Call of Duty: World at War

Sha7ab

کاربر سایت
Dec 2, 2006
992
نام
شهاب
سلام !
هرچقدر جلوی خودم رو گرفتم نتونستم چیزی نگم !
COD : WAW از نظر گیم پلی عالیه. از نظر گرافیک و صداگزاری و موسیقی و ... هم مشکلی نداره ولی قضیه وقتی جالب میشه که قسمت Veteran رو بازی کنیم :
گویا سازنده های بازی فکر کردن هوش مصنوعی یعنی هوشی که مصنوعی به نظر بیاد !!!
اول از همه یارای خودی که واقعآ هم خودی هستن ! طرف دو تا کار داره : یا میاد جلوی ما می ایسته و به منظره های دوردست نگاه میکنه (در این حالت دو تا مشکل به وجود میاد. یا نارنجک حریف رو میخوایم شوت کنیم که میخوره توی پای خودی و برمیگرده توی کله خودمون یا میخوایم به حریف تیراندازی کنیم که کله مبارک خودی مانع میشه) یا اینکه پشت ما میشینه و نمیزاره فرار کنیم !! کلآ بازی اگه تک نفره و بدون هم تیمی بود خیلی راحت تر بود ! :D
حالا اگه هوش خودی ها رو بگیریم 0 , هوش دشمنها میشه 10 به توان 100 ! طرف پشت سنگر نشسته , تا میریم جلوش , بدون اینکه ما رو ببینه در عرض 1 صدم ثانیه از سنگر میاد بیرون و دقیقآ مخ ما رو هدف میگیره و ... ! ولی خوشبختانه بروبچ سازنده یه لطفی کردن و اون هم "از پیش برنامه ریزی شدن" همه چیز در بازی هست ! یعنی اگه توی یه صحنه بمیریم , 100 بار دیگه هم اونجا رو بریم , دشمن دقیقآ توی همون نقطه نشسته و دقیقآ همون عکس العمل رو داره. فقط کافیه حافظه قوی باشه تا جای همه رو حفظ کنیم و ...
میرسیم به بحث زیبای نارنجک !! بیچاره آرش کمانگیر که نمیدونه بعضی ها هستن که رکورد اون رو شکوندن ! یارو از فاصله 30 کیلومتری هدف میگیره و نارنجک رو دقیقآ میندازه زیر پای ما ! آخه این هوش مصنوعی هست یا سوءاستفاده از هوش مصنوعی ؟! از اون بدتر زمانی هست که 15 تا نارنجک در یک ثانیه میفته زیر پای کاراکتر نگون بخت ! دیگه این ربطی به مهارت طرف نداره !! اگه Goro هم بود نمیتونست با 4 تا دست اونا رو جمع بکنه ! اگه Flash هم بود نمیتونست از اونجا فرار بکنه !
از صدای بروبچ ژاپنی چی بگم که هرچی نگم بهتره ! کلهم 90% سختی Veteran برمیگرده به صدای ژاپنی های خوشگل ! طرف از فاصله 30 متری میگه : aaaaaaaaddddddddddaaaaaaaaaa و با اون قیافه زامبی مانندش اصلآ انگار هم تیمی های ما رو که 10 نفر با انواع اسلحه هستن نمیبینه و فقط ما براش مهم هستیم ! انگار باباشو کشتیم :D البته حق هم داره چون هم تیمی های ما که کاری باهاش ندارن ! جالبی قضیه به اینه که همین ژاپنی اگه 200 بار دیگه هم از اونجا رد بشیم دقیقآ در همون نقطه ایستاده و با همون حالت حمله میکنه و تعداد خودی ها و مواضع خودی ها براش مهم نیست !!!
متاسفانه COD WAW از خیلی از خوبی های COD4 گذشته و گیر داده به بحث زیبای زاد و ولد در خطوط دشمن ! یه سری جاها هست (که خیلی وقتا هم بن بسته !) و اگه تا 140 روز دیگه هم دشمن رو بکشیم ولی جلو نریم و به یه خطر نامریی نرسیم , دشمن از راه میرسه و تموم هم نمیشه ! نمیدونم اونجا بیمارستان صحرایی ای چیزی هست که همین طور بچه به دنیا میاد و ... سازنده ها برای جبران این کار از اون طرف هم خودی ها رو میفرستن. یعنی جاهایی که جلو نمیریم و همین طور می ایستیم , هر چند ثانیه یه بار یه خودی از دور میدوئه و میره جلوی دشمن و یه تیر میخوره و میمیره و ... نفر بعدی !
بگذریم از باگها و مشکلات دیگه ای که بازی داره و همه اونها در حالت Veteran مشخص میشه (چون وقت بیشتری از بازیکن گرفته میشه و مجبوره دقت بیشتری بکنه) مثلآ توی یه مرحله Smoke انداختم و بعد اتفاقی از پشت سربازای دشمن در اومدم. به جای اینکه یه عکس العمل جالبی در مقابل دود داشته باشن , عین مجسمه (بدون یه نانومتر حرکت) ایستاده بودن و تا دود از بین رفت از حالت مجسمه خارج شدن ! بگذریم از مرحله Sniper که 100 بار طرف رو هدف گرفتم ولی برای افزایش هیجان تیر بهش نمیخورد و در مقابل تا اون به ما تیر میزد میمردیم !
خلاصه این چیزی که سازنده ها توی حالت Veteran ساختن , بیشتر از اینکه به مهارت بازیکن ربط داشته باشه به حافظه و شانس اون ربط داره. بیشتر از اینکه هوش مصنوعی عالی ای رو نمایش بده , داره از هوش مصنوعی سوءاستفاده میکنه (وقتی طرف از پشت سنگر میدونه ما کجا نشستیم هیچ ربطی به هوش مصنوعی نداره)
این بود غمنامه من ! :D
خیلی خوشکل توصیفش کردی ... واقعا این هوش مصنوعی بدجوری زده تو ذوق بازی ؛ به نظر من همه چیز خوبه الا این هوش مصنوعی
باور کنین هنوز ندیدم هم تیمی ها کسی رو از دشمن بکشن !!!

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
15,095
نام
نـــــــویـــــــــد
يه نكته اي رو خيلي خوب بهش اشاره كردي Dinosaur جون:biggrin1:
اونم اينكه دشمن همه ياراتو بيخيال ميشه با سرعت مياد طرفه ما !!!
از اون فاصله چاقوي اسلحشو ميگيره جولو با چه سرعتي مياد طرف ما!!!
از بين اون همه آدم!!!انگار تو مخ اينا فرو كردن كه فقط كاراكتر اصليه بازي
(يعني مارو) بكشنو بقيه رو بيخيال شن!!!
به نظر من چند تا بازي ديگم هستن كه روي آخرين درجه سختي يكم
ناجور ميشن!!! Quantom Of SolaCe كه يهو همه با هم ميان طرفت!!!
يكيم Bourn كه من چند بار ديدم طرف پشتش به من بود ولي تير شليك
كرد خورد بهم!!!!!!

syaleni

کاربر سایت
Aug 30, 2008
202
نام
سیاوش
من همه مرحله ها رو روی veteran اومدم . تو مرحله Downfall فکر می کنم آخراش باشه که می رسیم به بالای بالای ساختمونه . اونجا یه MG هست که هر کار می کنم نمی تونم اونجا رو برم . یعنی اونجا یه اتاق طولانی هست که میشه از تو اون تا یه جاهایی رفت ولی وسطش یه سری لوله هست که مجبور میشی از اتاق بیای بیرون . بعدش کجا برم که نمیرم ؟

-------------------------------------------------------

همین الان تموم شد .
کسی هست 1000 تای این بازی رو تو این فروم گرفته باشه؟

آخرین ویرایش:

gavelock

کاربر سایت
Dec 23, 2005
242
به نظر من چند تا بازي ديگم هستن كه روي آخرين درجه سختي يكم
ناجور ميشن!!! Quantom Of SolaCe كه يهو همه با هم ميان طرفت!!!

يكيم Bourn كه من چند بار ديدم طرف پشتش به من بود ولي تير شليك
كرد خورد بهم!!!!!!
البته من QoS رو بازی نکردم ولی هر دو بازی رو یه استدیو ساختن!

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
منم تموم کردم QoS رو اونم با هزار بدبختی (روی 007) این کال هم که آریا جان خیلی عالی توضیح داد جریان از چه قراره. منم الان آخرای بازیم روی وترن. داشتم میومدم که اعصابمو اینجا خالی کنم دیدم آریا جلوتر از من گفته :D

خلاصه این Treyarch گند میزنه به بازی ها.:mad:

syaleni

کاربر سایت
Aug 30, 2008
202
نام
سیاوش
منم تموم کردم QoS رو اونم با هزار بدبختی (روی 007) این کال هم که آریا جان خیلی عالی توضیح داد جریان از چه قراره. منم الان آخرای بازیم روی وترن. داشتم میومدم که اعصابمو اینجا خالی کنم دیدم آریا جلوتر از من گفته :D

خلاصه این Treyarch گند میزنه به بازی ها.:mad:

ای بابا . چرا گند می زنه . اتفاقا بازی ارزشش به همینه . من اصلا از بازی خوشم نمیاد که بشه تو دو روز تمومش کرد . مثلا همین کال آف رو اگه رو Recruit بازی کنی هر Mission بیشتر از 10 دقیقه طول نمی کشه ولی رو Veteran متونم بگم 20 دقیقه کمترینشه که اون مرحله تانکس ( البته برای من ) اون مرحله BUrn'em خیلی سخت بود . مرحله یکی مونده به آخر هم اونجا که باید چهار تا ضد هوایی رو از بین ببری خیلی سخته . هر کار می کنم نمی تونم برم . :(
نارنجکم که قربونش برم چهار تا چهار تا میندازن تو یه جات . نمی دونی از کدوم طرف در بری !!

ScoRPioN2

کاربر سایت
Jun 28, 2006
2,251
نام
0
درود
دوستان عزیز من تو یه جای بازی گیر کردم موندم چی کار کنم، جزییات تو عکس هست.
28rdzxz.jpg
یه یاری برسونید، ممنونم.

LiQu!d OceL0T

کاربر سایت
Jun 11, 2007
332
نام
هاشم
عزیزم میرم ولی اتفاقی نمیوفته...
چی بگم والا..................:confused:
خودشم گفته که Regroup with your squad
برا من که اینطوری نیست. یه بار از آخرین Save که داری یه لودی بکن ببین باز , دوباره همینطوری میشه. راستی بازی رو رو هارد ریختی دیگه..؟

The Kop

کاربر سایت
Oct 5, 2008
4,585
نام
امیر
درود
دوستان عزیز من تو یه جای بازی گیر کردم موندم چی کار کنم، جزییات تو عکس هست.
28rdzxz.jpg
یه یاری برسونید، ممنونم.

دقیقا یادم نیست ولی یا باید بمب بذاری و یا مرحله تموم شده. اگر مرحله تمام شده باید بری پیش دوستات.

ScoRPioN2

کاربر سایت
Jun 28, 2006
2,251
نام
0
درود
برا من که اینطوری نیست. یه بار از آخرین Save که داری یه لودی بکن ببین باز , دوباره همینطوری میشه. راستی بازی رو رو هارد ریختی دیگه..؟
لود تا دلت بخواد کردم
آره دیگه رو هارد هست.
دقیقا یادم نیست ولی یا باید بمب بذاری و یا مرحله تموم شده. اگر مرحله تمام شده باید بری پیش دوستات.
بمب اینا که فکر نکنم، پیش دوستان هم که میرم انگار نه انگار
باگ میتونه باشه ؟ گریبان مارو گرفته باشه:confused:

The Kop

کاربر سایت
Oct 5, 2008
4,585
نام
امیر
درود

لود تا دلت بخواد کردم
آره دیگه رو هارد هست.

شاید. برو همه اطراف چرخی بزن و ببین دوستات چه کار می کنند. شاید کسی از دشمنان مونده باشه. اگرچه این قضیه توی COD5 بی معنی هستش.

Aidin.gh73

کاربر سایت
Jun 28, 2007
129
نام
آيدين
درود

لود تا دلت بخواد کردم
آره دیگه رو هارد هست.

اين مشكل براي من هم پيش اومد هنوز هم همين طوري هست