Forza Motorsport 3

amir_360

کاربر سایت
May 29, 2007
452
نام
امیر رضا
20.6 %
1,597,463 XP
1.580 mile هم رونديم ! :biggrin1:
لول هم 42 !
46 تا ماشين دارم .
Garage Value : 17,612,270 CR
18:06:55 ساعت هم مدت زمانيه كه رانندگي كرده ايم !
Average speede 87.2 Mph
بيشترين سرعت هم 208 :biggrin1:

يه مسابقه ديگه مونده تا year 4 هم به پايان برسه ! :biggrin1:
یعنی اینقدر رفتی بعد تازه 20%:eek::eek::biggrin1:
یعنی کلا باید قید 100% کردنشو زد مخصوصا ما که کنکور امسال حالمون بد آشفیده وقتمون رو هم که کلا ***یده :biggrin1:

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
15,114
نام
نـــــــویـــــــــد
یعنی اینقدر رفتی بعد تازه 20%:eek::eek::biggrin1:
یعنی کلا باید قید 100% کردنشو زد مخصوصا ما که کنکور امسال حالمون بد آشفیده وقتمون رو هم که کلا ***یده :biggrin1:

ديگه به هر حال اينجوريه ديگه :biggrin1: زيادي طولانيه اما عاديه چون بازي شبيه سازه ! اما خيلي برام لذت بخش بوده اصلا خسته نشدم ! واقعا جذابه

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
عرض کردم که!!! قسمت شاسی ماشین یا همون بدنه ,نسبت به شیب و پیچ و پستی,بلندی های پیست واکنشی نشون نمیده ...مورد 7 رو از پست من بخونی متوجه میشی ,,من چون خودم کارم اینه و رشته ی تحصیلیم این بوده , متوجه شدم..

شما منظورتون چی هست ؟

ماشینها با سرعت زیاد حرکت میکنن ! و چرخهاشون بالا و پایین میره و بدنه هم متعاقباً بالا پایین میره اما نمای دوربین در حالتی که از نزدیک به چرخها نگاه میکنید فیت و ثابت هست ! یعنی همواره بدنه ماشین رو روی صفحه نمایشگرتون در یک مختصات خاص میبینید ، یعنی ماشین چپ هم که بکنه نمای دوربین همون هست که بود ! لذا بالا پایین رفتن شاسی رو نمیبینید ! و این در حالی هست که یا باید از نماهای دوربین دیگه استفاده کنید و یا باید به صفحه ای مراجعه کنید که تغییرات طول کمک فنر ها رو نشون میدن ! از اونجا به راحتی میشه دید که بدنه چطور و با چه زاویه ای داره بالا پایین میشه ! به این ترتیب که جهت بالا رو فشار بدید و بعد با فشار دادن RB و LB صفحات رو عوض کنید ! و ببینید که محاسبات به صورت ریل تایم انجام میشن و ...

مثلاً همون حالتی که دوست 29 پستی مون گفتن و فکر کردن که بخاطر جاذبه چمن هست !!!!!! :laughing: دقیقاً به خاطر همین فنر بندی و تقسیم وزن ماشین روی چرخهاست ! به این ترتیب که وقتی طول یه فنر کم میشه یعنی داره نیروی بیشتری بهش وارد میشه و وقتی طول یه فنر زیاد میشه یعنی نیروی کمتری داره بهش وارد میشه ! ( در حد فیزیک دبیرستان یا شاید راهنمایی )

برای مثال همون اثر انحراف به داخل خاکی وقتی دو چرخ روی آسفالت و دو چرخ روی خاکی هستن رو توضیح میدم . دو تا عامل هست که موجب این انحراف میشه :

1- سطح آسفالت از سطح خاکی بالاتر هستش .
2- چرخها روی آسفالت راحت تر میچرخن تا روی خاکی ( به خاطر همین هم ماشین تو خاکی و چمن کندتر میره )

مورد اول خودش به تنهایی میتونه تا حدودی موجب انحراف ماشین بشه ، همونطور که در شکل مشخصه چرخهایی که پایین تر قرار گرفتن بخش بیشتری از وزن ماشین رو تحمل میکنن و بنابراین چرخهای سمت چپ سخت تر از چرخهای سمت راست میچرخن ! اما مشکل این هست که هر دو چرخ بواسطه دیفرانسیل و بدنه ماشین به هم وصل هستن و مجبورن که متناسب با هم حرکت کنن !

اما چون روی چرخهای سمت چپ ( توی تصویر ) فشار بیشتری وارد میشه لذا سرعت دوران آنها هم کمتر خواهد شد ( با سرعت کمتر حرکت میکنن ) که کاملاً واضح هست ، چرا که برای انتقال دادن یک جسم سنگینتر به نیروی بیشتر احتیاج داریم و ... پس بالاجبار چرخها بجای حرکت روی دو مسیر مستقیم و موازی باید روی دو دایره با شعاعهای متفاوت و هم مرکز حرکت کنن که در شکل نشون داده شده !

tvqms73cowb575xb0wcz.jpg

به طور خلاصه چرخهایی که نیروی بیشتری بهوشن وارد میشه مسافت کمتری نسبت به چرخهایی که نیروی کمتری بهشون وارد میشه ، طی میکنند و این یعنی سرعت خطی چرخهایی که نیروی بیشتری رو تحمل میکنن کمتر از سرعت خطی چرخهای هست که نیروی کمتری رو تحمل میکنن ، شاید نتونید اینها رو خوب درک کنید ! ( چون من بد نوشتم :biggrin1: ) برای کمک به شما بهتون پیشنهاد میکنم یک لیوان و یا هر چیز استوانه ای شکل دیگه ای که به شکل زیر هست رو روی زمین قل بدید !

yf25h4luwriqfnzgece6.jpg
مشاهده خواهید کرد که اون جسم یک مسیر دایره ای شکل رو طی میکنه طوری که طرفی که شعاع کوچکتری داره مسافت کمتری رو طی میکنه و هرچقدر شعاعش کمتر باشه کمتر حرکت میکنه و ...

قسمت دوم هم که به ضریب اصطکاکهای سطوح ربط داره ، این اثر رو تشدید میکنه !

پس هم بدنه ماشین بالا و پایین میره و هم روی حرکت ماشینها به صورت درست تاثیر گذار هست !

SASAN-BSE

کاربر سایت
Mar 1, 2007
1,378
نام
ساسان
شما تشریف ببر و منتقد سایت های بازی شو. میدونم خودتم میدونی که فقط خواستی یه چیزی بگی ;)

من یادم نمیاد که نوشته بودم "کاوه" جواب بده به من لطفا :confused:

آفرین عمویی دفعه بعد یادت باشه خوب؟ :smile:

بعد شما یکم اینجوری ::eek: نگاه کنی به سایه های بازی میفهمی که من چی میگم
واقعا تحت تاثیر تبلیغات الکی این بازی قرار گرفتین،
من میخواستم نسخه اورجینال بازیو بگیرم که دیگه نا امید شدم

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,806
نام
امین

شما اگه میخوای کسایی که دوست داری جوابت رو بدن زیر پستت بنویس...!!!;)
بسوزه پدر پولداری!! همه جیره خوار مایکروسافتن...

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
15,114
نام
نـــــــویـــــــــد
LOL ! دوست عزيز بازي منتشر شده همه بازي كردن شما ميگي تبليغات ؟!

آره واقعا !

hillboy

کاربر سایت
Sep 6, 2009
109
نام
hill
با اجازه ی بزرگترا بله :biggrin1:

دوست عزيز لطفا اطلاعات اشتباه به ديگران نديد

خير
در اين بازي BMW M6 وجود ندارد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:p

هيچ ماشين ديگري هم آزاد نميشود
فقط همين 407 تا هستش............

1- سطح آسفالت از سطح خاکی بالاتر هستش .
2- چرخها روی آسفالت راحت تر میچرخن تا روی خاکی ( به خاطر همین هم ماشین تو خاکی و چمن کندتر میره )

حرفت متينه
من خدايي قبول كردم;)

آخرین ویرایش:

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,155
نام
حسین

کسی که بازیهای ابر سیمولیشنی مثل gt و forza براش خسته کنندست همون بهتر بازیهای ارکید و خالی بندی بازی کنه.:mad:

Mamad Ripper

کاربر سایت
Aug 19, 2008
2,368
نام
محمد
احتمالا شما وارد پژو 206 شدي
تا حالا ديدي سره چهارراه ها پشت چراغ قرمز بعضيا افه ميان
ترمز دستي رو ميكشن بالا و گاز ميدن
در نتيجه پشت ماشين بالا و پايين ميشه و افه باحاليه
ولي تو اين بازي بيا 206 رو بردار
دكمه ترمز دستي رو نگه دار و بعد گاز بده
هيچي!!!!!!!

حتي در يك بازي كه بهتره اسمشو نيارم
بعد از چند دور چرخش 360 لاستيكها ميتركه
ولي تو اين بازي چرخش 360 بزنيد و دماي لاستيك رو ببينيد
خيلي بالا ميره، و من در تعجبم آيا لاستيك در اين دماي بالا پاره نميشه؟:confused:
دوست عزیز اگه امکانش هست داخل کاپوت هم چک کنید مبادا قطعه ی موتوریی کم و کسر باشه!!
این بازی شبیه ساز رانندگیه نه شبیه ساز نشان دادن توانمندی ترمز دستی یا میزان استقامت لاستیک در برابر دما!!
یه لحظه به قضیه نترکیدن لاستیک بر اثر دمای زیاد تعمق کنید...آخه کدوم بازی چنین قابلیتی داشت که FMS3 با نداشتنش دچار کم و کاستی باشه؟!حتی اگه بازی هم همچین چیزی داشته باشه(چون من مثه شما همه ی ریسینگ های تاریخ رو امتحان نکردم!)شما خودت اولین کسی نبودی که میگفتی "این چیه دیگه؟تا یکم گاز میدی یا به لاستیک فشار میاری میترکه!!"
احتمالاً پست بعدیتون راجع به تاثیر تصادفات بر مفاصل گردن و بازوهای راننده اس،نه؟
از شمایی که NFS:Shift رو به عنوان ریسینگ فوق العاده مورد ستایش قرار میدی و از کمبودهای FMS3 در مقابل این بازی صحبت میکنی هم نباید توقع بیشتری داشت.

SASAN-BSE

کاربر سایت
Mar 1, 2007
1,378
نام
ساسان
شما اگه میخوای کسایی که دوست داری جوابت رو بدن زیر پستت بنویس...!!!;)

شما چی میگی عمویی؟
به قول خودت " اسم تو رو ننوشته بودم زیر پستم"
اگه خواستی ایندفعه پست منو نقل قول کنی باید قبلش جایزه لونگ بلورین رو ازم بگیری بعد اجازه بدم :biggrin1: اگه کار باهاشو بلد نیستی بگو که بهت یاد بدم :smile:

یه نگاه به پست اسپمت بندازه ، برا این میگم که اگه این پست منو دیدی نگی اسپمه !!!

یعنی واقعا شما افتضاح های این بازیو ندیدین؟
تصادف های مسخره ، سایه های خراب ، هوش مصنوعی CPU احمقانه ! ، افت فریم ، و...

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
شما چی میگی عمویی؟
به قول خودت " اسم تو رو ننوشته بودم زیر پستم"
اگه خواستی ایندفعه پست منو نقل قول کنی باید قبلش جایزه لونگ بلورین رو ازم بگیری بعد اجازه بدم :biggrin1: اگه کار باهاشو بلد نیستی بگو که بهت یاد بدم :smile:

یه نگاه به پست اسپمت بندازه ، برا این میگم که اگه این پست منو دیدی نگی اسپمه !!!

یعنی واقعا شما افتضاح های این بازیو ندیدین؟
تصادف های مسخره ، سایه های خراب ، هوش مصنوعی CPU احمقانه ! ، افت فریم ، و...

فقط همین یکی مونده بود ! اون ... ای هم که گذاشتی مشخص میکنه چقدر از بازی و محتویاتش سر در میاری ! افتضاح نظرهای ... ی شما و امثال شماست که فضای این تاپیک رو پر کرده !! هر کی میخواد شانسش در مضخرف گفتن رو امتحان کنه سریع میاد تو این تاپیک 4 یا 54 تا اشکال ریز و درشت بیخود میگیره و میره پی کارش! :mad:

http://zoome.jp/ps360/diary/406/

هر کی تونست این ویدئو رو ببینه بیاد بگه که نظرات این آقا چقدر فنی هست ! تازه این از روی دمو گرفته شده ، که چندین و چند جور باگ و ... داشت !

این هم برای بازی کامل http://www.eurogamer.net/videos/digitalfoundry-forza-motorsport-3-frame-rate-analysis
فقط زمانی که نمای دوربین از خارج میاد تو کاکپیت یه افت فریم داره به 56 و یه بار هم میاد روی 58 برای split secound .

دوستانی که این نظرات و اشکالات رو قبول ندارن یا به این شدت که اینها میگن قبول ندارن کمی بی ادب ، پرخاشگر و ... هم بشن راه دوری نمیره ! یکم از فنهای GT یاد بگیرید ! تا یکی میره صحبت کنه همشون میریزن وسط و ... :evil:

آخرین ویرایش:

hillboy

کاربر سایت
Sep 6, 2009
109
نام
hill
فرغون VS سوپر كار

حالا هي ميگيد ايراد نگير
محسن جان شما كه ميگي مسابقات بر اساس يك هوش مصنوعي در نظر گرفته ميشه، ببين ايني كه ميگم منطقيه يا نه!!!

من الان در اواخر بازي هستم كه بهم مسابقات Sweden Club رو پيشنهاد داد
در اين مسابقه اين 3 مدل ماشين رقيبهاي ما هستن:

Volvo S60 R
كلاس اين ماشين D هستش

Volvo C30 R
كلاس اين ماشين E هستش

Saab 9-3 Turbo X
كلاس اين ماشين E هستش

حالا ماشين من چيه؟
Koenigsegg CCGT با كلاس R2

ميخوام ببينم در كجاي دنيا اينجور مسابقه اي انجام ميشه؟
كه همه ماشين ها فرغون باشن ولي يكيشون سوپر كار؟
من تو اين مسابقات Sweden Club حتي روي درجه Hard هم بازي كنم، بازم صد دور جلو ميوفتم!!!

محسن جان اين سبك مسابقه منطقيه؟؟؟

در ضمن اون دوتا پيشنهاد ديگشم كلاس E و D هستن................

آخرین ویرایش:

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
حالا هي ميگيد ايراد نگير
محسن جان شما كه ميگي مسابقات بر اساس يك هوش مصنوعي در نظر گرفته ميشه، ببين ايني كه ميگم منطقيه يا نه!!!

من الان در اواخر بازي هستم كه بهم مسابقات Sweden Club رو پيشنهاد داد
در اين مسابقه اين 3 مدل ماشين رقيبهاي ما هستن:

Volvo S60 R
كلاس اين ماشين D هستش

Volvo C30 R
كلاس اين ماشين E هستش

Saab 9-3 Turbo X
كلاس اين ماشين E هستش

حالا ماشين من چيه؟
Koenigsegg CCGT با كلاس R2

ميخوام ببينم در كجاي دنيا اينجور مسابقه اي انجام ميشه؟
كه همه ماشين ها فرغون باشن ولي يكيشون سوپر كار؟
من تو اين مسابقات Sweden Club حتي روي درجه Hard هم بازي كنم، بازم صد دور جلو ميوفتم!!!

حتي ماشين من كه سوئدي نيستش، بهم نميگه كه شما حق شركت نداريد!!!

محسن جان اين سبك مسابقه منطقيه؟؟؟

در ضمن اون دوتا پيشنهاد ديگشم كلاس E و D هستن................

Sweden Club اسمش روش هست ! مسابقه بین ماشینهای سوئدی هست و هیچ محدودیتی روی قدرت و کلاس و ... فقط ملیت ماشینها مد نظر هست ! ماشین شما هم 100% سوئدی هست ! هوش مصنوعی هم هیچگونه اشتباهی نکرده ! تقسیم بندی مسابقات همین هست !

ببینید شما چندین و چند مشکل از بازی گرفتی که نشون میده اصلاً نه توضیحات بازی رو میخونی و نه کمی راجع بهشون فکر میکنی و نه حتی در حین بازی بهشون توجه نمیکنی !

یکیش همین هست که الان گفتی Sweden Club هستش ! در event list روی هر ستون که میری نشوته چه نوع رقابتهای رو میبینی :

Testing
Amateur
Manufacturer
Semi pro
Professional
Speedway
Drag Race
Closed Course
Endurance
Championship

شما در ستون سوم که مربوط به سازندگان هست شرکت کردی که یا ملیت رو مد نظر قرار داده و یا شرکت و یا نوع ماشین ! و به هیچ چیز دیگه ای هم کاری نداره !

یکی دیگه از نکاتی که گفتی بلند نشدن خاک رو هوا بود و یا کنده شدن چمن که در صفحه قبل گفتم برای نمونه برو به پیست Sedona Raceway Park و ببین که هم خاک بلند میشه و هم چمن کنده میشه ! ( یعنی من متحیرم این اشکالها چیه کی میگیرید ! )

یکی دیگه از اشکالهایی که گرفتید متوقف شدن سریع توی چمنها هست که گفتم در خیلی از پیستها اینطوری نیست و مشخص بود که شما اصلاً تست نکردی ! برای مثال برو به پیست Mugello Autodromo ... و ببین که چمنها خاصیت سرعت گیری ندارن ! و بعد برو به پیست Sebring international Raceway و باز میبینی که همچین چیزی نیست و ...

یا در مورد چرایی بلند شدن صدای تماشاگرها در دهانه زیر گذرها ، و یا انحراف ماشین به سمت خاکی و یا به هوش مصنوعی برای پیشنهاد مسابقات ایراد گرفتی که گفتم سه نوع گزینه داره و ...

حالا هي ميگيد ايراد نگير

خب نگیر !! این همه سایت و مجله و منتقد و ... بازی رو نقد کردن نهایت به 2-3 مورد ایراد گرفتن ! میانگین امتیازات بازی بین 136 نقد 9.2 هست ! اونهم از هر سایتی که فکرش رو بکنی با هر سطح انتظاری و ... اونوقت شما مدام داری ایرادهای بی مورد میگیری ، حتی بدون اینکه به خودت زحمت تحقیق بیشتر بدی و .. من ابله هم مدام دارم فقط ابهام زدایی میکنم ، به خیال اینکه از این رویه دست بر میداری ولی هر روز با یه موضوع جدید میای و ... باز همون آش و همون کاسه !!

need to fight

کاربر سایت
Mar 2, 2009
2,059
دلیل نترکیدن لاستیک

د.ستان بعضی بچه ها میگن چرا لاستیک نمیترکه و ... علت:
بلی من هم تو چند بازی دیدم که لاستیک بترکه.اما تو forza نمیترکه که طبیعیه.چون لاستیک انتخابی برای مسابقه با لاستیک توی خیابون متفاوته شما اگه یه چند تا مسابقات واقعی رو تماشا کنید نفر اول معمولا حرکاتی رو انجام میده که من یادم میاد 4 یا 5 سال پیش ری دان وقتی اول شد بعد از خنک کردن ماشین(دور آهسته)نیگر داشت و یه دفعه درجا 10-12 دور چرخید و لاستیک ها حسابی دود کردن اما نترکیدن.پس طبیعیه.بالاخره باید یه تفاوت بین لاستیک ها باشه یا نه.در مورد ترکیدن لاستیک در هنگام برخورد با ماشین دیگه و ... هم قبل از عرضه بازی گفته بودم که گفتن به دلیل کمبود وقت نتونستن شبیه سازی کنن.

hillboy

کاربر سایت
Sep 6, 2009
109
نام
hill
Sweden Club اسمش روش هست ! مسابقه بین ماشینهای سوئدی هست و هیچ محدودیتی روی قدرت و کلاس و ... فقط ملیت ماشینها مد نظر هست ! ماشین شما هم 100% سوئدی هست ! هوش مصنوعی هم هیچگونه اشتباهی نکرده ! تقسیم بندی مسابقات همین هست !

ببینید شما چندین و چند مشکل از بازی گرفتی که نشون میده اصلاً نه توضیحات بازی رو میخونی و نه کمی راجع بهشون فکر میکنی و نه حتی در حین بازی بهشون توجه نمیکنی !

یکیش همین هست که الان گفتی Sweden Club هستش ! در event list روی هر ستون که میری نشوته چه نوع رقابتهای رو میبینی :

Testing
Amateur
Manufacturer
Semi pro
Professional
Speedway
Drag Race
Closed Course
Endurance
Championship

شما در ستون سوم که مربوط به سازندگان هست شرکت کردی که یا ملیت رو مد نظر قرار داده و یا شرکت و یا نوع ماشین ! و به هیچ چیز دیگه ای هم کاری نداره !

یکی دیگه از نکاتی که گفتی بلند نشدن خاک رو هوا بود و یا کنده شدن چمن که در صفحه قبل گفتم برای نمونه برو به پیست Sedona Raceway Park و ببین که هم خاک بلند میشه و هم چمن کنده میشه ! ( یعنی من متحیرم این اشکالها چیه کی میگیرید ! )

یکی دیگه از اشکالهایی که گرفتید متوقف شدن سریع توی چمنها هست که گفتم در خیلی از پیستها اینطوری نیست و مشخص بود که شما اصلاً تست نکردی ! برای مثال برو به پیست Mugello Autodromo ... و ببین که چمنها خاصیت سرعت گیری ندارن ! و بعد برو به پیست Sebring international Raceway و باز میبینی که همچین چیزی نیست و ...

یا در مورد چرایی بلند شدن صدای تماشاگرها در دهانه زیر گذرها ، و یا انحراف ماشین به سمت خاکی و یا به هوش مصنوعی برای پیشنهاد مسابقات ایراد گرفتی که گفتم سه نوع گزینه داره و ...

خب نگیر !! این همه سایت و مجله و منتقد و ... بازی رو نقد کردن نهایت به 2-3 مورد ایراد گرفتن ! میانگین امتیازات بازی بین 136 نقد 9.2 هست ! اونهم از هر سایتی که فکرش رو بکنی با هر سطح انتظاری و ... اونوقت شما مدام داری ایرادهای بی مورد میگیری ، حتی بدون اینکه به خودت زحمت تحقیق بیشتر بدی و .. من ابله هم مدام دارم فقط ابهام زدایی میکنم ، به خیال اینکه از این رویه دست بر میداری ولی هر روز با یه موضوع جدید میای و ... باز همون آش و همون کاسه !!

ميدونم مسابقات مليتيه
ولي كجاي دنيا ديدي با اين همه اختلافه كلاس مسابقه بدن
مثلا اگه بنا باشه
بايد ژيان و زانتيا هم با هم مسابقه بدن
چون هر دو ماله كارخانه سيتروئن فرانسه هستن
تا حالا خودت ديدي؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر