مقایسه بهترین خطوط اینترنت دنیا با هم + اطلاعات کامل از اینترنت ایران و شهرهای آن

بهترین ISP های ایران به نظر شما کدام یک هستند ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    61

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
سلام به دوستان :

خیلی سریع بریم سر موضوع اصلی . تو عکسهای زیر به راحتی میتونید تفاوت اینترنت های کشور خودمون با کشور های دیگه ومیانگین ومیزان پهنای باند ، کیفیت خطوط و .. رو ببینید .

نکته 1 : برای جلوگیری از توهم دوستان باید بگم که ، اینترنت ایران با ضریب اشتراکی 1 به 8 در این جداول لیست شده وخیلی از کشورهای صاحب اینترنت پرسرعت دراین لیست ، چنین ضریبی ندارن . بنابراین ایران از لحاظ پهنای باند مشکل ندارد وتنها مشکلات آن نتیجه قوانین بسیار محدود کننده ارائه اینرتنت پر سرعت و ف-یلترینگ مخابرات بر رویبستر خطوط اینرتنت پرسرعت است که ضریب اشتراک و کیفیت پهنای باند ( پینگ ) را تحت تاثیر خود قرار داده . این مورد در عکس " بهترین شهر های ایران از لحاظ اینترنت" مشهود است .

نکته 2 : تو عکس زیر هم هنگ کنگ سرعتی معادل 46MB داره . این سرعت بهمعنای ضریب دسترسی استفاده عمومی است و به هیچ عنوان به معنای حق دسترسی چنین سرعتی برای تمام کاربران آن کشورنیست .

پر سرعت ترین اینترنت های دنیا
توضیح : عکس زیر میزان ضریب دسترسی به اینترنت پر سرعت در این کشورهاست و به معنای دسترسی 100% نیست .
61958725710664808439.jpg

شهرهای زیر میانگین بهترین و بالاترین ضریب دسترسی برای سرعت دانلود رو دارن .

29060682248303240765.jpg

عکس زیر نشون دهنده 10 کشوری هست که قادر به ارائه اینترنت بسیار با کیفیت و با پهنای باند ثابت هستند .

20121925933818934488.jpg

10 اینترنت با کیفیت از لحاظر نسبت قیمت به کارایی

00005907616475531423.jpg

بد نیست یه سری به ایران خودمون بزنیم و ISP ها رو ببیمیم و با عکسهای بالا مقایسه اش کنیم تا تفاوت ها رو بفهمیم .

15 PAP اول ایران

77272531386914511051.jpg

15 ISP اول و با کیفیفیت ایران

72814157056490805089.jpg

بهترین و با کیفیت ترین شهر های ایران از نظر ضریب دسترسی به سرعت اینترنت و پهنای باند ثابت

نکته قابل توجه عکس زیر دانشگاه صنعتی شریف هست که به عنوان یک استان تو این آمار شناخته شده !! که میتونه نشون دهنده پهنای باند فوق العاده بالای این دانشگاه و
کیفیت و دسترسی به اینترنت بسیار پر سرعت تو این دانشگاه برای هر کاربر باشه .

82510529463412029801.jpg

بهترین ISP هایایران از لحاظ سرعت و ضریب دانلود برای هر کاربر

55192936233424346232.jpg

آمار کلی کشورایران در زمینه اینترنت

72750359401317100877.jpg

منبع : بازیسنتر

ash@ash

کاربر سایت
Oct 15, 2012
955
قبل از این که اسپم بشه آقا 2.28 کجا بود سرعت ما 30 کیلو اه و فلان به واحد توجه کنید Megabit، مگابیت

Mb = Megabit
MB = Megabyte

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,797
نام
حامد
دوستان شما خودتون رو نبینید با سرعت 512 یا 1 مگ یا دیال اپ. وقتی یه شرکت بزرگ یا یه اقازاده از خط شخصیش تست میگیره اونام ثبت میشن و میانگین سرعت رو بالا میبرن!

ash@ash

کاربر سایت
Oct 15, 2012
955
چه ربطی داشت !!!! اون میانگین سرعت کلی کاربران ایرانه !!!

می دونم عزیز، منظورم این بود که قبل از این که همه بگن آقا 2 مگ دانلود کجا بود ما 30 کیلو سرعت داریم اونوقت چه جوری میانگین شده 2 و خورده ای مگ گفتم که بگم این ها واحدش کیلوبیت هست

همین مورد رو دیروز پریروز برای یکی توی همین فروم توضیح دادم بماند که از آخر هم توی مخش نرفت اما این اشتباه رو خیلی ها می کنند

مثلا فکر می کنند نت 1 مگی که مخابرات می ده چون 1 به 10 اه بهشون 100 تا سرعت می دن که کاملا اشتباهه

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
به پهنای باند اون2 تای اول تو عکس پایین توجه کنید . مغزتون سوت میکشه . ( بدون ضریب اشتراک )

- - -ویرایش - - -

می دونم عزیز، منظورم این بود که قبل از این که همه بگن آقا 2 مگ دانلود کجا بود ما 30 کیلو سرعت داریم اونوقت چه جوری میانگین شده 2 و خورده ای مگ گفتم که بگم این ها واحدش کیلوبیت هست

همین مورد رو دیروز پریروز برای یکی توی همین فروم توضیح دادم بماند که از آخر هم توی مخش نرفت اما این اشتباه رو خیلی ها می کنند

مثلا فکر می کنند نت 1 مگی که مخابرات می ده چون 1 به 10 اه بهشون 100 تا سرعت می دن که کاملا اشتباهه

لابد بد توضیح دادی :d چون من خودنده بود پاسخت و ، اما چیزی نفهمیدم :d البته تمام نت هایی که isp ها به ما میدن چون اشتراکی هست سرعتش در حد مثلا 200 ا تو روزه . وگرنه اگر خطوط و واقعی سازی کنن ، میشه مثل خط های اینترانتی که بعضی ispها مثل اسیا تک دارن میدن . مثلا سرعت خط 256 اش به مراتب از این 5 مگ های فعلی هم بیشتره .

Mohammad Ghost

کاربر سایت
Mar 17, 2013
691
نام
محمد
چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است !
اینترنتی که حتی اگر 100 مگابیت هم باشه ولی اینقدر محدود باشه که نشه باهاش یه بازی ساده ی آنلاین بازی کرد چه فایده ای داره ؟ من خودم 2 مگابیت از شاتل دارم و پینگم بین 170 تا 200 متغییر هست با سرور های بتلفیلد 3 ولی اینقدر پورت ها محدود هست که نمیشه اصلا وارد بازی شد !! .
به نظرم اگر از لحاظ محدودیت یه سایت به نام speed limitation test راه اندازی بشه ایران در جایگاه به حقه 180 امین کشور خواهد ایستاد چون این محدودیت ها هیچ جای دنیا اعمال نمی شود.
الان دیگه مثل سابق بحث سر سرعت نیست چون به یکم جست و جو و پول خرج کردن میشه ISP ای پیدا کرد با سرعت 6 مگابیت بر ثانیه ولی به هیچ دردی نمیخوره جز وبگردی چون : 1-سرویس های نامحدود همه آشغال هستند و محدودتر از سرویس های محدود پس به راحتی نمیشه سرویسی پیدا کرد که بشه دانلود کرد 2-محدودیت های سراسری اینقدر کمر شکن است که اجازه ی کار های اصلی ای که اینترنت برای اونها راه اندازی شده رو نمی دهد.

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
اینترنتی که حتی اگر 100 مگابیت هم باشه ولی اینقدر محدود باشه که نشه باهاش یه بازی ساده ی آنلاین بازی کرد چه فایده ای داره ؟ من خودم 2 مگابیت از شاتل دارم و پینگم بین 170 تا 200 متغییر هست با سرور های بتلفیلد 3 ولی اینقدر پورت ها محدود هست که نمیشه اصلا وارد بازی شد !! .
به نظرم اگر از لحاظ محدودیت یه سایت به نام speed limitation test راه اندازی بشه ایران در جایگاه به حقه 180 امین کشور خواهد ایستاد چون این محدودیت ها هیچ جای دنیا اعمال نمی شود.
الان دیگه مثل سابق بحث سر سرعت نیست چون به یکم جست و جو و پول خرج کردن میشه ISP ای پیدا کرد با سرعت 6 مگابیت بر ثانیه ولی به هیچ دردی نمیخوره جز وبگردی چون : 1-سرویس های نامحدود همه آشغال هستند و محدودتر از سرویس های محدود پس به راحتی نمیشه سرویسی پیدا کرد که بشه دانلود کرد 2-محدودیت های سراسری اینقدر کمر شکن است که اجازه ی کار های اصلی ای که اینترنت برای اونها راه اندازی شده رو نمی دهد.

فعلا که 162 جهانه !!! به عکس آخر دقت کنی مشخصه .

MOH3N_Dark

کاربر سایت
May 7, 2013
3,264
نام
محسن
دوست عزیز شرمنده ولی شاتل جزء آشغال ترین ISP هاست.من با آسیا تک راحت آنلاین بازی می کنم

Mohammad Ghost

کاربر سایت
Mar 17, 2013
691
نام
محمد
بتل رو نگفتم!.منظورم کلی بود:d
نخیر دوست عزیزم من با بتلفیلد 3 و سرور های خارجی مشکل دارم ( البته نه من بلکه هممون مشکل داریم ! ) با سرور های داخلی که با پینگ 40-50 بازی میشه کرد بدون مشکل ولی بازی بدردبخوری نیست.
قبلا یک فیلم گرفته بودم از لگ و تاخیر شدید:

[video=aparat;VOurd]http://www.aparat.com/v/VOurd[/video]

_Amir_

کاربر سایت
Aug 27, 2012
164
نام
Amir
نخیر دوست عزیزم من با بتلفیلد 3 و سرور های خارجی مشکل دارم ( البته نه من بلکه هممون مشکل داریم ! ) با سرور های داخلی که با پینگ 40-50 بازی میشه کرد بدون مشکل ولی بازی بدردبخوری نیست.
قبلا یک فیلم گرفته بودم از لگ و تاخیر شدید:

[video=aparat;VOurd]http://www.aparat.com/v/VOurd[/video]
بنده خدا تازه این همون بازیی که میگن سروراش خوبه ...... دوست دارم بیایی کال اف بازی کنی تا عمق فاجهه اینترنت ایران هنگام بازی کردن رو بببینی:|

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر