چرا fifa با تلويزيون CRt و پلانو گرافيك بهتري داره ولي با LCD شبيه كارتون و انيميشن ميشه

silent_hill54

کاربر سایت
Jan 6, 2008
913
بنظر من بخاطر سرعت پاسخ گویی تصویر نسبتا پایین در تلویزین های lcd یه.
البته احتمالا شما در یه lcd کیفیت پایین که hd نبوده دیدید.

alucard

کاربر سایت
Nov 22, 2008
352
این مسئله مربوط میشه به چند عامل مهم:
1. Motion clarity یا وضوح حرکات که در تلویزیونهای CRT و پلاسما بسیار بهتر از LCD ـها(شامل اونهایی که بک لایت LED دارن و بهشون LED TV میگن هم میشه) هست چون رسپانس تایم LCD پـنلها در حد میلی ثانیه هست ولی رسپانس تایم پلاسماها و CRT ـها در حد نانو ثانیه.
2. بازتولید رنگها در CRT ـها و Plasma ـپنلها به واسطه به کارگیری فسفر طبیعی تر از LCD و LED پنلها هست و این پنلها قابلیت نمایش میلیاردها رنگ رو دارن.
3. باز تولید رنگ مشکی در پنلهای CRT و پلاسما عمیقتر و واقعی تر از LCD پنلهاس به خصوص تو فضاهای کم نور
4.چون CRT ـها و پلاسما پنلها نور مورد نیاز پیکسلها رو توسط خود پیکسلها تولید میکنن (Pixel Level) و نیازی به کمک گرفتن از نور پشتی ندارن در نواحی تاریک و روشن جزئیات بالاتری رو نشون میدن.

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
منم کاملا قبول دارم کیفیت تصویر تلویزیون لامپی خیلی بهتر و روونتر و نرم تر از ال سی دیه خیلیا گول این فیلمایی که تو مغازه ها پخش میشه رو میخورن فکر میکنن کیفیت ال سی دیا خیلی بالاس در صورتی که همون فیلمارو روی تلویزیون لامپی پخش کنن کیفیتش حتما حتما بالاتره اینو خودم به چشم دیدم.
یعنی حتی با LCD های Full HD هم کیفیت به پای تلویزیون های CRT نمیرسه؟
اچ دیو فول اچ دی فکر کنم فقط مربوط به رزولوشن میشه تلویزیونای لامپیم رزولوشن اچ دی و فول اچ دی دارن ولی دیگه ساخته نمیشن به جاشون پلاسما میسازن که تقریبا همون crt هستش ولی نازکه بعضی پلاسماها مثل z1 پاناسونیک از ال سی دیم نازکتره ولی قیمتش خیلی بالاس 4 میلیون و هشتصد هزار تومن ناقابل!:biggrin1:
ما خونه پلاسما داریم ال سی دیم داریم کیفیت بازی رو پلاسما با ال سی دی قابل مقایسه نیست بازی رو پلاسما خیلی طبیعی تر و نرم تر از ال سی دی هستش فیلمم همینطور کلا یه دنیای دیگس با اینکه پلاسمامون قدیمی ترم هست ولی من خیلی بیشتر باهاش حال میکنم ولی مصرف برقش خیلی بالاس مگر اینکه از این پلاسماهای جدید کسی بخره که خیلی گرونه.

Darkside Fury

کاربر سایت
Nov 23, 2007
2,606
نام
Sadegh
اصلاً هم اینطور نیست اگه با کابل hdmi با تیوی فول اچ دی بازی کنید تیوی crt اصلاً به پاش نمیرسه من خودم امتحان کردم اصلاً قابل مقایسه نیست این چه حرفیه

mehdi keshvari

کاربر سایت
Sep 16, 2008
983
نام
مهدی
پس اینهمه شرکتها خودشونو میکشن به بازی رو با رزولیشن بالا بدن بیرون پشم
هیچ وقت کیفیت crt به ال سی دی نمیرسه ولی پلاسما برای بازی بله بهتر از ال سی دی هستش
رنگ مشکیش واقعا مشکی هستش تصویر خیلی عالیه فقط پلاسما ها یه بدی دارند اونم اینکه اصلا نباید تصویر ثابت باشه مثلا اگر شما با یک پلاسما 40 اینچ 10 ساعت با کامپیوتر با هاش کارکنید وقتی یکدفعه از قسمت pc بزنید روی av میبینید که تصویر اون منوی پایین روی پلاسماتون میمونه و خیلی طول میکشه تا محو بشه بخاطر همین حتما باید screensaver فعال باشه .
ولی ...بقیش بعدا الان حال ندارم .

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
اصلاً هم اینطور نیست اگه با کابل hdmi با تیوی فول اچ دی بازی کنید تیوی crt اصلاً به پاش نمیرسه من خودم امتحان کردم اصلاً قابل مقایسه نیست این چه حرفیه
قبل از اینکه تلویزیونای crt تولیدشون قط بشه چندتا مدل سونی و پاناسونیک و توشیبا تو ایران بودن که اچ دی بودن تازه بعضیاشون رزولوشن واقعیشون از فول اچ دی بالاتربود شما برو یه تلویزیون crt اچ دی با ورودی hdmi گیر بیار بعد مقایسه کن نه یه تلویزیون crt ماله عهد چپق میرزا که ورودی av به زور داره.
همین الانشم کنسولتو بگیر دستت برو یه مغازه وصل کن به یه پلاسما که نسل جدید crt هستش بعد بزن به یه ال سی دی ببین چی میبینی.

Bigame

کاربر سایت
Apr 18, 2010
714
نام
علی
قبل از اینکه تلویزیونای crt تولیدشون قط بشه چندتا مدل سونی و پاناسونیک و توشیبا تو ایران بودن که اچ دی بودن تازه بعضیاشون رزولوشن واقعیشون از فول اچ دی بالاتربود شما برو یه تلویزیون crt اچ دی با ورودی hdmi گیر بیار بعد مقایسه کن نه یه تلویزیون crt ماله عهد چپق میرزا که ورودی av به زور داره.
همین الانشم کنسولتو بگیر دستت برو یه مغازه وصل کن به یه پلاسما که نسل جدید crt هستش بعد بزن به یه ال سی دی ببین چی میبینی.
دوستمون درست میگه ما 2 تا Crt داریم کلا بازی توش مذخرفه
اما تو lcd با کابل hdmi اخره حاله حتما lcd شما کنتراستش پائینه

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
دوستمون درست میگه ما 2 تا Crt داریم کلا بازی توش مذخرفه
اما تو lcd با کابل hdmi اخره حاله حتما lcd شما کنتراستش پائینه

مثل اینکه گیرنده بعضیا ضعیفه شما برو یه crt اچ دی گیر بیار بعد مقایسه کن حالا بیا بگو ما خونمون 5 تا crt داریم ...
هر کی ندونه فکر میکنه مثلا هر چی تعداد crt بره بالا splash میزنه کیفیت تصویر 2X میشه!!!!
lcd خونه ما سامسونگ 690 الان 4 ماهه خریدیمیش.

mehrangh57

کاربر سایت
Mar 7, 2010
19
نام
mehran
جناب آقاي DieDie (عكس خفن!!) :
من اين تاپيك را زدم چون واقعا با ال سي دي سامسونگ كه فيفا يا ساكر بازي ميكنم ،تصويريا گرافيكش مثل كارتن ميمونه و جذاب نيست.
وقتي تنظيم را روي 480 ميارم بهتر ميشه.وقتي به crt وصل ميكنم باز بهتر ميشه. اما در كل تصويري كه از فيفا ميگيرم با تصويري كه تو سايت ها ميبينم فرق داره.
راهنمايي كن لطفا
چكار كنم؟
موفق باشيد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر