میخواهد جایگاه خود را در اینده تثبیت کند .

3_Playstation_Move.ashx_.jpg

از تمام این سخنان بگذریم سازندگان بازی بیشترین توجه خود را اگر کمتر از قسمت تک نفره بازی ندهند به قسمت multiplayer بازی میدهند در دنیایی که عصر روابط و دنیای مجازی میباشد و در دنیایی که ادمی کمتر از پیش به سخن گفتن میپردازد و با فشار دادن چند دکمه بدون خسته کردن فک خود منظور و سخن خود را به انور دنیا میرساند باید در دنیای بازی نیز این امر میسر شود در نسل جدید قسمت multi بازی به یک واجب تبدیل شده است در دهه 80 کودکان با بازی کردن گل کوچیک و غیره در خیابانها مشغول بودند در این نسل جوانان و کودکان در خانه با استفاده از یک میکروفون به بازی کردن بازیهایی همچون PES و یا FIFA مشغول هستند . حال که ان شور و حال دیگر نیست و فقط داد و کم شدن اعصاب جوانان به جا مانده است . همینطور که به جلوتر میرویم عادت و خواستهای ادمی تغییر میکند در نسلی که با چوب و توپ روزمان شب میشد رسیدیم به نسلی که با گیم پد شب را به رزو میرساندیم حال به کجا میرویم بله حال نوبت Move و Kinect و حس گر نینتندو میرسد نینتدویی که اولین بار با ارائه این محصول توانست میلیونها دلار با کمک بازیهایش به جیب بزند و بعدها نیز سونی و MS از او تقلید کردند حال باید گفت گیم پد دیگر به چه درد خواهد خرد ؟ ایا در اینده نیز دیگر نباید نشسته بازی کرد ایا دیگر نیازی به سوختن کالری نداریم؟ ایا باز هم حسرت الان و به یاد گذشته گیم پدی میخریم و بازی میکنیم ؟

CapitanArsalan

کاربر سایت
Mar 12, 2008
897
نام
ارسلان
یه لحظه W8
هرکی این مطلب رو میخونه فک میکنه شما
1.سیستم خوبی نداری و نمیتونی بازیهای جدید رو بازی کنی و به همین خاطر الان اومدی این مطلب رو نوشتی...
2.همون موردی که خان داداش گفت... و بحث 30یاسی هست...
3.شما aSan از بازی کردن خوشت نمیاد و اونو یه چیز جلف یا خز و مسخره میبینی,که اونم با اون پلتفرمهایی که داری در تناقضه...

راستی مطلب رو خودت نوشتی یا از این سایتهای مسخره مثل رادیو دیروز:D(همون فردا) کپی کردی؟!!؟!؟
درضمن کی میگه کسی هنوز گل کوچیک بازی نمیکنه؟!!؟!؟
شما همتشو داشته باش یه گرمکن پات کن برو تو کوچه وایسا بازی کن...:D

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,958
نام
فرهاد
یه لحظه W8
هرکی این مطلب رو میخونه فک میکنه شما
1.سیستم خوبی نداری و نمیتونی بازیهای جدید رو بازی کنی و به همین خاطر الان اومدی این مطلب رو نوشتی...
2.همون موردی که خان داداش گفت... و بحث 30یاسی هست...
3.شما aSan از بازی کردن خوشت نمیاد و اونو یه چیز جلف یا خز و مسخره میبینی,که اونم با اون پلتفرمهایی که داری در تناقضه...

راستی مطلب رو خودت نوشتی یا از این سایتهای مسخره مثل رادیو دیروز:D(همون فردا) کپی کردی؟!!؟!؟
درضمن کی میگه کسی هنوز گل کوچیک بازی نمیکنه؟!!؟!؟
شما همتشو داشته باش یه گرمکن پات کن برو تو کوچه وایسا بازی کن...:D

مدل سیستم من تو پروفایلم هست میتونید ببینید
در مورد اینکه این مطلی سیساسی هست نفهمیدم و اینکه ربطش به صادق هدایت دلیل نمیشه اواتار من عکسش هست هر چی میگم انطباق داشته باشه به هدایت ;)

S0HEIL

کاربر سایت
Mar 16, 2008
1,547
اینم از عوارض کتابهای ثادغ حدایط خوندنه دیگه ...
دوست عزیز اینکه ایشون طرفدار چه نویسنده ایه به اینجا ربطی پیدا نمی کنه.الان حتی چند نفر برادر .... تو سایت هستن ولی کسی کاری بهشون نداره.دلیلشم اینه که اینجا سایت بازی هست.
ضمنا کتاب های صادق هدایت حقیقت محضه،هر کس با کتابهای ایشون مشکل داشته باشه معنیش اینه که جامعه ایران رو درست نشناخته.

• Like
Reactions: .:Layho:.

Electronic Arts

کاربر سایت
Aug 24, 2010
4,908
نام
ناصر
مرسي اقا مطلب جالبي بود.ولي اين طوري هم نيست كه ديگه هيچكي به فكر فوتبال بازي كردن و اين چيزها نباشه ولي حرفت رو قبول دارم كه صنعت ازيسازي تا حدود بسياري اين سرگرميهارو به فنا برده.
در ضمن به نظر من صنعت بازيسازي اونقدر پيشرفت خواهد كرد كه مادربزگ منم مجبور بشه يه دست fifa 2050 با من بزنه:d:d

.:Layho:.

کاربر سایت
Jul 14, 2007
992
نام
Hanzo Hasashi
عالی بود، شاید گفتن این حرفها برای خیلی ها در این سایت طاقت فرسا(فرصا) باشد اما شما با دیدی کاملا طبیعی و واقعی به آینده ای نه چندان دور نگاه کردید، تبریک میگم که هنوز هم 4 نفر رو میتونم پیدا کنم که از روی عقل نگران آینده باشند.:x

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
آقای تاپیک زننده شما کاملا راست میگید.
من هفته ی پیش رفته بودم سمنگان (نزدیکهای مرز افغانستان) و در جمعه بازار این شهر یک نفر افغانی معتاد بود که همراه آداپتور، کلید و دوشاخه ی دسته دوم چندین دستگاه Atari 2600 و NES میفروخت به 2500 تومان.
همشون رو خریدم ولی چون آداپتور ندارن و مهمتر از همه بازی ندارن نمیتونم ازشون لذت وافر ببرم :(
کی هوش مصنوعی و گرافیک و مین استریم میخواد، احساس باحالی و جدا احساس کردن خود از جامعه رو بچسب.

MαMαSαN

کاربر سایت
Mar 25, 2010
1,655
نام
مـحـمـد
ببین من الا دقیقآ نفهمیدم که نظرت در مورد صنعت بازی سازی چیه ! اگه میشه یکم حرفت رو باز کن.

اگه کل حرفت اینه که چرا مثل قدیم بچه ها گرگم به هوا بازی نمیکنن که باید بگم با پیشرفت علم، مغز ها و تفکرات هم پیشرفت میکنن و معمولآ کمتر کسی هست که بخواد تجربه ی یک عنوان ناب رو به گرگم به هوا و یا بازیهای دیگه ترجیح بده !

و اگر برعکس این هست که یکم حرفت رو باز کن. مرسی.

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
ببین من الا دقیقآ نفهمیدم که نظرت در مورد صنعت بازی سازی چیه ! اگه میشه یکم حرفت رو باز کن.

اگه کل حرفت اینه که چرا مثل قدیم بچه ها گرگم به هوا بازی نمیکنن که باید بگم با پیشرفت علم، مغز ها و تفکرات هم پیشرفت میکنن و معمولآ کمتر کسی هست که بخواد تجربه ی یک عنوان ناب رو به گرگم به هوا و یا بازیهای دیگه ترجیح بده !

آره اگه آدم انقد دور از جون شما بلا نسبت شما اسکل باشه حتما میره بیرون میدوه بچگیشو میکنه نه ؟
مرد مومن جوونای حالا مثه قبل نیستن خودمم یکیشونم بعضی وقتا از خودم بدم میاد . فقط چسبیدم به مانیتور یا تلویزیون دارم تو اینترنت پست میدم هیچ گونه فعالیت اجتماعی ورزشی هیچی ندارم ... اینجوری فقط یه عضو سرطانی واسه ملتمونیم ... واسه مملکتمون ...

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,958
نام
فرهاد

خوب شما اصلا مفهوم متن من رو خوب متوجه نشدی یا من بد توضیح دادم ببین دوست من حرف من نیست چرا الان بازی خرک انجام نمیشه من به شخصه 30 ساله دارم میشم مفهوم متنی که نوشتم چند منظورو در بر میگیره که ایا این نسل بازی سازی جز کشتن و تار ومار کردن چیزه دیگه ای داشته ؟ ایا به راحتی نمیشه دید در همین فرومها سر کوچیک ترین چیزی به سر و کوله هم میپرن این نشان از چیه ؟ کسایی شدیم که صبح شام و ناهار تو این سایتها هستیم ( ابته بعضی ها هم نه ) کسایی هستند که بیکار هستند عمرشون داره هدر میره ولی یا نت هستند یا دنبال جدیدترین بازیها . اینکه ما زندیگیمون شده بازی و میتونم قسم بخورم کسایی که تو این سایت هستند بیشترشون ناراحتی اعصاب دارن مایی که صبح تا شب تو خونه نشستیم پست میدیم فرداد بابا قوری میگیریم اخرش هم هیچ بازی سازی الان انقدر جذاب نیست که شما 5 سال بعد هم دلت تنگ بشه و بخوایی بازی کنی .
آره اگه آدم انقد دور از جون شما بلا نسبت شما اسکل باشه حتما میره بیرون میدوه بچگیشو میکنه نه ؟
مرد مومن جوونای حالا مثه قبل نیستن خودمم یکیشونم بعضی وقتا از خودم بدم میاد . فقط چسبیدم به مانیتور یا تلویزیون دارم تو اینترنت پست میدم هیچ گونه فعالیت اجتماعی ورزشی هیچی ندارم ... اینجوری فقط یه عضو سرطانی واسه ملتمونیم ... واسه مملکتمون ...
کاملا فرهود جان موافقم هستم شاید بعضی ها نمیخوان ببینن چه داریم میشیم

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
کسی توی خیابونها و کوچه ها فوتبال بازی نمیکنه برای اینکه دو سمت خیابون ماشین پارک شده و هر 10 ثانیه یک ماشین از داخل کوچه رد میشه :D ربطی هم به کنسول بازی نداره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر