کنسول یا PC؟؟؟ کدام برای یک ایرانی بهتر است؟؟؟

pedramstalker

کاربر سایت
Jan 7, 2010
926
نام
پدرام
من كه هميشه PC رو Upgreat ميدم چون واقعا با Gamepad نميتونم بازي برم! به خصوص گيم پدهاي افتضاح PS3 و يه روز ميخواستم رو اين كنسول 2 killzone برم كه بيچاره شدم تا تونستم اين بازي رو كنترل كنم ولي به نظر من براي ايرانيها يك عدد Xbox 360 Elite براي بازي كردن بسيار مناسب هستش و به صرفه و gamepad روون تري نسبت به ps3 داره .

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,205
نام
امیر محمود
بعضیا هم میگن کنسول از نظر گرافیکی بهتر از کامپیوتر عمل میکنه

میشه بگی این بعضی ها کیا هستند؟! :-/

-------------------
البته بقول دوستان این بحث ها دیگه قدیمی شده!
خب کنسول به نظرم من هم خرجش کمتر و هم دردسرش کمتره تا حدودی!
اولا اگر می خواهید با پی سی بازی کنید طبیعتا باید درست و حسابی خرج کنید که خب همه در توانشون نیست هر چند سال پول زیادی بابت کامپیوتر بدند ولی کنسول صرف نظر از TVخب هزینه کمتری داره و احتیاجی به اپدیت نیست!
به طور کلی هر کدوم مزایا و معایب خودشون رو برای یک گیمر دارند که مجبورند باهاش کنار بیان!
اما از برتری های مهم پی سی نسبت به کنسول گرافیک اون هستش که برای خیلی اهمیت داره همین مسئله!
اما قعلا که سازندگان بازی به دلایلی و بیشتر بخاطر اینکه خب سود بیشتری می کنند بازی هایشون را روی کنسول ها عرضه کنند سراغ پی سی نمیرند یا کمتر میرند!

Hamidreza

ناظم انجمن
Jun 3, 2008
3,605
نام
حمیدرضا
کسانی که میگن کنسول برای بازی مناسب تره و تعداد بازیهاش بیشتره و از این صحبتها. ازشون تقاضا میکنم فقط این دوتا بازی که میگم رو روی PC در حالت 1080p انجام بدن بعد بیان قضاوت کنن که کنسول بهتره.خیلی خوبه که آدم از رو شواهد حرف بزنه و تعصب کنسول خودشو در نظر نگیره. (RE5 و GTA All Episode) . میدونید که الان شما با کنسولتون دارید 720p در سایز 1280x768 و DX9 بازی میکنید؟!!! بنظرتون این سایز تصویر مال چه زمانی بوده؟ 1080p الان نزدیک 5 سال هستش اومده.دیگه اونو خدا میدونه.توقع دارید بهتر و مناسب تر باشه کنسول؟ منی که الان دارم این حرف ها رو میزنم حدود 1.5 پول سیستم دادم که هیچ کی این کارو نمیکنه و منطقی هم هست.چون هزینش خیلی بالاست و به صرفه نیست.همسایمون PS3 داره و 4.2 میلیون هزینه LCD TV شون هست و سونی Bravia 1080p هستش. حدود 1 ماه پیش رفتم خونشون و GTA ALL episode رو داشت بازی میکرد دقیقا همون موقع هم من داشتم همین بازیو با مانیتور 30 اینچ Dell خودم بازی میکردم. اختلافش از زمین تا زیرزمین بود;).تمام آبجکت ها تار.رو حالت LOW گذاشتم سیستم رو بازم از اون بهتر اجراکرد.باور کنید نمیخوام طرفداری بیجا از PC بکنم.اما کسی که این همه هزینه میکنه مطمین باشید یه فرقی با کنسول 400 تومنی داره.اگه باور ندارید خودتون تست کنید تا نتیجشو ببینید.تازه برای تعویض هر بازی 20 تومن و 30 تومن میده که همون بازیهارو من با 2 تومن تهیه میکنم تازه خیلی از لحاظ کیفیت بهتر که همیشه از این قضیه حرصش میگیره. درضمن هنوز Red dead بطور کامل رو PC منتفی نشده و امکانش هست که بیاد.بعد از گذشت 6 ماه الی 1 سال.موفق باشید;)

Ali-360

کاربر سایت
Feb 14, 2007
1,140
نام
شک داری؟؟؟ گفتم که علی
تاپیک تکراریه...

جای بحث و فکر نداره وقتی کنسول مخصوص بازی کردن ساخته شده چه وسیله ی دیگری میتونه جاشو بگیره؟!؟!؟

کنسول ;)

danial.wwf

کاربر سایت
May 15, 2010
2,214
درضمن هنوز Red dead بطور کامل رو PC منتفی نشده و امکانش هست که بیاد.بعد از گذشت 6 ماه الی 1 سال.موفق باشید;)
امیدت به خدا باشه.
خب مشاهده ميشود كه كنسول يه وسيله بازي صرفا براي بازي، بسيار ضعيف و با قدرتي محدود است .
البته در مورد گيمينگ بايد سن گيمر رو هم در نظر گرفت ... تصور يه شخص 30 ساله كه دسته كنسول به دست گرفته و در حال كشت و كشتار هست بلطبع خيلي خنده دار به نظر ميرسه تا اينكه همين شخص توي اتاق خود و رو بروي مانيتور نشسته و گيمينگ ميكند ....
تو بی نظیری.:eek:
من که رفتم.شما مشغول باش

Tehanu

کاربر سایت
Feb 21, 2010
721
دوستان ببینین هر کی با یه کدوم راحتتره . من خودم اصلا نمیتونم بازی با PC رو تحمل کنم ولی حرفیم درمورد خوب یا بد بودنش نمیزنم. به همون مقدار که طرفدار PC داریم طرفدار کنسول هم داریم(حالا کمتر یا بیشتر):baby:
بعد یه سوال : مگه گیمر های ایرانی و خارجی با هم دیگه فرق دارن؟؟ گیمر گیمره دیگه :-/

God_of_game

کاربر سایت
May 10, 2008
2,025
عزیز درست PC مناسب گیم ، ولی در مورد این چی میگی :
منه کنسول دار rdr رو چند ماه پیش تموم کردم رفته پی کارش ، شما هنوز تو کفشی.
یا مثلا قضیه ی کرک ، همون AC II چقدر طول کشید تا کرکش بیاد ، حالا هم که اومد یه عالمه مشکل داره (اون زمون) یاه فقط همون AC II نیست ، اکثر بازی ها الان مشکل کرک دارن که کرک یه جای کار می لنگه!
ولی تو کنسول (برای مثال xbox) بازی رو قبل تاریخ انتشار بزار تو دستگاه بازی کن تمام!
بعد برای هر بازیی که میاد (منظورم بازی درست و حسابی برای pc هست) باید یه خرج جانانه بکنی.
این طور نیست ؟
(من خودم یه زمان همه ی اینارو چشیدم که میگم!!!#:-s)

Aʍir Rәzʌ

کاربر سایت
May 12, 2008
4,749
یا مثلا قضیه ی کرک ، همون AC II چقدر طول کشید تا کرکش بیاد ، حالا هم که اومد یه عالمه مشکل داره (اون زمون) یاه فقط همون AC II نیست ، اکثر بازی ها الان مشکل کرک دارن که کرک یه جای کار می لنگه!
ولی تو کنسول (برای مثال xbox) بازی رو قبل تاریخ انتشار بزار تو دستگاه بازی کن تمام!
بعد برای هر بازیی که میاد (منظورم بازی درست و حسابی برای pc هست) باید یه خرج جانانه بکنی.
این طور نیست ؟
در مورد ایران، چون پایرت خوریم بیشتر حرفات درست، اما گرافیک کنسول با غولی مثل PC قابل قیاس نیست! مثلا برو عکس های Kane and Lynch 2 رو توی PC نگاه کن، بعد نسخه ی کنسولی رو نگاه کن!

aydingta

کاربر سایت
May 30, 2006
541
نام
ایدین
وای چه بحث کلیشه ای اینجاست !!!!!!
به جز یکی 2 نفرم کسی دیگه حرف درست درمون نمیزنه!
با حرف امیر موافقم !کسی که پولشو داره پس میره میده یه pc با نهایت امکانات می گیره !کسی هم که نداره میره یه 400 تومن میده کنسول میگیره !البته اینجا کاملا بحث به راحتی با کدوم یعنی pc یا کنسول هم بر می گرده !!
خود من به شدت معتاد موس و کیبورد هستم و اصلا با دسته نمیتونم بازی کنم !!!

Hamidreza

ناظم انجمن
Jun 3, 2008
3,605
نام
حمیدرضا
این طور نیست ؟

من تو کف RDR و AC2 نیستم.چون رو 360 چند ماه پیش تمومشون کردم.اما شما منظور آدمو متوجه نمیشید.در رابطه با گرافیک و عناوین مشترک بین کنسول و PC چیزی برای گفتن هست؟کسی که 1/5 میده پای PC نمیتونه یه 360 که با 250 میتونه تهیه ش کنه بگیره؟همین RD و بازیهایی که رو PC نیومده رو انجام بده؟ اما حرف من سر یه چیزای دیگه هست که متاسفانه نگرفتی چی میگم.

S0HEIL

کاربر سایت
Mar 16, 2008
1,547
بنظر من بستگی به علایق طرف داره...یکی هست که عاشق گرافیک و بازیهای استراتژی و fps ـه و بخاطر همین PC داره و یکی هم هست که بازیهای انحصاری یه کنسول رو دوست داره و بازی کردن با دسته رو ترجیح می ده و کنسول داره...
در کل اگه خواهان گرافیک هستید PC رو انتخاب کنید و اگه خواهان بازیهای انحصاری هستید بنا به علاقه تون یا 360 بخرید یا PS3.
ضمنا RDR به هیچ وجه ارزش نداره بخاطرش یه کنسول بخرید!حالا هر چقدر هم به سبک این بازی علاقه داشته باشید بازم ارزشش رو نداره!;)
اینم بگم که نه کنسول و نه PC هیچ کدومشون از لحاظ منطقی بدرد یه ایرانی نمی خورن:D

3!NA

کاربر سایت
Aug 30, 2009
739
نام
31NA
اینم بگم که نه کنسول و نه PC هیچ کدومشون از لحاظ منطقی بدرد یه ایرانی نمی خورن:biggrin1:
یه حرف زدی که تا حالا تو عمرم امثالشو ازت نشنیده بودم سهیل!:D
به این حرفت ایمان دارم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر