چرا fifa با تلويزيون CRt و پلانو گرافيك بهتري داره ولي با LCD شبيه كارتون و انيميشن ميشه

Darkside Fury

کاربر سایت
Nov 23, 2007
2,606
نام
Sadegh
قبل از اینکه تلویزیونای crt تولیدشون قط بشه چندتا مدل سونی و پاناسونیک و توشیبا تو ایران بودن که اچ دی بودن تازه بعضیاشون رزولوشن واقعیشون از فول اچ دی بالاتربود شما برو یه تلویزیون crt اچ دی با ورودی hdmi گیر بیار بعد مقایسه کن نه یه تلویزیون crt ماله عهد چپق میرزا که ورودی av به زور داره.
همین الانشم کنسولتو بگیر دستت برو یه مغازه وصل کن به یه پلاسما که نسل جدید crt هستش بعد بزن به یه ال سی دی ببین چی میبینی.
آهان بعد شما از کجا فهمیدید که تیوی crt ایشون اچ دی هست ؟ که من باید میفهمیدم ؟ هرچند من میدونم نیست و مشکل از کابل ایشون یا ال سیدی ایشونه با توجه به پست ایشون :
وقتي تنظيم را روي 480 ميارم بهتر ميشه

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
آهان بعد شما از کجا فهمیدید که تیوی crt ایشون اچ دی هست ؟ که من باید میفهمیدم ؟ هرچند من میدونم نیست و مشکل از کابل ایشون یا ال سیدی ایشونه با توجه به پست ایشون :

ای نابغه روی lcd به صورت 480p بازی کرده بد بوده بعد رفته 480p روی crt بازی کرده دیده بهتر شده اگه تلویزیون crt خونشون 720p یا 1080p بود روی جفتشون مقایسه میکرد بازم همین قضیه بود تازه اختلاف بیشترم میشد... یعنی 720p یه crt اصلا با هیچ lcd قابل مقایسه نیست تازه این crt که این بنده خدا داره سامسونگ پلانو بوده اگه یه سونی وگا یا پاناسونیک تائو بود که دیگه هیچی همونجا lcd شو آتیش میزد.
دلیل اینم که روی همون lcd از 720p یا 1080p یا 1080i رفته روی 480p تصویر بهتر شده اینه که یه ذره از اون تیزیو و رنگای غیر طبیعی lcd تو 480p کم شده و تصویر یکم واقعی تر شده.
کلا:
crt>plasma>lcd

در کل تصویر lcd بیش از حد شارپ و رنگاش غیر طبیعیو کارتونیه مشکل رسپانس تایمم که داره همینجورش فیلمو مثل کارتون میکنه دیگه چه برسه به بازی...

جناب آقاي DieDie (عكس خفن!!) :
من اين تاپيك را زدم چون واقعا با ال سي دي سامسونگ كه فيفا يا ساكر بازي ميكنم ،تصويريا گرافيكش مثل كارتن ميمونه و جذاب نيست.
وقتي تنظيم را روي 480 ميارم بهتر ميشه.وقتي به crt وصل ميكنم باز بهتر ميشه. اما در كل تصويري كه از فيفا ميگيرم با تصويري كه تو سايت ها ميبينم فرق داره.
راهنمايي كن لطفا
چكار كنم؟
موفق باشيد
سلام داداش
اولا که عکسایی که تو سایتا میبینی همشون کپچر شدن یعنی این فرمی نیست که برن از تلویزیون عکس بگیرن تصویرو با کارت کپچر میگیرن.
این قضیه دیدن بهتر تصویر روی crt هم یه حقیقته منم تجربش کردم روی یه crt که تا رزولوشن 1080i ساپورت میکرد بازی کردم بازیا خیلی خیلی بهتر میشد روی پلاسما هم همینطوریه راهش اینه که بری بگردی یه crt اچ دی پیدا کنی تا قشنگ لذت ببری اگرم که میخوای پول خرج کنی برو یه پلاسما بخر.
مطمئن باش اگر تلویزیونای crt مشکل ضخامت و سایز نداشتن هیچ وقت هیچ lcd نمیتونست به گردشون برسه.

آخرین ویرایش:

mehrangh57

کاربر سایت
Mar 7, 2010
19
نام
mehran
من كاملا با نظرات DieDie موافقم.با منطق و با توضيحات تقريبا فني جواب ميده انگار قبلا تجربه كرده و راهكار ارايه ميده.
لطفا يه تلويزيون CRT كه Full HD هم باشه و1080p را ساپورت كنه معرفي كنيد.
ممنون

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
درسته رزولیشن crt ها پائینه اما تولید مشکیشون خیلی خیلی بهتر از LCD هست
کلا اگه این فروشنده های ایرانی نبودن و این LCD رو بخاطر گرون بودنش نمیکردن تو مخه ما ایرانیا اینطوری نمیشد که تا میگی تیوی همه میگن LCD خیلی خوبه عالیه کیفیتش بالاس:D
الانم که جدیدا خیال میکنن LED با LCD فرق داره همه رفتن تو کفش!

hustler

کاربر سایت
Mar 18, 2008
3,140
درسته رزولیشن crt ها پائینه اما تولید مشکیشون خیلی خیلی بهتر از LCD هست
کلا اگه این فروشنده های ایرانی نبودن و این LCD رو بخاطر گرون بودنش نمیکردن تو مخه ما ایرانیا اینطوری نمیشد که تا میگی تیوی همه میگن LCD خیلی خوبه عالیه کیفیتش بالاس:D
الانم که جدیدا خیال میکنن LED با LCD فرق داره همه رفتن تو کفش!

پس از نظره شما LED و LCD فرقی با هم ندارن؟

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
من كاملا با نظرات DieDie موافقم.با منطق و با توضيحات تقريبا فني جواب ميده انگار قبلا تجربه كرده و راهكار ارايه ميده.
لطفا يه تلويزيون CRT كه Full HD هم باشه و1080p را ساپورت كنه معرفي كنيد.
ممنون
توی سایز زیر 37 اینچ تو lcd یای الانم به زور تلویزیونی میشه گیر آورد که 1080p به طور واقعی پشتیبانی کنه 99 درصدشون فقط پردازنده 1080p دارن ولی رزولوشن واقعیشون کمتر از 1920x1080 هستش در نتیجه 1080p قبول میکنن ولی تصویرو دان اسکیل downscale یا کوچیک نمایی میکنن چون تو سایزای زیر 37 اینچ حتی خود 37 اینچ به زور میشه فرق 720p با 1080p تشخیص داد.
تلویزیون crt بالای 37 اینچ خیلی خیلی کم ساخته میشدن به خاطر وزن زیاد لامپ و قیمت....
چندتا crt که 1080p باشه که تیونر داخلی برای شبکه ها TV ندارن ولی جفتشون 1080p ساپورت میکنن.
27 اینچ:
Mitsubishi MegaView Pro 27
29 اینچ:
NEC MultiSync XP29 Plus
37 اینچ:
NEC MultiSync XP37 Plus

اینم یه مدل سونی که واید اسکرینه hdmi داره و 1080i و 720p ساپورت میکنه زمانه خودش ابهتی داشته.
مدل 34xbr960
big_kd34xbr970.jpg

این یه مدل توشیبا مدل 36zp48p که خیلی طرفدار داشته.

toshiba_36zp48p.jpg

پاناسونیک 32pf10 که هنوز که هنوزه خیلیا میگن بهترین تصویرو داشته.

TX36PF10.jpg

هیچ فرقی ندارن led همون lcd هستش فقط به جای لامپایی که شبیه لامپ مهتابی میمونه تو lcd تو led از لامپای led استفاده کردن تو چندتا کشور اروپایی استفاده از led tv برای اینکه اسمش مشتریارو به اشتبا میندازه ممنوع شده باید به جای led tv بنویسن lcd with led backlight یعنی اینکه اینا همون lcd هستش فقط لامپ پشتشون led شده.

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
اقا این crt پدر چشو در میاره
نمیارزه بخاطر چن تا رنگ چشتو به باد بدی
من الان از سر ناچاری تو اتاقم یه crt دارم که بعد از بازی تخم چشام در حال پکیدن قرار می گیره :(

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
نه پس خیال میکردی فرق دارن؟:D
LED همون LCD هست با مصرف برق کمتر و 100 البته پر ضررتر برای چشم!

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
واقعا تایتل تاپیک فوق العاده مسخرست!
اگه بخوایم به ترتیب بگیم
اول Plasma
بعد LCD و LED
و در رده اخر اونایی که تو تاپیک گفتی بدرده بازی میخورن!!!!
این موضوعه شما فقط برای تلویزیون های کابلی و تصاویر SD صدق میکنه!نه گیم و فیلم HD!

690 ؟؟؟؟؟؟ منظور شما از 690 چیه؟ :confused:
همون مدله B650 هست !که به سفارش ایران زده میشه!و تیونر برای گرفتن تلویزیونها دیجیتال و همچنین خروجی اپتیکال رو از روش برمیدارن!و گرونتر و به نامه B690 تو پاچه ی مردم فرو میکنن!
همیشه هم 2 تا خط سفید بصورت افقی روی همشون بلا استثنا حضور داره!(مورده رسمی هستا!)
بهر حال 690 ایران و 650 اروپا باید یه فرقی داشته باشه یا نه!

بهتره این بحث تو تاپیکه مربوطش پیگیری بشه!

孢子

کاربر سایت
Oct 24, 2008
1,319
اقا من نمیدونم این بحث ها چیه ! این دوستمون به احتمال زیاد با کابل composite که همون کابل 3 فیشه به lcd وصل کرده و وقتی به crt وصل کرده فکر کرده بهتر شده ! و باید از کابل hdmi یا VGA استفاده میکرد ! بعد بعضیا میاند بحث رنگ رو میکشند وسط ! بیخیال

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
اقا من نمیدونم این بحث ها چیه ! این دوستمون به احتمال زیاد با کابل composite که همون کابل 3 فیشه به lcd وصل کرده و وقتی به crt وصل کرده فکر کرده بهتر شده ! و باید از کابل hdmi یا VGA استفاده میکرد ! بعد بعضیا میاند بحث رنگ رو میکشند وسط ! بیخیال
welcome to BaziCenter

GTA

کاربر سایت
Oct 29, 2006
952
نام
Рамин
نه پس خیال میکردی فرق دارن؟:D
LED همون LCD هست با مصرف برق کمتر و 100 البته پر ضررتر برای چشم!
البته این LED های جدید یا همون Full LED ها یا Oledبا اینی که تا الان lg و سامسونگ به عنوان led میفروختن زمین تا آسمون فرق میکنند!!;)

孢子

کاربر سایت
Oct 24, 2008
1,319
welcome to BaziCenter
نفهمیدم منظورت چیه ! ولی هر چی هست مهم نیست !
البته این LED های جدید یا همون Full LED ها یا Oledبا اینی که تا الان lg و سامسونگ به عنوان led میفروختن زمین تا آسمون فرق میکنند!!;)

دوست عزیز هنوز TV های oled به صورت عمومی عرضه نشدند ! و سایزشون خیلی کوچیک هستش ! و مشکلاتش عمر کمش هست ! و فعلا روی گوشی های موبایل استفاده میشه !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر