adsl شرکت مخابرات استان تهران .

mehdi keshvari

کاربر سایت
Sep 16, 2008
983
نام
مهدی
نحوه‌ ثبت‌نام و قيمت اينترنت پرسرعت مخابرات اعلام شد.

متقاضيان دريافت ADSL - اينترنت پرسرعت - با ارائه كارت شناسايي و فيش خط تلفن مورد نظر توسط مركز مخابراتي مربوطه احراز هويت شده و با پر كردن يك فرم، درخواست خود را ثبت مي‌كنند.

مشترکان تهرانی که هم‌اکنون عضو خدمات اینترنتی سایت مخابرات تهران هستند نیز می‌توانند با مراجعه به سایت و با ورود نام کاربری و رمز عبور اقدام به ثبت‌نام کنند.همچنین قرار است از هفته آینده برای آن دسته از مشترکان غیرعضو سایت مخابرات تهران نیز سامانه ثبت‌نام اینترنت راه‌اندازی شود.

به گزارش ایسنا، قيمت اينترنت كه توسط شركت ارتباطات زيرساخت در قالب STM1 به شركت‌هاي مخابراتي استاني و شركت‌هاي داراي مجوز PAP تحويل مي‌شود، صرفا جهت استفاده براي ارائه خدمات ADSL به ميزان 20 درصد كاهش مي‌يابد. يعني قيمت فروش اينترنت با ظرفيت يك STM1 كه در حال حاضر 486 ميليون ريال است به 375 ميليون و 100 هزار ريال كاهش خواهد يافت.

بر همين اساس تعرفه واگذاري اينترنت پرسرعت با استفاده از ADSL بر اساس پهناي باند و ضريب اشتراك حداكثر 10 به صورت پهناي باند 64 كيلو بيت بر ثانيه 59200 ريال، 128 كيلو بيت بر ثانيه 99400 ريال، 256 كيلو بيت بر ثانيه 125600 ريال، 512 كيلو بيت بر ثانيه 204800 ريال، 1024 كيلو بيت بر ثانيه 383200 ريال و 2048 كيلو بيت بر ثانيه 745600 ريال تصويب شده است.

محمد خجسته‌نيا - مدير كل روابط عمومي شركت مخابرات استان تهران - هم در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات ايسنا، درباره شرايط و ضوابط تصويب شده براي اجراي نصب ADSL براي مشتركان گفت: هزينه مودم و راه‌اندازي آن به عهده مشترك خواهد بود، بابت راه‌اندازي سرويس نيز نبايد هزينه‌اي از مشتركان دريافت شود.

به گفته او همچنين شركت‌هاي ارائه دهنده خدمات موظف هستند نسبت به نصب و راه‌اندازي تجهيزات در محل مشترك اقدام و پس از تحويل پهناي باند نسبت به تنظيم صورت جلسه اقدام كنند. علاوه بر اين شركت‌هاي ارائه دهنده خدمات موظف هستند نرم‌افزار لازم براي اندازه‌گيري لحظه‌اي پهناي باند را برروي پايانه كاربر نصب و راهنمايي لازم را انجام دهند.

وي اظهار كرد: كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات توصيه كرد كه به‌منظور گسترش ارائه اين خدمات در سطح كشور شركت مخابرات ايران با مشاركت شركت‌هاي PAP رعايت منافع طرفين خدمات مذكور را ارائه كند و درصورت عدم مشاركت، شركت‌هاي PAP مي‌توانند سرويس مربوط را حداكثر تا سقف 20 درصد بالاتر از اين تعرفه‌هاي مصوب ارائه كنند. همچنين شركت‌هاي ندا بايد كليه قراردادهاي خود را حداكثر ظرف مدت يك ماه از تاريخ مصوبه براساس تعرفه‌هاي مصوب فوق اصلاح كنند.

او يادآور شد: صاحبان مشاغل خاص چون اعضاي هيات علمي،‌ دانشجويان كارشناسي ارشد به بالا،‌ خبرنگاران و ديگر فعالان كه نيازمند تحقيق هستند مي توانند از پهناي باندي بيش از 128 كه به كاربران خانگي داده مي شود استفاده كنند.

وي با بيان اين‌كه در حال حاضر به دليل حجم كم امكانات خريداري شده، ‌محدوديت ارائه سرويس داريم، اما طبق برنامه 600 هزار پورت كه از سوي شركت مخابرات استان تهران ارائه خواهد شد، نيمه اول سال آينده و شايد تا تابستان راه‌اندازي و در اختيار كاربران قرار داده مي‌شود.

خجسته‌نيا با بيان اين‌كه ارائه سرويس در مناطقي كه برروي فيبر نوري نيست و برروي شبكه مسي قرار دارد، در اولويت است، درباره زمان تحويل ADSL به متقاضيان مناطق مختلف تهران اظهار كرد: بعد از ثبت‌نام به طور معمول بين 24 تا حداكثر 48 ساعت، ADSL درخواستي وصل خواهد شد.

وي تصريح كرد: تا پايان هفته‌ آينده 60 هزار پورت در تمام مناطق شهر تهران براي واگذاري به درخواست كنندگان آماده است، در شرايطي كه محدوديت ارائه سرويس ADSL در ابتداي كار از سوي شركت مخابرات استان تهران وجود دارد اما مطمئنيم با وجود شركت‌هاي PAP و نيز ارائه اينترنت پرسرعت بي‌سيم مي‌توان به خواست‌هاي متقاضيان پاسخ داد.

همچنين روابط عمومي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي اعلام كرد كليه مشتريان درصورت داشتن هرگونه شكايت در خصوص تعرفه‌هاي خارج از چارچوب مصوب و يا عدم رعايت كيفيت خدمات مراتب را به اين سازمان و مناطق هفت گانه گزارش كنند.
منبع : کپی برابر اصل از اینجا : http://forum.p30world.com/showthread.php?t=372261

قيمت اينترنت كه توسط شركت ارتباطات زيرساخت در قالب STM1 ‌ به شركت‌هاي مخابرات استاني و شركت‌هاي داراي مجوز PAP‌ تحويل مي‌شود صرفاً جهت استفاده براي ارائه خدمات ADSL به ميزان 20% كاهش مي‌يابد يعني قيمت فروش اينترنت با ظرفيت يك STM1‌ كه در حال حاضر 000/000/486 ريال است به 000/100/375 ريال كاهش مي‌يابد.

بر همين اساس تعرفه واگذاري اينترنت پرسرعت با استفاده از ADSL‌ براساس پهناي باند و ضريب اشتراك حداكثر 10 بر اساس جدول زير تصويب شد:‌
10
حداكثر ضريب اشتراك

پهناي باند

59200 ريال
64 كيلوبيت بر ثانيه

99200 ريال
128 كيلوبيت بر ثانيه

125600 ريال
256 كيلوبيت بر ثانيه

204800 ريال
512 كيلوبيت بر ثانيه

383200 ريال
1024 كيلوبيت بر ثانيه

745600 ريال
2048 كيلوبيت بر ثانيه

هم‌چنين در اين خصوص شرايط و ضوابط زير نيز به تصويب رسيد:‌
هزينه مودم و راه‌اندازي آن بعهده مشترك خواهد بود.
بابت راه‌اندازي سرويس نيز نبايد هزينه‌اي از مشتركين دريافت شود.
شركت‌هاي ارائه دهنده خدمات موظف هستند نسبت به نصب و راه‌اندازي تجهيزات در محل مشترك اقدام و پس از تحويل پهناي باند نسبت به تنظيم صورتجلسه اقدام كنند.
شركت‌هاي ارائه‌دهنده خدمات موظف هستند نرم‌افزار لازم براي اندازه‌گيري لحظه‌اي پهناي باند را روي پايانه كاربر نصب و راهنمايي لازم را انجام دهند.

ضمناً‌ كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات توصيه نمود كه به منظور گسترش ارائه اين خدمات در سطح كشور شركت مخابرات ايران با مشاركت شركت‌هاي PAP‌ و رعايت منافع طرفين، خدمات مذكور را ارائه نمايد. بديهي است در صورت عدم مشاركت،‌ شركت‌هاي PAP‌ مي‌توانند سرويس‌ مربوطه را حداكثر تا سقف 20%‌ بالاتر از اين تعرفه‌هاي مصوب ارائه نمايند. همچنين شركت‌هاي PAP‌ مي‌بايستي كليه قراردادهاي خود را حداكثر ظرف مدت يك ماه از تاريخ مصوبه براساس تعرفه‌هاي مصوب فوق اصلاح نمايند.

همچنين روابط عمومي سازمان اعلام نمود كليه مشتريان در صورت داشتن هرگونه شكايت درخصوص تعرفه‌هاي خارج چارچوب مصوب و يا عدم رعايت كيفيت خدمات مراتب را به سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي و مناطق هفت‌گانه گزارش نمايند.
منبع : http://www.tct.ir/pagecontent.php?r...bvNGfABDQ6UGc5RVZyVHdjVnc0NHfABzM0kDQ6UGb0lGd

آخرین ویرایش:

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
قبلا که شنیدم بودم میگفتن پینگش خیلی بالاست و اصلا به درد آنلاین نمیخوره. از اون ورم اینا که با بالاتر از 128 نمیدن به خانگی. این چه وضعیه آخه.

mehdi keshvari

کاربر سایت
Sep 16, 2008
983
نام
مهدی
در مورد پینگ که توی سایتهای دیگه هم که خونده بودم میگفتن که برای بازی مناسب نیست
محدودیت دانلود هم هیچکدومشون ندارند بی نهایت هستش .
ضریب اشتراک 10 یعنی اینکه هر پهنای باند حد اقل بین 6 و حداکثر بین 10 نفر تقسیم میشه که شما با 128 با سرعت 16 دانلود دارید.
کرج که فعلا 128 بالاتر نمیدن .
من خودم صبح زنگ زدم مرکز مخابراتی دانشگاه یک سگ گوشی رو برداشت نزدیک بود از پشت تلفن پاچمو بگیره از زنه میپرسم که کی سرویس 512 راه میفته انگار پرسیدم از که مترس من میشی . خلاصه به سختی از دستش فرار کردم
فعلا در تمامی مراکز مخابراتی از 128 بالاتر نمیدن
ولی اگر کسی نداره بگیره که بعدا سرعتش رو ببره بالاتر چون پرتها پر میشن.

mehdi keshvari

کاربر سایت
Sep 16, 2008
983
نام
مهدی
دوست عزیز هیچ فرق نمیکنه الانم مگه فکر میکنید شرکتهای خصوصی ***** میکنند خود شرکت مخابرات برای اینکه همه رو زیر نظر داشته باشه تمام سیستمهای adsl شرکتها رو از طریق مراکز مخابراتی میفرسته که این کار توی هیچ جای دنیا مرسوم نیست در همه جا خود شرکتی که خدمات اینترنتی میده این کار رو انجام میده

کسی استفاده کرد بگه چجوری هستش .

Last edited by a moderator:

V!PER

کاربر سایت
Mar 31, 2007
157
نام
Ali
سلام.
من تقریبا 1 هفتس که از مخابرات شهید سعادتمند گرفتم.
سرعتش 128 ، سرعت دانلودم هم 20 تا 30 . همینجور که دوستان گفتن پینگش زیاد مال نیست.ولی گفتن درست میشه بعد این قضایا.الله اعلم.
ولی اگه بیشتر از 128 بگیرین میرزه.

آخرین ویرایش:

shadmehr_m

کاربر سایت
May 19, 2008
881
رفیق من گرفته از سلمان فارسی...سعادت آباد..پارتی هم نمیخواد! 24 ساعت بعد هم وصل شد...
سرعت هم روی 15 نهایت..

من تعجب میکنم دوستی اومده اینجا نوشته سرعت روی 20 و 30! اخه مرد حسابی مگه امکان داره سرعت 128 روی 20 و 30 بره!!

به رفیق منم بیشتر از 128 ندادن با اینکه دانشجو هست.

فقط بدیش اینه که روی فیبر نمیدن!

آخه ما چه گناهی کردیم که خطمون فیبره!

V!PER

کاربر سایت
Mar 31, 2007
157
نام
Ali
رفیق من گرفته از سلمان فارسی...سعادت آباد..پارتی هم نمیخواد! 24 ساعت بعد هم وصل شد...
سرعت هم روی 15 نهایت..

من تعجب میکنم دوستی اومده اینجا نوشته سرعت روی 20 و 30! اخه مرد حسابی مگه امکان داره سرعت 128 روی 20 و 30 بره!!

به رفیق منم بیشتر از 128 ندادن با اینکه دانشجو هست.

ما که از هر سروری دانلود کردیم بین 20 تا 30 بود.:confused:

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
ضریب اشتراک 10 یعنی اینکه هر پهنای باند حد اقل بین 6 و حداکثر بین 10 نفر تقسیم میشه که شما با 128 با سرعت 16 دانلود دارید.

پهنای باند سرویس 128 کیلو بیت بر ثانیه هست .. هر 8 بیت = 1 بایت .. در نتیجه 128 کیلو بیت بر ثانیه برابر 16 کیلو بایت بر ثانیه است. در نتیجه شما اصولا با پهنای باند 128 کیلو بیت برابر 16 کیلو بایت در ثانیه دانلود دارید.

اگر ربط ضریب اشتراک با این تقسیم را برای من توضیح بدید ممنون میشم، وگرنه ازتون خواهش میکنم که اطلاعات غلط در انجمن ننویسید.

روی فیبر هم میشه گرفت. فقط باید بری مخابرات و کلی دعوا و پیگیری کنی تا خط رو از فیبر در بیارند .. من دو سه ماهی پیگیرش بودم تا درست شد. کلی هم دعوا کردم :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر