Forza Motorsport 3

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,090
نام
آریا
این هم لیست مسیرهای بازی. در مجموع 24 محیط مختلف وجود داره که به 134 مسیر تقسیم میشه :
- Costa Di Amalfi (2 tracks): Full and reverse
- Camino Viejo (8 tracks): Full, Short, Mini, Extreme and their reverse
- Iberian International (6 tracks): Full, Short, Mini and reverse
- Ladera test track (6 tracks): Full, Short, Mini and reverse
- Circuit de Catalunya (3 tracks): GP, National, School
- Le Mans (3 tracks): with and without chicanes on mulsanne straight and Bugatti
- Maple Valley (4 tracks): Full, Short and reverse
- Laguna Seca (1 track)
- Mugello (2 tracks): Full and Short
- New York (4 tracks): FM2 version, version with chicanes on the straight and reverse
- Nurb (5 tracks): Full and 4 point to point
- Rally di Positor (10 tracks): Full, reverse and 8 point to point
- Road America (1 track)
- Road Atlanta (2 tracks): Full and Short
- Sebring (3 tracks): same as FM2
- Sedona (10 tracks): Full, shorts and their reverse, oval (+ reverse) and the Drag strips
- Silverstone (3 tracks): same as FM2
- Sunset Peninsula (6 tracks): Full, Short, Oval and reverse
- Suzuka (3 tracks): same as FM2
- Tsukuba (2 tracks): Full and Short
- Motegi (4 tracks): same as FM2
- Fujimi Kaido (14 tracks): full circuit, FM1 layout, 4 P2P's of kaido circuit, hillclimb, and all their reverses.

Two other settings are grayed out in the selection screen (probably those requiring the installation of the second disc):
- Benchmark high speed ring (14 tracks)
- Sidewinder proving grounds (18 tracks)

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
Teamxbox - 9.5 - http://reviews.teamxbox.com/xbox-360/1778/Forza-Motorsport-3/p1/

IGN - 9.4 - http://xbox360.ign.com/articles/103/1033110p1.html

IGN [UK] - 9.4 - http://xbox360.ign.com/articles/103/1032675p1.html

Videogamer - 10 - http://www.videogamer.com/xbox360/forza_motorsport_3/review.html

xbox 360 achievements - 93% - http://www.xbox360achievements.org/game/forza-motorsport-3/review/

MSXbox World - 9 - http://www.msxbox-world.com/xbox360/reviews/review/416/Forza-Motorsport-3.html

Xbox Life - 9.5 - http://www.xboxlife.dk/review/376/Forza-Motorsports-3.html

G4 - 5/5 - http://g4tv.com/games/xbox-360/61955/forza-motorsport-3/review

GameDaily - 9 - http://www.gamedaily.com/games/forza-motorsport-3/xbox-360/game-reviews/review/8804/2351/

خب ! اینم از شاهکار ما ! :biggrin1:

GN (U.S):

Closing Comments
Forza Motorsport 3 is an exemplary racing game. It's beautiful, the controls are spot-on, the career mode is satisfying, and the multiplayer component is awesome. But there's still room to grow. The visuals could be even better, the career mode sags at times, and there needs to be at least one more option for AI difficulty. Even with those concerns, Forza 3 is a big step forward for sim racing games. Turn 10 has thrown down the gauntlet and it will be a real challenge for Polyphony Digital to deliver a superior racer with Gran Turismo 5. After all, this is the best racing game of this generation. Good luck topping it.

IGN (UK):

Closing Comments
But as it stands, this is the very best racing game there is on the console market. It’s a compendium of everything that’s been great about driving games over the past few years, tied into a community that can keep the experience fresh for some time to come. For the uninitiated, this is a gentle introduction to the joys of well-clipped apexes and shaving split seconds, while for those already in thrall to the genre this is likely to be their obsession. The question of whether Forza is better than Gran Turismo has been answered comprehensively – and now the question is what can Polyphony offer in response?​

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,074
مبارکا باشه:

NowGamer - 9.2
TeamXbox -9.5
IGN - 9.4
IGN [UK] - 9.4
Videogamer - 10
xbox 360 achievements - 93%
MSXbox World - 9
MSXbox World - 9
Xbox Life - 9.5
G4 - 5/5
GameDaily - 9
Official Xbox 360 Magazine 19/20
GameSpy: 4.5/5

لازم به ذکره بازی از شماره قبلی پیشرفت زیادی داشته برای مثال IGN به Forza Motorsport 2 امتیاز 8.9 از 10 داده بود.

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
یک ویدئوی زیبا از مولتی پلیر بازی ! به گفته سایت ign مولتی پلیر بسیار زیبا و گسترده ای داره که بی نظیره !

Cat and Mouse Online Gameplay

البته این فقط یکی از حالتهای مولتی پلیرش هست !

---------------------------

مشکل خیلی از افرادی که یهو رنگ عوض کردن اینه که فکر میکنن همه بازی در گرافیکش و همه گرافیکش هم در مدلسازی ها خلاصه میشه ! گرافیک چشم نواز ، متنوع و منحصر بفرد محیطهای این بازی رو نمی تونن ببینن ! فیزیک فوقالعاده این بازی رو نمی تونن درک کنن و ... !

من اگر با دیدن مدلسازی ماشینها ناراحت شدم بخاطر این بود که می خواستم این بازی در همه زمینه ها بهترین باشه !*که زیاد هم مهم نیست ! با این سرعتی که T10 داره روی Forza 4 کل هر چی ریسنگ هست تو همه زمینه های کیفی می خوابونن ! توی 6 سال 3 تا بازی با میانگین نمرات 95 ، 91 و احتمالاً 92-93 ( شاید هم با امتیازات بعضی سایتهای ... 91 ) داده بیرون !

آخرین ویرایش:

Hamid_da2007

کاربر سایت
Apr 18, 2007
1,254
یک ویدئوی زیبا از مولتی پلیر بازی ! به گفته سایت ign مولتی پلیر بسیار زیبا و گسترده ای داره که بی نظیره !

Cat and Mouse Online Gameplay

البته این فقط یکی از حالتهای مولتی پلیرش هست !

---------------------------

آره این مولتیپلیره موش و گربش با حاله.
مثلا شما یه ماشین برمیداری و دوستت یه ماشین دیگه. حالا وظیفه شما اینه که نذاری طرف به خطه پایان برسه. خلاصه اینقدر باید جلوشو بگیری و بهش بزنی که یا زمان تموم بشه یا ماشین یارو دیگه راه نره.
فیزیکه بازی هم که غوغاست. خیلی حال میده مخصوصا اینکه تیمی بازی کنین.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,090
نام
آریا
من اگر با دیدن مدلسازی ماشینها ناراحت شدم بخاطر این بود که می خواستم این بازی در همه زمینه ها بهترین باشه !*که زیاد هم مهم نیست ! با این سرعتی که T10 داره روی Forza 4 کل هر چی ریسنگ هست تو همه زمینه های کیفی می خوابونن ! توی 6 سال 3 تا بازی با میانگین نمرات 95 ، 91 و احتمالاً 92-93 ( شاید هم با امتیازات بعضی سایتهای ... 91 ) داده بیرون !
مشکل اینجا بود که اتفاقآ شما همه چیز رو توی گرافیک دیده بودین ! خود من 3,4 بار توی تاپیکهای مختلف گفتم گیم پلی بازی فوق العادست. صداگذاری بازی عالیه ولی گرافیکش از بعضی بازیها پایین تره.
نقدها رو هم که کامل بخونین , میبینین همه در مورد کاکپیت حرفهایی رو زدن که اینجا هم من و بعضی دوستان گفته بودیم (البته شما از اول میگفتین کاکپیت این بازی از GT5 هم بالاتره در حالی که همون Teamxbox که به گرافیک 9.8 داده , در مورد کاکپیت گفته به Dirt 2 و Shift نمیرسه ! یا Gamespy خیلی انتقاد کرده از کاکپیت)
بنده در مورد تصادفها و دمیج صحبت کردم که گفتین چون دمو هست فلانه و ... , حالا هم بعضی سایتها که فقط نکات مثبت رو نمیبینن و توی نقدشون به نکات منفی هم توجه دارن , در این زمینه حرفهایی زدن.
الآن هم اونایی که دمو رو امتحان کردن و هم اونایی که در آینده بازی کامل رو امتحان میکنن , میتونن پیش خودشون در مورد گرافیک داوری کنن و ببینن امتیاز سایتها به گرافیک بازی حرفه ای بوده یا نه (در مقایسه با سایر بازیهای این کنسول) گرافیک هم فقط محیط نیست , مدل ماشینها و نورپردازی اونها و کاکپیت چیزهای مهمتری هستن !
البته مسلمه که گیم پلی از گرافیک مهمتره , ولی متآسفانه یا خوشبختانه همه این 39 صفحه فقط راجع به گرافیک بحث شده بود. جالبه خود من و خیلی های دیگه هم میدونستیم امتیازای بازی در چه حدی میشه و معمولآ هم وقتی 90% بازی عالی باشه , 10% باقی مونده هم نمره عالی میگیره به دلایل ناشناخته !

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
مشکل اینجا بود که اتفاقآ شما همه چیز رو توی گرافیک دیده بودین ! خود من 3,4 بار توی تاپیکهای مختلف گفتم گیم پلی بازی فوق العادست. صداگذاری بازی عالیه ولی گرافیکش از بعضی بازیها پایین تره.
نقدها رو هم که کامل بخونین , میبینین همه در مورد کاکپیت حرفهایی رو زدن که اینجا هم من و بعضی دوستان گفته بودیم (البته شما از اول میگفتین کاکپیت این بازی از GT5 هم بالاتره در حالی که همون Teamxbox که به گرافیک 9.8 داده , در مورد کاکپیت گفته به Dirt 2 و Shift نمیرسه ! یا Gamespy خیلی انتقاد کرده از کاکپیت)
بنده در مورد تصادفها و دمیج صحبت کردم که گفتین چون دمو هست فلانه و ... , حالا هم بعضی سایتها که فقط نکات مثبت رو نمیبینن و توی نقدشون به نکات منفی هم توجه دارن , در این زمینه حرفهایی زدن.
الآن هم اونایی که دمو رو امتحان کردن و هم اونایی که در آینده بازی کامل رو امتحان میکنن , میتونن پیش خودشون در مورد گرافیک داوری کنن و ببینن امتیاز سایتها به گرافیک بازی حرفه ای بوده یا نه (در مقایسه با سایر بازیهای این کنسول) گرافیک هم فقط محیط نیست , مدل ماشینها و نورپردازی اونها و کاکپیت چیزهای مهمتری هستن !
البته مسلمه که گیم پلی از گرافیک مهمتره , ولی متآسفانه یا خوشبختانه همه این 39 صفحه فقط راجع به گرافیک بحث شده بود. جالبه خود من و خیلی های دیگه هم میدونستیم امتیازای بازی در چه حدی میشه و معمولآ هم وقتی 90% بازی عالی باشه , 10% باقی مونده هم نمره عالی میگیره به دلایل ناشناخته !

نه ! شما فقط قسمتهایی رو میدید که من راجع به گرافیک حرف زدم ! من از همون اول بیشترین نکته جذاب بازی رو گیم پلی می دونستم و می دونم ! از همون موقع برام واضح بود این بازی شبیه ساز ها رو یک گام به جلو میبره و خصوصیات فنی خیلی بالایی داره !

گرافیک فقط یکی از فاکتور های مورد نظر من بود که برای کامل شدن یک بازی 100% مورد نیاز بوده و هست ! و من هم از گرافیک محیط های بازی کاملاً راضی هستم و به نظرم بهترینه ! مدلس ازی ها هم خیلی خوب هستند اما عالی نیستند ! ولی در عوض صدا گذاری گیم پلی ( اصل حرف من ) و تیونینگ ( عشق من در بازی های ریسینگ ) کاستمایز ( با این هم خیلی حال می کردم و می کنم ) در بازی عالی هستن ! مولتی پلیرش هم که خدا !

اگه غیر از این بود این جملات رو در بارش نمی گفتن :

GN (U.S):

Closing Comments
Forza Motorsport 3 is an exemplary racing game. It's beautiful, the controls are spot-on, the career mode is satisfying, and the multiplayer component is awesome. But there's still room to grow. The visuals could be even better, the career mode sags at times, and there needs to be at least one more option for AI difficulty. Even with those concerns, Forza 3 is a big step forward for sim racing games. Turn 10 has thrown down the gauntlet and it will be a real challenge for Polyphony Digital to deliver a superior racer with Gran Turismo 5. After all, this is the best racing game of this generation. Good luck topping it.

IGN (UK):

Closing Comments
But as it stands, this is the very best racing game there is on the console market. It’s a compendium of everything that’s been great about driving games over the past few years, tied into a community that can keep the experience fresh for some time to come. For the uninitiated, this is a gentle introduction to the joys of well-clipped apexes and shaving split seconds, while for those already in thrall to the genre this is likely to be their obsession. The question of whether Forza is better than Gran Turismo has been answered comprehensively – and now the question is what can Polyphony offer in response​

این چیزی هست که من خیلی وقت پیش گفتم و گرافیک فقط بخشیش بود !! و مدلسازی ماشینها بخش کوچکیش !

1- وجود بیش از 400 ماشین و بیش از 100 پیست !! با گرافیک عالی !
2- مدلسازی دقیق و زیبا از ماشینها و پیستهای واقعی ، اما در این قسمت عکسی از همون تریلر معروف Gt5 در E309 رو میذارم که ببینید مدلسازی GT5 از Forza 3 هنوز عقبتره !

در عکس اول ( بزرگ شده) به چرخ جلو نگاه کنید و ببینید که بجای دایره با چند ضلعی طرف هستید !! این عکس در سایت ign و با همین کیفیت قابل رویت هست !!

9x648ipx8f64ryru0ocr.jpg
در این عکس هم Forza 3 رو ببینید ! این عکس 2 ماه قبل بیرون اومده !
j5uztxpep1ltlras29g7.jpg
کاملاً مشخصه که مدل سازی در Forza 3 بهتره !

3- قابلیت دمیج کاملاً طبیعی که بر روی گیم پلی تاثیر داره و میتونه موجب انحراف به چپ و آسیب دیدن موتور و سیستم انتقال نیرو و ... بشه ! بهمراه دفورمیشن بدنه ( تغییر شکل ) در مورد جی تی هم که بهتر چیزی نگم ! هر کی دلش بخواد میتونه بره این ویدئو رو ببینه و دفورمیشن و تغییرات در گیم پلی جی تی رو ببینه ! البته این تازه اول کار ساخت دمیج روی جی تی هست و خیلی کارها مونده که بخواد روش انجام شه !! ولی اگه قرار باشه دو یا سه ماه دیگه بیاد نمیدونم چقدر میتونن ارتقا بدن این بازی رو ! :-":confused:

http://www.gametrailers.com/video/gc-09-gran-turismo/54451

4- انعکاسهای طبیعی بسیار زیبا و بجا و نور پردازی های متغییر !! در هر پیست ! که موجب میشود بازی یکنواخت نشود و هر پیست حال و هوای خودش را داشته باشد .

اینهم زیباترین عکسی که در یک بازی ریسینگ و از یک ماشین دیدم !

5rbi9iedgme09mmdxa9m.jpg

ask5qqa0goxjcekj2ofz.jpg

5- با استفاده از شبکه لایو یکی از بزرگترین community ها رو در Forza 3 شاهد خواهید بود !! و با ادیتور های ویدئو و عکس می توانید هنر خود را به رخ سایرین بکشید !

6- محبوب ترین ماشینها از 50 شرکت ماشین سازی دنیا !! ( گلچین شده هستن ! )

7- قابلیت Customize کردن ماشینها ( رنگ ، وسایل تزینی برای نمای بیرونی ماشین و ... ) برای مثال شما می توانید ماشینی با شکل زیر در فورزا برای خود طراحی کنید !! قطعاً محدودیت هایی دارید ولی این بازی وسیع ترین اختیارات را به شما عرضه میکند !!

q33izete6g3pajuuqafk.jpg

8- قابلیت تیونینگ ماشینها طوری که کوچکترین قطعه ای تاثیر مستقیم در برد یا باخت شما دارد !! یعنی اگر بجای گذاشتن یک قطعه از قطعه دیگری استفاده کنید ممکن است نتوانید پیروز شوید !! ممکن است در یک پیست به شتاب بالا نیاز داشته باشید و در دیگری به هندلینگ و در یکی دیگر به حداکثر سرعت ( من چنین تجربیاتی را در Forza 2 داشته ام ) و نکته مهم این است که برای افراد مبتدی قابلیتی گذاشته شده است که تنها با فشار دادن یک دکمه هوش مصنوعی بازی بلافاصله بهترین چینش و در مناسبترین ماشین شما را به شما پیشنهاد میدهد و دیگر نگرانیی نخواهید داشت ، اما افراد حرفه ای میتوانند به سبک و سیاق قدیمی و انتخاب خود عمل کنند !

10- هوش مصنوعی بازی بسیار جالب طراحی شده طوری که میتواند تشخیص دهد شما به چه سبک رانندگی و ماشینهایی علاقه دارید و در چند مسابقه اول این اطلاعات رو برداشت میکنه و در ادامه فصل مسابقات اونها رو برای شما اعمال میکنه !

11- گیم پلی بسیار دقیق و واقعی !! حریفان شما هم مثل شما ممکن است تحت فشار اشتباه کنند و از پیست خارج شوند و یا از سبقت گیری شما جلو گیری کنند !! چسبندگی لاستیکهای شما به جاده بستگی مستقیم به دمای آنها دارد و باید سر پیچ ها مواظب سر خوردن یا نخوردنتان باشید و ... با تعویض یک قطعه از ماشین تغییرات را در صدای موتور ، شتاب ، هندلینگ و ... حس خواهید کرد !

به نظر من ( یک بازیباز معمولی ! ) Forza 3 به خاطر تدابیری که برایش پیش بینی شده بسیار لذت بخش تر برای بازیبازها خواهد بود چه حرفه ای و چه غیر حرفه ای ! و اگر اهل تیونینگ کردن ، کاستمایز کردن و راندن ماشینهایی باشید که هر کدام فیزیک مخصوص به خود را دارند و فیزیکی واقعی را می خواهید ... هیچ عنوانی تحت هیچ شرایطی و ... قابلیت رقابت با این عنوان را ندارد ! ( با توجه به اینکه من گیم پلی یک ریسینگ را به هر ویژگی دیگری ترجیه میدهم و همچنین اینکه بازیی به قدرت Forza 3 در این زمینه ندیده ام ! Forza 2 گواه خوبی برای بینظیر بودن Forza 3 است ! )

آپدیت : جدیدترین ویدئو از Forza 3 ، نمایش بوگاتی ویرون ! همراه با گیم پلی !

http://www.joystiq.com/2009/09/02/forza-3-welcomes-1000-horsepower-bugatti-veyron-supercar/

http://www.bazicenter.com/forums/showpost.php?p=782052&postcount=211

پس الکی چیزی رو که خودتون راجع به من و نظرات من فکر می کنید اینقدر قاطعانه نگید ! ;)

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,090
نام
آریا
خب محسن جان با همین پستی که نقل قول کردی از خودت , حرف خودت رو زیر سوال بردی که !
توی این مواردی که با عدد مشخص کردی , 4 مورد اول (معمولآ مواردی که اهمیتش بیشتره اول میاد !) رو به گرافیک و چیزهای مربوط به اون اختصاص دادی. همین طور این جملات که من همون موقع گفتم اینا همش عکس و photomode هست ولی ...
ببینید مدلسازی GT5 از Forza 3 هنوز عقبتره !
کاملاً مشخصه که مدل سازی در Forza 3 بهتره !
بهمراه دفورمیشن بدنه ( تغییر شکل ) در مورد جی تی هم که بهتر چیزی نگم !
اینهم زیباترین عکسی که در یک بازی ریسینگ و از یک ماشین دیدم !
توی این 11 موردی که نوشتی , آخریش گیم پلی هست !
به هر حال بازی خیلی عالی ظاهر شده و ایشالله همه ازش لذت ببریم !

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
خب محسن جان با همین پستی که نقل قول کردی از خودت , حرف خودت رو زیر سوال بردی که !
توی این مواردی که با عدد مشخص کردی , 4 مورد اول (معمولآ مواردی که اهمیتش بیشتره اول میاد !) رو به گرافیک و چیزهای مربوط به اون اختصاص دادی. همین طور این جملات که من همون موقع گفتم اینا همش عکس و photomode هست ولی ...

توی این 11 موردی که نوشتی , آخریش گیم پلی هست !
به هر حال بازی خیلی عالی ظاهر شده و ایشالله همه ازش لذت ببریم !

زیر سوال ؟

اون دو تا جمله اول که میگید از اهمیت بیشتری برخورداره چون اول اومده !!! هر دوشون زیر مجموعه بخش دوم هستن ، که کاملاً مشخصه !

جمله سوم برای دمیج هست که حرفم هنوز هم درسته ! ( GT5 تا اینجایی که من دیدم دمیجش اسکریپت شدست و دفورمیشن چندانی هم نداشته ! شاید بعداً بهتر شه که این رو هم تو متن گفتم ! )

جمله آخر هم در مورد نور پردازی ماشین هست ! که مساله سوایی از مدل سازی هستش !

و همه اینها در حالی هست که از قسمت 7 ام به بعد فقط در باره گیم پلی بازی بحث شده ! بخصوص در نتیجه گیری آخر که هیچ حرفی از گرافیک نزدم ! و یا مدل سازی و ... !

تو کنفرانس مایکروسافت هم Natal رو به عنوان آخرین مورد یا موارد نشون دادن ( و همینطور مایلو ) به نظرتون اینا از بقیه بازیها که اول نشون دادن کمتر بود ! از یه بازی آرکید یه بازی ریتمیک یا یه بازی اسکیت ( نمی دونم اسمش چی بود ) کمتر بود ارزش این پروژه ها ؟

یه ضرب المثل دارن انگلیسی زبانها که معنیش میشه آخرین اما نه کم ارزشترین ! که فک کنم این بود :

at last but not at least​

یا چرا از عوض نشدن امضای من و حتی فعالیت من بعد از خوابیدن این تاپیک که تا مرتبه 4 تا مونده به آخر هم رسید حرفی نمیزنید ؟ اونهم زمانی که بدترین برخوردها با این بازی میشد و خیلی ها امضاشون عوض شد و ... منصف باشید !

انشالله شما هم از بازی مورد علاقتون ، لذت ببرید ! ;)

KHASTE -TANHA

کاربر سایت
Apr 25, 2009
1,012
نام
محمد
از اول هم مشخص بود تو 2چیز به پای gt نمیرسه:
مدلسازیه ماشینها
طراحی کاکپیت
البته طراحیمحیط اطراف تا اینجای کار 100% از gt بهتره که بالاخره رقابت رو نشون میده.
ولی اونچیزی که باعث میشه این بازی یه سروگردن از بازیهای دیگه جلوتر باشه گیم پلی سوپر سیمولیشن این بازیه که ریزترین نکات به بهترین شکل ممکن در بازی رعایت شده.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر