خبر رسمی معذرت‌ خواهی فیل اسپنسر بابت عرضه ناامیدکننده بازی Redfall

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
چند روز پس از عرضه بازی Redfall، فیل اسپنسر در مصاحبه‌ای حاضر شده و ضمن معذرت‌خواهی از طرفداران، عنوان کرده که ایکس باکس انتظار امتیازات بهتری را از بازی داشته است. با بازی‌سنتر و جدیدترین اخبار بازی همراه شوید.

بازی Redfall - فیل اسپنسر

هفته اخیر بالاخره پس از یک تأخیر نسبتا طولانی مدت شاهد عرضه ردفال، جدیدترین ساخته استودیوی Arkane Austin بودیم. عرضه‌ای که با ناامیدی‌های زیادی همراه بود و تاکنون بازخوردهای ضعیفی را دریافت کرده است. در حال حاضر، نسخه کنسولی بازی با میانگین امتیاز 62 و نسخه PC بازی نیز با میانگین امتیاز 58 بر روی متاکریتیک، یکی از ضعیف‌ترین عرضه‌های مایکروسافت در نسل جدید محسوب می‌شود.

فیل اسپنسر، رئیس ایکس باکس که اخیرا در پادکست Kinda Funny Games حضور داشته، به این موضوع پرداخته و گفته: «برای من هیچ چیزی سخت‌تر از این نیست که جامعه طرفداری ایکس باکس را ناامید کنم. من برای مدت‌ها بخشی از ایکس باکس بوده‌ام و مشخصا تجارت ایکس باکس را اداره می‌کنم. من دوستان زیادی دارم و بازخوردهای زیادی را نیز دریافت می‌کنم. دیدن اینکه جامعه طرفداری اعتماد خود را از دست بدهد و ناامید شود، من را نیز ناامید می‌کند. از دست خودم ناراحت هستم.»

او در ادامه اشاره کرد که مایکروسافت پیش از عرضه تمام بازی‌های خود، بررسی‌های آزمایشی انجام می‌دهد و نمرات Redfall نسبت به آنچه که ایکس باکس انتظار داشته، بسیار پایین‌تر بوده است. با این‌حال، اسپنسر همچنین می‌گوید که بتسدا و استودیوی آرکین به پشتیبانی از Redfall ادامه می‌دهند و تیم سازنده همچنان مشغول کار بر روی آپدیت حالت 60 فریم و سایر بهبودها است.

رئیس ایکس باکس در ادامه مصاحبه گفت که با وجود ناامیدکننده بودن بازخوردهای ردفال، او «بلندپروازی‌ها و چشم‌اندازهای هنری تیم‌های خود را تحت فشار قرار نخواهد داد.» اسپنسر معتقد است که شاید چنین چیزی به معنی این باشد که تعدادی از عناوین انتظارات را برآورده نکنند. اما اگر استودیوهایی مانند Rare یا Obsidian به کار بر روی عناوینی مانند Sea of Thieves و Grounded تمایل داشته باشند، ایکس باکس بستر مناسب برای آن‌ها را فراهم خواهد کرد.

اسپنسر در پایان گفت: «اما من همچنین به این نیاز دارم تا تعداد زیادی از بازی‌ها که باعث شگفتی و شور و شوق طرفداران می‌شود را به آن‌ها ارائه دهم، و ما در این امر انتظارات را برآورده نکردیم و از این بابت عذرخواهی می‌کنم. این چیزی نیست که انتظارش را داشتم، این چیزی نیست که من می‌خواستم، اما عمل کردن به قول‌ها بر عهده ماست.»

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,524
ببینید اگر این مظلوم نمایی ها برای خر کردن رگولارتوریا، کارساز بود رای CMA اون نبود. خیلی قبل تر از اینکه اسپنسر بگه ما سوم مارکت هستیم خود ساتیا نادلا اینو گفته بود.
برد اسمیت رسما بروشور برد تو کنفرنس مطبوعاتی گذاشت که ما ۲۰ درصد مارکتیم و رقیب ۵ برابر ما بازی انحصاری داره و کلی مظلوم نمایی دیگه.
ضمن اینکه گیر CMA اصلا بحث رقابت کنسولی نبوده. بحث کلاود بوده که ربطی هم به سونی نداره‌ .
اتفاقا من مطمئنم این بار اسپنسر داره حقیقت رو میگه و تمام اینها برای دمیج کنترله. اسپنسر اون موقعی دروغ می‌گفت که تو e3 ها رجز میخوند و سونی از نظرش اصلا رقیب نبود. از نظرش رقیب گوگل و آمازون بودند. این مصاحبه جدید اسپنسر فقط برای کنترل دمیج عناوینی شبیه ردفال در آینده هست.
در مورد بازیهای آینده اکسباکس هم حقیقتش اینها سازنده ای که بتونه مستر پیس بسازه ندارند یعنی اگر یه موقعی داشتند با خارج شدند لیدرهای اصلی دیگه ندارند. شناسنامه اکسباکس هیلو و گیرز بوده برید ببینید باهاشون چکار کردند و بتسدا هم هرگز و هرگز اونی نیست که حتی ۱۰ سال پیش بود چه برسه به بتسدای دهه ۲۰۰۰ که گوتی بیرون میداد. نمرات هفت هشت عنوان آخر بزرگ بتسدا رو برید ببینید به غیر از دثلوپ بقیه اش عناوین متوسط و ضعیفی بودن.
تا میرسیم به یه فاجعه ای مثل ردفال که هرچی بیشتر می‌بینم ازش، میپرسم واقعا با چه رویی اینو منتشر کردند.
بدون شک اگر این چندتا بازی آینده اکسباکس اگه قرار بود چیزیو تغییر بدن تاحالا صدها بار ازشون گیمپلی درست حسابی نشون میدادن مثل هلبلید و Avowed یا حتی استارفیلد.
فقط نگید گیمپلی هلبلید اونی که نشون داد بود که اگه گیمپلیش قراره اونی باشه نشون دادن فاتحه بازی رو بخونید. اینکه چندتا بازی با نمره رنج ۸۰ هم از ماکرو در بیاد ،این حرفو که خودش دیروز هم گفت. گفت ممکنه بازم بازی در رنج نمره ۸۰ و حتی دوباره ۶۰ هم بدیم . سوال اینجاست که این همه ماکرو هزینه کرده که صرفا چندتا بازی ۶۰-۸۰ ازش در بیاد؟ اینها با این همه هزینه به چندین بازی پلاس ۹۰ گوتی بگیر نیاز دارند ولی چیزی که اسپنسر میگه اینها اصلا مسیر دیگه ای رو انتخاب کردند و هدفشون هرگز تولید بازیهای گوتی بگیر و کنسول سلر نیست. همون طور که اسپنسر گفت اینها فقط سرمایه گذاری و امید اصلیشون سرویس و کلاود هست و والسلام.
فورتزا موتوراسپرت هم مطمینم هرگز پلاس ۹۰ نمیشه. تو سبک سیمولیشن رقیب زیاد داره و مطمئنم هرگز نمیتونه از نظر محتوا و گیمپلی حتی نزدیک بشه به مثلا GT. سری فورتزا هورایزن به دلیل بی رقیب بودن تو سبک خودش هست که نمره ش بالا میشه وگرنه برید ببینید متای موتوراسپرت قبلی چند بوده.

Morgoth Bauglir

The Fallen Vala
کاربر سایت
Aug 12, 2017
1,147
نام
Melkor
یکی به این یارو بگه اگر گیم خوب کنسول نمیفروشه پس اینهمه استودیو خریدی باهاشون چکار کنی عقب مونده ؟!

و این وسط سونی و نینتندو چی میگن ؟
همون فروش خوب ایکس باکس 360 بخاطر چی بود پس ؟

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,501
نام
Nightwing
خدایش مسخره شده. میان گند میزنن بعد عذرخواهی میکنن و تمام
the last of us گند میزنه میاد عذرخواهی
استارواز و رد فالم همین شده

یعنی دوتا تستر داشتین میفهمیدین این بازیا مشکل دارن و باید تاخیر بخورن
خیلی ریز سعی داشتی هرطور شده TLOU هم جا کنی اون وسط تا یه وقت سیخ و کباب باهم نسوزه:D اون حسابش جداست متای بازی رو کنسول گویای همه چیز هست

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,372
خیلی ریز سعی داشتی هرطور شده TLOU هم جا کنی اون وسط تا یه وقت سیخ و کباب باهم نسوزه:D اون حسابش جداست متای بازی رو کنسول گویای همه چیز هست
ریز نبود، همون اول نوشتم :D
من کاری به کنسول ندارم، من پی سی گیمر هستم و نه، هیچ خصومتی با این بازی ندارم که هیچ، جزو 10 بازی برتر عمرمه :D

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
3,189
نام
حامد
وضعیت صنعت گیم داره با یه تغییر اساسی روبرو میشه، بالا رفتن هزینه‌های ساخت، نیاز درآمدزایی به واسطه گسترش عناوین سرویس محور و البته توجه بیش از حد به نمرات منتقدها، باعث شده تا ایده ها از بین رفته، ریسک‌ها پایین اومده و درنتیجه در یک دوره تکرار گرفتار شده که نتیجه‌ای جز سقوط یا اوج رو برای عناوین نداره.

فردا پس فردا مثلا ممکن کوجیما بیاد بگه اگه فلان سایت 9 بده بازی خوبه و 8 بده فلان بازی بده.

omid0

کاربر سایت
Jun 14, 2020
1,157
دیگه هم به مخاطب و فکر کنم (انشاالله) هم به اسپنسر ثابت شد اینکه استودیو هارو آزاد بزارن تا خلاقیتشون فوران کنه، در نسل حاضر و شرایط فعلی به درد نمیخوره.
استودیویی که میخاد آزادی عمل داشته باشه باید مستقل باقی بمونه.
وقتی حمایت های مالی و همه جانبه یک کمپانی بزرگ مثل مایکروسافت یا... پشت یک استودیو هست، معنایی نداره که بخان آزادانه هر بولشتی رو بسازن.
هزینه و اعتبار یک برند رو قمار میکنن که شاید از فوران خلاقیتشون یه چیز خوب بزنه بیرون. به نظر من که ارزشش رو نداره. البته که تجربه و منطق اقتصادی هم همین رو تایید میکنه
این بازی به طور خاص نه به خاطر خلاقیت تیم بلکه از اجبار ناشر ساخته شده یکی از اعضای ارشد ارکین بود که گفت بتسدا به ما اجازه نداد دیسانرد بسازیم و قرار شد یه بازی کوچیک بسازیم که deathloop بود بعد گفتن حالا بیاید بزرگش کنید!یعنی اصلا ea خالص

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,583
یکی به این یارو بگه اگر گیم خوب کنسول نمیفروشه پس اینهمه استودیو خریدی باهاشون چکار کنی عقب مونده ؟!

و این وسط سونی و نینتندو چی میگن ؟
همون فروش خوب ایکس باکس 360 بخاطر چی بود پس ؟
imgonline-com-ua-twotoone-9mISJLydJVcCGrpl.jpg

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,787
نام
مراد حلیمی
با اینکه مصاحبه کردنش و لحن مصاحبه کردنش نشون میداد حجم فیدبک منفی چقدر بالا بوده ولی دو تا نکته تو مصاحبه برام جالب بود:
اولا به جای اینکه بگه هر کی بازی رو خریده ریفاند میکنیم پولشو ، بازم یه عذرخواهی ساده کرد و گفت در اینده بهتر میشیم و ....(حرفی که 10 ساله میگه)
دوما مظلوم نمایی کرد که بگه ما خیلی عقبیم و ببینید که اگر اکتی رو بخریم هم باز هم به رقبا اسیب نمیرسه که اوج شیادیش بود

خیلی شیاده خلاصه این بشر....باید میومد جزو مسیولای ایران میشد تو 3...4 سال حداقل رئیس جمهور میشد

.

آخرین ویرایش:

arshia the bes

کاربر سایت
Jun 24, 2013
308
با همه این حرفا واقعا دروغم نگفت که.واقعا سومن چه از لحاظ فروش کنسول و بازی چه از لحاظ عرضه بازی های با کیفیت چه از لحاظ سودی که می کنن از گیمینگ.حرفش درسته.اینم درسته که هر چقدر بازی انحصاری درجه یک عرضه کنن رسیدن به نینتندو و پلی استیشن شدنی نیست.شما الان هر جای دنیا اصن به کسایی که گیمر نیستن هم بری بگی پلی استیشن یا عکس ماریو نشون بدی آشنا هستن.واسه همین ایکس باکس فقط باید با عرضه بازی های انحصاری خوب و امکاناتی مثل گیم پس سعی کنه همین سهمی که از بازار داره رو از دست نده و به عاقبت سگا و آتاری دچار نشه.تنها چیزی که می تونه باعث بشه ایکس باکس سهم بیشتری از بازار بگیره در وهله اول خطای خود سونی و نینتندو هست مثل اشتباهی که سونی سر ps3 کرد یا خطای نینتندو سر wii u.وگرنه انقدر فاصله زیاد هست که رقابتی شکل نمیگیره و نخواهد گرفت.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: BARDI YA

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,658
وضعیت صنعت گیم داره با یه تغییر اساسی روبرو میشه، بالا رفتن هزینه‌های ساخت، نیاز درآمدزایی به واسطه گسترش عناوین سرویس محور و البته توجه بیش از حد به نمرات منتقدها، باعث شده تا ایده ها از بین رفته، ریسک‌ها پایین اومده و درنتیجه در یک دوره تکرار گرفتار شده که نتیجه‌ای جز سقوط یا اوج رو برای عناوین نداره.

فردا پس فردا مثلا ممکن کوجیما بیاد بگه اگه فلان سایت 9 بده بازی خوبه و 8 بده فلان بازی بده.
با همش موافقم به جز ریسک ساخت به خاطر هزینه رفته بالا کلا رو هر عنوانی نمیسازن
کلا شده بمثله بلاک باستر سینما

• Like
Reactions: ( Layken )

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,072
نام
محمد امین
حالا اگر ردفال امتیازات خوبی میگرفت همین جماعتی که الان همه چیز گردن ماکرو می اندازن پیداشون میشد و این بار میگفتن موفقیت بازی ربطی به ماکرو نداره و این بازی از قبل داشته ساخته میشده و ماکرو فقط بتسدا رو خریده و مثل هلو بیا تو گلو فقط لذتش میبره

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,760
با اینکه مصاحبه کردنش و لحن مصاحبه کردنش نشون میداد حجم فیدبک منفی چقدر بالا بوده ولی دو تا نکته تو مصاحبه برام جالب بود:
اولا به جای اینکه بگه هر کی بازی رو خریده ریفاند میکنیم پولشو ، بازم یه عذرخواهی ساده کرد و گفت در اینده بهتر میشیم و ....(حرفی که 10 ساله میگه)
دوما مظلوم نمایی کرد که بگه ما خیلی عقبیم و ببینید که اگر اکتی رو بخریم هم باز هم به رقبا اسیب نمیرسه که اوج شیادیش بود

خیلی شیاده خلاصه این بشر....باید میومد جزو مسیولای ایران میشد تو 3...4 سال حداقل رئیس جمهور میشد

.
اینکه میگید ، کار درست قطعا همینه خارج از روال عادی این بازی رو بتونن پس بدن .
‐-------------
کسی بازی بخره ، نمیشه ریفاند کرد؟ چون کنسول ندارم برام سواله

آخرین ویرایش:

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,201
نام
سامان
اینکه میگید ، کار درست قطعا همینه خارج از روال عادی این بازی رو بتونن پس بدن .
‐-------------
کسی بازی بخره ، نمیشه ریفاند کرد؟ چون کنسول ندارم برام سواله
Xbox خیلی وقته ریفاند داره

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,569
حالا اگر ردفال امتیازات خوبی میگرفت همین جماعتی که الان همه چیز گردن ماکرو می اندازن پیداشون میشد و این بار میگفتن موفقیت بازی ربطی به ماکرو نداره و این بازی از قبل داشته ساخته میشده و ماکرو فقط بتسدا رو خریده و مثل هلو بیا تو گلو فقط لذتش میبره
ولی اون جماعت می تونن الان که ردفال امتیازات فاجعه گرفته بگن "ربطی به مایکرو نداره" همه چیزو بندازن گردن بتسدا:D
تناقض
Screenshot_۲۰۲۳۰۵۰۶-۰۸۰۱۴۹.jpg

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر