سرانجام کارت نسل جدید NVIDIA GTX 680 رونمایی شد!

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,768
نام
فرشید
شما که منبعت اون سایت در پیت باشه دیگه حرفی برای گفتن نمی مونه درسته که سال ها فعالیت داره اما فقط به درد نوب ها می خوره این همه سایت بهتر هست چند نفر داخل این سایت همچین دمایی رو با این کارت تجربه کردن؟ باور کنید من 460 sli هنوز هنوز به 80 درجه نرسیدم حتی بعد از چندین ساعت بازی های سنگین

680 در حالت sli دماش در حالت تست 86 درجه هست یعنی یک درجه کمتر از 590 که تازه داخل کیس های با تهویه ی عالی این نتیجش شده مگر اینکه بخوای بگی این دما عالیه؟

به این می گن تست 580 شده 74 درجه 680 شده 79 درجه حالا چون مصرفش پایین تره حتما دلیلی بر دمای کمترش نیست دمای عالی یعنی زیر 70 نه 80 درجه اون 90 برای sli گفتم که با احتساب زمان و گرد و خاک یا یه کیس بدتر مسلما 4 درجه بیشتر خواهد شد کلمه ی حدود هم استفاده کردم

نویز این کارت هم نزدیک 60 هست نه 42 که رسما خونه رو می ذاره روی سرش
تمام بحث منم روی sli بوده حالا 7970 اینا رو از کجا اوردی بماند. در مورد cpu هم که کاملا با نقد نشون دادم فقط اینکه sli کردن فشار انچنانی به cpu نمی یاره اینم حرف درستی نیست که زدی

این سایت اینجا حتی دمای خودشم نقض کرده می شه 580 دماش با 590 برابری کنه توی این سایت می شه:

load%20temp.png

شگفتا!!! سایت Tomshardware شد درپیت دوستان! ایشون گفتند، من نگفتم!بدانید و آگاه باشید!

شما ظاهرا Setup های متفاوت، دمای محیطی و نرم افزار یا بازیهایی که برای تست در نظر گرفته میشن برات فرقی نداره، ،متن مقاله توضیحاتکمیلی داره، باعث میشه خودت بجاش تفسیر نکنی.

دماهایی که من گفتم کاملا دقیق و درست بود،اما تخمین شما غلط بود، احتساب گرد و خاک کیس معمولا توی تست علمی جایی نداره که به گفته ی شما همینطوری 4 درجه هم بابت این بکشیم روی دمای کارت!!!!

در مورد چارتهای جدیدی که برای مقایسه نویز و حرارت گذاشتین هم بسیار انتخاب بجایی بوده، چون:

1-نرم افزار Furmark رو برای تست لحاظ کرده که همگی می دونیم فشاری چندین برابر بیشتر از سنگین ترین بازیها روی کارت وارد می کنه که فقط برای تست پایداری هست، دماها و نویز تحت این نرم افزار اصلا بیانگر رفتار در بازیها نیست،کارتهای High End به سقف TDP خودشون میرسن روی این نرم افزار،بنابراین اون 86 درجه واقع گرایانه و نماینده ی هیچ بازیی نیست. اون 83 درجه در حالت SLI قابل قبول هست

2-شما بسیار منصفانه اومدی چارت مقایسه کارت GTX 680 مرجع رو با کارت MSI 7970 Lightening بعنوان نمونه ذکر کردی که این کارت هست:

imageview.php
فکر نمی کنم مقایسه فن استوک با فن حرفه ای و قوی MSI Twin Frozr منصفانه باشه، اون چارتها هم صرفا برای بررسی تفضیلی راندمان کارت MSI تهیه شده، نه برای مقایسه کارت 680 و 7970 در حالت استوک.

3- در مورد نویزکارت اصلا در نظر نگرفتی که سایتهای مختلف نویز کارت رو از فواصل مختلف از کارت اندازه گیری می کنن که تفاوتشون از همین جا ناشی شده!
فاصله ی 1 تا 1.5 متری از کیس برای بیشتر کاربرا واقعی تر هست.

و اما در مورد چارت آخری که ازحرارت کارتها در بازی Metro 2033 گذاشتید هم هیچ دلیلی نداره که دمای کارت قویتر حتما بیشتر از کارت ضعیفتر باشه! چون معمولا پروفایل کنترل FAN طوری برنامه ریزی شده باشه که با افزایش دور بیشتر فن و طبیعتا صدای بیشتر از افزایش دمای کارت از سطح بخصوصی جلوگیری کنه، این متن رو در توضیح چارت مذکور پایینش می خونید که موئید همین مطلب هست:

Whereas most of the cards tested in a Metro 2033 loop are cooled in a way that keeps them from exceeding 86 degrees C, the
Radeon HD 7900s want to stay in the 70s—and their fans blow hard enough to make sure that happens.

حالا باز برای اینکه از منابع غیر معتبر نقل قول نکنیم، از همون سایتی که شما اون 60Dba نویز رو مثال زدی توضیح پیرامونی اون چارت رو اینجا کپی می کنم، ترجمش با دوستان:

Code:
Code:
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica Neue]The GeForce GTX 680 had an idle temperature of 35C, which is mighty impressive for being such a high-end enthusiast graphics card. Firing up Furmark the card heated up to 81C and after running a few loops of the H.A.W.X. 2 benchmark the card peaked at 78C. The GPU cooler on this card is very quiet, but as you can see the temperatures do get up fairly high. We should note that the AMD Radeon HD 7970 with the reference cooler does get hotter in Furmark than the NVIDIA GeForce GTX 680![/FONT][/COLOR][COLOR=#3C3B3B][FONT=Verdana]
[/FONT][/COLOR]

ترجمه بخش آخر:"...باید متذکر شویم که کارت 7970 با فن استوک از کارت 680 با فن استوک داغتر می شود!"

Code:
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica Neue]The NVIDIA GeForce GTX 680 did excellent in our audio testing.  At idle the GeForce GTX 680 came in at 42.7dB and peaked at 56.7dB in Furmark! Fan speed ramped up and down smoothly and we observed the GTX 680 at  1110 RPM at idle, 2100 RPM in games and 2400 RPM in Furmark. We found the NVIDIA GeForce GTX 680 with the reference cooler to be quieter than the MSI R7970 Lighting with the new Twin Frozr IV GPU cooler at both idle and full load in Furmark! In the games they were on par with each other! [/FONT][/COLOR]
ترجمه بعضی قسمتها: "کارت GTX 680 در تست صدای ما عالی عمل کرد" که با تفسیر "نویز این کارت هم نزدیک 60 هست نه 42 که رسما خونه رو می ذاره روی سرش" خود این سایت در تضاد کامل هست!!!
یا اینجا: ..." ما دریافتیم که کارت کارت 680 با فن مرجع کم صداتر از کارت MSI Lightening با فن جدید Twin Frozr IV در هر دو حالت بیکار و لود کامل تحت اجرای FURMARK عمل می کند!"

امیدوارم توضیحات کافی باشه و از منابع غیر معتبر که برای نوب ها هست کسب اطلاع نکنیم! متن مقاله رو هر جوری شده بخونید، مهمه.​

آخرین ویرایش:

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
تجربه ثابت کرده که شما به هر بهانه ای هم که شده می خوای بحث رو به نفع خودت تمام کنی اصلا نمی خوای اشتباهاتت رو قبول کنی اینجا میدون جنگ نیست که بخوام ادامش بدم

در انتها همه ی حرف من اینه که برای gtx680 sli یا cpu خیلی خوبی (39xx) داشته باشید یا اگه می خواید در حالت 2560*1600 بازی کنید صدای کارت در حالت sli هم زیاده اگر به صدا حساس هستید یا مدل های خنک تر رو بخرید یا باهاش کنار بیاید

حقیقتش من مثل: شما فروشنده نیستم که سود چیزی برام مهم باشه جز سود دوستانم شما یادمه که مخالف شدید sli بودید پست هاتونم هست حالا چطوری این همه علاقه پیدا کردید نمی دونم

من می گم درجه 86 با نویز 60 زیاده در بهترین حالت می شه گفت بد نیست کلمه ی عالیه اصلا منطقی به نظر نمی رسه که شما استفاده می کنید

من بازم در اخر تاکید می کنم همه ی حرف من در مورد gtx680 sli هست که کسی که می خواد بخره همه ی موارد رو در نظر داشته باشه اینکه شما مدام پای سری 7 ati یا کارت سینگل رو بخواید وسط بکشید اصلا توجیه خوبی نیست gtx680 کارت عالی هست قیمتشم مناسبه مشکل حرارتی هم نداره حرف من برای sli بوده

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,768
نام
فرشید
تجربه ثابت کرده که شما به هر بهانه ای هم که شده می خوای بحث رو به نفع خودت تمام کنی اصلا نمی خوای اشتباهاتت رو قبول کنی اینجا میدون جنگ نیست که بخوام ادامش بدم

در انتها همه ی حرف من اینه که برای gtx680 sli یا cpu خیلی خوبی (39xx) داشته باشید یا اگه می خواید در حالت 2560*1600 بازی کنید صدای کارت در حالت sli هم زیاده اگر به صدا حساس هستید یا مدل های خنک تر رو بخرید یا باهاش کنار بیاید

حقیقتش من مثل: شما فروشنده نیستم که سود چیزی برام مهم باشه جز سود دوستانم شما یادمه که مخالف شدید sli بودید پست هاتونم هست حالا چطوری این همه علاقه پیدا کردید نمی دونم

من می گم درجه 86 با نویز 60 زیاده در بهترین حالت می شه گفت بد نیست کلمه ی عالیه اصلا منطقی به نظر نمی رسه که شما استفاده می کنید

من بازم در اخر تاکید می کنم همه ی حرف من در مورد gtx680 sli هست که کسی که می خواد بخره همه ی موارد رو در نظر داشته باشه اینکه شما مدام پای سری 7 ati یا کارت سینگل رو بخواید وسط بکشید اصلا توجیه خوبی نیست gtx680 کارت عالی هست قیمتشم مناسبه مشکل حرارتی هم نداره حرف من برای sli بوده

تا اینجا بحث فنی بوده، من سعی کردم یه سری اشتباهات جزیی رو گوشزد کنم که به نظر می رسه برطرف شده باشه، وگرنه در اصل مزیتهای کارت که هم نظر بودیم.

در مورد نویز هم که کارشناسا به اتفاق گفتند مشکل نویز نداره، معلومه که برای SLI بیشتر میشه ولی بازم در محدوده قابل قبول و کم صداتر از کارتهای قبلی هست، صدا و حرارت کارتای سری 470/480 رو که هنوز خیلیهامون داریم استفاده می کنیم و فراموش نمی کنیم.

در مورد فروشنده بودن و سود که فکر نمی کنم هیچ ربطی به بحث ما داشت که شما پیش کشیدید، فعلا هم همچین کارتی موجود نیست که از طریق تبلیغش بخوام کسب منفعتی داشته باشم. منظورتون رو ندیده می گیرم.

در مورد SLI هم نظرم عوض نشده، شما نوشته های من رو دقیق نخوندید و یا فراموش کردید وگرنه این حرف رو نمی زدید، دوستی از کاربران سایت هستند که دو ماه پیش دوتا کارت GTX 580 رو به توصیه من در حالت SLI روی سیستم نصب کردند و بسیار هم عالی کار می کنه. نظر منفی من راجع به SLI کردن کارتهای ضعیف بود، نه High End.

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
تا اینجا بحث فنی بوده، من سعی کردم یه سری اشتباهات جزیی رو گوشزد کنم که به نظر می رسه برطرف شده باشه، وگرنه در اصل مزیتهای کارت که هم نظر بودیم.

در مورد نویز هم که کارشناسا به اتفاق گفتند مشکل نویز نداره، معلومه که برای SLI بیشتر میشه ولی بازم در محدوده قابل قبول و کم صداتر از کارتهای قبلی هست، صدا و حرارت کارتای سری 470/480 رو که هنوز خیلیهامون داریم استفاده می کنیم و فراموش نمی کنیم.

در مورد فروشنده بودن و سود که فکر نمی کنم هیچ ربطی به بحث ما داشت که شما پیش کشیدید، فعلا هم همچین کارتی موجود نیست که از طریق تبلیغش بخوام کسب منفعتی داشته باشم. منظورتون رو ندیده می گیرم.

در مورد SLI هم نظرم عوض نشده، شما نوشته های من رو دقیق نخوندید و یا فراموش کردید وگرنه این حرف رو نمی زدید، دوستی از کاربران سایت هستند که دو ماه پیش دوتا کارت GTX 580 رو به توصیه من در حالت SLI روی سیستم نصب کردند و بسیار هم عالی کار می کنه. نظر منفی من راجع به SLI کردن کارتهای ضعیف بود، نه High End.

470 یا 480 از این لحاظ فاجعه بودن شما بازم بحث کارت های دیگه رو پیش کشیدید من می گم برای کسی که به صدا حساسه صدای 680 sli براش ازار دهنده خواهد بود مگه اینکه همیشه با صدای بلند بازی می کنه یا با هدفون خیلی ها به صدای 360 حساس هستن کلی ایراد می گیرن که باید بگم این صداش در بهترین شرایط دو برابرش هست برای کسی مثل: خودم اصلا صداش اهمیتی نداره اما خیلی ها رو دیدم که حساسیت زیادی دارن پس این فقط یه تذکره نه یه تخریب

در مورد sli هم من سری 6 انویدیا برای sli خیلی قبول دارم چون با هزینه ی کمتر به نتایج خیلی عالی می رسه مخصوصا الان که قیمت ها وحشتناک شده البته این برای کسی که چندین ملیون سیستم می بنده پول هم زیاد داره می تونه مناسب نباشه

در بقیه ی موارد هم که مشخص شد با هم اختلاف نظری نداریم

just life

کاربر سایت
Apr 17, 2012
17
نام
It Doesnt Matter
دلیل نمیشه چون 28 نانو شده خنک تر باشه sli هم چون فضای نفس کشیدن کارت کم میشه باز به داغ شدنش کمک می کنه . فن استوک خود کارت ها بهتر از هر فن دیگه ای عمل می کنه شما اون فن رو از روش بکن ی چیز دیگه بزار ببین دماش 5 تا 8 درجه زیادتر میشه چون با فن خودش به اصطلاح آب بندی شده کارت .
برند داریم تا برند همین 7970 ایسوز با بردهای معروف dcuii معرکه شده تازه این همه میگن ati کارتاش داغه !!!!!! نویز هم باسه اونی که چند میلیون داده 2 تا 3 تا کارت گذاشته کنار هم اصلا مهم نیست ولی برای ی کارت نویز 60 دی بی یعنی فاجعه !!!!!!!!!!!
درجه حرارتش با اون دور فن که فکر کنم به 1600 700 دور هم میرسه نباید بیشتر از 70 بشه ! دمای متعادل کارت تو اجرای بازی و کارای سنگین باید 59 تا 68 باشه نهایتا دیگه 70 .
همه این کارتها اوایلش هزارتا مشکل دارن بعد از چند ماه چندتا درایور چندتا شرکت همه ایراداش برطرف میشه . همین 480 دمای دسکتاپش 45 بود دمای اجراش 75 هم میشد .
هنوز کارت تو ایران نیومده با قیمت های فضای 1 میلیون به بالا شما دارید میزنید تو سر و کله هم ؟؟؟؟

در رابطه با اون tomshardware هم بگم خیلی وقته دیگه بنچمارکاش قابل اطمینان نیست ! شاید این 580 که اینا داشتن برد palit یا gigabyte یا از این بردهای متفرقه بوده ! یا برد خود nvidia با کولینگ خودش بوده چون دمای این کارت در حالت idle بین 30~25 هست و در load و peak دماش نهایتا به 61~63 میرسه نه 84 درجه . در ضمن دماش فقط ارتباط 100 درصدی به میزان پردازشی که میکنه نداره به کولینگ روش و محیط اطرافش بستگی داره . حتی دو تا 580 sli هم دمای دسکتاپیش اونجور که از نزدیک دیدم و تست کردم برای هر کارت 34 هست و load هم برای هر کارت 68 بود . بردش هم ایسوز هست هر دوتا کارت .

آخرین ویرایش:

vahid_ba

کاربر سایت
May 25, 2008
3,141
LoL

فرشید تو داری با کیا بحث میکنی الکی
پست هاش رو ببین داره میگه toms قابل اطمینان نیست
میگه فن رفرنس کارت از هر فن دیگه ای بهتر عمل میکنه
میگه 580 در حالت لود کامل دماش به 61 درجه بیشتر نمیرسه
امده کارت رفرنس رو از لحاظ دما با سری lightning مقایسه کرده
میگه دمای 86 واسه کارت 680 فاجعه ست =))

کلا الکی بحث نکن که این ها 1000 تا دلیل هم بیاری حرف خودشونو میزنن
وقتی سایت تامز رو میگن درپیت معلوم نیس حرفای ما واسشون چیه =))

just life

کاربر سایت
Apr 17, 2012
17
نام
It Doesnt Matter
لطفا راجب چیزی که از نزدیک ندیدی نظر نده .
وقتی 580 تو bf3 multiplayer تو رزولوشن hd و ultra پیک لودش به 99% میرسه دماش از 61 بیشتر نمیشه این به معنی اون نیست که چیپ ستش 40 نانو بوده یا 28 نانو یا ای ول به سازنده و کمپانیش !
این یعنی اون کولینگ روشو باید طلا گرفت ! تازه دور فن 1200 prm بیشتر نمیشه ! یعنی 13% .
tomshardware این تست رو در کوره و احتمالا وسط تابستون وسط صحرای نوادا گرفته !
اون کارتی که دماش بشه 85 و 95 مفت بدن ی پول هم سر بدن نمیخرم میخواد 580 باشه یا 680 .
sli میخوای کنی ؟ اوکی برو 4 تا کارت بخر water block روشون نصب کن تا خرخره اورشون کن حالشو ببر .
در ضمن کارتی که دور فنش 2000 شد نویزش بالای 42 دی بی رسید دماش هم 85 درجه به درد سطل زباله میخوره میخواد 680 باشه یا 690 باشه یا بالاتر

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,768
نام
فرشید
LoL

فرشید تو داری با کیا بحث میکنی الکی
پست هاش رو ببین داره میگه toms قابل اطمینان نیست
میگه فن رفرنس کارت از هر فن دیگه ای بهتر عمل میکنه
میگه 580 در حالت لود کامل دماش به 61 درجه بیشتر نمیرسه
امده کارت رفرنس رو از لحاظ دما با سری lightning مقایسه کرده
میگه دمای 86 واسه کارت 680 فاجعه ست =))

کلا الکی بحث نکن که این ها 1000 تا دلیل هم بیاری حرف خودشونو میزنن
وقتی سایت تامز رو میگن درپیت معلوم نیس حرفای ما واسشون چیه =))

دقیقا! خب بعضی از این مباحث رو دوست تازه وارد ما مطرح کردن، که نمیشه بهشون زیاد ایرادی وارد کرد، هر چند که ایشون هم باز دارن تصورات شخصی خودشون رو بیان می کنن و خیلی از مطالبشون اشتباه هست

تنها چیزی که می تونم به این دوستان بگم اینه که آقایون! خواهشا، خواهشا، مقالات رو به زبان اصلی بیشتر مطالعه کنید!، دلخوش به این نباشید که چارتها را می بینید!، متن ها و توضیحات رو هم بخونید تا برداشتتون با واقعیات و پیش فرضهای علمی یکسان بشه و آخر سر مثل مطالب طنز از آب درنیاد!!

لطفا راجب چیزی که از نزدیک ندیدی نظر نده .
وقتی 580 تو bf3 multiplayer تو رزولوشن hd و ultra پیک لودش به 99% میرسه دماش از 61 بیشتر نمیشه این به معنی اون نیست که چیپ ستش 40 نانو بوده یا 28 نانو یا ای ول به سازنده و کمپانیش !
این یعنی اون کولینگ روشو باید طلا گرفت ! تازه دور فن 1200 prm بیشتر نمیشه ! یعنی 13% .
tomshardware این تست رو در کوره و احتمالا وسط تابستون وسط صحرای نوادا گرفته !
اون کارتی که دماش بشه 85 و 95 مفت بدن ی پول هم سر بدن نمیخرم میخواد 580 باشه یا 680 .
sli میخوای کنی ؟ اوکی برو 4 تا کارت بخر water block روشون نصب کن تا خرخره اورشون کن حالشو ببر .
در ضمن کارتی که دور فنش 2000 شد نویزش بالای 42 دی بی رسید دماش هم 85 درجه به درد سطل زباله میخوره میخواد 680 باشه یا 690 باشه یا بالاتر

دوست عزیز، قرار نیست همه همه چیز رو از نزدیک ببینن، ولی می تونن با دیدن تجربه یا مقالات دیگران همونقدر اطلاعات کسب کنن،
اون کارت 580 یی که شما داری فن استوک نیست یا مدل DCU II هست که دماش اینقدر پایینه، وگرنه توی هیچ سایتی و هیچ بررسی هیچ چارتی نمی که که با کارت و فن مرجع 580 دما اینقدر پایین باشه

در مورد دما هم دلبخواهی نیست که شما بگی تا 80 یا 90 خوبه یا بد، بسته به نوع تراشه، فن آوری ساخت، طراحی مدارات و مصرف و دوام اون، خود سازنده تعیین می کنه که حداکثر دمای قابل قبول تراشه چقدر می تونه باشه و ایمن هست،شما به عنوان کاربر تعیین نمی کنی، هر چند که حرارت بیشتر به معنی مصرف بیشتر و اتلاف انرژی بیشتر هست.

"tomshardware این تست رو در کوره و احتمالا وسط تابستون وسط صحرای نوادا گرفته ! "

شرایط تست سیستم مرجع و کارتها توی هر سایتی استانداردهایی داره،دمای اتاق و دمای کیس کنترل شده و طبیعی شده هست، فقط یکبار این شرایط رو می خوندید اینقدر سطحی قضاوت نمی کردید!!

در مورد کارت 680 همونطور که تمام کارشناسا ( و نه شما!) هم عقیده هستند دمای کارت و نویزش در محدوده ی مناسب برای یه کارت High End با این راندمان بالا و مصرف پایین هست، حتی دمای 80 یا 85 درجه هم برای حالت Full Load برای این کارت کاملا قابل قبول هست، همونطور که برای 7950 یا 7970 قابل قبول و مناسب هست. حتی در حالت SLI هم تمام این مولفه ها نسبت به کارتهای رقیب و نسل قبلی خیلی بهتر شدن و جای انتقاد زیادی نمی زارن، روشن و واضح

امیدوارم که این بحث همینجا تموم بشه و دوباره با تکرار مکررات دوستان تصورات اشتباه خودشون رو بازنویسی نکنن و بجاش برن مطالعه کنن.

آخرین ویرایش:

just life

کاربر سایت
Apr 17, 2012
17
نام
It Doesnt Matter
دوست عزیز من به حرفای شما ایرادی نگرفتم .
چیزی رو که دارم و از نزدیک میبینم و باهاش سروکار دارم گفتم ! حالا این طنزه از نظر شما ؟؟؟؟
چارت و این حرفا با چیزی که خود انسان از نزدیک لمس می کنه و میبینه فاصله و تفاوتش خیلی زیاده
شما ی کارت 7970 یا همین 580 ایسوز بگیر تست کن ببین درجه کارت چقدر نسبت به سایر برندهاش کمتره !
یا شما بیا کولینگ استوک روی کارتت رو بکن یکی دیگه متفرقه با قیمت 100 تومان بخر بزار روش باز دمای کارت نسبت به کولینگ استوک تغییری نکنه کمتر هم نخواهد شد چون شما اون کولینگ رو با دست میزاری رو کارت
کمپانی با دستگاه این کارو انجام میده و آب بندی میکنه و هزارتا نکته ظریف دیگه 1
شما کل چیپ رو با بهترین و گرون ترین خمیر های موجود هم پرکنی باز کارت مثل روز اولش نمیشه .
چرا مگر از water block استفاده کنی که باز بسته به سایز هر کارتی اندازه و قیمت خاص خودش رو داره و تو ایران همچین چیزی نیست ! مگر خیلی محدود برای مدل های خاص ! یا استفاده از واتر کولینگ هایی که فقط روی چیپست قابلیت water block کردن رو دارن و بقیه کارت mosfet ها و memory ها از قابلیت خنک شدن بی بهره می مونن .
در مورد sli هم قبول دارم به خاطر تنگی بیش از اندازه فضای بین 2 کارت به اصطلاح تنفس کمتری صورت می گیره و درجه حرارت بالاتر میره خب معلومه که سنسور اونجا نقش بوق رو بازی نمی کنه و دور فن رو بالا میبره و نویز بیشتر خواهد شد .
این ربطی به نانو متر چیپست نداره برمیگرده به کولینگ روی کارت .
اگه دیده باشی کولینگ های ایسوز برای مثال که در نوع خودشون شاهکارن 3 طبقه از فضای پشت کیس رو اشغال می کنه ! حالا شما این کولینگ رو بزار داخل ی کیس با تهویه مطبوع نتیجه رو ببین !

یا ی ابتکار دیگه برای zotac روی کارت های 580 خودش ی نوار باریک مشکی از جنس پلاستیک قرار داده که وقتی کارتی روش قرار می گیره برای sli ی فضایی بین دو تا کارت درست بشه که کارت بالایی بتونه هوا رو از اون فاصله به داخل بکشه .
در آخر شما صحبت از واقعیت می کنی ! وقتی واقعییت جلوی رومه بیام بچسبم به چارت و ی سایت که حرفاش با اون چیزی که دارم میبینم زمین تا آسمون فرق داره ؟؟؟؟

به این می گن تست 580 شده 74 درجه 680 شده 79 درجه حالا چون مصرفش پایین تره حتما دلیلی بر دمای کمترش نیست دمای عالی یعنی زیر 70 نه 80 درجه اون 90 برای sli گفتم که با احتساب زمان و گرد و خاک یا یه کیس بدتر مسلما 4 درجه بیشتر خواهد شد کلمه ی حدود هم استفاده کردم

تست 580 ننوشته چه برندی !!!!!!!!!!!!! دقیقا مصرف پایین تر به معنی دمای کمتر نیست گرد و خاک هم دما رو بالا میبره ! با این حرف ایشون موافقم

آخرین ویرایش:

VAHID7442

کاربر سایت
May 31, 2008
185
نام
وحيد
من الان ۲ تا 680GTX رو SLI کردم دما مناسب بود پرفرمنس هم عالی‌ بود قبلان یه 6990 بایه 6970 کراس کرده بودم که میشد GPU ۳ ولی‌ از ۲ تا 680GTX راضی‌ ترم صدای فن‌ها خیلی‌ کمه این ۲ تا هم سرو صدای کمتری دارن هم فریم بهتریی میدن کلا من از SLI 680GTX پشیمون که نیستم خیلیم راضیم البته به استثنای قیمت که هرکدوم ۸۰۰ دلار تقریبی برام آب خورد اینم بخاطر این بود که الان تو خود آمریکا هم نایب هست و بصورت بازار سیاه عرضه می‌شه فعلا . این تجربه شخصی‌ من بود

اینم لینکی‌ که 3dmark بهم داد

NVIDIA GeForce GTX 680 video card benchmark result - Intel Core i5-2500K Processor,ASUSTeK Computer INC. P8Z68-V PRO score: P13470 3DMarks

http://3dmark.com/3dm11/3231835

آخرین ویرایش:

GTA

کاربر سایت
Oct 29, 2006
952
نام
Рамин
من الان ۲ تا 680GTX رو SLI کردم دما مناسب بود پرفممنس هم عالی‌ بود قبلان یه 6990 بایه 6970 کراس کرده بودم که میشد GPU ۳ ولی‌ از ۲ تا 680GTX راضی‌ ترم صدای فن‌ها خیلی‌ کمه این ۲ تا هم سرو صدای کمتری دارن هم فریم بهتریی میدن کلا من از SLI 680GTX پشیمون که نیستم خیلیم راضیم البته به استثنای قیمت که هرکدوم ۸۰۰ دلار تقریبی برام آب خورد اینم بخاطر این بود که الان تو خود آمریکا هم نایب هست و بصورت بازار سیاه عرضه می‌شه فعلا . این تجربه شخصی‌ من بود

اینم لینکی‌ که 3dmark بهم داد

NVIDIA GeForce GTX 680 video card benchmark result - Intel Core i5-2500K Processor,ASUSTeK Computer INC. P8Z68-V PRO score: P13470 3DMarks

NVIDIA GeForce GTX 680 video card benchmark result - Intel Core i5-2500K Processor,ASUSTeK Computer INC. P8Z68-V PRO score: X5939 3DMarks
Cpu ت راحت به 4.5 -4.6 اور میشه ! امتیازت خیلی بالا میره اونجوری!! الان ملت با یه 680 سینگل11k-12k مارک میگیرن!

VAHID7442

کاربر سایت
May 31, 2008
185
نام
وحيد
Cpu ت راحت به 4.5 -4.6 اور میشه ! امتیازت خیلی بالا میره اونجوری!! الان ملت با یه 680 سینگل11k-12k مارک میگیرن!

کولر نبستم فعلا می‌خواستم ASUS Rampage IV Extreme LGA 2011 Intel X79 بگرم با 3930K که دیدم‌ GPU ها رو همین هم خوب جواب دادن یه H100 یا D14 میگیرم CPU رو اور می‌کنم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,768
نام
فرشید

از نظر راندمان گرافیک امتیاز GPU توی این تست خیلی مهمه که ایشون بالای 18000 گرفته و بهینه هست،در حالت Xtreme هم امتیاز نرمال کارت حدود 3000 هست که ایشون حدود 6 هزار گرفته، اما چون امتیاز PhysX ش که از راندمان CPU هست پایینه، امتیاز کاملش هم یکم کم شده.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر