ساخت بازي با برنامه‌يgame maker

LordSuperBoys

کاربر سایت
Aug 8, 2007
375
نام
حسام
کسی نبود لینک بذاره؟
سلام دوست عزیز اون امزشا رو من گذاشته بودم ولی الان فک کنم فقط کاربرای premium میتونن دانلود کنن چون چندتا از دوستان پیام خصصی زدن درخواست کردن واسشون توی rapidshare اپلود کردم لینکش یادم رفته ولی اگه اموزشا رو از pc دوباره پیدا کردم واستون اپلود میکنم دوباره

ogre

کاربر سایت
Aug 12, 2009
1
نام
امین
دوست عزیز سلام
پیوست ها رو فقط کاربران ویژه می تونن دانلود کنن
لطفا توی سایت uplod,ir آپلود کن و لینکش رو اینجا قرار بده
تازه چرا این قسمت غیر فعال شده
لطفا دوباره راه اندازیش کنید و مطالب جدید بزارید توش
آخه من مبتدی هستم و از کد نویسی در گیم میکر چیزی سرم نمیشه

x_3_6_0

کاربر سایت
Mar 30, 2008
1
سلام من با برنامه game maker کار کردم و دوتا بازی هم ساختم بعد ولش کردم رفتم سراغ 3d game studio انقدر برنامه نویسیش سخت بود که 1 بازی نیمه کاره تونستم بسازم حالا میگین من از کجا شروع کنم برنامه نویسی game maker هم بلد نیستم اگر لطف کنید اموزش game maker وبازی های 3 بعدیش رو کامل بدید واقعا مچکر میشوم:smile:

Michael Sykes

کاربر سایت
Mar 2, 2009
628
نام
صالح
سلام دوستان
من یه تازه کارم تو گیم میکر و یه بازی ساده ساختم تا اینجا
حالا مشکل من اینه که من میخوام
1-تو بازی کاراکترم تیر بزنه لطف کنید بگید فقط چه جوری تیر بزنه میدونم چی کار کنم که تیر برخورد کنه به دشمن و چه واکنشی نشون بده.
2-سوال بعدیم اینه که چه جوری یه فایل با پسفند gifبسازیم در محیط گیم میکر اگه نشد فوتوشاپ.
و
3-چه جوری اون کاراکترو متحرک کنیم
4-چیکار کنم که دوربین دنبال کاراکتر بره
خیلی ممنون ولی در مورد سوال اولم از شما اساتید گرام بگم که اگه کد نویسی توش نباشه بهتره اگه میشه!!!!

Amino-Danger

کاربر سایت
Mar 15, 2009
1,014
نام
Амин
سلام دوستان
من یه تازه کارم تو گیم میکر و یه بازی ساده ساختم تا اینجا
حالا مشکل من اینه که من میخوام
1-تو بازی کاراکترم تیر بزنه لطف کنید بگید فقط چه جوری تیر بزنه میدونم چی کار کنم که تیر برخورد کنه به دشمن و چه واکنشی نشون بده.
2-سوال بعدیم اینه که چه جوری یه فایل با پسفند gifبسازیم در محیط گیم میکر اگه نشد فوتوشاپ.
و
3-چه جوری اون کاراکترو متحرک کنیم
4-چیکار کنم که دوربین دنبال کاراکتر بره
خیلی ممنون ولی در مورد سوال اولم از شما اساتید گرام بگم که اگه کد نویسی توش نباشه بهتره اگه میشه!!!!
1-برات يه Example گذاشتم هم سادست هم مفيد
Download
2-خب اينم كار ساده ايه توي خود قسمت sprite ميتوني اينكارو كني
3-خب اينم بستگي به خودت داره بايد واسه كاراكترت چند تا frame درست كني بعد توي قسمت editِ sprite اون فريم هارو كنار هم بزاري...
4-اونم سادس :d اول يه روم بساز بعد وقتي كه ساختي بيا توي تب veiws بعد از قسمت object following اون آبجكت مورد نظر رو انتخاب كن....

amiraga

کاربر سایت
Aug 23, 2009
10
سلام من با برنامه game maker کار کردم و دوتا بازی هم ساختم بعد ولش کردم رفتم سراغ 3d game studio انقدر برنامه نویسیش سخت بود که 1 بازی نیمه کاره تونستم بسازم حالا میگین من از کجا شروع کنم برنامه نویسی game maker هم بلد نیستم اگر لطف کنید اموزش game maker وبازی های 3 بعدیش رو کامل بدید واقعا مچکر میشوم:smile:
به نظر من 3d game studio برای شروع بهتره

Michael Sykes

کاربر سایت
Mar 2, 2009
628
نام
صالح
خیلی ممنون دوستان از توجهتون
شما دوستان انقد دیر جواب دادید که خودم با گشت تو نرم افزار همه سوالامو یاد گرفتم ولی بازم ممنونم.
الان بازم مشکل دارم
اینیکه من ساختم اگه بهش بشه گفت بازی چندتا مشکل داره(سبکشم تو مایه های قارچخور خودمونه)
1-وقتی میپرم تا از یه دیوار رد بشم کاراکتر من گیر میکنه بهش و باید کلید چپوبزنم تا از او دیوار بیرون بیاد انگار پاهاش گیر میکنه تو دیوار یا دیوار لبهای داره که من نمیتونم ببینمش گیر میکنه به اون مشکل چیه؟(چه اول دیوار چه وستش چه اخرش)
2-وقتی دارم به دشمنی که جولومه تیر میزنم اگه یه دشمن از عقب بیاد نمیتونم بزنمش اول باید بپرم اون ورش تا سمت راست من قرار بگیره بعد بزنمش میخوام وقتی کاراکتر من سمت راست دکمه تیر رو زدم سمت راست تیر بزنه وقتی من سمت چپم سمت چپو
3-اینم به قبلی ربط داره وقتی من تیر میزنم اسپرایت تیر برا 1 ثانیه نمایش داده میشه بعد قیب میشه میخوام تیرم تا اخر صحفه بره
4-وقتی دکمه پرش رو میزنم اسپرایتی که برای پرش گذاشتم نشون داده میشه وقتی هم که اون اسپرایت به زمین بخورده همون اسپرایت میمونه یعنی اسپرایت پرش با این یکی خیلی ور رفتم نشد که نشد
5-و اگه زحمتی نیست درباره پنجره کنترل بخش سوالات و ادر یه کم توضیح بدید تو گیم میکر 7
خیلی ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر