تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
با سلام
من حدودچند ماه پیش آپدیت 260 رو دانلود کردم.
از وقتی که نسخه های بعدیش رو نصبش کردم سیستم کلا قاطی کرده.
وقتی که کامپیوترو روشن میکنم بعد 5-10 دقیقه صفحه سیاه میاد و باید دکمه ی ریستاردو بزنم تا درست بشه، تو ویندوز 7
گفتم بزار یه xp بزنم شاید درست شد، ولی دیدم فرقی نکرد.
و چند بار هم ویندوز عوض کردم که درست نشد الان حدود چند ماه که وقتی ویندوز کلا بالا میاد بعد یه نیم ساعت صفحه پر پر میکنه و باید ریستارد کنم.و وقتی که به اینترنت وصل میشم حدود 2 دقیقه بعد قاطی میکنه
الان چند ماهه که اعصابمو به هم ریخته.امروز هم نسخه 301 رو هم نصب کردم که نشد که نشد الا هم بردم کارت رو خونه دوستم که هم پاورش از مال من یکم ضعیف بود و هم CPU اما نه رنگش پرید نه .... 1 سایت کامل باهش بازی و غیره کردم با نسخه 301که هیچیش نشد.فکر کنم اشکال از CPU من باشه اخه یه 6 ماه پیش اور کردم و از 2.50 به 2.65 رسوندمش البته با کمک سایت پی سی و....بعد از اون کامپیوتر یه بار رنگش قاطی شد که من هم زود درستش کردم البته چندتا تنظماتش رو یادم رفته تو قسمت ds که وقتی کامپیوتر می خواد بالا بیاد با زدن del ... البته الا با نسخه 260 همه بازی ها رو روان و بدونه هیچ مشکلی بازی می کنم پس نباید ایرادی از CPU باشه
حالا من چیکار کنم CPU رو تعویض کنم یا کارت رو؟؟

اینم مشخصات سیستم
Manufacturer
Gigabyte Technology Co., Ltd
Model
G31M-S2C
Total amount of system memory
3.00 GB RAM
System type
32-bit operating system
Number of processor
cores2 64-bit capableYes

شما عجب صبری داری که چندین ماه با یه سیستم خراب سر کردی و خودت رو با درایورها مشغول کردی! مشخصه که ایراد از سخت افزار هست و نه درایور
حالا یا مشکل خود کارت گرافیک هست یا پاور سیستم مشکل داره، باید تک تک تعوصض کنی و تست کنی.

سلام.
من با خیلی از بازی ها مشکل دارم. سرعت سیستمم در خیلی از بازی ها پایینه. نمیشه درست بازی کرد. این در حالیه که من حداقل سیستم رو برای بازی هایی که می خوام بازی کنم دارم.
سیستمم اینه:
mother board: GiGabYte 945PL-S3P
CPU: Intel E5700 3ghz
RAM: 2.00 GB
VGA: geforce 210

من با بازی هایی مثل:
need for speed hotporsuit
***********3
crysis2
و همه ی بازی های جدید مشکل دارم. نمیدونم مشکل سیستمم چیه. من همه ی اون حداقل ها رو دارم. برام عجیبه.
ممون میشم بهم کمک کنید و بگید که مشکل اصلیه سیستمم چیه؟

گرافیک شما به درد هیچ کاری بجز روشن کردن مانیتور نمی خوره، بازی که دیگه اصلا حرفش رو نزن!

ممنون از جواب قبلیتون. کمی زیادی حال گیری بود.یه سوال دیگه دارم.
اندازه مانیتور و نوع مادربرد در بازی ها اثر داره؟

بله که تاثیر داره،
هر چی سایز مانیتور بزرگتر باشه رزولوشن و وضوح بیشتری هم داره و در نتیجه گرافیک هم باید پیکسل های بیشتری رو برای هر فریم محاسبه و ارسال کنه، بنابراین باید مانیتور و گرافیک شما هم پای هم قدرتشون افزایش پیدا کنه.

nahayat

کاربر سایت
May 10, 2012
6
نام
Milad
سیستمم اینه:
mother board: GiGabYte 945PL-S3P
CPU: Intel E5700 3ghz
RAM: 2.00 GB
VGA: geforce 210
-----
گرافیک شما به درد هیچ کاری بجز روشن کردن مانیتور نمی خوره، بازی که دیگه اصلا حرفش رو نزن!

.
ممنون از جوابتون.
خوب به نظرتون من مشکلم با عوض کردن گرافیک حل میشه؟ یعنی دیگه نیاز به تعویز قطعات دیگه نداره؟ یا این که باز هم باید قطعات رو عوض کنم؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
با تعویض کارت گرافیک هم مشکل بخاطر ضعیف بودن CPU پابرجاست باید تو فکر تعویض هر سه فطعه اصلی CPU , RAM , MAIN و بعدش قطعات دیگه باشی !

m_a_q

کاربر سایت
Oct 1, 2010
214
نام
مهدی
سلام دوستان
مشکل سخت افزاری نیست اما
من فضای آزاد درایو C حدودا 2گیگ بود دیروز دیدم شده بود 8 گیگ اما الان که دیدم دوباره شده 2 گیگ؟
از کجا میشه فهمید موضوع چیه؟
مرسی

najii

کاربر سایت
Apr 24, 2012
41
سلام
دوستان من دیشب داشتم world at war (cod) رو بازی می کردم که یهو اون تصویر آبی معروف تو کسری از ثانیه اومد و سیستم ری استارت شد تو این مدت هم این اولین بار بود اعصابم ریخت به هم.بعدشم بازیش کردم دوباره اما این اتفاق نیفتاد.
لطفا هر کی هر چیز کارشناسانه ای می دونه بگه
ممنون
i5 2500k
6950 msi
main z68 msi
4gb corsair

Last edited by a moderator:

snake_pianist

کاربر سایت
Dec 5, 2007
3,756
نام
امیر
سلام ...

دیروز سیستم بعد از بیدار شدن از حالت sleep یه بوق ممتد کشید و کلید پاور سیستم ام کار نمیکرد ... از پشت پاور کلید رو خاموش کردم و دیگه روشن نشد ...

پاور رو روی یه سیستم دیگه تست کردم و سالم بود ... بعد از دوباره وصل کردن پاور و ریست کردن Bios مادربورد سیستم روشن میشه ولی بعد از حدود 10-20 ثانیه دوباره خاموش میشه ...

به نظر اساتید ایراد از کدوم قطعه سخت افزار میتونه باشه ...

main : gigabyte p7p55 lx
VGA : GTS 250
Cpu : i3
power : 535B Green

farhad23

کاربر سایت
May 11, 2009
307
نام
فرهاد
خوب من که همین z68 extreme3 رو با 2500k گرفتم . اگه می خواستم برم برای z77 و ivybridge حساب کردم حد اقل باید 220 دیگه می دادم که به نظرم ارزش نداشت . فقط یه سوال ..
این cpu تا چه دمایی بالا بره ok هست؟ لطفا" هم هسته ها رو بگید هم CPUINT .
نمی دونم شاید جای این سوال اینجا نبوده

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
سلام دوستان
مشکل سخت افزاری نیست اما
من فضای آزاد درایو C حدودا 2گیگ بود دیروز دیدم شده بود 8 گیگ اما الان که دیدم دوباره شده 2 گیگ؟
از کجا میشه فهمید موضوع چیه؟
مرسی

فضای آزاد روی درایو C رو خود ویندوز برای پشتیبان گیری و System Restore بصورت مخفی استفاده می کنه، چیز عجیبی نیست
بجای اینکه دنبال موضوع باشی بهتره جای بیشتری روی درایو اصلی خالی کنی، ویندوز با فضای آزاد بیشتر راندمان بالاتری میده.

سلام
دوستان من دیشب داشتم world at war (cod) رو بازی می کردم که یهو اون تصویر آبی معروف تو کسری از ثانیه اومد و سیستم ری استارت شد تو این مدت هم این اولین بار بود اعصابم ریخت به هم.بعدشم بازیش کردم دوباره اما این اتفاق نیفتاد.
لطفا هر کی هر چیز کارشناسانه ای می دونه بگه
ممنون
i5 2500k
6950 msi
main z68 msi
4gb corsair

فقط با یه بار صفحه آبی دادن نمیشه نتیجه گیری کرد، احتیاج به بررسی و تست قطعات بصورت جداگانه داره، اما در حالت معمول صفحه آبی با بعضی بازیها و درایورهای ناپایدار AMD غیرطبیعی نیست،
اگر دوباره و جای دیگه ای صفحه آبی داد باید پیگیری کنی.

سلام ...

دیروز سیستم بعد از بیدار شدن از حالت sleep یه بوق ممتد کشید و کلید پاور سیستم ام کار نمیکرد ... از پشت پاور کلید رو خاموش کردم و دیگه روشن نشد ...

پاور رو روی یه سیستم دیگه تست کردم و سالم بود ... بعد از دوباره وصل کردن پاور و ریست کردن Bios مادربورد سیستم روشن میشه ولی بعد از حدود 10-20 ثانیه دوباره خاموش میشه ...

به نظر اساتید ایراد از کدوم قطعه سخت افزار میتونه باشه ...

main : gigabyte p7p55 lx
VGA : GTS 250
Cpu : i3
power : 535B Green

اگه از پاور نبوده فقط از مادربرد می تونه باشه، قطعات اضافی رو جدا کن و بیرون از کیس با پاور تست کن ببین جواب میده یا نه.

foodix

کاربر سایت
Aug 17, 2010
305
نام
فواد
سلام به دوستان عزیز کارت گرافیک دستگاه من 8800GT هستش...دوتا خروجیه DVIداره..جدیدا بارای استفاده بهتر از کنسول هایی که دارم lcd panasonic 32uگرفتم..یه مانیتور سامسونگ23500هم داشتم الان این دوتارو همزمان که به VGAوصل میکنم هردوشون میشن یه تصویر یا اینکه قاط میزنه...باید یکیشونو بزنم.!!این کارتی که دارم پشتیبانی نمیکنه این قابلیت رو؟؟اگه راه حلی داره ممنون میشم کمکم کنید..!ویندوزم 7-32بیت (برای فیلم دیدن بکارم میاد!!!!مرسی

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
دوستان من یه بار سوالمو پرسیدم ولی کسی جواب نداد... دوباره میپرسم..... از وقتی پاورمو عوض کردم تو 90% زمانی که سیستمو شات دان میکنم یا ریست میشه یا فن های کیس به کارشون ادامه میدن و برقه تو درایو و usb هاهم جریان داره ... پاورمم green gp585b هستش..... برای خاموش شدنشم باید دکمه پاوره کیسو چند ثانیه نیگر دارم ....... مشکل از چیه ؟؟؟؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
سلام به دوستان عزیز کارت گرافیک دستگاه من 8800GT هستش...دوتا خروجیه DVIداره..جدیدا بارای استفاده بهتر از کنسول هایی که دارم lcd panasonic 32uگرفتم..یه مانیتور سامسونگ23500هم داشتم الان این دوتارو همزمان که به VGAوصل میکنم هردوشون میشن یه تصویر یا اینکه قاط میزنه...باید یکیشونو بزنم.!!این کارتی که دارم پشتیبانی نمیکنه این قابلیت رو؟؟اگه راه حلی داره ممنون میشم کمکم کنید..!ویندوزم 7-32بیت (برای فیلم دیدن بکارم میاد!!!!مرسی

این طبیعیه، باید از تنظیمات کنترل پنل NVIDIA تنظیم کنی که خروجی تصویر جدا باشه یا شبیه هم، یا یه دسکتاپ دنبال هم

دوستان من یه بار سوالمو پرسیدم ولی کسی جواب نداد... دوباره میپرسم..... از وقتی پاورمو عوض کردم تو 90% زمانی که سیستمو شات دان میکنم یا ریست میشه یا فن های کیس به کارشون ادامه میدن و برقه تو درایو و usb هاهم جریان داره ... پاورمم green gp585b هستش..... برای خاموش شدنشم باید دکمه پاوره کیسو چند ثانیه نیگر دارم ....... مشکل از چیه ؟؟؟؟

از تنظیمات بایو یا مشکل مادربرد می تونه باشه، باید توی قسمت Power Managmet و گزینه های ShutDown رو چک کنی، اگر نه به کارشناس نشون بده.

Darkside Fury

کاربر سایت
Nov 23, 2007
2,606
نام
Sadegh
بچه ها لطفاً یکی کمک کنه :

هارد SSD ADATA s511 120gb سیستمم که روش ویندوز نصب بود دیگه کار نمیکنه ، حتی توی Bios set up هم دیگه نشنونش نمیده که بخوام boot ـش کنم
ماجرا از اینجا شروع شد که سیستمم روی Sleep بود بعدش رفتم روشنش کردم وقتی لوگین شد و صفحه ی دسکتاپ اومد کاری نمیکرد و هیچی عمل نمیکرد من هم خاموشش کردم بعد دوبازه روشنش کردم ولی دیگه از اون موقع دیگه شناسایی نمیشه انگار اصلاً وجود نداره و موقعی که میخواد ویندوز بالا بیاد به جاش پیام hardware change و اینا میاد که میگه از repaire windows استفاده کن، پورت ساتاش رو هم به چند تای دیگه امتحان کردم فرقی نکرد ، با هارد دیسک معمولیم هم جاشو عوض کردم فرقی نکرد ، الان هم ویندوز رو ریختم روی هارد دیسک معمولیم و توی درایو هام اون اصلاً وجود نداره توی Disk Management هم نیست
الان وقتی میخواد ویندوز بالا بیاد میگه یه سیستم عامل انتخاب کنید که وقتی اون قبلی رو میزنم باز هم همون پیام hardware change و اینا میاد که میگه از repaire windows استفاده کن میاد
از windows repaire هم استفاده کردم ولی درست نشد

هاردم هم گارانتی انفورماتیک گستر داره

الان من چه کار کنم ؟

فرشید جان کمک کن :((

آخرین ویرایش:

jjhha

کاربر سایت
Oct 18, 2010
969
با سلام
من قبل عید یه سیستم خریدم برای دوستم :
cpu :2500k
ram:corsair 8gb(1333)
power:gerin 585
vga:sapair5830
main:asus p8p61
جدیدن روشن میکنه بعد از 5 دقیقه خاموش میشه بعدش که روشن میشه درست کار میکنه
مشکل چیه؟

pedramstalker

کاربر سایت
Jan 7, 2010
926
نام
پدرام
با سلام
من قبل عید یه سیستم خریدم برای دوستم :
cpu :2500k
ram:corsair 8gb(1333)
power:gerin 585
vga:sapair5830
main:asus p8p61
جدیدن روشن میکنه بعد از 5 دقیقه خاموش میشه بعدش که روشن میشه درست کار میکنه
مشکل چیه؟
ماشالا به این اسپل! احتمالا پاورش مشکل پیدا کرده با یه پاور دیگه تست کن ببین بازم میشه یا نه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر