گلکسی اس 4 سامسونگ رسما معرفی شد

PrinceofPersiα

کاربر سایت
Jul 4, 2006
3,462
یه چیزی هم من بگم ( البته نظر شخصیه! ) :
اگه دوستان به مشخصات و سی پی یو هشت هسته ای ایراد می گیرن، این نکته را هم در نظر بگیرن که سامسونگ با این کار بستری را فراهم می کنه تا برنامه های سنگین تر و بازی سنگین تری برای تلفن های همراه ساخته بشه و به نظرم یه جوری بخش نرم افزار روی تلفن همراه را به جلو هُل میده.

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,011
نام
Milad
متاسفانه مشکل ما اینه که حرف خودمون رو فقط قبول داریم و به حرف دیگران اصلا گوش نمیدیم حالا که تو دنیای مجازی اصلا نه قیافه و نه لحن و ...بدون فرصت میشه اصلا رد شد از نظر دیگران...
پردازنده Octa 5 جدید سامسونگ تو نمایشگاه بارسلون معرفی شد و بدین صورت هست که 4 هسته با پردازش بالا و مصارف بالا و 4 هسته با سرعت کمتر و مصرف کمتر داره در امور وب گردی و فیلم و آهنگ هسته های کم سرعت و در بازی ها و امور سنگین از هسته های پرسرعت استفاده میشه..این کار صرفا بخاطر کم شدن مصرف پردازنده و بیشتر شدن طول عمر باطری(چیزی که عموما مشکل اصلی گوشی ها هست)استفاده میشه یعنی در حقیقت گوشی 2 تا پردازنده در هم ادغام شده داره و این طور نیست که 8 هسته ای باشه ...پس عملا فرقی از لحاظ کارایی با پردازنده های کوالکوام 600 نداره و همون 4 هسته ای هست...(دیگه وای 8 هسته رو کجام کنم میخوام بوئینگ هوا کنم نیست)
الان به نظرم قابلیت های نرم افزاری کاربرد بیشتری دارن چون بیشتر گوشی ها مشخصات تقریبا یکسانی پیدا کردن همین الان 3 پرچمدار آندرویدی رو ببینید همه یک میزان رم و رزولوشن دارن استفاده میکنند..هر چند اونقدر چیزه جدیدی رو نشونمون نداد که خوشحال بشیم...Knox یکیش بود که بنظرم خیلی خوب میاد و تو همون بارسلون نشونش داد و مثل گوشی های بلک بری گوشیتونو به 2 قسمت شخصی و کاری تقسیم میکنه و این 2تا با هم تداخل نداشته باشند(مثلا تو اداره و ساعات اداری با تنظیمات و حتی لیست تماس و برنا مهای اداری که نیاز داری کار میکنی اما تو خونه با محیط شخصی برنامه هایی مثل بازی و بقیه کارا) هر چند هنوزم بهترینش رو بلک بری داره...
قابلیت لمس شناور رو که سونی تو گوشی Xperia Sola نشون داد که بدون لمس صفحه میشه باهاش تعامل داشت خیلی بدرد میخوره تو مرورگر گوشی بخصوص..توی نوت 2 هم سامسونگ گذاشت البته فقط با قلم S Pen کار میکرد....یا قابلیت کار کردن با صفحه نمایش با دستکش که توی Nokia lumia 920 و Xperia GO قبلا هم دیده بودیم.
یک شایعه ای بود برای اسکرول کردن با جرکات چشم که انگار نرسیده و آماده نشده...بقیه قابلیت هارو مثل ترجمه همزمان یا معنی کردن کلمات از درو دیوار و... انگار سامسونگ فقط میخواسته نسخه مخصوص به خودش رو بده بیرون چون تمامشو کامل تر گوگل تو نسخه های آندروید قرار داده...یا S Voice که کلا دیگه شبیه سیری شده و هر چند خدارو شکر هنوز میشه از Google Now استفاده کرد که از هر دو خیلی بهتره....
قیافه گوشی شوک بود رسما چون اول اینکه سامی جا پای اپل گذاشته برای معرفی محصولاتش و اینکه طراحان اولیه گوشی هم تعجب کردن و گفتن ما خیلی نمونه اولیه تولید کردیم از فلزی تا تمام پلاستیک و این چیزی که به عنوان S4 معرفی شده یکی از ارزون ترین نمونه های موجود بوده ...!البته نمیشه خورده گرفت چون هدف سامسونگ فروش کلا 100 میلیون از این گوشیه و فروش 10 میلیون توی ماه اول یعنی باید هر ثانیه 3.8 عدد گوشی S4 بفروشه و چنین فروشی نیازمند تولید انبوه خیلی زیادی هست که با وجود بدنه فلزی الان میسر نیست براش...همی الان HTC One با بدنه تمام آلمینیومی به مشکل خورده تو تولید و گفته شده تو ماه اول نمیتونن بیشتر از 1 میلیون تولید کنن...اپل هم سره آیفون 5 هم همین مشکل تولید رو با بدنه های فلزی داشت...هر چند 2 تا سنسور جدید رطوبت سنج و دما سنج بهش اضافه شده و باید شاهد اپلیکیشنای زیادیم برای اونا باشیم.
یک نکته دیگه اینکه واقعا تعصب چیزه خیلی بدیه...کجای Xperia Z شبیه بقیه محصولات سونی هست!؟!از لحاظ طراحی فعلا هیچ گوشی نمیتونه بهش نزدیک بشه ...و اینکه درسته تو این گوشی پردازنده 4 هسته ای با چیپ قدیمی تر استفاده شده اما به خاطر رابط کاربری سبک سونی همیشه بازده محصولاتش از بقیه بیشتر بوده....هنوز یادم نرفته که GSMARENA بنچمارکهای Xperia T&TX که 2 هسته ای بودن از Galaxy S3 که جزو بهترین گوشی های 4 هسته ای بود عملکرد یکسان و حتی بهتری داشت!!!پس واقعا اینها دلیل نمیشه :)
پ.ن:انگار دوربین S4هم ساخت سونی و همون دوربین Xperia Z باشه و باید تا کالبد شکافی سایتها صبر کنیم...
اين سامسونگ تنها بدي كه از نظر من داره اين كه از محصولات قبليش ديگه خيلي حمايت نميكنه و سريع محصول جديد معرفي ميكنه مطمئنم بعد galaxy s4 سريع باز يك مدل جديد معرفي ميكنه و محصول قبليشو ول ميكنه براي همين هيچ وقت سراغش نرفتم البته اين نظر شخصيه ولي به نظرم apple كار بهتري ميكنه كه قدرتشو براي يك محصول خاص ميذاره و تا مدتي محصول جديد معرفي نميكنه.(اينا همه نظر شخصي بود
yahoo_4.gif
)
اتفاقا بعد کنفرانس سامسونگ اعلام کرد تمام قابلیت های نرم افزاری S4 برای S3 هم میاد.....
اون برای قدیما بود الان در یک جو اپلیسمی از پارسال تمام شرکت ها رو آوردن به یک یا 2 تا گوشی پرچمدار معرفی کردن و زوم و ساپورتشونو برای اونها میزارن...مثلا HTC اعلام کرد کلا امسال همین یک گوشیو به عنوان گوشیه اصلی معرفی میکنه و نه مثل قبل که سالی 10 تا گوشی میداد بیرون...الان S2 که ماله 2 سال پیشه هم آپدیت جدید آندروید رو دریافت کرده....

آخرین ویرایش:

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
مگه من با 5 یا 4s مقایسه کردم ؟ من با 3gs ایکه حدود 1.5 پیش ازش اومده بود مقایسه کردم
شما حرفی از3gsنزدین ولی اونم باز اشتباست کلاس هر دو گوشی فرق میکنه..شما برو امنیا2یا امنیا اچ دی رو که همزمان با3gsاومدن مقایسه کن.مخصوصا امنیا اچ دی از نظر امکانات و سخت افزار که خیلی از ایفون بهتر بود فقط سیستم عاملش سیمبین بود
بنده به شخصه معذرت میخوام ! سیستم عامل هیچ ربطی به سخت افزار نداره اصلا ! داره ؟!
چطور نداره..ولی سیستم عامل مال گوگله مشکلاتش چه ربطی به سامسونگ داره؟؟هر مشکلی داشته باشه تقصیر سامسونگ نیست که.
اندروید هم روز به روز داره بهتر میشه شما یه گوشی رده بالا اندروید رو با ایفون مقایسه کن بعد بیا از اندروید بد بگو

من اصلا حوصله اینجور بحث ها رو ندارم و باهیشکی بحث نمیکنم اینبارم وقتی دیدم الکی داری بد میگی جواب دادم

تعصب و فن بازی هم تو تکنولوژی عاقلانه نیست من هر برندی بهتر باشه از اون استفاده میکنم...
حالا چون گلکسی بهتره از نظر من و شما هم الکی بهش گیر دادین و من دفاع میکنم یعنی فن تعصبی سامسونگم؟؟:D
خب الان یکیم بیادبگه ایفون اشغاله خب هرکی منطقی باشه دفاع میکنه دلیلی نداره فکر کنی فن متعصب اپله

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
اين سامسونگ تنها بدي كه از نظر من داره اين كه از محصولات قبليش ديگه خيلي حمايت نميكنه و سريع محصول جديد معرفي ميكنه مطمئنم بعد galaxy s4 سريع باز يك مدل جديد معرفي ميكنه و محصول قبليشو ول ميكنه براي همين هيچ وقت سراغش نرفتم البته اين نظر شخصيه ولي به نظرم apple كار بهتري ميكنه كه قدرتشو براي يك محصول خاص ميذاره و تا مدتي محصول جديد معرفي نميكنه.(اينا همه نظر شخصي بود:d )

.:Metallica:.

Gold User
Sep 18, 2008
3,835
نام
علی متالیکا
اين سامسونگ تنها بدي كه از نظر من داره اين كه از محصولات قبليش ديگه خيلي حمايت نميكنه و سريع محصول جديد معرفي ميكنه مطمئنم بعد galaxy s4 سريع باز يك مدل جديد معرفي ميكنه و محصول قبليشو ول ميكنه براي همين هيچ وقت سراغش نرفتم البته اين نظر شخصيه ولي به نظرم apple كار بهتري ميكنه كه قدرتشو براي يك محصول خاص ميذاره و تا مدتي محصول جديد معرفي نميكنه.(اينا همه نظر شخصي بود:d )
البته نظر شخصی شما کاملا اشتباهه :d
طبق این خبر تمام آپدیت های نرم افزاری که SIV خواهد داشت برای SIII هم خواهد اومد
Samsung Galaxy S4 software goodies to hit Galaxy S III as well - GSMArena.com news

Mr.Ok

کاربر سایت
Nov 9, 2008
2,066
نام
معین
Galaxy s و Galaxy s ii و Galaxy s iii واقعا کهکشانی بودن.
تو زمینه قیافه هم انصافا رشد چشم گیری کردن.

آره طراحی های سامسونگ که واقعن هر روز متفاوت تر و خارق العاده تر بوده.بوده که میگم.

volta22

کاربر سایت
Aug 1, 2012
669
نام
Hesam
شما حرفی از3gsنزدین ولی اونم باز اشتباست کلاس هر دو گوشی فرق میکنه..شما برو امنیا2یا امنیا اچ دی رو که همزمان با3gsاومدن مقایسه کن.مخصوصا امنیا اچ دی از نظر امکانات و سخت افزار که خیلی از ایفون بهتر بود فقط سیستم عاملش سیمبین بود

چطور نداره..ولی سیستم عامل مال گوگله مشکلاتش چه ربطی به سامسونگ داره؟؟هر مشکلی داشته باشه تقصیر سامسونگ نیست که.
اندروید هم روز به روز داره بهتر میشه شما یه گوشی رده بالا اندروید رو با ایفون مقایسه کن بعد بیا از اندروید بد بگو

من اصلا حوصله اینجور بحث ها رو ندارم و باهیشکی بحث نمیکنم اینبارم وقتی دیدم الکی داری بد میگی جواب دادم

تعصب و فن بازی هم تو تکنولوژی عاقلانه نیست من هر برندی بهتر باشه از اون استفاده میکنم...
حالا چون گلکسی بهتره از نظر من و شما هم الکی بهش گیر دادین و من دفاع میکنم یعنی فن تعصبی سامسونگم؟؟:D
خب الان یکیم بیادبگه ایفون اشغاله خب هرکی منطقی باشه دفاع میکنه دلیلی نداره فکر کنی فن متعصب اپله
اقا بی خیال من اشتباه کردم ! شما درست میگی ! 8-|

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
سامسونگ فقط داره روی قدرت گوشی تمرکز میکنه که به نظرم کاملا اشتباهه چون قرار نیست با گوشی پردازش های سنگین انجام بشه که احتیاج به این سخت افزار داشته باشه و هنوز از 100% قدرت مدل قبلی استفاده نشده که حالا بیاد گوشی قوی تر بده بیرون...

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,135
نام
حسین
خب سامسونگ باز هم گل کاشت و نشون داد بهترین سازنده موبایل در دنیاست.یادمه 7سال پیش سامسونگ دو تاطرح 5ساله و 10ساله داشت برای اینکه امپراطوری نوکیا رو به زیر بکشه.اون زمان نوکیا بدون رقیب بود.میزان بازار نوکیا در دنیا حدود 50درصد بود.در حالیکه برای سامسونگ به 5درصد هم نمیرسید.تازه همون بازار هم عمدتا در کره و تایوان و اینجور جاها بود.

سامسونگ با انتشار یه بیانیه مفصل اعلام کرد که کمتر از یک دهه دیگه ما جای نوکیا رو میگیریم.یادمه اونزمان همه به این حرف میخندیدن.حتی خودم.اصلا نمیتونستم فکرشو بکنم که سامسونگ حتی بتونه sony ericsson هم سهمشو بیشتر کنه چون سهم سونی چیزی در حدود بیش از 3برابر سامسونگ بود و اگر یادتون باشه بازار بسیار عالی در ایران داشت.

ولی مشخص شد که برنامه ریزی و سرمایه گذاری این شرکت کره ای انقدر قوی و فوق العاده بوده که حساب تمام کارها رو کرده و الان تمام این شرکتها دارن دنبال این شرکت میدوئن.تنها نکته منفی که در کارشون میبینم(هرچند که نکته منفی نیست)زیبایی گوشیهاش هست که به نسبت گوشیهای سونی مقداری کمتره.
زنده باد سامسونگ:x

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
اه، این چرا باز بزرگ ترش کردن؟! کاشکی یه ورژن 4.3 یا 4.7 بدن...اینجوری زیادی گنده میشه بابا! تبلت داریم نیازی نیست هی اندازه رو ببرن بالا به خدا! من s3 نگرفتم که اینو بگیرم، با این وضع شک کردم. نمیخوام برم اپل :((

.:Metallica:.

Gold User
Sep 18, 2008
3,835
نام
علی متالیکا
اه، این چرا باز بزرگ ترش کردن؟! کاشکی یه ورژن 4.3 یا 4.7 بدن...اینجوری زیادی گنده میشه بابا! تبلت داریم نیازی نیست هی اندازه رو ببرن بالا به خدا! من s3 نگرفتم که اینو بگیرم، با این وضع شک کردم. نمیخوام برم اپل :((
از تمام جهات طول، عرض ، زخامت ضخامت یا کوچکتره یا مساوی SIII ـیه !
عرض،زخامت ضخامت < GSIII
طول = GSIII

چپ برای GSIV هست
-----------------------------
زخامت
من املا رو تک ماده کردم :d

آخرین ویرایش:

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,257
جالبه سامسونگ که انقدر خفه کرده بود خودش رو با پردازنده 4 هسته ای S3 ایفون 5 با یه پردازنده 2 هسته ای 1.2 گیگاهرتزی اومد قورتش داد . به شدت منتظر معرفی 5S هستم.

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
^Bugatti Veyron 1001 اسب بخار قدرت داره و Mclaren f1 حدود 700 تا.با این وجود تقریبا با یک سرعت و یک زمان به خط پایان میرسند.دلیل:سبک بودن بدنه ی مک لارن.
iOS هر وقت مثل اندروید انقدر قابلیت داشت و همچنان روان بودنش رو حفظ کرد ، اونوقت مقایسه ی شما درسته

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر