تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

MAKAV3LI

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,929
نام
آن مرد !
با سلام خدمت دوستان
من یه گرافیک 5450 ATI گرفتم (چرا این کارت به درد نخور رو گرفتم بماند , مفصله )
اما متاسفانه الان بازی ها رو زیاد روون اجرا نمیکنه
کارت قبلیم 9600 geforce بود
می خواستم بدونم مشکل از قدرت کارتمه ؟
ولی فروشنده میگفت این کارت از کارت قبلیم قدرتمند تره
لطفا پاسخ بدین

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
ّبرای اونها تبدیلی چیزی وجود نداره؟ چون کسی که سیستم رو برام بست گفت با تبدیل (؟!) اگه گیر بیاد میشه وصلشون کرد!؟
یه سری کارتای PCI-Ex هستش که به واسطه کنترولرش (معمولا NEC) سوایِ خروجی USB 3 (پشت مین) کانکتور داخلی USB 3 هم داره و میشه به راحتی استفاده کرد ، مشکل اینجاس که اینجور قطعات تو بازار ما موجود نیست باشه هم قیمتای بالایی داره بطور مثال مدلای بدون کانکتورش آخرین بار یادمه 70 75 تومن معامله میشد !
با سلام خدمت دوستان
من یه گرافیک 5450 ATI گرفتم (چرا این کارت به درد نخور رو گرفتم بماند , مفصله )
اما متاسفانه الان بازی ها رو زیاد روون اجرا نمیکنه
کارت قبلیم 9600 geforce بود
می خواستم بدونم مشکل از قدرت کارتمه ؟
ولی فروشنده میگفت این کارت از کارت قبلیم قدرتمند تره
لطفا پاسخ بدین
مشخصه این کارت بدرد بازی نمیخوره در حد ران شدن سیستم و خروجی هستش !
کارت شما اگه 9600GSO 384MB هم بوده باشه بازم از این کارت قویتره.
در کل شما وقتی ملاک خریدت (مشخصات قطعه) فروشنده باشه دیگه نمیشه چیزی گفت !
سلام
من GE620DX msi دارم و بر حسب نیاز هم xp نصب کردمو هم7
اما در xp مشکل صوتی دارم و هیج صدایی پخش نمیشه
در کنترل پنل قسمت volume نوشته no audio device
از همه نوع درایور صوتی هم استفاده کردم ولی نشد
لطفا راهنمایی کنید خیلی ضروریه
چند پست بالاتر این سوال رو پرسیدید دوستان هم جواب دادن با یکم جستجو تو اون لینک میشه به این نتیجه رسید که این مدل از XP پشتیبانی نمیکنه و ممکنه یک یا چندتا از آپشنهاش غیر فعال شه !

آخرین ویرایش:

MAKAV3LI

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,929
نام
آن مرد !
الان دیدم 580 MB بود
مجبور شدم این کارتو بگیرم
یعنی کلاه گشاد رفت بهم
این کارت اصلا به درد بازی میخوره
یا اقلا این تابستون رو جواب میده
یا کلا تعطیله
ممنون از جوابتون

mahmoudi1563

کاربر سایت
May 3, 2012
3
یه سری کارتای PCI-Ex هستش که به واسطه کنترولرش (معمولا NEC) سوایِ خروجی USB 3 (پشت مین) کانکتور داخلی USB 3 هم داره و میشه به راحتی استفاده کرد ، مشکل اینجاس که اینجور قطعات تو بازار ما موجود نیست باشه هم قیمتای بالایی داره بطور مثال مدلای بدون کانکتورش آخرین بار یادمه 70 75 تومن معامله میشد !

چند پست بالاتر این سوال رو پرسیدید دوستان هم جواب دادن با یکم جستجو تو اون لینک میشه به این نتیجه رسید که این مدل از XP پشتیبانی نمیکنه و ممکنه یک یا چندتا از آپشنهاش غیر فعال شه !

یعنی هیچ راهی برای حل این مشکل وجود نداره؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
الان دیدم 580 MB بود
مجبور شدم این کارتو بگیرم
یعنی کلاه گشاد رفت بهم
این کارت اصلا به درد بازی میخوره
یا اقلا این تابستون رو جواب میده
یا کلا تعطیله
ممنون از جوابتون
نه متاسفانه به درد بازی نمیخوره ، دقیقتر بگم به غیر از چند بازی خاص که از نظر فریم دهی عالی عمل میکنن در بقیه موارد تا داخل منوی بازی هم بره جای شکر داره حالا ادامه داستان بماند !
خواهش

Michael Sykes

کاربر سایت
Mar 2, 2009
628
نام
صالح
دوستان چند مدت پیش من یه مودم linksys cisco wag120n خریدم به گفته فروشنده بهترین مارک مودم هستش
مشکل من الان با مودم برد کم وایرلسشه مثلا فامیل مون یه مودم dlink داره 100 متر حتی بیشتر ساپورت میکنه ولی مودم من بردش به 20 متر هم نمیرسه که انتنش کم میشه و سرعت پایین میاد
حالا دوستان میشه ایم مشکل از کانفیگ مودم باشه؟ یعتی نرم افزاری حل شه ؟ یا مشکل سخت افزاریه؟
ممنون

Morgoth

کاربر سایت
Jan 15, 2009
1,656
نام
پوريا
سلام دوستان
من یه مدتی هست به طور رندوم به Blue Screen می خورم با ارورهای مربوط به مموری و RAM.به توصیه ی یکی از دوستان با برنامه ی Memtest86 یه تست گرفتم و دیدم بالا 200000!!! تا خطا داد!حالا به علت در دسترس نبودن اون دوستمون یه چند تا سوال داشتم
این برنامه دقیقا چه چیزی رو نشون می ده؟و راه برطرف کردن این خطاها چیه؟
ممنون

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
دوستان چند مدت پیش من یه مودم linksys cisco wag120n خریدم به گفته فروشنده بهترین مارک مودم هستش
مشکل من الان با مودم برد کم وایرلسشه مثلا فامیل مون یه مودم dlink داره 100 متر حتی بیشتر ساپورت میکنه ولی مودم من بردش به 20 متر هم نمیرسه که انتنش کم میشه و سرعت پایین میاد
حالا دوستان میشه ایم مشکل از کانفیگ مودم باشه؟ یعتی نرم افزاری حل شه ؟ یا مشکل سخت افزاریه؟
ممنون

اول باید ببینی توی چه استاندارد وایرلس کلاینت رو داری تست می کنی، اگه مد N باشه کلاینت شما هم باید مد N رو ساپورت کنه، اگر نمی کنه باید یه کارت LAN 802.11n براش بخری
تنظیمات مودم رو هم اگر وارد باشی می تونی چک کنی، ولی برد مودمها بستگی به آنتنشون داره و مودم شما هم آنتنش ضعیف نیست، اگر مدل و سازنده ی مودم و کارت وایرلس کلاینت یکی باشن بهترین ارتباط ایجاد میشه

سلام دوستان
من یه مدتی هست به طور رندوم به Blue Screen می خورم با ارورهای مربوط به مموری و RAM.به توصیه ی یکی از دوستان با برنامه ی Memtest86 یه تست گرفتم و دیدم بالا 200000!!! تا خطا داد!حالا به علت در دسترس نبودن اون دوستمون یه چند تا سوال داشتم
این برنامه دقیقا چه چیزی رو نشون می ده؟و راه برطرف کردن این خطاها چیه؟
ممنون

نشون میده که ماجول رم شما با مادربرد سازگاری نداره، یا اصلا خود ماجول خراب شده و باید بره گارانتی عوض بشه، مشکل احتمال زیاد سخت افزاری هست
آپدیت بایوس مادربرد یا درآوردن، تمیز کردن و جا زدن ماجول هم ممکنه تاثیر بزاره

Sterben

Shinu made
کاربر سایت
Dec 14, 2007
2,095
نام
هومن
با سلام
من حدودچند ماه پیش آپدیت 260 رو دانلود کردم.
از وقتی که نسخه های بعدیش رو نصبش کردم سیستم کلا قاطی کرده.
وقتی که کامپیوترو روشن میکنم بعد 5-10 دقیقه صفحه سیاه میاد و باید دکمه ی ریستاردو بزنم تا درست بشه، تو ویندوز 7
گفتم بزار یه xp بزنم شاید درست شد، ولی دیدم فرقی نکرد.
و چند بار هم ویندوز عوض کردم که درست نشد الان حدود چند ماه که وقتی ویندوز کلا بالا میاد بعد یه نیم ساعت صفحه پر پر میکنه و باید ریستارد کنم.و وقتی که به اینترنت وصل میشم حدود 2 دقیقه بعد قاطی میکنه
الان چند ماهه که اعصابمو به هم ریخته.امروز هم نسخه 301 رو هم نصب کردم که نشد که نشد الا هم بردم کارت رو خونه دوستم که هم پاورش از مال من یکم ضعیف بود و هم CPU اما نه رنگش پرید نه .... 1 سایت کامل باهش بازی و غیره کردم با نسخه 301که هیچیش نشد.فکر کنم اشکال از CPU من باشه اخه یه 6 ماه پیش اور کردم و از 2.50 به 2.65 رسوندمش البته با کمک سایت پی سی و....بعد از اون کامپیوتر یه بار رنگش قاطی شد که من هم زود درستش کردم البته چندتا تنظماتش رو یادم رفته تو قسمت ds که وقتی کامپیوتر می خواد بالا بیاد با زدن del ... البته الا با نسخه 260 همه بازی ها رو روان و بدونه هیچ مشکلی بازی می کنم پس نباید ایرادی از CPU باشه
حالا من چیکار کنم CPU رو تعویض کنم یا کارت رو؟؟

اینم مشخصات سیستم
Manufacturer
Gigabyte Technology Co., Ltd
Model
G31M-S2C
Total amount of system memory
3.00 GB RAM
System type
32-bit operating system
Number of processor
cores2 64-bit capableYes

Last edited by a moderator:

nahayat

کاربر سایت
May 10, 2012
6
نام
Milad
سلام.
من با خیلی از بازی ها مشکل دارم. سرعت سیستمم در خیلی از بازی ها پایینه. نمیشه درست بازی کرد. این در حالیه که من حداقل سیستم رو برای بازی هایی که می خوام بازی کنم دارم.
سیستمم اینه:
mother board: GiGabYte 945PL-S3P
CPU: Intel E5700 3ghz
RAM: 2.00 GB
VGA: geforce 210

من با بازی هایی مثل:
need for speed hotporsuit
***********3
crysis2
و همه ی بازی های جدید مشکل دارم. نمیدونم مشکل سیستمم چیه. من همه ی اون حداقل ها رو دارم. برام عجیبه.
ممون میشم بهم کمک کنید و بگید که مشکل اصلیه سیستمم چیه؟

v.atrina007

کاربر سایت
Nov 15, 2011
280
نام
vahid
سلام.
من با خیلی از بازی ها مشکل دارم. سرعت سیستمم در خیلی از بازی ها پایینه. نمیشه درست بازی کرد. این در حالیه که من حداقل سیستم رو برای بازی هایی که می خوام بازی کنم دارم.
سیستمم اینه:
mother board: GiGabYte 945PL-S3P
CPU: Intel E5700 3ghz
RAM: 2.00 GB
VGA: geforce 210

من با بازی هایی مثل:
need for speed hotporsuit
***********3
crysis2
و همه ی بازی های جدید مشکل دارم. نمیدونم مشکل سیستمم چیه. من همه ی اون حداقل ها رو دارم. برام عجیبه.
ممون میشم بهم کمک کنید و بگید که مشکل اصلیه سیستمم چیه؟

سیستم شما برای بازی خیلی ضعیفه خصوصا گراافیک

nahayat

کاربر سایت
May 10, 2012
6
نام
Milad
سیستم شما برای بازی خیلی ضعیفه خصوصا گراافیک
وای. من گرافیکم رو 6 ماه نمیشه که گرفتم. 1GB هست. بازم بده؟ آخه برای اون بازی هایی من میخوام انجام بدم نوشته میشه.
میشه نظرتون رو در مورد CPUام بدونم؟ نیاز به تعویض داره؟

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
با سلام
من حدودچند ماه پیش آپدیت 260 رو دانلود کردم.
از وقتی که نسخه های بعدیش رو نصبش کردم سیستم کلا قاطی کرده.
وقتی که کامپیوترو روشن میکنم بعد 5-10 دقیقه صفحه سیاه میاد و باید دکمه ی ریستاردو بزنم تا درست بشه، تو ویندوز 7
گفتم بزار یه xp بزنم شاید درست شد، ولی دیدم فرقی نکرد.
و چند بار هم ویندوز عوض کردم که درست نشد الان حدود چند ماه که وقتی ویندوز کلا بالا میاد بعد یه نیم ساعت صفحه پر پر میکنه و باید ریستارد کنم.و وقتی که به اینترنت وصل میشم حدود 2 دقیقه بعد قاطی میکنه
الان چند ماهه که اعصابمو به هم ریخته.امروز هم نسخه 301 رو هم نصب کردم که نشد که نشد الا هم بردم کارت رو خونه دوستم که هم پاورش از مال من یکم ضعیف بود و هم CPU اما نه رنگش پرید نه .... 1 سایت کامل باهش بازی و غیره کردم با نسخه 301که هیچیش نشد.فکر کنم اشکال از CPU من باشه اخه یه 6 ماه پیش اور کردم و از 2.50 به 2.65 رسوندمش البته با کمک سایت پی سی و....بعد از اون کامپیوتر یه بار رنگش قاطی شد که من هم زود درستش کردم البته چندتا تنظماتش رو یادم رفته تو قسمت ds که وقتی کامپیوتر می خواد بالا بیاد با زدن del ... البته الا با نسخه 260 همه بازی ها رو روان و بدونه هیچ مشکلی بازی می کنم پس نباید ایرادی از CPU باشه
حالا من چیکار کنم CPU رو تعویض کنم یا کارت رو؟؟

اینم مشخصات سیستم
Manufacturer
Gigabyte Technology Co., Ltd
Model
G31M-S2C
Total amount of system memory
3.00 GB RAM
System type
32-bit operating system
Number of processor
cores2 64-bit capableYes
شما سیستم رفیقتو بیار یکی به یکی تست کن.اول برو سمت مادربرد.بعد گرافیک رفیقت رو روی سیستم خودت تست کن و در اخر هم پاور اون رو روی سیستم خودت ببند

---------- نوشته در 12:23 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:15 PM ارسال شده بود ----------

وای. من گرافیکم رو 6 ماه نمیشه که گرفتم. 1GB هست. بازم بده؟ آخه برای اون بازی هایی من میخوام انجام بدم نوشته میشه.
میشه نظرتون رو در مورد CPUام بدونم؟ نیاز به تعویض داره؟
سیستمی که شما داری 6 سال پیش میشد روی کارکردش حساب کرد ولی الان...
در مورد مموریه 1 گیگ و 2 گیگ ویا 512 تو بازیها تاثیر بسزایی نداره.بیشتر جنبه تبلیغاتی داره.بهترین کاری که شما میتونی انجام بدی فروش سیستم و اسمبل یک سیستم بروز هستکه حدود 1.400 تا 1.5 خرج بر میداره.البته با این سیستم بازیهای بروز روی تنظیمات نرمال میتونی بازی کنی
واسه خرید سیستم در تاپیک مخصوص مشاوره لازم رو میتونی بگیری.

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,946
نام
حسین
ممنون از جواب قبلیتون. کمی زیادی حال گیری بود.یه سوال دیگه دارم.
اندازه مانیتور و نوع مادربرد در بازی ها اثر داره؟

اندازه مانیتور که کلا سلیقه ای هست !!!!!! ولی کلا از 21 اینچ می تونی بازی هارا با کیفیت 1080 ببینی مادربورد هم بسته به نوع و مدل می تونه تو سرعت pcتاثیر داشته باشه ولی بیشتر ین تفاوت بین مادربورد ها تو اکانات جانبی هستند

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر