PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

Imaginative

logician
کاربر سایت
Jul 25, 2013
1,469
دوستان اینو ببینید نیل دراکمن میگه ما سخت در حال صحبت با سونی هستیم که بازی رو در اسرع وقت بدست بیاوریم امیدوارم زیاد تاخیرش طولانی نشه

این پیش پرده فن بسیار لعنتی است..

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,194
نام
Amir
دوستان دیگه درحال نزدیک شدن به کشف مسائل پشت‌پرده فراماسونری در استودیوی ناتی‌داگ هستند و سونی رو مقصر مسائل نظام نوین جهانی می‌دونن :D ببینید تصور کنیم که سونی می‌خواست که این بازی رو همراه با فایو عرضه کنه؛ در این صورت، پس چرا زمان عرضه بازی رو ۹ خرداد اعلام کرد؟ خب باز هم تصور کنیم که یهویی این تصمیم رو گرفته چون شاید ps5 انحصاری مناسب در زمان لانچ نداره، خب اگر کرونا نمیومد به نظرتون سونی چجوری می‌خواست که بهونه کنه برای تاخیر؟
ماجرا خیلی سادست، داستان کرونا پیش اومد و سونی متوجه شد که اگر تاخیر نزنه به فروش بازی لطمه میخوره(خیلی باعجله این تصمیم رو گرفت) و بعد از داستان تاخیر متوجه شدن که فن‌ها ناراضین و شاید این مسئله به فروش بازی ضربه بزنه برای همین تصمیم گرفتن دوباره مذاکره کنن که بازی رو دیجیتالی عرضه کنند یا خیر
به نظرم اگر سونی می‌خواست که بازی رو برای ps5 نگه داره هیچوقت اعلام نمی‌کرد که ساخت بازی تموم شده و آماده عرضه برای ۹ خرداد بود

• Like
Reactions: Kiami

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
دمو چه صیغه ایه دیگه حالا؟ دمو توهینه به این بازی اصن.
والا من یادمه نسخه اولم دمو داشت . من gow اسنشن رو پیش خرید کردم که پلیبل دمو last of us گیرم بیاد ! حالا نمی دونم چرا فاز اینو برداشتید دمو بیاد قداستش شکسته می شه :D الان شرکت رو تعطیل کردن بیکار نشستن تو خونشون چیکار ؟:D یه قسمتی از بازی که هیچ اسپویلی نداره بذارن ما یه ذره اروم بشیم فعلا:D

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,194
نام
Amir
والا من یادمه نسخه اولم دمو داشت . من gow اسنشن رو پیش خرید کردم که پلیبل دمو last of us گیرم بیاد ! حالا نمی دونم چرا فاز اینو برداشتید دمو بیاد قداستش شکسته می شه :D الان شرکت رو تعطیل کردن بیکار نشستن تو خونشون چیکار ؟:D یه قسمتی از بازی که هیچ اسپویلی نداره بذارن ما یه ذره اروم بشیم فعلا:D
نه دمو واقعا نه :D من خودم حقیقتش اول طرفدار دمو بودم ولی خب مثل اینکه ساختن یه دمو خودش زمان‌بره و چند ماه طول میکشه. ازونور این بیچاره‌ها کنار خانواده نشستن خونه دارن باگ‌گیری میکنن و دیگه مراحل آخره؛ دلت میاد بعد ۴ سال کرانچ دوباره بیوفتن زیر بار استرس؟ :D بازی گلد میشه به نظرم بعدش دو سه هفته بعد میرن سراغ عرضه دیجیتالی چون وقتی گلد میشه یکم سخته لو نرفتن بازی مخصوصا برای مدت چند ماه

• Like
Reactions: Kiami and Ludens

KavehFrootan

کاربر سایت
Apr 5, 2020
87
خوب به نظر ایده دمو کاملا رد شده و با توییت اخیر دراکمن میشه کاملا امیدوار بود به عرضه احتمالا دیجیتالی من شک ندارم دیگه تا June بازی میدن بیرون ممکنه Ghost بندازن یکماه عقب و جولای

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
نه دمو واقعا نه :D من خودم حقیقتش اول طرفدار دمو بودم ولی خب مثل اینکه ساختن یه دمو خودش زمان‌بره و چند ماه طول میکشه. ازونور این بیچاره‌ها کنار خانواده نشستن خونه دارن باگ‌گیری میکنن و دیگه مراحل آخره؛ دلت میاد بعد ۴ سال کرانچ دوباره بیوفتن زیر بار استرس؟ :D بازی گلد میشه به نظرم بعدش دو سه هفته بعد میرن سراغ عرضه دیجیتالی چون وقتی گلد میشه یکم سخته لو نرفتن بازی مخصوصا برای مدت چند ماه
ببین اگه تو شرایط عادی بودیم اره ولی ما الان واقعا از فردامون خبر نداریم . ایا هممون ایشالا به tlou part 2 می رسیم ؟ :D واسه این می گم فعلا یه دمو بدن بزنیم حالا:D

• Like
Reactions: last of amir

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
رفقا، انتشار دمو روی PSN هیچوقت یکی از گزینه ها نبوده و نیست. زمانی که اعلامیه دموی عمومی تو غرفه PAX اومد و هنوز کرونا روند ساخت بازی رو دچار تغییر نکرده بود، من و خیلیای دیگه از کامیونیتی منیجرهای ناتی داگ راجب انتشار دمو روی psn میپرسیدیم و جوابی که از همشون میگرفتیم یکی بود: "وقتی که برای عرضه دمو میذاریم رو باید صرف ساخت بازی بکنیم." یعنی تو شرایطی که توسعه بازی به شکل همیشگی پیش رفته هم چنین چیزی تو برنامه نبوده، چه برسه به الان که با یه سری چالشای جدید روبرو هستن و همه دارن از خونه هاشون رو بازی کار میکنن. :D

نکته مهم دیگه اینه که سونی تو چندسال اخیر همیشه برای بازی های انحصاریش (حتی تو لول دیزگان) موقع عرضه یه سری تور مارکتینگ گذاشته. اگه اینارو دقیق دنبال نکردید، افراد مهم استودیو نزدیک به عرضه بازی (بعد از گلد شدن) بلند میشن به شهرای بزرگی مثل برلین و میلان و هزار جای دیگه سفر میکنن. اینا چند ساعتی رو با طرفدارا وقت میگذرونن و تا خرخره کامیونیتی اون منطقه رو هایپ میکنن. :D حتی یادمه بارلاگ میگفت یه بخشی از بازیو هم جلوشون پلی میدیم تا دیگه حجت رو تمام کنیم.

قطعا همه این برنامه ها و چیزایی که برای مارکتینگ میدانی در نظر گرفته بودن فعلا پر شده رفته رو هوا. اینکه بگیم هیچکدوم مهم نیستن و مردم بازی رو هرجور شده میخرن هم بنظر من خیلی غلطه. :D یعنی ما و امثال ما که میخریم، ولی نزدیک انتشار انحصاری های بزرگ پلی استیشن سونی یه جوی به وجود میاره که بشدت روی کسایی که دنبال چنین بازیایی نیستن هم تأثیر میذاره.

خلاصه که منم اندازه همتون منتظر بازی نشستم (اتفاقا همین چند هفته پیش نسخه اول رو ریپلی کردم تا آماده نسخه دوم باشم) ولی اگه جای سونی بودم، نمیتونستم بیخیال این همه برنامه هایی که ریختم باشم و یهو تو این وضعیت بازی رو منتشر کنم. :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر