Escape From Tarkov | PC

https___forum.bazicenter.com_attachments_1617108872395-png.200145_.jpg

عنوان Escape from Tarkov یک بازی FPS-MMO می باشد که داستان محور است و دارای المان های Hardcore نیز می باشد که بر خلاف بسیاری از بازی های امروزی کار را برای پلیر ها راحت نمی کند.

داستان بازی از آن جایی شروع می شود که ماموران حکومتی شهر Tarkov روسیه را بنا به دلایلی قرنطینه می کنند و حالا این شهر به میدان جنگی میان ارتش های خصوصی و مزدوران شده است.
بازی المان های شوتر و RPG را با هم ادغام کرده و از سیستم Loot و Inventory بسیار جذابی بهره می برد.

تا به حال اطلاعات چندانی از بازی در دسترس نیست، اما 3 تریلر از بازی منتشر شده که در زیر قرار گرفته اند. همچنین بتا بازی در زمان نا معلومی از 2016 شروع می شود که می توانید از سایت اصلی بازی برای آن ثبت نام کنید.

Escape From Tarkov

Last edited by a moderator:

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,734
نام
رضا.آ
مثل اینکه تارکوف بعد از مدتها بلاخره بخش co-op آفلاین رو اضافه کرده !
منتها فقط برای کسانی که نسخه EOG را دارن در دسترس عه ! :D:D:D:|=))
وقتش عه برگردم به بازی :D
تارکوف بهترین بازی قرن :))

• Smile
Reactions: GameMasterr

matinvaloo

کاربر سایت
Feb 4, 2015
64
سلام دوستان گرامی میخوام بازیو تهیه کنم ، cycle frontier بازی کردم خیلی با این سبک حال کردم ولی همه میگن tarkov یه سرو گردن بالاتره
لطفا یه توضیحی درباره گیم بدین و اینکه واقعا ارزش خرید داره؟
و اینکه نسخه روسیه بخرم مشکل داره؟ نیاز به قند شکن هست؟
و اینکه کدام نسخه ارزش خرید بیشتری داره

ZEN 2

کاربر سایت
Dec 8, 2009
871
سلام دوستان گرامی میخوام بازیو تهیه کنم ، cycle frontier بازی کردم خیلی با این سبک حال کردم ولی همه میگن tarkov یه سرو گردن بالاتره
لطفا یه توضیحی درباره گیم بدین و اینکه واقعا ارزش خرید داره؟
و اینکه نسخه روسیه بخرم مشکل داره؟ نیاز به قند شکن هست؟
و اینکه کدام نسخه ارزش خرید بیشتری داره
سلام

بازی cf رو بازی نکردم ولی گمانم استریم ازش دیدم و اگه اشتباه نکنم عنوان سریعی هست و شبیه ساز نیست و کلا قابل مقایسه نیستن.

در مقابل تارکوو سختی خودش رو داره ولی جدا از سختی خود بازی, پلی استایل بازی کنان سر درده و اینکه بازی به هیچ عنوان رقابتی (comp) حساب نمیشه. که من با این مورد نتونستم کنار بیام. همچنان یه عده کمپ میکنن یک نقطه و منتظرم میمونن دقیقه ها طولانی و طبیعتا بخاطر اینکه صدا پای شما رو قبل از شما میگیرن (کمپ) همون اول کار از شما جلوتر هستند.

یعنی شما داخل مپی مثل woods همیشه این حس رو میکنید که یک نفر داره شما رو دید میزنه و این حس ازار دهنده هست.

ولی به شخصه من بخاطر دو موضوع دیگه بازی نمیکنم. اول اینکه بیشتر بازیهای رقابتی رو دوست دارم که بعضی از اسکیل ها رو قطعا میخواد و تقویت میکنه .دوم اینکه از لحاظ بصری و راندمان تارکوو یک افتضاح به تمام معنا هست و فشار خوبی به سخت افزار و مخصوصا cpu میاره که بخاطر موتور از رده خارج یونیتی هست.

یک مثال میزنم البته این مثال در مورد دو سبک و دو عنوان کاملا متفاوت هست .مثلا تو عنوانی مثل apex خیلی اتفاق میوفته که پلیری که اسکیل بالایی داره با هلث بار خیلی کم تونسته انمی رو دان کنه که شیلدش نزدیک به فول هست.یعنی بازی بخاطر رقابتی بودنش این امکان رو به بازیکن میده تا با بدترین اوضاع هم بتونه وین بگیره . منتها تو تارکوو همچین بحثی نیست .شما تازه اومدید تو تارکوو و با فردی میوفتید که لول 40 به بالا هست یه slick تنشه و یه altyn کلشه با فیس شیلد و از بخت بد داخل خشابشم bp .شما هم با در بهترین حالت با تیر ps و مبهوت جو اولیه تارکوو.حالا بفرمایید فایت. که برخورد یک تا دو عدد bp با شما کافیه :D

تارکوو در قالب تارکوو ,رقیبی نداره و تجربه منحصر به فردیه.صحبتهایی که بالا کردم به این معنا نیست که هیچوقت یه لول پایین نمیتونه یه لول بالا رو بکشه .منتها استراتژی و صبر خیلی بالایی میخواد که از حوصله من خارج بود فعلا! تارکوو هم از اول بازی شما رو در چرخه ای قرار میده که صبر رو بهتون به صورت تحمیلی یاد میده .از مچ میکینگ بازی و فایت های بازی تا چیدن استش این موضوع رو میتونید ببینید.

matinvaloo

کاربر سایت
Feb 4, 2015
64
سلام

بازی cf رو بازی نکردم ولی گمانم استریم ازش دیدم و اگه اشتباه نکنم عنوان سریعی هست و شبیه ساز نیست و کلا قابل مقایسه نیستن.

در مقابل تارکوو سختی خودش رو داره ولی جدا از سختی خود بازی, پلی استایل بازی کنان سر درده و اینکه بازی به هیچ عنوان رقابتی (comp) حساب نمیشه. که من با این مورد نتونستم کنار بیام. همچنان یه عده کمپ میکنن یک نقطه و منتظرم میمونن دقیقه ها طولانی و طبیعتا بخاطر اینکه صدا پای شما رو قبل از شما میگیرن (کمپ) همون اول کار از شما جلوتر هستند.

یعنی شما داخل مپی مثل woods همیشه این حس رو میکنید که یک نفر داره شما رو دید میزنه و این حس ازار دهنده هست.

ولی به شخصه من بخاطر دو موضوع دیگه بازی نمیکنم. اول اینکه بیشتر بازیهای رقابتی رو دوست دارم که بعضی از اسکیل ها رو قطعا میخواد و تقویت میکنه .دوم اینکه از لحاظ بصری و راندمان تارکوو یک افتضاح به تمام معنا هست و فشار خوبی به سخت افزار و مخصوصا cpu میاره که بخاطر موتور از رده خارج یونیتی هست.

یک مثال میزنم البته این مثال در مورد دو سبک و دو عنوان کاملا متفاوت هست .مثلا تو عنوانی مثل apex خیلی اتفاق میوفته که پلیری که اسکیل بالایی داره با هلث بار خیلی کم تونسته انمی رو دان کنه که شیلدش نزدیک به فول هست.یعنی بازی بخاطر رقابتی بودنش این امکان رو به بازیکن میده تا با بدترین اوضاع هم بتونه وین بگیره . منتها تو تارکوو همچین بحثی نیست .شما تازه اومدید تو تارکوو و با فردی میوفتید که لول 40 به بالا هست یه slick تنشه و یه altyn کلشه با فیس شیلد و از بخت بد داخل خشابشم bp .شما هم با در بهترین حالت با تیر ps و مبهوت جو اولیه تارکوو.حالا بفرمایید فایت. که برخورد یک تا دو عدد bp با شما کافیه :D

تارکوو در قالب تارکوو ,رقیبی نداره و تجربه منحصر به فردیه.صحبتهایی که بالا کردم به این معنا نیست که هیچوقت یه لول پایین نمیتونه یه لول بالا رو بکشه .منتها استراتژی و صبر خیلی بالایی میخواد که از حوصله من خارج بود فعلا! تارکوو هم از اول بازی شما رو در چرخه ای قرار میده که صبر رو بهتون به صورت تحمیلی یاد میده .از مچ میکینگ بازی و فایت های بازی تا چیدن استش این موضوع رو میتونید ببینید.
ممنون از پاسختون
من هفته پیش بازی رو گرفتم ، چیزی که شما میفرمایید کاملا درسته

از اونجایی که رو یه سری بازی ها مثل dota 2 ،wow قفل کردم و هیچ بازی دیگه ای بهم حال نمیده و سریع حوصلم سر میره ولی تجربه تارکو فوق العاده بود ، اون استرسی که توی raid دارم هیچ جا تجربه نکردم و خب گیم پلی جدیدی هم هست برام تا حالا این سطح از واقعی بودن رو تجربه نکردم برام جالبه ، بازی به نظرم برای شروع فوق العاده سخته من تازه کلی ویدیو یوتوب دیدم ولی برای شروع بازی همینجوری ولت میکنه تو مپ میگه زنده بمون ، خلاصه یکی دو روز اول chrome باز کرده بودم مپ اکسترکت کاستوم گذاشته بودم جلوم هی alt tab میکردم نقشه خوانی میکردم ببینم الان کجا ام ، کجا باید اکسترکت کنم :D

درباره حرفی که گفتید ملت تا صدا پا میشنون کمپ میکنن اون دقیقا خوده خودمم :D من تا صدا پا میشنوم اول که همونجا خودمو خیس میکنم بعد سریع همونجا لنگارو هوا میکنم و لنگر میندازم ، خط میگیرم تا بیاد :D ولی خب توی یوتوب کسایی رو میبینم که خیلی تهاجمی بازی میکنن و میرن تو دل دشمن و موفق هم میشن ، در رابطه با اینکه ممکنه لول بالا به پستت بخوره تجربه شو دارم یه بار توی کاستوم طرف تو صورتم بود با mp155 شاتگان فکر کنم 7 8 تا تیر تو سر و صورتش مالیدم هیچیش نشد برگشت یه پخ کرد ریغ رحمت سر کشیدم :D

از نظر پرفورمنس هم بازی خیلی ضعیفه من rx 6700 xt و i5 12400 دارم ولی fps خیلی پایینی میده و مجبورم تنظیمات پایین بزارم ، لودینگ ها طولانیه ، بعضی موقع ها لانچر بازی باگ میخوره تو نمیره ، بعضی موقع ها توی بازی ارور میده
اما در کل از خریدم راضی هستم به نظرم تجربه خیلی جالبی هست مخصوصا منی که جدیدا هیچ گیمی بهم نمیسازه و به دوستان هم پیشنهاد میدم اگر از بازی های سبک battlefield و cod و cs go و بتل رویال خسته شدید قطعا این بازی میتونه تا مدت ها سرگرمتون بکنه

آیدی دیسکوردم matinvaloo#0113 اگر دنبال یه طعمه برای دشمن بودید:D

Seyed

کاربر سایت
Feb 12, 2007
63
سلام دوستان اخیرا با مشکلات اینترنت من نمی تونم به سرورها وصل بشم (لاگین میشه ولی به رید وصل نمیشه و ارور میده) شما وضعیت مشابهی دارید؟

ZEN 2

کاربر سایت
Dec 8, 2009
871
سلام دوستان اخیرا با مشکلات اینترنت من نمی تونم به سرورها وصل بشم (لاگین میشه ولی به رید وصل نمیشه و ارور میده) شما وضعیت مشابهی دارید؟
سلام دوستان وضعیت سرورای بازی چطوره در حال حاظر بعد الان این بازیو پیشنهاد میدین؟؟

اگر شاتل هستید راحت وصل میشه. (حداقل برای ما که اینطوره)

الان اتفاقا چون اوایل وایپ هست کلا شلوغه و پلیر زیاد داره.

در مورد پیشنهاد این بازی هم کاملا بستگی به شخص خود شما داره. اینکه بگید چه نوع گیم هایی رو دوست دارید و ...

منتها هیجان و لذت کیل و لوتینگی که تو این بازی دیدم تو هیچ بازی دیگه ای که من تجربه کردم ندیدم و میتونم بگم حتی نمیتونن نزدیک این بازی بشن! با اینکه کلی از بازی میتونم ایراد بگیرم مخصوصا از لحاظ فنی اما حقیقت حقیقته.

• Like
Reactions: Arash-S212

mohamad1371

کاربر سایت
Jun 10, 2022
143
اگر شاتل هستید راحت وصل میشه. (حداقل برای ما که اینطوره)

الان اتفاقا چون اوایل وایپ هست کلا شلوغه و پلیر زیاد داره.

در مورد پیشنهاد این بازی هم کاملا بستگی به شخص خود شما داره. اینکه بگید چه نوع گیم هایی رو دوست دارید و ...

منتها هیجان و لذت کیل و لوتینگی که تو این بازی دیدم تو هیچ بازی دیگه ای که من تجربه کردم ندیدم و میتونم بگم حتی نمیتونن نزدیک این بازی بشن! با اینکه کلی از بازی میتونم ایراد بگیرم مخصوصا از لحاظ فنی اما حقیقت حقیقته.
منم تو یوتوب میدیدم عاشقش شدم الان کالاف بازی میکنم ولی خسته شدم ازش عمق کافی نداره

• Like

ZEN 2

کاربر سایت
Dec 8, 2009
871
منم تو یوتوب میدیدم عاشقش شدم الان کالاف بازی میکنم ولی خسته شدم ازش عمق کافی نداره
اگه مساله عمق رو وسط اوردی احتمال قوی سنت بالاست :D

این حس رو من تقریبا الان به همه بازی هایی که تا الان کردم دارم منتها میگم تارکوو قطعا حس دیگه ای میده . تو همین فروم منتقدین زیادی هم داره خودم هم یکیش هستم منتها تارکوو یه حس نابی داره .

در اخر اگه صبر و حوصله و تحمل و تایم مناسبی داری قطعا بگیرش .

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
2,534
Escape From Tarkov عمق کافی داره ولی به هیچ عنوان نباید گول تریلر ها و مکانیک های سطحی بازی رو خورد و به عنوان بازی واقع گرایانه بهش نگاه کرد. اگر حوصله بازی ای که توش به ستون فقرات یکی 10 تا تیر میزنی بعد طرف برمیگرده با 2 تا تیر نابودت میکنه رو نداری اصلا نباید سراغش بری چون بسته به تایم بازی کردنت ممکنه خیلی به این جور موقعیت ها بر بخوری واسه اینکه سیستم مهمات و جلیقه های ضد گلوله بازی خیلی تخیلی هستن و تا به لول 15-20 برسی نصف سلاح هات در برابر پلیر هایی که جلیقه ضد گلوله درست و حسابی دارن در حد تفنگ آب پاش دمیج میدن

mohamad1371

کاربر سایت
Jun 10, 2022
143
اگه مساله عمق رو وسط اوردی احتمال قوی سنت بالاست :D

این حس رو من تقریبا الان به همه بازی هایی که تا الان کردم دارم منتها میگم تارکوو قطعا حس دیگه ای میده . تو همین فروم منتقدین زیادی هم داره خودم هم یکیش هستم منتها تارکوو یه حس نابی داره .

در اخر اگه صبر و حوصله و تحمل و تایم مناسبی داری قطعا بگیرش .
آقا زدی تو خال ۳۲ سالمه بازی پر پیمون میخام برای خریدش اروپا بگیرم یا روسیه و سایتی مد نظر شما هست؟؟؟

• Like

mohamad1371

کاربر سایت
Jun 10, 2022
143
Escape From Tarkov عمق کافی داره ولی به هیچ عنوان نباید گول تریلر ها و مکانیک های سطحی بازی رو خورد و به عنوان بازی واقع گرایانه بهش نگاه کرد. اگر حوصله بازی ای که توش به ستون فقرات یکی 10 تا تیر میزنی بعد طرف برمیگرده با 2 تا تیر نابودت میکنه رو نداری اصلا نباید سراغش بری چون بسته به تایم بازی کردنت ممکنه خیلی به این جور موقعیت ها بر بخوری واسه اینکه سیستم مهمات و جلیقه های ضد گلوله بازی خیلی تخیلی هستن و تا به لول 15-20 برسی نصف سلاح هات در برابر پلیر هایی که جلیقه ضد گلوله درست و حسابی دارن در حد تفنگ آب پاش دمیج میدن
شما از بازی راضی نبودی؟تا لول ۱۵ چقد زمان میخواد

ZEN 2

کاربر سایت
Dec 8, 2009
871
آقا زدی تو خال ۳۲ سالمه بازی پر پیمون میخام برای خریدش اروپا بگیرم یا روسیه و سایتی مد نظر شما هست؟؟؟

دوستمون خوب گفتن .یکم که از وایپ میگذره اون پلیرهایی که لول بالا هستن و تیر و ارمور خوب میارن تو بازی زدنشون سخت میشه .مگر اینکه یا هدشات کنی اگر هلمت خوبی سر طرف نباشه یا لگ متا بزنی . در گفتن ساده هست البته. تو بازی داستان داری سر اینا.

تا لول 15زمان زیادی نمیبره اگر حتما تسک یا همون ماموریت ها رو انجام بدی و سریع لول اپ کنی . اینطور هم نیست که لول 15 شدی همه چیز داری .منتها یکم شرایط با باز شدن مارکت برات بهتر میشه.

هدفم منصرف کردن از خرید بازی نیست اما واقعا حوصله و تحمل بالایی میخواد .اصولا هم کسی که توش خوب میشه نمیتونه سمت بازی های دیگه بره .

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
2,534
شما از بازی راضی نبودی؟تا لول ۱۵ چقد زمان میخواد
نه که ناراضی باشم صرفا دارم میگم باید حسابی وقت بذاری پاش و این که یه وقت هم فکر نکنی بازی مثل آرما یا اسکواده
لول 15 رسوندن دفعه اول یه کم طول میکشه چون باید همزمان مپ ها رو هم یاد بگیری که یه کم سخته ولی به مرور زمان که مپ ها رو یاد بگیری وایپ به وایپ برات آسون تر میشه

• Like

mohamad1371

کاربر سایت
Jun 10, 2022
143
دوستمون خوب گفتن .یکم که از وایپ میگذره اون پلیرهایی که لول بالا هستن و تیر و ارمور خوب میارن تو بازی زدنشون سخت میشه .مگر اینکه یا هدشات کنی اگر هلمت خوبی سر طرف نباشه یا لگ متا بزنی . در گفتن ساده هست البته. تو بازی داستان داری سر اینا.

تا لول 15زمان زیادی نمیبره اگر حتما تسک یا همون ماموریت ها رو انجام بدی و سریع لول اپ کنی . اینطور هم نیست که لول 15 شدی همه چیز داری .منتها یکم شرایط با باز شدن مارکت برات بهتر میشه.

هدفم منصرف کردن از خرید بازی نیست اما واقعا حوصله و تحمل بالایی میخواد .اصولا هم کسی که توش خوب میشه نمیتونه سمت بازی های دیگه بره .
خیلی کامل توضیح دادین ممنون فقط راجب ریجن و اینا هم یه توضیحی بدین واقعا ممنون میشم

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر