Call of Duty: World at War

Sha7ab

کاربر سایت
Dec 2, 2006
992
نام
شهاب
من COD4 به غیر از مرحله آخر تمام مراحل را رفتم. سخت بود اما حرص نمی خوردم. ولی این COD5 این قدر حرصم داد که فعلا به مرحله 3 بسنده کردم...!:biggrin1:

COD4 مرحله آخرش توی هواپیما واقعا سخت بود > وقت به شدت کم میومد ... ولی بعد از چقدر پاش نشستن ردش کردم ...:cheesygri
اما یکی دو مرحله دیگه هم بود که شیرَمو کشید از بس پاش نشستم ... نزدیک بود مشروط بشم به خاطرش :cool: اما 5 خدایی راحت تر بود .. البته ممکنه واسه من اینجوری بوده باشه . نمیدونم

The Kop

کاربر سایت
Oct 5, 2008
4,561
نام
امیر
آقا خبری از COD 6 نشده هنوز ؟ :-"

یادمه توی یکی از همین پستها نقل قول شده بود از سازنده که موقع عرضه ی بازی COD 4 مشغول ساخت COD 5 بوند . :biggrin1: این که دیگه بی مزه شد از بس رو سخت و آسون رفتیم تا آخرش :biggrin1:
سازنده cod4 نسخه 6 هم می سازه ولی نسخه 5 کاره شرکت سازنده نسخه 4 نبود...;)

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,072
نام
محمد امین
اون مرحله ای هست که آخرش از تو یک تونل مانندی میری و نزدیک یک توپ جنگی که روبه دریاست میشی و بعد تموم میشه..

من هر کاری میکنم اون مرحله اصلا رد نمیشه..:mad: یعنی همون اولی که میخوای وارد تونل بشی فورا میکشنت..

دیگه اعصابم بهم ریخته آخه سختیم یک حدی داره..:mad: من با 4 تا نارنجک پشت سر هم چی کار کنم..:mad:

دوستانی شما که میگید بازی رو تموم کردین آیا رویه xbox این کارو کردین یا رویه PC..؟ منظورم درجه سختی آخر هست..

Fëanor

Spirit of Fire
کاربر سایت
Aug 22, 2008
7,258
نام
برهان
من بازی رو تموم کردم و حدود 10 مرحله رو روی آخرین درجه بازی رفتم. واقعا یک سریش خیلی سخت هست و من خیلی باید پاش بشینم که حوصله ندارم.

castlevania

کاربر سایت
Oct 18, 2006
966
نام
yousef
اسن مرحله آخرش زامبی کشی تمومی نداره؟ یعنی هرچقدر بری تموم نمیشه؟ من 7 راند رفتم آخرشم زدن کشتنم نوشت gameover :biggrin1: ؟؟؟

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,029
نام
آریا
سلام !
هرچقدر جلوی خودم رو گرفتم نتونستم چیزی نگم !
COD : WAW از نظر گیم پلی عالیه. از نظر گرافیک و صداگزاری و موسیقی و ... هم مشکلی نداره ولی قضیه وقتی جالب میشه که قسمت Veteran رو بازی کنیم :
گویا سازنده های بازی فکر کردن هوش مصنوعی یعنی هوشی که مصنوعی به نظر بیاد !!!
اول از همه یارای خودی که واقعآ هم خودی هستن ! طرف دو تا کار داره : یا میاد جلوی ما می ایسته و به منظره های دوردست نگاه میکنه (در این حالت دو تا مشکل به وجود میاد. یا نارنجک حریف رو میخوایم شوت کنیم که میخوره توی پای خودی و برمیگرده توی کله خودمون یا میخوایم به حریف تیراندازی کنیم که کله مبارک خودی مانع میشه) یا اینکه پشت ما میشینه و نمیزاره فرار کنیم !! کلآ بازی اگه تک نفره و بدون هم تیمی بود خیلی راحت تر بود ! :D
حالا اگه هوش خودی ها رو بگیریم 0 , هوش دشمنها میشه 10 به توان 100 ! طرف پشت سنگر نشسته , تا میریم جلوش , بدون اینکه ما رو ببینه در عرض 1 صدم ثانیه از سنگر میاد بیرون و دقیقآ مخ ما رو هدف میگیره و ... ! ولی خوشبختانه بروبچ سازنده یه لطفی کردن و اون هم "از پیش برنامه ریزی شدن" همه چیز در بازی هست ! یعنی اگه توی یه صحنه بمیریم , 100 بار دیگه هم اونجا رو بریم , دشمن دقیقآ توی همون نقطه نشسته و دقیقآ همون عکس العمل رو داره. فقط کافیه حافظه قوی باشه تا جای همه رو حفظ کنیم و ...
میرسیم به بحث زیبای نارنجک !! بیچاره آرش کمانگیر که نمیدونه بعضی ها هستن که رکورد اون رو شکوندن ! یارو از فاصله 30 کیلومتری هدف میگیره و نارنجک رو دقیقآ میندازه زیر پای ما ! آخه این هوش مصنوعی هست یا سوءاستفاده از هوش مصنوعی ؟! از اون بدتر زمانی هست که 15 تا نارنجک در یک ثانیه میفته زیر پای کاراکتر نگون بخت ! دیگه این ربطی به مهارت طرف نداره !! اگه Goro هم بود نمیتونست با 4 تا دست اونا رو جمع بکنه ! اگه Flash هم بود نمیتونست از اونجا فرار بکنه !
از صدای بروبچ ژاپنی چی بگم که هرچی نگم بهتره ! کلهم 90% سختی Veteran برمیگرده به صدای ژاپنی های خوشگل ! طرف از فاصله 30 متری میگه : aaaaaaaaddddddddddaaaaaaaaaa و با اون قیافه زامبی مانندش اصلآ انگار هم تیمی های ما رو که 10 نفر با انواع اسلحه هستن نمیبینه و فقط ما براش مهم هستیم ! انگار باباشو کشتیم :D البته حق هم داره چون هم تیمی های ما که کاری باهاش ندارن ! جالبی قضیه به اینه که همین ژاپنی اگه 200 بار دیگه هم از اونجا رد بشیم دقیقآ در همون نقطه ایستاده و با همون حالت حمله میکنه و تعداد خودی ها و مواضع خودی ها براش مهم نیست !!!
متاسفانه COD WAW از خیلی از خوبی های COD4 گذشته و گیر داده به بحث زیبای زاد و ولد در خطوط دشمن ! یه سری جاها هست (که خیلی وقتا هم بن بسته !) و اگه تا 140 روز دیگه هم دشمن رو بکشیم ولی جلو نریم و به یه خطر نامریی نرسیم , دشمن از راه میرسه و تموم هم نمیشه ! نمیدونم اونجا بیمارستان صحرایی ای چیزی هست که همین طور بچه به دنیا میاد و ... سازنده ها برای جبران این کار از اون طرف هم خودی ها رو میفرستن. یعنی جاهایی که جلو نمیریم و همین طور می ایستیم , هر چند ثانیه یه بار یه خودی از دور میدوئه و میره جلوی دشمن و یه تیر میخوره و میمیره و ... نفر بعدی !
بگذریم از باگها و مشکلات دیگه ای که بازی داره و همه اونها در حالت Veteran مشخص میشه (چون وقت بیشتری از بازیکن گرفته میشه و مجبوره دقت بیشتری بکنه) مثلآ توی یه مرحله Smoke انداختم و بعد اتفاقی از پشت سربازای دشمن در اومدم. به جای اینکه یه عکس العمل جالبی در مقابل دود داشته باشن , عین مجسمه (بدون یه نانومتر حرکت) ایستاده بودن و تا دود از بین رفت از حالت مجسمه خارج شدن ! بگذریم از مرحله Sniper که 100 بار طرف رو هدف گرفتم ولی برای افزایش هیجان تیر بهش نمیخورد و در مقابل تا اون به ما تیر میزد میمردیم !
خلاصه این چیزی که سازنده ها توی حالت Veteran ساختن , بیشتر از اینکه به مهارت بازیکن ربط داشته باشه به حافظه و شانس اون ربط داره. بیشتر از اینکه هوش مصنوعی عالی ای رو نمایش بده , داره از هوش مصنوعی سوءاستفاده میکنه (وقتی طرف از پشت سنگر میدونه ما کجا نشستیم هیچ ربطی به هوش مصنوعی نداره)
این بود غمنامه من ! :D

Only PS3

کاربر سایت
Sep 10, 2008
2,022
نام
Milad
دقیقآ توی همون نقطه نشسته و دقیقآ همون عکس العمل رو داره. فقط کافیه حافظه قوی باشه تا جای همه رو حفظ کنیم و ...
نه خدايش 2بار نه 1بار،(باز جاي شكرش باقيست):biggrin1: ولي با قضيه ي هوش مصنوعي:cheesygri كاملا موافقم

The Kop

کاربر سایت
Oct 5, 2008
4,561
نام
امیر
Dinosaur ( آریا ) جان درکت می کنم. من یک عمریه که cod باز قدیمی هستم.هوش مصنوعی یک یار باید در حدی باشه که اگر کسی از پشت،بقل،اومد و یا اقدام به انداختن نارنجک کرد اون یار کمکمون کنه. ولی یارهای ما واقعا بدون هوش بودند...!
من نمی دونم با چه طرز تفکری این یارها را ساختند...! اگر یار نداشتیم بهتر بود چون اون وقت حواسمون به همه طرف بود!

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,072
نام
محمد امین
من مشکل اصلیم با نارجک ها هست.. اصلا هیچ کاریش نمیشه کرد.. یکدفعه میبینی چهارتا نارنجک هم زمان زیر پاته..

من که کلا بی خیال ادامه راه شدم.. چون بازی کردن رویه این درجه هیچ قانون و حسابی نداره..

ولی نکته خوبی که هست اینه که دشمن ها خیلی زود میمرن.. یعنی بد از دو سه تا تیر از پا در میان.. اما تو Geow2 اگر 2 تا خشاب پر هم به طرف بزنی اصلا عین خیالش نماد..

یک باگی داره که خیلی ازیت میکنه.. وقتی که کنار جعبه یا بشکه ای بمیری یک دفعه احتمال داره بین اون ها گیر کنی.. تو این موقع هیچ کاری به جزء از اول شروع کردن مرحله وجود نداره.. شخصا برای من 3 -4 بار این اتفاق افتاده..

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,986
نام
نـــــــویـــــــــد
من مشکل اصلیم با نارجک ها هست.. اصلا هیچ کاریش نمیشه کرد.. یکدفعه میبینی چهارتا نارنجک هم زمان زیر پاته..

من که کلا بی خیال ادامه راه شدم.. چون بازی کردن رویه این درجه هیچ قانون و حسابی نداره..

ولی نکته خوبی که هست اینه که دشمن ها خیلی زود میمرن.. یعنی بد از دو سه تا تیر از پا در میان.. اما تو Geow2 اگر 2 تا خشاب پر هم به طرف بزنی اصلا عین خیالش نماد..

یک باگی داره که خیلی ازیت میکنه.. وقتی که کنار جعبه یا بشکه ای بمیری یک دفعه احتمال داره بین اون ها گیر کنی.. تو این موقع هیچ کاری به جزء از اول شروع کردن مرحله وجود نداره.. شخصا برای من 3 -4 بار این اتفاق افتاده..

منم باهات موافقم كاملا !!! خيلي درجه ي vateran بي حساب كتابه !!!
يهو 4 5 تا نارنجك مياد طرفت نميدني چي كار بايد بكني!!!باز خوبه زود ميميرن!!!
خدارو شكر من ديگه بازيم save نميشه دليل خوبيه براي ادامه ندادن vateran !!!:biggrin1:
باز COD:MW خيلي بهتر و قشنگ تر بود آدم حال ميكرد وقتي رو درجه ي
vateran بازي ميكرد...كلا به نظر من WaW زياد جالب نبود!!!
يعني در مقايسه با MW جالب نبود!!!

چه شکلی کاور می گیره؟

فكر نكنم بشه كاور گرفت !!!

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر