گفتگو درباره سریال ارباب حلقه ها [ صحبت درباره کتاب ها در تگ اسپویلر می‌باشد ]

Solidsnake_1

کاربر سایت
Jul 19, 2014
794
نام
Reza

saeedonly

کاربر سایت
Nov 22, 2012
1,074
من حقیقتش چون سگانه پیتر جکسون و هابیت رو دیده بودم و اول اخر داستان رو میدونستم به عبارتی، سراغ کتاباش هیچوقت نرفتم پس برام انچنان مهم نیست تطابق، ولی درک میکنم حال طرفدارارو‌. آمازون با چرخ زمان هم این حرکت رو زده بود و من اونو کامل خونده بودم کتابارو.در کل قسمت اول اوایلش جذاب بود بعدش خسته کننده شد بنظرم ولی در کل قسمتای اول بیشتر حالت معرفی دارن احتمالا و نمیشه قضاوت کرد. ولی قسمت اول بخوام نمره بدم ۶ یا فوقش ۷ بدم از نطر جذابیت برام.

Morgoth Bauglir

The Fallen Vala
کاربر سایت
Aug 12, 2017
1,147
نام
Melkor
تجربه شخصیم میگه نظرات و فکت های ما قرار نیست چیزی رو تو این دنیا عوض کنه
نظر مایی که پایرت میکنیم نه ولی اونی که قراره هزینه کنه و در عوض یه سریال پر شده از ایدئولوژی های مسخره گیرش بیاد چرا.

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
من حقیقتش چون سگانه پیتر جکسون و هابیت رو دیده بودم و اول اخر داستان رو میدونستم به عبارتی، سراغ کتاباش هیچوقت نرفتم پس برام انچنان مهم نیست تطابق، ولی درک میکنم حال طرفدارارو‌. آمازون با چرخ زمان هم این حرکت رو زده بود و من اونو کامل خونده بودم کتابارو.در کل قسمت اول اوایلش جذاب بود بعدش خسته کننده شد بنظرم ولی در کل قسمتای اول بیشتر حالت معرفی دارن احتمالا و نمیشه قضاوت کرد. ولی قسمت اول بخوام نمره بدم ۶ یا فوقش ۷ بدم از نطر جذابیت برام.
من دوتا کتاب اول چرخ زمان رو خوندم و واقعا محشرن! دلم برای طرفدارهای WoT هم کبابه چون واقعا انگار بجای آمازون، اون سریال رو alibaba و wish سفارش ساختش رو دادن و نکته تلخ‌ترش اینه که برندن سندرسون حی و حاضر اونجاست که راهنماییشون کنه.

ولی اگر علاقه داری توصیه می‌کنم سیلماریلیون، فرزندان هورین و افسانه‌های ناتمام رو بخونی. کتاب‌های بیشتری هست (تاریخچه سرزمین میانه، برن و لوثیِن، سقوط گاندولین و نومه‌نور) ولی اون ۳تا خیلی خوب و متفاوت‌ان.

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,660
نام
iMAN
اقا انصافا جلوه های ویژه اش خوبه دیگه چی میخاید از جلوه های ویژه ...!!!!! ولی متاسفانه این ترند روز کار خودشو کرده...!!!! بعیده با House of dragon بتونه رقابت کنه. البته خب هر دو سریال دوتا اپیزود اومده و شاید زود باشه. ولی کلیت کار متاسفانه ناامیدکننده اس

moxA.J

کاربر سایت
Aug 15, 2012
1,271
نام
Morteza
اقا یه چیزی بگم که اخر سه‌گانه اخر داستان نیست؛ اخرش قراره همه برگردن و دوباره کلی از شخصیت های سیلماریلیون هم برمیگردن برای نبرد اخر البته کتابی نوشته نشده از این داستان ولی خب توسط خود تالکین در داستان های دیگه بهش اشاره شده. بدونید که اخر ارباب حلقه ها داستان تموم نشده و آخر داستان نیست

آخرین ویرایش:

Dante _Sparda

کاربر سایت
Jul 18, 2009
576
اقا یه چیزی بگم که اخر سه‌گانه اخر داستان نیست؛ اخرش قراره همه برگردن و دوباره کلی از شخصیت های سیلماریلیون هم برمیگردن برای نبرد اخر البته کتابی نوشته نشده از این داستان ولی خب توسط خود تالکین در داستان های دیگه بهش اشاره شده. بدونید که اخر ارباب حلقه ها داستان تموم نشده و آخر داستان نیست
دقیقا درسته تالکین توی سیلماریلیون یک توضیحی در مورد نبرد آخر با مورگوت و برگشت خیلی قهرمانها میده (فکر کنم بهتره پستت رو داخل اسپویلر بزارید من صفحه قبل به یکی از دوستان در مورد سن نژاد الفها و هابیتها یک توضیح دو خطی دادم که توی ویکی پدیا یا حتی سه گانه پیتر جکسون میشه پیدا کرد ولی به دلیل اینکه مدیریت اینو اسپویل کتاب میدونستن پاک شد)

TEK ZXEN

کاربر سایت
May 2, 2019
335
همین تازه قسمت اول رو دیدم. در نگاه اول جلوه های ویژه توجهم رو جلب کرد چون واقعا خوب کار شدن.
سکانس پرش گالادریل از روی شمشیر و بک فلیپ زدن و حرکات آبکی به همراه قیافه گرفتنای تینیجری که تونست غول 2 متری رو بکشه باعث شد بنده حالت تهوع بگیرم.
من واقعا نمیدونم تهیه کننده با خودش چی فکر کرده که اومده یه مشت بازیگری که حتی بلد نیستن احساسات عمیق نقشی که بهشون داده شده در دیالوگ های مختلف به نمایش بزارن رو سرکار اورده و کستینگ کرده.
این فیلم از سبک حماسی تبدیل شده به سبک ماجراجویی دیزنی وار که باعث شده گالادریل راه برادرش رو ادامه بده و تنهایی به همراه چند تن نیروی احمق به خطرناک ترین مکان برای ماجراجویی برن.
بنده اصلا نتونستم با موسیقی های این سریال کنار بیام احساس میکردم موسیقی های انیمیشن های فانتزی رو سوار این سریال کردن که اصلا برای بنده جالب نبود.
بازیگری الروند ضعیف بوده. بازیگری نازنین بنیادی هم ضعیف بود. بازیگری الف سیاه پوست همچنین ضعیف بود.
بنده اصلا نتونستم با بازیگرای این سریال ارتباط برقرار بکنم.به جز تعداد معدودی از بازیگرای این سریال تونستن نقششون رو خوب پیاده بکنن.
این دو کارگردان این سریال به نظرم کارشون ضعیف بوده و اصلا استعداد اینو نداشتن که مثل پیتر جکسون این فیلم رو دربیارن.
همون یوزر اسکور 2.2 بیانگر حقیقته.

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,395
نام
محمد
اصلا بیان فرانچایزی که دوست دارم رو بر*** توش حقیقتا بعد یه سنی نتونستم اهمیتی قائل شم واسه این چیزا
خب شما اهمیتی نمیدید، اون بنده خدایی(میشناسم که میگم) کلی مقاله علمی از اثار تالکین نوشته چی بگه؟ طرف خوره کاره واقعا داره حالش از این اقتباس بهم میخوره.:D

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,836
نام
مهراد
دو قسمت اول سریال رو دیدم و می خوام نظرم رو راجع بهش بدم.

من متاسفانه هیچوقت کتاب های تالکین رو نخوندم اما هر دو سال یک بار اول هابیت و بعد ارباب حلقه ها رو تماشا می کنم قطره اشکی هم این وسط به خاطر بازی های خوب و اتفاقات سریال و خاطرات دوران کودکی میریزم و لذت میبرم. یعنی من نه فن سر سختم نه آدم ایراد گیری. از چیزی که خوشم میاد بهش امتیاز بالا میدم و چیزی ام که خوشم نیاد امتیاز پایین. حقیقت سریال رو خیلی منتظرش بودم شاید سال ها از وقتی که اولین بار شنیدم قرارِ همچین چیزی ساخته بشه در این مقیاس و همچین بودجه ای. تریلر ها رو هم به جز همون اولی نگاه نکردم و وقتی رفتم سراغ سریال اولین نکته ای که نظرمو جلب کرد جلوه های ویژه بسیار زیبا و چشمگیر سریال بود و بعد از اون موسیقی جذاب جناب Bear Mccreary. من معتقدم آهنگ ساز ها سبک موسیقی که درست میکنن از یک محدوده خاص خارج نمیشه و شبیه بهم دیگه هست. برای همین موزیک های ارباب حلقه ها رو ریتم و حسش رو تو بازی GOW حس کردم شنیدم و همینطور توی سریال SEE با دوز کمتر. همینطور که جناب Gustavo Santaolalla هم موسیقی که ساخته بین TLOU و سریال نارکوس مکزیک یکسان هست یک سری نوت ها رو به دفعات می شونید که آشنا هستن براتون. به هر حال انتخاب خوبی بودن ایشون برای ساخت موسیقی سریال و حس حماسی خوب داشته همه چی تا به اینجا. تیتراژ سریال کاملا بی ربط به خود سریال و یک چیز پارتیکل مانند هست که اصلا خوشم نیومد و جذابیتی درش نمیبینم به علاوه که اسم بازیگرا رو نه توی تیتراژ مینویسه نه توی تیتراژ پایانی! یعنی همینجور منتظر مونده بودم ببینم اون خانوم سفید پوست نازنین بنیادیه یا کی ولی همش اسم پرودسر و ... اومده بود دیگه تحمل نداشتم خاموشش کردم!

متاسفانه بزرگترین ناامیدی من از سریال این هست که جدیدا توی تمام سرویس های استریم هم میبینیم که تمرکز رو میزارن روی بودجه برای جلوه ویژه و نه بازیگر معروف و این به نظرم بزرگترین اشتباهی هست که سازنده مرتکب میشه. 500 میلیون دلار برای یک سریال ولی خبری از چهره های سرشناس و معروف نیست که بتونی باهاشون ارتباط بگیری و بدونی اینا با اکت قشنگشون و بازیگری بی نظریشون می تونن داستان رو جذاب جلوه بدن. درسته که جلوه های ویژه خیلی مهمه ولی فناوری و تکنولوژی از زمان اولین فیلم پیتر جکسون کلی جلو رفته و هوش مصنوعی بهش اضافه شده، چه اشکالی داره جلوه های ویژه در حد همون نسخه 2001 باشه؟! مگه اون رو الان نگاه می کنید ضعفی درش میبینید؟ به هر حال این قضیه ناراحتم کرد مخصوصا برای دنیای ارباب حلقه ها، کاری به خاندان اژدها ندارم چون به اندازه ارباب حلقه ها معروف نیست اما خب ... میرسیم به بخش بازیگری و کلیت داستان که درگیر ماجرای فمنیستی شده و الان سه تا شخصیتی رو نشون داده که اهدافشون باهم یکیه و هر سه تا هم زن هستن! گالادریل، نوری و برونوین که حداقل اولی و آخری چهره های قشنگی دارن که به دل میشینن. الف سیاه پوست و دورف زن ایرانی سیاه پوست و ... رو هم بهش نمیپردازم چون اصلا برام مهم نیست در سال 2022 هر چی میبینم دیگه شباهتی با ده سال قبل نداره پس از دست من که کاری بر نمیاد. در آخر میخوام بگم که این ناراحتی ها بابت یک دادن و ده دادن و اینا معیار خوبی برای سریال نیست، وقتی حول یک مدیا فن بیسی شکل میگیره، کار سازنده سخت میشه، همونطور که نولان ستایش میشه برای بتمن و بعدش هر چی ساخته میشه بهش میپرن، کار جسکون هم ستایش میشه و هر چی رو دستش بیاد کوبیده میشه. به نظر من این سریال ارباب حلقه هایی نیست که ما انتظار داشتیم. بیشتر یک ماجراجویی فانتزی در دنیای ارباب حلقه ها هست که یک سری اسم های آشنا برای بینندگان 6 فیلم اصلی داره و من نمی تونم اسمش رو ارباب حلقه ها بزارم. اسمش همون حلقه های قدرت هست و بس.

P3RsiAN boY

کاربر سایت
Jun 8, 2013
6,577
نام
محمد
بنظرم اول باید چندین قسمت از سریال بیاد ، بعد نظرات کارشناسی تر میشه. حقیقتش منم زیاد با دو قسمت اول حال نکردم اما خب باید چند قسمت ازش بیاد تا بشه بهتر نظر داد.
در مورد سه گانه هم بنظرم خود جکسون هم شاید دیگه نتونه مثلشو بسازه. ولی در کل بهتر بود پیتر جکسون حداقل بعنوان مشاور حضور میداشت

• Like
Reactions: TheGodfather

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
تیتراژ سریال کاملا بی ربط به خود سریال و یک چیز پارتیکل مانند هست که اصلا خوشم نیومد و جذابیتی درش نمیبینم
تیتراژش بی‌ربط نیست ولی meh

اون ذرات در واقع یک تمثیل بصری از Ainulindalë یا موسیقی آینوره. ایده بدی نیست ولی برای کسی که آشنا نباشه بی‌معنیه، برای کسی که آشنا باشه هم لوسه.

آینولینداله - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
دوستان ترتیب خوندن کتاب ها دقیقا از ابتدای ابتدا تا به انتها به چه صورت....
۱. هابیت

۲. سه‌گانه ارباب حلقه‌ها (یاران حلقه، دو برج، بازگشت پادشاه) + ضمائم

۳. افسانه‌های ناتمام (این رو فقط اون بخش‌هایی که علاقه داری رو بخون، دو تا داستان عصر اول هم کتاب خودشون رو دارن.)

۴. سیلماریلیون

۵. فرزندان هورین

۶. بِرِن و لوثیِن

۷. سقوط گاندولین

۸. تاریخچه ۱۲ جلدی سرزمین میانه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر