Forza Motorsport 3

Saeed PM

کاربر سایت
Jun 16, 2009
438
نام
سعید
اين مشخصات سرعت اينترنت منه:

test.jpg

فكر نميكنم پينگ 417 ميلي ثانيه براي وصل شدن به سرور سرعت بدي باشه :confused:​

417 پینگه بالایی یه پینگه مناسب زیره 200 هست ولی بازم موارد دیگه بجز پینگ هم هست!

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
شما بهتره به قسمت سازندگان بازي، در خوده بازي موجوده، يه نگاهي بندازين
هزارتا اسم از جلوي چشمت رد ميشه!!!

لوگوي Microsoft رو هم فراموش نكن
پس شما ميگي سازندگان اين بازي آماتور بودن؟
خواهشا اينو نگو

اتفاقا پول هم ميده
منتها نصفشو ميده
بازي رو هم ميشه با اين روش تموم كرد
چون ملاك گرفتن كاپهاي قهرماني هر كلاس هست

اگر در تمام بازي ها دقت كرده باشيد
از اول كه شروع ميكني يه سري زمين و ماشين قفله و بايد يواش يواش بري جلو تا باز بشه
ولي توي اين بازي از ابتدا همه چيز آنلوكه!
يعني شما ميتونيد در تمام پيستها و با قوي ترين ماشينها به صورت كويك ريس مسابقه بدين
و حتي آنلاين بازي كنيد
يا حتي دو نفره آفلاين
خب؟
هدف در اين بازي چيه؟
به دست آوردن ماشينهاي بالاتر؟
خب اونا رو كه ميتونيم همشونو سوار شيم
ديدن پيستهاي جديد؟
همه پيستها رو هم كه توي كويك ريس ميشه ديد

فرض كنيم بازي تموم شده
بعد از تموم كردن بازي چه دستاوردي براي ما داشته؟
هيچي
چون انگيزه اي براي ادامه وجود نداره
هيچ چيزه قفلي در اين بازي وجود نداره
مشكل بازي اينه:((

من قبلا نقدهاي منصفانه زيادي نوشتم
هنوزم موجودن
آخريشم براي شيفت نوشتم
بسيار كامل و جامع، كه توي انجمن سايت ديگري هستش
شايد شمام عضو اونجا باشيد
نزديك 50 تا تشكر براي نقد من زده شد
مگه من كارگردان GT هستم كه بخوام فورزا رو خراب كنم كه فروشم بره بالا
من فكر ميكنم تو اين فروم سنم از خيليا بيشتر باشه
و هيچ بازي ريسي رو رد نكردم
و از PS1 تا الان NFS و GT بازي كردم
حاليم ميشه كدوم بازي خوبه كدوم بد
اين بازي عاليه ولي فوق العاده نيست
گيم پلي اين بازي بي نهايت عاليه
فيزيك بازي و گرافيك و صدا گزاري فوق العادست
روزانه هم شايد بيشتر از شما فورزا بازي كنم
تقريبا همه اچيومنتهاي اين بازي رو هم گرفتم
و الانم لول 42 هستم
منم فورزا رو خيلي خوشم اومده
ولي يه معايب بچه گانه اي داره كه من اونا رو مطرح كردم
من دنبال بهانه تراشي نيستم
چون خودم از كساني بودم كه در زمينه طراحي لوگو با فورزا3 توي اين تاپيك پيش قدم شدم

شما هم زياد جدي نگير;)

ببین دوست جالب من ! که از 22 تا پستت 20 تاش تو این تاپیک هست !!!!!! و درست 2 روز قبل از اعلام نمرات Forza 3 عضو شدی !!! من فقط توی دو تا فاروم بازیه دیگه عضو هستم که تو یکیش 3-4 بار بیشتر نرفتم و توی اون یکی هم یه بچه 14 ساله نقدی روی SHift نوشته ! که از قضا 46 تا تشکر هم فقط در پست اولش داره ! شما هم که ماشاالله 29 سالته و ...

اما در مورد مقایسه هایی که میکنی یا ایرادهایی که میگیری !

ایرادهای forza 3 از نگاه شما :

پست اول که بالاش نوشته نقد !! :lol:

1- نوزیدن باد و این که اگر میوزید چرا روی گیم پلی اثر نداشت !
2- تکراری بودن آهنگها !!!!!!!!!!!
3- مسابقه در پیستهای تکراری !!!!!!!!!
4-ابرهای بازی تکون نمیخورن !!!! اسمونش ثابته !
5- سازندگان الکی این بازی رو طولانی کردن !
6- هوا همیشه صافه در حالی که در بیشتر پیستهای اروپا بارون میاد !!!!!!!!!!! :laughing:
7- تو NFS Shift شاهد 16 ماشین در حیت مسابقه بودیم اما در Forza 3 فقط 8 تا !!
8- منتقل نشدن حس سرعت به جنابعالی !! در حالی که تو MW احساس میکردی ! :laughing:
9- نبودن انیمیشن تعویض دنده !
10- واقعی نبودن زاویه دید در ماشینها !!!!! چون در واقعیت دید باز تری داری !!!!!!! :laughing:
11- forza 3 دیگه شورش رو درآورده !
12- شما لطف میکنی تا آخر بازی میری ولی Forza 3 چندان سیمولیشنی هم نبود !!!! :lol:

پست دومت که گفتی اونهایی که توپست اول گفتی نقد نبوده !! :laughing:

نکته : لطف کردید از گیم پلی و فیزیک ایراد نگرفتید !! :lol:

13- تو این بازی وزش باد نیست و باد خیلی روی ماشینها تاثیر داره !! ( معلوم نیست وزش باد تو چه ریسینگ دیگه ای هست و از اون مهمتر روی گیم پلی هم تاثیر داره ! )
14- دمیج بازی در حد GTA IV نیست !!!!!! ( دوستمون خبر نداره دمیجش ظاهریش در حد Burnout کنسول نسل قبل سونی یعنی PS2 هم نیست !!! و یا GTA های PS2 !! )
15- نبودن انیمیشن در بین مسابقات تا دل دوستمون شاد بشه ! مثلاً مثل Shift !!!!
16- زاویه های دوربین در زمان شروع بازی خسته کننده هست برای دوستمون !!
17- تو لاین چک آپ نمیان یه دستی به ماشینت بزنن مثل GT5 و مثل GT2 همه در و دیوار رو نگاه میکنن !!
18- باز هم اشکال زیاد داره ولی باز هم جزو بهترین بازیهای ریسینگ به حساب میاد !!
19 - این بازی تعیین جایگاهش کاملاً دیمی هست !!
20-از جایگاه 8ام هم خیلی راحت میتونن اول بشن ( درجه سختی بازی رو چطور تنظیم کردید ؟ :laughing: )
21- بازی امکان اجاره کردن راننده یا Hire Driver داره که بسیار بازی رو مسخره کرده و مانع بزرگی برای لذت بردن از بازی هست !
22- وقتی نمای دوربین رو عوض میکنید و زاویه رو میذارید روی 90 درجه دستان معلق روی هوا میبینید ! که اصلاً خود ضد حال هست و ... حال دوستمون خیلی بد شده ! :crying:
23- از نظر ایشون بازی هدف نداره ! یعنی برای آزاد کردن پیست ها و ماشینها نیازی به انجام مسابقات ندارید ! که نشون میده چقدر به عمق بازی و هدف از ساختش پی بردن !!!! :hide:
24- بازی قفل نداره ! مشکل بازی اینه :((
25- این بازی عالیه ولی فوقالعاده نیست ! :no::crying1::crying::((:(:neutral::):laughing:

نکته : ایشون دنبال بهانه تراشی نیستن چون « جزو پیش قدمان طراحی با forza 3 بودن !! »

خب تحلیل بنده از شخصیت دوستمون اینه که با گذاشتن شکلهایی مثل :(( و گفتن جملاتی مثل « این بازی عالیه » و « جزو پیش قدمان طراحی با forza 3 هستم !! » و « خیلی از Forza 3 خوشم اومده » می خوان خودشون رو منصف نشون بدن و به کارشون که در این پستها میشه دید ادامه بدن ! خب ادامه بدید ! من هم مشکلی ندارم ! فقط چند تا نکته هست که باید بگم !

1- گرافیک forza 3 روی 60fps اجرا میشه و بازی هایی مثل Shift و Dirt2 روی 30fps هستن !
2- موتور فیزیک این بازی روی 360fps هست و بازی هایی مثل Shift و dirt2 و GT5p روی 120fps هستن !
3- این بازی دفورمیشن چرخها رو داره در اثر حرکتهای مختلف روی جاده که بازیهای کنسولی که بالا نام بردم هیچکدوم ندارن و تاثیر مستقیم روی گیم پلی داره !
4- این بازی 22 منطقه و 110-120 مسیر داره ، در حالی که SHift فقط 15 منطقه ( شاید هم مسیر ) داره !
5- این بازی بیش از 400 ماشین داره که همگی دمیج ظاهری و داخلی دارن ! و دمیج داخلیش بهترین هست و تنها بازیی که میشه باهاش مقایسه کرد نسخه قبلیه خودش هست !!
6- تیونینگ این بازی پر جزئیات ترین و بهترین هست در بین بازیهای ریسینگ !
7- کاستمایز این بازی جزو بهترین های سبک سیمولیشن هست و قسمت طراحیش رقیب نداره !
8- فروشگاه این بازی که میتوانید ماشینهای تیونینگ شده و طرحهای بازیکنهای دیگه را بخرید و مال خودتون رو بفروشید !

این هم جواب ایرادات شما :

1- در حال حاظر تو هیچ ریسینگی باد نمی وزد !! انتظارت از بازی بالاست !
2- در همه بازیها بلا استثنا آهنگها تکرار میشوند ! و از دفعه دوم به بعد تکراری هستن ! ایراد بیخود گرفتی !
3- در همه بازیهای ریسینگ همینطور هست ! و Forza 3 بخاطر تنوع محیطهاش و فیزیک متفاوت ماشینهاش بسیار بهتر از بازیهای حال حاظر هست ! طوری که در ویدئوی بررسی سایت ign گفته هر ماشین تجربه خاص خودش رو داره ! که یعنی این ایرادی که گرفتی به بازیهای دیگه وارد هست در برابر forza 3 نه به Forza 3 !
4- تا به حال چند تا بازی ریسینگ آب و هوای متغییر داشتن که Forza 3 از استانداردها عقب افتاده باشه ؟ توقعت زیاده ! Forza 3 با همین امکاناتش تونسته بالاترین نمرات در بین ریسینگ های این نسل بگیره ! یعنی ایرادت سلیقه ای هست !
5-سازندگان MW هم الکی طولانیش کرده بودند ! و همینطور Shift و همچنین همه بازیهایی که مسابقات با ماشینهای مختلف در پیستهای یکسان دارن ! شما که آخر تجربه ای باید بهتر بدونی !! فک کنم Shift بیشتر از 15 تا مسابقه نداره ؟ درسته ؟ آخه پیستهاش 15 تا بیشتر نیست ! :sick:
6- شما در بیشتر پیستهای اروپا رانندگی کردین ؟ چه تجربیاتی هم که ندارین ! خیلی شرمنده که Forza 3 نتونست تجربیاتتون رو بازسازی کنه ! :laughing:
7- بله ! اگر Forza 3 هم فیزیکش روی 120fps اجرا میشد و فریم ریتش 30fps بود ! 32 تا ماشین تو هر پیست داشت ! :sick:
8- سنسورهاتون مشکل دارن ! به اولین تعمیرگاه مجاز مراجعه کنید ! ( مزاح کردی دیگه ؟ درسته ؟)
9- این یکی قبول !
10 - عزیزم ! تو همه بازیها همینطور هست ! چون شما دو تا چشم دارید که وسطشون یه بینی هست ! و این دو تا چشم یک نیم کره فضایی رو پوشش میدن ! بنابر این اگر یک نمایشگر داشتید که یک نمیکرده فضایی بود و 2-3 متر هم شعاعش بود میتونستید تجربه ای واقعی تر داشته باشید ! ببخشید که دانشمندان در این زمینه غفلت کردن !! :laughing:
11- شما دیگه نمک نزن بهش ! یکم لیمو ترش بزنی درست میشه ! :laughing:
12- lol
13- وزش باد بیشتر توی فوتبال اثر داره تا ماشینها !! وزن ماشین رو با وزن توپ مقایسه میکنید ؟ اثر داره ولی نه اونقدر ! مگر اینکه وسط یه طوفان که سرعت بیش از 60-70 کیلومتر داشته باشه مسابقه بدید !!! که اونهم نمیشه ! چون مسابقات لغو میشن ! ولی شما به بزرگی خودت ببخش ! یه بازی هم مثال بزن که همچین چیزی داشته باشه ! تا ما روشن شیم ! :)
14- دمیج ظاهریش اسکریپت شدست ! دمیج داخلیش با این سطح تو هیچ بازیه دیگه ای یافت نمیشه ! مگر در Forza 2 اونهم در سطحی پایین تر ! و یا برخی سیمولیشن های تیر ! مثل PGR4 و ... که قسمتهای دیگشون شوته ! پس میتونی بری تو تاپیک GTA و بگی این که بازی نیست ! دمیجش از Forza 3 هم پایین تره ! :laughing: همچنین تو تاپیک سایر ریسینگ ها و ... پلتفرمر و سند باکس و ..
15- شما همینجوریش شادی ! شادی زیادیش هم خوب نیست !
16- الان دیگه حالم از Forza 3 بهم خورد ! تیر خلاص بود بر لاشه Forza 3 !! :((
17- لابد غذا نخوردن دیگه ! شایدم ماست خوردن !
18- نه دیگه ! نشد ! این بازی شورش در اومده مگر اینکه بتونن شیرینش رو هم در بیارن ! :laughing:
19 - نه ! فک کنم تو این قسمت سیستمش قطره ای شده باشه ! سیستم دیمی دیگه منسوخ شده ! :laughing:
20 - آفرین ، 100 امتیاز ! فقط نمیدونم چرا من روی لول 85% از جایگاه اول هم نمیتونم 7ام بشم !! :confused:
21 - راست میگی ! رهن کامل میدادن بهتر بود ! :((
22 - بنده خدا این دستها از غیب اومدن تا به شما در کنترل ماشین افسار گسیختتون کمک کنن ! به امداد غیبی هم گیر میدی ؟ :laughing:
23 - عزیزم !!! قسمت عمده بازی تیونینگ ماشینها ، کاستمایز ماشینها و فروششون توی فروشگاه بازی و آزاد کردن مسابقات مختلف در کلاسهای مختلف هست ! شما هیچ کدوم از ماشینهای قسمت کویک ریس رو نمیتونید آپگرید یا کاستمایز کنید ! لول گیری هم ندارید ! در لایو هم نمیتونید فعالیت زیادی در بین هم رده های واقعی خودتون داشته باشید ! خرید هم نمیتونید بکنید ! ( در حالی که مدام محصول جدید میاد برای خرید ! ) و رکورد های شما هستن که به کمکتون میان و ... ضمن اینکه اکثر سایتها از Career بازی تمجید کردن ! برای مثال تنها قسمتی از بازی هست که ign بهش 10/10 داده و گفته :

Lasting Appeal
A deep and engrossing career mode matched by highly customizable multiplayer.

و نقد سازنده شما که به اینجا ختم میشه => بازی هدف نداره ! شاعر میگه از کجا آمده ام آمدنم بهر چه بود ! :laughing: lol

24- قفل بچه ؟ :confused::laughing: قنداق ؟ مای بیبی ؟ :laughing: پشه ؟
25- چشم !

آخرین ویرایش:

hillboy

کاربر سایت
Sep 6, 2009
109
نام
hill
ببین دوست جالب من

خود گويي و خود خندي عجب مرد هنرمندي:cheesygri

ممنون طنز جالبي بود;)

زياد حرص نخور، 5 سال ديگه به همين بازي ميخندي:laughing:

اين بازي اينقد مچلمون كرده
كه ميشينيم با مربع مربع كشيدن طرح ميكشيم
كاري داشت بتونيم خودمون عكس بياريم توش؟
ديگه از بازي هاي فوتبال بدتر نيست كه خودمون عكس واقعي مياريم واسه چهره ها
يه جورايي ميخواسته مشغولمون كنه:confused:

نقد شيفت در همون سايت كه خودت ميدوني مربوط به بنده هستش
اون آيدي مدتي دست برادرم بود
آيدي XGAME
نقد رو هم خودم نوشتم
صفحه 63 همون تاپيك
اگر باور نداري آيدي اون فرومتو بده تا اونجا برات پيام خصوصي ارسال كنم

پاسخ بعضي از خرده فرمايشات شما:

شايد در بازيها باد نوزه، ولي در اغلب بازيها در كنار لبه هاي جاده گرد و خاك به هوا بلند ميشه
كه در يكي از دموهاي GT5 كه ديدم، اين افكت فوق العاده بود

درسته كه در همه بازيها آهنگ ها محدوده، ولي آهنگها به ميزان طولاني بودن بازي قرار داده ميشه
پس همينطور كه بازي فورزا ساعتها طولاني تر از بازي شيفت هستش
بايد آهنگهاشم به مراتب خيلي بيشتر باشه
اينو كه قبول داري؟
اگه يه Juke Box در بازي قرار داده ميشد
متوجه ميشدي كه تعداد موزيكها به تعداد انگشتان دست هم نميرسه
هر چند صداي موتور اتومبيلها عاليه، ولي يك موزيك ملايم هم لازمه

در مورد تغيير آب و هوا
من يادمه حتي در سري هاي ابتدايي NFS زمين برفي وجود داشت

حالا كم بودن تعداد اتومبيلها به هر دليلي كه هستش
اين ديگه مشكله فورزاس
و مطمئن باش سخت افزار ايكس باكس توانايي اينو داشت كه 16 تا اتومبيل رو با همين FPS پردازش كنه

اين ايراد كم بودن سرعت رو نه تنها من، بلكه خيلي ها گرفتن
كه بعضي ها ميگفتن به خاطر همين تغيير FPS از 30 به 60 هستش، كه سرعت كم به نظر ميرسه

لطفا در دفاع از بازي مورد علاقتون مواظب باشيد به ديگران توهين نكنيد
ما اينجا نميخوايم همديگرو خراب كنيم
من بازي رو كه 8000 تومن خريدم، دوست دارم در يك محيط عمومي ايراداتي كه ازش برام مشخص ميشه رو عنوان كنم
حالا اگه به نظر شما اشتباهه، شما بدون لودگي پاسخ منو بده
زياد شايسته نميبينم كه بخوام با اين سبك شما پاسخ دهي كنم
موفق باشيد

آخرین ویرایش:

virtual30t

کاربر سایت
Jul 5, 2007
1,124
نام
روشن

ممنون طنز جالبي بود;)

تغيير آب و هوا رو NFS 7 بود فكر كنم
هم هواي صاف داشت، هم زمين برفي

آيدي XGAME
نقد رو هم خودم نوشتم
صفحه 63 همون تاپيك

من بازي رو 8000 تومن خريدم و دوست دارم در يك محيط عمومي ايراداتي كه برام مشخص ميشه عنوان كنم
موفق باشيد
اخه حرف هایی که میزنی حقیقتا خنده داره دیگه

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,143
نام
حسین
اقای hillboy مطمئن باش فورزا3 بهترین ریسینگ این نسله و اگه بازیی بخواد گیم پلیی در سطح فورزا3 عرضه کنه فقط از تیم سازنده فورزا همچین کاری بر میاد.
در ضمن اون بازیی که حتی 10 میگیره بی عیب نیست ولی ایرادهای شما خیلی بنی اسراییلی بود.این بازی در گیم پلی چند قدم رو به جلو بوده و هیچ بازیی نیست که حتی نزدیکشم بشه پس اگه از این بازی انتقاد کنی رسما باید بازیهای دیگه رو بازی نکنی چون هیچ بازیی در سطح این بازی عرضه نشده و بعیدم میدونم در این سطح گیم پلی عرضه بشه.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,068
نام
آریا
دوست عزیز خیلی ها بودن که توی همین تاپیک مشکلات بازی رو گفتن و چون به صورت منطقی بیان کردن , بحث بیخودی کش نیومده , ولی شما اومدی چیزهایی رو بیان کردی که مشکل حساب نمیشن. هر بازی ای ممکنه یه سری خصوصیات داشته باشه , ولی لزومآ نباید همه این خصوصیات توی یه بازی جمع بشه.

کاملآ مشخصه که شما هدف بخش طراحی رو نمیدونی. اگه قرار بود یه عکس بندازیم توی 360 و بذاریم روی ماشین , این همه خلاقیت و عکسهای جالب به وجود نمی اومد. هدف این بخش این بوده که یه رقابت هم به جز رقابت بین خود راننده ها , بین هنرمندان بازی به وجود بیاد. حتی یه Leaderboard مخصوص برای این عکسها ساخته شده. حالا اگه شما فکر میکنی میخواستن مشغولتون کنن , میتونی خیلی راحت دور این قسمت رو خط بکشی و مثل NFS فقط دو تا طرح Tribal و Flame روی ماشین بکشی و مسابقه بدی. مشکلی هم پیش نمیاد و ماشین مثل سابق مسابقه میده.

درسته كه در همه بازيها آهنگ ها محدوده، ولي آهنگها به ميزان طولاني بودن بازي قرار داده ميشه
اينو كه قبول داري؟
از اونجایی که کمتر کسی توی این سبک صدای فوق العاده دقیق ماشینها رو کم میکنه و آهنگ رو بلند میکنه (مگر اینکه NFS باز باشه) , مشکل خاصی در این قسمت دیده نمیشه. البته شاید واقعآ تعداد آهنگها کم باشه چون من خودم آهنگی نمی شنوم نظری در این مورد ندارم و به همه هم پیشنهاد میکنم بدون آهنگ (یا با کمترین صدای آهنگ) بازی رو انجام بدن.

در مورد تغيير آب و هوا
این هم باز ایراد محسوب نمیشه. به خط مشی سازنده مربوطه و همون طور که توی NFS قدیمی زمین برفی وجود داشته , توی NFS های جدید اصلآ وجود نداره. توی خیلی از بزرگترین بازیهای این نسل هم تغییرات آب و هوا وجود نداشته. وقتی همچین چیزی رو میشه نکته منفی به حساب آورد که یه استاندارد باشه و توی همه بازیها استفاده بشه.

كه بعضي ها ميگفتن به خاطر همين تغيير FPS از 30 به 60 هستش، كه سرعت كم به نظر ميرسه
این جمله عجیب همون موقع هم به عنوان یکی از نامزدهای "جمله برتر" سال ذخیره شده بود. بهتر بود دیگه این جمله رو مطرح نمیکردین ! همون طور که قبلآ هم گفتم سازنده های FM3 میتونستن خیلی راحت یه افکت بلور به بازی اضافه کنن تا خیال کنیم با سرعت نور حرکت میکنیم. ولی من و خیلی های دیگه همین حالت طبیعی و واقعی رو بیشتر می پسندیم و مشکلی توی سرعت بازی نمی بینیم. در ضمن هرچقدر FPS بالاتر باشه , بازی روون تر و سریع تر به نظر میاد ! برای همینه که همه سازنده ها دوست دارن به FPS های بالاتر برسن و رسیدن به 60FPS رو افتخار میدونن !

hillboy

کاربر سایت
Sep 6, 2009
109
نام
hill
دوست عزیز خیلی ها بودن...

با اينكه در حال حاضر اين بازي بهترين هستش
ولي GT5 به نظر مياد كمي بالاتر باشه
قبل از انتشار فورزا3، وقتي دموهاي هر دو بازي رو نگاه ميكردم
خيلي مشخص بود كه ژاپني ها كارشون يه كلاس بالاتره
بايد منتظر بود تا GT5 به بازار بياد و بعد نظر نهايي رو داد
اگر هر دو بازي براي PC طراحي ميشدن، بهت قول ميدم طرفداران GT خيلي خيلي بيشتر بودن

ايرادهايي كه من ميگيرم، از بازي مثل شيفت، درت2، گريد و... نگرفتم
چون اونا چندان ادعايي نداشتن
ولي فورزا3 با اين اسم اومد كه ميخواد رقيب سرسخت GT باشه
هر چند خيلي سعي كرد، ولي هنوز خيلي كوچيكه براي رقابت با GT

يه چنتا سوال هم واسه من پيش اومده
من در قسمت Event List ميام همه مسابقات World Championship كلاس R2 رو انجام ميدم
و از همشون Gold ميگيرم
ولي وقتي كه ميام در قسمت Season Play دوباره بايد همه اون مسابقات رو انجام بدم
چرا؟

نكته اي هم در مورد صداي تماشاچيا هستش
در اغلب پيستها وقتي يه نقطه خاصي ميرسي صداي تماشاچيا بلندتر هستش
در واقع صداي تماشاچيا متناوب نيست
و اگر در اون نقطه نيم ساعت هم بموني، همون صدا با همون بلندي پخش ميشه
و اين نكته جايي ملموس هستش كه مسابقه تعداد دورهاش زياد باشه

مسئله بعدي در مورد چنمها و شنهاي كنار جاده هستش
در بعضي از شنهاي كنار جاده به محضي كه واردش بشي ماشين درجا ميخكوب ميشه(در بعضي از پيستها)
در حالي كه در واقعيت سرعت يواش يواش كم ميشه و به تدريج وايميسته
ولي اينجا يهويي سرعت صفر ميشه
حتي اگه سرعتت بالاي 300 تا باشه
خواستم به شهرداي منطقمون بگم بيان به جاي ساخت سرعتگير ازين شنها بريزن تو جاده!!!

سازندگان اين بازي از عمد كنارهاي جاده رو اين شكلي ساختن، كه كسي نتونه ميانبر بزنه
در بازي شيفت هم سازندگان براي جلوگيري از اين مسئله قسمت اخطار رو درست كرده بودن كه بعد از تكرار اين كار موجب اخراج شدن از پيست ميشد

همچنين چمنهاي كنار جاده نيروي جاذبه دارن، وقتي يه چرخت بيوفته توش، مثل باتلاق توش گير ميكني
و بايد اينقدر فرمونو در جهت مخالف بچرخوني تا بر اين نيروي آهنربايي غلبه كني
منظورم نيروي گريز از مركز نيست، چون گريز از مركز در حالت دوراني ايجاد ميشه
ولي اين نيرو در حالت مستقيم هم وجود داره!

يه چيزي هم خيلي دنبالش گشتم
گزينه Auto Sport براي رنگ بدنه بود
كه در اكثر بازيها وجود داره
درسته كه طراحي در اين بازي بي نظيره
ولي من دوست دارم بعضي وقتا، وقتي ماشين جديدي ميخرم سريعا رنگشو اسپرت كنم، اونم خيلي سريع
ولي در اين بازي يا بايد رنگ ساده انتخاب كنم، يا بشينم خودم يك ساعت رنگشو اسپرت كنم و لوگو بهش بچسبونم
اين مسئله رو فقط در ماشينهاي R2 و R1 ديدم
كه اونم پيشفرض مخصوص يك سري از ماشينها بود
اگر چنين گزينه اي وجود داره، لطفا منو راهنمايي كنيد!

آخرین ویرایش:

ninja2010

کاربر سایت
Oct 3, 2009
80
نام
امین
من خیلی کم فورزا 3 بازی کردم چون صبح تا شب کار می کنم ولی من 10 ساله که گیمر هستم و اطلاعات زیادی هم از گرافیک گیم دارم خوب حالا می خواهم درباره فورزا 3 نظر شخصی خودم رو بدم .
محاسن :
1- گرافیک بازی همانطور که گیم اسپات گفته بود از لحاظ تکنیکی بالاترین گیم ریسی در این نسل است البته تا الان.
2- گیم پلی و فیزیک که دیگه همه می دونن عالیه
3- محیط بسیار زیبا و گیرا
4- طراحی وینیل بسیار پیشرفته
5- شفافیت گیم عالی قابل توجه کسانی که این بازی رو با nfs مقایسه می کنند.
6- نور پردازی عالی
7- بازتاب کناره های جاده روی رینگ های استیل باز هم قابل توجه بعضی ها
معایب :
1- طراحی درختان ضعیف است
2- نداشت تغییر آب و هوا
3- دوربین داخل ماشین بد است ( یعنی نمی شه سر را داخل ماشین تکان داد که مثلا" پای راننده رو دید .)
5- ثبات AA ندارد

نتیجه : این بازی الآن در حال حاضر دیگه بهتر از این نمی شد و به نظر من با یکم کار بیشتر امتیاز 10 رو می گرفت .

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
با اينكه در حال حاضر اين بازي بهترين هستش
ولي GT5 به نظر مياد كمي بالاتر باشه
قبل از انتشار فورزا3، وقتي دموهاي هر دو بازي رو نگاه ميكردم
خيلي مشخص بود كه ژاپني ها كارشون يه كلاس بالاتره
بايد منتظر بود تا GT5 به بازار بياد و بعد نظر نهايي رو داد
اگر هر دو بازي براي PC طراحي ميشدن، بهت قول ميدم طرفداران GT خيلي خيلي بيشتر بودن

ايرادهايي كه من ميگيرم، از بازي مثل شيفت، درت2، گريد و... نگرفتم
چون اونا چندان ادعايي نداشتن
ولي فورزا3 با اين اسم اومد كه ميخواد رقيب سرسخت GT باشه
هر چند خيلي سعي كرد، ولي هنوز خيلي كوچيكه براي رقابت با GT

به نظر میاد و حدس میزنم و ... رو بنداز دور ! هر وقت بازی اومد بیا از Forza 3 ایراد بگیر ! ما هنوز تغییرات آب و هوایی GT5 و تاثیرش روی گیم پلی یا پیست های مختلفش و سایر امکاناتش رو ندیدم ! اونوقت شما اومدی بر اساس چیزی که ندیدیم داری از Forza 3 ایراد میگیری !! اونم چطوری ؟

به صورت وصله پینه ای !! دمیج burnout ، افکت های NFS:MW ، تغییرات آب و هوایی GT5 ( که هنوز ندیدیم ) و تاثیرش روی گیم پلی !! گفتن یه جمله خنده دار که 30fps بهتر از 60fps هست و ...

من یه روز رفتم به دمیج ظاهری GT5 گیر دادم ( البته حرفم مستند بود در اون زمان و اون مرحله از کار PD ) به خیال اینکه دمیج ظاهری Forza 3 به صورت ریل تایم و ... هست ! اما وقتی دمو اومد دیدم اسکریپت شدست و ... البته هنوز چیزی از دمیج نهایی GT5 منتشر نشده و هنوز هم نمیشه نظر داد ! ولی همون یه بار کافی بود تا دیگه پیش پیش قضاوت نکنم ! شما هم عبرت بگیر !

اگر الان به تغییرات آب و هوایی و تاثیرش روی گیم پلی GT5 زیادی بال و پر بدی یه روز میرسه که من و امثال من میریزیم تو تاپیک GT5 و مقایسش با Forza 3 همون مزیت رو به یه عیب بزرگ تبدیل میکنیم ! ( البته اگر از این کارهات دست بر نداری ! ) یا امکانات دیگش یا نمراتش که به نظرت میرسه بالاتره و ...

میل خودت هست ! یا همینطور بازی رو بزرگ و بزرگ تر جلوه بده تا دست منتقد ها رو باز و بازتر کنی و یا اینکه خیلی منطقی و درست از Forza 3 انتقاد کنی ، نه اشکال تراشی !

موسیقی هاش هم بسیار زیباست و تنوع خوبی هم داره بیش از 20-25 هست ! ( حداقل ! ) و چون من موسیقی رو هم خیلی خیلی خیلی دوست دارم کمی از صدای موتور کم کردم ! در حالی که از شنیدن صدای موتور هم بسیار لذت میبرم ! مثل همون دمویی که برای اولین بار در E3 نشون دادن از R8 و حس خوبی بهم دست داد و ... حتی موسیقی های منو هم بسیار زیبا هستن و خسته کننده نیستن ! مخصوصاً که داشتم 6-7 ساعت پشت سر هم طراحی میکردم الطیر رو و باز هم لذت میبردم ! اون هم در دو نوبت 6-7 ساعته و در یک روز !

راستی شما 5 تا دست داری یا 25 تا انگشت ؟ :laughing:

از همون اول درست حدس زدم که منظورت و هدفت از دادن این پست ها چیه ! مقایسه Forza 3 و GT5 در لفافه و به رخ کشیدن برخی امکانات GT5 ! نه انتقاد از Forza 3 !!

ممنون طنز جالبي بود;)

آيدي XGAME
نقد رو هم خودم نوشتم
صفحه 63 همون تاپيك

پاسخ بعضي از خرده فرمايشات شما:

شايد در بازيها باد نوزه، ولي در اغلب بازيها در كنار لبه هاي جاده گرد و خاك به هوا بلند ميشه
كه در يكي از دموهاي GT5 كه ديدم، اين افكت فوق العاده بود

اينو كه قبول داري؟

در مورد تغيير آب و هوا

اين ديگه مشكله فورزاس
و مطمئن باش سخت افزار ايكس باكس توانايي اينو داشت كه 16 تا اتومبيل رو با همين FPS پردازش كنه

ما اينجا نميخوايم همديگرو خراب كنيم
من بازي رو كه 8000 تومن خريدم، دوست دارم در يك محيط عمومي ايراداتي كه ازش برام مشخص ميشه رو عنوان كنم
موفق باشيد

من توهینی نکردم ! نحوه جواب دادن به همچین اشکالاتی این هست ! ایرادات برای شما هست ! خیلی های دیگه به این ایرادها میخندن !

اين ديگه مشكله فورزاس

بله معلوم شد تجربه ساخت بازی برای 360 رو هم دارید ! 100% 360 چنین توانایی داره ولی هنوز بیرون کشیده نشده ازش ! بازیی که موتور فیزیکش روی 360fps اجرا بشه و فریم ریتش 60fps باشه و 16 تا ماشین داشته باشه رو هیچ کنسولی نیومده تا الان !

مشکل Forza نیست ! مشکل شماست !

شما خیلی بزرگ منش و ... هستید ! خیلی ممنونم ازتون ! لطف دارید و ...

آخرین ویرایش:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,068
نام
آریا
دیگه پستی در مورد مقایسه بین بازیها ببینم پاک میشه. تا وقتی GT5 عرضه نشه , مقایسه ها هم ارزشی نداره. وقتی این بازی منتشر شد یه تاپیک توی بخش مخصوص خودش میزنیم و اونجا دوستان نظراتشون رو بگن.
2,3 صفحه هم فکر میکنم کافی بوده باشه تا بچه ها نظرات آقای hillboy رو بدونن و ادامه دادنش فقط باعث مشکل میشه.

Perspective

کاربر سایت
Sep 10, 2008
1,363
نام
هادی
مسئله بعدي در مورد چنمها و شنهاي كنار جاده هستش
در بعضي از شنهاي كنار جاده به محضي كه واردش بشي ماشين درجا ميخكوب ميشه(در بعضي از پيستها)
در حالي كه در واقعيت سرعت يواش يواش كم ميشه و به تدريج وايميسته
ولي اينجا يهويي سرعت صفر ميشه
حتي اگه سرعتت بالاي 300 تا باشه

همچنين چمنهاي كنار جاده نيروي جاذبه دارن، وقتي يه چرخت بيوفته توش، مثل باتلاق توش گير ميكني
و بايد اينقدر فرمونو در جهت مخالف بچرخوني تا بر اين نيروي آهنربايي غلبه كني
منظورم نيروي گريز از مركز نيست، چون گريز از مركز در حالت دوراني ايجاد ميشه
ولي اين نيرو در حالت مستقيم هم وجود داره!
با تمام مزایا و خوبی هایی که داره
این ایرادات هم برای من جای سوال داره ,بدجوری تو ذوقم خورد وقتی وارد خاکی می شدم و دریغ از گردوخاک

چیزه دیگه ای که بازی رو از هیجان میندازه یکنواخت بودن پیست هاست , به این معنی که یه پیست رو باید اول 5 دور بزنی دوباره تو مرحله ی بعدی همونو 7 دور بزنی بعد پیست رو برعکس 5 دور طی کنی بعد 12 بار ,به طوری که یه مدت بازی میکنی و چشمات از تکرار منظره خسته میشه ...اگر این مشکل بر طرف میشد عالی بود...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر