Multi Platform FC 24

سازنده
EA Vancouver
تاریخ انتشار
جمعه - ۷ مهر - ۱۴۰۲
ناشر
Electronic Arts
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
Screenshot 2023-07-10 184433.png

شروع یک دوره جدید برای یک بازی بین المللی

شما می توانید انواع ویژگی های جدید که نوآوری و اصالت را پدید می آورد، در واقعی ترین تجربه فوتبالی جستجو کنید.​

اولین تریلر بازی FC 24

View attachment EA_SPORTS_FC_24_Official_Announce_Trailer_-vL01jbgENE_136.mp4

عکس های رسمی بازی

HyperMotionV

در فناوری HyperMotionV با استفاده از ضبط داده های حجمی ( volumetric data ) که در بیش از 180 مسابقه حرفه ای فوتبال مردان و زنان برای تأثیرگذاری بر حرکات بازیکن، بازی را همانطور که واقعا انجام می شود، ثبت می کند. این حرکت تمام سبک بازی تیمی و همچنین باعث شده که «1200 سبک دویدن» کپچر شود تا طرفداران بتوانند سبک و سیاق منحصر به فرد حرکت بازیکنان برتر را در دنیای واقعی را در یک بازی ویدیویی تجربه کنند.

Screenshot 2023-07-14 040317.png

سبک بازی ( PlayStyles ) بهینه شده توسط OPTA

PlayStyles بازیکنان درون زمین را ابعاد جدیدی میبخشد و این فناوری از قدرت هایی که با نمره به بازیکنان تعمیم داده می شود عمیق تر است تا باعث شود توانایی‌ها و مهارت های شخصی درون زمین بازیکنان را که منحصر به فرد می کند، در زمین به صورت زنده و پویا به شما نشان دهد. PlayStyles از داده‌های بازیکنان در دنیای واقعی از Opta و منابع دیگر به دست می‌آید که مستقیما بر گیم‌پلی تثیر می‌گذارد و به بازیکنان قابلیت‌های منحصربه‌فردی می‌دهد که باعث می‌شود شیوه بازی آنها معتبرتر به نظر برسد. PlayStyles+ این توانایی‌های هک شده را به استانداردهای جهانی ارتقا می‌دهد. به طور مثال شوت های قدرتی هالند که منحصر به خود این بازیکن است و این باعث می شود که بازتاب توانایی‌های بازیکنان سوپر استار در بازی در سطحی اجرا می شوند که کمتر بازیکنی می‌تواند به آن برسد.

PlayStyles که با داده‌های Opta در دنیای واقعی بهینه شده است، به ورزشکاران بُعد می‌دهد. فراتر از رتبه بندی های کلی برای زنده کردن توانایی های درون زمینی که بازیکنان را خاص می کند. هر PlayStyle به بازیکنان قابلیت‌های منحصر به‌ فردی را می‌دهد که می‌بینید و احساس می‌کنید که روش بازی آنها را معتبرتر می‌کند. PlayStyles+ به توانایی‌های DNA مانندی شباهت دارد که استانداردهای بازیکنان را در کلاس جهانی ارتقا را می‌دهد و به بازیکنان نخبه توانایی بازی در سطحی را می‌دهد که کمتر کسی می‌تواند به آن برسد.
  • PlayStyles: هر فوتبالیستی در جهان یک روش متمایز برای بازی دارد؛ PlayStyles این بُعد را با توانایی‌های امضا شده ای به بازی جهانی سوق می دهد که بازی بازیکنان را فراتر از امتیازات کلی می‌برد و به آنها کمک می‌کند در زمین برجسته شوند. هر یک از 34 سبک بازی که بر هر مرحله از بازی از گل زنی تا دفاع تثیر می گذارد، این ویژگی در در تمام مُد های بازی بازی به جز VOLTA FOOTBALL موجود است.​
  • PlayStyles+: فقط بهترین بازیکنان جهان دارای PlayStyles+ هستند که توانایی آن را از «ویژه و خاص» به «تماشایی و جذاب» افزایش می‌دهد. با Playstyles+ که به بازیکنان برتر کمک می کند تا در زمین بدرخشند، می توانید تفاوت را ببینید و احساس کنید.​

Screenshot 2023-07-14 040454.png

FROSTBITE یک موتور گرافیکی پیشرفته

Frostbite یک موتور گرافیکی پیشرفته است که جزئیات یک دنیای واقعی را در یک بازی ارائه می‌کند و سطح جدیدی از غوطه‌ور شدن را برای هر مسابقه به ارمغان می‌آورد. فناوری کاملا جدیداسکلت بندی به نام SAPIEN ظاهر و حرکت بازیکنان را با مدل‌های بدنی واقعی بازطراحی کرده که آناتومیک بدنی یک انسان را تا 10 برابر دقیق‌تر و حرکات را تا کوچک ترین جزئیات اندازه گیری می کند و همین طور فیزیک پارچه را که GPU CLOTH نام دارد شبیه ساز فیزیک پارچه بازیکنان را به بهترین شکل ممکن شبیه ساز می کند پارچ هایی که بیشتر تکان میخورند، موج می‌زنند تا رفتار بدنی بازیکنان بهتر به نمایش بگذارد و این فناوری در زمان های جشن های بعد از گل و نماهای نزدیک به زیبای خود نمایی می کند و بسیار به دنیای واقعی فوتبال نزیک است.

Screenshot 2023-07-14 192721.png

Screenshot 2023-07-14 193041.png

Screenshot 2023-07-14 151436.png

توضیحاتی درباره «HyperMotionV» و «Frames Captured»

Gameplay Deep Dive HyperMotionV

Gameplay Deep Dive Attacking

Gameplay Deep Dive Defending

Career Deep Dive Total Management System PART1

Advanced Defending Information

Screenshot 2023-07-19 130512.png

Gameplay Deep Dive PlayStyles PART1 and PART2

PlayStyles Instructions Part 1

SLIDER In EA FC 24​

این پست به طور دائم به روز رسانی خواهد شد.​

آخرین ویرایش:

Seyyedmasoud

کاربر سایت
Oct 3, 2021
41
نکته کنکوری:اگه امسال با دفاع جدید مشکل دارید،برعکس پارسال که توصیه میشد موقع تک به تک جاکی کنید امسال باید اسپید جاکی کنید و سر فرصت ضربدر رو بزنید.
وقتی داریم می ریم تو پا حریف باید ضربدر رو نگهداریم ؟

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,942
دیروز 5 دست با یکی از دوستان بازی کردیم
تو 5 تا بازی 8 تا گل از کرنر زد از یه نقطه به یه شکل :| حالم بهم خورد از این بازیی
حداقل بعد 7 تا گل باید دستت میومد داره چی کار میکنه :D
یا دروازبان میکشیدی جلو یا یکی از بازیکنهات رو میذاشتی جایی که داره توپ رو میفرسته.

نمیگم بازی از این جور باگها و گلیچ ها و مسخره بازیها نداره ولی برای همه اش هم راهکاری برای مقابله داره.فقط باید یاد بگیرید.

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,768
نام
امین

توضیحاتی در رابطه با Advanced Defending​

در نسخه FC 24 ویژگی جدیدی به نام advanced defending معرفی شده که یک مکانیزم دفاعی جدید برای دفاع کردن هستش و پرسش های بسیاری به وجود اومده که آیا استفاده از مکانیزم دفاعی جدید advanced defending کاربردی تر هستش و یا مکانیزم دفاعی tactical defending که سال هاست داریم ازش استفاده می کنیم ؟

اول توضیحی در رابطه با نحوه کاربرد استفاده از advanced defending که به چه صورت هستش ؟
Advance Defending یک ویژگی جدید است که چیدمان دکمه های دفاع را تغییر می دهد. هدف این است که به بازیکنان این امکان را داده شود که چه اقدام دفاعی را انجام دهند و آزادی عمل بیشتری در زمان دفاع کردن در اختیار شما قرار گرفته باشد.​
  • X || A برای درخواست چالش درگیری های شانه به شانه ( تنه به تنه ) یا Seal Out را فشار دهید.​
  • O || B برای درخواست Stand Tackle را فشار دهید.​

با توجه به توضیحی که داده شد اگر از Advance Defending استفاده کنید، آزادی و حق انتخاب بیشتری در نحوه دفاع کردن در مقابل بازیکنان حریف دارید. شاید با نگاه اول با خودتون بگید استفاده از advanced defending که فقط باعث میشه آزادی عمل ظاهری در نوع دفاع کردن ما به وجود اومده باشه و آن چنان در هسته گیم پلی دفاعی بازی کارایی چندانی نداشته باشه !

ویدیو هایی که برای دوستان میذارم امیدوارم بتونم پاسخ این پرسش رو به دست بیارید و سر آخر این خودتون هستید که انتخاب می کنید چه نوع مکانیزم دفاعی برای شما کاربردی تر هستش و در این مقاله من توضیحات رو به شما میدم و تصمیم نهایی با خود شما.

استفاده از Advance Defending فقط به استفاده ظاهری دکمه X برای دفاع کردن تنه به تنه و دکمه مربع برای پا انداختن ( Stand Tackle ) ختم نمیشه و تغییراتی بنیادی تری در این رابطه به وجود اومده، به خصوص زمانی که قصد دارید از دکمه X برای دفاع تنه به تنه/شانه به شانه استفاده کنید که البته استفاده از X فقط دفاع تنه به تنه رو در بر نمیگیره، بلکه وسیع تر هستش و با ویدیو هایی که برای دوستان میذارم میتونید پی به این موضوع ببرید.

advanced defending نسبت به tactical defending داره اینه کم تر Manual هستش، منظور اینه که وقتی دارید از advanced defending استفاده می کنید با زدن دکمه X خود دفاع شما با توجه به هوش و توانایی های دفاعیش توپ گیری مورد نظر رو انجام میده و اصولا در هنگام استفاده از advanced defending توانایی دفاع ها بهتر و واضح تر به چشم میاد و این جاست که ویژگی های دفاعی پلی استایل مزید بر علت شده و مهارت های دفاعی بازیکنان نسبت به tactical defending کاربردی تر و کارامد تر دیده میشه.

شما وقتی هنگام دفاع کردن هستید و بازیکن حریف در مقابل شما هستش، با توجه به فاصله و زاویه ای که مقابل بازیکن حریف دارید وقتی از دکمه X استفاده کنید، هسته دفاعی بازی برای شما بهترین حالت دفاعی رو برای شما به وجود میاره که انیمیشن های مخصوصی برای این کار در نظر گرفته شده که بسیاری از انیمیشن ها رو در هنگام استفاده از tactical defending مشاهده نمی کنید و ویژگی های جدید دفاعی رو نمیتونید ازشون بهره ببرید.
  • به طور مثال در این ویدیوی پایین که مشاهده می کنید، وقتی کنترل موسیالا دستم بود وقتی تریگر سرعت رو نگه داشته بودم و اقدام به زدن دکمه X کردم، موسیالا با فشار شدید اقدام به تنه زدن به بازیکن حریف میکنه. همون طور که گفتم نسبت به فاصله، زاویه و شرایط بدنی بازیکن شما شاهد انواع و اقسام توپ گیری ها خواهید شد که در ویدیو های بعدی میتونید مثال های سر راست تری رو مشاهده کنید و متوجه بشین.​
View attachment Film - PROJECT - 2023_10_20_12_35_20_ - Segment1(00_00_00.000-00_00_08.675).mp4
  • دو مثال دیگه که در هنگام دویدن دکمه X رو فشار دادم و بازیکن من با تنه زدن توپ رو از حریف میگیره و اگر کار باهاش رو یاد بگیرید دفاع کردن برای شما راحت تر و کاربردی تر میشه نسبت به tactical defending​
View attachment Film - PROJECT - 2023_10_20_12_35_20_ - Segment2(00_00_08.692-00_00_19.069).mp4

View attachment Film - PROJECT - 2023_10_20_12_35_20_ - Segment3(00_00_19.085-00_00_26.559).mp4
  • این ها مثال های دیگه از نوع متفاوت توپ گیری با دکمه X هستن و همون طور که مشاهده می کنید بازیکن تیم من به نام Jonathan Tah که دفاعی تنومد هستش، وقتی دکمه X رو فشار دادم، خودش توپ گیری شیلد مانندی انجام میده، یعنی با شیلد کردن و سد راه حریف با استفاده از قدرت بدنی بالایی که داره توپ رو از بازیکن حریف میگیره.​
View attachment Film - PROJECT - 2023_10_20_12_35_20_ - Segment4(00_00_26.559-00_00_34.617).mp4
  • همین طور یه نوع دیگه از توپ گیری با X که نیکولاس زوله با استفاده از قدرت بدنیش، تنه زدن و به صورت شیلد توپ رو از بازیکن حریف میگیره.​
View attachment Film - PROJECT - 2023_10_20_12_35_20_ - Segment8(00_01_05.131-00_01_13.540).mp4
  • مثال دیگر از توپ گیری با دکمه X که همون طور مشاهده می کنید نوع توپ گیری در هنگام نبرد های فیزیکی هستش که بین دو بازیکن صورت میگیره. در این لحظات شما به صورت مداوم و مکرر اقدام به زدن دکمه X می کنید و بازیکن شما با تنه زدن، دست انداختن مداوم قصد داره تعادل بازیکن حریف رو به هم بزنه تا نتونه کنترل مناسبی رو توپ داشته باشه و مشاهده می کنید که بازیکن حریف با فشار مداومی که از سوی من بهش وارد شده، در نهایت توپ رو از دست میده.​
View attachment Film - PROJECT - 2023_10_20_12_35_20_ - Segment6(00_00_41.558-00_00_56.656).mp4
  • و این ویدیو هم دقیقا مثل همون شکل توپ گیری اقدام مداوم و مکرر دکمه X می کنید و کیمیچ با سماجت روی بازیکن فشار میاره و با پا توپ رو بیرون میزنه. این پا انداختن هم خود این بازیکن انجام میده و همون طور که گفتم دکمه X در advanced defending کاربردی هستش و باید ازش خیلی استفاده کنید.​
View attachment Film - PROJECT - 2023_10_20_12_35_20_ - Segment7(00_00_56.673-00_01_05.115).mp4
  • مثال پایانی که ویدیوش رو برای شما میذارم مربوط میشه به فشار آوردن حریف در هنگامی که پشت بازیکن هستید و دوست دارید بهش فشار وارد کنید، همون طور که در ویدیو مشاهده می کنید، رودیگر وقتی پشت بازیکن هستش، من به صورت مداوم اقدام به زدن دکمه X میکنم و رودیگر با دستان خودش بازیکن حریف رو شارژ میکنه.​
View attachment Film - PROJECT - 2023_10_20_12_35_20_ - Segment9(00_01_13.556-00_01_24.067).mp4

در نهایت باید گفته بشه اگر بتونید کار با advanced defending رو یاد بگیرید میتونه نسبت به استفاده از tactical defending کارایی بسیار بهتری از خودش نشون بده، شاهد تنوع بیشتری در بخش توپ گیری می شید، انیمیشن های بیشتری رو مشاهده می کنید و دفاع کردن براتون راحت تر و بهتر میشه و استفاده از دکمه مربع هم به جای خودش باقیه و در این بخش شبیه به tactical defending هستش، ولی حس می کنم وقتی از دکمه مربع در advanced defending استفاده می کنم، انیمیشن های پا انداختن متنوع تر و بیشتری نسبت به tactical defending رو میبینیم.

ویدیو هایی که برای شما گذاشته شد، بخشی از نمونه مثال ها بوده و شما در طور جریان بازی شاهد حرکات متنوع تر و انیمیشن های متنوع تری در زمان دفاع کردن خواهید بود. فقط شاید اشکالی که در حال حاضر به advanced defending بگیرم این هستش که در جاهایی وقتی با دکمه X به حریف فشار وارد می کنید، خطا هایی صورت میگیره بر روی بازیکن حریف که داور ازش چشم پوشی میکنه و مشکلاتی در این زمینه به هر حال دیده میشه.

آخرین ویرایش:

Seyyedmasoud

کاربر سایت
Oct 3, 2021
41

توضیحاتی در رابطه با Advanced Defending​

در نسخه FC 24 ویژگی جدیدی به نام advanced defending معرفی شده که یک مکانیزم دفاعی جدید برای دفاع کردن هستش و پرسش های بسیاری به وجود اومده که آیا استفاده از مکانیزم دفاعی جدید advanced defending کاربردی تر هستش و یا مکانیزم دفاعی tactical defending که سال هاست داریم ازش استفاده می کنیم ؟

اول توضیحی در رابطه با نحوه کاربرد استفاده از advanced defending که به چه صورت هستش ؟

با توجه به توضیحی که داده شد اگر از Advance Defending استفاده کنید، آزادی و حق انتخاب بیشتری در نحوه دفاع کردن در مقابل بازیکنان حریف دارید. شاید با نگاه اول با خودتون بگید استفاده از advanced defending که فقط باعث میشه آزادی عمل ظاهری در نوع دفاع کردن ما به وجود اومده باشه و آن چنان در هسته گیم پلی دفاعی بازی کارایی چندانی نداشته باشه !

ویدیو هایی که برای دوستان میذارم امیدوارم بتونم پاسخ این پرسش رو به دست بیارید و سر آخر این خودتون هستید که انتخاب می کنید چه نوع مکانیزم دفاعی برای شما کاربردی تر هستش و در این مقاله من توضیحات رو به شما میدم و تصمیم نهایی با خود شما.

استفاده از Advance Defending فقط به استفاده ظاهری دکمه X برای دفاع کردن تنه به تنه و دکمه مربع برای پا انداختن ( Stand Tackle ) ختم نمیشه و تغییراتی بنیادی تری در این رابطه به وجود اومده، به خصوص زمانی که قصد دارید از دکمه X برای دفاع تنه به تنه/شانه به شانه استفاده کنید که البته استفاده از X فقط دفاع تنه به تنه رو در بر نمیگیره، بلکه وسیع تر هستش و با ویدیو هایی که برای دوستان میذارم میتونید پی به این موضوع ببرید.

advanced defending نسبت به tactical defending داره اینه کم تر Manual هستش، منظور اینه که وقتی دارید از advanced defending استفاده می کنید با زدن دکمه X خود دفاع شما با توجه به هوش و توانایی های دفاعیش توپ گیری مورد نظر رو انجام میده و اصولا در هنگام استفاده از advanced defending توانایی دفاع ها بهتر و واضح تر به چشم میاد و این جاست که ویژگی های دفاعی پلی استایل مزید بر علت شده و مهارت های دفاعی بازیکنان نسبت به tactical defending کاربردی تر و کارامد تر دیده میشه.

شما وقتی هنگام دفاع کردن هستید و بازیکن حریف در مقابل شما هستش، با توجه به فاصله و زاویه ای که مقابل بازیکن حریف دارید وقتی از دکمه X استفاده کنید، هسته دفاعی بازی برای شما بهترین حالت دفاعی رو برای شما به وجود میاره که انیمیشن های مخصوصی برای این کار در نظر گرفته شده که بسیاری از انیمیشن ها رو در هنگام استفاده از tactical defending مشاهده نمی کنید و ویژگی های جدید دفاعی رو نمیتونید ازشون بهره ببرید.
  • به طور مثال در این ویدیوی پایین که مشاهده می کنید، وقتی کنترل موسیالا دستم بود وقتی تریگر سرعت رو نگه داشته بودم و اقدام به زدن دکمه X کردم، موسیالا با فشار شدید اقدام به تنه زدن به بازیکن حریف میکنه. همون طور که گفتم نسبت به فاصله، زاویه و شرایط بدنی بازیکن شما شاهد انواع و اقسام توپ گیری ها خواهید شد که در ویدیو های بعدی میتونید مثال های سر راست تری رو مشاهده کنید و متوجه بشین.​
View attachment 315561
  • دو مثال دیگه که در هنگام دویدن دکمه X رو فشار دادم و بازیکن من با تنه زدن توپ رو از حریف میگیره و اگر کار باهاش رو یاد بگیرید دفاع کردن برای شما راحت تر و کاربردی تر میشه نسبت به tactical defending​
View attachment 315562

View attachment 315563
  • این ها مثال های دیگه از نوع متفاوت توپ گیری با دکمه X هستن و همون طور که مشاهده می کنید بازیکن تیم من به نام Jonathan Tah که دفاعی تنومد هستش، وقتی دکمه X رو فشار دادم، خودش توپ پیری شیلد مانندی انجام میده، یعنی با شیلد کردن و سد راه حریف با استفاده از قدرت بدنی بالایی که داره توپ رو از بازیکن حریف میگیره.​
View attachment 315564
  • همین طور یه نوع دیگه از توپ گیری با X که نیکولاس زوله با استفاده از قدرت بدنیش، تنه زدن و به صورت شیلد توپ رو از بازیکن حریف میگیره.​
View attachment 315565
  • مثال دیگر از توپ گیری با دکمه X که همون طور مشاهده می کنید نوع توپ گیری در هنگام نبرد های فیزیکی هستش که بین دو بازیکن صورت میگیره. در این لحظات شما به صورت مداوم و مکرر اقدام به زدن دکمه X می کنید و بازیکن شما با تنه زدن، دست انداختن مداوم قصد داره تعادل بازیکن حریف رو به هم بزنه تا نتونه کنترل مناسبی رو توپ داشته باشه و مشاهده می کنید که بازیکن حریف با فشار مداومی که از سوی من بهش وارد شده، در نهایت توپ رو از دست میده.​
View attachment 315566
  • و این ویدیو هم دقیقا مثل همون شکل توپ گیری اقدام مداوم و مکرر دکمه X می کنید و کیمیچ با سماجت روی بازیکن فشار میاره و با پا توپ رو بیرون میزنه. این پا انداختن هم خود این بازیکن انجام میده و همون طور که گفتم دکمه X در advanced defending کاربردی هستش و باید ازش خیلی استفاده کنید.​
View attachment 315567
  • مثال پایانی که ویدیوش رو برای شما میذارم مربوط میشه به فشار آوردن حریف در هنگامی که پشت بازیکن هستید و دوست دارید بهش فشار وارد کنید، همون طور که در ویدیو مشاهده می کنید، رودیگر وقتی پشت بازیکن هستش، من به صورت مداوم اقدام به زدن دکمه X میکنم و رودیگر با دستان خودش بازیکن حریف رو شارژ میکنه.​
View attachment 315568

در نهایت باید گفته بشه اگر بتونید کار با advanced defending رو یاد بگیرید میتونه نسبت به استفاده از tactical defending کارایی بسیار بهتری از خودش نشون بده، شاهد تنوع بیشتری در بخش توپ گیری می شید، انیمیشن های بیشتری رو مشاهده می کنید و دفاع کردن براتون راحت تر و بهتر میشه و استفاده از دکمه مربع هم به جای خودش باقیه و در این بخش شبیه به tactical defending هستش، ولی حس می کنم وقتی از دکمه مربع در advanced defending استفاده می کنم، انیمیشن های پا انداختن متنوع تر و بیشتری نسبت به tactical defending رو میبینیم.

ویدیو هایی که برای شما گذاشته شد، بخشی از نمونه مثال ها بوده و شما در طور جریان بازی شاهد حرکات متنوع تر و انیمیشن های متنوع تری در زمان دفاع کردن خواهید بود. فقط شاید اشکالی که در حال حاضر به advanced defending بگیرم این هستش که در جاهایی وقتی با دکمه X به حریف فشار وارد می کنید، خطا هایی صورت میگیره بر روی بازیکن حریف که داور ازش چشم پوشی میکنه و مشکلاتی در این زمینه به هر حال دیده میشه.

باید ضربدر رو نگه داریم یا اینکه فقط ضربه بزنیم ؟

Los Galacticos

💥Hala Madrid💥
Gold User
Feb 4, 2020
1,162
یه باگ خیلی مسخره و ناجور توی بازی کشف شده که طرف با یه حرکت نمایشی به اسم Callf Dribble توپ رو میچسبونه پشت پاهاش و همینطوری میدوعه تا با توپ بره تو گل :D EA گفته از این موضوع خبر داریم و تا زمانی که این نقص برطرف نشه هرکسی با این باگ به حریفش گل بزنه از سرورها بن میشه :D

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,942
یه باگ خیلی مسخره و ناجور توی بازی کشف شده که طرف با یه حرکت نمایشی به اسم Callf Dribble توپ رو میچسبونه پشت پاهاش و همینطوری میدوعه تا با توپ بره تو گل :D EA گفته از این موضوع خبر داریم و تا زمانی که این نقص برطرف نشه هرکسی با این باگ به حریفش گل بزنه از سرورها بن میشه :D
خیلی مسخره بود :D
البته آموزشش رو دیدم ولی اجراش سخت بود.چندتا اسکیل باید همزمان بزنی.به نظرم هرکس بتونه اون همه اسکیل بزنه حلالشه این باگ;))

• Smile
  • Like
Reactions: omiid72 and milad3d

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,942
سلام
دوستان من واقعا نمیتونم دفاع کنم تو دویژن 7 راحت 5 تا گل میخورم دیوانه شدم دیگه باید چکار کنم ؟
امسال دفاع کردن کلا سخت تر شده.حتی روی تاکتیکال...اگه هم رو advanced بازی میکنی که باز سختتره.حالا این وسط پینگ و اینترنت ما هم کار رو بدتر میکنه ;))

ولی باید تمرین کنی.1-2 ماه بیخیال نتایج بشو و در صورت باخت خیلی ناراحت نشو تا به مرور دستت بیاد.
مثلا چیزایی که من امسال فهمیدم اولیش اینه که زیاد تو پای حریف نرو،بذار اون بیاد.تمام مدت سعی کن نظم دفاعت بهم نریزه.اگه توجه کنی امسال همه دارن تو سر توپ میزنن یا همش میچرخن چون دفاع ها خیلی راحت جا میمونن.

یه چیزی که امسال خیلی مهم شده سوئیچ کردن بازیکنهات هست.شاید فکر کنی خب L1 میزنم سوئیچ میشه دیگه ولی واقعا اینطوری نیست.سوئیچ L1 اکثر مواقع گیج میزنه یا یه لحظه بازیکنت استپ میشه.سعی کن تمام مدت با آنالوگ سوئیچ کنی و بازیخونی کنی.
حالا این بازیخونی مثالش اینه که اکثرا از گوشه حمله میکنن،بعد برای اینکار هم معمولا با بازیکنشون یک و دو میکنن.حالا اینجا میتونی با R1 یکی رو بفرستی سمت اون که توپ دستشه و خودت بری اون یاری رو که احتمال میدی بهش پاس بده رو کاور کنی.اینطوری راه طرفو میبندی و یا مجبوره پاس عقب بده یا بخواد دریبل بزنه که تو موقع مناسب باز سوئیچ میکنی به یار نزدیکتر و توپ رو میگیری.

اگه به هر دلیلی نتونستی توپ رو بگیری و طرف اومد داخل محوطه و خواست کات بک کنه،خودت برو تو پاش(ولی دریبل نخور)و دوبار R1 رو هم همزمان بزن و بگیر تا دو نفر هم بفرسته رو بازیکنهای خالیش که نتونه کات بک کنه.

یه تکنیک هم پارسال یاد گرفتم و امسال هم جواب میده اینه که موقع دفاع یک به یک برای اینکه دریبل نخوری اول L2 رو بگیری و همزمان R2 رو ضربه بزن(این کشف یکی از یوتیوبرهای معروف بود)اینطوری یه چیزی بین جاکی و اسپید جاکی میشه ولی فقط اون لحظه آخر و یک به یک شدن باید انجام بدی.

اینا نمونه های کاربردی از دفاع کردن هستن و باید تمرین کنی که موقع خطر زود هول نشی و چشم بسته نری تو پای حریف.

آخرین ویرایش:

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,202
نام
نیما
آقا بخدا دفاع کردن خیلی راحت شده :D بیسیک های دفاع رو بلد نیستید سختتونه
سال پیش واسه من خدایی 300 ساعت طول کشید تا تکتیکال و کل دفاع رو یاد بگیرم امسال ادونس رو در حد 20-30 ساعت یاد گرفتم
الان دیویژن 2 ام مچ ها سختن ولی دفاع ها اوکیه همه مچ هام 1-0 2-1 اینجوریا تموم میشه
ادونس با اختلاف کیلومتری دفاع رو راحت تر کرده هرکی میگه سخته اسکیل ایشو داره و بیسیک دفاع رو بلد نیست
بیسیک دفاع خلاصه میشه تو پرس ، پرس جاکی ، اسپید جاکی و تایمینگ و پرس 2 نفره یا پرس تیمی تا وقتی اینارو یاد نگرفتید متاسفانه 10 تا گل میخورید
امسال بخاطر دریبلینگ جدید جاکی معمولی خوب نیست باید دفاع ها پلی استایل Jockey داشته باشن و اسپید جاکی بکنید (R2+L2) و Width روی 71 باشه که خود بازیکنا اتو پرس و اتو دیفنس انجام بدن و همینطور خط دفاعی اصلا نباید اورلپ بشن اگر دفاع وسط چپ بیاد راست بخاطر هوش مصنوعی دفاع راست میره چپ رو نگه داره و اون سر میدون اتوبان همت میشه
سر کات بک واقعا متای بشدت مزخرف و رو مخیه که عملا گند زده به بازی، سال های پیش هم بود ولی نه به این شدت، سر اتو پرس از وسط نمیشه تیکی تاکا کرد مجبوری از وینگ بری

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر