Call Of Duty : Modern Warfare 2

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,166
ممنون. عالی بود.
Lord Hell
والا من نمیدونم این بحثی که خودتون پیش کشیدید چه ربطی به Halo 3 داشت ولی
1. Halo 3 رو 60 فریم اجرا میشد که شما به اشتباه گفتی 30 فریم!
2. گرافیک Halo 3 امتیازات خیلی خارق العاده ای هم نگرفت که شما انقدر جوش آوردی.
گرافیک هم فقط افکت و کیفیت بافت و جزئیات فنی نیست (بر خلاف تصور اکثر ایرانیها). سرعت و روونی، اذیت نکردن چشم، زیبایی هنری، رنگ آمیزی هماهنگ، یکنواخت نبودن و خیلی چیزهای دیگه هم ملاکه.
در ضمن این نقدی که ایشون کرد نظر خودش به عنوان یه منتقد بود. اگه اینجوری باشه هر روز یه نفر باید بره از یه سایتی شکایت کنه دیگه!

Lord Hell

کاربر سایت
Dec 30, 2006
584
نام
میلاد
همینه که هست. ناراحتی دیگه پست نده چون متاسفانه من این قابلیت دارم و چه درست و چه غلط ازش استفاده می کنم. به هر حال جالبه این همه ادم پست دادند و مشکلی نداشتند اما فقط شما مشکل داشتی اصولا تمامی سایت ها هم غلط می گند شما درست میگی. واقعا چه می کنه این اعتماد به نفس ایرانی.
من ندیدم کسی بگه گرافیک mw 2 از کیلزون و انچارتد 2 بیشتره !! کدوم همه ادم !!؟ قضیه halo 3 هم بی پاسخ موند :) اون قضیه سیستم مدیریت شما و ... هم اصلا موضوع مهمی نیست که بخوام راجع بهش فکر کنم یا صحبتی انجام بدم . هر کاری دوست داری بکن و با انجام اون کار خوش باش !

Dreadlord

بازی halo 3 رو 30 فریم اجرا می شه . و جالبه بدونی افت فریم هم داره . با اون وضع گرافیکی . ضمن اینکه امتیازات خیلی خوبی هم گرفته . در مورد گرافیک هم من چنین تعریفی انجام ندادم که گرافیک فقط تکسچره و از نظر تکنیکی مهمه . تویه همه اون زمینه ها که گفتی کیلزون 2 و انچارتد 2 از این بازی سرتر هست . چه هنری و چه تکنیکی ! اینو دیگه هر کسی خیلی راحت می تونه تشخیص بده . شما هم اگه خلاف این عقیده رو داری . می تونی مثل بقیه دوستان که هیچکدوم این کارو نکردن . حداقل شما یه اسکرین شات بذارید و با توضیح به ما نشون بدید کدوم قسمت گرافیکی این بازی ( چه هنری و چه تکنیکی ) از کیلزون 2 و انچارتد 2 سرتر هست ؟ یا بهتر بگیم به این دو بازی نزدیک هست ؟

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,166
خوب اصلا گیریم حرف شما درست.
حالا مگه Halo 3 نمراتی که سایتها به گرافیکش دادن از این دوتا بازی بالاتره؟
نه اصلا بالاتر نیست. هیچ سایتی هم نمره ی خیلی عالی به گرافیک این بازی نداده. نمرات خوبی هم که داده شده دلیلش بیشتر همخوانی و مناسبی گرافیکش نسبت به سبک و جو بازی است. حالا اگه شما از این مدل سبک (علمی-تخیلی) خوشت نمیاد دلیل نمیشه که همه همین نظر رو داشته باشند. (بازم میگم هیچ سایت معتبری نمره فوق العاده به گرافیکش نداده). من چندتا نقد Halo 3 ODST هم که خوندم همشون به کهنه بودن و از رده خارج شدن موتور گرافیکی بازی اشاره کرده بودن. که Halo Reach هم داره با یه موتور جدید و به روز ساخته میشه.

حالا:
اصلا شما اول مشخص کن بحثت سر چیه! اول میایی میگی نباید از گرافیک MW2 تعریف میکردی. بعد میگی KZ2 از MW2 بهتره. دفعه ی بعدی در کمال بی ربطی میایی حرف از گرافیک Halo 3 میزنی. حالا هم که میگی عکس مقایسه ای از KZ2 و Halo 3 بزاریم!! من هرچی میگردم نمیبینم کسی تو این تاپیک گفته باشه Halo 3 از KZ2 گرافیک بهتری داره که شما همش دنبال عکسی از این و اون!

لطفا یا دیگه این بحثو ادامه ندید یا سریع تمومش کنید چون به تاپیک ربطی نداره.

Lord Hell

کاربر سایت
Dec 30, 2006
584
نام
میلاد
من ندیدم کسی بگه گرافیک mw 2 از کیلزون و انچارتد 2 بیشتره !! کدوم همه ادم !!؟ قضیه halo 3 هم بی پاسخ موند :) اون قضیه سیستم مدیریت شما و ... هم اصلا موضوع مهمی نیست که بخوام راجع بهش فکر کنم یا صحبتی انجام بدم . هر کاری دوست داری بکن و با انجام اون کار خوش باش !

Dreadlord

بازی halo 3 رو 30 فریم اجرا می شه . و جالبه بدونی افت فریم هم داره . با اون وضع گرافیکی . ضمن اینکه امتیازات خیلی خوبی هم گرفته . در مورد گرافیک هم من چنین تعریفی انجام ندادم که گرافیک فقط تکسچره و از نظر تکنیکی مهمه . تویه همه اون زمینه ها که گفتی کیلزون 2 و انچارتد 2 از این بازی سرتر هست . چه هنری و چه تکنیکی ! اینو دیگه هر کسی خیلی راحت می تونه تشخیص بده . شما هم اگه خلاف این عقیده رو داری . می تونی مثل بقیه دوستان که هیچکدوم این کارو نکردن . حداقل شما یه اسکرین شات بذارید و با توضیح به ما نشون بدید کدوم قسمت گرافیکی این بازی ( چه هنری و چه تکنیکی ) از کیلزون 2 و انچارتد 2 سرتر هست ؟ یا بهتر بگیم به این دو بازی نزدیک هست ؟
شما کلا مثل اینکه متوجه موضوع نشدی و وارد بحث شدی ! این دیگه اخرین پستم هست در این مورد و دیگه نیازی نمی بینم اینجا پست بزنم . امیدوارم قضیه رو کامل در این پست اخر بگیرید !!

1. از اول بحث بنده گفتم گرافیک این بازی نسبت به عناوینی مثل کیلزون 2 و انچارتد 2 حرفی برای گفتن نداره ! حالا چه از نظر تکنیکی ( افکت . تکسچر و ... ) و چه از لحاظ هنری ! این موضوع اصلا قابل بحث نیست. کاملا یه موضوع روشن و مشخصه . بنده هم گفتم نباید به صورت اغراق امیز راجع به گرافیک این بازی صحبت کرد و گفت عالیه !! چون یه عالمه مشکل داره . و بخوای یه مقایسه سر انگشتی با برترین های این نسل انجام بدی . کاملا از اون ها کمتر هست گرافیک ! اوکی ؟

2. بعد این قضیه هم من ندیدم برتری گرافیکی ( به غیر از یه 60 فریم که توضیح دادم چه محیطی و چه کیفیتی داره رو 60 رندر می شه نسبت به اون دو عنوان دیگه ) که کسی بتونه نسبت به این دو عنوان مطرح کنه و حرف دوستان یه سر این بود که اگه اینجوریه پس چرا امتیاز سایت ها فلانه !! وقتی حرف سایت ها به وسط اومد . بنده عرض کردم سایت هایی مثل IGN میان به گرافیک یه بازی مثل halo3 این امتیازات رو می دن . توضیحاتم دادم. این بازی رو 30 اجرا می شه . ف ی ل ت ر AA نداره . مدل و ابجکت و ... در پایین ترین سطح ه قرار داره . افت فریم داره . ( کسی که دو زار سواد گیمینگ داشته باشه می فهمه این یعنی فاجعه !! ) و این میانگین امتیازاتش هست : ( به تک تک سایت ها سر بزنید و میانگین امتیازات گرافیکی بازی رو هم در نظر بگیرید . خدا رو شکر تعداید سایت انگشت شمار حق مطلب رو ادا کردن ولی بقیه متاسفانه ... ! )
http://www.gamerankings.com/xbox360/926632-halo-3/articles.html
حالا شما اگه سواد گیمینگت قبول می کنه این امتیازات به گرافیک این بازی رو که هیچ !! اگه نه پس کلا باید یاد گرفت تا وقتی دو تا چشم سالم هست راحت مشخصه چه گرافیکی برتره و کدوم ضعیف تر . و چه تکنیکی کجا به کار رفته و ... هی حرف از سایت نزنیم . در واقع مثال halo 3 که هیچ جوابی براش وجود نداره . برای این زده شد تا مشخص بشه حرف سایت ها وحی اسمانی نیست ! اوکی ؟ حالا من این حرفو زدم توقع ندارم هم هی بیان بگن اقا درسته و ... چون سریع همه دو تا شکلک اینجوری ( :laughing: ) می ذارن و می گن یعنی تو می گی سایت ها کشکه و .. ؟ دو تا اسپم ول می دن و ... در کل ولشکن.
کلا از اول هم نباید بحث می کردم در مورد این موضوعات !!

3. بنده هم اصلا به halo odst و reach کار ندارم !! کی حرف از این دو بازی زد ؟

این اخرین پستم بود . کسی هم پستی چیزی نقل قول کرد سوال توش نباشه چون دیگه اینجا پست نمی دم که بخوام جواب بدم. موفق باشید .

آخرین ویرایش:

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,166
حرف سایتها وحی آسمانی نیست. ولی مطمئنا حرف شما هم وحی آسمانی نیست. بهتر بود تو پست اولت میگفتی به نظر من تا دیگه این مسائل پیش نمیومد.

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
من میگم دیگه نرود میخ اهنین در سنگ. کل بحث از اول این هست که 60 فریم خیلی فاکتور مهمیه. بعضیا فکر می کنند 60 فریم خیرات هستش بازی ساز ها راحت بازی 60 فریم می سازند. 60 فریم کردن به قدری روی گرافیک تاثیر میذاره که اصلا نیازی به بحثش نیست. شما یک چیز ینمی دونستی بدون MW1 قرار بود دارای محیط قابل تخریب وسیع و گرافیک عالی تر باشه اما همون موقع طراح اصلی بازی گفت به خاطر 60 فریم بودن هم محیط تخریب پذیر نتونستیم توی بازی بذاریم و کلی از حجم گرافیکی هم کاسته شد. بعضیها یک طوری حرف می زنند که انگار عمری بازی ساز هستند. خدا رو شکر توی همین سایت یکی سری بچه های مثل ایدین هستند که بازی ساز هستند ( گرشاسب ) می تونید این سوال ها را از اون بپرسید که واقعا بازی ساز هست جای اینکه خودتون بازیساز بکنید.
این قضیه Halo هم ته خندست چون چند وقت پیش اگه اشتباه نکنم توی Digital Foundry بود که نوشته بود Halo 3 جز معدود بازی هایی هست که 30 فریم به صورت کامل ثابت هست. والا توی این سایت هم خیلی ها به گرافیک بازی گیر دادند کسی به فریم ریت گیر نداده بود که حالا شاهد اون هم هستیم.
اخرش هم دوباره بگید KZ2 , U2 گرافیکش بهتر بود.

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,692
نام
محمد
سلام!
ممنون بابت نقد، خیلی عالی بود. به نظر من که MW2 در پایان سال از دید خیلی از سایتها به عنوان بهترین بازی سال انتخاب میشه.

Music Addict

کاربر سایت
Feb 27, 2009
504
نام
مسعود
هرجقدر فک می کنم نمی فهمم که شما چطوری میاید این سری COD رو با بازیهای دیگه مقایسه میکنید !

سری کال اف دیوتی فراتر از این حرفهاست . انصافا خیلی وقت بود من یه FPS درست و حسابی بازی نکرده بودم.
من که هیچ بازیه FPS ای رو ندیدم که از نظر gameplay به پای COD برسه .. این سبک واقعا محشره . حتی ضغیف ترین شماره هاش از خیلی بازیها بهتره ! من که این COD رو با Killzone هم عوض نمی کنم ! (نظر منه بعدا نیایید گیر بدید) . .. بیخودی به این بازی گیر ندید!

Desert-Eagle

کاربر سایت
Dec 26, 2008
850
من که شخصا از فن بوی ها MW1 بودم, وقتی که MW2 رو تو PC بازی کردم واقعا متوجه شدم که infinity ward نابغه ست! حالا تو فکر این هستم که نسخه ی ps3یش رو بگیرم تا بتونم از Multi player استفاده کنم....

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
مرسی عزیز
بازی 20 بود !
فقط تکسچر بازی کماکان ضعیفه اما از mw خیلی بهتره!در کل بخاطر ریتم تند بازی این قضیه اصلا به چشم نمیاد! مگه یکی عین من لاک پشتی بازی کنی!:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر