Forza Motorsport 3

Donkiten

کاربر سایت
Apr 22, 2009
617
نام
Amin
چرا بخندیم.هرکی بخنده مخش مشکل داره.
ای کاش میشد منم یه سامانی به زندگی میدادم و از این تنهائی خلاص میشدم.ولی حیف که هیچوقت نمیشه.
:(:((
این فکر رو نکن چون مرد تا وقتی مجرده سراشیبیه پیشرفتش 75% ولی وقتی متعهل شد سراشیبیه پیشرفتش حد اقل نصف میشه چون دو نفر میشین و بعد و بعد تر هم بیشتر.
ولی در کل بعد از پیشرفت سرو سامون گرفتن خوبه.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,068
نام
آریا
دوستان یه کم با هم مهربون تر باشین هم بد نیست. بحث Damage به دو قسمت تقسیم میشه : ظاهری که تآثیری روی گیم پلی نداره و داخلی که تآثیر مستقیم روی گیم پلی داره.
در بخش داخلی که Forza واقعآ عالی عمل کرده و مشکل خاصی نداره (به جز یه سری باگ مثل چپ کردن ماشین که میشه با حرکت آنالوگ دوباره راستش کرد و به بازی ادامه داد ! و حتی میشه با حرکات آنالوگ ماشین رو رقصوند !) ولی در کل صدمه ای که ماشین میبینه خیلی خوب روی گیم پلی تآثیر میذاره و بهترین بازی در این زمینه بوده.
ولی در بخش ظاهری کمی ضعیف هست و نمیشه منکرش شد. یه پست قبلآ در این مورد دادم که وقتی با ماشین X به 10 صورت مختلف به در و دیوار یا بقیه ماشینها بزنین , خط و خش هایی که روی ماشین میفته دقیقآ به یک شکل هست. یعنی خطی که روی Audi R8 میفته در صورتی که با یه زاویه و یه سرعت خاص به دیوار بخوریم , فرقی نداره با وقتی که با یه زاویه و سرعت دیگه به دیوار بزنیم. در هر دو حالت یه خط و خش مشخص در یه جای از قبل تعیین شده روی ماشین میفته.

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
محسن بیخیال این مهندسمون شو چون اخر خندس بحث کردن با این اقا. البته از مدیران هم می خوام این پست ها رو پاک نکنن تا بروبچ بازیسنتر لحظات شادی رو با این تاپیک به سر ببرن .
ولی محسن تو چجوری 85% داری میری جلو ناقلا نکنه از بین گفته های مهندس باگی چیزی پیدا کردی اخه من هرچی رو 85% میرم از مکان اول خیلی زرنگ باشم و کار درست رانندگی کنم 4ام میشم نا قلا به ماهم بگت رو یاد بده راستی محسن جان اگه لازم می دونی تا یه تاپیک برا قسمت Tuning بزنیم خیلی بخش باحالیه البته به شرط این که اموزش اولش رو تو اماده کنی.
محسن طراحی زیاد تو کار نامه دارم همش که درست شد تو طراحی با هم کل میندازیم اخه من و همسر والا مقام طراحی زیاد انجام دادیم ولی هنوز کامل نیست .
محسن همه ی مهندس ها رو دربرمیگره اخه ما مثل این رفیقمون نیستیما.
البته ما داریم دکترا تموم می کنیم اگه خدا بخواد.

والا من بیخال شده بودم ! ولی دوباره شروع کرد ! هی میگه خداحافظ forza 3 و بای بای و ... ولی باز روز از نو ، روزی از نو !!

روی 85% رفتن هم خیلی سخت نیست ! تنهای چیزی که باید داشت تمرکز هست و هیجان زده نشدن ! فرض کن دور اول رو خیلی خونسرد میری ! تو مسیر مدام پشت سرت رو نگاه میکنی و میبینی که بقیه دارن بهت نزدیک میشن و نتیجه میگیری خوب نمیری ! اونوقت یهو میخوای گاز بدی و پیچها رو باسرعت بیشتر طی کنی که تازه به خودت میای و میبینی جاده پیچیده و تو نپیچیدی ! :biggrin1:

به موقع ترمز بگیر ، به موقع گاز بده و از خصوصیت متمایز کننده هر ماشین هم استفاده کن ! دو تا مثال کاملاً متضاد میزنم تا متوجه شی ! بوگاتی یه ماشین فوقالعاده سریع و پر شتابه ولی ترمز گیری ضعیفی داره ! در نتیجه باید از فاصله دور از پیچها شروع کنی به ترمز کردن و بعد به محض اینکه رسیدی به آخرای پیچ گاز رو تا آخر پر کنی ! تا بتونی تو مسیر مستقیمی که نصیبت شده اون مسافتی که به اجبار ترمز کردی رو جبران کنی !

در عوض FXX فرمان پذیری و ترمز گیری بالایی داره و سرعت معمولی ! یعنی میتونی در فواصل خیلی کوتاه ماشین رو وایسونی ! یعنی میتونی دیرتر از بقیه رقبا بزنی روی ترمز و با سرعت بیشتری وارد پیچ ها بشی !

پس نکات مهم از نظر من ( ممکنه بقیه تجربه دیگه ای رو هم به دست آورده باشن ) اینها هستن :

1) گاز و ترمز رو بسیار آرام فشار بده ! یعنی در هنگام خارج شدن از پیچ و وارد شدن به پیچ باید با ترمز و گاز ( RT و LT ) رو خیلی نرم فشار بدی و به تدریج فشار رو زیاد کنی ! که برای هر ماشینی هم فرق داره !

2) لاستیکهات رو سالم نگه دار ! طوری گاز نده که ماشین رو زمین سر بخوره ! همچنین ماشینت رو ! اگه ماشینت صدمه دید بدون که بیشتر از 1 یا 2 دور نمیتونی موقیعت خودت رو حفظ کنی ! در واقع میتونم بگم سلامت ماشینت بزرگترین سرمایت هست !

3) خصوصیات ماشینت رو بشناس و ازش بر ضد رقبات استفاده کن ! یه مثال جالب دارم از بوگاتی ! وقتی سرعت بوگاتی بیشتر از رقباش ( حتی اگه رقیبش هم بوگاتی باشه ) باشه هر کی بهش بخوره میره قاطی باقالیا ! بخصوص اگه به عقبش بخوره ! فقط بخاطر اینکه این ماشین یک موتور 16 سیلندر داره ، یعنی هم سنگینه و هم پر قدرت !

4) خصوصیات بارز خودت رو هم بشناس ! مثلآً من سر پیچها طوری به ماشین حریف میزنم که هم بتونم با سرعت بیشتری وارد پیچ بشم ( یعنی از ماشین حریف به عنوان سرعت گیر استفاده کردم اونهم با استناد به قانون بقای تکانه ! :biggrin1: ) حرکت رقیبم رو مختل کنم ، به موتورش و اجزای داخلیش آسیب بزنم ( که در ادامه مسابقه بسیار مؤثره :biggrin1: ولی یه نمه ناجوانمردانس ! ) و همچنین ماشین خودم کمترین آسیب رو ببینه ! در حد بدنه ! طوری که اجزای داخلی آسیب نبینن !!

5) هوش مصنوعی رو پیش بینی کن ! ماشینها دوست دارن و البته مجبورن که در بهترین مسیر برن ! همچنان که بازیکن هم باید در مسیری بره که در پیچها با بالاترین سرعت وارد شه و با بالاترین سرعت خارج و ... یعنی میتونی سرعت رقبات رو بکشی ! بهشون راه ندی بدون اینکه تمرکز خودت رو هم از دست ندی ! فقط کافیه یه بار ازشون جلو بزنی تا برنده باشی !

به شخصه میتونم بگم که پر هیجان ترین بازی در سبک ریسینگ برای من این بازی هست ! چرا که باید ماشینم رو در شبیه ترین وضع ممکن به واقعیت کنترل کنم ، نذارم آسیب ببینه ! به رقبام راه ندم و اگه لازم شد طوری از مسیر خارجشون کنم و یا بهشون صدمه بزنم که نتونن دوباره مزاحمم بشه ! واقعاً وقتی که فقط یک دست تو این بازی میبرم احساس خیلی خوبی بهم دست میده ! احساسی که شاید در مرحله آخر MW ( فرار نهایی از دست پلیسها ! ) و بعد از 3 یا 4 بار باختن خفیفترش بهم دست داد !

برای Tuning هم باید اون تعریف اولیه هر قسمت رو بنویسیم تا همه بتونن بفهمن هر تغییری چه پیامدی داره براشون ! اگر بتونم آمادش کنم تاپیک رو هم میزنیم ! ولی فک نمیکنم استقبال شه ! اما تلاش خودم رو میکنم ! :biggrin1: خودم هم زیاد چیزی بارم نیست از قسمت Tuning اش ! ولی خب باید از یه جایی شروع کرد دیگه ! :biggrin1:

امین جان هر گردی گردو نیست ! هر مهندسی هم امین نیست ! هر مهندسی هم مهندس نیست ! :biggrin1:

ممنون از لطفت ! :smile:

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,135
خب بالاخره منم این بازی رو گذاشتم تو دستگاه و یه 3-4 ساعتی رفتم. واقعا عالیه. از همه لحاظ. یه نکته ی بسیار خوبی که این بازی داره اینه که همه چیز در خدمت گیم پلی است. یعنی از قدرت کنسول بیشتر در راستای بهتر کردن گیم پلی استفاده کردن نه جنبه های ظاهری که بعد از یه مدت عادی بشه.
پ.ن : فعلا لول 7 شدم.:biggrin1:

hillboy

کاربر سایت
Sep 6, 2009
109
نام
hill
در بخش ظاهری کمی ضعیف هست و نمیشه منکرش شد. یه پست قبلآ در این مورد دادم که وقتی با ماشین X به 10 صورت مختلف به در و دیوار یا بقیه ماشینها بزنین , خط و خش هایی که روی ماشین میفته دقیقآ به یک شکل هست. یعنی خطی که روی Audi R8 میفته در صورتی که با یه زاویه و یه سرعت خاص به دیوار بخوریم , فرقی نداره با وقتی که با یه زاویه و سرعت دیگه به دیوار بزنیم. در هر دو حالت یه خط و خش مشخص در یه جای از قبل تعیین شده روی ماشین میفته.

منظور بنده هم دقيقا همين مسئله هستش
منتها نميدونم چرا اين تاپيك با همه تاپيكها اينقدر فرق داره!!!
تا بگي بالاي چشم فورزا ابروه، دوستان شروع ميكنن به حرفهاي بي ربط زدن :confused:

Donkiten

کاربر سایت
Apr 22, 2009
617
نام
Amin
محسن جان ممنون از اطلاعات و راهنمایی های کاملت ولی یه چیزی رو بگم اینایی که گفتی خیلی به درد می خوره ولی به مقدار زیادی همونطور که خودت گفتی خونسردی می خواد که در صددیم به دست بیاریم ولی العان بهترین رتبه ای که به دست اوردم نفر دومیه ولی بهتر هم میشم . چند تا سوال به نظرت برای بوگاتی لاستیک های عاج دار بهتره یا لاستیک های بون عاج .
راستی چجوری دلت میاد ماشینت رو بزنی به بقیه من حتی به قیمت 8تم شدن هم حاظر به ظربه زدن به ماشینم نیستم حتی از نظر ظاهری چون خیلی ماشین ها زیبا هستن:biggrin1:
با اجازهی اقا محسن و بقیه ی پیش کسوتان یه جمله برای افرادی که این تاپیک رو به کرات منحرف کردن می نویسم که خواهش می عاجزانه خواهش می کنم رعایت کنن.
اقایونی که تمایل به مقایسه FM3 با هر بازیه دیگری هستن در بخش C vs C و اگر هم می خواین باگ های بازی رو بگیرید و نقد کنی یا ایراد بنی اسرائیل بگیرید هم می تونین یه تاپیک جدا بزنین اگر هم نخواستین تو اینجا

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,148
نام
حسین
دوستان یه کم با هم مهربون تر باشین هم بد نیست. بحث Damage به دو قسمت تقسیم میشه : ظاهری که تآثیری روی گیم پلی نداره و داخلی که تآثیر مستقیم روی گیم پلی داره.
در بخش داخلی که Forza واقعآ عالی عمل کرده و مشکل خاصی نداره (به جز یه سری باگ مثل چپ کردن ماشین که میشه با حرکت آنالوگ دوباره راستش کرد و به بازی ادامه داد ! و حتی میشه با حرکات آنالوگ ماشین رو رقصوند !) ولی در کل صدمه ای که ماشین میبینه خیلی خوب روی گیم پلی تآثیر میذاره و بهترین بازی در این زمینه بوده.
ولی در بخش ظاهری کمی ضعیف هست و نمیشه منکرش شد. یه پست قبلآ در این مورد دادم که وقتی با ماشین X به 10 صورت مختلف به در و دیوار یا بقیه ماشینها بزنین , خط و خش هایی که روی ماشین میفته دقیقآ به یک شکل هست. یعنی خطی که روی Audi R8 میفته در صورتی که با یه زاویه و یه سرعت خاص به دیوار بخوریم , فرقی نداره با وقتی که با یه زاویه و سرعت دیگه به دیوار بزنیم. در هر دو حالت یه خط و خش مشخص در یه جای از قبل تعیین شده روی ماشین میفته.
من که با همه مهربونم:biggrin1:
اهان این شد فصل الخطاب:biggrin1:
حرف حسابیو زدی.حال کردم.
به قول یه بنده خدایی.:biggrin1:
forza motorsport 3 best racing game on any console

ДядsЙ

کاربر سایت
Jan 13, 2009
3,384
نام
AяasЙ
سلام !
یه کم نظرم تغییر کرد !:D
ولی به نظرم ضعیفترین نکته ی بازی Damage هاش هستن، واقعا غیر قابل باوره !
پ.ن. Damage فقط Grid !

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,148
نام
حسین
سلام !
پ.ن. Damage فقط Grid !
بازی انقدر قویه که وقتی یه نکته کوچیک از بازی میبینی سه سوت اون نکته گنده میشه:biggrin1:دمیجش فقط از لحاظ ظاهری ضعیفه ولی تاثیرش در رانندگی بی همتاست.:love:

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
15,045
نام
نـــــــویـــــــــد
سلام !
پ.ن. Damage فقط Grid !

تو اصلا از دمِيج چي ميفهمي ؟! تو اصلا ميتوني يه بازيه شبيه سازو دَرك كني ؟! :biggrin1: از دست تو آرش ! :biggrin1:
لول چندي ؟! فقط كلاس R1 ! يكي از ماشين هاي اين كلاس كه مال پژو هم بود تا كلاس X ميرفت بالا ! قضيه چيه ؟!

آخرین ویرایش:

Francis Drake

کاربر سایت
Dec 24, 2008
7,860
نام
کیارش
بازیو گرقتم.. تو یک کلمه باید بگم عالی... واقعا آدم لذت میبره این بازیو انجام میده.
گیم پلی بسیار سخت و معتاد کننده، گرافیک عالی. فکر نمیکردم انقدر باهاش حال کنم.

hillboy

کاربر سایت
Sep 6, 2009
109
نام
hill
يكي از ماشين هاي اين كلاس كه مال پژو هم بود تا كلاس X ميرفت بالا ! قضيه چيه ؟!

منم اين سؤال رو 2 هفته پيش پرسيدم

علاوه بر اين پژو، يه ماشين هم از آكورا به كلاس X ميرسه
و اون عدد جلوش ميشه 999

در مورد اين عدد 3 رقمي هم پرسيدم
ولي كسي جوابي نداد :cool:

Last edited by a moderator:

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
تو اصلا از دمِيج چي ميفهمي ؟! تو اصلا ميتوني يه بازيه شبيه سازو دَرك كني ؟! :biggrin1: از دست تو آرش ! :biggrin1:
لول چندي ؟! فقط كلاس R1 ! يكي از ماشين هاي اين كلاس كه مال پژو هم بود تا كلاس X ميرفت بالا ! قضيه چيه ؟!

تو قسمت multiplayer/split screen ( من توی split screen رو دیدم ولی تو multiplayer هم هست ) میتونی بری توی Game setup و گزینه آخر که Car Class هست این گزینه ها رو :

F , E , D , C , B , A , S , R3 , R2 , R1 , X , any

میتونی ببینی ! یعنی این یک کلاس جدید هست که وارد بازی شده که به صورت مخفی و در صورت آپگرید برخی ماشینها میتونی بهش برسی ! تو فقط Peugeot Sport Total 908 رو تونستی به X class برسونی ؟ من که هنوز نرسیدم به اونجاها !

Last edited by a moderator:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر