تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Darkside Fury

کاربر سایت
Nov 23, 2007
2,606
نام
Sadegh
بچه ها لطفاً یکی کمک کنه :

هارد SSD ADATA s511 120gb سیستمم که روش ویندوز نصب بود دیگه کار نمیکنه ، حتی توی Bios set up هم دیگه نشنونش نمیده که بخوام boot ـش کنم
ماجرا از اینجا شروع شد که سیستمم روی Sleep بود بعدش رفتم روشنش کردم وقتی لوگین شد و صفحه ی دسکتاپ اومد کاری نمیکرد و هیچی عمل نمیکرد من هم خاموشش کردم بعد دوبازه روشنش کردم ولی دیگه از اون موقع دیگه شناسایی نمیشه انگار اصلاً وجود نداره و موقعی که میخواد ویندوز بالا بیاد به جاش پیام hardware change و اینا میاد که میگه از repaire windows استفاده کن، پورت ساتاش رو هم به چند تای دیگه امتحان کردم فرقی نکرد ، با هارد دیسک معمولیم هم جاشو عوض کردم فرقی نکرد ، الان هم ویندوز رو ریختم روی هارد دیسک معمولیم و توی درایو هام اون اصلاً وجود نداره توی Disk Management هم نیست
الان وقتی میخواد ویندوز بالا بیاد میگه یه سیستم عامل انتخاب کنید که وقتی اون قبلی رو میزنم باز هم همون پیام hardware change و اینا میاد که میگه از repaire windows استفاده کن میاد
از windows repaire هم استفاده کردم ولی درست نشد

هاردم هم گارانتی انفورماتیک گستر داره

الان من چه کار کنم ؟

فرشید جان کمک کن :((

خب من سیستمم رو دادم بیرون برام هاردمو درست کرد 10 هزار تومن هم گرفت ،

ولی هرچی بهش گفتم چه طوری درستش کردی بهم نگفت

فرشید جان یا دوستان دیگه میتونین بهم بگین در این جور مواقع چه راه کار هایی هست ؟ چطوری میتونه درستش کرده باشه ؟ که اگه آسون باشه دیگه نبرم بیرون و خودم درستش کنم ، ممنون میشم

MAHDIINFAMOUS

کاربر سایت
Jan 23, 2010
128
نام
مهدی
سلام دوستان یه سوال داشتم
من دوتا کارت گرافیک 460 gtx رو sli کردم ولی حالا مطما نیستم که درست sli شده چون تو بعضی از بازی ها گیر میکنه وخلاصه فکر نمیکنم چفتش داره کار میکنه
حالا از چه راهی می تونم بفهمم که درست داره کار میکنه ومشکل نداره و گرافیک دستگاهم جقدره

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,542
سلام
من مانیتور ایسوس vg 236h دارم وقتی‌ داخل بازی‌ها میشم صفحه مثله مانیتور‌های قدیمی‌ می‌شه یعنی‌ یه خط آبی از پائین به بالا میره.

فقط بازی‌ها اینطوریه بقیه جاها مشکلی‌ نداره.

mr-kourosh

کاربر سایت
May 15, 2012
14
نام
kourosh
دوستان من یه گرافیک دارم 6870 با وضوح دید اچ دی و فول اچدی ولی بدبختانه مانیتورم e1941 با وضوح دید 1366x768 میگم من میتونم بازیهارو با کیفیت اچ دی اجرا کنم ؟؟؟ این سوال زهنمو درگیر کرده لامصب !! لطفا راهنمایی ام کنین

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,688
نام
iMAN
دوستان به دادم برسید که بیچاره شدم...!
یه هارد اکسترنال 1 ترا سیگیت دارم از این Go Flex ها ...!!! تا پریشب هیچ مشکلی نداشت تا اینکه دادم دست کسی و دوباره گرفتمش . بازم باهاش کار کردم و مشکل نداشت تا امروز که یه کلیپ فول اچ دی میدیدم ( از هارده ) که احساس کردم فریک کم میده یهو صفحه آبی شد ( Dump error ) یه همچیم چیزی و ریست شد سیستم .دوباره سیستم اومد بالا و هارده رو میشناخت منم باهاش کار کردم( کلیپ رو دیدم و مشکلی نداشت ) فقط یه اروری میداد که فکر کردم برای یه نرم افزار باشه . ( متنش یادم نیست ) . اما الان که بردم جای دیگه بالا اومد یه فایل هم ریختم توش ولی به سیستم دیگه میزنم نماید بالا اصلا نمیشناسه . به هر سیستمی هم که میزنم دیگه نمیشناسه حتی سیستمی که باهاش فایلو ریختم . فقط تو My Computer اسم درایو رو میزنه مثلا L . ولی باز نمیشه .
چی شده ؟ سوخته ؟ ترو خدا راهی میدونید بگید توش 700 گیگ اطلاعات دارم که اصلا هیچ جا ندارمشون...!!!!:((

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
من دوتا کارت گرافیک 460 gtx رو sli کردم ولی حالا مطما نیستم که درست sli شده چون تو بعضی از بازی ها گیر میکنه وخلاصه فکر نمیکنم چفتش داره کار میکنه
حالا از چه راهی می تونم بفهمم که درست داره کار میکنه ومشکل نداره و گرافیک دستگاهم جقدره
درود به نظر ساده ترین کاری که می تونی بکنی این هست که یک بنچمارک از 3dمارک ونتیج بگیری و ببینی امتیازت درست ! هست !و بیای نتیجه را اینجا اعلام کنی عزیز!
سلام
من مانیتور ایسوس vg 236h دارم وقتی‌ داخل بازی‌ها میشم صفحه مثله مانیتور‌های قدیمی‌ می‌شه یعنی‌ یه خط آبی از پائین به بالا میره.

یعنی چی صفحه ابی می شه بیشتر توضیح بده ! فقط فقط بازی اینطوری میشه !
درایور کارت گرافیکی را درست نصب کردی !
دوستان من یه گرافیک دارم 6870 با وضوح دید اچ دی و فول اچدی ولی بدبختانه مانیتورم e1941 با وضوح دید 1366x768 میگم من میتونم بازیهارو با کیفیت اچ دی اجرا کنم ؟؟؟ این سوال زهنمو درگیر کرده لامصب !! لطفا راهنمایی ام کنین
عزیز متاسفانه مانیتور شما 1080 و به نوعی فول اچ را قبول نمی کنه پس شما رو این مانیتور نمی تونی تصاویر را با کیفیت فولhdتماشا کنی

دوستان به دادم برسید که بیچاره شدم...!
یه هارد اکسترنال 1 ترا سیگیت دارم از این Go Flex ها ...!!! تا پریشب هیچ مشکلی نداشت تا اینکه دادم دست کسی و دوباره گرفتمش . بازم باهاش کار کردم و مشکل نداشت تا امروز که یه کلیپ فول اچ دی میدیدم ( از هارده ) که احساس کردم فریک کم میده یهو صفحه آبی شد ( Dump error ) یه همچیم چیزی و ریست شد سیستم .دوباره سیستم اومد بالا و هارده رو میشناخت منم باهاش کار کردم( کلیپ رو دیدم و مشکلی نداشت ) فقط یه اروری میداد که فکر کردم برای یه نرم افزار باشه . ( متنش یادم نیست ) . اما الان که بردم جای دیگه بالا اومد یه فایل هم ریختم توش ولی به سیستم دیگه میزنم نماید بالا اصلا نمیشناسه . به هر سیستمی هم که میزنم دیگه نمیشناسه حتی سیستمی که باهاش فایلو ریختم . فقط تو My Computer اسم درایو رو میزنه مثلا L . ولی باز نمیشه .
چی شده ؟ سوخته ؟ ترو خدا راهی میدونید بگید توش 700 گیگ اطلاعات دارم که اصلا هیچ جا ندارمشون...!!!!:((
درود این Go Flex کلا خیلی حساس هستند برا یکی از دوستام هم بی خودی اینطوری شد ولی بگو ببینم الان رو اولین سیستمی که امتحان کردی بالا امد !
شما برو توهارد وصل کن برو تو device manager بعد هاردتو ببین میشناسه روش کلیک راست کن یک بار انستال کن پورتشو ببین ددرست میشه !!!
من خودم قبلا هم اینطور یدیدیم که بشه !
اگه نشد
یک بار ویندوزت عوض کن ببین دوباره بالا میاد چون این اتفاق یک بار برا خودم تکرار شده !هارد می شناخت ولی توش نمی رفت !

آخرین ویرایش:

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,688
نام
iMAN
سلام
حسین جان من امتحان کردم درایور رو uninstall کردم دوباره هاردو زدم میشناسه ولی باز نمیکنه . ( اسم هارد رو نمیشناسه ). آقا فرشید گفت با اوبونتو بیار بالا من این کار رو کردم تو محیط لینوکس راحت هارد رو آوورد بالا و من با فایل ها ور رفتم و اینها و مشکلی نبود . اما تو این محیط ویندوز لعنتی جواب نمیده...!!!! راهی هست ؟ یه چیزی هم بگم من هارد سیستمم 500 گیگه که کلا 50 گیگ فری داره . برای کپی برداری یه هارد 1 ترا دیگه میخوام...!!!!:d لعنت به این شانس...!!!!

پ.ن : یه دو ساعتی سیستم روشن بود اومدم دیدم هاردو شناخته و تو مای کامپیوتر هست ولی یه چیز جالب دیدم که توجهی بهش نداشتم این بود که از 1 ترابایت فقط 15 گیگ خالیه . دلیلش میتونه این باشه ؟

آخرین ویرایش:

riddickmybio

کاربر سایت
Jun 10, 2009
116
سلام دوستان کامپیوتر من روشن نمیشه کلید رو که میزنم هیچ عکس العملی نشون نمیده پاورش رو هم عوض کردم جواب نداد اتصالات روی مین هم مشکلی نداشت حتی مودم و رم و باقی قطعات رو هم قطع کردم بازم درست نشد به نطر شما مشکل از چیه؟ مادربوردش گیگابایت هست سی پی یو dual core

آخرین ویرایش:

foodix

کاربر سایت
Aug 17, 2010
305
نام
فواد
سلام همگی خسته نباشید..
بنده یه مشکلی دارم با سیستمم هنوز متوجهش نشدم اولین باره که بعد از مدت ها یادش کردمو میخوام بگمش..
مدل موس من 1360 فراسوو هستش.مادربرد سیستمم MA-770U3گیگابایت هستش..بعضی اوقات که سیستم رو روشن میکنم موس خاموشه و باید دوباره نصبش کنم به پشت کیس..جاشم عوض کردم ولی بازم اینطور میشه...حتی زمانی که سیستم رو ریست میکنم باز خاموش میشه.!!سیستم با مشخضات سیستمه خودم غیر از سی پی یو برای دوستم بستم این موس رو انتخاب کردو خرید بازم این مشکل رو داره...:biggrin1:
اگر کسی میتونه رهنمایی کنه ممنون میشم(الان اون موس رو کنار گذاشتم موس خوبی برای بازی کردنه)
موفق

Amirlefthand

کاربر سایت
Feb 7, 2011
211
نام
امیر
آقا من امروز یه هارد اینترنال وسترن خریدم بعد نصبش نه خودش رو تونستم بشناسونم نه باقی هاردام الان فقط ssd و رایترام رو میشناسه و روی یه سیستم دیگه هم تست کردم و به هیچ عنوان نشناخت و هیچ لرزشی از کارکردش به وجود نمیاد(اون دوتا هم همین جورن) هاردای سابقم تا قبل نصب کار میکردن و هارد جدید هم نو بود

هارد جدید گارانتی داره خدا رو شکر هاردای قبلیم رو چکار کنم نزدیک 40-50 گیگ از اطلاعاتش رو یادم رفت بک آپ بگیرم اونا رو میشه برگردوند :|

آخرین ویرایش:

Devil_Hunter

کاربر سایت
Sep 29, 2005
204
نام
Mostafa
هارد اکسترنال من دو روزه یه مشکلی پیدا کرده که هیچ چیزی روش کپی نمیشه ! فایلایی که از قبل روش بودن راحت و بی مشکل اجرا میشن ، ولی وقتی فایلی رو میخوام از هارد داخلی کپی کنم روش
تو مرحله‌ی Discoverin Item میمونه و هنگ میکنه ، اصلا Windows Explorer به کل هنگ میکنه و میپکه و تا هاردو درنیارم کاری نمیشه کرد ! راهنمایی لطفا ؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
خب من سیستمم رو دادم بیرون برام هاردمو درست کرد 10 هزار تومن هم گرفت ،

ولی هرچی بهش گفتم چه طوری درستش کردی بهم نگفت

فرشید جان یا دوستان دیگه میتونین بهم بگین در این جور مواقع چه راه کار هایی هست ؟ چطوری میتونه درستش کرده باشه ؟ که اگه آسون باشه دیگه نبرم بیرون و خودم درستش کنم ، ممنون میشم

در اینجور مواقع برای SSD ، اولین کار آپدیت فریم ور دستگاه هست، کاری که خودت هم می تونستی انجام بدی اما دنبالش نرفتی، 10 تومن دادی برات انجامش دادن
بعد از این فکر نکنم احتیاج باشه، چون باگی توی فریم ورهای این مدلها بود که برطرف شد.

توی کنترل پانل NVIDIA ، سمت چپ و منوی برنامه اگر گزینه ای به اسم SLI وجود داشت یعنی کارتای شما دارن SLI کار می کنن، با برنامه ی GPU-Z هم می تونی بررسی کنی.

سلام

فکر کنم شما مانیتور رو در حالت 3 بعدی گذاشتی و داری بدون عینک بازی می کنی، اگر سه بعدی بازی نمی کنی باید حالت رو روی 2D MODE بزاری برای مانیتور

آقا من امروز یه هارد اینترنال وسترن خریدم بعد نصبش نه خودش رو تونستم بشناسونم نه باقی هاردام الان فقط ssd و رایترام رو میشناسه و روی یه سیستم دیگه هم تست کردم و به هیچ عنوان نشناخت و هیچ لرزشی از کارکردش به وجود نمیاد(اون دوتا هم همین جورن) هاردای سابقم تا قبل نصب کار میکردن و هارد جدید هم نو بود

هارد جدید گارانتی داره خدا رو شکر هاردای قبلیم رو چکار کنم نزدیک 40-50 گیگ از اطلاعاتش رو یادم رفت بک آپ بگیرم اونا رو میشه برگردوند :|

احیانان پاور شما تقلبی نیست؟؟ معمولا وقتی روی سیستم پاور جدید اضافه میشه، باری که به پاور اضافه میشه در توان پاور تقلبی نیست.

سلام من یه مادر برد 890fxamsi گرفتم ولی کارت dvb skystar 2 رو ساپورت نمیکنه آیا راه حلی براش هست ممون میشم کمک کنید.......

مادربرد شما یه اسلات PCI با توان پشتیبانی از کارتای 3.3/5 رو داره، حالا از چه نظر می گی ساپورت نمی کنه باید توضیح بیشتری بدی.

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
با درود
چند روزه موسم مشکل اعصاب خورد کنی پیدا کرده که ممنون میشم راهنماییم کنید. (Logitech G500)
گاهی بین کلیک هایی که دارم میکنم به جای یک کلیک، دابل کلیک میکنه.
هیچ زمان بندی خاصی نداره
یکدفعه (اونم یکی دو تا کلیک رو) اینطوری میکنه و دوباره درست میشه
میخواستم ببرم گارانتی ، اما اگر اونجا چند ساعت بدون مشکل کار کنه مطمئنا برمی‌گردوننش.
به نظرتون چطور این مشکل رو حل کنم؟!

Amirlefthand

کاربر سایت
Feb 7, 2011
211
نام
امیر
احیانان پاور شما تقلبی نیست؟؟ معمولا وقتی روی سیستم پاور جدید اضافه میشه، باری که به پاور اضافه میشه در توان پاور تقلبی نیست.

پاورم 1035b gold هستش و همه چیزش اوکی بود الانم یه gtx580 روش وصله و فک کنم تا 98 گارانتیم داره :d اول روی اون تست کردم که جواب نداد روی دوتا سیستم دیگه هم چک کردم و مشکل پابرجا بود

هارد نو رو وقتی وصل میکردم هیچ لرزش یا نویزی نداشت اما بردش گرم میشد اما هاردای دیگم هیچ اتفاقی نمی افتاد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر