راهنمایی : Xbox 360 بخرم یا Ps3

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,074
با درود خدمت همه دوستان
من که میگم خریدن ps3 اشتباه هست و بروبچی که قصد خریدنش رو داره توصیه میکنم این کار رو انجام ندن. برای این نظر چند تا دلیل قاطع دارم.
این کنسول هک نشدنی نسیت. تنها راه ورود به FW ش ، نسخه 1.51 هست. اگر کنسول قدیمی گیر اوردید ( که عمرا گیر نمیارید ) شاید FW درست باشه یعنی 1.51 یا زیرش. کنسولهای که اولین ورژن بودن FW شون اگه یادم باشه 1.3 بود که با اولین بازی جدیدی که آمد فاتحش خونده شد. حالا که سری های جدید از PS3 امده 100 در صد FW بالای 1.51 هست حالا هر چی که میخواد باشه باشه.
فرض کنیم یه کنسولی گیرت امد که FW ش پائین بود، فکر میکنید این FW چند وقت دوام میاره. اولین بازی جدیدی که بدن بیرون بدون شک FW کنسول رو ارتقاع میده. برای مثال بازی Ninja Gaiden Sigma رو وقتی بزاری داخل کنسول، چه بخوای چه نخوای FW کنسول رو میکنه 1.6. یعنی الفاتحه. تنها راه نفوذی کشف شده مصدود شد رفت پی کارش.
بعضی ها که خدا رو شکر مایه دار هست و دارن پول بازی اورجینال بدن. خب این بازی خریدن تا کی میتونه ادامه داشته باشه. یکی دوتا ده تا .... تاکی دونه 70 چوق پول بازی باید داد ( این مغازه دارن باوجداد و با انصافی که ما داریم سعی میکنن عنوانهای بزرگ رو چند برابر قیمت اصلی بفروشن که خود ب خود یه مشکل دیگه ای رو به وجود میاره ).
مثلا چند روز دیگه Stranghold میاد. شما باید 1 هفته تا 3 هفته صبر کنی بازی برسه ایران، تازه اگه گیرت امد و قیمتش مناسب بود و قفل منطقه ای بازی فقط برای دیدن فیلمش بود، بری و 70 هزار بصولفی و بازی رو بگیری.
این از بازی های مشترکش با XBOX360 .که اگه فقط دونه درشتاش رو بخوای بخری باید جفت کلیه هات رو بفروشی و پول بازی بدی. از جمله

Burnout Paradise
Devil May Cry 4
Call of Duty 4
BIA 3
Black Site
GTA IV
Turok
Soul Calibur IV​
بابت این 7 تا بازی اگه بخوایم دونه ای 60 تومن ( زیر 70 تومن عمرا پیدا بشه :laughing: ) بدیم باید 420 هزار فقط تا آخر امسال هزینه کنیم ( البته بجز DMC 4 که امسال عرضه نمیشه :mrgreen: ). تازه کلی بازی دیگه مثل

Kane & lynch
:love: Dark Sector :love:
Timeshift
Starwarsfu
Mercenaries2
Legendary box
Hl2_orangebox
Bourne conspiracy​
از قلم میافته. اسمهای که هیچ بازیبازی تو دنیا نمیتونه قیدشون رو بزنه.
میمونه بازی های انحصاری. یکی میگه: آقا من برای بازی های انحصاریش این کنسول رو خریدم یا اصلا از این پلتفرم خوشم میاد و خریدمش. اگه از امروز بخوای حساب کنیم و خیلی خوش بین باشیم تا اخر امسال
L.I.A.R
Uncharted: Drake's Fortune
Heavenly Sword​
عرضه بشه. کم کم هر کدوم رو باید 100 تومن بخریم ( با وجدانی که این فروشنده ها دارن ). از هر زاویه ای نگاه بکنی بصرف نیست. از نظر سخت افزاری این کنسول فوق العاده ست. اما شوربختانه همون طوری که پیش بینی کرده بودم هنوز پاشنه آشیل ش سر جاش هست. لنز. تنها نقطه ضعف این کنسول. تا حالا بیشتر از 4 تا ps3 دیدم که بخاطر این مشکل کارشون به تعمیرات کشیده. درست مثل ps2 , ps1 . کلا محصولات SCE از هیچ جا آخ نمیگن بجز لنز.
میرسیم به XBOX360 . در عوض خریدن این یکی رو به همه توصیه میکنم. قبل از اینکه شروع کنم باید بگم این کنسول بخاطر سیستم تهویه بد و عقب افتاده ای که داره و احتمال اینکه به مشکل بر بخوره زیاده. اما با 30 تومن هزینه میتونید یه Nyko Intercooler خوب بخرید و کنسولتون رو بیمه کنید. ناگفته نمونه مشکل حرارتی این کنسول بیشترش تقسیر سیلیکون درجه چندمی هست که برای Xenos بکار بردن. اما خوبی های که داره. کنسول هک شده. بازی هاش فراون هست. قیمت هر بازیش با قاب و کاور از 5000 تومن شروع میشه به بالا که این قیمت بستگی به نوع DVD خام بکار رفته حساب میشه. بخاطر اینکه بازی های این کنسول رو میشه راحت از دانلود کرد، همیشه عنوانهاش یک روز بعد از عرضه ( و بعضی وقتها یکی دو هفته قبل از عرض :-" ) در دسترس قرار میگره که خودش یه حسنه. شما میتونید با هزینه متوسط یه بازی ps3 حدود 13 یا 14 تا بازی XB360 بخرید. کلی عنوان انحصاری عرضه شده و نشده داره که هر کدومش میتونه شما رو مجبور به خریدن این کنسول بکنه. با داشتن 360 شما دنیای بازی های آرکید کلاسیک جدید و قدیمی رو در اختیار دارید.
کسانی که بین این دوتا میخوان یکی رو انتخاب کنن و بنظر دیگران جویا هستن، بنده XBOX360 رو توصیه میکنم. تنها راهی که میمونه برای بازی کردن با ps3 انکه برید مخ کلوپ سر کوچتون رو بزنید که بخره یا اینکه یه جای رو پیدا کنید که کنسول رو داشته باشه :shrewd:.

پ.ن. چیزهای که خدمتتون گفتم اصلا از روی قرض نبود. یه وقت نگیر طرف 360 fan هست و از این جور حرفها که خیلی ناراهن :mrgreen: میشم .

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,074
پس چرا داري PS3 خودت ؟؟
چون Sony fan هستم :mrgreen: ( ناسلامتی تو هفته اول لانچ ps3 خریدم :lol: ). برخلاف کسانی سنگش رو به سینه میزنن در حالی که این کنسول رو ندارن و نمیدونن چند بخشه و کور کورانه ازش طرفداری میکنن، من واقعیت رو میبینم و میگم. درسته روز بروز داره بهتر و بهتر میشه اما از اون ور هرچی روزنه برای هک کردنش بوده داره مصدود میشه. حقیقت اینکه ما در کشوری زندگی میکنم که بودجمون به خریدن و نگه داشتن یه کنسول از راه قانونیش کفایت نمیکنه و از همه مهم تر زیر پا گذاشتن قانون کپی رایت حق مسلم خودمون میدونیم:biggrin1: در نتیجه یا باید مایه دار باشی، یا اینکه قید خریدن این کنسول رو بزنی.

Genius71

کاربر سایت
Jul 3, 2007
554
نام
فرشاد
مگه تو کلوپ هم ps3 هست؟؟؟؟؟شما کدوم شهرین؟

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,074
مگه تو کلوپ هم ps3 هست؟؟؟؟؟شما کدوم شهرین؟
پلی سه که هیچی. اینجا Wii هم دارن کلوپهاش. کــــــــــــــــــــرج

Nothing

کاربر سایت
Jan 27, 2007
982
نام
mohammad140 سابق !
1200 بار:جریان خرابیه X360 شانسیه.کی گفته استفاده از X360 محدوده؟!!
من خودم 2 هفتست jump in کردم.روزی 5 تا 6 ساعت بازی میکنم اونم به خاطر اینکه چشمم نفله میشه.ولی دیروز و پریروز 11 ساعت بازی کردم :eek: اخ نگفت هیچ داغ هم نکرد.یه بار بیا تو LIVE ببین چند تا هموطن توش هست(MICRO SOFT ان قدر SERVER هاش قوین که مشکله PING رو تا حد زیادی رفع کردن).یادمون نره تو جایی زندگی میکنیم که DVD فیلم 1000 تومنه پس چرا بیاییم 70000 تومن پول پای بازی بدیم مگه مغز .... خوردیم.یه سر تو تاپیک PS3 باز ها بزن ببین یارو 3 بار RESISTANCE:FOM تموم کرده منتظره یکی هست که بهش MOTOR STORM بده.
اینم اضافه کنم که تو LIVE وقتی HOST ایرانی باشه هیچ مشکلی پبش نمیاد
سلام.
خدمتت عرض کنم که شما 11 ساعت یه بار بازی کردی برای خودت هم تعجب داره که چرا کنسول مشکل پیدا نکرده.ایون می شه از اسمایل کنار نوشتت پیدا کرد.
بعد من در روز با PS3 حداقل 12 ساعت بازی می کنم.کنسولم هم 24 که هیچ در روز 48 ساعت روشنه.اصلا خوشم نمی یاد یه چیزی رو خاموش کنم.
من با کنسول از PS Store دمو دانلود می کنم.حالا بخوایم یه بار 11 ساعت 360 بازی کنیم باید یه دعا اولش بخونیم و یه چیزی به فقرا کمک کنیم تا براش دعا کنن بعد اون وقت با یاد خدا و ائمه اطهار می تونین بازی کنن :laughing:

Radian

کاربر سایت
Mar 28, 2007
122
ممنونم دوستان من رفتم تو بخش xbox و جواب سوالم رو گرفتم ...

حالا یک سوال اساسی دارم که واقعا برای خود من یکی مشخص کننده برتری کنسوله ...

ببینین دوستان ... در بازیهایی که برای هر دو کنسول ارایه مشن ... یا به عبارتی بازیهای

مشترک ، آیا هنگام اجرا در دو کنسول تفاونی از نظر گرافیکی وجود داره ؟

مثلا فرض کنین RE5 که هم برای 360 ارایه میشه همم برای PS3 ...

آیا کیفیت این بازی در دو کنسول متفاوت خواهد بود ؟

مشخصا اگر جواب خیر است .. من یکی که 360 رو ترجیح میدم .

ازدوستان کسی جواب این سوال منو نداره ؟:eek:

ajax

کاربر سایت
Jul 18, 2007
117
تفاوت کیفیت در بازی های مشترک بستگی به شرکت سازنده داره .
یعنی اگر منظورت اینه که بازی رو اگر رو سخت افزار x360 اجرا کنی یا روی Ps3 ، بعد بین شون تفاوت باشه اشتباس ! برنامه نویسی این دو کنسول زمین تا زیر زمین با هم فرق دارن ، همینطور قدرت اراثه تصاویر !
بنابراین اینکه چه بازی روی چه کنسولی گرافیک و کیفیت بهتری داشته باشه بستگی به خوده سازنده داره .
مثلا بازی Metal Gear Solid 4 رو گفتن اگر قرار باشه برا x360 بیاد حدود 2 الی 3 برابر تفاوت کیفیت گرافیک وجود داره و دلیلش هم اینه که Konami این بازی رو بر اساس سخت افزار ps3 پیاده کرده .

TRUTH

کاربر سایت
Sep 7, 2006
538
سلام.
خدمتت عرض کنم که شما 11 ساعت یه بار بازی کردی برای خودت هم تعجب داره که چرا کنسول مشکل پیدا نکرده.ایون می شه از اسمایل کنار نوشتت پیدا کرد.
بعد من در روز با PS3 حداقل 12 ساعت بازی می کنم.کنسولم هم 24 که هیچ در روز 48 ساعت روشنه.اصلا خوشم نمی یاد یه چیزی رو خاموش کنم.
من با کنسول از PS Store دمو دانلود می کنم.حالا بخوایم یه بار 11 ساعت 360 بازی کنیم باید یه دعا اولش بخونیم و یه چیزی به فقرا کمک کنیم تا براش دعا کنن بعد اون وقت با یاد خدا و ائمه اطهار می تونین بازی کنن :laughing:

واسه من یه سوال پیش اومده شما مگه چند تا بازی داری که اینقدر کنسولت روشنه؟!!!
اگه 360 دارا این حرفو بزنن قابل قبوله چون هم بازی فراونه هم قیمتش قابل تحمله ولی یه نفر که ps3 داره این حرفو بزنه عجیبه و باور نکردنی اگه میخوای خالی ببندی یه چیزی بگو که بگنجه!!!

الان اونایی که ps3 دارن بازی گیرشون نمیاد که روزی 2 ساعت بازی کنن اونموقع شما روزی 12 ساعت بازی میکنی؟!

الان رو 360 انقدر بازی زیاده که ماها نمیرسیم نصفشم بازی کنیم

پ.ن:یه نکته هم این وسط فراموش نکنیم یه علت خراب شدن 360 اینه که بازی اش زیادن و اکثرا مدت زمان زیادی از کنسول کار میکشن و واسه همین امار خرابی بالا میره ولی ps3 انقدر بازی نداره که کنسول روشن بمونه و کنسولی که همیشه خاموشه و در حال خوردن خاکه معلومه که خراب نمیشه:laughing:

تفاوت کیفیت در بازی های مشترک بستگی به شرکت سازنده داره .
یعنی اگر منظورت اینه که بازی رو اگر رو سخت افزار x360 اجرا کنی یا روی Ps3 ، بعد بین شون تفاوت باشه اشتباس ! برنامه نویسی این دو کنسول زمین تا زیر زمین با هم فرق دارن ، همینطور قدرت اراثه تصاویر !
بنابراین اینکه چه بازی روی چه کنسولی گرافیک و کیفیت بهتری داشته باشه بستگی به خوده سازنده داره .
مثلا بازی Metal Gear Solid 4 رو گفتن اگر قرار باشه برا x360 بیاد حدود 2 الی 3 برابر تفاوت کیفیت گرافیک وجود داره و دلیلش هم اینه که Konami این بازی رو بر اساس سخت افزار ps3 پیاده کرده .

عزیز جان چرا حرفو میپیچونی جواب مردمو درست بده!!!
بازی های مشترک تا حالا بیشتر از 90 درصد یا مساوی بودن یا رو 360 بهتر بودن چون اول واسه 360 ساخته شدن و احتمالا حالا حالا ها بازی ها بر پایه سخت افزار 360 ساخته میشن چون هم راحتتره و هم فروش یشتری داشته

متال گیر هم همچین چیزی نیست که 360 نتونه اجرا کنه شما فکر کردی متال گیر از bioshock و mass effectو call4 و... گرافیک بالاتری داره؟

آخرین ویرایش:

yamaha

کاربر سایت
Jul 24, 2007
21
سلام.
داداش شما که میگی360زود خراب میشه میتونی با پول یکps3یک360premiumبعلاوه یک دسته اضافی+5تافنnyko(intercooler)بعلاوه 20 تابازی بااین امکانات میتونی تا20سال 360بازی کنی!!!!:laughing::laughing::laughing:

Punish3r

کاربر سایت
Feb 6, 2007
914
نام
JaVaD-Jey-Jey
بازی های مشترک تا حالا بیشتر از 90 درصد یا مساوی بودن یا رو 360 بهتر بودن چون اول واسه 360 ساخته شدن و احتمالا حالا حالا ها بازی ها بر پایه سخت افزار 360 ساخته میشن چون هم راحتتره و هم فروش یشتری داشته

متال گیر هم همچین چیزی نیست که 360 نتونه اجرا کنه شما فکر کردی متال گیر از bioshock و mass effectو call4 و... گرافیک بالاتری داره؟
آقا شما خودتو خسته نكن ايشون فنبوي سوني هستن !! :laughing:

ajax

کاربر سایت
Jul 18, 2007
117

کی حرف رو پیچوند ؟ اصلا خودندی من چی نوشتم ؟ سوال دوستمون رو چی ؟
یه بار دیگه بخون می چی نوشتم بعد بگو ببینم چی میگی !
----------
yamaha جان 5 تا فن ؟ :mrgreen: نه به اون گرم شدنش نه به اینکه داری کولر می کنیش ! :biggrin1:
( شاید من اشتب می کنم )

koroshkabiir

کاربر سایت
May 27, 2007
105
چند نفره ریختین رو پچه مردم که چی؟؟:evil:
من طرفدار xbox ام ولی حقیقت تلخه xbox با همه خفنیش مشکلش بیشتر ps3 تازه ps3 به من که پول زیاد (مفت) ندارم نیومده..

Radian

کاربر سایت
Mar 28, 2007
122
ما که از آخر نفهمیدیم ! بلاخره کدوم یکی کیفیت بهتری رو در یک نسخه ی یکسان ارایه میکنن !

فعلا که 1-1 مساوی ...

گرچه Ajax نظرشون این نبود که PS3 مطلقا برتره ! بلکه طراح بازی رو تایین کننده دونستن !

خوب من یه جواب قاطعانه میخوام ! یعنی نسیت به اون چیزی که الان موجوده در بازار

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر