Vita : Sony عملکر خوبی ندارد

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
92131488971061299753.jpg

یکی از اعضای اجرایی کمپانی سونی اعلام کرده است که کنسول PS Vita در حال ادامه عملکر ضعیف خود در بازار می باشد.مجموع فروش دو کنسول PS Vita و PSP از تاریخ 1 آپریل تا 30 ژوئن، 600,000 عدد می با شد که در مقایسه پارسال که در همین مدت میزان فروش 1.4 میلیون عدد بود.
در پاسخ به یک سوال در اولین جلسه مالی، یک فرد ناشناس از سونی گفته است:
در مقایسه با سال گذشته تعداد PS3 ها کاهش یافته است و تجارت در بخش نرم افزار افزایش داشته است.کنسول PSP نیز به نزول خود ادامه می دهد و Vita هم همانطور که می دانید عملکرد چندان خوبی ندارد
کمپانی Sony امیدوار است تا ماه آپریل 2014 فروش کنسول های دستی به پنج میلیون برسد.
خلاصه آمار مالی سونی :
بخش بازی های Sony در آمدی بالغ بر $1.2 میلیارد دلار به همراه داشه است.
تعداد PS3 فروخته شده، 1.1 میلیون عدد می باشد.
مجموع فروش PS Vita و PSP به تعداد 600,000 عدد می رسد.
1
2
3

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,141
نام
محمد امین
چرا همش میگید بازار فرق کرده؟ رشد اسمارت فون ها فوق العاده هست و . . .!؟!؟!
مگه 3DS کنسول دستی نیست؟ نکنه از فضا اومده؟ پس چرا داره خوب میفروشه! هم تو ژاپن و غرب.(تو ژاپن که 3-4 ماه پیش بود فک کنم فروش کلی پلی3 رو هم رد کرد)
مشکل جای دیگست!

3DS هم خیلی ارزون هست هم بازیهای فوقالعاده ای براش میاد هم فن بیس بالای داره..

Fëanor

Spirit of Fire
کاربر سایت
Aug 22, 2008
7,258
نام
برهان
خوب شد بحثشو پیش کشیدی برهان جان ،
کلا 3 انحصاری جدید که یکیش قبلا رو 3 بوده ، فیفای 64 دلاری ارزش نداره ، ریمن که خوب خیلی خوبه ، گاد کالکشنم که کالکشنه ! ما بازیه جدید میخوایم نه کالکشنای مختلف ، هرچند بازیای خوبی تو کالکشن میدن ولی نمی ارزه 170 تومن پول پاش بدی ! واکینگ دد رو هم خوب من اصلا بیشتر به عشق اونو بتمنو کیلزون ویتامو نگه داشتم ، اما ساپورت ، ببین بازیه ایندی باید سرگرم کننده باشه باید معتاد کنه! طبیعتا subway surfers یا temple run رو بازی کردی؟! همچین چیزی ویتا میخواد! حالا به قیمت 1 دلار 2 دلار ، درسته داره ایندی های جالبی میده ولی یکم که سبک سنگین کنی پیش خودت میبینی نمی ارزه 13، 17 دلار پول یه بازیه ایندی بدی .
الان یه کنسولی مثل x1, 4 رو در نظر بگیر ! سازنده تمایل داره بازی براش بسازه ! چون میدونه فروش میره ولی ویتا؟ چرا بعد 2 سال یه اینفیمس یا متالگیر اختصاصی یا گاد آو وار یا گرن توریسمو نمیاد؟ هرچند چنتا از اینا که برا پی اومد اواخر عمرش اومدن ولی یعنی من 6 سال باید صبر کنم کنسولم خاک بخوره بعد یه بازیه شاخ براش بیاد؟ منطقی نیست؟
موضوع انحصاری بودن هستش دیگه حالا فرقی نداره قبلا روی PS3 اومده یا Cross Buy هستش.
در مورد فیفا هم تا جایی که من اطلاع دارم قیمتش 10$ از نسخه های کنسولی ارزون تر بود که میشه 49.99$.
سر قضیه کالکشن هم حرفت رو قبول دارم و درسته اما خوب من GOW رو میگیرم:D
در مورد قیمت هم خوب اگه پلاس باشیم که یک مقداری تخفیف میخوره اما بازی ارزون هم کم نداره و میشه از بین اون ها انتخاب کرد. من بازی 2 تا 5 پوندی زیاد دیدم تو استور خودم که البته خیلی تمایلی به خریدش نداشتم اما بعضی هاشون باحال بودن.
در مورد کنسول های خانگی هم که اصلا بحثش جداست و نمیشه با کنسول های دستی مقایسش کرد مخصوصا تو زمینه ساخت بازی های مختلف. دلیلش هم قشر بیشتری که تحت پوشش قرار میده.
MGS و GOW و Infamous یا حتی GT من نمیگم میاد یا نمیادش. ممکنه دیر و زود داشته باشه اما سونی هم بنظرم نمیتونه یهو تو هر سال از هر IPـش 1-2 تا نسخه بده یک جوری بنظرم میلک میشه و فک کنم قبول داشته باشی و به خاطر همین هم هست که سراغ بعضی از بازی ها و IPهای جدید رفته. تو سال اول انتشار اومدن از IPهای Uncharted، Resistance، Assassn's Creed و Littlebigplanet استفاده کردند(اینجا منظورم بازی های انحصاری ساخته شده براش هست و بقیه رو بی خیال) تو سال دوم هم که الان هستیم از Killzone تا حالا استفاده کردند و 3 تا IP جدید هم اومده یا قرار بیاد که Soul Sacrifice، Tearaway و Dragon's Crown بوده و میشه انتظار داشت که تو سال سوم از IPهای قدیمی استفاده کنه. بتمن هم که فکر می کنم با 3ds به طور مشترک قرار براشون آخر سال بیاد پس می بینی از لحاظ بازی چیزی کم نداره.

بنظرم مشکل یکسری از افرادی که از فقر بازی رنج میبرن اینه که دوست دارند از IPهای قدیمی سونی چیزی ببینند و دلشون اونا رو میخواد در حالی که بازی های خوب تو سبک های مختلف برای ویتا وجود داره.

مشکل اینه که تو این همه بازی که میاد جز این Tearaway بقیش بدرد نمیخوره! یعنی نه اینکه بده! نه! منتها Vita نیاز به بازی داره که هرکسی که دید بگه: "واو! عجب بازی! مثل این رو روی 3DS و گوشی ها نمیشه پیدا کرد! فقط باید روی Vita بازی کرد!" شنا بفرمایید Vita چندتا بازی این شکلی داره؟

بازم میگم Vita تا الان حداقل حداقل باید 20 تا بازی مثل Tearaway داشت! یعنی خلاقانه و با یه ایده یونیک که فقط روی Vita پیاده بشه. حتی بازی خلاقانه ای که روی گوشی هم بشه بازی کردش بدرد نمیخوره! یه 5 6 تا هم باید بازی عین Uncharted و KZ میداشت! Vita بشدت دچار فقر بازی هست. وضعیتش بهتر شده اما هنوز با ایده آل زمین تا آسمون فاصله داره!
سلیقه داریم تا سلیقه. یکی مثل من هم با Tearaway حال میکنه و هم با KZ اما یکی ممکنه بگه T چقدر بچه بازی هستش این مسخره بازی ها چیه یا یکی بگه وای خسته شدم از بس آدم کشتم و اینام ول کن ماجرا نیستن. پس این قسمت به سلیقه بر میگرده و تو سلیقت اینجوریه. اما تو این زمینه که بازی مشابه با حال و هوای Tearaway و LBP کم وجود داشته برای ویتا موافقم چون خودمم علاقمندم اما خوشبختانه امسال علاوه بر این ریمن هم هستش! تا رسیدن به ایده آل هم خیلی راه مونده اما الان به نظر من وضعیتش خوب رو به بالا هستش و تو ژاپن هم که چپ و راست داره براش بازی میاد و ارزونش هم که کردن چند ماه پیش اگه اخبار رو دنبال کرده باشی!

برهان جان نيدفوراسپيد امسال ديگه نمياد روش؟:-/
تا جایی که من اطلاع دارم فعلا خبری از ساخته شدنش نیست.

چرا همش میگید بازار فرق کرده؟ رشد اسمارت فون ها فوق العاده هست و . . .!؟!؟!
مگه 3DS کنسول دستی نیست؟ نکنه از فضا اومده؟ پس چرا داره خوب میفروشه! هم تو ژاپن و غرب.(تو ژاپن که 3-4 ماه پیش بود فک کنم فروش کلی پلی3 رو هم رد کرد)
مشکل جای دیگست!
دوست عزیز میدونی دلیلش چیه؟ چون که 3DS یک سال زودتر از ویتا اومد، همزمان با انتشار ویتا تو فوریه 2012 نینتندو کنسولش رو 80$ ارزونتر کردش و چند ماه بعدش هم مدل جدیدش رو بیرون داد و از همه مهمتر اینکه نینتندو سابقه زیادی تو کنسول های دستی داره و جزو اولین شرکت هایی بوده که شروع به ساخت اینجور محصولات کرده و مردم به نوعی وابسطه محصولاتش شدن و این بازار رو هیچ شرکتی بجز سونی تا حالا موفق نشده بخشی ازش رو در اختیار بگیره و از فروش نینتندو کم کنه. من یه سری مقاله تو مجله بازینما نوشتم و یه تیکش رو اینجا میگم برات تا شاید بهتر روشن بشی که سونی بد قدم برنداشته تا حالا.

ببین قبل از سونی شرکت های زیادی مثل آتاری و سگا با کنسول های دستی سعی کردن نینتندو و کنسولهاش رو شکست بدن اما شاید روهم دیگه 5% از سهم بازار رو هم نتونستند بگیرند اما سونی وقتی اومد PSP رو به عنوان وسیله ای نسبتا همه کاره معرفی کردش تونست تا نزدیک به 30% از سهم بازار رو بگیره(دقیق یادم نیست) و این خودش پیشرفت خیلی بزرگی هستش. در فروش خوب نینتدو هم شکی نیست اما میدونی وقتی که ویتا منتشر شد نینتندو حدود 18 میلیون دستگاه فروخته بود و بعد از اینکه ویتا اومدش تو این 1 سال 7-8 ماهی که گذشته کلا تونسته 12 میلیون بفروشه، پس میبینی که ویتا روی فروش نینتندو تاثیر گذاشته و خواهد گذاشت. امیدوارم تونسته باشم روشنت کنم:)

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
کاملا منطقی بود:D
بنده به یک سایفون شیلتر یا یک سوکوم مثل پی اس پیشم راضیم( هرچند فکر کنم زیپر اینتر اکتیو جمع شد نه؟ )

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,074
کاملا منطقی بود:D
بنده به یک سایفون شیلتر یا یک سوکوم مثل پی اس پیشم راضیم( هرچند فکر کنم زیپر اینتر اکتیو جمع شد نه؟ )
مخالفم :D.
گیم های HH Console باید سبک و ساده باشه چون توی سرصدای سال غذاخوری دانشگاه یا اداره یا مترو و .... نمیشه تمرکز کرد روی مراحل سخت و پیچیده.
حداکثر یک قوچی‌قوچی مثل dead Nation یا mod nation racer یا Naruto. سایفون و سوکوم روی Vita یه اشتباه بزرگِ از سونی.

Prequel ـه AAA از فرنچایزهای جدید و قدیم خوبه ولی دردی از vita دوا نمیکنه :D.

آخرین ویرایش:

Paranormal

کاربر سایت
Jan 9, 2010
936
نام
علی
مجموع بازی های عرضه شده و نشده این کنسول تا الان نزدیک به 700 تاست - البته با احتساب DLC هاشون. ( جهت مقایسه مجموع بازی های عرضه شده و نشده ی 3DS نزدیک به 1100 تاست )
تعدادی بازی های Vita همچین کم هم نیست!! اما همچنان اوضاعش افتضاحه.

kiya

کاربر سایت
Oct 30, 2006
3,332
نام
کیا
یه منایعی که نخواستن نامشون فاش بشه ! :D گفتن ویتا یه Price Drop ـه خفن میخوره مثلا 100 دلار و باندل PS4 + PSV به قیمت 500$ سال 2014 عرضه میشه :D

Fëanor

Spirit of Fire
کاربر سایت
Aug 22, 2008
7,258
نام
برهان
یه منایعی که نخواستن نامشون فاش بشه ! :D گفتن ویتا یه Price Drop ـه خفن میخوره مثلا 100 دلار و باندل PS4 + PSV به قیمت 500$ سال 2014 عرضه میشه :D
100$ که عمرا:D اما من فکر می کنم چون تو ژاپن خورده احتمال داره تو GC بیان 50$ از هر دستگاه کم کنند و تو 2014 هم بین 550 تا 600 دلار(در صورت داشتن یه بازی یا پلاس و اینا 600 تا) بیان جفتش رو بدن دست ملت:D
با توجه به شناختی که از سونی هممون تو این سال ها به دست آوردیم خیلی بعیده همچین قیمتی بزاره چون از مفت هم اون ورتره:D Ps Eye + DS4 + PS4 + PS Vita، چهار قلم جنس میده بهمون 500 دلار:D

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
مجموع بازی های عرضه شده و نشده این کنسول تا الان نزدیک به 700 تاست - البته با احتساب DLC هاشون. ( جهت مقایسه مجموع بازی های عرضه شده و نشده ی 3DS نزدیک به 1100 تاست )
تعدادی بازی های Vita همچین کم هم نیست!! اما همچنان اوضاعش افتضاحه.

یه دونه بازی با کیفیت می ارزه به 100 تا بازی با کیفیت

Spider-Mαn

کاربر سایت
Sep 4, 2012
4,004
90 درصد کسانی که سراغ کنسول دستی میرن معمولا دوست دارن بیرون بازی کنن و بیشتر دوست دارن بازی های Funی مثل AB یا DJ و... رو بازی کنن حالا اونها باید بین PSV و اسمارت فونها یکی رو انتخاب کنن
مزایا اسمارت فون:

تعداد بیشماری بازی
تعداد بیشماری برنامه
قیمت بسیار پایین بازی ها و برنامه ها برای اونهای که رام میریزن مجانی
باریکی
از قدرت ارتباطی اسمارت فونها میشه استفاده کرد
دوربین قوی
سبکی
راحتی حمل
تنوع در انتخاب

مزایا PSV

تعداد محدودی بازی های انحصاری با گرافیک بالا

خوب مشخصه کسی برای تعداد محدودی بازی گرافیک بالا نمیاد یک چیز یک کیلیویی بندازه دنبال خودش..! اگرم خیلی هاردکور باشن میرن کنسول میخرن یا کلا تعداد کسانی که هاردکور هستن و کنسول دستی میخرن خیلی کمه
این چیزهایی که شما برای اسمارت فون لیست کردی کاملا درست هست اما گیمر کاری به این قابلیت ها نداره چه بخواد بازی فان انجام بده چه بازی هاردکورد
ویتا یک سخت افزاری داره که سازنده می تونه از قدرتش استفاده کنه.
اما موبایل نه اینطوری نیست از خیلی از پردازنده ها توی موبایل ها استفاده صحیح نمی شه.
بعد ویتا کنترل فیزیکی داره,کنترل لمسی برای موبایل ها واقعا در بعضی مواقع توی بازی ها افتضاح عمل می کنه.ولی ویتا هر دو کنترل ها رو داره.
بازی های ویتا کیفتشون واقعا بالاتر از بازی های موبایل هست.
بازی های موبایل جدیدا اینطوری شده که سازنده می ره کپی پیست می کنه.:|
ویتا قیمتش نسبت به بعضی از اسمارت فون ها کمتره,از طرفی هم بازی های INDIE هم کم براش نمیاد.
من خودم هم یک دیوایس IOS دارم و هم 3DS و PSVITA داشتم و موقعی که می خواستم برم بازی کنم می رفتم سراغ PSVITA و 3DS چون بازی هاش خیلی بهتره
اسمارت فون ها حتما باید براش بازی رو دیجیتالی خرید اما کنسول دستی بازی فیزیکی هم داره که خودش حق انتخاب زیاد تری رو می ده
بازی هایی هم که سونی براش پورت می کنه باز کیفتشون از اون بازی های چند دلای اسمارت فون بهتره
کسی واقعا بخواد بره بازی کنه بهترین انتخابش یک کنسول دستی هست نه اسمارت فون
شاید بعضی موقع ها من یک اسمارت فون دستم باشه برم باهاش بازی کنم اما هیچ وقت لذت کنسول دستی رو نداره.

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,342
دوستانی که از نبود بازی مینالن بد نیست به استور یه سری بزنند. چون بازی های ایندی رو که اصلا صحبتی درش نمیشه داشت و واقعا سونی ترکونده هر هفته 1-2 تا بازی جدید رو استور با قیمت های خوب برای سلیقه های مختلف میاد. اما برای بازی های بزرگ و خوب ممکنه تعدادش یکم کم بوده باشه اما تو همه سلیقه ها دست کم 1-2 تا بازی اومده و اینم بازی های بزرگی که قراره بیاد:

این هفته شاهد Dragon's Crown هستید. (انحصاری سونی)

آخر ماه بازی Rayman Legends میاد.

اوایل ماه دیگه Killzone: Mercenary میاد. (انحصاری ویتا)

اواخر ماه دیگه هم که FIFA 14 میاد و امیدوارم در حد نسخه کنسولی نسل حاضر باشه!

اگه اشتباه نکنم تو نوامبر هم قراره Tearaway بیادش. (انحصاری ویتا)

خوب اینا بازی های جدیدی هستش که قراره برای ویتا بیادش ممکنه برای آخر سال هم برنامه هایی داشته باشند که تا GC باید صبر کنیم. در کنار این بازی ها قراره Flower و Walking Dead و God of War قدیمی ها هم براش بیان که با توجه به قابلیت های کنسول بهینه سازی شدن و پورت ساده نیست. ضمن اینکه واقعا ساپورتی که در حال حاضر سونی از ویتا داره میکنه به هیچ وجه از PSP نمیکرد حداقل به نظر من. الان شرایط بازار با وجود گوشی ها و تبلت ها عوض شده نسبت به اون سال ها اما من به شخصه از سونی راضی هستم چون هم بازی های جدید داره براش میده و هم بازی های قدیمی که انجام ندادم رو هر ماه به لطف پلاس دارم 2-3 تاش رو دانلود می کنم و بازی می کنم.

ببخشید حرفهای شما رو شاید بشه بگم نسبی درست هست ولی پس 3DS چی با فروششش که به مراتب بهتر از کنسول دستی جدید سونی هست (البته ویتا دیرتر از 3DS اومده)

اگه اسمارتفونها و تبلتها خیلی خیلی بازار رو گرفته بودند که 3DS نمیتونست به نسبت Vita انقدر بهتر فروش کنه (اگرچه خودمم قبول دارم که اسمارتفونها و تبلت ها واقعا بر روی فروش کنسولهای دستی تاثیر گذاشته اند و این تاثیر به نظرم چندان کم هم نیست )

به نظرم من دلیل فروش نه چندان خوب ویتا , کمبود بازی های پرفروش و پرطرفدار هست (نه که نداشته باشه ولی تعدادش زیاد خوب نیست به نظرم)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر