سرانجام کارت نسل جدید NVIDIA GTX 680 رونمایی شد!

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,947
نام
حسین
حسین جان بازار گیم مشکلش چیه الان مگه؟!

خرید کارت گرافیک هم مثل بقیه ی قطعات بازار تابع شرایطی هست و به انتخابهای موجود در بازار هم بستگی داره، اگر کسی مجبور باشه سیستم گیمینگ بخره دیگه نمیشه گفت که کارت گرافیک نخره و بره مادربرد با گرافیک آنبرد بخره که!! فک کنم منظور شما وضعیت قیمت ارز و گرونی قطعات بود که در این صورت با شما موافقم.
دقیقا منظورم قیمت و گرونی قطعات هست فرشید جان

GTA

کاربر سایت
Oct 29, 2006
952
نام
Рамин
مطلب را نگرفتید.داره میگه ای کاش performance per dollar بهتری داشت.یعنی با همین performance فعلی باید قیمت پایینتری میداشت.

در ضمن توجه داشته باشید که تمرکز اصلی در GCN برروی Compute performance بوده است و مقایسه اش با کارتی که در این زمینه کلا از مرحله پرته , درست نیست.
خب اینکه 680 باید قیمت کمتری میداشت شکی نیست!ولی کی از پول بدش میاد ؟!وقتی 7970 بااون قیمت عملکرد مشابه یا حتی کمتر داره در بازیها( هدف اینها بازیه نه پردازش هایی مثل فالدینگ) معلومه قیمت رو نزدیک 7970 میذارن!!
خیلی ها اینجور کارت هارو برای گیم میخرند نه برای computing !! نمیدونم چرا شما اصرار دارید یه چیزه بی نیاز رو فاکتور قرار بدید!! بازهم میگم این کارت ها بازار گیمینگ رو هدف قرار دادن !!

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,768
نام
فرشید
مطلب را نگرفتید.داره میگه ای کاش performance per dollar بهتری داشت.یعنی با همین performance فعلی باید قیمت پایینتری میداشت.

در ضمن توجه داشته باشید که تمرکز اصلی در GCN برروی Compute performance بوده است و مقایسه اش با کارتی که در این زمینه کلا از مرحله پرته , درست نیست.

اتفاقا گرفتم ولی خلاصه گفتم، ای کاش رو همه جا میشه گفت ولی قیمت رو رقابت و بازار تعیین می کنه، اگر کارت 7970 مغلوب نبود و قیمتش هم 100 دلار ارزونتر از این بود، قطعا قیمت GTX 680 هم 100 دلار کمتر تعیین میشد، اون موقع منم می گفتم ای کاش قیمتش نصف این بود اصلا!

مشکل اصلی فعلا راندمان خط تولید تراشه های 28 نانو هست که اونقدر خروجی بالایی ندارن که به صرفه باشه قیمت پایینتری بزارن.

راجع به مطلب فرعی هم خودتون گفتید آف تاپیک هست منم دیگه توضیح ندادم، من منظورم همرده بودن GK104 از لحاظ مشخصات با GF104 نسل Fermi بود، حالا چی از مرحله پرته نمی دونم، دیگه هم راجع بهش بحث نمی کنم وگرنه به نظر میرسه کماکان می خواید مطلب رو پیچیده کنید! برای بار سوم تاکید می کنم که کارت گرافیک گیمینگ مختص بازی هدفگذاری میشه و بس. کاربردای دیگه در کارتای Workstation و احتمالا تراشه ی کامل GK110 دیده میشه.

خب اینکه 680 باید قیمت کمتری میداشت شکی نیست!ولی کی از پول بدش میاد ؟!وقتی 7970 بااون قیمت عملکرد مشابه یا حتی کمتر داره در بازیها( هدف اینها بازیه نه پردازش هایی مثل فالدینگ) معلومه قیمت رو نزدیک 7970 میذارن!!
خیلی ها اینجور کارت هارو برای گیم میخرند نه برای computing !! نمیدونم چرا شما اصرار دارید یه چیزه بی نیاز رو فاکتور قرار بدید!! بازهم میگم این کارت ها بازار گیمینگ رو هدف قرار دادن !!

بزرگ کردن عوامل فرعی و ندیدن برتریهای بی نقصی که تقریبا بعد از چند نسل عرضه ی تراشه ها در زمینه ی راندمان، مصرف انرژی و حرارت داریم از NVIDIA می بینیم فقط می تونه قضاوت جانبدارانه یا تعصب به برند رقیب محسوب بشه، در حالی که تمام سایتهای بررسی کننده ی این کارت برای اولین بار به اتفاق و براحتی ( در قضاوت و در مقایسه با 7970) بهترین نشان های خودشون رو به این محصول دادن و اون رو توصیه کردن.

bazigoosh

کاربر سایت
Feb 1, 2007
22
1-کاربردای دیگه در کارتای Workstation و احتمالا تراشه ی کامل GK110 دیده میشه.

2-ندیدن برتریهای بی نقصی که تقریبا بعد از چند نسل عرضه ی تراشه ها در زمینه ی راندمان، مصرف انرژی و حرارت داریم از NVIDIA می بینیم فقط می تونه قضاوت جانبدارانه یا تعصب به برند رقیب محسوب بشه،

دو مورد در صحبتهای شما نیاز به توضیح داره.

1-workstation و GPGPU دو مقوله کاملا مستقل هستند و هیچ ربطی بهم ندارند. میتونیم در تاپیک دیگری که شما مشخص می کنید در موردش بحث کنیم.

2- کدام برتری بی نقص؟!
اگه منظورتون مصرف کمتر GK104 است , باید بگم این به بهای کاستن از Compute performance بدست اومده پس شاهکار نکرده .از یه قسمت کم گذاشته و به قسمت دیگه اضافه کرده. از نظر تکنیکی کار مهمی صورت نگرفته است.
از قسمتی که برای گیمرها مهم نبوده , کم گذاشته و به قسمتهای دیگری که برای گیمرها مهم بوده اضافه کرده .شبیه همین کار را AMD در سری 7800 انجام داده.برای گیمرها این سری خیلی بصرفه تر از سری 7900 است.

شما من را به ندیدن برتریهای برند رقیب متهم می کنید در حالیکه همین انتقاد به خود شما برمی گرده.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,768
نام
فرشید
دو مورد در صحبتهای شما نیاز به توضیح داره.

1-workstation و GPGPU دو مقوله کاملا مستقل هستند و هیچ ربطی بهم ندارند. میتونیم در تاپیک دیگری که شما مشخص می کنید در موردش بحث کنیم.

2- کدام برتری بی نقص؟!
اگه منظورتون مصرف کمتر GK104 است , باید بگم این به بهای کاستن از Compute performance بدست اومده پس شاهکار نکرده .از یه قسمت کم گذاشته و به قسمت دیگه اضافه کرده. از نظر تکنیکی کار مهمی صورت نگرفته است.
از قسمتی که برای گیمرها مهم نبوده , کم گذاشته و به قسمتهای دیگری که برای گیمرها مهم بوده اضافه کرده .شبیه همین کار را AMD در سری 7800 انجام داده.برای گیمرها این سری خیلی بصرفه تر از سری 7900 است.

شما من را به ندیدن برتریهای برند رقیب متهم می کنید در حالیکه همین انتقاد به خود شما برمی گرده.

در مورد اول توضیح دادم که پردازش GPGPU رو میشه در محدوده ی دستگاههای Workstation تعریف کرد که ربطی به گیمینگ هم نداره، کاملا منطقیه

در مورد دوم هم برای بار چهارم، Compute performance ربطی به کارت گیمینگ نداره که کم کردنش نقیصه محسوب بشه! اینکه از نظر تکنیکی کار مهمی نیست هم تمام کارشناسا و بررسیها نظر عکس شما رو دارند، حالا شما به این نتیجه رسیدی به خودتون مربوطه.
اما در مورد سری 7800 با شما موافقم، خودم کارت 7870 رو بیشتر از 7950 ترجیح می دم، راندمان عالی و نزدیک به 7950، اورکلاکینگ بالا و قیمت بسیار مناسبتر.

Last edited by a moderator:

Niko Bellic

کاربر سایت
Sep 22, 2008
2,785
سلام
فرشید جان 590 به نظرت بهتر از 680 نبوده؟!
اختلافشون در اون حدی نیست که بشه با چشم غیر مسلح احساسش کرد!
مصرف برقشون چجوریه!!؟
در کل 680 رو به عنوان یه کارت high-end پیشنهاد میکنی!؟

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,011
نام
Milad
سلام
مصرف برقشون چجوریه!!؟
عزیزم 590 که با 680 مقایسه نمیشه!باید با 690(هر وقت بیاد مقایسش کنی)
680 رو با 580 مقایسه میکنند و هر دو بهترین کارتهای High end تک GPU انویدیا هستند و واقعا فرقشون خیلی زیاده

DANTE INFERNO

کاربر سایت
May 26, 2011
98
نام
آريان
سلام
در مورد کارت GTX680 هم واقعا انویدیا گل کاشت،در ضمینه ی قیمت گذاری واقعا هوشمندانه عمل کرد البته می تونست با قرار دادن GTX680 در بازه 300 تا 400 دلار عملا خط تولید 7970 رو قطع کنه،در کل من تعصبی به برند خاصی ندارم ولی مشتاقانه منتظر 7870 هستم چون به نظرم کارت بسیار عالی هست AMD به احتمال بسیار زیاد با P\P بسیار عالی در سری 7800 سود زیادی کرده است همیشه تمرکز شرکت ها رو MID-RANGE بازار هست چون فروش به مراتب زیادی نسبت به بقیه رنج ها دارند.

Last edited by a moderator:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,768
نام
فرشید
سلام
مصرف برقشون چجوریه!!؟

590 که یه کارت دو هسته ای هست و نباید با تک هسته ایها مستقیم مقایسه بشه، البته راندمان همین 680 هم بعضی جاها بالاتر از 590 قرار می گیره. اما به راندمان دوتا کارت GTX 580 در حالت SLI نمی رسه.
مصرف برق 680 که از 580 هم کمتر هست، چه برسه به 590!!
نه تنها من، بلکه تمام بررسی کننده ها و کارشناسا به اتفاق این کارت رو به عنوان گزینه ی منتخب در مقابل 7970 پیشنهاد می دن. هر بررسی رو که از این کارت بخونی این کارت رو براحتی توصیه کرده، همونطور که قبل گفتم برگ برنده ی بزرگتر NVIDIA همون GK110 هست که قدرت تمام عیار Kepler هست و بعدا احتمالا با نام 780 معرفی میشه

جالبه که بدونید موجودی 680 تمام Online Retailer ها و فروشنده های بزرگ ظرف یکی دو روز اول کاملا به اتمام رسید و در جواب Demand بالای بازار برای خرید این کارت، NVIDIA قول داده که بصورت مستمر GPU های جدید رو به سازندگان کارت تحویل بده تا بازار رو تغذیه کنه.

سلام

در مورد کارت GTX680 هم واقعا انویدیا گل کاشت،در ضمینه ی قیمت گذاری واقعا هوشمندانه عمل کرد البته می تونست با قرار دادن GTX680 در بازه 300 تا 400 دلار عملا خط تولید 7970 رو قطع کنه،در کل من تعصبی به برند خاصی ندارم ولی مشتاقانه منتظر 7870 هستم چون به نظرم کارت بسیار عالی هست AMD به احتمال بسیار زیاد با P\P بسیار عالی در سری 7800 سود زیادی کرده است همیشه تمرکز شرکت ها رو MID-RANGE بازار هست چون فروش به مراتب زیادی نسبت به بقیه رنج ها دارند.

باید منتظر بمونیم تا کارتهای رده متوسط و پایین NVIDIA از سری 6XX هم به بازار عرضه بشن تا رقابت کامل بشه، AMD سری 7000 خودش رو کامل کرده، ولی NVIDIA تازه اول کار نسل جدید هست
در حال حاضر بهترین گزینه در رده متوسط می تونه GTX 580 باشه که به سطح 400 دلار رسیده که البته کم شده، یا همون 7870 که راندمانش به نسبت قیمت عالیه.

Axis

کاربر سایت
Mar 13, 2011
881
نام
Ali
این کارت گرافیک واقعا عالی هست
اما با این وضعیت بازار نمیشه کاری کرد با قیمیت برابر 1550.000 بدون احتساب هزینه ی گمرک و حمل و نقل !!!

Jonathan James

کاربر سایت
Jan 31, 2012
21
بالاخره بعد کلی دوندگی هفته دیگه 2 تا GTX 680 میرسه دستم با هم SLI کنم برای دوستان بگم قیمتی که پای من برای هر کدوم افتاد حدود 900 دلار شد چون فروشگاه آمازون تمام کرده بود و مجبور شدم ار خرده فروشی های دیگه گرون تر بخرم.

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,947
نام
حسین
درود
خوب دوستان دیروز ویدیو گرفتیم مقایسه 7 تا کارت گرافیک بود 680 هم جز اون اون کارت ها بود ویدیو شدیدا جالبی هست و البته خنده دار
:dبه همه پیشنهاد می کنم دانلودش کنند نکته ای که خیلی جالب بود تو3D MARK 11کارت GTX680 امتیاز عالی 3172'گرفته با اینکه تک هسته ای هست فقط 7 امتیاز با GTX590 فاصله داره که البته اون کارت 2 هسته ای هست .و همچنین اختلاف امتیازش با کارت GTX580 به 1233 رسید یک جورای له کرد این کارت را :d
درضمن مصرف برق این کارت واقعا عالی هست :d
کارت های که طرف داشت باهاشون تست می گرفت به ترتیب

BF3
BF3
BF3
BF3
BF3
3D MARK 11
IDLE TEMPIDLE POWERCARD
TEMP
POWER
AVG
MAX
MIN
78
30570
103
42
3172
33
86
GTX680
78
460
75
110
47
317936155GTX590
74
295
30
52
20
193937140GTX580
76
285
27
45
16
172236135GTX570
80
410
71
112
42
340843150HD 6990
74
320
61
94
41
27533592HD7970
55
255
52
80
34
22912990HD7950

یک سری از تصاویرشو براتون قرار می دهم

Galaxy GeForce GTX 680 2GB Video Card 1080p Perfor

---------- نوشته در 12:58 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 11:46 AM ارسال شده بود ----------

بعد از 480 و 580 که قوی ترین تک هسته ای های انودیا بودند البته با ایرادات فراوان بود از قبیل گرما ی بالا و مصرف برق بالا به نظر اینبار امودیا به وعده های خود عمل کرده و شاهد یک کارتتک هسته ای بی نظیر از همه لحاظ هستیم

آخرین ویرایش:

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
ولی حســــــین 580 یه چیز دیگستا ...
میدونی که کلا یه دونه کارت 580 توی ایران هست اونم متعلق به بوقچی عزیزه =))
به زودی دیگه مجبوریم سیستم جدید رو ببندیم
یه های اند انویدیای خفن :d

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,947
نام
حسین
ولی حســــــین 580 یه چیز دیگستا ...
میدونی که کلا یه دونه کارت 580 توی ایران هست اونم متعلق به بوقچی عزیزه =))
به زودی دیگه مجبوریم سیستم جدید رو ببندیم
یه های اند انویدیای خفن :d

جدا جدای از شوخی کوروش ویدیورا حتما دانلود کن دیروز با امیر دیدیمش :d کلا خیلی اطلاعات راجب 680 قرار میده تو کرایسس2 و و اسکایریم و ..............................

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر