Forza Motorsport 3

behnampr

کاربر سایت
Jul 10, 2007
104
نام
بهنام
با سلام
تا الان که حدود 2 ساعته بازی کردم تغییرات چندانی نسبت به قسمت دوم نکرده لود بسیار طولانی شده و سرخ شدن دیسکها هنگام ترمز ( که خیلی جالب بود ) متاسفانه از بین رفته گرافیک بعضی ماشینها هم افتضاحه و حالت کارتونی شده .
خلاصه اینکه انتظار بیشتری میرفت البته باید دید در ساعتهای بعدی بازی چی میشه

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,074
ب بازی کردم تغییرات چندانی نسبت به قسمت دوم نکرده متاسفانه از بین رفته گرافیک بعضی ماشینها هم افتضاحه و حالت کارتونی شده .
باید دید در ساعتهای بعدی بازی چی میشه
292.gif

ADSL

کاربر سایت
Mar 23, 2008
1,077
نام
رضا
با سلام
تا الان که حدود 2 ساعته بازی کردم تغییرات چندانی نسبت به قسمت دوم نکرده لود بسیار طولانی شده و سرخ شدن دیسکها هنگام ترمز ( که خیلی جالب بود ) متاسفانه از بین رفته گرافیک بعضی ماشینها هم افتضاحه و حالت کارتونی شده .
خلاصه اینکه انتظار بیشتری میرفت البته باید دید در ساعتهای بعدی بازی چی میشه

شما مطمئنی که نسخه 3 بازی رو گرفتی یا اصلا مطمئنی forza گرفتی:cheesygri

FC Barcelona

کاربر سایت
Nov 3, 2008
929
نام
مصطفی
من هم انتظار بیشتری داشتم از بازیش!

هیجان بازی صفر است! (در مقایسه با Dirt )

گرافیک بعضی از ماشین ها حالت کارتونی دارد (اما گرافیک محیط فوق العاده است)

نمای داخل کاکپیت خیلی از جلو نشون میده جوری که آرم فرمون را نمیشه دید!

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,074
من هم انتظار بیشتری داشتم از بازیش!
درقبال 3000 تومنی بابتش دادی واقعا چیز ارزشمندی دریافت کردید!.
هیجان بازی صفر است! (در مقایسه با Dirt )
هیجان نداره؟!! مگه قرار بود داشته باشه؟ مثلا میخواستی وسط پیست یه بمب اتمی بخوره یا مثلا یه T-Rex دنبالت بزاره یا یه چیز دیگی که هیجان داشته باشه!.
گرافیک بعضی از ماشین ها حالت کارتونی دارد
یعنی چی، Cel-Shade کار شده؟

خوهشاً قبل از تهیه بازی یکم در موردش تحقیق کنید ببینید چی هست، اصلا خودتون چه چیزی لازم دارید. از پستهای شما مشخصه که باید Blur یا Split/Second یا Burnout بازی کنید نه یه Simulation در حد FM.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,090
نام
آریا
دوستان خواهشآ در مورد هیجان , انتظاراتتون رو نسبت به سبک بازی تنظیم کنین ! بازیهایی مثل Gran Turismo , Forza و ... همیشه همین طوری بودند و خواهند بود. البته هرچی جلوتر برین به خاطر قدرت و سرعت بیشتر ماشینها , هیجان هم بالاتر میره ولی مطمئنآ به بازیهایی مثل Burnout , NFS و ... نمیرسه !

Perspective

کاربر سایت
Sep 10, 2008
1,363
نام
هادی
من dirt2 رو گرفتم ( همین امروز ) و امتحانش کردم ! هیجان داره ! ولی واقعی نیست !

تو دیگه آخرشی, هر جوری شده سنگ بهتر بودن Forza رو با خراب کردن بازیهای دیگه به سینه میزنی ولی به چه قیمتی؟

فقط پیست اول Dirt 2 رو بازی کردی و تشخیص دادی که Forza3 گرافیکش واقعی تره؟
پیشنهاد میکنم سری به جاده های چین و .... هم بزنی , دیگه هر چی باشه از فورزا3 واقعی تر جلوه میکنه...
این رو هم باید بدونی که ماشین هایی که برای مسابقات رالی طراحی و ساخته میشند شرایط حرکت و دست فرمونشون با ماشینهایی که روی آسفالت حرکت میکنند فرق داره ,شما مثلا با آئودی رفتی روی قسمت خاکیه جاده های فورزا حرکت کردی بعد میای فیزیکشو با Dirt مقایسه میکنی:laughing:

آخرین ویرایش:

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
حالا چي شده همه گير دادين به مقايسه اين دوتا بازي من شباهتي تو اين دوتا بازي نمي بينم اليته جفت بازي ها هم فوق العاده عالي هستن ولي حتي از لحاظ گرافيكم زياد نمي شه اين دوتا بازي رو با هم مقايسه كرد چون يكي توي جاده و شهره يكي توي جاده هاي خاكي فريم هاشونم با هم يكي نيست كه بشه راحت مقايسه كرد

heyk2

کاربر سایت
Aug 19, 2009
44
به نظر من بازی واقعا زیباست مخصوصا وقتی یکم جلو میری و به کلاس A میرسی.بهترین چیزش اینه که بازی اصلا کم بوده نرخ فریم نداره ولی مثلا تو NFS:shift وقتی به جایی برخورد میکنی بازی کند میشد.

samotras

کاربر سایت
Jul 20, 2008
47
نام
shahriar
متاسفانه تمامی اطلاعاتی که در مورد مقایسه این دو بازی شما نوشتید اشتباه هست.

Dirt 2 سبکش اکشن نیست، سبک بازی Rally/Racing هست البته Arcade گونه نه به صورت شبیه سازی مثل FM3.

native resolution هر دو بازی 720p هست که البته هر دو قابلیت upscale شدن به رزولوشن های بالاتر رو دارن.
Dirt 2 در 30fps اجرا می شه در صورتی که FM3 در 60fps اجرا می شه.

FM3 قابلیت دو بازیکن به صورت آفلاین (split-screen) و نیز 8 بازیکن به صورت آنلاین رو پشتیبانی می کند. هر دو در حالت سیستم لینک باز بین 2 تا 8 نفر رو پشتیبانی می کنند. هر دو از فرمان های ساپرت شده برای 360 پشتبانی می کنند (که در FM3 به صورت کاملاً حرفه ای این پشتیبانی صورت گرفته) و بالاخره هر دو دارای سیستم ثبت رکورد یا leaderboard هستند که در مورد FM3، این بازی یکی از کاملترین سیستم های leaderboard رو در تمام بازی های 360 داره.

لطفاً دفعه بعدی که خواستید مقایسه کنید کمی بیشتر تحقیق کنید اول.

در مورد ژانر بازی تا اونجا که من جستجو کردم در اکثر سایتهای معتبر از dirt 2 بعنوان اکشن نامبرده شده و توجه به این نکته ضروری هستش هر گردی گردو نیست هر بازی که بقول خودمون ماشین رانی داره
سبکش ریسینگ نیست .

در مورد ساپورت تصویر جهت اطلاع عرض کنم که مبحث رزولوشن با مبحث اسکنینگ تصویر کاملا
متفاوت هستش بعنوان مثال وقتی بازی با ساپورت 720p هستش قطعا ۶۰ فریم در رزولوشن ۷۲۰*۱۲۸۰ ساپورت میکند حرف p به معنی progressive scanning میباشد.

و اما در مورد 1080i بدین معنی هستش که این بازی در رزولوشن ۱۰۸۰*۱۹۲۰ فریم ریت ۳۰ رو ساپورت میکنه حرف i به معنی interlace scanning می باشد

نتیجه کلی وقتی گیمی 720p رو ساپورت میکنه میشه در تلویزونی که 1080i و یا p رو ساپورت میکنه بازی کرد ولی فقط و فقط در رزولوشن ۷۲۰*۱۲۸۰ شما می تونین ۶۰ فریم داشته باشین بیشتر از اون نههههههههه

در مورد افلاین پلیر و سیستم لینک هم بدی نیست دوست عزیز یه تستی بزنی .

در مورد leaderboard هنوز تست نکردم ولی تا اونجا من در موردش مطلب خوندم ساپورت نمیکنه .

دفعه بعد هم اگر شما خواستین مطلبی بنویسین فقط به کاور بازی اکتفا نکنین.

با تشکر

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
من نمیفهمم ملت چرا اومدن dirt رو با این بازی مقایسه میکنن؟
اون رالیه! تازه به نظر من اصلا شرایط یک بازیه سیمولیشن رو نداره!
من فروزا رو بازی کردم تنها ایرادی که تونستم بهش بگیرم اینه که سرعت از داخل زیاد حس نمیشه! یعنی سرعتت رو 200 کیلومتره اما احساس میکنی داری با 70 میری!
اما انصافا گرافیک عالی سیمولیشنه عالی کاستومیزیشن:biggrin1: عالیه ماشینها و...
کسانی که dirt رو ربط میدن به این بازی معلومه هنوز فرق ریسینگ سیمولیشن رو با رالی نفهمیدن! پس نیازی نیست نقل قولشون کنیم:biggrin1:

KHASTE -TANHA

کاربر سایت
Apr 25, 2009
1,012
نام
محمد
از نظر طراحی ماشینها که dirt باید لنگ بندازه از نظر گیم پلی هم که همه بازیها باید لنگ بندازن.
یه نکته ای هم که من قبلا میگفتم و دوستان قبول نمیکردن همین سرعت واقعی و حس انتقال سرعت به بازیباز هست که مثلا 200 تا میری ولی انگار 70 تا میری و من متوجه شدم علت اصلی این حس دارا بودن 60 فریم هست در حالیکه در شیفت و dirt چون روی 30 فریم هست احساس سرعت بیشتریو حس میکنی.
اصلا به نظر من اگه بازیهای ریسینگ روی 30 فریم باشن خیلی بهتره چون هم میتونن گرافیک بیشتری به بازی بدن هم اون حس سرعت بیشتر نمود پیدا میکنه.

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
فکر کنم منظور دوستان از هیجان سرعت بازی باشه!مثلا به نظر من توی DiRT واقعا هیجان حس میشد!(منظورم هیجان سرعته نه بازی های جنگی!)اما ظاهرا این بازی اون هیجان سرعتی که تو بازی های Simulation دیگه حس میشه رو نداره!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر