سیستم امتیاز دهی معاملات بازارچه

happypooya

کاربر سایت
Jun 27, 2011
754
نام
پویا
شما کجای پست من خونی که بنده میخوام چنین کاری کنم؟!!
منظورم اینه که به پست اول اضافه کنن که در خواست اعتبار هم اختار یا بن داره

خوب اگه نمی خوای که پستتون هم بی معنی میشه. بگذریم.

نکته ی قشنگی می گه دوستمون. البته پیگیریش برای مدیرها سخته. یه کاری نکنیم از کرده ی خودشون پشیمون بشن.

به خاطر اینکه کسایی که درجه ای توی این سایت دارن احتیاج به امتیاز ندارن. چون این افراد انقدر قابل اعتماد بودن که اضافه بشدن به کادر سایت و اگر هم یه زمانی یه مسئله ای پیش بیاد خیلی راحتتر از اعضا می شه پیگیریش کرد.

موافق نیستم. ولی اختیار با شماست.

Sweeney Todd

کاربر سایت
Sep 1, 2009
581
نام
محمد علی
این قابلیت امتیاز دادن برای کابران غیر پرمیوم هم باید فعال بشه ... مثلا من یه تاپیک فروش تو بازارچه داشتم که یه کاربر غیر پرمیوم ازم خرید کرد و بعد مقداری از پولم رو بالا کشید ... حالا من نمی تونم براش امتیاز منفی ثبت کنم تا بقیه مواظب باشن کلاه اونا رو هم برنداره ... چون همیشه هر دو طرف معامله پرمیوم نیستن ، مگر اینکه خودمون قانون بزاریم که برای خرید کردن هم باید پرمیوم باشه طرف ... یعنی مثلا بازارچه رو فقط پرمیوم ها بتونن ببینن یا سیستم امتیاز برای همه فعال شه که بشه در مورد معامله با غیر پرمیوم ها هم امتیاز داد...

و اینکه من الان میرم و برای یکی که پولم رو خورده امتیاز منفی ثبت میکنم ، اونم احتمالا هم به مدیران اطلاع میده و هم برای من منفی ثبت میکنه ، منم خب به مدیران اطلاع میدم ... نهایتا میشه اینکه هر دو نفر از هم شکایت دارن و ادعای طرف مقابل رو هم دروغ میدونن ، پس دوباره مدیران باید بیان و بررسی کنن و مدارک بگیرن تا نهایتا منفی یک از طرفین رو پاک کنن و مال یکی رو نگه دارن ... پس نیاز یه تیمی هم برای بررسی و قضاوت از گروه مدیران دارید.

• Like
Reactions: Ayuna

Naruto

کاربر سایت
Dec 5, 2009
3,383
نام
داود
این قابلیت امتیاز دادن برای کابران غیر پرمیوم هم باید فعال بشه ... مثلا من یه تاپیک فروش تو بازارچه داشتم که یه کاربر غیر پرمیوم ازم خرید کرد و بعد مقداری از پولم رو بالا کشید ... حالا من نمی تونم براش امتیاز منفی ثبت کنم تا بقیه مواظب باشن کلاه اونا رو هم برنداره ... چون همیشه هر دو طرف معامله پرمیوم نیستن ، مگر اینکه خودمون قانون بزاریم که برای خرید کردن هم باید پرمیوم باشه طرف ... یعنی مثلا بازارچه رو فقط پرمیوم ها بتونن ببینن یا سیستم امتیاز برای همه فعال شه که بشه در مورد معامله با غیر پرمیوم ها هم امتیاز داد...

و اینکه من الان میرم و برای یکی که پولم رو خورده امتیاز منفی ثبت میکنم ، اونم احتمالا هم به مدیران اطلاع میده و هم برای من منفی ثبت میکنه ، منم خب به مدیران اطلاع میدم ... نهایتا میشه اینکه هر دو نفر از هم شکایت دارن و ادعای طرف مقابل رو هم دروغ میدونن ، پس دوباره مدیران باید بیان و بررسی کنن و مدارک بگیرن تا نهایتا منفی یک از طرفین رو پاک کنن و مال یکی رو نگه دارن ... پس نیاز یه تیمی هم برای بررسی و قضاوت از گروه مدیران دارید.

من نمیدونم چه طوری پول شما رو خورد ولی راه حلش فوق العاده ساده اس.
1-اگر شما ازش خرید کردید بهش می گفتید اول جنس رو بفرسته بعد پولش رو بهش میدادید که با توجه به اعتبار شما قبول میکردن.
2-اگر شما فروشنده بودید اول پول رو می گرفتید و بعدش جنس رو میفرستادین که باز دوباره به دلیل اعتبار شما قبول می کردن.

من که خودم همیشه از این 2 روش استفاده می کنم.:d

Sweeney Todd

کاربر سایت
Sep 1, 2009
581
نام
محمد علی
من نمیدونم چه طوری پول شما رو خورد ولی راه حلش فوق العاده ساده اس.
1-اگر شما ازش خرید کردید بهش می گفتید اول جنس رو بفرسته بعد پولش رو بهش میدادید که با توجه به اعتبار شما قبول میکردن.
2-اگر شما فروشنده بودید اول پول رو می گرفتید و بعدش جنس رو میفرستادین که باز دوباره به دلیل اعتبار شما قبول می کردن.

من که خودم همیشه از این 2 روش استفاده می کنم.:d

جدای از اینکه من هم دیگه حتی اگر طرف مدیر هم باشه از بعد این کلاه بردار آخری دیگه اعتماد نمی کنم و اول پول رو میخوام و اگر موافقت نکرد معامله نمی کنم ( چند روز پیش یه معامله همین جوری تو نت داشتم )
بزار برات دوتا مسئله رو بگم .

اول اینکه اعتبار کشکه ، تمام کسایی هم که تو محیط مجازی بگن که یکی معتبره اگر مشکلی پیش بیاد نه کمکی می کنن و نه تو می تونی کاریشون کنی باز خودت میمونی و اونی که مالت رو خورده ... خود من یکی از کاربرای همین جا تو معامله 900 تومنی 50 تومنم رو خورد ... خودم می شناختمش ،اینقدر که براش 4 ماه وسایل رو نگه داشتم تا بیاد و بگیره و براش 2 قسطیش هم کردم ، کلی کاربر فعال و مدیر و اینا هم می شناختنش ، در این حد که یکی از ادمین های فروم خودش اومد دم خونه من و وسایل این آقا رو تحویل گرفت و قسط اول رو هم داد ... ولی وقتی 200 تومن آخر رو نداد ، هیچکدوم کسانی که معتبر می دونستنش هیچ کمکی نکردن ، نوید که چی کارم رو گرفته بود بهم گفت اون ادمین که بالا گفتم گفته اگه اسم من بیاد یا ماجرا کش پیدا کنه هم من و هم خریدار رو بن میکنه !!! ( ای جونم قدرت) ... گرفتی چی شد ، یعنی حتی اگه ادمین هم ضامن طرف باشه سود که نداره هیچی ضرر هم داره ... خلاصه فقط با پیگیری نوید بعد از چند ماه 150 تومنش رو برگردوند اون کاربر و 50 تومن آخر رو به خودش تخفیف داد ... اسمش هم هیچ وقت به عنوان کلاه بردار الارقم پیگیری های من و در حریان بودن خود نوید ثبت نشد و همین باعث کدورت من با نوید شد ... نهایت قضیه این شد که برو خدا رو شکر کن 150 تومن رو داد ، اون 50 تومن رو هم بیخیال شو ، اسمش هم نمیزنیم تو ناپیک کلاه بردار ها ... هنوز هم اون بابا داره راست راست تو فروم میگرده و معامله میکنه و اینا ... پس کل اعتبار کشکه ، تو دنیای مجازی اعتبار معنا نداره ...

نکته دیگه اینکه در مورد همین معامله آخری .... طرف زنگ زد ، صحبت کرد که از 395 تومن 25 تومن کم داره و سر ماه میریزه به حساب و برای اعتماد سازی هم آدرس خونه و 3 تا شماره هاش و شماره کارت و ... همه رو داد ... ولی سر ماه اون 25 تومن رو مثل بالایی به خودش تخفیف داد و گفت که گرون بهش گفتم و 25 تومن رو نمیده !!! ... من فکر نمی کردم که کسی برای 25 تومن آبروی خودش تو نت رو بریزه ، ولی بعدش فهمیدم اصلا ابروش نمیره !!! ... نوید تمام مدارک رو داره و فکر کنم همین ماجرای من و پیگیری هام باعث شد کلا بی خیال معرفی کلاه بردار ها بشه ، چون سیستم فشل بود ... باید صبر می کردی تا رف آن شه و به سوالات حواب بده و .... تا نهایتا فقط یوزرش معرفی میشد و می تونست با یه یوزر دیگه دوباره بیاد و کلاه برداری کنه ... الان هم همینه ... حتی اگه این سیستم برای همه کاربران هم درست بشه باز هم نهایتا طرف میره و یه یوزر دیگه میسازه ... از نظر من راه حل اینه برای کسایی که مرام و شرف ندارن ، از اهرم فشار ابروشون استفاده کنیم که شاید از این هنوز یه عده بترسن ... وقتی طرف کلاه بردار یه تاپیک در یه بخشی مخصوص این کار ازش زده بشه و تمام مشخصاتش قرار بگیره روی نت ، میاد و از خودش دفاع میکنه ، اگه حق داشت که تاپیک پاک میشه ، با زننده تاپیک هم برخورد میشه ولی اگه کلاه بردار بود ناچار میشه برای پاک شدن مشخصاتش از روی نت مال مردم رو پس بده یا اگه نده همیشه اسمش که سرچ بشه تو نت تاپیکش میاد ... حالا هر جا و با هر یوزری که باشه ...

تنها راه حلی که جواب بده درست کردن تاپیک شکایات هستش که شاکیان بیان تاپیک بزنن و مدارک رو بزارن تا طرف بیاد جواب بده و مدیران داوری کنن ، اگه طرف کلاه بردار بود باید مال مردم رو پس بده تا اطلاعات شخصیش رو نت نمونه ولی اگه نداد مال مردم رو آبروش میره ...

• Like
Reactions: Robin Hood

Naruto

کاربر سایت
Dec 5, 2009
3,383
نام
داود

جدای از اینکه من هم دیگه حتی اگر طرف مدیر هم باشه از بعد این کلاه بردار آخری دیگه اعتماد نمی کنم و اول پول رو میخوام و اگر موافقت نکرد معامله نمی کنم ( چند روز پیش یه معامله همین جوری تو نت داشتم )
بزار برات دوتا مسئله رو بگم .

در مورد این دو تا قضیه ای که گفتی اول خیلی متاسفم که چنین حرکتی رو بهت زدن.
در مورد اینکه میگی این اعتبارا کشکه یه کم مخالفم.حداقل از روی این اعتبار که میتونی بفهمی که جنس فرستاده شده یا طرف چه طور بوده.اون موقع حداقل یه اطلاعات کلی ازش بدست میاری.

اگر هم از اون 2 راه بالا استفاده کنی به هیچ وجه به مشکل بر نمیخوری.غیر از اینه؟:d

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
شما اصلا چرا خرید اینترنتی انجام می دی؟

Sweeney Todd

کاربر سایت
Sep 1, 2009
581
نام
محمد علی
شما اصلا چرا خرید اینترنتی انجام می دی؟
واقعا ممنون ... من دو تا پست دادم ، توش نکته گفتم ، راه حل گفتم ، مشکلات فعلی رو گفتم بعدش شما به همین یه جمله گیر دادی ... راجع به بقیه اش نظری نداشتی ؟؟؟

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
واقعا ممنون ... من دو تا پست دادم ، توش نکته گفتم ، راه حل گفتم ، مشکلات فعلی رو گفتم بعدش شما به همین یه جمله گیر دادی ... راجع به بقیه اش نظری نداشتی ؟؟؟
دقیقاً منم اونو نوشتم که همچین چیزی از شما بشنوم...
مشکلات فعلی؟ بزار روراست باشیم امکان نداره بشه راهی پیدا کرد که کلاه برداری نشه اینجا مگر اینکه کلاً بازارچه جمع بشه. اومدیم مشخصات افراد رو هم نوشتیم (کاری که انجام دادیم توی چند ماه گذشته!!) چی شد کلاه بردارا پول ملت رو دادن یا خجالت زده شدن از این کار؟ هیچ تغییری نکرد. کسی که کلاه برداری می کنه اصلاً آبروش براش مهم نیست. اسم و مشخصات افراد اوایل نوشته می شد به همراه نام کاربری ولی بعداً دیدیم به دلیل تشابهات اسمی که خیلی هم پیش میاد ممکنه برای سایت دردسر درست کنه این کار برای همین اسامی واقعی حذف شدند. فعلا هم که کلاً تاپیک های اعلام کلاه بردارن حذف شده.

من اون سوال رو می دونی چرا پرسیدم؟ برای اینکه می خوام بدونم چرا یسری به اسم مدیر یا هر چیز دیگه ای که هیچی هم از خرید و فروش شما بهشون نمی رسه باید بشینن معاملات شما رو کنترل کنن برای اینکه شما می ترسی یه وقت کلاه سرت بره!
شما این سوال منو جواب بده تا منم در مورد پیشنهادات و راه حل های شما صحبت کنم.

Sweeney Todd

کاربر سایت
Sep 1, 2009
581
نام
محمد علی
من اون سوال رو می دونی چرا پرسیدم؟ برای اینکه می خوام بدونم چرا یسری به اسم مدیر یا هر چیز دیگه ای که هیچی هم از خرید و فروش شما بهشون نمی رسه باید بشینن معاملات شما رو کنترل کنن برای اینکه شما می ترسی یه وقت کلاه سرت بره!
شما این سوال منو جواب بده تا منم در مورد پیشنهادات و راه حل های شما صحبت کنم.

اگه حرف من کلا معامله اینترنتی کردن رو زیر سوال می برد این حرف شما کلیت فروم رو میبره زیر سوال ...
مگه الان سایی که وقت میزارن و مطلب تو فروم میزارن چیزی عایدشون میشه ، مگه مدیران که حواسشون به نظم و مسایل دیگه هستش پولی می گیرن ... فروم فلسفله اش همینه ، افرادی که می تونن وقت بزارن بدون داشتن چشم داشتی سعی می کنن فروم بهتر و بهتر بشه .... مسلما کاربرانی هم هستند که بتونن وقت بزارن و مسئله بازارچه رو سر و سامان بدن ... من خودم داوطلب ... 3 سال هم هست تو این فرومم ... مثلا

بعدا اگه برای هر کلاه برداری تاپیک زده بشه و مدارک قرار بگیره ، دیگه تشابه اسمی تنها نیستش و با وجود تمام اطلاعات بقیه کاربران دیگه تو دام اون کلاه بردار نمی افتن ...

happypooya

کاربر سایت
Jun 27, 2011
754
نام
پویا
ولی منم موافقم که بازارچه جزو سرفصل وظایف مدیران نیست و حق دارن بگن چرا ما باید این چیزا رو چک کنیم. اسم گذاشتن هم تا وقتی میشه با چند تا یوزر کانکنت شد، و این همیشه هم میشه، دیگه فرقی نمی کنه. کلاهبردار می ره با یه اکانت دیگه میاد. امتیاز بازارچه می تونه یه راه حلی باشه. من خودم راه حل قطعی ندارم.

HL2-GF

کاربر سایت
Apr 5, 2006
7,279
نام
نیما
برای اینکه می خوام بدونم چرا یسری به اسم مدیر یا هر چیز دیگه ای که هیچی هم از خرید و فروش شما بهشون نمی رسه باید بشینن معاملات شما رو کنترل کنن برای اینکه شما می ترسی یه وقت کلاه سرت بره!
نمیخوام دخالت کنم اشکان عزیز ولی مگه میشه جذب کاربر بیشتر یا عضو بیشتر برای فروم برای مدیریت یا صاحبان فروم هیچ مزیتی نداشته باشه ؟ یکی از راه های جذب کاربر بیشتر داشتن یه محیط امن برای تبادل و خرید و فروش هست ، فک کنم اینو هر عقل سلیمی قبول داشته باشه . وقتی قراره وجود هیت بیشتر برای فروم منفعتی رو برای صاحبان فروم در پی داشته باشه ، بر اساس اینکه کلا باید این تعامل دو طرفه باشه بهتره مدیران هم اطمینان کاربر رو به دست بیارن ، پس کلا اینکه خرید و فروش اعضا هیچ سودی برای صاحبان فروم نداره فک نمیکنم حرف درستی باشه . بازم میگم قصد دخالت نداشتم ، فقط نظرم رو گفتم .

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,212
نام
محمد
آقا جان این بنده خداها هر کاری هم نکنن و هر سیستمی هم پیاده نکنن باز هم آدم پدرسوخته و شارلاتان کار خودش رو میکنه و کلاه 4 نفرو ور میداره . شما مغازه میزنی ملت میان کلاه سرت میزارن یا پولت رو میخورن و هیچ کاریشم نمیتونی بکنی . دیگه بالاتر از چک برگشتی نیست که اگه زیر 1 ملیون چک برگشتی داشته باشی سرباز هم بهت به زور میدن که بری سروقتش دیگه چه برسه به این 50 تومن 100 تومن اینجا .... مدیرا هم که از خداشونه بتونن یه کاری کنن دزدی و پدر سگ گری کم بشه تو بازارچه ولی نمیشه . الان وضعیت هم طوری شده که همه جوره دزد زیاد شده . خدا آخر آقبت همرو به خیر کنه .

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
اگه حرف من کلا معامله اینترنتی کردن رو زیر سوال می برد این حرف شما کلیت فروم رو میبره زیر سوال ...
مگه الان سایی که وقت میزارن و مطلب تو فروم میزارن چیزی عایدشون میشه ، مگه مدیران که حواسشون به نظم و مسایل دیگه هستش پولی می گیرن ... فروم فلسفله اش همینه ، افرادی که می تونن وقت بزارن بدون داشتن چشم داشتی سعی می کنن فروم بهتر و بهتر بشه .... مسلما کاربرانی هم هستند که بتونن وقت بزارن و مسئله بازارچه رو سر و سامان بدن ... من خودم داوطلب ... 3 سال هم هست تو این فرومم ... مثلا
ولی من اصلاً ربط این موضوع رو به فروم متوجه نمی شم. وقتی کسی توی فروم فعالیت می کنه سعی می کنه اون محیط رو که به نظرش مفید است ارتقا بده حالا چه مدیر باشه چه کاربر معمولی باشه، یعنی داره اطلاعات رد و بدل می کنه و سعی می کنه اونجا رو با کمک بقیه به جایی تبدیل کنه که دیگران هم بتونن از اطلاعات موجودش استفاده کنن و یه چیزی یاد بگیرن. کسی که وقت می گذاره یه مطلب با ارزشی رو می نویسه تو فروم ممکنه از لحاظ مادی چیزی بهش نرسه ولی اون شخص در واقع داره به دیگران اطلاعات می ده و هدفشم اصلاً همین است. بازارچه اصلاً نه ربطی به موضوع فروم داره و نه محتواش ارزشی برای دیگر افراد فروم داره. مثلاً برای هیچ کس مهم نیست که شما چه جنسی رو به چه کسی و چطور فروختی. پس محتواش کوچکترین ارزشی نداره که بخواد با فروم مقایسه بشه. کسی نمی یاد تو بازارچه در مورد چیزی بحث کنه یا بخواد اطلاعاتی بدست بیاره. سود الزماً مادی نیست، کسب اطلاعات خودش یک نوع سود هست و بازارچه به جز برای خریدار و فروشنده برای هیچ کس منفعتی نداره. (که این دیگه جنبه شخصی پیدا می کنه نه عمومی)
بازارچه فقط یک امکان هست که در اختیار یکسری افراد خاص فروم گذاشته شده و هیچ ارزش اطلاعاتی نداره پس اصلاً مقایسه کردنش با فروم یه چیز کاملاً اشتباه هست.

یه جوری هم خواهشا صحبت نکنید که انگار هیچ کنترلی رو بازارچه وجود نداره. همین کاری که نوید داشت اینجا انجام می داد به هرکدوم از شما ها داده می شد سر 1 هفته انصراف می دادید. ما تا حالا خیلی وقت گذاشتیم و روش های مختلفی رو سعی کردیم پیاده کنیم که حداقل ِ زیان به کاربران وارد بشه که هیچ کدومشم وظیفه نبوده.
بعدا اگه برای هر کلاه برداری تاپیک زده بشه و مدارک قرار بگیره ، دیگه تشابه اسمی تنها نیستش و با وجود تمام اطلاعات بقیه کاربران دیگه تو دام اون کلاه بردار نمی افتن ...
در مورد این موضوع به حرف سادس ولی عملی کردنش کلی دردسر داره و باید جوانب مختلفی رو قبلش بسنجیم.

نمیخوام دخالت کنم اشکان عزیز ولی مگه میشه جذب کاربر بیشتر یا عضو بیشتر برای فروم برای مدیریت یا صاحبان فروم هیچ مزیتی نداشته باشه ؟ یکی از راه های جذب کاربر بیشتر داشتن یه محیط امن برای تبادل و خرید و فروش هست ، فک کنم اینو هر عقل سلیمی قبول داشته باشه . وقتی قراره وجود هیت بیشتر برای فروم منفعتی رو برای صاحبان فروم در پی داشته باشه ، بر اساس اینکه کلا باید این تعامل دو طرفه باشه بهتره مدیران هم اطمینان کاربر رو به دست بیارن ، پس کلا اینکه خرید و فروش اعضا هیچ سودی برای صاحبان فروم نداره فک نمیکنم حرف درستی باشه . بازم میگم قصد دخالت نداشتم ، فقط نظرم رو گفتم .
نیما جان نظر شما محترم و می تونه از یسری دیدگاه درست باشه. بله ممکنه برای یسری انجمن ها راه انداختن سیستم خرید و فروش به روش های مختلف و رنگ و ورنگ باعث جذب کاربر بشه ولی اینجا ما اصلاً هیچ اهمیتی به این موضوع نمی دیم. اصلاً هم برامون مهم نیست که اگر ما بازارچه رو برداریم بخواد بازدید اینجا کم بشه، چون اگر برای ما این چیزا مهم بود نمی اومدیم فروشگاه مجازی رو تعطیل کنیم که 10 برابر این بازارچه سود داشت برای ما و بازدیدشم در کل بیشتر بود چون تنوع جنسیش بیشتر بود. ما همین بازارچه رو هم اگر یه زمانی ببینیم که واقعاً داره دردسر درست می کنه برای کاربران و سایت خیلی راحت حذفش می کنیم. من قبول دارم که یه درصدی فقط برای خرید و فروش میان به این انجمن سر می زنن ولی ما هیچ سرمایه گذاری ای روش نمی کنیم که منفعتی داشته باشه برامون، کاربرانی که به خاطر این موضوع حذب این سایت می شن تعدادشون چیز خاصی رو در اینجا عوض نمی کنه. چیزی که برای ما اهمیت داره اینجا فعالیت کاربران در بخش اصلی سایت هست نه بخش های فرعی سایت و بازارچه هم به دلیل ارتباط نداشتن با موضوع سایت هیچ تاثیری در روند کلی سایت نداره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر