نسخه نهایی فایرفاکس 4 منتشر شد

farzadbazi

کاربر سایت
Nov 18, 2009
155
این قابلیت پانورما یا گروه بندی زبانه ها چیه یکی در موردش توضیح بده که چیکار میکنه
و این نوار لود که سبز رنگ بود همون که پایین صفحه بود توی ورژن های قبلی
الان نیست چطور باید بیارمش ؟؟
راستی برای من سرعتش 6 برابر نشده ولی خب انصافا 3 برابر رو شده

TOP Game

کاربر سایت
Feb 4, 2008
2,332
نام
Mohamad®eza
روله من پست های قبلیس رو نخوندم حالش رو هم ندارم بخونم ! :D

خودت امتحان کردی؟! راضی هستی ازش؟:D

من فعلا دارم از نسخه بتا استفاده میکنم.

Electronic Arts

کاربر سایت
Aug 24, 2010
4,908
نام
ناصر
نسبت به نسخه هاي قبلي پيشرفت خوبي داشته ولي هيچي واسه من Chrome و opera و باز مخصوصا opera نميشه.واقعا با ظاهر و كارايي opera خيلي بيشتر حال ميكنم
همون speed dial ي كه opera داره به تمام اين مرورگرها مي ارزه:x

MANIX

کاربر سایت
May 18, 2007
2,500
نام
حميدرضا
من تازه الان نصب كردم. سرعتش وحشتناك بالا هست ، از لحاظ بصري هم زيبا تر شده. 100% ارزش ارتقاء دادن رو داره.

PAUSE

کاربر سایت
Jun 9, 2008
3,631
نام
سعید

با اجازه روله من جواب بدم :biggrin1:
مرورگر خیلی خوبیه.پیشرفت داشته توی سرعت و لود کردن عکسها.فقط اونجوری که من احساس کردم بار اول که میخوای 1سایت رو باز کنی 1خورده کند عمل میکنه اما از دفعات بعد راحت باز میکنه

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,796
نام
امین

سلام روله:D
اره بابا بگیر حتما ! سرعتش واقعا عالی شده یعنی طوری که کاملا واسط ملموسه !
از یه سیستم پیشرفته استفاده کردن که تو کروم و ie 9 هم از همین سیستم استفاده شده طوری که واسه لود صفحه ها از سخت افزار کمک گرفتن ! گویا کارت گرافیک هست ! حالا چطوریه این تکنولوژی نمیدونم ولی چیز شاخیه...

Electronic Arts

کاربر سایت
Aug 24, 2010
4,908
نام
ناصر
يه سوال داشتم:موقعي كه صفحه opera رو باز ميكني اون پايين يك گزينه داره به نام opera turbo كه بعضي اوقات مخصوصا زماني كه چيز پي ان در دسترس نيست و با قند شكن(:d) داري كار ميكني خيلي به درد ميخوره.ميخواستم بدونم توي mozila چه طوريه.اصلا همچين چيزي يا مشابه اين رو داره يا نه؟؟

PAUSE

کاربر سایت
Jun 9, 2008
3,631
نام
سعید
يه سوال داشتم:موقعي كه صفحه opera رو باز ميكني اون پايين يك گزينه داره به نام opera turbo كه بعضي اوقات مخصوصا زماني كه چيز پي ان در دسترس نيست و با قند شكن(:d) داري كار ميكني خيلي به درد ميخوره.ميخواستم بدونم توي mozila چه طوريه.اصلا همچين چيزي يا مشابه اين رو داره يا نه؟؟
مورشا من که تا الان همچین چیزی ندیدم توی موزیلا

hadi sh

کاربر سایت
Oct 1, 2010
660
نام
هادی

نه موزیلا نداره فقط اپرا داره که بیشتر بدرد dial-up ها میخوره.

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,796
نام
امین
می شه بگین این sync چیه دقیقآ؟کاربردش چیه؟
firefox-sync-6486-1.jpg
احتمالاً خبر دارید که فایرفاکس ۴ بصورت بتا به تازگی منتشر شده است. چند قابلیت مفید و جدید به این مرورگر اضافه گردیده است که یکی از آنها Firefox Sync نام دارد که البته قبلاً نیز بصورت پلاگین توسط خود فایرفاکس عرضه شده بود، منتها در فایرفاکس ۴ این قابلیت جزو امکانات پیش فرض فایرفاکس می باشد.
حال که فایرفاکس این امکان مفید را به صورت پیش فرض به مرورگر خودش اضافه کرده است، موقعیت خوبیست، تا این پلاگین را بطور کامل به شما معرفی کنیم.
حتماً برایتان پیش آمده تا بخواهید ویندوز و یا حتی رایانه ی خود را عوض کنید. در این مواقع می بایست فکری برای انتقال اطلاعات خود به رایانه ی جدید کنید، فایرفاکس هم از این قائده مستثنا نیست. اطلاعاتی چون پسورد ها، بوک مارک ها، تنظیمات، History ها و… از جمله بخش هایی می باشند که شما مایل به انتقال آنها به فایرفاکس جدید هستید. در اینجاست که Firefox Sync خود را نشان می دهد.
این پلاگین با ساخت یک اکانت مخصوص برای شما در اینترنت تمامی تنظیمات مرورگر شما را به وب منتقل می کند (البته در محیطی امن) تا در هر مکانی قادر به دستیابی به تنظیمات مورد علاقه ی خود در فایرفاکس باشید. نحوه ی انجام کار بسیار ساده و به ترتیب زیر خواهد بود:
توجه کنید قابلیت Firefox Sync بصورت پیش فرض بروی فایرفاکس ۴ است ولی اگه شما مایل به استفاده از این پلاگین در فایرفاکس ورژن ۳.۵ (و بالاتر) هستید می توانید آن را بصورت یک پلاگین از اینجا دریافت کنید.
۱- در تب Tools بروی گزینه ی Set Up Sync… کلیک کنید.
همچنین می توانید با نگه داشتن دکمه ی Alt بروی لوگوی آن که در پایین و سمت راست مرورگر است، کلیک کنید تا صفحه ی تنظیمات آن گشوده شود.
۲- در پنجره ی گشوده شده بروی عبارت I’ve never used Sync before کلیک کنید.
۳- در مرحله ی بعدی اطلاعات لازم را وارد کرده تا یک اکانت برای شما ساخته شود.
۴- در مرحله بعد یک کلمه ی ایمن که حداقل ۱۲ حرف داشته باشد را برای خود انتخاب کنید (این رمز برای ایمنی بیشتر لازم است)
۵- در مرحله ی بعد می توانید مشخص کنید که تمامی اطلاعات فایرفاکس منتقل شود و یا بعضی از بخش ها.
۶- در مرحله ی آخر هم عبارت موجود در فیلد کپچا را وارد کرده تا ثبت نام شما تایید شود.
۷- به همین راحتی کار تمام شد، حالا تنها باید به اکانت خود متصل گردیده و اطلاعات را به Firefox Sync منتقل کنید.
———-
اما تا اینجا کار را به خوبی انجام دادیم، حال اگر بخواهیم اطلاعات را بروی کامپیوتر جدید منتقل کنیم باید مراحل زیر را طی کنیم:
۱- به تب Tools رفته و بروی گزینه ی Set Up Sync… کلیک کنید.
۲- در صفحه ی گشوده شده گزینه ی دوم یعنی I am Already Using Sync on Another computer را انتخاب کنید.
۳- در صفحه ی بعد نام کاربری و پسوردی که انتخاب کردید را وارد کنید.
۴- در مرحله ی بعدی پسورد دوم (برای امنیت بیشتر) را وارد کنید.
۵- در مرحله بعد، سه انتخاب دارید:
انتخاب ۱- اگر می خواهید که اطلاعات فایرفاکستان با اطلاعات حال حاضر بروی اکانت Firefox Sync ادغام شود، این گزینه را انتخاب کنید.
انتخاب ۲- اگر می خواهید که اطلاعات اکانت Firefox Sync بروی فایرفاکس تان منتقل شود این گزینه را انتخاب کنید.
انتخاب ۳- اگر می خواهید که اطلاعات فایرفاکس تان بروی اطلاعات قبلی اکانت Firefox Sync جایگزین شود، این گزینه را انتخاب کنید.

۶- مراحل بعد از انتخاب هر کدام از این گزینه ها ساده و واضح هستند.
امیدوارم که از این آموزش لذت برده باشید.
منبع : P30Help

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
روله من چندتا مشکل با ورژن 4 دارم ! :d
یکی فعال کردن سیو Page هاست مثل ورژن های قبلی ...
یکی دیگه غیر فعال کردن امکان جدیدی که اگر یک سایت باز کردی باشی همون سایت رو دیگه نشه در یک تب جدید باز کرد .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر