Vita : Sony عملکر خوبی ندارد

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
92131488971061299753.jpg

یکی از اعضای اجرایی کمپانی سونی اعلام کرده است که کنسول PS Vita در حال ادامه عملکر ضعیف خود در بازار می باشد.مجموع فروش دو کنسول PS Vita و PSP از تاریخ 1 آپریل تا 30 ژوئن، 600,000 عدد می با شد که در مقایسه پارسال که در همین مدت میزان فروش 1.4 میلیون عدد بود.
در پاسخ به یک سوال در اولین جلسه مالی، یک فرد ناشناس از سونی گفته است:
در مقایسه با سال گذشته تعداد PS3 ها کاهش یافته است و تجارت در بخش نرم افزار افزایش داشته است.کنسول PSP نیز به نزول خود ادامه می دهد و Vita هم همانطور که می دانید عملکرد چندان خوبی ندارد
کمپانی Sony امیدوار است تا ماه آپریل 2014 فروش کنسول های دستی به پنج میلیون برسد.
خلاصه آمار مالی سونی :
بخش بازی های Sony در آمدی بالغ بر $1.2 میلیارد دلار به همراه داشه است.
تعداد PS3 فروخته شده، 1.1 میلیون عدد می باشد.
مجموع فروش PS Vita و PSP به تعداد 600,000 عدد می رسد.
1
2
3

Kevingamer441

کاربر سایت
Jan 7, 2010
928
نام
امید:دی
گفتی پاتاپون و کردی کبابم! :( آخ که چقدر لذت بخش بود بازی کردنش. اونهمه بازی رو psp برادرم بود , من بیشتر همین رو بازی میکردم با گاهی اوقات dissidia 012
.
pon pon pata pon
با چه دقتی این ریتمارو حفظ میکردیم چقد حال میداد واقعا یادش بخیر

RockIT

کاربر سایت
Apr 29, 2010
2,314
نام
افشین
سونی حتی اگه یسری از بازی های پر فروش اپ استور رو بیاره رو مارکت خودش یکم جون بده به اون مارکت با شرکت هایی مث گیم لافت کار کنه و بازی ها رو با همون قیمت ارزه کنه یکم از امکانات تبلت ها رو روی وسیله اش بیاره مث یه وب بروزر خوب
تنوع بازی هاش رو ببره بالا ویتا می ترکونه
سخت افزار ویتا توانایی بالایی داره ولی وقتی من ویتا خریدم و هنوز روش میشینم رزیدنت ایول 2 بازی می کنم چه فایده داره ؟!

Fëanor

Spirit of Fire
کاربر سایت
Aug 22, 2008
7,258
نام
برهان
دوستانی که از نبود بازی مینالن بد نیست به استور یه سری بزنند. چون بازی های ایندی رو که اصلا صحبتی درش نمیشه داشت و واقعا سونی ترکونده هر هفته 1-2 تا بازی جدید رو استور با قیمت های خوب برای سلیقه های مختلف میاد. اما برای بازی های بزرگ و خوب ممکنه تعدادش یکم کم بوده باشه اما تو همه سلیقه ها دست کم 1-2 تا بازی اومده و اینم بازی های بزرگی که قراره بیاد:

این هفته شاهد Dragon's Crown هستید. (انحصاری سونی)

آخر ماه بازی Rayman Legends میاد.

اوایل ماه دیگه Killzone: Mercenary میاد. (انحصاری ویتا)

اواخر ماه دیگه هم که FIFA 14 میاد و امیدوارم در حد نسخه کنسولی نسل حاضر باشه!

اگه اشتباه نکنم تو نوامبر هم قراره Tearaway بیادش. (انحصاری ویتا)

خوب اینا بازی های جدیدی هستش که قراره برای ویتا بیادش ممکنه برای آخر سال هم برنامه هایی داشته باشند که تا GC باید صبر کنیم. در کنار این بازی ها قراره Flower و Walking Dead و God of War قدیمی ها هم براش بیان که با توجه به قابلیت های کنسول بهینه سازی شدن و پورت ساده نیست. ضمن اینکه واقعا ساپورتی که در حال حاضر سونی از ویتا داره میکنه به هیچ وجه از PSP نمیکرد حداقل به نظر من. الان شرایط بازار با وجود گوشی ها و تبلت ها عوض شده نسبت به اون سال ها اما من به شخصه از سونی راضی هستم چون هم بازی های جدید داره براش میده و هم بازی های قدیمی که انجام ندادم رو هر ماه به لطف پلاس دارم 2-3 تاش رو دانلود می کنم و بازی می کنم.

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
خوب شد بحثشو پیش کشیدی برهان جان ،
کلا 3 انحصاری جدید که یکیش قبلا رو 3 بوده ، فیفای 64 دلاری ارزش نداره ، ریمن که خوب خیلی خوبه ، گاد کالکشنم که کالکشنه ! ما بازیه جدید میخوایم نه کالکشنای مختلف ، هرچند بازیای خوبی تو کالکشن میدن ولی نمی ارزه 170 تومن پول پاش بدی ! واکینگ دد رو هم خوب من اصلا بیشتر به عشق اونو بتمنو کیلزون ویتامو نگه داشتم ، اما ساپورت ، ببین بازیه ایندی باید سرگرم کننده باشه باید معتاد کنه! طبیعتا subway surfers یا temple run رو بازی کردی؟! همچین چیزی ویتا میخواد! حالا به قیمت 1 دلار 2 دلار ، درسته داره ایندی های جالبی میده ولی یکم که سبک سنگین کنی پیش خودت میبینی نمی ارزه 13، 17 دلار پول یه بازیه ایندی بدی .
الان یه کنسولی مثل x1, 4 رو در نظر بگیر ! سازنده تمایل داره بازی براش بسازه ! چون میدونه فروش میره ولی ویتا؟ چرا بعد 2 سال یه اینفیمس یا متالگیر اختصاصی یا گاد آو وار یا گرن توریسمو نمیاد؟ هرچند چنتا از اینا که برا پی اومد اواخر عمرش اومدن ولی یعنی من 6 سال باید صبر کنم کنسولم خاک بخوره بعد یه بازیه شاخ براش بیاد؟ منطقی نیست؟

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,211
نام
ماکان
دوستانی که از نبود بازی مینالن بد نیست به استور یه سری بزنند.

مشکل اینه که تو این همه بازی که میاد جز این Tearaway بقیش بدرد نمیخوره! یعنی نه اینکه بده! نه! منتها Vita نیاز به بازی داره که هرکسی که دید بگه: "واو! عجب بازی! مثل این رو روی 3DS و گوشی ها نمیشه پیدا کرد! فقط باید روی Vita بازی کرد!" شنا بفرمایید Vita چندتا بازی این شکلی داره؟

بازم میگم Vita تا الان حداقل حداقل باید 20 تا بازی مثل Tearaway داشت! یعنی خلاقانه و با یه ایده یونیک که فقط روی Vita پیاده بشه. حتی بازی خلاقانه ای که روی گوشی هم بشه بازی کردش بدرد نمیخوره! یه 5 6 تا هم باید بازی عین Uncharted و KZ میداشت! Vita بشدت دچار فقر بازی هست. وضعیتش بهتر شده اما هنوز با ایده آل زمین تا آسمون فاصله داره!

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,385
نام
سید محمد حسین
ویتا پر از قابلیت های عالیه!میدونید همین سیستم آنلاین PSN چه کمک ها که نمیتونه به فروش ویتا بکنه!الآن دو تا انحصاری شاخ داره برا ویتا میاد اوّلیش Tearaway ـه که من واقعاً جذبش شدم!دوّمی K:M ـه که خب من کلّاً شوتر دوست ندارم چه هیلو باشه چه کیلزون!
امّا از اون طرف نینتندو داره عین یه سونامی به سمت مون میاد!پوکمون و زلدای جدیدش به اندازه کافی بازار خور هستند SSB هم که براش تایید شده!Sonic & Mario هم تو المپیک زمستانی میان و میشورن میبرن!یه Scribblenut هم که با موضوع قهرمان های DC فراره براش بیاد فکر کنم!(همین طوری قهرمان های DC برا فروشش کافیه و و و )سونی در وحله اوّل باید بازی رفروش بزنه!چیزی که همه رو جذب کنه و بعد شروع کنه بازی خوب زدن مثل همین گاد آف و... الآن اگه چند تا JRPG خوب و چند مدل بازی مثل Tearaway بده بسیار تو موفقیتش تاثیر گذاره

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
یه 5 6 تا هم باید بازی عین Uncharted و KZ میداشت! Vita بشدت دچار فقر بازی هست. وضعیتش بهتر شده اما هنوز با ایده آل زمین تا آسمون فاصله داره!
مشکل امثال Uncharted و killzone اینکه از هر نظر یه بازی کنسولی هستن که داره روی Handheld اجرا میشه. برعکس Tearaway جوری از قابلیتهای Vita اجرا کرده که راحت میشه گفت "عمراً نشه همچین گیمی رو جای دیگه پیدا کرد".
Zelda ی جدید 3DS و Tearaway ـه Vita پتانسیل واقعی پلتفروم رو نشون میدن و که بنظرمن هدف ساختشون همین هست.

AsaraymA

IchibaN
کاربر سایت
Apr 9, 2007
1,003
نام
آریا
در مورد فروش کم تو بازار غرب میشه گفت دلیلش کمبود بازی های خوبه...

ولی بازار ژاپن چی...؟

کلی JRPG و Visual Novel برای ویتا ریلیز شده و کلی هم تو راهه... تنها دلیلی که منطقی به نظر میاد همون حرفه برهان که شکل بازار یک مقداری عوض شده

وگرنه حداقل تو ژاپن باید فروش خوبی داشته باشه ویتا، خوب داره ساپورت میشه

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
دوستانی که از نبود بازی مینالن بد نیست به استور یه سری بزنند. چون بازی های ایندی رو که اصلا صحبتی درش نمیشه داشت و واقعا سونی ترکونده هر هفته 1-2 تا بازی جدید رو استور با قیمت های خوب برای سلیقه های مختلف میاد. اما برای بازی های بزرگ و خوب ممکنه تعدادش یکم کم بوده باشه اما تو همه سلیقه ها دست کم 1-2 تا بازی اومده و اینم بازی های بزرگی که قراره بیاد:

این هفته شاهد Dragon's Crown هستید. (انحصاری سونی)

آخر ماه بازی Rayman Legends میاد.

اوایل ماه دیگه Killzone: Mercenary میاد. (انحصاری ویتا)

اواخر ماه دیگه هم که FIFA 14 میاد و امیدوارم در حد نسخه کنسولی نسل حاضر باشه!

اگه اشتباه نکنم تو نوامبر هم قراره Tearaway بیادش. (انحصاری ویتا)

خوب اینا بازی های جدیدی هستش که قراره برای ویتا بیادش ممکنه برای آخر سال هم برنامه هایی داشته باشند که تا GC باید صبر کنیم. در کنار این بازی ها قراره Flower و Walking Dead و God of War قدیمی ها هم براش بیان که با توجه به قابلیت های کنسول بهینه سازی شدن و پورت ساده نیست. ضمن اینکه واقعا ساپورتی که در حال حاضر سونی از ویتا داره میکنه به هیچ وجه از PSP نمیکرد حداقل به نظر من. الان شرایط بازار با وجود گوشی ها و تبلت ها عوض شده نسبت به اون سال ها اما من به شخصه از سونی راضی هستم چون هم بازی های جدید داره براش میده و هم بازی های قدیمی که انجام ندادم رو هر ماه به لطف پلاس دارم 2-3 تاش رو دانلود می کنم و بازی می کنم.
برهان جان نيدفوراسپيد امسال ديگه نمياد روش؟:-/

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,072
نام
محمد امین
کاری به رشد اسمارت فون نداره که,وقتی بازی نداره قیمتش 1 دلار هم باشه ارشی نداره.

PSP هم مثل ویتا بازی هاش کم بود اما رشد کم اسمارت فونها تو اون زمان باعث شد PSP از رونق نیوفته..
الان اندروید حدود 1.000.000.000 اپیلاکشن داره که خیلی راحت میتونی بهش دسترسی پیدا کنی گوشی ها هم که سخت افزارهای هشت هسته ای داره براشون میاد با رزولیشن های غیر قابل تصور صفحه.. باریکی و عمر باطری و زیبایی هم که بماند
هیچ کس واسه چهارتا انحصاری گرافیک بالا نمیره PSV بگیره مگه اینکه سوپر هاردکور باشه که اونها هم جمعیتشون خیلی کمه..

Spider-Mαn

کاربر سایت
Sep 4, 2012
4,004
PSP هم مثل ویتا بازی هاش کم بود اما رشد کم اسمارت فونها تو اون زمان باعث شد PSP از رونق نیوفته..
الان اندروید حدود 1.000.000.000 اپیلاکشن داره که خیلی راحت میتونی بهش دسترسی پیدا کنی گوشی ها هم که سخت افزارهای هشت هسته ای داره براشون میاد با رزولیشن های غیر قابل تصور صفحه.. باریکی و عمر باطری و زیبایی هم که بماند
هیچ کس واسه چهارتا انحصاری گرافیک بالا نمیره PSV بگیره مگه اینکه سوپر هاردکور باشه که اونها هم جمعیتشون خیلی کمه..
PSP تا اونجایی که یادم میاد تعداد بازی هاش کم نبود.
گوشی و تبلت های اندروید رو با کنسول دستی مقایسه نکن
بله اگه سونی هم هر سال یک کنسول دستی می داد بیرون الان قدرتش بیشتر بود. بعد هم کدوم بازی واقعا از کل قدرت موبایل 8 هسته ای استفاده کرده.
اندروید و IOS اصلا و ابدا به خوبی کنسول های دستی نیستن.
بازی زیاد دارن اما اصلا کیفت بازی هاشون به بازی های کنسول دستی نمی رسه.

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,072
نام
محمد امین
PSP تا اونجایی که یادم میاد تعداد بازی هاش کم نبود.
گوشی و تبلت های اندروید رو با کنسول دستی مقایسه نکن
بله اگه سونی هم هر سال یک کنسول دستی می داد بیرون الان قدرتش بیشتر بود. بعد هم کدوم بازی واقعا از کل قدرت موبایل 8 هسته ای استفاده کرده.
اندروید و IOS اصلا و ابدا به خوبی کنسول های دستی نیستن.
بازی زیاد دارن اما اصلا کیفت بازی هاشون به بازی های کنسول دستی نمی رسه.

90 درصد کسانی که سراغ کنسول دستی میرن معمولا دوست دارن بیرون بازی کنن و بیشتر دوست دارن بازی های Funی مثل AB یا DJ و... رو بازی کنن حالا اونها باید بین PSV و اسمارت فونها یکی رو انتخاب کنن
مزایا اسمارت فون:

تعداد بیشماری بازی
تعداد بیشماری برنامه
قیمت بسیار پایین بازی ها و برنامه ها برای اونهای که رام میریزن مجانی
باریکی
از قدرت ارتباطی اسمارت فونها میشه استفاده کرد
دوربین قوی
سبکی
راحتی حمل
تنوع در انتخاب

مزایا PSV

تعداد محدودی بازی های انحصاری با گرافیک بالا

خوب مشخصه کسی برای تعداد محدودی بازی گرافیک بالا نمیاد یک چیز یک کیلیویی بندازه دنبال خودش..! اگرم خیلی هاردکور باشن میرن کنسول میخرن یا کلا تعداد کسانی که هاردکور هستن و کنسول دستی میخرن خیلی کمه

Irisviel Ackerman

کاربر سایت
Aug 26, 2011
3,343
نام
امیر
چرا همش میگید بازار فرق کرده؟ رشد اسمارت فون ها فوق العاده هست و . . .!؟!؟!
مگه 3DS کنسول دستی نیست؟ نکنه از فضا اومده؟ پس چرا داره خوب میفروشه! هم تو ژاپن و غرب.(تو ژاپن که 3-4 ماه پیش بود فک کنم فروش کلی پلی3 رو هم رد کرد)
مشکل جای دیگست!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر