تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

siamak_mu

کاربر سایت
Jun 29, 2006
274
سلام.

دو هفته ای میشه سیستمم رو بستم ولی یه مشکل کوچولو دارم. به صورت ‍یش فرض فرکانس مموری (Corsair Vengeance 8GB (2*4GB) CMZ8GX3M2A1600C9B) توی بایوس 1333Mhz نشون داده میشه. طبیعی هست؟ اگه باید دستی زیادش کنم با توجه به سی ‍ی یوم Core i7-3770K روی چند بذارم؟ (cpu speed توی بایوس 3500Mhz هست). مادربورد هم P8Z77-V PRO هست.

یه سوال دیگه هم دارم. دمای GPU آنبرد اینتل (Intel HD Graphics 4000) جدا سنجیده میشه یا با دمای CPU برابر هست همیشه؟

‍---------
از آقا فرشید هم مجدد تشکر میکنم که بنده رو تو انتخاب سیستم یاری داد. ویندوز ۸ تازه نصب شده توی ۲-۳ ثانیه بوت میشه! چه قدرتی داره SSD . برنامه اینا هم نصب کردم ۵-۶ ثانیه بوت میشه! (بدون اورکلاک)

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
سلام آقا جواب مارو هم میدادی بد نبود ممنون

باید سوال خودت رو نقل قول می کردی که جواب داده بشه، دوباره سوال رو کپی کنید

سلام.

دو هفته ای میشه سیستمم رو بستم ولی یه مشکل کوچولو دارم. به صورت ‍یش فرض فرکانس مموری (Corsair Vengeance 8GB (2*4GB) CMZ8GX3M2A1600C9B) توی بایوس 1333Mhz نشون داده میشه. طبیعی هست؟ اگه باید دستی زیادش کنم با توجه به سی ‍ی یوم Core i7-3770K روی چند بذارم؟ (cpu speed توی بایوس 3500Mhz هست). مادربورد هم P8Z77-V PRO هست.

یه سوال دیگه هم دارم. دمای GPU آنبرد اینتل (Intel HD Graphics 4000) جدا سنجیده میشه یا با دمای CPU برابر هست همیشه؟

‍---------
از آقا فرشید هم مجدد تشکر میکنم که بنده رو تو انتخاب سیستم یاری داد. ویندوز ۸ تازه نصب شده توی ۲-۳ ثانیه بوت میشه! چه قدرتی داره SSD . برنامه اینا هم نصب کردم ۵-۶ ثانیه بوت میشه! (بدون اورکلاک)

بایوس مادربرد باید برای 1600 تنظیم بشه، پروفایل XMP رم باید توی تنظیمات انتخاب بشه، به فرکانسها نباید کاری داشته باشید
iGPU هم چون داخل پردازنده هست با دمای خود پردازنده یکی هست

هارد اکسترنال من دو روزه یه مشکلی پیدا کرده که هیچ چیزی روش کپی نمیشه ! فایلایی که از قبل روش بودن راحت و بی مشکل اجرا میشن ، ولی وقتی فایلی رو میخوام از هارد داخلی کپی کنم روش
تو مرحله‌ی Discoverin Item میمونه و هنگ میکنه ، اصلا Windows Explorer به کل هنگ میکنه و میپکه و تا هاردو درنیارم کاری نمیشه کرد ! راهنمایی لطفا ؟

به خاطر ویروس، تروجان یا بد افزاری سیستم فایل هارد شما خراب شده، باید یه کپی از تمام فایلهای هاردتون بگیرید، بعد هاردتون رو از اول پارتیشن و فرمت کنید و بعدش دوباره فایلها رو به هارد اکسترنالتون منتقل کنید.

Last edited by a moderator:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
با درود
چند روزه موسم مشکل اعصاب خورد کنی پیدا کرده که ممنون میشم راهنماییم کنید. (Logitech G500)
گاهی بین کلیک هایی که دارم میکنم به جای یک کلیک، دابل کلیک میکنه.
هیچ زمان بندی خاصی نداره
یکدفعه (اونم یکی دو تا کلیک رو) اینطوری میکنه و دوباره درست میشه
میخواستم ببرم گارانتی ، اما اگر اونجا چند ساعت بدون مشکل کار کنه مطمئنا برمی‌گردوننش.
به نظرتون چطور این مشکل رو حل کنم؟!
خوب همینکه میگی چند روزه اینجوری شده احتمال اشکال از طرف خود موس زیاده !
رو پورتای دیگه ی USB هم همینجوریه ؟ رو سیستم دیگه تست کردی ؟

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,560
فکر کنم شما مانیتور رو در حالت 3 بعدی گذاشتی و داری بدون عینک بازی می کنی، اگر سه بعدی بازی نمی کنی باید حالت رو روی 2D MODE بزاری برای مانیتور
حالت 3 بعدی فعال نیست
وقتی بازی رو اجرا میکنم صفحه عین فلشر آبی میشه و به حالت عادی بر میگرده یعنی اگه حالت آبی رو A و حالت عادی رو B فرض کنیم: A B , A B , A B و همینجور ادامه داره
بین این دو حالت 2 ثانیه زمان هست
حالت آبی رنگ پر رنگ نیست خیلی کم رنگه.
حالا که بهش فکر میکنم نمیشه بهش گفت آبی انگار صفحه روشن تر میشه.

Last edited by a moderator:

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
خوب همینکه میگی چند روزه اینجوری شده احتمال اشکال از طرف خود موس زیاده !
رو پورتای دیگه ی USB هم همینجوریه ؟ رو سیستم دیگه تست کردی ؟
ممنون از پاسخت رامین جان
رو پورت های دیگه تست کردم ، اما سیستم دیگه ای دم دستم نبود
روز های اول هر نیم ساعت اینطوری میشد و دوباره خوب میشد
جدیدا فاصله زمانیش خیلی کوتاه شده

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
ممنون از پاسخت رامین جان
رو پورت های دیگه تست کردم ، اما سیستم دیگه ای دم دستم نبود
روز های اول هر نیم ساعت اینطوری میشد و دوباره خوب میشد
جدیدا فاصله زمانیش خیلی کوتاه شده
خواهش
خوب اینکه میگی از روزای اول اینجوری میشده باز 2 حالت ایجاد میکنه یا موس از اول مشکل داشته یا با سیستم شما مشکل داره ، ویندوز عوض کردی ؟

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
خواهش
خوب اینکه میگی از روزای اول اینجوری میشده باز 2 حالت ایجاد میکنه یا موس از اول مشکل داشته یا با سیستم شما مشکل داره ، ویندوز عوض کردی ؟
شرمنده
بد گفتم و به اشتباه انداختمت
منظورم روزای اولی هست که این مشکل پیش اومد
کلا 10 روزه اینطوری شده و به مرور زمان مشکلش بیشتر شد
آره عوض کردم

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
مشکلی نیست
خوب پس منتفیه
در نهایت بهتره رو یه سیستم دیگه تست بشه ، بعد میشه به یه نتایجی رسید !

mrbahram

کاربر سایت
May 3, 2008
433
quote_icon.png
نوشته شده توسط mrbahram
سلام من یه مادر برد 890fxamsi گرفتم ولی کارت dvb skystar 2 رو ساپورت نمیکنه آیا راه حلی براش هست ممون میشم کمک کنید.......

مادربرد شما یه اسلات PCI با توان پشتیبانی از کارتای 3.3/5 رو داره، حالا از چه نظر می گی ساپورت نمی کنه باید توضیح بیشتری بدی.[/QUOTE]

اصلااین کارتی گفتم از نظر سخت افزاری نمیشناسه وقتی باطری رو برا چند دقیقه درمیاریم و دوباره جا میزنم میشناسه ولی با ریستارت دوباره ویندوز دیگه نمیشناسه
بقیه کارتا رو به راحتی مشناسه میتونی کمکم کنی ممنون میشم

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
مشکلی نیست
خوب پس منتفیه
در نهایت بهتره رو یه سیستم دیگه تست بشه ، بعد میشه به یه نتایجی رسید !
رامین جان
روی یک سیستم دیگه تست کردم و همین مشکل رو داشت
فرستادم گارانتی و قرار شده بررسیش کنن
از کمکت ممنونم

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
حالت 3 بعدی فعال نیست
وقتی بازی رو اجرا میکنم صفحه عین فلشر آبی میشه و به حالت عادی بر میگرده یعنی اگه حالت آبی رو A و حالت عادی رو B فرض کنیم: A B , A B , A B و همینجور ادامه داره
بین این دو حالت 2 ثانیه زمان هست
حالت آبی رنگ پر رنگ نیست خیلی کم رنگه.
حالا که بهش فکر میکنم نمیشه بهش گفت آبی انگار صفحه روشن تر میشه.

روشنتر شدن برای همون حالت سه بعدی هست، حالا اگه مد 3 بعدی مانیتورت نباشه مد سه بعدی تنظیمات کنترل پانل NVIDIA هست، از توی منترل پنلش یه دفعه کامل حالت 3DVISION رو غیر فعال کن ببین باز هم این حالت موقع شروع بازی پیش میاد یا نه

quote_icon.png
نوشته شده توسط mrbahram
سلام من یه مادر برد 890fxamsi گرفتم ولی کارت dvb skystar 2 رو ساپورت نمیکنه آیا راه حلی براش هست ممون میشم کمک کنید.......

مادربرد شما یه اسلات PCI با توان پشتیبانی از کارتای 3.3/5 رو داره، حالا از چه نظر می گی ساپورت نمی کنه باید توضیح بیشتری بدی.

اصلااین کارتی گفتم از نظر سخت افزاری نمیشناسه وقتی باطری رو برا چند دقیقه درمیاریم و دوباره جا میزنم میشناسه ولی با ریستارت دوباره ویندوز دیگه نمیشناسه
بقیه کارتا رو به راحتی مشناسه میتونی کمکم کنی ممنون میشم[/QUOTE]

راه حلی نداره در اینصورت، مگر اینکه با آپدیت بایوس امیدی برای شناختن کارت دی وی بی باقی بمونه.

hengamehsh

کاربر سایت
Feb 10, 2012
15
سلام.خسته نباشید.بنده کارت گرافیکم انویدیا جیفورس gt9500گیگ 1 هست.تویه بازیایه دیگه را دقت نکردم ولی هنگامه بازی فوتبال چه 2011 چه 2011 یه خشهایی میزنه رو صفحه.از جاهای مختلف.مثله نویز.مثله شکستن شیشه ولی نه خیلی شدید.نمیدونم تونستم درست توضیح بدم یا نه.دو ساله دارمش همینطوره.قبلا با یه نرم افزار تست سخت افزار هم تست کردم سالمه.رم هم 2 هست.کسی میدونه مشکل از کجاست.ممنون

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام.خسته نباشید.بنده کارت گرافیکم انویدیا جیفورس gt9500گیگ 1 هست.تویه بازیایه دیگه را دقت نکردم ولی هنگامه بازی فوتبال چه 2011 چه 2011 یه خشهایی میزنه رو صفحه.از جاهای مختلف.مثله نویز.مثله شکستن شیشه ولی نه خیلی شدید.نمیدونم تونستم درست توضیح بدم یا نه.دو ساله دارمش همینطوره.قبلا با یه نرم افزار تست سخت افزار هم تست کردم سالمه.رم هم 2 هست.کسی میدونه مشکل از کجاست.ممنون
خوب باید مشخص شه که تو بازیای دیگه هم اینجوریه یا نه.
مشخصات سیستم رو هم بگو.

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
فک کنم منظوره شما پاره شدنه تصویره ! که حتما گزینه ی v sync تو ستینگه بازی off هستش که با زدنه تیکش درست میشه .

hengamehsh

کاربر سایت
Feb 10, 2012
15
ممنون دوستان.یه ترکهایی میزنه تو تصویر.فوتبال این گزینه را تویه سیتینگ نداره.رم سیستمم 2 ddr3 کینگستون هست.مادربورد ep43t-usb3 هستش.سی پی یو هم intel pentium e5300 .ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر