مایکروسافت : کنسول Xbox One همه دنیا را سورپرایز می کند ، در E3 سونی را خواهد کشت !

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
th

مایکروسافت به نظر می رسد که جهت متکبرانه ای را به خود گرفته است ، آنها ادعا می کنند در E3 امسال " سونی را می کشند . " این موضوع هم نمی تواند آنقدر شگفت آور باشد که در اخرین اظهارات مایکروسافت ، بیان کرد که برای بازی های انحصاری چیزی بالغ بر 1 میلیارد دلار خرج کرده است ، آیا سونی مطابق آن هزینه برای کنسول خود خرج کرده است ؟ در E3 باید این موضوع را ببینم ، آقای Craig Davidson مدیر بازاریابی جهانی مایکروسافت صراحتا در پیامی اعلام نمود " اجازه دهید در E3 سونی را خواهیم کشت "

در اظهاری از آقای Ken Kutaragi بیان نمود که این استکبار برای شرکت مایکروسافت بد تمام می شود ، با این حال می تواند انگیزه ی بسیار خوبی باشد .

قبل از آن آقای Aaron Greenberg در پیامی تایید کرد ، که ما به انتقادها و پیام های گیمرها توجه می کنیم ، و در E3 تمرکز کاملی روی گیم داریم .

منبع :

آخرین ویرایش:

daxpax

کاربر سایت
Feb 27, 2009
1,285
خیلی چیزای دیگه هست که موفقه مثل ویندوز , sql , ویژوآل استودیو , آفیس خوب ربطش به بحث چیه؟ مثلا فرمت بردکستینگ بتاکم چه ربطی به vhs و betamax که فرمت ویدئوی برای سرگرمی خونگیه داره؟

به صورت کلی هر چند بتاکم بین شبکه های بردکستینگ تلویزیونی فرمت موفقی بود (دلیلش پشتیبانی و آموزش خیلی خوب و رایگان و عرضه زودتر) ولی از نظر کیفیت تصویر خیلی پایین تر از S-VHS که مد حرفه ای VHS هست قرار میگیره دلیل اینکه کیفیت برنامه های آنالوگ تلویزیونی همیشه از فیلمهای اورجینال S-VHS و مواردی VHS کمتر بود هم همینه حتی Superior Performance بتاکم (Betacam SP) که چند سال بعد عرضه شد (فکر میکنم 4 سال بعد از بتاکم) کیفیتش کمتر از S-VHS که به فاصله چند ماه بعد عرضه شد هست به همین دلیل بدون هیچ شکی فرمت S-VHS بین همه فرمتهای آنالوگ حرفه ای بالاترین کیفیت رو داشت هر چند تو مارکتینگ بین شبکه های بردکستینگ موفق نبود ولی اکثر فیلم سازای مستقل از این فرمت استفاده میکردن و حتی تو ایران کسایی که از قدیم تو کار فیلمبرداری هستن دوربینها M3000 تا M9000 از Panasonic رو که فرمت S-VHS بود به خوبی یادشون هست , در مواردی که با Premium tape ضبط میشد کیفیت حتی با DVD قابل قیاس بودن.
مقایسه رزولوشن و تعداد لاینهای فرمتهای بتاکم با S-VHS

• 400×480 لاین 300 Betacam
  • 440×480 لاین 340-330 BetacamSP
  • 560×480 لاین 420 S-VHS قابل قیاس با Laser Disk

- - -ویرایش - - -

با اون تیکه که بلد کردم خیلی حال کردم , دمت گرم!

اولا که عزیز من بتاکم فرمت ویدئوئی هستش این که میگی فرمت بردکستینگ هستش رو نمیفهم منظورت رو. همین s-vhs مورد علاقه شما وارد بازار خونگی شد و کاملا شکست خورد.
دوما بحث سر فرمت ویدئوی بود من هم اینو گفتم و منظورم این بود Consumer market فقط یک بخش از ماجراست و بخش حرفه ای هم بخش دیگه
سوما شما که زحمت کشیدی این مطالب رو نوشتی در مورد تعداد لاین و کیفیت فرمتS-VHS به این هم اشاره می کردی که Enhanced Definition Betamax کیفتی به مراتب بهتری نسبت بهS-VHS و laser disck داشت. حالا یا یادت رفته بنویسی دوست من یا جا انداختی .
به هر حال بحث بحث تاریخ گذشته ای هستش

Muse

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,273
نام
عارف
باورم نمیشه ! اینجا شده تاپیک توضیح راجع به انواع اقسام دستگاهای ضبط و پخش :| اون کنفرانس قبلی فقط برای نمایش دستگاه و معرفی ویژگی هاش بود چرا یه عده نمیفهمن ؟! اون تموم شد ! خود مایکروسافت اعلام کرد ۱۰۰٪ توی E3 تلویزیون وجود خواهد داشت اما برای نمایش بازیها ! نمیدونم دیگه این مسخره بازیا چیه که یه عده سونی فن که هنوز حتی نمیدونن PS4 چه شکلیه اومدن اینجا و هی بحثای بیخود میکنن و مایکرو فنا هم جواب میدن ! بس کنید این بحثای اضافی رو به خدا فروم دبستان ملاصدرا نیست ! همه بحثی تو این تاپیک میشه جز کنسول و ویژگی هاش و صحبتای مایکرو !

chrisredfield

کاربر سایت
Dec 9, 2012
144
نام
علیرضا
سلام خدمت اساتیدمی خواستم بدونم این ایکس باکس بااون یکی چه فرقی میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:thinking::hurted1::thanks:

MohsenV

کاربر سایت
Aug 25, 2009
387
نام
محسن
من واقعاً‌ حس می‌کنم خیلی کم‌لطفی شده به این کینکت جدید! خیلی‌ها فکر می‌کنن مثل همون قبلیه‌اس فقط مثلاً کیفیت دوربینش بیشتر شده.
توی Xbox Reveal ما واقعاً هیچی از کینکت جدید ندیدیم. فقط همون کنترل صوتی بود که اصلاً چیز جدیدی نیست.
وقتی صحبت از اون ۱۵ تا بازی انحصاری می‌شه همه می‌گن خب مثلاً ۷ تاش برای کینکته پس هیچی. یعنی Ryse هیچیه؟!
E3 قطعاً قابلیت‌های گیمینگ کینکت رو نشون می‌ده که من مطمئنم چیزی فراتر از تصورات ماست! ما فکر می‌کنیم فقط واسه گیمرهای کژواله و چت و کنترل صوتی.
مثلاً اگر ترکیب کنترلر + کینکت تأیید بشه - که فکر می‌کنم یه جا خبرشو خوندم - همه‌ی نظرها نسبت به کینکت برمی‌گرده. فقط فکر کنید چه کارهایی که نمی‌شه کرد.
E3 2013 می‌تونه خیلی‌ها رو خجالت‌زده کنه واسه کامنت‌هایی که برای Xbox Reveal دادن!

chrisredfield

کاربر سایت
Dec 9, 2012
144
نام
علیرضا
من واقعاً‌ حس می‌کنم خیلی کم‌لطفی شده به این کینکت جدید! خیلی‌ها فکر می‌کنن مثل همون قبلیه‌اس فقط مثلاً کیفیت دوربینش بیشتر شده.
توی Xbox Reveal ما واقعاً هیچی از کینکت جدید ندیدیم. فقط همون کنترل صوتی بود که اصلاً چیز جدیدی نیست.
وقتی صحبت از اون ۱۵ تا بازی انحصاری می‌شه همه می‌گن خب مثلاً ۷ تاش برای کینکته پس هیچی. یعنی Ryse هیچیه؟!
E3 قطعاً قابلیت‌های گیمینگ کینکت رو نشون می‌ده که من مطمئنم چیزی فراتر از تصورات ماست! ما فکر می‌کنیم فقط واسه گیمرهای کژواله و چت و کنترل صوتی.
مثلاً اگر ترکیب کنترلر + کینکت تأیید بشه - که فکر می‌کنم یه جا خبرشو خوندم - همه‌ی نظرها نسبت به کینکت برمی‌گرده. فقط فکر کنید چه کارهایی که نمی‌شه کرد.
E3 2013 می‌تونه خیلی‌ها رو خجالت‌زده کنه واسه کامنت‌هایی که برای Xbox Reveal دادن!

سلام می خواست بدنم این ایکس باکس بااون یکی چه فرقی می کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
خیلی چیزای دیگه هست که موفقه مثل ویندوز , sql , ویژوآل استودیو , آفیس خوب ربطش به بحث چیه؟ مثلا فرمت بردکستینگ بتاکم چه ربطی به vhs و betamax که فرمت ویدئوی برای سرگرمی خونگیه داره؟

به صورت کلی هر چند بتاکم بین شبکه های بردکستینگ تلویزیونی فرمت موفقی بود (دلیلش پشتیبانی و آموزش خیلی خوب و رایگان و عرضه زودتر) ولی از نظر کیفیت تصویر خیلی پایین تر از S-VHS که مد حرفه ای VHS هست قرار میگیره دلیل اینکه کیفیت برنامه های آنالوگ تلویزیونی همیشه از فیلمهای اورجینال S-VHS و مواردی VHS کمتر بود هم همینه حتی Superior Performance بتاکم (Betacam SP) که چند سال بعد عرضه شد (فکر میکنم 4 سال بعد از بتاکم) کیفیتش کمتر از S-VHS که به فاصله چند ماه بعد عرضه شد هست به همین دلیل بدون هیچ شکی فرمت S-VHS بین همه فرمتهای آنالوگ حرفه ای بالاترین کیفیت رو داشت هر چند تو مارکتینگ بین شبکه های بردکستینگ موفق نبود ولی اکثر فیلم سازای مستقل از این فرمت استفاده میکردن و حتی تو ایران کسایی که از قدیم تو کار فیلمبرداری هستن دوربینها M3000 تا M9000 از Panasonic رو که فرمت S-VHS بود به خوبی یادشون هست , در مواردی که با Premium tape ضبط میشد کیفیت حتی با DVD قابل قیاس بودن.
مقایسه رزولوشن و تعداد لاینهای فرمتهای بتاکم با S-VHS

• 400×480 لاین 300 Betacam
  • 440×480 لاین 340-330 BetacamSP
  • 560×480 لاین 420 S-VHS قابل قیاس با Laser Disk

- - -ویرایش - - -

با اون تیکه که بلد کردم خیلی حال کردم , دمت گرم!

خواهش ميکنم

فکر ميکردم ديگه کسی از LD اسم نياره
خدا بيامرز قده صفحه گرامافون بود
يکی اين بود يکی MD عمرشون خيلی کوتاه بود ولی زمان خودشون واقعا کيفيت استثنايی داشتند

سلام می خواست بدنم این ایکس باکس بااون یکی چه فرقی می کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟

شوخی ميکنيد ؟!
:))
تفاوتشون يک نسل هستش

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
تو رونمایی xbox one یه دمو در مورد کینکت جدید نشون دادن و در مورد قابلیتهاش هم گفتن بازیهاش رو مثل بقیه بازیها موکول کردن به E3 چرا دوستان میگن در مورد کینکت صحبتی نشده؟

@daxpax
چون بحث خارج از تاپیکه حرفامو تو اسپویلر میزارم:
اولا که عزیز من بتاکم فرمت ویدئوئی هستش این که میگی فرمت بردکستینگ هستش رو نمیفهم منظورت رو. همین s-vhs مورد علاقه شما وارد بازار خونگی شد و کاملا شکست خورد.
دوما بحث سر فرمت ویدئوی بود من هم اینو گفتم و منظورم این بود Consumer market فقط یک بخش از ماجراست و بخش حرفه ای هم بخش دیگه
سوما شما که زحمت کشیدی این مطالب رو نوشتی در مورد تعداد لاین و کیفیت فرمتS-VHS به این هم اشاره می کردی که Enhanced Definition Betamax کیفتی به مراتب بهتری نسبت بهS-VHS و laser disck داشت. حالا یا یادت رفته بنویسی دوست من یا جا انداختی .
به هر حال بحث بحث تاریخ گذشته ای هستش
تیکه تیکه نقل و قول میکنم حرفاتون رو:
اولا که عزیز من بتاکم فرمت ویدئوئی هستش این که میگی فرمت بردکستینگ هستش رو نمیفهم منظورت رو.

بتاکم فرمت بردکستینگ هست یعنی برای ضبط و پخش تلویزیونی استفاده میشه کلا به این فرمتها میگن فرمتهای بردکستینگ طبیعتا فرمت ویدئویی هستن ولی از نوع بردکستینگ با بتاماکس که فرمت Tape recording هست کلا متفاوته بحث بتاکم در مقوله Broadcasting Camcorders میگنجه.

همین s-vhs مورد علاقه شما وارد بازار خونگی شد و کاملا شکست خورد.

S-VHS اصلا بازارش فرمتهای خونگی نبود که شکست بخوره و بسته به تجهیزات و ادوات از جمله دوربین و دک تدوین و ... این یک فرمت Prosumer و نیمه حرفه ای و حرفه ای هست ولی قابلیت پخش بر روی ویدئوهای خانگی سازگار شده رو هم داره بله این فرمت مورد علاقه من بود به دلیل سازگاری بالا و کیفیت خارق العاده با قیمت خیلی کمتر(منظورم در زمان خودش هست)
پدر من 35 ساله داره تو صدا و سیما و یا خارج از سازمان فیلمبرداری میکنه و من با انواع و اقسام فرمتهای ویدئویی هر روز سرو کار دارم و تو اکثر ادیتهاشون مستقیم و غیر مستقیم شرکت داشتم از جمله همین الان به صورت خیلی گسترده با آرشیو فرمت بتاکم و بتاکم SP و دیجیتال بتاکم کار میکنم اینم عکس از یکی از جعبه کاستهای آرشیوی که همین الان دم دستم هست و دارم بک آپ گیری میکنم:

62445288209274501363.jpg

فرمت ED Beta رو به حساب نیاوردم چون نواقصی داره از جمله تایم کد و یک سری قابلیتها رو نداره و با غالب PAL هم چندان سازگاری نشون نمیده و هیچ وقت ازش استقبال نشد مگر در داخل ژاپن و به صورت خیلی محدود در سایر نقاط با سیستم پخش NTSC علی الخصوص در مواردی که فیلمبرداری Low Light مورد نظر باشه به خاطر لومینا نویز کم و بحثش خارج از این تاپیکه .
در حال حاضر هم دارم با فرمت XD Cam و XD Cam HD کار میکنم که تو ایران جا افتاده ولی همین الان کیفیت این فرمت فرسنگها از کیفیت فرمتهای بردکستینگ DVCPro و AVC Intra و AVC ultra پاناسونیک پایینتر هست.

48161397961688606027.jpg

19622409978340796517.jpg

ولی مسئله ای که باعث این بحثها شد اینه که دوستان سونی فن کلا هر چیزی که روش نوشته باشه سونی رو به عنوان مقدسات میپرستن و گونده گویی های الکی در موردش راه میندازن به نظر من سونی یکی از بزرگترین کمپانیهای پیشرو تو عرصه الکترونیک هست و در این هیچ شکی نیست من هر وقت وسیله ای رو میبینم که روش نوشته سونی احترام خاصی براش قائلم ولی مسئله شکست ناپذیر بودن سونی که آرزوی فنهای این کمپانی مخصوصا از نوع ایرانیش هست کلا بحث خنده داریه چون بارها و بارها قبلا این اتفاق در حوضه های مختلف افتاده سونی مثل خیلی دیگه از کمپانیهای سازنده لوازم الکتریکی کمپانیه بزرگی هست در کنار برندهای دیگه مثل پاناسونیک و هیتاچی و توشیبا و شارپ مطرح هست هر چند به نظر بنده کیفیت دو برند اول یعنی پاناسونیک و هیتاچی (البته قبل از خارج شدن از بازار Consumer level) همیشه به سونی میچربیده ولی سونی تو ساخت گدجتهای کوچک و لوازم الکتریکی سرگرم کننده سرآمدترین شرکت ژاپنی بوده و قبل از ظهور سامسونگ در عرصه جهانی هم مطرح بوده.

pcgamer

کاربر سایت
Aug 28, 2006
1,748
نام
سیاوش
سلام می خواست بدنم این ایکس باکس بااون یکی چه فرقی می کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ب نظرم هیچی :D گیم پد همونه دوربین کنکت و سخت افزار رو هم اومدن ارتقا دادا ...
همه انتظار داشتیم گرافیک بازی های نسل بعد در حد فیلم باشه ..خوداشون می گفتن در حد فیلم اواتار هست الان این چی E3 بود ماکروسافت گذاشت اصلا بازی هاش واقعا چه فرقی گرافیکش با 360 داشت! این تفاوت در حد نسل اینده بود؟ الان GTA V تیزر هایی ک از گیم پلیش پخش شده گرافیکش بهتر اینا بود ک تو E3 نمایش داده شد

..Preacher..

کاربر سایت
May 20, 2013
163
نام
ori
همه انتظار داشتیم گرافیک بازی های نسل بعد در حد فیلم باشه ..خوداشون می گفتن در حد فیلم اواتار هست الان این چی E3 بود ماکروسافت گذاشت اصلا بازی هاش واقعا چه فرقی گرافیکش با 360 داشت! این تفاوت در حد نسل اینده بود؟ الان GTA V تیزر هایی ک از گیم پلیش پخش شده گرافیکش بهتر اینا بود ک تو E3 نمایش داده شد
عزیز تا E3 هنوز مونده ها...

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
آخه این چه حرفیه !! شما چند بازی نسل بعدی دیدید ؟ فقط Forza 5 رو ببینی عاملیــه برای چسبیدن فک به زمین . همه فکر کرده بودن تریلره in-game نیست .! می تونید با بازی های اوایل نسل پیش مقایسه کنید بعد اظهار نظر بفرمایید . نمی دونم بازی های نسل بعدی رو شاید دیدی مث اینکه E3 برای شما زودتر شروغ شده ما بی خبریم .

chrisredfield

کاربر سایت
Dec 9, 2012
144
نام
علیرضا
آخه این چه حرفیه !! شما چند بازی نسل بعدی دیدید ؟ فقط Forza 5 رو ببینی عاملیــه برای چسبیدن فک به زمین . همه فکر کرده بودن تریلره in-game نیست .! می تونید با بازی های اوایل نسل پیش مقایسه کنید بعد اظهار نظر بفرمایید . نمی دونم بازی های نسل بعدی رو شاید دیدی مث اینکه E3 برای شما زودتر شروغ شده ما بی خبریم .

ببخشیدمن ازنظرفنی گفتم چیش بهترشده که اینقدرگرونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

daxpax

کاربر سایت
Feb 27, 2009
1,285
DieDie
بتاکم فرمت بردکستینگ هست یعنی برای ضبط و پخش تلویزیونی استفاده میشه کلا به این فرمتها میگن فرمتهای بردکستینگ طبیعتا فرمت ویدئویی هستن ولی از نوع بردکستینگ با بتاماکس که فرمت Tape recording هست کلا متفاوته بحث بتاکم در مقوله Broadcasting Camcorders میگنجه.
بنده هم این رو میدونم ولی منظورم از اون پست این بود که مگه شما جنگ فرمت های ویدئویی رو فقط در consumer level می بینین؟ مگه خودت و پدر محترم که جزو استفاده کنندگان محصولات در professional level هستین آیا قبول نداری بتا کم از لحاظ market share نسبت به بقیه فرمت ها برتر بود صرف نظر از کیفیت؟ مسلما نه.
S-VHS اصلا بازارش فرمتهای خونگی نبود که شکست بخوره
اینجا هم حرفت رو قبول دارم و هم نه.قبول دارم چون S-VHS محصول consumer level نبود و حرفت رو قبول ندارم چوندر اواخر دهه 90 یک push بزرگ برای وارد کردن محصولات prosumer level همچون S-VHS و HI8 به consumer level انجام شد که کاملا شکست خورد
ولی مسئله ای که باعث این بحثها شد اینه که دوستان سونی فن کلا هر چیزی که روش نوشته باشه سونی رو به عنوان مقدسات میپرستن و گونده گویی های الکی در موردش راه میندازن به نظر من سونی یکی از بزرگترین کمپانیهای پیشرو تو عرصه الکترونیک هست و در این هیچ شکی نیست من هر وقت وسیله ای رو میبینم که روش نوشته سونی احترام خاصی براش قائلم ولی مسئله شکست ناپذیر بودن سونی که آرزوی فنهای این کمپانی مخصوصا از نوع ایرانیش هست کلا بحث خنده داریه چون بارها و بارها قبلا این اتفاق در حوضه های مختلف افتاده سونی مثل خیلی دیگه از کمپانیهای سازنده لوازم الکتریکی کمپانیه بزرگی هست در کنار برندهای دیگه مثل پاناسونیک و هیتاچی و توشیبا و شارپ مطرح هست هر چند به نظر بنده کیفیت دو برند اول یعنی پاناسونیک و هیتاچی (البته قبل از خارج شدن از بازار Consumer level) همیشه به سونی میچربیده ولی سونی تو ساخت گدجتهای کوچک و لوازم الکتریکی سرگرم کننده سرآمدترین شرکت ژاپنی بوده و قبل از ظهور سامسونگ در عرصه جهانی هم مطرح بوده.
بنده خودم بیشتر فن پاناسونیک هستم. الان نصف بیشتر محصولات الکترونیکی بنده ماتسوشیتاست از پلاسما بگیر تا دوربین قدیمی فیلم برداری و تلفن و غیره. رو سونی هم هیچ گونه غیرت تعصبی ندارم همین الان عقیده دارم محصولات بخش الکترونیکی فقط در زمینه سنسور های تصویری، کنسول بازی و تجهیزات پزشکیش قابل دفاع و در بقیه زمینه ها خیلی وقته فوکوس خودش رو از دست داده.

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
ببخشیدمن ازنظرفنی گفتم چیش بهترشده که اینقدرگرونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

8GB > 512 mb رم
گرافیک چندین برابر قوی تر
در کل ایکس باکس وان 7 برابر قوی تر X360 هست.
پورت ها اضافی
اتصال وایفای (تو اسلیم بود
کنترلر جدید و ارتقاع یافته
کینکت ارتقاغ یافته
USB3

و....

آخرین ویرایش:

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
8GB > 512 mb رمگرافیک چندین برابر قوی تردر کل ایکس باکس وان 7 برابر قوی تر X360 هست.پورت ها اضافیاتصال وایفای (تو اسلیم بودکنترلر جدید و ارتقاع یافتهکینکت ارتقاغ یافتهUSB3و....
کلا به نظر من پیشرفت کنسولا تو این نسل کم بوده منظورم ps4 هم هست کلا پیشرفت نسل هشت نسبت به هفت کمتر از هفت نسبت به 6 بوده انگار هرچی جلوتر میریم آهنگ رشد تکنولوژی کم میشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر