کنسول یا PC؟؟؟ کدام برای یک ایرانی بهتر است؟؟؟

A.T.HELLBOY

کاربر سایت
Aug 20, 2009
2,363
نام
علیرضا
بابا این تایپیکا دیگه چیه ؟ آخه ینی چی ؟ هر کس هر چیزی دوست داره بخره دیگه .
اما خوب به نظر من کنسول برای بازی مناسب تره :d اما نه پی سی هم یه چیزه دیگست برا من که فرقی نداره .

Bayonetta

کاربر سایت
Jul 6, 2010
2,377
PC گیمینگ داره به کجا میره ؟ سیاهچاله های شاهکار(!LOL)های بلیزارد اوج آمالشه ...
یک کلام ، ختم کلام واسه بازی کنسول خوبه ... تاپیک بیهوده بنظر میاد ...

GELORIA

کاربر سایت
Jun 24, 2007
76
نام
گلوریا
فکر نمیکردم هنوزم بعد از این همه سال! این همه اطلاع رسانی! دسترسی به اینترنت و ... افرادی پیدا بشن که همچین حرفای واقعا خنده داری بزن!
کی میگه PC برای گیم نیست؟ پس شرکت های CPU&GPU ساز مریضن هر ساله ور میدارن کلی محصول جدید با تلنولوژی جدید برای گیم میدن بیرون؟!
این همه ادم که WoW ,StarCraft,CS,...و خیلی گیم های FPS و استراتژی دیگرو به صورت انلاین بازی میکنن درصد کمین! البته اره جلوی کژوال گیمر ها و نوب ها درصد کمتری هستند.
احتمالا بر نمیگردم توی این تاپیک. چون اصلا دوست ندارم این حس بهم وارد بشه که دارم با یه مسلمون تیر:D (...) بحث میکنم:D
اینم حرف حساب
من خودم کنسول ندارم ولی از وقتی بچه بودم پای همین pc با گیم بزرگ شدم و به نظرم عالیه :x

Ali-360

کاربر سایت
Feb 14, 2007
1,140
نام
شک داری؟؟؟ گفتم که علی
وای چه بحث کلیشه ای اینجاست !!!!!!
به جز یکی 2 نفرم کسی دیگه حرف درست درمون نمیزنه!
با حرف امیر موافقم !کسی که پولشو داره پس میره میده یه pc با نهایت امکانات می گیره !کسی هم که نداره میره یه 400 تومن میده کنسول میگیره !البته اینجا کاملا بحث به راحتی با کدوم یعنی pc یا کنسول هم بر می گرده !!
خود من به شدت معتاد موس و کیبورد هستم و اصلا با دسته نمیتونم بازی کنم !!!

حرف شما که از همه بی حساب کتابتر بود!!!

با این تفسیر شما همه فقیرها کنسول میخرن و همه پولدارا کامپیوتر!!!

بازم میگم فقط کنسول اونم فقط 360 ، کلی بازی انحصاری ، خیالت از این راحت که پشتش مایکروسافت غوله ، تو ایران رواج داره و.....

aydingta

کاربر سایت
May 30, 2006
541
نام
ایدین
حرف شما که از همه بی حساب کتابتر بود!!!

با این تفسیر شما همه فقیرها کنسول میخرن و همه پولدارا کامپیوتر!!!

بازم میگم فقط کنسول اونم فقط 360 ، کلی بازی انحصاری ، خیالت از این راحت که پشتش مایکروسافت غوله ، تو ایران رواج داره و.....
درست نگاه کنی میبینی همینجوریه ها !!!! البته من گفتم به علاقه هم مربوطه (lol)!!! من شخصا حاضرم بالایه 1 تومن بدم یه سیستم بی نظیر بگیرم !!! کسی که 400 پول واسه یه کنسول میده که دیگه فقیر نیست :d
بازم میگم من گفتم که بر میگرده به اینکه با کدوم راحت تری !!! من که با pc !
بازم میگم این بحث بسیار کلیشه ای هستش !!! ;)

...Sahand...

کاربر سایت
Sep 5, 2010
1,282
دوستان من یه توضیحی میدم امیدوارم بعضی ها متوجه شن
اول از همه اینکه چرا بعضی ها دارن ایکس باکس و پی اس 3 رو مقایسه میکنن
شما فقط کنسول و داشته باشین کنسول بازی یعنی جفتششون هست من وارد بحثش نمیشم که به تاپیک ربطی ندارنه
اینکه میگین دوران PC تموم شده دوران PC هیچوقت تموم نمیشه ولی اینکه میگید دوران گیمینگ حرفه ای Pc تموم شده کاملا درست اما این به این معنی نیست که بازی بر روی PC بده
ببینید دوستان اینکه گرافیک PC بالاتر هست 100 درصد شکی نیست اما چه قدرش مربوط میشه به دستگاه . حمید رضا جان بی ادبی نباشه من اصلا قصد توهین ندارم ولی شما واقعا فکر میکنی خیلی پولداری ؟ آخه 1.5 پول سیستم میشه ؟ شما یه scrn بّگیر از پروبرتیز مای کامپیورتت ببینیم . دوست عزیز اگه تو بازار باشی 1.5 پول سیستم نمیشه من دوستم مغازه داره من میرم پیشش یارو میاد رو 5 تومن سیستم بر میداره نقد همون جا میده . یارو میاد کیس گیرین بر میداره الکی (میدونید که تفاوتش چیه )
کلا جفتش باید تو خونه باشه هم کنسول هم PC اما PC برای بازی دردسر خالی ببین دوست عزیز اگه شما الان بخوای از یه بازی لذت کامل ببری
یه RAM 4 که حداقل میخوای
گرافیک 2 یا 3
Cpu حداقل 4 هسته بالای 6200
و مادربرد گیگابایت و ....
که پولش زیاد میشه ولی خب نکته منفی اینکه شما با این همه سیستم و پولی که میدی دو سال دیگه سیستمت رو باید بذاری شهرداری ببره ولی شما با کنسولت میتونی 3 سال حداقل راحت بازی کنی بدون خرج اضافی نمونش همین ps2 . فکر میکنی شرکت غولی مثل مایکروسافت چرا رفت سراغ کنسول سازی ؟ برای اینکه سود خیلی خفنی توش بود
و اینکه هر کنسولی هم برتری خودش و نسبت به PC داره نمونش ایکس باکس و Ps3
شما الان باید حداقل 400 تومن بدی یه بلوری رام داشته باشی در صورتی که شما با 400 تومن میتونید یه ps3 بخرید . Cpu خری که تو ps3 به کار رفته معروف شده به ابر کامپیوتر جهان نگاه نکن بازی ها ازش استفاده نمیکنن . جریان نیروی هوایی آمریکا رو که میدونید ؟
یا مثلا ایکس باکس اون دسته خوش دستش یا اون نورپردازی فوفق العادش
پس کنسول خیلی در مقابل PC کم نمیاره در زمینه بازی و یه کلام
کنسول فقط برای بازی ساخته شده در نتیجه کنسول برای بازی بهتره در کنار اینکه PC هم خوبه
اگه شما یه گیمر خیلی خیلی خیلی پولدار در حدی که 2 تومن واست پول خورده برو PC بخر
اگه شما یه گیمر حرفه ای پولداری برو ps3 با یه تلویزیون خیلی خوب بردار
اگه شما یه گیمر حرفه ای هستی برو ایکس باکس بخر
نکته اگه کسی پی اس 3 داره و یکی ایکس باکس دلیل نمیشه اون پولدارتره اینایی که من میگم سره به صرفه بودن و استاندارد بودن برای مثل بنده جفتشو دارم ولی پس ای 3 واسم نمی صرفه پ
نتیجه گیری : تنها برتری Pc بر کنسول در زمینه بازی فقط گرافیکش در مورد فریم هم من تا اونجایی میدونم افت فریم در PC خیلی بیشتره . در کنار اون PC خرج خیلی بیشتری داره و در مقیاس با کنسول ها - کنسول ها برتری های خیلی بیشتری داره ( بالا گفتم ) اگرم یه گیمر واقعی باشید هیچوقت نمیگید ماوس و کیبورد بهتره چون دسته کنسول ذقت - سرعت - امکانات بیشتری رو داره فقط باید مهارتش رو داشته باشید و چون خیلی ها ندارن میگن بده وحالا آخرش هم میتونید ماوس کیبورد بگیرید برای کنسول
ببنده خودم به نظرم آدم باید یه کنسول داشته باشه + یه لپ تاپ مینی برای نت و موزیک و هاردش همین . این به نظر من استاندار ترین حالش هستش
و اینم که وقتی کسی پی اس 3 ایکس باکس پی سی داره هیچ ربطی به پولدار بودن نیست بر خلاف حرفتون بچه خیلی پولدارا همشون کنسول دارن که این اصلا ملاک نیست
در مرود مهارت بازی هم الان بهترین مهارت ها رو افراد بین 13 تا 17 دارن برای اینکه بیشتر با نسل جدید کنسول ها زندگی کردن صد درصد کسی که ماریو بازی کرده نمیتونه بعدش گاد آف وار 3 رو به خوبی بازی کنه

آخرین ویرایش:

nimaprince

کاربر فعال بخش مطبوعات و دنیای بازی
کاربر سایت
Jun 4, 2009
2,332
نام
نيما
من كه ميگم همه خوبن
پيشنهاد ميكنم هركس ميتونه هر كدومو حداقل يكبار هم كه شده تو خونه خودتون تجربه كنيد

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
کنسول بهتره چون یک بار هزینه میکنه چند سالی خیالش راحته ولی PC نه ...
البته اگه اینجا ملاک فقط بازی کردن باشه و الا PC بهتره ...
البته ربطی به ایرانی یا خارجی بودن نداره نوع استفاده مهمه :D

parol

کاربر سایت
Mar 30, 2008
175
نظر من هم پی سی بهتره
دوستانی که می گن باید 2 تومن پول سیستم داد . کمی اغراق می کنن . با 600 تومن میشه یه گیس خوب جمع کرد . که لا اقل 2 سال میشه ازش کار کشید . ولی تو این دو سال خیلی حال می ده
برای مثال گرافیک hitman blood money رو با نسخه ps2 مقایسه کردید ؟
گرافیک نسخه سونی آنقدر ضعیف است که اصلا آدم دوست نداره بازی کنه .
یا برای مثال همین بازی mafia 2
ولی این نظر شخصیه . کامپیوتر برای بازی رغبت زیادی ایجاد می کنه تا کنسول

arash.ajdary

کاربر سایت
Jul 8, 2009
40
نام
آرش
ببینید
من به چند دلیل pc رو انتخاب می کننم
1-همه ی کنسول ها میاند و میرند ولی این pc هست که همیشه جاودانه است
2-کنسول فقط برای بازی است و هیچ کاره دیگری نمیشه ازش استفاده کرد ولی pc ....
3-انصافا بازی با موس و کیبود راحت تر از یک دسته است

حالا pc یک بدی داره که سیستم بعد از مدتی نسبت به قدرت بازی های جدید ضعیف میشه و تو باید بری سیستمت رو ارتقا بدی که کنسول اینجوری نیست و یک کنسول رو که بخری خیالت راحته که تا چند سال همه ی بازی ها رو راحت اجرا می کنی

ولی اگر بخوام بدون تعصب صحبت کنم یک pc قوی به همراه یک xbox 360 دنیای حال کردنه ولی xbox بدون کامپیوتر = مرگ

Soap McTavish

کاربر سایت
Jul 3, 2010
1,403
نام
N4V!D
بنظر من XboX بهتره چون هی باید اپگرید کنی Pc رو این نسل نسل کنسول هاست
بازیهاشم 2500 هست با یه تبدیل مخصوصش میتونی کیبورد و موس رو هم وصل کنی
مشکل اجرا نشدن بازی و کرک و..... نداره اگرم سالی 50 دلار بدی راحت انلاین میتونی بازی بکنی
در کل xbox بگیر ولی 360! خودمم از360 XboX خیلی راضیم

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
PC گیمینگ داره به کجا میره ؟ سیاهچاله های شاهکار(!LOL)های بلیزارد اوج آمالشه ...
یک کلام ، ختم کلام واسه بازی کنسول خوبه ... تاپیک بیهوده بنظر میاد ...
کیوان شاید راست بگی تاپیک یه کم بیهوده هست. ولی به هر حال هر کسی یه نطری داره.

mafia007

کاربر سایت
Dec 29, 2010
42
از اون سوالهایی که واقعا جای بحث داره من ساده بهتون میگم :

اگر میخوان بازی کنین بی تردید کنسول>:d<
ولی اینجا یه مشکلی پیش میاد:-/ امروزه میشه بدون کنسول زندگی کرد ولی بدون کامپیوتر هرگزx_x
یه چیزه دیگه کنسول فقط و فقط بدرده بازی میخوره و بس:-o
ولی کامپیوتر + اینترنت = همه چی:>
اما اگه بخوایم فقط بازی رو در نظر بگیریم اینجان که کنسول روی خوبشو به ما نشون میدهb-)
شما اگه یه سیستم خوب رو هم ببندید در اینده نه چندان دور(حداکثر 2 سال) دچار مشکل میشید و به خودتون لعنت میفرستین
اما نسخه نهایی :
یه کنسول اخرین مدل + یه کامپیوتر دست دوم عالیه
اما اگه فقط یه انتخاب دارین(که خیلی بعیده) کامپیوتر

شرایط خودم الان اینه : چون از قشر مرفه جامعه نیستم یه سیستمه زغالی دارم با یه ps2 چیکار کنیم دیگه زیر خط فقریم:(
و چون عشق بازی هستمو میخوام بازیهای روز رو انجام بدم بی تردی خرید بعدیم یه XBOX360 هست نه یه کامپیوتر توپ;)
امیدوارم منظورمو رسونده باشم

Electronic Arts

کاربر سایت
Aug 24, 2010
4,908
نام
ناصر
سوال جالبيه ولي خيلي بايد كلي بررسي بشه مثلا ببين از لحاظ گرافيك اگه شركت سازنده بازي فرقي بين كنسول و كامپيوتر نذاره تو خواب و خيال هم كنسول به كامپيوتر نميرسه.اگه كسي يك كامپيوتر راست و ريست داشته باشه خيلي بيشتر ميتونه باهاش حال كنه تا كنسول ولي مشكلي كه براي كامپيوتر وجود داره اين هستش كه كمي مورد بي مهري شركتهاي سازنده بازي قرار گرفته و الا به نظر شما با موس و كيبورد بازي كردن راحت تره يا با دسته مخصوصا براي بازيهايي مثل مدال.ولي ايرادهاي مهمي هم كه كامپيوتر داره يكيش اينه كه هميشه بايد به روز باشه و مشكل نصب بازيها كه ممكنه سي دي كثيف باشه و..........................................
در كل به نظر من كسي كه ميخواد از بازي لذت ببره بايد هر دو و داشته باشه.
دعا كنيد شايد ما هم به جمع 360 داران تا چند وقت ديگه پيوستيم[-o<:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر