Forza Horizon

Al!reza

کاربر سایت
Jul 27, 2011
7,549
نام
Alireza
دقت کردین ول چرخیدن( چیز چرخ زدن:D) چه حالی میده؟:D
یعنی فکر کنم بگیرم بازی رو تا چند روز فقط ول بچرخم تو اوتوبان هاش !>:d<
از nfs undercover تا حالا ریسینگی نبوده که بشه تو اوتوبان ویراژ داد و لایی کشید ....
این زردی بازی هم یکم ممکنه تو بلند مدت اذیت کنه ... بعیده تو نسخه نهایی درست بشه هرچند خیلی مهم نیست !
آخ آخ چه دلم لک زده برا کاستومیز کردن بنز مدل 1980 :x

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
خوب موفق شدیم بریم تو دمو اصلا و ابدا فکرشو هم نمی کردم دیگه در این حد باشه :-o:-oطی ی بازی اتومبیل رانی که تو این نسل و در حال حاضر انتظار داری رابرات ساختند
واقعا بی نظیر هست نورپردازی وجزییات بازی
بازی کاملا انتی داره و از هر لحاظ بی نقض هست با اون چیز یکه من الان دیدیم بهترین نمره را بی شک خواهد گرفت :d

ی چیز ی دارم کاملا جدی می گم می ری تو بازی فکر می کنی داری فیلم سینمای می بینی >:d

The Hound

کاربر سایت
Sep 6, 2011
760
نام
نوید
گرافیک بازی عالیه، مناظر و اینا فوق العاده اند. فقط یه مشکل داره اونم اینه که به نظرم زیاد شارپ نیست. یه مقدار رنگ کلی بازی نسبت به فورتزا 4 کدر تره و اون حالت براقی و کنتراست بالای فورتزا 4 رو نداره.
دلیل عمده این هست که FM4 رو TURN 10 بزرگ خودش مستقیما ساخته. این استودیوی فوق حرفه ای که بدون شک جزو معدود استودیوهای طراز اول دنیا هست بسیاری از فوت و فن های

کوزه گری رو برای خودش نگه داشته و اینطوری نیست که همه اونا رو دو دستی تقدیم PLAYGROUND کرده باشه.

درسته که کمکش کرده اما نه به این معنا که دانش فنی رو کامل و 100% انتقال داده باشه. دمو رو که بازی کردم بلافاصله رفتم سراغ FM4 و پیست های الپ و دی مونسرات و سوزوکا و ایندیانا و لدرا و

تعدادی دیگه رو مجدد بازبینی کردم. مثلا در مورد IBL بخش نوپردازی حرفه ای رو به پلی گراند یاد داده اما یه بخش بسیار کلیدیش که شامل این جمله می شه که از نقد FORZA MOTORSPORT 4 گرفته

شده رو منتقل نکرده و به سادگی این بخش رو فاش نمی کنه :

"
این قابلیت Draw to Distance و حتی به طور مثال جنگل های نزدیك به صفحه ( به پیست دی مونسرات مراجعه کنید) را با عكس های بسیار با كیفیت نشان می دهد. كیفیت و عمق این عكس ها خیلی مهم است و یك سری دوربین های مخصوص برای این تكنیك وجود دارند كه بازی های هم سبك مثل GT5 از این دوربین ها استفاده نمی كنند و از دوربین های با كیفیت معمولی برای عكسبرداری استفاده می كنند.
عمق و نماهای تار و سایه دار به وضوح معلوم است و نورپردازی بازی از روی عكس انجام می گیرد.
كیفیت بافت ها و طراحی های محیط آنقدر بالا است كه در كنار عكس های واقعی هیچ دوگانگی ای ایجاد نمی كند. این مشکل در Shift و GT5 دیده شده بود كه شما به وضوح تفاوت عكس و بافت بازی را مشاهده می كنید و یا عكس ها خیلی تك بعدی نمایش داده می شوند. واقعاً وقتی به FM4 نگاه می كنیم، این سوال را از خود می پرسیم كه گرافیك در بازی های مسابقه ای دیگر تا كجا می خواهد پیش برود، چون عملاً FM4 با واقعیت هیچ فرقی ندارد. "

من هنوزم نمایی برتر از نمای کوهستان های پیست الپ و اون نمای قبل از شروع مسابقه از اب زلال و کوه پشت سرش ندیدم. توی تریلر MAKING FORZA M 4 هم یکی از پرسنل TURN 10 گفت که

ما راه مخصوصی رو برای RUN کردن FM4 به صورت FULL HD پیدا کردیم که کار دشواری هست و مسلما اون راه الان خیرات نشده به استودیوهای دیگه.

اون بخش مربوط به وضوح تصاویر و عمق عجیب و غریب مناظر دور و نزدیک رو TURN 10 برای خودش SAVE کرده. از پیست د مونسرات که پایین میام و به اون جنگل عظیم پایین مسیر نگاه می کنم

عمق تصویر دیوانه می کنه منو. انگار که دارم به حالت 3D می بینم. عمق تصویر و و شدت زنده بودنش چشمم رو می زنه!

جمیع این احوال باعث میشه زنده بودن تصاویر و Vivid بودن اونها و وضوح تصاویر چشم نواز رو با اون شدت بالا در FM4 شاهد هستیم که هنوزم من هر شب بازی می کنم برام تر و تازست و بدیع.
----------------------
در مورد خود دمو هم باید بگم پتانسیل بالایی داره برای تبدیل شدن به یه ریسینگ ارکید دوست داشتنی و فراموش نشدنی. اگه کل بازی همین طور بدیع باشه نشون میده پلی گراند داره صف شکنی

می کنه ( بستگی به نسخه کامل بازی داره ). این استفاده به جایی که کرده از بعضی مضامین یه شبیه ساز مثلا Traction control شکل و رنگ جذابی به مسابقات داده. ادم دیگه فکر نمی کنه

یه ریسینگ ارکید ابکی و خالی از منطق رو داره تجربه می کنه. درسته که اپشن های شبیه ساز رو کامل نداره اما قرارم نیست کامل داشته باشه.اما همین حذف Traction control رو

مثلا خیلی خوب ازش استفاده کرده.

چیزی که من دیدم یه انحصاری واقعا ارزشمند ازش استنباط میشه که می تونه یکی از وزنه های اصلی کنسول های Microsoft باشه.

هوش مصنوعیش هم در حالت سخت منو یاد حالت event list توی FM4 می ندازه ( که بخش اصلی F4 هست ) و خیلی چالش برانگیزه.

فریم بازی شاهکار هست که با این کیفیت خیلی خوب فیکس روی 30 هست. یه اپسیلون این ور اونور نمیشه با این جزئیات که هم توان خوب سخت افزار و هم این کاره بودن سازنده رو نشون میده.

هنوزم انتظار ندارم درخشش IP بزرگی به نام FORZA MOTORSPORT رو ازش ببینم ( اگه ببینم که خیلی دلگرم کنندست ) اما به عنوان یه IP جدید و تازه کار با یه استودیو که

اولین کارش رو ارائه داد ( و دموش نشون داد ظاهرا خیلی خوب هم از پسش بر اومده ) + اتنخاب هوشمندانه منطقه رویایی کلرادو با اون طبیعت بکر منتظر نتایج ابرومندانه نقدها هستم.

این که Microsoft ریسینگی رو ارائه کرد که در عین کیفیت بالا بالاخره نمای شب رو به علاقه مندان نشون داد و از قید و بند جاده ازادشون کرد و حالت fun رو گذاشت که همه ( واقعا همه )

لذت بسیار ببرن ازش در عین حال کلاس کاری ip بزرگی مثل FORZA MOTORSPORT رو پایین نیاورد با 30 فریم کردن که سم مهلکی هست برای شبیه ساز به نظرم نشان از تامل داره.

امیدوارم مزد تاملشون رو بگیرن و به طعمه جذاب ضعیف کشی برخی سایت های علاقه مند تبدیل نشن :)

آخرین ویرایش:

NINJѦ

Kill em With Kindness
کاربر فعال
Jul 11, 2008
3,337
نام
رضـا
من که دمو رو ندیدم منتظر عزضه میمونم فقط میخوام یه شبیه ساز صرف مثل Forza 4 نباشه که حاله من یکی میره تو قوطی:d
یرا من که سبک ریسینگ یعنی دیوونه بازی عین Dirt با تصمیم گیری کاملا آزاد برای گیمر در انتخاب سبک رانندگی ، نه تا سره پیچ میرسه خودش سرعت رو کم کنه ، اصلا حال نمیکنم

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
15,045
نام
نـــــــویـــــــــد
در مورد فورزا 4 باهات موافقم . منم همون شب اول بعد از دمو بلافاصله رفتم فورزا 4 بازی کردم اون گرافیک عالی و طراحی محیط ماشین + 60 فریم آدم رو دیوانه میکنه . محیطش وسعت هورایزن رو نداره اما واقعا به معنای واقعی کلمه فورزا 4 دست نیافتنیه تو این نسل
کاری که T10 با این بازی کرد واقعا ستودنیه تا اوج این بازی رو بالا برد و مطمئنم نسل بعد هم با همین قدرت کارشون رو ادامه خواهند داد و بهترین ریسینگ رو خواهند ساخت
پیست آلپ واقعا از همه نظر بی نظیره

Top Gear Stig

کاربر سایت
Feb 15, 2011
571
نام
نیما
امروز داشتم تو جاده ها میگشتم سر یه چهار راه آروم کردم که ببینم کسی بیاد بعد رد شم (قابل توجه همیار های پلیس) بعدش یهو یه کامارو SS از جلوم رد شد و صدایی تولید کرد که....
فقط بهتون بگم حدود 5 مایل میرفتم پشتش یا کنارش , کلاچ رو میگرفتم , صدای موزیک رو هم قطع میکردم و فقط به صداش گوش میکردم...در این حد صداش شاهکار بود!بعدشم یه مامان دیگه تو راه دیدم (لامبو lp-670 .4 sv) که او رو هم یه 10 مایلی تقریبا دنبالش بودم...
صدا ها شاهکار شدن...
یه پیشنهاد هم دارم...یه بار با هدست بازی کنید ببینید همین میتسوبیشی هم بد صدایی نداره!

amircrysis

کاربر سایت
Nov 23, 2010
208
نام
amir
بروبچز یکیتون میتونه بگه که تو لیدربوردش پوینت دریفتم داره‌؟؟؟ !!
راستی نگفتید که دریفتش چجوریاس؟ دود لاستیکو صداش چجوریاس؟
فیزیکه دریفتش مثل فورزا هستش؟؟ شاید امروز بتونم بگیرم دموشو :((( وای لحظات هیجانین

amir0831

کاربر سایت
May 29, 2011
827
نام
امیر
دیگه این بازی مثلا forza 4 نیست که هر پیستی تو هر کشور خواستی انتخاب کنی؟اخه میگن همش توی یک شهر امریکاس .فک کنم بیشتر بازی رو شبیه nfs کردن.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,068
نام
آریا
خب منم بعد از دو روز (!) دانلودش کردم ! :D این سرعت تورنت به طرز فجیعی پایین اومده بود و از چهارشنبه تا الآن داشت 1.5 گیگ دانلود میکرد !
بازی واقعآ فوق العادست !!! دیگه هرچی باید گفته میشد رو دوستان گفتن و حرف های من تکراری میشه ولی بیشترین شک رو در مورد گیم پلی بازی داشتم که کاملآ برطرف شد و به شدت عالیه ! دقیقآ چیزی هست که انتظارش رو داشتم و در این زمینه خیلی خوب عمل کردن. از یه طرف حس و حال Fun این مدل بازی ها رو داره و از یه طرف هم فیزیک عالی و شبیه Forza 4 که باعث میشه ترکیب جالبی خلق بشه. در مورد گرافیک هم که دوستان توضیح دادن و فقط میشه گفت فوق العاده ! همچین محیط بزرگی با این گرافیک واقعآ دیدنیه. یه سری مشکلات کوچیک داره که اونا هم زیاد به چشم نمیان. موسیقی هاش رو هم خوشبختانه میشه با تعویض کانال عوض کرد ! :D یکی از کانال هاش با سلیقه من بیشتر جوره و همش میرم روی اون ! :D
راستی مسابقه های خاکی هم خیلی لذت بخشه و من که کلآ از این جور مسابقات خوشم میاد ، به شدت با پیست خاکی بازی حال کردم !
به نظر میرسه به جز خود مسابقات ، چیزهای فرعی خیلی زیادی هم داشته باشه. مثلآ توی همین دموی کوتاه هم این تابلوهای Discount جلب توجه میکردن که من 10 تاشون رو دیدم. اولین کاری که بعد از خرید بازی میکنیم باید این باشه که 100 تا تابلو رو بزنیم تا قیمت آپگرید برسه به 0 و دیگه پول رو فقط برای خرید ماشین صرف کنیم ! :D

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,073
خب منم بعد از دو روز (!) دانلودش کردم ! :D این سرعت تورنت به طرز فجیعی پایین اومده بود و از چهارشنبه تا الآن داشت 1.5 گیگ دانلود میکرد !
بازی واقعآ فوق العادست !!! دیگه هرچی باید گفته میشد رو دوستان گفتن و حرف های من تکراری میشه ولی بیشترین شک رو در مورد گیم پلی بازی داشتم که کاملآ برطرف شد و به شدت عالیه ! دقیقآ چیزی هست که انتظارش رو داشتم و در این زمینه خیلی خوب عمل کردن. از یه طرف حس و حال Fun این مدل بازی ها رو داره و از یه طرف هم فیزیک عالی و شبیه Forza 4 که باعث میشه ترکیب جالبی خلق بشه. در مورد گرافیک هم که دوستان توضیح دادن و فقط میشه گفت فوق العاده ! همچین محیط بزرگی با این گرافیک واقعآ دیدنیه. یه سری مشکلات کوچیک داره که اونا هم زیاد به چشم نمیان. موسیقی هاش رو هم خوشبختانه میشه با تعویض کانال عوض کرد ! :D یکی از کانال هاش با سلیقه من بیشتر جوره و همش میرم روی اون ! :D
راستی مسابقه های خاکی هم خیلی لذت بخشه و من که کلآ از این جور مسابقات خوشم میاد ، به شدت با پیست خاکی بازی حال کردم !
به نظر میرسه به جز خود مسابقات ، چیزهای فرعی خیلی زیادی هم داشته باشه. مثلآ توی همین دموی کوتاه هم این تابلوهای Discount جلب توجه میکردن که من 10 تاشون رو دیدم. اولین کاری که بعد از خرید بازی میکنیم باید این باشه که 100 تا تابلو رو بزنیم تا قیمت آپگرید برسه به 0 و دیگه پول رو فقط برای خرید ماشین صرف کنیم ! :D
همین کامنت مشخص میکنه که Play Ground در کارش بسیار موفق عمل کرده چون جلب نظر و راضی کردن فن های سختگیر سونی کاریست بس دشوار و سخت :D.
Hater بازی در نیازن زیر 91 نمیاد متاش :D. فوق العاده ست. میشه غم دوری از PGR رو فراموش کرد واسه مدتها.

mori923

کاربر سایت
May 12, 2011
499
نام
مرتضی
کسایی ککه بازی کردن میگم ترافیک سنگین هم داره ؟
من عاشق ترافیک سنگینم.میخوام کلا طولش بدم تا برسم به یک جایی.با سرعت زیادی حال نمیکنم:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر