راهنمایی : Xbox 360 بخرم یا Ps3

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
امین جان اون پست منو که راجب سیستم های فشرده سازی بود و بازی 96 کیلویی یادته من هرچی گشتم پیداش نکردم اگه تونستی بزار برای این بچه های جدید که یکم راجب فشرده سازی یاد بگیرن
ممنون
پ.ن:امین حلال مشکلاته و سایت رو مثل کف دستش میشناسه;)

من خودم اين بازي رو انجام دادن گرافيكش خوب بود تقريبا در حد doom3 بود كلي هم تفنگ با موجودات متنوع داشت اما كل بازي 96kb بود هنوزم گرخم ريخته بازي اتاري حجمش بيشتر از اينه:eek:

مي تونيد از سايت زير دانلودش كنيد
http://kk.kema.at/files/kkrieger-beta.zip
4zbhvmx.jpg

آخرین ویرایش:

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
اول در رابطه با حجم بگم که اینقدر میگین ps3 اولا اصلا قرار نبود براش بیاد حالا معلوم نیست چی شد که قراره براش بیاد بخاطر همین شما بدون که طرح اولیه برای 360 بوده پس هواش را دارن بعدش هم اگر شماره های قبلی را نگاه کنی میبینی که شهر ها همون اول باز نیستن که شما بخوای بری داخل همشون که مجبور شی سیدی عوض کنی بعدشم شما حساب کن اگر تا اونموقع هارد 360 بتونه بازی ها را زخیره کنه اون موقع هست که دیگه بلوری هم از این نظر از دور خارج میشه پس برای حجم جر نکن

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,806
نام
امین
امین جان اون پست منو که راجب سیستم های فشرده سازی بود و بازی 96 کیلویی یادته من هرچی گشتم پیداش نکردم اگه تونستی بزار برای این بچه های جدید که یکم راجب فشرده سازی یاد بگیرن
ممنون
پ.ن:امین حلال مشکلاته و سایت رو مثل کف دستش میشناسه;)

سلام
همون پستی که در مورد far cry و نسخه ی xbox و... هم توش بود؟!
اتفاقا خواستم از خودت بگیرم ولی خب فکر کنم تو تاپیک ها کیانوش بشه پیداش کرد:laughing:
میگردم چشم!
فقط میتونی به keyword از اون پستت به من بدی واسه سرچ؟!

mahyarsat

کاربر سایت
May 18, 2007
32
بعد خوندن این 27 صفحه واقعا مخم سوت کشیده اما خواستم نظر خودم رو هم بدم

والا من هنوز هیچکدوم رو نخریدم اما هنوز برای خرید توی شکم من از 3 ماه دیگه وطن رو ترک میکنم پس برام کپی خور شدن bd disc اصلا نمیتونه مهم باشه جدا از این فکر میکنم که درسته که قیمت فاکتور تعیین کننده ای هستش اما اگه از گزینه ی قیمت بگذریم (بعضی ها میتونن چون دارن بعضی ها مجبورن مثل من که باید کپی رایت رو رعایت کنم ) نباید کپی خور بودن رو ملاک خرید کنسول قرار بدیم
مشخصا 360 از عنوان های بهتر بازی بهره می بره و این خوش مهمترین عاملیه که من فهمیدم که دوستداران 360 بهش استناد میکنن
در مورد بازی من فکر میکنم باز هم میگم من فکر میکنم در آینده ps از 360 سبقت بگیره بدلیل اینکه مقدار فضایی که با bd در اختیار سازنده قرار می گیره کاملا به dvd می چربه اصلا هم قبول ندارم که میشه با فشرده سازی میشه به bd رسید چون

1-خب از اول می رفتن دنبال فشرده سازی و اصلا فضای دیسک رو افزایش نمیدادن پس فشرده سازی تا یه جایی جواب میده

2-خب اگر هم فشرده سازی میکنید و یک بازی 20 گیگ رو در یک dvd 9 جا میدید خب از همین فشرده سازی میشه استفاده کرد و یه بازی 50 یا 100 گیگ رو در bd جا داد

پس اصلا فکرش رو نکنید که با فشرده سازی 360 میتونه ضعفش رو جبران کنه چون فشرده سازی مخصوص 360 نیست و اصولا فشرده سازی تا یه جایی جواب میده همین الانشم هرچقدر بتونن بازی رو خوب میسازن که بعد فشردش کنن
در مورد bd خب شما با خرید ps3 یه bd palyer دارید که من تا بحال کمتر 1000000 تومنش رو ندیدم پس تا الان شما یه bd player جلو هستید که چیز کمی نیست و ریموت کنترلش هم که تو تهرون خودمون هم پیدا میشه

مایکروسافت کلا از bd ساپورت نمیکنه و طرفدار hd dvd توشیبا هستش که فعلا ابزار رو به سونی و متحدانش واگذار کرده اما هنوز تکلیف جنگ بین bd V hd dvd معلوم نشده اما برد نسبی فعلا با bd هستش

حالا اگه به cpu دو دستگاه یه نگاهی بندازیم ps3 از یه پروسسور 256 بیت استفاده میکنه فکر نمیکنم هیچگدوم از ما ها حتی بالای 64 بیت رو تجربه کرده باشیم این پردازنده از 4 هسته ی 64 بیتی استفاده میکنه که بصورت موازی 256 بیت رو در اختیار کنسول قرار میده بی شک این cpu قابل مقایسه با 360 نخواهد بود چون بدون اغراق یکی از قویترین پروسسور های تولیدی دنیاست

پس باز هم پیش خودم این نتیجه رو میگیرم که توانایی اجرایی محصول سونی بیشتره و بزودی باید با بازیهای جدیدش 360 رو پشت سر بذاره پون هم میتونه بازیهای حجیم تری رو بپذیره هم پروسسور ش اینقدر قدرت داره که من رو معطل نکنه
اما در قسمت گرافیک اینجور که میدونم 360 از ati و سونی از nvidia استفاده کرده
این رو هم میدونم که 512 مگ رم در اختیار سونی هستش اما از حجم رو اختصاص یافته به ati بی اطلاعم لطفا بهم بگید
اما با توجه به اینکه مدتیه nvidia از رغیب دیرینش جلو زده و برنده ی بازی شده و همپنین gpu طراحی شده جدید تر از 360 هستش پس امتیاز بیشتر به سونی می دم و در این جا هم سونی رو برنده می بینم
اما حالا ای سوال برام پیش میاد که پس چرا دوستان کیفیت بازی رو یا برابر یا بنفع 360 بالاتر میدونن

خب من وقتی جلوی خودم گرافیک پروسسور و حجم بالاتر رو میبینم خب می گم باید بهش زمان داد تا بازی ساز ها با هاش آنا بشن و بتونن از این قدرت کار بکشن پس 100% برای ps3 آینده حد اقل با کیفیت تری رو می بینم

موافق نیستید؟؟؟؟؟؟؟ لطفا بهم بگید چرا چون اینا چیزایی که من میبینم هستش و با عقل من اینجوری جور در میاد
خب پس در آینده نه چندان دوور از لحاظ کیفیت و کارایی سونی رو برنده میبینم و تک تک قطعاتش رو مربوط به نسل بعد می بینم اما در مورد 360 انطور نیست (مطمعنا مایکرو سافت کنسول جدید رو آماده خواهد کرد چون از لحاظ سخت افزار چیزی برای گفتن نداره)

ضمنا من تجربه تماشای تصویر hd رو در bravia X series full HD داشتم واقا معرکست پیشنهاد میکن تجربش کنید اگه نکردید

خب اب ان همه حرفی که زدم شما بگید برای من که باید بازی ارجینال بخرم و کپی خوردن مهم نیست و داشتن این امکانات برتر و سخت افزار بهتر و توانای پخش دیسکه ای bd بهتره سراغ کدومشون برم ؟ فکر کنم شرایط بقیه دوستان با من تنها در مورد گپی خور بودن فرق داشته باشه که این رو هم بگم اصلا فکر نکنید قیمت bd همین حدود 20 30 تومن بمونه مطمئنا تا پند ماه دیگه که تکنولوژیش هم گیر شده دسکهای چینی ارزون قیمت هم به بازار میاد هنوز خیلی از چند سال پیش نگذشته که الان dvd شده 200 تومن

ONLY_SONY_PS3

کاربر سایت
Apr 14, 2007
695
بعد خوندن این 27 صفحه واقعا مخم سوت کشیده اما خواستم نظر خودم رو هم بدم

والا من هنوز هیچکدوم رو نخریدم اما هنوز برای خرید توی شکم من از 3 ماه دیگه وطن رو ترک میکنم پس برام کپی خور شدن bd disc اصلا نمیتونه مهم باشه جدا از این فکر میکنم که درسته که قیمت فاکتور تعیین کننده ای هستش اما اگه از گزینه ی قیمت بگذریم (بعضی ها میتونن چون دارن بعضی ها مجبورن مثل من که باید کپی رایت رو رعایت کنم ) نباید کپی خور بودن رو ملاک خرید کنسول قرار بدیم
مشخصا 360 از عنوان های بهتر بازی بهره می بره و این خوش مهمترین عاملیه که من فهمیدم که دوستداران 360 بهش استناد میکنن
در مورد بازی من فکر میکنم باز هم میگم من فکر میکنم در آینده ps از 360 سبقت بگیره بدلیل اینکه مقدار فضایی که با bd در اختیار سازنده قرار می گیره کاملا به dvd می چربه اصلا هم قبول ندارم که میشه با فشرده سازی میشه به bd رسید چون

1-خب از اول می رفتن دنبال فشرده سازی و اصلا فضای دیسک رو افزایش نمیدادن پس فشرده سازی تا یه جایی جواب میده

2-خب اگر هم فشرده سازی میکنید و یک بازی 20 گیگ رو در یک dvd 9 جا میدید خب از همین فشرده سازی میشه استفاده کرد و یه بازی 50 یا 100 گیگ رو در bd جا داد

پس اصلا فکرش رو نکنید که با فشرده سازی 360 میتونه ضعفش رو جبران کنه چون فشرده سازی مخصوص 360 نیست و اصولا فشرده سازی تا یه جایی جواب میده همین الانشم هرچقدر بتونن بازی رو خوب میسازن که بعد فشردش کنن
در مورد bd خب شما با خرید ps3 یه bd palyer دارید که من تا بحال کمتر 1000000 تومنش رو ندیدم پس تا الان شما یه bd player جلو هستید که چیز کمی نیست و ریموت کنترلش هم که تو تهرون خودمون هم پیدا میشه

مایکروسافت کلا از bd ساپورت نمیکنه و طرفدار hd dvd توشیبا هستش که فعلا ابزار رو به سونی و متحدانش واگذار کرده اما هنوز تکلیف جنگ بین bd V hd dvd معلوم نشده اما برد نسبی فعلا با bd هستش

حالا اگه به cpu دو دستگاه یه نگاهی بندازیم ps3 از یه پروسسور 256 بیت استفاده میکنه فکر نمیکنم هیچگدوم از ما ها حتی بالای 64 بیت رو تجربه کرده باشیم این پردازنده از 4 هسته ی 64 بیتی استفاده میکنه که بصورت موازی 256 بیت رو در اختیار کنسول قرار میده بی شک این cpu قابل مقایسه با 360 نخواهد بود چون بدون اغراق یکی از قویترین پروسسور های تولیدی دنیاست

پس باز هم پیش خودم این نتیجه رو میگیرم که توانایی اجرایی محصول سونی بیشتره و بزودی باید با بازیهای جدیدش 360 رو پشت سر بذاره پون هم میتونه بازیهای حجیم تری رو بپذیره هم پروسسور ش اینقدر قدرت داره که من رو معطل نکنه
این رو هم میدونم که 512 مگ رم در اختیار سونی هستش اما از حجم رو اختصاص یافته به ati بی اطلاعم لطفا بهم بگید
اما با توجه به اینکه مدتیه nvidia از رغیب دیرینش جلو زده و برنده ی بازی شده و همپنین gpu طراحی شده جدید تر از 360 هستش پس امتیاز بیشتر به سونی می دم و در این جا هم سونی رو برنده می بینم
اما حالا ای سوال برام پیش میاد که پس چرا دوستان کیفیت بازی رو یا برابر یا بنفع 360 بالاتر میدونن

خب من وقتی جلوی خودم گرافیک پروسسور و حجم بالاتر رو میبینم خب می گم باید بهش زمان داد تا بازی ساز ها با هاش آنا بشن و بتونن از این قدرت کار بکشن پس 100% برای ps3 آینده حد اقل با کیفیت تری رو می بینم

موافق نیستید؟؟؟؟؟؟؟ لطفا بهم بگید چرا چون اینا چیزایی که من میبینم هستش و با عقل من اینجوری جور در میاد
خب پس در آینده نه چندان دوور از لحاظ کیفیت و کارایی سونی رو برنده میبینم و تک تک قطعاتش رو مربوط به نسل بعد می بینم اما در مورد 360 انطور نیست (مطمعنا مایکرو سافت کنسول جدید رو آماده خواهد کرد چون از لحاظ سخت افزار چیزی برای گفتن نداره)

ضمنا من تجربه تماشای تصویر hd رو در bravia X series full HD داشتم واقا معرکست پیشنهاد میکن تجربش کنید اگه نکردید

خب اب ان همه حرفی که زدم شما بگید برای من که باید بازی ارجینال بخرم و کپی خوردن مهم نیست و داشتن این امکانات برتر و سخت افزار بهتر و توانای پخش دیسکه ای bd بهتره سراغ کدومشون برم ؟ فکر کنم شرایط بقیه دوستان با من تنها در مورد گپی خور بودن فرق داشته باشه که این رو هم بگم اصلا فکر نکنید قیمت bd همین حدود 20 30 تومن بمونه مطمئنا تا پند ماه دیگه که تکنولوژیش هم گیر شده دسکهای چینی ارزون قیمت هم به بازار میاد هنوز خیلی از چند سال پیش نگذشته که الان dvd شده 200 تومن
دوست عزیز 360 توی گرافیک از پی اس 3 برتر هست ولی توی بقیه چیز ها پی اس3 برتر.در ضمن مایکروسافت از روی پی اس 2 یه درس بزرگ گرفت اونم این که بازی زیاد بسیار مهمتر از یک سخت افزار خوب هست کاری که الان داره رعایت میکنه و بازی های خوبی رو برای 360 جور میکنه.

TRUTH

کاربر سایت
Sep 7, 2006
538
باز هم میگم من فکر میکنم در آینده ps از 360 سبقت بگیره بدلیل اینکه مقدار فضایی که با bd در اختیار سازنده قرار می گیره کاملا به dvd می چربه اصلا هم قبول ندارم که میشه با فشرده سازی میشه به bd رسید
فضای بازی هیچ ربطی به تعداد بازی نداره هر چقدر کنسول بیشتر بفروش بره بازی هم بیشتر واسش میاد فعلا که فروش ps3 بد هست پس زیاد امیدوار نباش
در ضمن قرار نیست با فشرده سازی به بلوری برسن! تا حالا هیچ مشکلی نبوده از لحاظ حجم و در اینده هم بازی سازا خودشون میدونن چیکار کنن و این مشکل ما نیست نه ما سواد شو داریم و نه تجربه اونارو پس بحث الکی نکن در مورد حجم dvd
اصلا فکرش رو نکنید که با فشرده سازی 360 میتونه ضعفش رو جبران کنه چون فشرده سازی مخصوص 360 نیست و اصولا فشرده سازی تا یه جایی جواب میده همین الانشم هرچقدر بتونن بازی رو خوب میسازن که بعد فشردش
کی گفته dvd ضعفه؟تا الان که بازی های 360 بهتر بودن و بخاطر همین dvd ماکروسافت تونست یکسال زودتر کنسولشو بده بیرون تا حالا بالای 90 درصد بازی ها رو یدونه dvd اومدن حالا بر فرض چند سال دیگه بشه 2 تا مشکلیه؟
ر مورد bd خب شما با خرید ps3 یه bd palyer دارید که من تا بحال کمتر 1000000 تومنش رو ندیدم پس تا الان شما یه bd player جلو هستید که چیز کمی نیست و ریموت کنترلش هم که تو تهرون خودمون هم پیدا میش
bdplayer و hd-dvd player برای ما هیچ ارزشی نداره چون فیلم هاشو باید ارجینال خرید و اینجا بدرد هیچ کس نمیخوره

اما با توجه به اینکه مدتیه nvidia از رغیب دیرینش جلو زده و برنده ی بازی شده و همپنین gpu طراحی شده جدید تر از 360 هستش پس امتیاز بیشتر به سونی می دم و در این جا هم سونی رو برنده می بی
اطلاعاتت در این مورد کاملا غلطه در کل cpu سونی قویتره از 360 هست ولی کارت گرافیک 360 از سونی قویتره و بازی ساختن واسه 360 اسونتره در کل با توجه به گفته های بازیسازا اینا در یه حد هستن و اختلاف فاحشی اونجوری که شما فکر میکنی ندارن

حالا ای سوال برام پیش میاد که پس چرا دوستان کیفیت بازی رو یا برابر یا بنفع 360 بالاتر میدون
خوب واضحه چون امتیازای بهتری گرفتن بازی هاش تا حالا اینده رو هم کسی نمیدونه چی میشه البته جدیدا طرفدارای ps3 همه پیشگو شدن
ضمنا من تجربه تماشای تصویر hd رو در bravia X series full HD داشتم واقا معرکست پیشنهاد میکن تجربش کن
خوب عزیز من 360 هم hd هست و اکثر بچه ها اینجا lcd دارن و کیفیت hd میدونن چیه

پ.ن:در کل یکم بیشتر تحقیق کن و تعصب رو بزار کنار فکر کنم الان بقیه طرفدارای 360 هم بیان:punish::boxing:

آخرین ویرایش:

gamemaster

کاربر سایت
Mar 28, 2007
104
جناب mahyarsat در اینکه 360 کارت گرافیک قدرتمندتری داره شکی نیست حالا باید ببینیم ps3 قادر به این هست که این ضعف رو با سخت افزار قدرتمند خودش جبران کنه یا خیر ...
درضمن اگر یکم منابع خارجی و داخلی رو مطالعه کنید کمتر زحمت نوشتن پیدا میکنید!
موفق باشید

Nothing

کاربر سایت
Jan 27, 2007
982
نام
mohammad140 سابق !
ps3 سرمسائلي مانند بلوري عرضش طول نکشيد.
سر psp عرضش طول کشيد.
اي اطلاعات
حوصله خوندن اين همه نوشته رو ندارم.
منطقي بگيد تا همه بفهمن

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,806
نام
امین
ps3 سرمسائلي مانند بلوري عرضش طول نکشيد.
سر psp عرضش طول کشيد.
اي اطلاعات
حوصله خوندن اين همه نوشته رو ندارم.
منطقي بگيد تا همه بفهمن
خوب یادمه ps3 به خاطر blue ray و cell بود که به تاخیر افتاد....;)

iwes

کاربر سایت
Sep 2, 2006
1,707
نام
محمد
من موندم چرا بچه هایی که 360 دارن راضی نمیشن که سخت افزار ps3 خیلی از 360 قوی تر هست

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
من موندم چرا بچه هایی که 360 دارن راضی نمیشن که سخت افزار ps3 خیلی از 360 قوی تر هست

خوب يه بازي بدن كه گرافيكش از gears of war بيشتره تا باورمون بشه چيزي كه هست اينكه cpu هيچ وقت نمي تونه جوره يه كارت گرافيكو بكشه و كارت گرافيكم تو سيستم خيلي مهمتره تا هر چيزه ديگه اي اسمشم روشه
منظورتم از اين عكس اينكه ps3 مثل يه موشه كور مي مونه كه مي خواد وارد يه جنگه بزرگ بشه
:-"

ONLY_SONY_PS3

کاربر سایت
Apr 14, 2007
695
خوب يه بازي بدن كه گرافيكش از gears of war بيشتره تا باورمون بشه چيزي كه هست اينكه cpu هيچ وقت نمي تونه جوره يه كارت گرافيكو بكشه و كارت گرافيكم تو سيستم خيلي مهمتره تا هر چيزه ديگه اي اسمشم روشه
منظورتم از اين عكس اينكه ps3 مثل يه موشه كور مي مونه كه مي خواد وارد يه جنگه بزرگ بشه
:-"
اینو قبول دارم 360 توی گرافیک قویتره.
نه فکر کنم منظورش از اون عکس اینه که 360 مثل یه موش کور در وسط دستان پی اس 3 قرار داره.:cheesygri { چون طرفدار پی اس 3 هست حتما منظورشم همینه دیگه}

mahyarsat

کاربر سایت
May 18, 2007
32
فضای بازی هیچ ربطی به تعداد بازی نداره هر چقدر کنسول بیشتر بفروش بره بازی هم بیشتر واسش میاد فعلا که فروش ps3 بد هست پس زیاد امیدوار نباش
در ضمن قرار نیست با فشرده سازی به بلوری برسن! تا حالا هیچ مشکلی نبوده از لحاظ حجم و در اینده هم بازی سازا خودشون میدونن چیکار کنن و این مشکل ما نیست نه ما سواد شو داریم و نه تجربه اونارو پس بحث الکی نکن در مورد حجم dvd

کی گفته dvd ضعفه؟تا الان که بازی های 360 بهتر بودن و بخاطر همین dvd ماکروسافت تونست یکسال زودتر کنسولشو بده بیرون تا حالا بالای 90 درصد بازی ها رو یدونه dvd اومدن حالا بر فرض چند سال دیگه بشه 2 تا مشکلیه؟

bdplayer و hd-dvd player برای ما هیچ ارزشی نداره چون فیلم هاشو باید ارجینال خرید و اینجا بدرد هیچ کس نمیخوره

اطلاعاتت در این مورد کاملا غلطه در کل cpu سونی قویتره از 360 هست ولی کارت گرافیک 360 از سونی قویتره و بازی ساختن واسه 360 اسونتره در کل با توجه به گفته های بازیسازا اینا در یه حد هستن و اختلاف فاحشی اونجوری که شما فکر میکنی ندارن

خوب واضحه چون امتیازای بهتری گرفتن بازی هاش تا حالا اینده رو هم کسی نمیدونه چی میشه البته جدیدا طرفدارای ps3 همه پیشگو شدن

خوب عزیز من 360 هم hd هست و اکثر بچه ها اینجا lcd دارن و کیفیت hd میدونن چیه

پ.ن:در کل یکم بیشتر تحقیق کن و تعصب رو بزار کنار فکر کنم الان بقیه طرفدارای 360 هم بیان:punish::boxing:

بابا من از اول گفتم من هنوز هیچکدوم رو نخریدم فقط چیزایی که جلوم هست رو دارم میبینم

1- من گفتم حجم بازی ربطی به تعداد بازی داره؟؟؟؟؟:laughing:
دوست عزیز یعنی چی تا حالا هیچ مشکلی نبوده؟ مگر قرار مشکلی باشه اون موقعی که 360 ارئه شده چیز بیشتر از dvd9 وجود نداشت که بخوان اون رو سیستم قرار بدن. حالا که blue ray and hd dvd وجود داره مطمئنا مکان بهتری برای ذخیره بازی هستش
من نگفتم که با فشرده سازی قرار به جایی برسن من فقط گفتم نسل بعدی نیاز به فضای بیشتری برای طراحی بازی داره که در 360 این فضا موجود نیست و در ps 3 نیست یعنی چه این مشکل ما نیست و کار اونهاست مگر من گفتم مشکل کسیه
چیزی ه عیان هست چه حاجت به بیان هست
ps3 فضای بشتری برای طراحی بازی در اختیار داره که 360 نداره اگر میگی نه بگو چرا؟

2- کسی نگفته dvd ضعفه اما بر همه واضح و مبرهن هستش که bd نسبت به dvd برتره پس در این مورد بحثی با کسی ندارم چون برای همه مشخص هستش که bd چی هست و dvd 9 چی؟
اگر تا الان برتر بودن بخاطر اینه که چیزی به اسم bd در تختیار بازی ساز نبوده که ازش استفاده کنه نهایت فضایی که در اختیارش بوده همون dvd 9 بود

3- برای من داره و برای شما هم خواهد داشت چون دیر یا زود جای اونه هم تو ایران باز میشه
(لطفا حرف کسایی که موقعی که dvd به بازار اومد رو در مقابل vcd نزنید)

4- گفتم بگید gpu 360 چی هستش که من هم بدونم
نگید قویتره لطفا قدرت clock و مقدار رمی که در اختیارش هست رو بگید و گرنه قبول نمیکنم که قوتیتره چون :
<<<<<<<<< شايد شگفت انگيز ترين خبردر دنياي بازيها اعلام هكاري مخفيانه NVIDIA وسوني ازسال 2002 بروي جي پي يو پي اس 3 بود اين همكاري درست از زمان شكست پروژه سل A شروع شد در واقع سوني بجاي دور انداختن سل A شروع به توسعه آن به عنوان جي پي يو پي اس 3 كرد تصورش را بكنيد چيپي كه قرار بود تمام كارهاي پي اس3 را انجام دهد ،امروزبه عوان هسته گرافيكي آن بكار مي افتد اين واقعا شگفت انگيز است چه قدرت باور نكردني .در دنياي بازيها اعلام هكاري مخفيانه NVIDIA وسوني ازسال 2002 بروي جي پي يو پي اس 3 بود اين همكاري درست از زمان شكست پروژه سل A شروع شد در واقع سوني بجاي دور انداختن سل A شروع به توسعه آن به عنوان جي پي يو پي اس 3 كرد تصورش را بكنيد چيپي كه قرار بود تمام كارهاي پي اس3 را انجام دهد ،امروزبه عوان هسته گرافيكي آن بكار مي افتد اين واقعا شگفت انگيز است چه قدرت باور نكردني .تصور كنيد تركيب تكلونوژي چيپ سل و تجربه NVIDIA ......
سخنگوي شركت NVIDIAدر اين باره گفت: بدون شك اين يك انقلاب در دنياي بازي هاي كامپيوتر خواهد بود.
اولين بار كه مهندسين CEO (تيم طراحي جلوه هاي بصري NVIDIA ) وارد لابراتورCOO (تيم طراحي سي پي يو سل سوني) شدند ،مهندسين سوني در مقابي طراحان NVIDIA يك چيپ سل جادويي گذاشتند (همان سل A) و از آنها خواستد روياهاي خود را برآورده سازند و طراحان NVIDIA تمام تجربه خود را درون اين چيپ گذاشتند. از جمله اين ابتكارها جدايي و پيوستگي پردازشها بود مثلا وقتي دشمن در بازي به شما نزديك ميشود به صورت جدا پردازش ميشود وقتی شما دشمن را از پا در می آوريد جسد او روی زمين ميافتد و بی حرکت مي ماند و به محيط می پيونددو با محيط پردازش ميشود ، ديگر ناپديد نمي شود وسرعت لود جسد برابر با سرعت لود محيط ميشود از ديگر ويژگي هاي آن سادگي كار با آن است كه طيف وسيعي از افكتهاي آماده را در بر ميگيرد مثلا وقتي برنامه نويس در بازي رعد و برق ميخواهد لزومي به كد نويسي شبيه سازي آن را ندارد بلكه كافيست زمان ومختصات رعد را مشخص كند.احتمالا اين سيستم به علت گرافيك بالايي كه ارايه ميدهد ،باعث اختصاصي شدن بازي هاي رايانه اي برروري كنسول خواهد شد. اين راهي بر ادامه پي اس2 خواهد بود. همانطور كه فروش پي اس 2 در دو سال اول ورودش از كامپيوترهاي خانگي بيشتر بود.رييس شركت سوني در يك اظهار نظر گفت: گرافيك كنسول بعدي همگان را شگفت زده خواهد كرد ما اين با هر دو گروه را نشانه رفته ايم هم طرفداران كنسول و هم دارنگان پي سي.چند سالي است كه بحث مي شود كنسول بعدي در دو مدل work استيشن همه كاره وكنسول بازي عرضه خواهد شد اما با توجه به سكوت سوني احتمالا كنسول بعدي در كنسول بازي پايه كه قابليت اپديت وارتقاء داردعرضه خواهدشد.ازنظر قيمت هم سوني پنج سال است كه به تكلونوژي نانوكربونها دست پيدا كرده اين تراشه ها فوق العاده خنك تر ، كوچك تر و ارزانتر از نيمه هادي هاي امروزي هستند و سوني تمامي تكلونوژي هاي جديد خود را برپايه اين تكلونوژي پياده ميكند البته ناگفته نماند سونيتمامي کارخانه هاي توليد کنسول بعدي را در هنگ کنگ ميسازد زيرا منطقه آزاد تجاري است و ديگر از دست مالياتهاي سنگين توکيو راحت خواهد شد . همين عوامل باعث پايين آمدن قيمت كنسول بعدي خواهد شد.

منبع خبر: ICTIr.NET <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
و همچنین
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
در حال حاضر اطلاعات بسیار کمی درمورد پردازشگر ( RSX ( Reality Synthesizer انویدیا منتشر شده. به هر حال ما میتوانیم از طریق مونتاژ آن، اطلاعات مختصری را از این پردازنده دریافت کنیم. RSX یک موتور گرافیکی 550MHZ، بر مبنای معماری G70 است. همان معماری که در واحد پردازشی گرافیک (GPU) سری 7800 جیفورس مورد استفاده قرار گرفت .
چهار حافظه گرافیکی (GDDR3 512Mbit) در بسته RSX مجتمع شده است که تمام 256MB حافظه مورد نیاز GPU را مهیا میکند. تراشه های داخل کنسول ما مدل SAMSUNG، با سنجش زمان (clocked 700MHZ) هستند که در واقع هم راستا با چیزی است که خبرها و گزارشات در سال گذشته ادعای آن را داشتند. شبیه نسخه اصلی XBOX، پلی استیشن 3 نیز کنترل کننده حافظه را در موتور گرافیکی متحد کرده. بر طبق اسنادی که امسال فاش شد، توسعه دهندگان لزوما از RSX برای دسترسی به حافظه اصلی (XDR (eXternal Data Representation یا حافظه GDDR3 که در داخل تراشه RSX مستقر است، استفاده کرده اند.
256MB از حافظه Samsung XDR تامین کننده حافظه اصلی سیستم است
همچنین در کنسول یک Samsung NAND با 128MB ظرفیت وجود دارد که بیانگر آن است که PS3 به طریقی از حافظه فلش (Flash Memory) استفاده میکند.
مانند XBOX360، اتصالات سریالی مابین CPU و GPU به آسانی قابل مشاهده است. اگر چه این پیچیدگی در PS3 مشهود تر است. با در نظر گرفتن اینکه XBOX360 در اصل 2 controllers اصلی داشت، PS3 همچنین علاوه بر آن دو تراشه دیگر را نیز اضافه کرده است:
موتور PlayStation 2 Emotion و (IO bridge (CXD2973GB.
تمام ترکیب کننده (Synthesizer) گرافیکی play station 2 در این تراشه وجود دارد.
این ویژگی بعد از معرفی V9 PlayStation2 ارائه شد. تمام چیزی که کنسول PS2 در سال 1999 بود، اکنون تبدیل به یک تراشه منفرد کم اثر در PS3 شده است.
غیر از SONY و NVIDIA ، شرکتی با بیشترین تراشه در PS3 بدون شکMARVELL است. MARVELL مدت زمان زیادی را صرف همکاری با SONY کرده است. در واقع تمام شبکه سازی (networking) و حافظه (storage) و PSP توسط MARVELL تهیه شده است. رد پای پورت Ethernet (تکنولوژی استاندارد شبکه های محلی) مربوط به تراشه شرکت MARVELL در PS3 به آسانی قابل مشاهده است.
به نقل از همینجا
دوست عزیز بنده به شما آمار و اطلاعات دادم پس لطفا بگید کجاش غلطه؟ نگید کاملا غلط هستش چون با منطق جور در نمیاد
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
4-قبول دارم تا الان بهتر بوده اما به نظر بنده با gPu and cpu قویر خواهد شد

5- شاید اکثر بچه ها LCD دارن اما مطئنا FULL HD ن دارن ( این خارج از مقاسیست و صرفا پیشنهاده)

mahyarsat

کاربر سایت
May 18, 2007
32
جناب mahyarsat در اینکه 360 کارت گرافیک قدرتمندتری داره شکی نیست حالا باید ببینیم ps3 قادر به این هست که این ضعف رو با سخت افزار قدرتمند خودش جبران کنه یا خیر ...
درضمن اگر یکم منابع خارجی و داخلی رو مطالعه کنید کمتر زحمت نوشتن پیدا میکنید!
موفق باشید

لطفا مشخصاتش رو بگید نکید قویتره جون به نظر بنده
GPU که یکسال بعد طراحیش کامل میشه و مال NVIDIA هم هستش باید قویتر باشه اما نمیگم هست لطفا آمار بدید که چی هستش

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر