امتیازات Sifu

پیش‌بینی شما از میانگین امتیازات؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    122
  • نظرسنجی بسته شده است .

SHAYAN1999

کاربر سایت
Sep 19, 2014
1,344
بنظرم تو رزومه کاری یه منتقد خیلی بده که بیاد و بگه ی بازی سخت بود و من تموم نکردم بعد یه نمره قرمز ول بدی سمت بازی😐
من خودم اعصاب و کشش بازی سخت و ندارم ولی از دیدن اینکه یه حرفه ای بازی و بی نقص انجام بده لذت میبرم و از نظرم تموم بازیهای میازاکی و همچنین سیفو شاهکارن.
منتقد هر بازی که انتخاب میشه اول باید بدونه قراره چیو نقد کنه و تو اون سبک حداقل یه تجربه ای داشته باشه.
خیلی کار چیپیه این مدل نقد و نمره دادن که فلان بازی سخت بود و نمره کم کنی!
با تمام حرفت موافقم
ولی من یه چیز دیگه رو هم در نظر میگیرم
فرض کنیم که یه منتقد سولز باز بیاد نقد کنه و بخاطر سختی غیر منطقی بخشی از بازی نمره کم کنه خب ایا این اشتباهه ؟
مثالی که این اواخر یادم میاد فک کنم kena بود که انگار میگفتن تو مرحله های اخر بازی خیلی سخت میشه ( رو درجه سختی زیاد البته ) . . . که فقط مربوط به اون بخش اخر بازی میشد . . . خب این یه مشکله ... درجه سختی تو اون قسمت بالانس نبوده
یا مثلا در مورد گرایند هم میشه گفت همینطوره . . . تو میتونی بگی این منتقدا یا گیمرا راحت طلبن نمیخوان وقت بزارن بازی کنن یا ضعیفن که نمیتونن پاداش خوبی بگیرن
ولی تقریبا همه روش اتفاق نظر دارن که یه بازی مشکل داره اگه نسبت به اون زمانی که بازی میکنی پاداش خوبی به گیمری که بازیو بلد باشه نده
حالا بازیای میازاکی بنظرم اینطور نیستن
ولی در مورد سیفو من فک میکنم ممکنه تلفیقی از این دو مورد باشه یعنی هم موردی که تو در مورد منتقدا گفتی و هم این موردی که من گفتم
فقط خواستم بگم دیگه همیشه هم نباید منتقدا یا گیمرا رو با این چوب زد . . . شاید مشکل از بازی هم بوده باشه

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,519
نام
امین
با تمام حرفت موافقم
ولی من یه چیز دیگه رو هم در نظر میگیرم
فرض کنیم که یه منتقد سولز باز بیاد نقد کنه و بخاطر سختی غیر منطقی بخشی از بازی نمره کم کنه خب ایا این اشتباهه ؟
مثالی که این اواخر یادم میاد فک کنم kena بود که انگار میگفتن تو مرحله های اخر بازی خیلی سخت میشه ( رو درجه سختی زیاد البته ) . . . که فقط مربوط به اون بخش اخر بازی میشد . . . خب این یه مشکله ... درجه سختی تو اون قسمت بالانس نبوده
یا مثلا در مورد گرایند هم میشه گفت همینطوره . . . تو میتونی بگی این منتقدا یا گیمرا راحت طلبن نمیخوان وقت بزارن بازی کنن یا ضعیفن که نمیتونن پاداش خوبی بگیرن
ولی تقریبا همه روش اتفاق نظر دارن که یه بازی مشکل داره اگه نسبت به اون زمانی که بازی میکنی پاداش خوبی به گیمری که بازیو بلد باشه نده
حالا بازیای میازاکی بنظرم اینطور نیستن
ولی در مورد سیفو من فک میکنم ممکنه تلفیقی از این دو مورد باشه یعنی هم موردی که تو در مورد منتقدا گفتی و هم این موردی که من گفتم
فقط خواستم بگم دیگه همیشه هم نباید منتقدا یا گیمرا رو با این چوب زد . . . شاید مشکل از بازی هم بوده باشه
زمانی میتونه این مدلی باشه که قشر زیادی از هاردکور گیمرها این مساله رو عنوان کنند و بازی غیرقابل رد کردن باشه.
نه اینکه بری ببینی تعدادی بازیو پلت هم کردن و برای بار چندم دارن تموم میکنن و بیای بگی بازی چون سخته پس نمرش قرمز.
بحث من همین بود من منتقد اگه بخوام تو نقدم بنویسم بازی غیرمنطقی سخته و به نوعی بخوام بگم غیرقابل بازی کردنه اول باید برم ببینم ایا بودن کسایی که بازیو با همین شرایط تموم کردن یا نه.
بعد بیام از سختی غیرمنطقی بگم و برم اول رو بازی خودم یا درست تر بگم رو قلق بازی کار کنم تا مکانیزم گیم پلی بازی رو بهتر یاد بگیرم.

اینم در پایان بگم من اصلن کاری با متا بازی در حالت کلی ندارم فقط و فقط روی بحثم با اون سايت هایی هست که این مدلی به بازیها کم نمره میدن.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,384
نام
سید محمد حسین
زمانی میتونه این مدلی باشه که قشر زیادی از هاردکور گیمرها این مساله رو عنوان کنند و بازی غیرقابل رد کردن باشه.
نه اینکه بری ببینی تعدادی بازیو پلت هم کردن و برای بار چندم دارن تموم میکنن و بیای بگی بازی چون سخته پس نمرش قرمز.
بحث من همین بود من منتقد اگه بخوام تو نقدم بنویسم بازی غیرمنطقی سخته و به نوعی بخوام بگم غیرقابل بازی کردنه اول باید برم ببینم ایا بودن کسایی که بازیو با همین شرایط تموم کردن یا نه.
بعد بیام از سختی غیرمنطقی بگم و برم اول رو بازی خودم یا درست تر بگم رو قلق بازی کار کنم تا مکانیزم گیم پلی بازی رو بهتر یاد بگیرم.

اینم در پایان بگم من اصلن کاری با متا بازی در حالت کلی ندارم فقط و فقط روی بحثم با اون سايت هایی هست که این مدلی به بازیها کم نمره میدن.

امین خدایی نمیشه رو درصد پلات های بازی حساب کرد. واقعا معیار خوبی نیست.
وقتی فقط 27 درصد پلیرهای بازی (طبق دیتای تروفی ها) تونستن باس دوم بازی رو بزنن، یعنی بازی واقعا یه Difficulty Curve بدخیم داره. این که یه بخشی از 73 درصد مابقی خودشون رو قاطی منتقدها نشون بدن واقعا پدیده عجیب یا جهت گیرانه ای نیست

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,519
نام
امین
وقتی فقط 27 درصد پلیرهای بازی (طبق دیتای تروفی ها) تونستن باس دوم بازی رو بزنن، یعنی بازی واقعا یه Difficulty Curve بدخیم داره. این که یه بخشی از 73 درصد مابقی خودشون رو قاطی منتقدها نشون بدن واقعا پدیده عجیب یا جهت گیرانه ای نیست
ببیین داریم از بحث دور میشیم!
اون بحث پلت ستون بحث نبود و مثالی بود در باب اینکه یه عده علاوه بر تموم کردن بازی پلت هم کردن.
به این معنی که بازی غیرقابل تموم کردن نیست همین.
حالا من منتقد به فرض اگه نتونم تموم کنم یعنی من مکانیزم ها و راه و روش و ترفندهای بازی و خوب بلد نبودیم دیگه.
دقت کن میگیم منتقد بازی نه یه پلیر عادی که ممکنه با اولین سختی بیخیال بازی بشه.
پس اگه وجدان کاری داشته باشم یا میرم و وقت میزارم و بازی و تموم میکنم یا شرافتمندانه نقد و پس میدم و میگم کار من نیست.

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,042
نام
نیما
منتقد گیم باید در حدی مهارت داشته باشه که بتونه Sifu رو تموم کنه ...
تموم کردن Sifu کار سختی نیست برای یک گیمر. بنظرمن Sifu رو همه میتونن تموم کنن ، حتی یه گیمر عادی.
پلت کردنش سخته که خب ربطی به نقد نداره.

تموم کردن بازیهایی مثل Returnal یا حتی سولزها از Sifu سخت‌تره ...

من علاقه‌ی زیادی به Sifu ندارم ، امتیازی هم که بهش میدم از متاش کمتره، ولی اینکه یه منتقد بگه بازی سخته و دو مرحله بیشتر نتونستم برم و به بازی امتیاز پایین میده اصلا به هیچ‌وجه قابل قبول نیست.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,384
نام
سید محمد حسین
تموم کردن بازیهایی مثل Returnal یا حتی سولزها از Sifu سخت‌تره ...

نه ببین منم قبول دارم بازی سخت تر از Sifu وجود داره
دیگه خودت مثال زدی، ریترنال هست (که اگه مشکلات عجیب سیو رو نداشت زمان عرضه به نظرم متاش بیشتر هم می شد) سولزبورن ها هستند، امثال هالونایت و متروید یا حتی شین مگامی تنسه ها هستن. اینا بازی های سختین و تو اینترنت به سختی شون کماکان غر زده میشه
و همه اینا از طرف منتقدها اقبال واقعا خوبی داشتن

دیگه مشهور ترین ویدیوی کمدی سطح مهارت منتقدها واسه همون Cuphead بود دیگه؟
اوپن کریتیک اون بازی با 208 تا نقد روی 88 ـه

یکی میتونه ادعا کنه همه این بازی ها حق شون متای بیشتر از این بوده و به خاطر سختی نمره شون کم تر شده
حوصله اونا رو ندارم :D
ولی این یه مورد به نظرم استثناست
حتی بین بازی هایی که سونی منتشرشون کرده هم استثناست

من Sifu رو بازی نکردم. شاید همه اون 20 تا منتقدی که به بازی زیر 7 دادن نظرشون اشتباه بوده باشه و سختی بازی خیلی هم منطقی باشه
ولی من بعید میدونم Skill Issue منتقدا مشکل قضیه باشه. اگه بود صد در صد بقیه بازی هایی هم که گفتم باید همین قدر ضربه میخوردن از قضیه

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
@Z-fan @Nima
من خیلی کاری به اون منتقدی که میگید تو مرحله دوم بازی رو رها کرده و ازش بد گفته و فلان کاری ندارم، چون بدون شک اون حرکت کاملا چیپ هست و بحثی درش نیست. :D

اما منم اخیرا بازی رو تموم کردم (کلا هم دوتا 3 ساعت نیاز بود بشینم پای بازی) و بنظرم ما ابدا با مشکل سخت شدن یهویی و غیر منطقی بازی طرف نیستیم. مشکلی که ممکنه خیلی به چشم بیاد، سیستم های بکار گرفته شده تو پیشرفت کردن پلیر هست که ماشالا بازی هم تو شرح دادنش خیلی بده! :D من یه مدت پیش داشتم یه پادکست از هیوگو مارتین (گیم دایرکتر دو نسخه آخر دووم) گوش میدادم، وسطش یه حرف خیلی خوبی رو مرتبط با همین موضوع زد. به طور کلی میگفت که قسمت فان و لذتبخش این بازیای چالش برانگیز، درک کردن پایه و اساسشون نیست. قسمت فان ماجرا همیشه اونجاست که شما خیلی سریع ساز و کار بازی رو میفهمید و حالا سعی میکنید توش حرفه ای شید. اینجا هم حرفه ای شدن تو Sifu شدیدا لذتبخشه، اما قبلش باید هزارجور آزمایش مختلف انجام بدید تا با ساز و کار بازی آشنا بشید که خب همین هم خیلیا رو خسته میکنه و ممکنه علی رغم سختی نه چندان زیادش، پلیر علاقش رو از دست بده و بازی رو رها کنه.

وگرنه هسته اصلی مبارزات و باس فایت ها و تنوع مراحل واقعا فان و سرگرم کنندن، از بابت سختی هم بنظرم نمیشه زیاد بهش خورده گرفت چون مثل همین بازیایی که اسمشون رو بردید، اینجا هم اگه به مشکل بخورید با چند ساعت وقت گذاشتن دستتون میاد بالاخره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر