راهنمایی : Xbox 360 بخرم یا Ps3

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

u.sَ.a

کاربر سایت
May 11, 2007
73
بچه ها من دموی mgs4 رو تو نمایشگاه رسانه های دیجیتال دیدم و واقعا کف کردم...........
خدا کنه مایکروسافت اینم از چنگ ps3 در بیاره چون با بچه های نمایشگاه که حرف میزدیم همشون میگفتن احتمال اینکه واسه 360 هم بیاد زیاده ............

ONLY_SONY_PS3

کاربر سایت
Apr 14, 2007
695
اون موقع هم مشکلات خاص خودش رو داره!!
مثلا ببری بازی برات بریزن رو هارد یا اینکه یه بازی روی چند دی وی دی بریزی و یه بار هم بازی رو بریزی روی هارد(وقت گیره)...
به خاطره؟!:cheesygri
psp هم که اون اوایل کپی خور شده بود باید هارد رو میبردی و واست بازی میریختن تو هارد . خیلی هم درد سر نداره ولی بازی های ps3 ارزش این رو داره که درد سر واسش بکشی :love:
همین متال گر وقتی بیاد من از 24 ساعت قبل میرم جلوی فروشگاه مکس تا هر وقت در مغازرو وا کرد برم متال گرو بریزم تو هاردم :cheesygri .
امین دوباره بحث رو شروع نکنا که واسه چی؟؟؟؟ به خاطر بازی های عا لیش و به خاطر کیفیت بالای دستگاه و خیلی دلایل دیگه.

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,806
نام
امین
psp هم که اون اوایل کپی خور شده بود باید هارد رو میبردی و واست بازی میریختن تو هارد . خیلی هم درد سر نداره ولی بازی های ps3 ارزش این رو داره که درد سر واسش بکشی :love:
همین متال گر وقتی بیاد من از 24 ساعت قبل میرم جلوی فروشگاه مکس تا هر وقت در مغازرو وا کرد برم متال گرو بریزم تو هاردم :cheesygri .
امین دوباره بحث رو شروع نکنا که واسه چی؟؟؟؟ به خاطر بازی های عا لیش و به خاطر کیفیت بالای دستگاه و خیلی دلایل دیگه.
سلام
خب درد سر داره دیگه!
psp کوچیکه میبریش میریزن رو هاردش واست ولی واسه ps3 باید هاردت رو از رو دستگاه در بیاری بعد زا اینکه بازی ریختی روش دوباره نصب کنی روش!!
البته نمیدونم واسه نصب هارد باید کنسول باز بشه یا نه ولی اگه باز بشه که دیگه هیچی!!!!
خب اون نظر شماست من اگه بودم نمیرفتم:-"

ONLY_SONY_PS3

کاربر سایت
Apr 14, 2007
695
بچه ها من دموی mgs4 رو تو نمایشگاه رسانه های دیجیتال دیدم و واقعا کف کردم...........
خدا کنه مایکروسافت اینم از چنگ ps3 در بیاره چون با بچه های نمایشگاه که حرف میزدیم همشون میگفتن احتمال اینکه واسه 360 هم بیاد زیاده ............
بعید میدونم این بازی واسه 360 بیاد :-" . اون dmc4 هم کپکام دو تا دلیل داشت که بازی رو مولتی پلتفرم اعلام کرد یکیش این بود که ترسید مثل dmc2 دوباره ضرر نده. دلیل دومش هم این بود که ps3 هنوز فروش انچنانی نداشته چون هنوز یه سال هم نیست که اومده ولی زمانی که متال گر بیاد دیگه سال 2008 هست و ps3 هم فروش خوبی داشته:love: .
حالا من یه زنگ به کوجیما میزنم سفارش میکنم که حواسشو جمع کنه چون اگه این بازی واسه 360 بیاد خودم میرم گردنشو میزنم :cheesygri :cheesygri

ONLY_SONY_PS3

کاربر سایت
Apr 14, 2007
695
سلام
خب درد سر داره دیگه!
psp کوچیکه میبریش میریزن رو هاردش واست ولی واسه ps3 باید هاردت رو از رو دستگاه در بیاری بعد زا اینکه بازی ریختی روش دوباره نصب کنی روش!!
البته نمیدونم واسه نصب هارد باید کنسول باز بشه یا نه ولی اگه باز بشه که دیگه هیچی!!!!
خب اون نظر شماست من اگه بودم نمیرفتم:-"
فکر نمیکنم که کنسول بخواد باز بشه اگه اینجوری باشه که کپی خور نشه سنگین تره :)
میریم همون بلوری رو میخریم تازه کلی هم کلاس داره :)

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,806
نام
امین
خب دیگه اگه باز بشه که خیلی اوضاع بد میشه!!
من جایی ندیدم واسش که از روی کنسول هارد قرار بگیره;)
کسی که ps3 داره نمیدونه چجوریاست؟!

u.sَ.a

کاربر سایت
May 11, 2007
73
بعید میدونم این بازی واسه 360 بیاد :-" . اون dmc4 هم کپکام دو تا دلیل داشت که بازی رو مولتی پلتفرم اعلام کرد یکیش این بود که ترسید مثل dmc2 دوباره ضرر نده. دلیل دومش هم این بود که ps3 هنوز فروش انچنانی نداشته چون هنوز یه سال هم نیست که اومده ولی زمانی که متال گر بیاد دیگه سال 2008 هست و ps3 هم فروش خوبی داشته:love: .
حالا من یه زنگ به کوجیما میزنم سفارش میکنم که حواسشو جمع کنه چون اگه این بازی واسه 360 بیاد خودم میرم گردنشو میزنم :cheesygri :cheesygri
فعلا که بازم فروش خوبی نداره و تنها جایی که نسبتا فروش خوبی داره japan هست و اگه به همین ترتیب پیش بره باید منتظره mgs4 روی 360 بود(الان ناشره این بازی رغبت زیادی برای پورت این بازی روی 360 هست و مایکروسافت هم که از خداشه).............
ولی اگه اینجوری بشه رسما ps3 باید بره پی کارش

Mil@D-777

کاربر سایت
Jul 16, 2006
950
نام
میلاد
خب دیگه اگه باز بشه که خیلی اوضاع بد میشه!!
من جایی ندیدم واسش که از روی کنسول هارد قرار بگیره;)
کسی که ps3 داره نمیدونه چجوریاست؟!
نه فکر نم یکنم احتیاجی به باز کردن کنسول باشه برای هارد خودش که جای مخصوص داره برای هارد هاد استاندارد PC هم نیازی به بازی کردن نیست به شکلهای زیر نگاه کنید فکر کنم یه تبدیلی چیزی بخواد .
شکل دوم وصل کردن به هارد استاندارد PC رو نشون میده که اصلا به باز کردن کنسول ربطی نداره بقیه شکلها هم طریقه وصل هارد مخصوص خود کنسول رو نشون میده :

امین اگه باز نشد بگو دوباره بزارم مثل عکسهای قبلی نمی دونم چرا ضربدر می زنه فکر کنم باید یه دستی به سر و روی این ویندوز بگشم . :)

Ehsan

Loyal Member
Nov 23, 2005
1,323
نام
احسان
با تشکر فراوان از اشکان عزیز به خاطر مقایسه خوبشون
فقط من یه توضیحات تکمیلی کوچیک درباره این upconversion و مقایسه اون با رزولیشن اصلی فیلم یا DVD بدم که بچه ها بهتر متوجه بشن البته با اجازه اشکان جان;)

upconversion
upconversion یا Up scale که یکی از تکنولوژی های نسبتا جدید هست کار خیلی بزرگی انجام میده ولی استفاده از این امکان وقتی تحقق میابد که شما حداقل یه HDTV با ساپورت 720P,1080i داشته باشید وقتی که شما DVD فیلم که RES اون 480p هست رو توی دستگاه میزارید این Up Scale کیفیت رو میبره روی 720p یا 1080i بسته به انتخاب شما خوب ولی این به این معنا نیست که کیفیت فیلم DVD شما در حد یک فیلم BD با کیفیت 720p بشه و حتی نزدیک به اونم نیست برای اینکه بهتر متوجه بشین یه مثال میزنم:
میدونید که بازی هایی که روی کنسول هایی مثل X360 یا PS3 ساخته میشن یه Native-RES دارن یعنی یک RES اصلی دارن که بازی روی اون ساخته میشه و نهایت کیفیت بازی رو روی اون RES میتونید احساس کنید اما کیفیت منظور تمامی جنبه های گرافیکی است مثلا بازی Gears Of war که نتیوش 720p هست وقتی که روی 1080i بازی کنید ممکنه تکسچر های بهتری ببینید اما در هنگام دویدن دیگه اون حداثر بلور بازی رو نمیبینید و ننکنه بلور خیلی جاها فدای این RES شما بشه تا الان این امکان Up Scale برای فیلم و بازی فقط در X360 وجود داره که مطمئنا تا اخر امسال برای PS3 هم میاد وگرنه خیلی از رقیبش عقب میوفته . اینم بگم که بازی ها فقط روی رزولیشن های prosesive Scan مثل 480p یا 720p یا 1080p ساخته میشن و Native-Res باید یه همچین چیزی باشه(چون ساخت بازی راحت تره و میتونن بلور بیشتری بدن) اکثر بازی ها البته وگرنه بازی هم روی X360 داشتیم که 1080i بوده فکر کنم بازی VIVA-Pinata روی این RES باشه . و اینکه میبینید نوشته فلان بازی از 720p 480pو 1080i پشتیبانی میکنه خوب همه بازی ها این پشتیبانی رو دارن و باید دید Native-Res بازی چی هست یکی از اشکالات مجله بازی رایانه هم همین هست برای تمامی بازی های X360 هر 3 REs رو زده:laughing:.(که خیلی مسخرست)

اما بر میگردیم سر مقایسه DVD اپ سکیل شده و BD خوب مصلما BD دارای کیفیت خیلی بیشتری هست مثلا بازی DMC4 برای PS3 نتیوش 1080p و برای 360 نتویش 720p هست اما این به این معنی نیست که روی X360 نمیتونید روی 1080p بازی کنید اما اون کیفیت PS3 رو نداره و از لحاظ تکسچر و بلور و نور پردازی خیلی هنوز جا داره فیلم هم به همین شکل هست و کاملا مشابه بازی هست البته فکر کنم فیلم ها هم Nativ-Res داشته باشن.

در مورد مقایسه 720p و 1080i هم که معمولا میگن 720p برای صحنه های سرعی بهتره و 1080i برای صحنه های اروم اما من به شخصه در تمامی جاها 1080i رو شدیدا ترجیح میدم در مورد مقایسه 1080i و 1080p هم یه چیزی بگم که اختلاف این 2 چیزی حدود 2 برابر کیفیت و خیلی اختلاف فاحشی دارن هم از نظر کیفیت هم از نظر قیمت;)

و یه نکته دیگه اینکه با Up scale دستگاه X360 شما میتونید بازی های Xbox روروی رزولیشن های 480p و 720p و 1080p,i به راحتی با کیفیت عالی بازی کنید پیشنهاد میکنم بازی های Xbox ای رو که دوست داشتید حتما با X360 هم تجربه کنید با کیفیت بهتر.
البته فقط کنسول های بازی نیستند که Up scale دارن و DVD-player های جدید همچنین سینما های خانگی بالای 450000 تومان هم این قابلیتو دارن.

امیدوارم هر چه زودتر امکان Up scale به PS3 اضافه بشه البته نه بخاطر فیلم چون من هم با X360 هم سینمای خانگی خودم با HDTV که دارم فیلم های DVD رو با کیفیت 1080i نگاه میکنم بلکه به خاطر اینکه دوست دارم بازی های PS2 رو هم با RES بالا تجربه کنم(مثل God Of War)
موفق باشید

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
upconversion یا Up scale که یکی از تکنولوژی های نسبتا جدید هست کار خیلی بزرگی انجام میده ولی استفاده از این امکان وقتی تحقق میابد که شما حداقل یه HDTV با ساپورت 720P,1080i داشته باشید وقتی که شما DVD فیلم که RES اون 480p هست رو توی دستگاه میزارید این Up Scale کیفیت رو میبره روی 720p یا 1080i بسته به انتخاب شما خوب ولی این به این معنا نیست که کیفیت فیلم DVD شما در حد یک فیلم BD با کیفیت 720p بشه و حتی نزدیک به اونم نیست ب
سونی جان من هیچ جا نگفتم که کیفیت upconversion میرسه به بلوری یا HD DVD.این خیلی تابلو هست که همیشه سورس هرچیز به طور native بالاتر باشه بهتره کیفیتش
اما upconversion کردن میتونه خیلی در کیفیت دیدن اثر بزاره.
به طور مثال پلیر HD-XA2 که بهترین HD DVD Player محسوب میشه نه تنها طرفدار داره به خاطر کیفیت پخش HD DVD بلکه به خاطر DVD Upconversion Quality هم که داره مورد استقبال قرار گرفته. این پلیر از چیپ Reon-VX HQV برای Upconversion استفاده میکنه که میتونه لذت دیدن رو چند برابر گنه.
فیلم Fifth Element روی سری Superbit دیویدی های سونی اومده و روی BD هم اومده. نسخه بلوری این فیلم خیلی کیفیت پایینی داره اما نسخه Superbit رو وقتی شما upconvert کنی کیفیتی که میده خیلی بالاست.
برای یک Home Theatre خوب Upconversion یک اصل انکار تاپذیره.

اما بر میگردیم سر مقایسه DVD اپ سکیل شده و BD خوب مصلما BD دارای کیفیت خیلی بیشتری هست
دقیقا! اگه اینطوری نبود که که BD یا HD DVD به چه دردی میخوردن!;)
به نطر من به جای خیلی بیشتر باید گفت خیلی خیلی بیشتر

امیدوارم هر چه زودتر امکان Up scale به PS3 اضافه بشه البته نه بخاطر فیلم چون من هم با X360 هم سینمای خانگی خودم با HDTV که دارم فیلم های DVD رو با کیفیت 1080i نگاه میکنم بلکه به خاطر اینکه دوست دارم بازی های PS2 رو هم با RES بالا تجربه کن
ای گفتی! از کنسول X360 که خیری ندیدیم چون Upconversion که داره چنگی به دل نمیزنه اما امیدوارم سونی حداقل وقتی اپدیت رو میده یک کاری بکنه که این همه صبر کردن ارزششو داشته باشه

در مورد مقایسه 720p و 1080i هم که معمولا میگن 720p برای صحنه های سرعی بهتره و 1080i برای صحنه های اروم اما من به شخصه در تمامی جاها 1080i رو شدیدا ترجیح میدم
موافقم. من همیشه 1080i رو ترجیح میدم به 720p

مقایسه 1080i و 1080p هم یه چیزی بگم که اختلاف این 2 چیزی حدود 2 برابر کیفیت و خیلی اختلاف فاحشی دارن هم از نظر کیفیت هم از نظر قیمت
سونی جان روی این قضیه حرف و حدیث زیاده اما چون ربطی به تاپیک نداره در موردش اینجا صحبت نمیکنیم
اما به نطر من به این تاپیک توی avsforum سری بزن جالبه ;)

TRUTH

کاربر سایت
Sep 7, 2006
538
Wakashizuma جان دستت درد نکنه مطلب صفحه پیشت خیلی عالی بود از الان منتظر ادامش هستم دو تا نکته رو بگم بد نیست
هیچوقت پست به این مهمی رو اخر صفحه نده من شانسی دیدمش خیلی ها هم ممکنه از دست بدنش
دوم اینکه دیدن dvd با 360 اصلا بدرد نمیخوره کیفیت واقعا افتضاحه در مقابل dvd- player های دیگه(من lg-pvr دارم) راستش یبار اومدم واسه پسر داییم کلاس بزارم dvd رو تو 360 نشونش بدم از خجالت اب شدم کیفیت اشغال بود تصویر پیکسلی و رنگ هم که افتضاح :sick:

##-Shadow-##

کاربر سایت
Dec 27, 2006
604
نام
بهزاد
360 چند وقته که اومده
ps3 چند وقته wii چند وقته ؟
البته تو ایران نه کلا میدونم ربطی به بحث نداره ولی برام جالبه بدونم

gonahkar

کاربر سایت
Jan 3, 2007
175
نام
هومن
برو بچز من یه چیزی رو نمی فهمم من تلویزیونم Sd یعنی اگه 360 رو به Sd وصل کنم کیفیت چقدر میاد پایین ؟

با کابلی چیزی نمیشه حلش کرد؟

به خدا خیلی ستمه:( :(

ONLY_SONY_PS3

کاربر سایت
Apr 14, 2007
695
نه فکر نم یکنم احتیاجی به باز کردن کنسول باشه برای هارد خودش که جای مخصوص داره برای هارد هاد استاندارد PC هم نیازی به بازی کردن نیست به شکلهای زیر نگاه کنید فکر کنم یه تبدیلی چیزی بخواد .
شکل دوم وصل کردن به هارد استاندارد PC رو نشون میده که اصلا به باز کردن کنسول ربطی نداره بقیه شکلها هم طریقه وصل هارد مخصوص خود کنسول رو نشون میده :

امین اگه باز نشد بگو دوباره بزارم مثل عکسهای قبلی نمی دونم چرا ضربدر می زنه فکر کنم باید یه دستی به سر و روی این ویندوز بگشم . :)
میلاد من هر وقت این بقل ps3 خودمو نگاه میکردم.وا نمیکردم گفتم یه چیزیش نشه :laughing: تا حالا اصلا دقت نکرده بودم که این جا مال نصب هارد هست :p { اینقدر تو کف بازی بودم که دقت نمیکردم :cheesygri } خوب پس دیگه مشکلی نیست زودتر هکرا اینو کپی خور کنن اینقدر پول پای یه بازی ندم :( مفلس شدم :p }

ONLY_SONY_PS3

کاربر سایت
Apr 14, 2007
695
فعلا که بازم فروش خوبی نداره و تنها جایی که نسبتا فروش خوبی داره japan هست و اگه به همین ترتیب پیش بره باید منتظره mgs4 روی 360 بود(الان ناشره این بازی رغبت زیادی برای پورت این بازی روی 360 هست و مایکروسافت هم که از خداشه).............
ولی اگه اینجوری بشه رسما ps3 باید بره پی کارش
شما اصلا پست هارو با دقت نمیخونی؟؟؟؟ من گفتم سال 2008 فروشش خوب میشه نه الان.بعدشم کجا ناشر بازی دوست داره این بازی واسه 360 بیاد لینکشو بدی بد نیستا ;)
به هر هال بحث بیخودی فایده نداره باید صبر کنیم ببینیم چی میشه ولی شما مطمعن باش همه مثل کپکام نیستن که تا یه ذره پول اومد تو کار یادشون بره کی بود که کپکام رو معروف کرد{سونی}

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر