سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
اولا اینکه شما باید حرف زدن یاد بگیری به فرض محالم که من مقایسه ش کرده باشم نظر شخصیم گفتم شما می گی خیلی ممنوع می ری کاره خودت انجام می دی اما اگر دنبال ضایع کردن کسی هستی جای اشتباهی اومدی

اینکه بین خرید PS5 XBOX SWITCH PC موندی یعنی این شمایی که داری مقایسه می کنی کدوم برات بهتره بری بخریش من که همه هم می دونن اولویتم پی سی هست بعد پلی استیشن بعد سوییچ دقیقا هم به همین ترتیب خریدمشون
جایی که من فهمیدم هیچ دستگاه به روزی برای بازی های جدید نداری بهت اول پی سی بعد پلی استیشن بعد سری اس با توجه به بودجه ت که نمی دونم هنوزم چقدره پیشنهادم دادم گفتم سوییچ به خاطر قابل حمل بودنش بخر اگه نه با شبیه سازش بازی کنی هم فریم بهتری می گیری هم کیفیت تصویر بهتری می گیری از این حرف من چطوری پی به مقایسه پی سی با سوییچ بردی برام جای سواله
دقت کن هر کسی نسبت به کاراییش با بودجه و شرایط استفاده ش یک دستگاه یا چنتاش می خره شاید برای من پی سی مناسب تر باشه برای کسی دیگه ای سوییچ و الا این نسل همشون خوب کار کردن
من خودم در ابتدا توی فکر خرید ROG ALLY بودم اما چون صفحه نمایش اولد نداره و قیمتشم خیلی بیشتره به نظرم سوییچ گزینه ی بهتری اومد ضمن اینکه بازی های پی سی هم می تونم با یک کلیک با کیفیت عالی روش استریم کنم باتری خیلی بهتریم داره به اندازه ای هم بازی خوب داره که ادم رو مدت ها توی تخت سرگرم کنه قرارم نیست بازی های روز روش برم اصلا سوییچ یک فلسفه ای دیگه ای داره پی سی و پلی استیشن یک فلسفه دیگه

حالا اگر شما ناراحت شدین من عذر می‌خوام و شرمندم

ضرب المثل : " پرسیدن عیب نیست،‌ ندانستن عیب است "
من از اون یکی بنده خدا پرسیدم از سوئیچ لایتی که داره راضیه ؟
منو راهنمایی کردن
شما هم پیام دادی فهبا پیامت شد این : ارزشی نداره کوهی از افت فریم و تصاویر مات در انتظارتونه
و در پیام گفتی pc بهتره و .....
خوب مشخصه آدم تعجب می‌کنه مقایسه یه کنسولی پرتابل و هیبریدی که اصلاً سخت‌افزارش قبلاً روی کنسول‌های اندرویدی استفاده شده با pc آدم شوک میشه
من اگه می‌خواستم کامپیوتر جمع کنم مثلاً با ۴۰ میلیون دنبال پرس و جو درباره سوییچ نبودم

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
حالا اگر شما ناراحت شدین من عذر می‌خوام و شرمندم

ضرب المثل : " پرسیدن عیب نیست،‌ ندانستن عیب است "
من از اون یکی بنده خدا پرسیدم از سوئیچ لایتی که داره راضیه ؟
منو راهنمایی کردن
شما هم پیام دادی فهبا پیامت شد این : ارزشی نداره کوهی از افت فریم و تصاویر مات در انتظارتونه
و در پیام گفتی pc بهتره و .....
خوب مشخصه آدم تعجب می‌کنه مقایسه یه کنسولی پرتابل و هیبریدی که اصلاً سخت‌افزارش قبلاً روی کنسول‌های اندرویدی استفاده شده با pc آدم شوک میشه
من اگه می‌خواستم کامپیوتر جمع کنم مثلاً با ۴۰ میلیون دنبال پرس و جو درباره سوییچ نبودم
خواهش می کنم هدف من فقط کمک به شما بوده و الا اینکه چی بخرید هیچ فرقی به حال من نداره

شما نیم نگاهی هم به کارت های ماینی دست دوم داشته باشید قیمت های خوبی دارن و اینده نگری خوبی هم توشه با یک ترکیب 13100 با مادربرد H610 یا ترکیب 5600X با مادربرد رده اقتصادی تا همون 30 تومن گزینه های خیلی خوبی می شه بست با 25 تومن هم می شه حتی کیفیت به مراتب بهتری از PS5 گرفت البته فقط هزینه برای کیس می گم

Saul.Hudson

کاربر سایت
Dec 16, 2012
56
از یه جای بحث دیگ پیام ندادم چون بحث از نظر من به شدت غیر کارشناسی شد و دوستان نظرات شخصی خودشون رو به عنوان فکت ارائه میدن.

"هر گیمری میدونه PC بهتره". دقیقا چرا؟ اول از همه ارزش هر پلتفرمی به بازی های اونه نه قدرتش. اگه قدرت ملاک بود که مثلا تو نسل شش XBOX OG از رقیب های خودش قوی تر بود ولی در مقابل PS2 حرفی برای گفتن نداشت. مثلا الان منی که می خوام LAST OF US PART 2 بازی کنم برم PC بخرم؟ بعد شما یه گرافیک مثل این رو PC به من نشون بده!!!؟ آمار فروش اکثر بازی ها نشون میده فروش کنسولیشون چندین برابر PC بوده. اتفاقا نظر گیمر ها مطابق آمار, ضد حرف شماست.

شمایی که نمیدونی چرا قراره سوییچ بخری اتفاقا اصلا نخر. شمایی که سوییچ می خری که mortal kombat بازی کنی باهاش خب معلومه که تصویرش ماته. کسی باید سوییچ بخره که میدونه نینتندو چیه. اون موقع روش این بازی هارو بازی نمی کنه. منی سوییچ میخرم که به نظرم Zelda TOTK یکی از بهترین های تاریخه و حتی از Alan Wake 2 با اون گرافیکش بهتره. من میخرم که Metroid Dread رو به سایپر پانک ترجیح میدم. (البته کاری با شبیه ساز ندارم)

در زمینه این که PC بیست تومنی قوی تر از کنسوله که کاملا این حرف اشتباهه ولی خب چون بحثش طولاینه ازش رد میشم. فقط همینو بدونید کنسول ها قدرست واقعیشون رو آخر نسل نشون میدن. برای مثال نسل قبل با یه کارت 750ti تا اواسط نسل میشد همه بازی ها رو روی pc بهتر اجرا کرد. ولی آخر نسل با 1060 هم نمیشد درست و حسابی بازی هایی مثل rdr2 رو اجرا کرد. همین الان هم کدوم pc بیست و پنج تومنی با رزولوشن ps5 و تنظیمات بالا و ray tracing میتونه اجرا کنه؟

آخرین ویرایش:

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
از یه جای بحث دیگ پیام ندادم چون بحث از نظر من به شدت غیر کارشناسی شد و دوستان نظرات شخصی خودشون رو به عنوان فکت ارائه میدن.

"هر گیمری میدونه PC بهتره". دقیقا چرا؟ اول از همه ارزش هر پلتفرمی به بازی های اونه نه قدرتش. اگه قدرت ملاک بود که مثلا تو نسل شش XBOX OG از رقیب های خودش قوی تر بود ولی در مقابل PS2 حرفی برای گفتن نداشت. مثلا الان منی که می خوام LAST OF US PART 2 بازی کنم برم PC بخرم؟ بعد شما یه گرافیک مثل این رو PC به من نشون بده!!!؟ آمار فروش اکثر بازی ها نشون میده فروش کنسولیشون چندین برابر PC بوده. اتفاقا نظر گیمر ها مطابق آمار, ضد حرف شماست.

شمایی که نمیدونی چرا قراره سوییچ بخری اتفاقا اصلا نخر. شمایی که سوییچ می خری که mortal kombat بازی کنی باهاش خب معلومه که تصویرش ماته. کسی باید سوییچ بخره که میدونه نینتندو چیه. اون موقع روش این بازی هارو بازی نمی کنه. منی سوییچ میخرم که به نظرم Zelda TOTK یکی از بهترین های تاریخه و حتی از Alan Wake 2 با اون گرافیکش بهتره. من میخرم که Metroid Dread رو به سایپر پانک ترجیح میدم. (البته کاری با شبیه ساز ندارم)

در زمینه این که PC بیست تومنی قوی تر از کنسوله که کاملا این حرف اشتباهه ولی خب چون بحثش طولاینه ازش رد میشم. فقط همینو بدونید کنسول ها قدرست واقعیشون رو آخر نسل نشون میدن. برای مثال نسل قبل با یه کارت 750ti تا اواسط نسل میشد همه بازی ها رو روی pc بهتر اجرا کرد. ولی آخر نسل با 1060 هم نمیشد درست و حسابی بازی هایی مثل rdr2 رو اجرا کرد. همین الان هم کدوم pc بیست و پنج تومنی با رزولوشن ps5 و تنظیمات بالا و ray tracing میتونه اجرا کنه؟
من زمانی از پی سی حمایت می کردم که کلا خیلی ها گیم توی پی سی رو تموم شده می دونستن اصلا براش اینده ای متصور نمی شدن اما من به اینده ش خیلی خوشبین بودم و همیشه ازش حمایت می کردم نتیجه شم این شده که الان حتی سونی داره بازی هاش براش می ده تعجبی نیست اگر نینتندو هم بیاد سمتش

دنیای پی سی محدودیتی نداره و اگه جیبت اجازه بده عشق و حال درش تمومی نداره
اینکه فروش بازی یا تعداد کنسول فروشش زیادتره خوب طبیعی تره چون به صرفه تره و کار کردن باهاش راحت تره الان شما بیان کرولا با 911 مقایسه کن کدوم بهتره؟ مسلما 911 خیلی لذت رانندگیش بیشتره و بهتره اما فروشش خیلی کمتره چون قیمتش خیلی بیشتره اگه یک قیمت بودن اکثرا 911 بر می داشتن
پی سی هم همینه فقطم کسی لذتش درک می کنه که واقعا تا قرون اخر جیبش براش خرج کرده باشه لذت داشتن پی سی های اند چشیده باشه
تفکر صفر و صدی کنار بذارید هر کنسولی و هر گیمی یک رنگ و بویی داره بسته به سلایق ادم هر کدوم لذت خاص خودشون دارن
مسلما اگر بحث فقط گرافیک بود که من هنوز ویتا و یا حتی 3ds بازی نمی کردم

در کل نظر همتون درسته چون گیم عین فیلم و اهنگ یک تفریح سلیقه ای هست هر کی هر جوری که عشق می کنه بازی کنه

دلیل اینم که من پی سی یا پی اس ترجیح می دم چون سبک alan wake cyperpunk doom اینا سبک های اصلی من هستن بازی jrpg یا دوربین ایزومتریک هم در مرحله اخر سلایق من هستن

سوییچ یک کنسول بین نسل هفتم هشتم هست از نظر قدرتی و حتی بیشتر نسل هفتمی هست
برای همین خیلی طبیعی هست که خیلی از پورت هاش جالب نشن با این حال به لطف تغییر کلاکش به حالت داک که خیلی بیشتره اما اجرای بازی ها در حالت دستی اکثر بازی هاش فیکس می شن برخی از پورت هاشم مشابه کرایسیس یا مترو یا بایوشاک ها حقیقتا عالی هستن و گرافیک فوق العاده ای هم دارن انحصاری ها هم همشون عالین

در کل نینتندو برخلاف سونی که زود جا زد از wiiu درس عبرت گرفت و تقریبا به اکثر نیاز های طرفدارهاش رسیدگی کرد به نظرم سوییچ با این همه انحصاری نمره عالی و مخصوصا نسخه اولد که اکثر ایرادهاش درش برطرف کرد لیاقت فروش بالای 100 میلیون داشت

اگه منِ پی سی باز که سبک بازی های نینتندو تاپ من نیست ازش راضیم فن های نینتندو که قطعا دارن عشق می کنن

دیگه امیدوارم سو تفاهم ها تموم شده باشه و بحث ادامه ندیم

من مورتال کمبت 1 هم با اخرین اپدیتش تست کردم اونقدرها هم فاجعه نیست اما نمی شه بازی نسل 9 برای کنسول نسل هفتمی پورت کرد و انتظار چیز خوبیم داشت هری پاترم همین شد. دیگه نمی شه بازی که برای توان 10 ترافلاپس ساخته شده بیاید برای 1 ترا فلاپس (دستی که می شه 0.5) پورت کرد و بعد انتظار چیز جالبیم داشت. اما با این حال مورتال با اون فیزیک و گرافیک 60 ثابت روی سوییچ اجرا می شه بازم به نظر چیز بدیم نیست فقط برخی دانگریدهای زده ریشه گرافیک قطع کرده دیگه نمی دونستن یا وقت کافی نداشتن که از جای درستش کم کنن اساسا بازی باید از پایه برای سوییچ می ساختن تا گرافیکش خوب یا معقول می شد که کار اقتصادی نبود.
برای ویتا هم اوضاع پورت های ترد همین بود حتی بدترم بود اما در کل سوییچ خیلی بیشتر از چیزی که فکر می کنید بازی خوب سرگرم کننده داره

آخرین ویرایش:

Saul.Hudson

کاربر سایت
Dec 16, 2012
56
سونی شماره اول بعضی بازی هاش رو روی پی سی داد تا پی سی گیمر هارو با PS آشنا کنه و بکششون سمت پلی استیشن. نه اسپایدر من 2 رو داد, نه گاد رگناراک, نه دیمن سولز, نه .... همونم شما برو ببین TLOU PART 1 چجوری رو پی سی اجرا میشه (پورت فاجعه). برو در مورد فروش Uncharted 4 رو پی سی تحقیق کن. یه شکست کامل. (الان هم جیم رایان رفته و قطعا دیگه بازی ها برای PC عرضه نمیشن.)

کسی که حتی یک مقدار نینتندو رو بشناسه و با فرهنگ ژاپنی نینتندو اشنا باشه هیچ وقت نمیگه نینتندو بازی رو پی سی میده. (تقریبا غیر ممکنه) حتی GTA 6 هم احتمالا با تاخیر یک ساله برای PC عرضه میشه. شما که بازی هایی مثل ALAN WAKE رو دوست دارین پس بهتره بدونین بازی هایی مثل Silent Hill Remake یا Ronin بزودی برای پلی استیشن به صورت انحصاری عرضه میشن. پس تعصب رو بهتره کنار بذارید.

شما که میگین میشه با 20 تومن پی سی قوی تر از PS5 بست, الان میگین چون گرونه بازی ها روش فروش نمیره؟ ببین من مشکلی ندارم شما بیای بگی من PC دوست دارم. ولی کسی نمیتونه بگه بهتره چون اولا بهتر بودن نسبی هست بعد از خیلی جهت ها هم بهتر نیست که بدتره. خودم به خاطر شغلم که برنامه نویس و بازی سازم, همیشه PC گیمینگ به روز دارم, اما برای کارم نه برای بازیم.

موافقم بحث تموم شه. اینجا هم تاپیک سوال و مشکلات نینتندو هستش. پی سی برای خودش تاپیک داره.

من مورتال کمبت 1 هم با اخرین اپدیتش تست کردم اونقدرها هم فاجعه نیست اما نمی شه بازی نسل 9 برای کنسول نسل هفتمی پورت کرد و انتظار چیز خوبیم داشت هری پاترم همین شد. دیگه نمی شه بازی که برای توان 10 ترافلاپس ساخته شده بیاید برای 1 ترا فلاپس (دستی که می شه 0.5) پورت کرد و بعد انتظار چیز جالبیم داشت. اما با این حال مورتال با اون فیزیک و گرافیک 60 ثابت روی سوییچ اجرا می شه بازم به نظر چیز بدیم نیست فقط برخی دانگریدهای زده ریشه گرافیک قطع کرده دیگه نمی دونستن یا وقت کافی نداشتن که از جای درستش کم کنن اساسا بازی باید از پایه برای سوییچ می ساختن تا گرافیکش خوب یا معقول می شد که کار اقتصادی نبود.
برای ویتا هم اوضاع پورت های ترد همین بود حتی بدترم بود اما در کل سوییچ خیلی بیشتر از چیزی که فکر می کنید بازی خوب سرگرم کننده داره
اگه پست قبلی منو درست خوانده باشید منم دقیقا همینو نوشتم. کسایی که به بازی های انحصاری نینتندو و سوییچ آشنایی ندارن, نینتندو می خرن که به قول شما باهاش Hogwarts بازی کنن. خب معلومه کنسول دستی نمیتونه, از پسش بر نمیاد.
ولی سوییچ بیشتر از هر کنسول دیگه ای انحصاری های به معنای واقعی کلمه فوق العاده داره (تعدادشون خیلی زیاده) که نه مشکل فریم ریت دارن نه رزولوشن. برای همین میگم سوییچ به درد کسی می خوره که بدونه داره چی می خره نه کسی که به قول شما تکلیفش با خودش معلوم نیست و بین سوییچ و PS4 مونده. (دو کنسول کاملا بی ربط نسب به هم )

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Persia Tech

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
سونی شماره اول بعضی بازی هاش رو روی پی سی داد تا پی سی گیمر هارو با PS آشنا کنه و بکششون سمت پلی استیشن. نه اسپایدر من 2 رو داد, نه گاد رگناراک, نه دیمن سولز, نه .... همونم شما برو ببین TLOU PART 1 چجوری رو پی سی اجرا میشه (پورت فاجعه). برو در مورد فروش Uncharted 4 رو پی سی تحقیق کن. یه شکست کامل. (الان هم جیم رایان رفته و قطعا دیگه بازی ها برای PC عرضه نمیشن.)

کسی که حتی یک مقدار نینتندو رو بشناسه و با فرهنگ ژاپنی نینتندو اشنا باشه هیچ وقت نمیگه نینتندو بازی رو پی سی میده. (تقریبا غیر ممکنه) حتی GTA 6 هم احتمالا با تاخیر یک ساله برای PC عرضه میشه. شما که بازی هایی مثل ALAN WAKE رو دوست دارین پس بهتره بدونین بازی هایی مثل Silent Hill Remake یا Ronin بزودی برای پلی استیشن به صورت انحصاری عرضه میشن. پس تعصب رو بهتره کنار بذارید.

شما که میگین میشه با 20 تومن پی سی قوی تر از PS5 بست, الان میگین چون گرونه بازی ها روش فروش نمیره؟ ببین من مشکلی ندارم شما بیای بگی من PC دوست دارم. ولی کسی نمیتونه بگه بهتره چون اولا بهتر بودن نسبی هست بعد از خیلی جهت ها هم بهتر نیست که بدتره. خودم به خاطر شغلم که برنامه نویس و بازی سازم, همیشه PC گیمینگ به روز دارم, اما برای کارم نه برای بازیم.
یک سری حرفاتون درست نیست
سونی همه ی بازی هاش گفته می ده با تاخیر زمانی و طبق اخرین هک زمان فاصله عرضه پی سی ش قراره کمترم بشه
دیگه اکثرشون داده و همشون بعد از اپدیت ها عالی اجرا می شن لست بعد از اخرین اپدیت حتی روی استیم دک هم خوب اجرا می شه دیگه خیلی از بازی های کنسولی هم روز اول شرایط خوبی ندارن مهم اینجاست که الان همشون عالی اجرا می شن
ضمنا بازی spider man 2 نسخه لو رفته ش برای پی سی الان منتشر شده توی تورنت عکساشم هست چند ماهه دیگه اونم میاد بازی wolverine هم که باز نسخه ناقص پی سی ش منتشرش شده و گویای اینکه از همین الان نسخه پی سی ش داره ساخته می شه بازی هورازن 2 هم که معرفی شده به زودی میاد کلا یک گاد 2 با دیمن مونده بده

نینتندو که بده نده همیشه بازی هاش شبیه ساز شدن بهتر از خود کنسولم اجرا شدن روی پی سی فکر کنم خودش مشابه سونی بده یک سودیم می کنه از شر شبیه سازشم راحت می شه

فعلا که پی سی در اوج خودش قراره داره هیچ موقع توی گیمینگ اینقدر محبوب نبوده انواع این مدل خبرها توی این سال ها داشتیم

PC gaming has been bigger than consoles since 2013​

الان پی سی خوب داشته باشی هم انحصاری های سونی داره هم ایکس باکس هم سوییچ هم کل ارشیو بازی های قدیمی. برای ما ایرانی ها هم که بازار جهانی وصل نیستم درامدها هم افتضاحه به دلاری پس جایی که پایرت باشه برامون خیلی بهتره به خاطر همینم می گم که پی سی با بازی های پایترتش و اشتراکی خیلی ارزونش که تا یک سالم پشتیبانی می شه طی زمان برای پایرت بازها به صرفه تر می شه همه چیز که سرمایه اولیه نیست

اون قسمت اخرم هی کمش می کنی چرا گفتم با 30 تومن می شه حتی با 25 هم بهترش می شه بست به شرط خرید کارت دست دوم که الان قیمتش مفت شده الان 6800 که از ps5 به مراتب بهتره 16 گیگ هم وی رم داره(اندازه کل رم کنسول می شه) تمیز با جعبه ش می ده 10 تومن بقیه کیس هم با 20 تومن جمع می شه تازه قطعا همه یک سیستمی دارن که چند میلیونی می خرنش. می شه کارت هم کرد 6700 با همون 25 تومن هم جمعش کرد کارتی هست که 13.2 ترافلاپس توانشه

آخرین ویرایش:

Saul.Hudson

کاربر سایت
Dec 16, 2012
56
دوست من RX 6800 هم قیمت PS5 قیمت داره. اگه بازار دست دوم PC انقدر خرابه و تو سرش می خوره که یک سوم قیمت نو معامله میشه, این قطعا از خوبی های پی سی نیست. پلی استیشن دست دوم و نوش تقریبا یه قیمته. میدونی چرا؟ بهش فکر کن. تازه بهت قول میدم همین RX 6800 آخر نسل نمیتونه بازی ها رو مثل کنسول ها اجرا کنه. (اتفاقی که تو نسل های قبلی هم افتاده)
یعنی اگه تو سال 2024 هنوز معیار سنجش قدرت برای شما مقدار رمه که حرفی باقی نمیمونه. PS3 با 512 مگ رم مشترک GTA V و LAST OF US داشت. الان حتی فلاپس هم دیگه همه چیز نیست و خیلی فاکتور های زیادی وجود داره.

در مورد هزینه بازی هم, راه هایی هست که بشه خیلی ارزون بازی کرد. گیم پس خیلی قیمتی با پایرت کردن فرقی نداره. آنلاین هم هستی. پی اس هم الان ظرفیت یک قیمتی نداره. درگیر دنوو و کرک شدن بازی ها هم نیستی. بازی هم به روز بازی می کنی. (خیلی از بازی ها روی پی سی دیر کرک میشن یا دیر عرضه میشن). مثلا LIES OF P رو من روی PS پلاتش کردم, هنوز روی پی سی کرک نشده.

بعد یه سوال: یعنی وقتی GTA VI عرضه شه, شما میتونی بازیش نکنی و یه مدت نا معلوم صبر کنی تا برای PC بیاد؟ چون تایید شده که برای PC فعلا عرضه نمیشه. کلا بازی ساز ها علاقه خاصی به PC دارن.

من دیگه بحث رو ادامه نمیدم. حرف هام کامل بود و اگه قرار باشه از روی تعصب صحبت کنیم. بحث بی فایدست.

آخرین ویرایش:

Aminem22

کاربر سایت
Aug 7, 2023
71
اول اینکه درسته نباید کنسول خونگی رو با نینتندو مقایسه کرد، اما انصاف داشته باشیم با ۷ میلیون کدوم دستگاه کاملی میتونه زلدا با گرافیک خارق العادش،ویچر ۳،هاگوارتز لگسی،لایف ایز استرنج و و و.... رو اجرا کنه؟ بله نباید توقع کیفیت خیلی بالا داشته باشیم اما تو رنج قیمتیش و برای یه کنسول دستی فوق العادست! مشکلی که ویتا داشت کمبود بازی و پورت های خیلی کم بود، و کیفیت پورت ها وحشتناک بود اما بعد اینکه کپی خور شد با اورکلاک و یه سری تنظیمات به کیفیت مطلوب و نسبتا عالی رسیدن! (به آینده کنسول هم توجه داشته باشید)
قصد ندارم بحث رو ادامه بدم اما بیایم منطقی باشیم، با ۲۵ میلیون میشه پیسی ای بست که ۳ برابر کنسول ps5 رو کاغذ قدرت داره، و معمولا اوایل که بازی ها عرضه میشن روی پیسی بهینه نیستن ولی بعد حداکثر چندماه چه رسمی چه غیررسمی آپدیت یا پچ های فیکس براش عرضه میشه، و عملکردش در نهایت خیلی سرتر از کنسول های خونگی هست.
درمورد هزینه های بازی هم که مشخصا پیسی خیلی ارزون تره و مفت مفت میشه بازی ریخت اما برای کنسول ps5 ارزون ترین راه اکانت هکی هست که حدودا ۱.۵ تومن برای هر دفعه باید هزینه کرد مگر اینکه درآینده کنسول کپی خور بشه که اون موقع هم کنسول کپی خور شده رو گرونتر میفروشن.
درمورد اینکه «کنسول ها قدرتشون رو آخر نسل نشون میدن» باید بگم که GTX 750 TI رقیب درستی برای PS4 نیست چون GPU خود PS4 عملکردش بین 750 TI و 760 بود اما الان RX 6800 رو کاغذ حدود ۳ برابر قویتر از ps5 هستش، رقیب ps4 درواقع GTX 980 TI هستش که روی کاغذ ۳ برابر ps4 قدرتشه و تا اواسط نسل تقریبا با ps4 برابری میکرد اما آخر نسل عملکردش قطعا بهتر از PS4 بود (اینم درنظر بگیرید که کلی بهینه روی بازی کنسولی انجام میشه که جلوتر باز اشاره میکنم) الان هم غولی مثل RX 6800 XT/6900 XT با ۱۶ گیگ VRAM هیچ مشکلی آخر نسل نخواهد داشت و تا همین الان عملکردشون خیلی از ps5 بهتر بوده (برخلاف 980 TI که با ps4 تفاوت فاحشی نداشت)
این رو نباید فراموش کرد که بازی روی کنسول با یه کانفینگ مشخص خیلی بهینه میشه ولی برای پیسی کلی کانفینگ متفاوت هست و بهینه سازی چندانی صورت نمیگیره
دلیل اینکه بازار دست دوم پیسی خرابه و تو سرش میخوره اصلا ربطی به گیم نداره و به خاطر وضع خراب ماینینگ و واردات کارت استوک از خارج کشور هست! اگه دوستان یادشون باشه همین RX 580 تا ۳ سال پیش قیمتش خیلی فضایی بود چون میگفتن شما با کارت میتونی ماین کنی پول دربیاری اما الان با ۱.۵ تومن پیدا میشه! ضمنا یه پیسی اسمبل شده با کارت RX 6800 XT رو تو دیوار هنوز با قیمت بالاتر از PS5 معامله میکنن
درکل کنسول خونگی یه مجموعه کامل برای گیم هست و شعار اقتصادی و کم مصرف بودن همراهش هست (که برای ما صدق نمیکنه)
اما پیسی برای کسی که حوصله پیدا کردن قطعات دست دوم،اسمبل، صبر برای کرک و درمواردی آپدیت بازی ها یا پچ فیکس داشته باشه و درکل از کامپیوتر سردربیاره تا دو نسل حتی جوابگو هست
تو بازار جهانی بخوایم بحث کنیم بله PS5 به خاطر قیمت پایین تر ارزش خرید بالاتری تا یه کامپیوتر حداقل 1500 دلاری داره اما وقتی قیمتشون برابر باشه اصلا جای بحث نداره! (مثال کرولا و ۹۱۱ یکی از دوستان خیلی جالب و حق بود 😂)

• Like
Reactions: Saul.Hudson

Saul.Hudson

کاربر سایت
Dec 16, 2012
56
اول اینکه درسته نباید کنسول خونگی رو با نینتندو مقایسه کرد، اما انصاف داشته باشیم با ۷ میلیون کدوم دستگاه کاملی میتونه زلدا با گرافیک خارق العادش،ویچر ۳،هاگوارتز لگسی،لایف ایز استرنج و و و.... رو اجرا کنه؟ بله نباید توقع کیفیت خیلی بالا داشته باشیم اما تو رنج قیمتیش و برای یه کنسول دستی فوق العادست! مشکلی که ویتا داشت کمبود بازی و پورت های خیلی کم بود، و کیفیت پورت ها وحشتناک بود اما بعد اینکه کپی خور شد با اورکلاک و یه سری تنظیمات به کیفیت مطلوب و نسبتا عالی رسیدن! (به آینده کنسول هم توجه داشته باشید)
قصد ندارم بحث رو ادامه بدم اما بیایم منطقی باشیم، با ۲۵ میلیون میشه پیسی ای بست که ۳ برابر کنسول ps5 رو کاغذ قدرت داره، و معمولا اوایل که بازی ها عرضه میشن روی پیسی بهینه نیستن ولی بعد حداکثر چندماه چه رسمی چه غیررسمی آپدیت یا پچ های فیکس براش عرضه میشه، و عملکردش در نهایت خیلی سرتر از کنسول های خونگی هست.
درمورد هزینه های بازی هم که مشخصا پیسی خیلی ارزون تره و مفت مفت میشه بازی ریخت اما برای کنسول ps5 ارزون ترین راه اکانت هکی هست که حدودا ۱.۵ تومن برای هر دفعه باید هزینه کرد مگر اینکه درآینده کنسول کپی خور بشه که اون موقع هم کنسول کپی خور شده رو گرونتر میفروشن.
درمورد اینکه «کنسول ها قدرتشون رو آخر نسل نشون میدن» باید بگم که GTX 750 TI رقیب درستی برای PS4 نیست چون GPU خود PS4 عملکردش بین 750 TI و 760 بود اما الان RX 6800 رو کاغذ حدود ۳ برابر قویتر از ps5 هستش، رقیب ps4 درواقع GTX 980 TI هستش که روی کاغذ ۳ برابر ps4 قدرتشه و تا اواسط نسل تقریبا با ps4 برابری میکرد اما آخر نسل عملکردش قطعا بهتر از PS4 بود (اینم درنظر بگیرید که کلی بهینه روی بازی کنسولی انجام میشه که جلوتر باز اشاره میکنم) الان هم غولی مثل RX 6800 XT/6900 XT با ۱۶ گیگ VRAM هیچ مشکلی آخر نسل نخواهد داشت و تا همین الان عملکردشون خیلی از ps5 بهتر بوده (برخلاف 980 TI که با ps4 تفاوت فاحشی نداشت)
این رو نباید فراموش کرد که بازی روی کنسول با یه کانفینگ مشخص خیلی بهینه میشه ولی برای پیسی کلی کانفینگ متفاوت هست و بهینه سازی چندانی صورت نمیگیره
دلیل اینکه بازار دست دوم پیسی خرابه و تو سرش میخوره اصلا ربطی به گیم نداره و به خاطر وضع خراب ماینینگ و واردات کارت استوک از خارج کشور هست! اگه دوستان یادشون باشه همین RX 580 تا ۳ سال پیش قیمتش خیلی فضایی بود چون میگفتن شما با کارت میتونی ماین کنی پول دربیاری اما الان با ۱.۵ تومن پیدا میشه! ضمنا یه پیسی اسمبل شده با کارت RX 6800 XT رو تو دیوار هنوز با قیمت بالاتر از PS5 معامله میکنن
درکل کنسول خونگی یه مجموعه کامل برای گیم هست و شعار اقتصادی و کم مصرف بودن همراهش هست (که برای ما صدق نمیکنه)
اما پیسی برای کسی که حوصله پیدا کردن قطعات دست دوم،اسمبل، صبر برای کرک و درمواردی آپدیت بازی ها یا پچ فیکس داشته باشه و درکل از کامپیوتر سردربیاره تا دو نسل حتی جوابگو هست
تو بازار جهانی بخوایم بحث کنیم بله PS5 به خاطر قیمت پایین تر ارزش خرید بالاتری تا یه کامپیوتر حداقل 1500 دلاری داره اما وقتی قیمتشون برابر باشه اصلا جای بحث نداره! (مثال کرولا و ۹۱۱ یکی از دوستان خیلی جالب و حق بود 😂)

تا حدود زیادی با حرفاتون مواقم اما بحث من اینه اولا فقط قدرت ملاک نیست, از نظر من بازی خیلی مهم تره. (انحصاری و بازی هایی که روز اول عرضه میشن)

دوم هم قدرت نسبیه و سنجیدن با فلاپس کافی نیست. برای مثال IO کنسول PS5 که توانایی به شدت بالایی در زمینه سرعت Storage داره. حتی بالاتر از Xbox Series که باعث شده هم بازی ها چندین برابر سریع تر لود بشن و هم دست بازی ساز بازه که با رم خیلی کمتر بتونه ایده خودش رو پیاده سازی کنه. برای مثال همین قسمت تغییر لوکیشن آنی تو Alan Wake 2. درسته تو PC هم پیاده سازی شده اما با رم بیشتر نسبت به حتی سریز اس.

سوم فیچر های کنسول رو هم در نظر بگیرین. مثلا هپتیک فیدبک دسته PS که عالیه. شما وقتی کنسول می خری داری حتی یه دسته 3-4 تومنی هم می خری. حالا هزینه همه این هارو به PC اضافه کن.

مثال بعدی GTA V نسل 9 هست که کلی فیچر گرافیکی مثل ray tracing اضافه شده ولی اصلا برای pc عرضه نشده. (نسخه رسمی منظورمه نه ماد)

بعد هم سنجیدن قیمت دست دوم اصلا منصفانه نیست. خب کارت ماین شده که اهمیتی نداره چقدر ارزونه. مثل این میمنونه بگم یه PS5 تعمیری که کلی استفاده شده و تمیز نیست و .... مثلا میفروشنش 10 تومن. معیار قیمت نو حتی دلاریه محصوله. با این حساب پراید هم رقیب 207ه. مثال ماشین دوست دارین :)) حالا اگه در مواقعی 207 که تو اسنپ باهاش کار کردن و 300 هزار تا راه رفته هم قیمت پراید شده این به این معنی نیست که این دوتا یه قیمت یا رقیبن!!
همین PS5 به قول شما ضعیف رو تو دیوار آگهی کن ببین 1 الی 2 روزه به قیمت خوب میفروشیش ولی اون کارت به راحتی نمیره و نهایت مجبوری انقدر پایین بفروشیش. من نمیدونم چرا میگین GTX 980 TI رقیب PS4 بوده وقتی زمان خودش دو برابر قیمت داشته. تازه این فقط کارته, PC کاملش میشده سه الی چهار برابر. عملکرد GPU PS4 در حد 750ti بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ Red Dead Redemption 2 که آخر نسل عرضه شد با 750 اصلا قابل بازی بود؟ برای اجرای RDR2 حداقل GTX 770 لازم بود که خودش خالی هم قیمت PS4 بود و تازه اصلا نمیتونست خوب اجرا کنه بازیو. چرا تاریخ رو تحریف می کنید :)

همه اینارو گفتم, کلا من اصلا قصد تخریب کردن PC رو ندارم. خودم PC گیمینگ دارم. روزی 7-8 ساعت هم ازش استفاده می کنم ولی شاید از PS5 یا سوییچم 1 ساعت هم وقت نکنم استفاده کنم.

آخرین ویرایش:

omidjaberi

کاربر سایت
Jan 24, 2022
47
ویدیو گیم فقط تو قدرت کنسول و گرافیک بازی ها خلاصه نمیشه ؛ اصلی ترین موضوع اینه که از کنسول یا PC گیمینگی که داری بیشترین لذت ببری من خودم انقدر که با نینتندو سوییچ و نینتندو DS بازی میکنم ، با ps5 بازی نمیکنم فقط صرفا بازی انحصاری بیاد یا خیلی خاص باشه برم بزنم روی ps5 دانلود بکنم.

Aminem22

کاربر سایت
Aug 7, 2023
71
تا حدود زیادی با حرفاتون مواقم اما بحث من اینه اولا فقط قدرت ملاک نیست, از نظر من بازی خیلی مهم تره. (انحصاری و بازی هایی که روز اول عرضه میشن)

دوم هم قدرت نسبیه و سنجیدن با فلاپس کافی نیست. برای مثال IO کنسول PS5 که توانایی به شدت بالایی در زمینه سرعت Storage داره. حتی بالاتر از Xbox Series که باعث شده هم بازی ها چندین برابر سریع تر لود بشن و هم دست بازی ساز بازه که با رم خیلی کمتر بتونه ایده خودش رو پیاده سازی کنه. برای مثال همین قسمت تغییر لوکیشن آنی تو Alan Wake 2. درسته تو PC هم پیاده سازی شده اما با رم بیشتر نسبت به حتی سریز اس.

سوم فیچر های کنسول رو هم در نظر بگیرین. مثلا هپتیک فیدبک دسته PS که عالیه. شما وقتی کنسول می خری داری حتی یه دسته 3-4 تومنی هم می خری. حالا هزینه همه این هارو به PC اضافه کن.

مثال بعدی GTA V نسل 9 هست که کلی فیچر گرافیکی مثل ray tracing اضافه شده ولی اصلا برای pc عرضه نشده. (نسخه رسمی منظورمه نه ماد)

بعد هم سنجیدن قیمت دست دوم اصلا منصفانه نیست. خب کارت ماین شده که اهمیتی نداره چقدر ارزونه. مثل این میمنونه بگم یه PS5 تعمیری که کلی استفاده شده و تمیز نیست و .... مثلا میفروشنش 10 تومن. معیار قیمت نو حتی دلاریه محصوله. با این حساب پراید هم رقیب 207ه. مثال ماشین دوست دارین :)) حالا اگه در مواقعی 207 که تو اسنپ باهاش کار کردن و 300 هزار تا راه رفته هم قیمت پراید شده این به این معنی نیست که این دوتا یه قیمت یا رقیبن!!
همین PS5 به قول شما ضعیف رو تو دیوار آگهی کن ببین 1 الی 2 روزه به قیمت خوب میفروشیش ولی اون کارت به راحتی نمیره و نهایت مجبوری انقدر پایین بفروشیش. من نمیدونم چرا میگین GTX 980 TI رقیب PS4 بوده وقتی زمان خودش دو برابر قیمت داشته. تازه این فقط کارته, PC کاملش میشده سه الی چهار برابر.

همه اینارو گفتم, کلا من اصلا قصد تخریب کردن PC رو ندارم. خودم PC گیمینگ دارم. روزی 7-8 ساعت هم ازش استفاده می کنم ولی شاید از PS5 یا سوییچم 1 ساعت هم وقت نکنم استفاده کنم.
خب IO کنسول PS5 توانایی بالایی داشته باشه،منم روی پیسیم یه SSD NVME غول میبندم، اصلا به پای PS5 هم نرسه، اگه چند ثانیه لودینگ رو به ۳۰/۶۰ فریم بیشتر ترجیح میدین که من اصلا با شما بحثی ندارم
بله عرض کردم کنسول یه پکیج کامل هست.هرچند که برای هربار بازی ریختن روی اون کنسول هزینه یه کیبورد مکانیکی رو پیاده میشین (باید تمام جوانب رو درنظر گرفت پس از این دید هم نگاه کنید)
مثال بعدی هزاران ماد گرافیکی مختلف روی بازی های مختلف هست که برای pc عرضه شده و برای کنسول عرضه نشده (نسخه غیررسمی که درسته بهینه نیست اما با توجه به قدرت پیسی ما نیازی به بهینه شدن نداره،ضمنا مقایسه ماد رسمی و غیررسمی همین GTA V رو از یوتیوب مشاهده کنید اگه فکر میکنید رسمی کیفیت بیشتری داره من بازم با شما بحثی ندارم 😂)
مثال ماشینیتون باگ داره اجازه بدید درستش کنم. کارت ماین شده ۲۰۷ نیست که بعد ۱۰۰ هزارتا کار واشر بزنه، PS5 هم ماشینی نیست که هزینه هاش پایین باشه 😂 شما ماشین چینی صفر رو ترجیح میدین یا کمری که ۲۰۰٬۰۰۰ تا رفته؟ پاسخ این سوال در نهایت به خودتون برمیگرده و نمیخوام راجبش بحث کنم اما تو اینکه کمری انجین و سواری مطلوبی داره شکی نیست حتی بعد ۲۰۰ تا کار! (به فرض انتخاب من کمری باشه، قرار نیست چشم بسته و بدون کارشناسی ماشین بخرم که!)
با منطق خودتون پیش بریم شما چطوری GTX 750 TI رو رقیب PS4 میدونین وقتی که gtx 750 ti زمان عرضه ۱۵۰ دلار بوده و کنسول سونی ۴۰۰ دلار؟ ضمن اینکه gtx 980 ti زمان عرضه ۵۴۹ دلار قیمت داشته که دوبرابر ۴۰۰ دلار نخواهد بود مگه اینکه منکر منطق ریاضیات هم بشین 😂
ضمنا حرف تو دهن کسی نزارید، من کجا گفتم PS5 ضعیفه؟ حتی کنسول نینتندو رو هم ضعیف ندونستم و بالاتر ازش تعریف کردم!
منم قصد تخریب PS5 رو ندارم و نداشتم اما برام جای تعجب هست وقتی خودتون پیسی گیمینگ دارید پس این همه تعصب از کجا میاد؟😁 تمام نکته این بحث رو به فرمایش خط آخر شما برمیگرده لینک که بله پیسی ۲۵ تومنی هست اجرا کنه که هچ، بلکه چندین برابر بهتر باشه! (زیر سوال بردن قدرت RX 6800/900XT در طول نسل که فرمودید هم در متن قبل پاسخ دادم و تغییر دادن جهت بحث به قیمت دلاری از جانب شما که بازم پاسخ دادم باعث فراموش کردن هدف موضوع نمیشه)
ادیت رو به آخرین ویرایش متن شما:
من تاریخ رو تحریف نکردم و منظور بنده از عملکرد GPU PS4 که بین 750 TI و 760 قرار داره روی کاغذ بود که در متن مشخص هست و مجددا بخونید.

• Like

Saul.Hudson

کاربر سایت
Dec 16, 2012
56
من آخرین پستم در این موضوعه و دیگه چیزی نمیگم چون بحث متعصبانه و خالی از منطقه. فقط جواب شما رو برای بار آخر میدم.

1. به وضوح گفتم قیمت دست دوم و ماین شده و ... ملاک نیست. عزیز دلم همه که دست دوم نمی خرن! به هزار دلیل من خودم ترجیح میدم نو بخرم. با این که سواد و قدرت تشخیص محصول دست دوم سالم هم دارم. حالا بگذریم که خیلی ها ندارن.

2. گفتیم رقیب دیگه؟ SSD NVME غول با چه قیمت؟ فکر کنم منو شما تعریف مشترکی از رقیب نداریم.

3. ماد با چه هزینه ای؟ مثلا ماد کنی با 4080 اجرا کنی؟ 60 فریم با چه هزینه ای؟ کدوم بازی 30 فریم کنسولی با پی سی 25 تومنی (آک) 60 فریم و تنظیمات مشابه اجرا میشه؟ لطفا بگین منو هم از اشتباه در بیارین.

4. من نگفتم 750 هم قیمت کنسوله. از این کارت نام بردم چون تا اواسط نسل بازی هارو هم رده کنسول اجرا می کرد. (حتی تو خیلی بازی ها مثل سولز بهتر). ولی آخر نسل خیلی کم اورد. این مثالی بود که بگم کنسول ها در طول نسل بهینه تر میشن و اواخر نسل به نهایت قدرتشون میرسن. (مثال زیاده اگه گوش شنوا داشته باشید خودتون هم میتونید روند پیشترفت بازی ها توی همین نسل و سیستم مورد نیاز PC هر کدوم رو مقایسه کنید). در زمینه gtx 980 ti هم فکر کنم منظورم منو متوجه شدید. حالا ننشستم اعشار سوم رو هم حساب کنم. حرف کاملا شفاف بود.

5. من حرف دهن شما نذاشتم. همه صحبت های من خطاب به شما نبود. منظورم از ضعیف هم مقایسه ای بود نه مطلق

6. شما مشخصه اطلاعات فنی خوبی دارید پس با این حرفا دانش خودتون رو زیر سوال نبرید لطفا. مقایسه روی کاغذ کاملا اشتباه چون ساختار کاملا غیر یکسانه (البته میدونم شما خودت اینو میدونی). 10-15 سال پیش یادمه سی پی یو با فرکانس یا هسته مقایسه میشد. 4 نسل گذشته بود باز خیلی ها حاضر نبودن بپذیرن این CPU قوی تره با این که فرکانس یا هسته کمتری داره. حالا هم فلاپس افتاده تو دهن مردم ولش نمی کنن.

** اینو دقت کن: "مقایسه فلاپس زمانی ارزش داره, که دو ماشین ساختار کاملا یکسان, سیستم عامل مشترک و API نرم افزاری یکسان داشته باشند." در غیر این صورت مقایسه اشتباهه. همین بحث رو ما تو موبایل ها هم داریم. IOS با سخت افزار ضعیف تر میتونه بهتر از اندروید قویتر خروجی بده. یه دلیلش اینه که اپ های اندروید native نیستن و اندروید در واقع vmه.

7. اصلا من تعصب ندارم. همین لحظه دارم این پست رو با PC گیمینگ مینویسم. همین الان تو اتاقم: یک عدد PS5 اسلیم. یک عدد PS3 اسلیم. یک عدد سوییچ اولد. یک لایت و ایکس باکس سریز اس موجوده. همشون هم دوست دارم ولی پا رو منطق نباید گذاشت. اتفاقا شما قبول کنید دارید از روی تعصب حرف می زنید. مثل دوستی که نوشته: "هیچ کدوم به پای کامپیوتر نمی‌رسن کسی که کنسول گیمره اصلاً این رو می‌دونه". لطفا بذار ما اینو ندونیم :))

آخرین ویرایش:

Aminem22

کاربر سایت
Aug 7, 2023
71
من آخرین پستم در این موضوعه و دیگه چیزی نمیگم چون بحث متعصبانه و خالی از منطقه. فقط جواب شما رو برای بار آخر میدم.

1. به وضوح گفتم قیمت دست دوم و ماین شده و ... ملاک نیست. عزیز دلم همه که دست دوم نمی خرن! به هزار دلیل من خودم ترجیح میدم نو بخرم. با این که سواد و قدرت تشخیص محصول دست دوم سالم هم دارم. حالا بگذریم که خیلی ها ندارن.

2. گفتیم رقیب دیگه؟ SSD NVME غول با چه قیمت؟ فکر کنم منو شما تعریف مشترکی از رقیب نداریم.

3. ماد با چه هزینه ای؟ مثلا ماد کنی با 4080 اجرا کنی؟ 60 فریم با چه هزینه ای؟ کدوم بازی 30 فریم کنسولی با پی سی 25 تومنی (آک) 60 فریم و تنظیمات مشابه اجرا میشه؟ لطفا بگین منو هم از اشتباه در بیارین.

4. من نگفتم 750 هم قیمت کنسوله. از این کارت نام بردم چون تا اواسط نسل بازی هارو هم رده کنسول اجرا می کرد. (حتی تو خیلی بازی ها مثل سولز بهتر). ولی آخر نسل خیلی کم اورد. این مثالی بود که بگم کنسول ها در طول نسل بهینه تر میشن و اواخر نسل به نهایت قدرتشون میرسن. (مثال زیاده اگه گوش شنوا داشته باشید خودتون هم میتونید روند پیشترفت بازی ها توی همین نسل و سیستم مورد نیاز PC هر کدوم رو مقایسه کنید). در زمینه gtx 980 ti هم فکر کنم منظورم منو متوجه شدید. حالا ننشستم اعشار سوم رو هم حساب کنم. حرف کاملا شفاف بود.

5. من حرف دهن شما نذاشتم. همه صحبت های من خطاب به شما نبود. منظورم از ضعیف هم مقایسه ای بود نه مطلق

6. شما مشخصه اطلاعات فنی خوبی دارید پس با این حرفا دانش خودتون رو زیر سوال نبرید لطفا. مقایسه روی کاغذ کاملا اشتباه چون ساختار کاملا غیر یکسانه (البته میدونم شما خودت اینو میدونی). 10-15 سال پیش یادمه سی پی یو با فرکانس یا هسته مقایسه میشد. 4 نسل گذشته بود باز خیلی ها حاضر نبودن بپذیرن این CPU قوی تره با این که فرکانس یا هسته کمتری داره. حالا هم فلاپس افتاده تو دهن مردم ولش نمی کنن.

7. اصلا من تعصب ندارم. همین لحظه دارم این پست رو با PC گیمینگ مینویسم. همین الان تو اتاقم: یک عدد PS5 اسلیم. یک عدد PS3 اسلیم. یک عدد سوییچ اولد. یک لایت و ایکس باکس سریز اس موجوده. همشون هم دوست دارم ولی پا رو منطق نباید گذاشت. اتفاقا شما قبول کنید دارید از روی تعصب حرف می زنید. مثل دوستی که نوشته: "هیچ کدوم به پای کامپیوتر نمی‌رسن کسی که کنسول گیمره اصلاً این رو می‌دونه". لطفا بذار ما اینو ندونیم :))
من فکت هام رو در پست قبل گفتم و کاملا مشخص هست کجای بحث منطق هست و نیست و بقیه دوستان هم فکر میکنم متوجه شدن.
دلیلی برای ادامه بحث نمیبینم که سر اعضای فروم رو درد نیارم ضمن اینکه ادامه این بحث منجر به کدورت بین دوستان و خراب شدن فضای فروم میشه، امیدوارم مسئله رو شخصی نگرفته باشید، موفق باشید

• Like

Sai

کاربر سایت
Dec 23, 2020
12
IMG_20231226_204413.jpg
عزیزان نینتندو
حتما دقت کنید در کپی خور
جایی ببرید که که شناخته شده باشه به کسی که در خانه میگه من انجام میدم اعتماد نکنید
قطعه اصلی سوییچ همین برد هست
براحتی برد سالم رو عوض میکنند
و دست شما خالی میشه

arshia the bes

کاربر سایت
Jun 24, 2013
307
دوستان سلام شبتون بخیر من حدودا پارسال یک دستگاه نینتدو سوییچ اولد خریدم هک سخت افزاری یه اپلیکیشنی روش بود به نام پیکسل شاپ بازی ها رو ازس دانلود می کردم چند ماهی دیگه بازی نکردم چند وقت پیش رفتم دیدم کلا پیکسل شاپ مثل این که بسته شده و دیگه نمیشه ازش بازی گرفت.الان روش دانلود بازی رو این کنسول های هکی چطوریه؟

• Like
Reactions: mqg1387

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر