Call Of Duty : Modern Warfare 2

Lord Hell

کاربر سایت
Dec 30, 2006
584
نام
میلاد
گفت که هنوز هيچ بازي نيست که بتونه چنين جزئياتي را در اين فريم برات اجرا کنه . شما معني فريم ريت را ميدونيد چيه ؟ اگه هر بازي که الان داري نام ميبري که جزئياتش بالاتره به دليل اينه که تويه فريم ثابت 30 بعضي وقت ها هم با افت فريم برات اجرا ميکنه .
چيزي که در mw2 ارزش داره فريم بالايي نزديک 60 هست .
اخه مسئله همینجاست ! کدوم جزئیات خیره کننده تو بازی وجود داره که شرکت سازنده بخواد به خاطر اینکه بازی داره تو 60 اجرا می شه بهش افتخار کنه . به غیر از انیمیشن ( که دقیقا می شه گفت نمی تونیم با قاطعیت بگیم انیمیشن های این بازی از کیلزون 2 سرتر هستن ! ولی می شه با قاطعیت گفت انیمشن های انچارتد 2 از این بازی سرتر هستن !) هیچ نکته خیره کننده ای توی گرافیک وجود نداره . به ابجکت های مصنوعی و مسخره بازی یه نگاه بکنین . به اون درختچه های مسخره و هر شئ که تو بازی می بینید . بعد هم یه نگاه به مدل ها بندازید . به تکسچر ها نگاه کنید . همشون در مقایسه با بازی هایی مثل کیلزون 2 و انچارتد 2 هیچ حرفی برای گفتن ندارن . نورپردازی در بازی رو هم مقایسه کنید . اینو یه بچه هم می تونه تشخیص بده . حالا اون حرف شما درست ! من هم نگفتم رو 60 اجرا نمی شه ! ولی مهم اینه که گرافیک بازی در چه سطحی قرار داره که رو 60 اجرا می شه ؟
گذشته از اينها بازي داراي يه محيط سنگين و گيراست که همين عامل کنار فريم بالا ارزش گرافيکي بازي را بسيار زياد ميکنه و همچنين کنار تعداد دشمنان بسيار بيشتر و با هوش مصنوعي عالي .
احتمالا هیچ کدوم از این ها رو کیلزون 2 هم نداره !!؟ محیط سنگین و گیرا و دشمنان بسیار زیاد و هوش مصنوعی عالی !؟ اولا از هر fps بازی بپرسید می تونه خیلی راحت تشخیص بده که AI در کیلزون 2 به مراتب بالاتر از mw 2 هست . دوما mw 2 درسته که گیم پلی بسیار درگیرانه و عالی داره . ولی این مورد در کیلزون 2 هم وجود داره . یه بار دیگه این پست رو زدم . مرحله حمله به قلعه ویزاری تو کیلزون 2 یه اکشم بی وقفه و تمام عیار معرفی نکرد ؟ یعنی جایی که تعداد بالایی دشمن در محوطه بسیار وسیع و بزرگ قرار داره و جالبه شما با صبر کردن و کشتن همشون راه به جایی نمی بری ! باید بری تو دل دشمن و با اون AI فوق العاده مبارزه کنی . ( یعنی دشمن ها تموم نمی شن !! ) از اون طرف هم 2 تا هواپیما خودی اون بالا منفجر می شه . یه ربات پرنده هم داره بهت شلیک می کنه . نمی دونم 4 تا هلگاست دارن موشک می زنن و .... جو بازی کیلزون 2 چیزی کم نداره . مطمئن باش ! نکته ای که mw 2 برتر می کنه نوع روایت سینمایی بازی هست که ربطی به گرافیک نداره و بیشتر به کارگردان خوش فکر بازی مربوط می شه !
این وسط فقط می دونی فرق اینا چیه ؟ mw 2 داره اون ابجت ها و افکت ها و تکسچر های اون کیفیتی رو با اشکن بالا با 60 رندر می کنه !! ولی کیلزون 2 داره کیفیتی نزدیک به 2 برابر اون محیط رو به تو نشون می ده . و جالبه که بازم در جو بازی تاثیری نداشته . و کیلزون 2 عملا در اکشن بی وقفه چیزی کم نمی یاره و اکشن این بازی هم بالاست ! حالا فکر می کنی سازنده های کیلزون نمی تونستن کیفیت همه چیز رو بیارن پایین و در عوض بازیشون رو روی 60 اجرا کنن !؟

خواهشا قبل از اینکه جواب بدید پست درست بخونید. من گفتم هیچ بازی نیست که با این فریم این جزییات گرافیکی ارائه کنه. علاوه بر فریم میزان حساسیت ضربه هستش ( یعنی زمانی که شما دکمه X به فرض می زنی و بازی عکس العمل نشون میده ) تو این زمینه هم فقط سازنده های مثل IW , Bungie , Criterion از همه سر هستند. تو ایران همه فکر می کنند یک بازی قوی از لحاظ تیکنیکی یعنی استفاده از بهترین افکت های گرافیکی و تکسچر در صورتی که کلی عوامل دیگه دخیل هست. این همه سایت هم به گرافیک 10 دادند می تونید برید به اونها هم اعتراض کنید.
منم دقیق خوندم پست رو دیگه ! کدوم جزئیات ؟ صرف به اینکه یه بازی روی 60 اجرا می شه نباید گفت گرافیک عالیه ! و بقیش مهم نیست . مهم اینه که چه کیفیتی داره ارائه می ده و رو 60 اجرا می شه ! اون ایرانی ها هم درست فکر می کنن ! از عوامل مهم گرافیکی همون چیزهایی هست که شما بهش اشاره کردی . اصولا گرافیک جنبه بصری داره .
اون قضیه سایت های خارجی و ... رو هم که من اصلا بهشون کاری ندارم که بخوام برم اعتراض بکنم . بدبختی اینجاست که این ign و گیم اسپات و ... که حرف هاشون برای برخی دوستان وحی اسمانیه ! به گرافیک در پیتی مثل Halo 3 هم خیلی امتیازات بالایی دادن !! احتمالا می دونید که اون بازی روی 30 فریم اجرا می شد ! و به گفته سایت IGN ( که خیلی قبولش دارن بعضی از دوستان ! ) این بازی در برخی موارد دچار افت فریم هم می شد . این قضیه وقتی خیلی جالب می شه که ما یه نگاه به جزئیات گرافیکی بازی می اندازیم و می بینیم این بازی از ف ی ل ت ر AA استفاده نمی کنه ! و اونم وضع مدل هاش و ... هست ! بازم رو 30 اجرا می شه و افت هم داره :laughing: حالا با تمام این اوصاف برید یه نگاه به امتیازات سایت ها به گرافیک این بازی بندازید !!

موفق باشید

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
منم دقیق خوندم پست رو دیگه ! کدوم جزئیات ؟ صرف به اینکه یه بازی روی 60 اجرا می شه نباید گفت گرافیک عالیه ! و بقیش مهم نیست . مهم اینه که چه کیفیتی داره ارائه می ده و رو 60 اجرا می شه ! اون ایرانی ها هم درست فکر می کنن ! از عوامل مهم گرافیکی همون چیزهایی هست که شما بهش اشاره کردی . اصولا گرافیک جنبه بصری داره .
بله همه غلط می گند شما درست می گید. به هر حال مرغ یک پا داره برای ما ایرانیها. شما خیلی علاقه به مسائل گرافیکی داری می تونی چند بار به euro gamer بری سر بزنی جای اینکه ایراد الکی بگیرید.

Lord Hell

کاربر سایت
Dec 30, 2006
584
نام
میلاد
پاسخ با نقل قول به ترتیب :

lol
lol
lol
lol
lol
lol

لابد حرفهای شما ملاکه و وحی الهی :laughing:
جانم ؟ :eek: والا تو کل پست ها سعی کردم با بهترین لحن ممکن نظراتم رو بیان کنم . منتهی مطمئن بودم اخر و عاقبت بحث کردن با یوزری مثل تو ( که هم همی شناسنت ) . بحث رو می کشونه به طرف مسخره بازی و ... کاری که همیشه انجام می دی ! در هر صورت من نظرهام رو گفتم . ولی واسه خیلیهاش نمی تونی جواب بیاری ! اگه هر موقع تونستی اون قضیه halo 3 و گرافیک مسخرش و امتیازات سایت ها بهش رو ماست مالی کنی !! یه پستی اینجا بزن که فیض ببریم !!

و اما نکته ای که همه می دونن چرا تو داری واسه این بازی خود کشی می کنی :

کلا به دلیل اینکه امسال عنوان انحصاری درست و حسابی واسه کنسول 360 نیومد که بخواد با یه عنوان مثل انچارتد 2 با یا کیلزون 2 رقابت کنه . مشخصه که باید به هر دری بزنی که بگی mw 2 خداست !!! و باید goty بشه و ... منتهی دلم برات می سوزه که کارت به جایی رسیده که مجبوری واسه ادامه دادن دشمنیت با سونی !! دست به دامن یه بازی مولتی بشی :laughing:
این بازی هر ضعفی هم داشته باشه از نظر تو عالیه ! در هرصورت خوش باش !
بله همه غلط می گند شما درست می گید. به هر حال مرغ یک پا داره برای ما ایرانیها. شما خیلی علاقه به مسائل گرافیکی داری می تونی چند بار به euro gamer بری سر بزنی جای اینکه ایراد الکی بگیرید.
همه کیا هستن ؟ همه می گن گرافیک mw 2 از کیلزون 2 بیشتره !!؟ مرغ یک پا نداره ! حرف حساب جواب نداره !! شما تنها نکته بارز گرافیکی که بهش اشاره می کنی یه فریم ریت 60 هست و هیچ نکته مهم گرافیکی دیگه ای هم من ندیدم که بتونی بگی ! ( البته نکته ای که نسبت به دو عنوانی که اشاره کردم برتری داشته باشه ) چیز به این سادگی که دیگه بحث کردن نداره !!

آخرین ویرایش:

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
همه کیا هستن ؟ همه می گن گرافیک mw 2 از کیلزون 2 بیشتره !!؟ مرغ یک پا نداره ! حرف حساب جواب نداره !! شما تنها نکته بارز گرافیکی که بهش اشاره می کنی یه فریم ریت 60 هست و هیچ نکته مهم گرافیکی دیگه ای هم من ندیدم که بتونی بگی ! ( البته نکته ای که نسبت به دو عنوانی که اشاره کردم برتری داشته باشه ) چیز به این سادگی که دیگه بحث کردن نداره !!
مشکل اینه شما هر چی میشه میگی چون KZ2 گرافیکش بهتره نباید به گرافیک این 10 بدیم. این حرف یعنی خیلی بی منطقی. بعدشم یک کلمه دربیارید من بگم KZ2 گرافیکش بهتر نیست ؟ این مدل بحث اصلا درست نیست شما جای جواب دادن به من میای بحث مقایسه ای می کشی وسط که من اصلا بهش اشاره نکردم. 60 فریم توی بازی خیلی نکته مهمی. انقدر مهمه که می تونم این مثال بزنم که نمیشه بازی Wii با بازی X360 مقایسه کنم. COD همینطوری گرافیکش خیلی عالی هست. شاید در حد به قول شما KZ2 , U2 نباشه اما وقتی بازی با چنین گرافیک عالی روی 60 فریم اجرا میشه معلومه منتقد به گرافیک 10 میده. منتقد خارجی مثل من و شما نمیره فقط تو کف نور پردازی خیلی فوق العاده یا تکسچر بسیار با کیفیت. اونها کلا بخش تکنیکی بازی با توجه به نکات بازی می سنجند. برای همینه crysis گرافیک 10 میگیره MW1 هم همینطور.

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
کسی که بگه این همه سایت الکی امتیاز دادن و نباید ملاک قرار داد و باید حرف جناب عالی را ملاک قرار بدید دیگه نباید بحث کرد .
من میخوام بدونم ign چند بار به گرافیک بازی ها الکی 10 داد ؟! که توی سال 2009 فکر کنم یه u2 بوده و یه mw2 که تونستن 10 بگیرن .
خب به قول دوستامون وقتی کسی بگه fifa از واقعیت بویی نبرده! که الان هم زیر امضای بعضی ها هست, دیگه بحثی نباید کرد چون منظق به حد نهایی خودش رسیده !

این اخرین پست من در این زمینه بود خدا نگه دارتون .

Lord Hell

کاربر سایت
Dec 30, 2006
584
نام
میلاد
مشکل اینه شما هر چی میشه میگی چون KZ2 گرافیکش بهتره نباید به گرافیک این 10 بدیم. این حرف یعنی خیلی بی منطقی. بعدشم یک کلمه دربیارید من بگم KZ2 گرافیکش بهتر نیست ؟ این مدل بحث اصلا درست نیست شما جای جواب دادن به من میای بحث مقایسه ای می کشی وسط که من اصلا بهش اشاره نکردم. 60 فریم توی بازی خیلی نکته مهمی. انقدر مهمه که می تونم این مثال بزنم که نمیشه بازی Wii با بازی X360 مقایسه کنم. COD همینطوری گرافیکش خیلی عالی هست. شاید در حد به قول شما KZ2 , U2 نباشه اما وقتی بازی با چنین گرافیک عالی روی 60 فریم اجرا میشه معلومه منتقد به گرافیک 10 میده. منتقد خارجی مثل من و شما نمیره فقط تو کف نور پردازی خیلی فوق العاده یا تکسچر بسیار با کیفیت. اونها کلا بخش تکنیکی بازی با توجه به نکات بازی می سنجند. برای همینه crysis گرافیک 10 میگیره MW1 هم همینطور.
من دارم می گم باید نسبت به بازی های روز سنجید . موقعی به گرافیک یک بازی 10 می دن که از هر نظر کامل باشه . ( کامل بودنم نسبت به عناوین همسطح دیگه می سنجن ) یا حداقل به قدری قوی باشه که مقدار ضعفی رو هم که داره رو هم بشه ازش چشم پوشی کرد ! نه اینکه گرافیک نسبت به دو تا عنوان مثل u 2 و KZ 2 هیچ حرفی برای گفتن نداشته باشه . فقط به خاطر یه 60 فریم 10 بگیره . اون قضیه crysis هم اصلا ربطی به کنسول نداره . گفتم که به دلیل اینکه اونن بازی یه ابر کامپیوتر می خواست برای اجرای عالی بازی یک نقطه ضعف براش به حساب میومد و اصلا ربطش به کنسول و گرافیک کنسولی چیه ؟ بعدم اگه خودت قبول داری کیلزون و انچارتد از این گرافیک بیشتری دارن . پس وقتی این 10 می گیره ( فقط به خاطر یه 60 فریم ) اونا به خاطر اونهمه ویژگی دیگه نباید 10 بگیرن و اینا با هم فرقی ندارن ؟ ضمن اینکه یه بار گفتم . خیلی ها وسه امتیاز این سایت ها تره هم خورد نمی کنن . من نمی دونم شما چرا هی قضیه رو می پیچونی ؟ شما می شه واسه من توضیح بدی علت دادن امتیازات بالا به گرافیک Halo 3 چیه ؟ با اون وضع مسخره گرافیکی ! همینو جواب بدی دیگه بحث بسته می شه فکر کنم !
کسی که بگه این همه سایت الکی امتیاز دادن و نباید ملاک قرار داد و باید حرف جناب عالی را ملاک قرار بدید دیگه نباید بحث کرد .
من میخوام بدونم ign چند بار به گرافیک بازی ها الکی 10 داد ؟! که توی سال 2009 فکر کنم یه u2 بوده و یه mw2 که تونستن 10 بگیرن .
خب به قول دوستامون وقتی کسی بگه fifa از واقعیت بویی نبرده! که الان هم زیر امضای بعضی ها هست, دیگه بحثی نباید کرد چون منظق به حد نهایی خودش رسیده !

با تو که دیگه بحثی ندارم . همون اصل قضیه رو برات شرح دادم . به هر حال مجبوری دست به دامن یه بازی مولتی بشی دیگه :laughing: اون قضیه halo 3 رو اگه تونستی تو هم می تونی شرح بدی !! اینو گفتم که باز نیای بگی IGN فلان امتیاز داد و ... ولی مجبوری بازم بگی !!چون حرفی نداری بزنی .
در مورد فیفا و دوستات هم اوکی :) فهمیدم کدوم دوستات رو می گی ! بقیه نماینده های مایکروسافت در ایران :laughing:
فرخ دیگه خدا وکیلی کی تو رو توی این سایت نمی شناسه ؟ :) در کل یه فن مایکرو هیچ وقت نباید دست به دامن یه بازی مولتی بشه !! :laughing:

موفق باشید

آخرین ویرایش:

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
من نمی دونم شما چرا هی قضیه رو می پیچونی ؟ شما می شه واسه من توضیح بدی علت دادن امتیازات بالا به گرافیک Halo 3 چیه ؟ با اون وضع مسخره گرافیکی ! همینو جواب بدی دیگه بحث بسته می شه فکر کنم !
شما میشه به من بگی اصولا ربط این بازی به این بحث چیه. من بیشتر ممنون میشم. من حال و حوصله بحث کردن با تو رو دیگه ندارم. هر چی جوابت می دند باز میای حرف هات به یک شکل دیگه می زنی اخرش هم خودت نتیجه گیری می کنی. دفعه بعدی باز این طوری جواب بدی شرمندت می شم

آخرین ویرایش:

HL2-GF

کاربر سایت
Apr 5, 2006
7,279
نام
نیما

فرخ جان بعضیا ارزش بحث کردن ندارن ! سرت رو درد نیار برادر من .
وقتی کسی بیاد بگه : fifa از واقعیت بویی نبرده! واقعا دیگه چه انتظاری ازش میره ؟
کل فروم دیگه اینجور افراد رو میشناسن .
درضمن مرسی جواد جان نقدت عالی بود .

Lord Hell

کاربر سایت
Dec 30, 2006
584
نام
میلاد
شما میشه به من بگی اصولا ربط این بازی به این بحث چیه. من بیشتر ممنون میشم. من حال و حوصله بحث کردن با تو رو دیگه ندارم. هر چی جوابت می دند باز میای حرف هات به یک شکل دیگه می زنی اخرش هم خودت نتیجه گیری می کنی. دفعه بعدی باز این طوری جواب بدی شرمندت می شم
:eek:;) ربطش که واضحه !! والا شما داری خیلی به امتیاز و حرف سایت ها افتخار می کنی . و حرف اون هارو کردی برای خودت برهان و دلیل قانع کننده . اول بحثم اصلا موضوع سایت ها وسط نبود که شما هی بهش اشاره کردی . منم گفتم halo 3 که ببینم جوابی وجود داره برای توجیه امتیازاتش ! که گویا نداره . شما هم بهتره به جای افتخار کردن به مقداری دسترسی به سیستم مدیریت و تهدید به اینکه کسی رو بیخودی بن کنی و ... یه مقدار بار علمی پست هات و حرف هات رو بالا ببری . حداقل نه توهینی تو حرف هام دیدم و نه هیچ صحبت مشکل داری. اینکه یهو قضیه رو به تهدید و ... کشوندی واقعا جالبه !! در هر صورت مثل اینکه ماست سیاهه !!

پ.ن : یه سری از همون نماینده های معلوم الحال هم دوباره پیداشون شد !! :laughing:

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
:eek:;) ربطش که واضحه !! والا شما داری خیلی به امتیاز و حرف سایت ها افتخار می کنی . و حرف اون هارو کردی برای خودت برهان و دلیل قانع کننده . اول بحثم اصلا موضوع سایت ها وسط نبود که شما هی بهش اشاره کردی . منم گفتم halo 3 که ببینم جوابی وجود داره برای توجیه امتیازاتش ! که گویا نداره . شما هم بهتره به جای افتخار کردن به مقداری دسترسی به سیستم مدیریت و تهدید به اینکه کسی رو بیخودی بن کنی و ... یه مقدار بار علمی پست هات و حرف هات رو بالا ببری . حداقل نه توهینی تو حرف هام دیدم و نه هیچ صحبت مشکل داری. اینکه یهو قضیه رو به تهدید و ... کشوندی واقعا جالبه !! در هر صورت مثل اینکه ماست سیاهه !!

پ.ن : یه سری از همون نماینده های معلوم الحال هم دوباره پیداشون شد !! :laughing:
همینه که هست. ناراحتی دیگه پست نده چون متاسفانه من این قابلیت دارم و چه درست و چه غلط ازش استفاده می کنم. به هر حال جالبه این همه ادم پست دادند و مشکلی نداشتند اما فقط شما مشکل داشتی اصولا تمامی سایت ها هم غلط می گند شما درست میگی. واقعا چه می کنه این اعتماد به نفس ایرانی.

LEERY

کاربر سایت
Jan 16, 2008
2,833
نام
رامين
ممنون بابت نقد.واقعا امتیازتی که هم که به بازی دادین عادلانه هست.
PS : کسری و فرخ بی خیال شین این بحث اخر نداره.فقط اخر سال موقع معلوم شدن بازیهای سال همه چیز مشخص میشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر