راهنمایی : Xbox 360 بخرم یا Ps3

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Mil@D-777

کاربر سایت
Jul 16, 2006
950
نام
میلاد
چرا شما فقط گير مي ديد به فير
pes7 پلي 3 سه برار بهتر از x360 است به ذليل سل و به دليل بلوري به گفته کونامي !!!!
GRAW 2 مال ps3 به دليل دسته هاي سيکاس قابليت بالاي سل و بلوري امکانات بيشتري نسبت به نسخه 360 دارد
فاينال فانتزي هم به دليل سل داراي محيط 100 درصد تخريپ پذير است !!!
حالا انتخاب با خودت
معمولا وقتی بازیهایی مثل PES07 که دیرتر از نسخه قبلی خود (PES07 X360 ) عرضه میشن یک سری امکانات جدید و همچنین کیفیت بهتر رو با خود همراه دارن برای جلب توجه بازیبازها و تفاوت با نسخه ای که چند ماه قبل عرضه شده (برای فروش بیشتر ) و مثال شما در مورد GRAW2 حرف منو تایید می کنه اگه این بازی همزمان با عرضه نسخه 360 بود مطمئنا این امکانات مثل استفاده از قابلیت موشن سنسینگ PS3 مدهای اضافه برای Multiplayer و کیفیت بهتر رو نداشت .

A l i

کاربر سایت
Oct 21, 2006
260
نام
علی امامی
360XBOX

نقاط قوت :

1.Disk های ارزان!
2.قدرت خوب CPU و GPU نسبت به قیمت کنسول
3.ساپورت کمپانی های خوب بازی ساز نظیر ...CAPCOM+Epic
4.داشتن شبکه live قوی و کاربر پسند.
5.گیم پدخوش دست و زیبا
6.و مهمتر داشتم عناوین انحصاری فوق العاده

نقاط ضعف:
1.صرف نظر از CPU و GPU که کار کمپانی های خوب IBM و ATI هست برد و قطعات کاملا نامرغوب هست.
2.نگذاشتن سیستم خنک کننده متناسب نیاز دستگاه که به نظر من دستگاهی که خودش عامل خرابیش میتونه باشه شایسته گرفتن استاندارد ساخت نبوده!
3.مجانی نبودن Live آن هم در صورتی که رقیب این امکان را فراهم آورده.
4.وابستگی شدید به سیستم عامل مایکروسافت.

نتیجه گیری کاملا شخصیه و به خود طرف بستگی داره!

امیدوارم مفید بوده باشه.

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,806
نام
امین
امین جون ( اسمت امین بود دیگه ! ) فیلم رو اجرا کنه بازی رو هم اجرا میکنه
دوما فکر کنم یه اشتباهی شده سونی این کار رو نکرده کونامی کرده
سوما dvd سرعتش بیشتر از blu-ray هست و سونی بیشتر باید دنبال رضایت مشتری باشه تا
پول تو جیبش !!
قانون کپی رایت رو میدنم ولی همون یه کم تفاوت قیمت هم .......
( مخصوصا واسه ما تو ایران )

میگم حالا بحثمون نشه :eek:
ما چاکریم :love:

اره امین بودم!
چه کاره سرعت بلوری داری؟! مطئن باش روی بلوری هیچ مشکلی هم نداره...
در ضمن مطمئن باش سونی بیشتر دنبال پول هست:)
واسه ما ایران که ملاک نیست یعنی کونامی میاد واسه ما برنامه میریزه؟:biggrin1:

کجا سوني مي خواد بازي هاش رو گرون بفروشه.
بازي هاي سوني ارزون تر از x360 حساب مي شه.يعني هزينه ساختش خيلي بيشتر از ايناست
به علت بلوري موجود در بازي ها.
بازي هاي 360 در خارج از ايران به همين قيمت بازي هاي بلوري ps3 است.
بازم مي گم ساکر 7 پلي 3 حدود 2 الي 3 برابر بهتر از 360 خواهد بود.

من گفتم سونی میخواد بلوری رو جا بندازه و بازیهاش رو روی بلوری میزنه دی وی دی..

gonahkar

کاربر سایت
Jan 3, 2007
175
نام
هومن
همش تقصیره سونی دیگه :angry: :cursing:
اگه بلوری را در PS3 نذاشته بود الان همه بجای فن بوی بازی داشتیم PS3 بازی میکردیم!!:bash:

castlevania

کاربر سایت
Oct 18, 2006
966
نام
yousef
تا مياين حرف بزنيم مشتي فن بوي مي ريزن رو سرمون.
حالا باشه صبر کنيد ساکر 7 بياد اون موقع تفاوت رو ببينيد.
دارم مي گم اين تاپک مخصوص 360 است و همش فن بوي 360 است.چشمشون نمي بينه که ps3 داره ازشون مي زنه جلو دنبال بهونه هستن.:(

محمد جان شما که فقط pes رو مثال میزنید... من فن بوی هیچکدومشون نیستم و هردوشو هم دوست دارم ولی واضحه که تا الان 360 در بین بازیهای مشترک قابلیتهای بیشتری نسبت به ps3 داشته.(منو که شناختی؟gt)
تو یکی از سایتها هم دیدم که تو مقایسه گرافیک کنسولها 360 بهتر از بقیه عمل کرده بود حالا نمیدونم حقیقت داشت یا نه ولی بهتره بحث اینکه کدومش بهتره رو بزاریم برا سال آینده که عنوانهای بیشتری بر روی هر دو میاد.:love: :love: :love: :love:
واکاشیزوما جان هم (دروازه بان سابق تیم کاکرو یا نه مثل اینکه سوباسا بود:cheesygri ) قبلا فرمودند که بحث کلی نمیشه کرد و در مباحثی چون گرافیک و نتورک 360 بهتره در ماوردی چون بلو ری هم ps3........:love:

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
تا مياين حرف بزنيم مشتي فن بوي مي ريزن رو سرمون.
حالا باشه صبر کنيد ساکر 7 بياد اون موقع تفاوت رو ببينيد.
دارم مي گم اين تاپک مخصوص 360 است و همش فن بوي 360 است.چشمشون نمي بينه که ps3 داره ازشون مي زنه جلو دنبال بهونه هستن.:(
شما لابد فکر کردی خودت فنبوی نیستی! شما نمونه اعلاش هستی!

سلام
فکر میکنم همه ی بچه های سایت شما رو قبول داشته باشن!
میشه خودت یه مقایسه ای داشتی باشی بین این زمینه هایی که گفتی؟!
از لطفت ممنون امین
من دارم یه مطلبی اماده میکنم که اگه بشه جمعه شب پستش میکنم. البته دوستان زیادی هستند توی سایت که دارای اطلاعات بالایی هستند و امیدوارم اون ها هم بیان و نظراتشون رو بگم که استفاده کنیم ;)

4.وابستگی شدید به سیستم عامل مایکروسافت.
علی اقا من مظورتو از این نکته نفهمیدم! اگه منظورت سیستم عامل کنسول باشه که که فکر کنم همه بدونن X360 سیستم عامل بهتر و efficient تری داره که عجیب نیست با توجه به سابقه مایکروسافت توی نرم افزار. اگر هم منظورت API های کنسول باشه که من در این زمینه اطلاعات زیادی ندارم ولی یادم نمیاد جایی خونده باشم که گفته باشه API های PS3 بهتر هستند. فکر کنم جفت API های X360 و PS3 مثل هرچیز دیگه ایی ضعف و قوت خودشونو دارند. کسانی که اطلاعات بیشتر دارن بیان و یه توضیحی بدن لطفا.
موفق باشی

آخرین ویرایش:

Nothing

کاربر سایت
Jan 27, 2007
982
نام
mohammad140 سابق !
محمد جان شما که فقط pes رو مثال میزنید... من فن بوی هیچکدومشون نیستم و هردوشو هم دوست دارم ولی واضحه که تا الان 360 در بین بازیهای مشترک قابلیتهای بیشتری نسبت به ps3 داشته.(منو که شناختی؟gt)
تو یکی از سایتها هم دیدم که تو مقایسه گرافیک کنسولها 360 بهتر از بقیه عمل کرده بود حالا نمیدونم حقیقت داشت یا نه ولی بهتره بحث اینکه کدومش بهتره رو بزاریم برا سال آینده که عنوانهای بیشتری بر روی هر دو میاد.:love: :love: :love: :love:
واکاشیزوما جان هم (دروازه بان سابق تیم کاکرو یا نه مثل اینکه سوباسا بود:cheesygri ) قبلا فرمودند که بحث کلی نمیشه کرد و در مباحثی چون گرافیک و نتورک 360 بهتره در ماوردی چون بلو ری هم ps3........:love:
نه نشناختم.تو پيغام خصوصي بگو.
بايد لويش نينجا باشي !
به نظر من سال اينده خيلي بهتره مقايسه کني.

Ehsan

Loyal Member
Nov 23, 2005
1,323
نام
احسان
با سلام 2باره......
متاسفانه دوست ندارم هی پست ها رو نقل قول کنم و دلیل بیارم که عقیدشون اشتباهه چون با این کارم فکر هیچ کس تغییر نمیکنه اما ادم بعضی پست هایی رو میبینه که واقعا به منطق طرف مقابل شک میکنه ناراحت نشید با هیچ کدوم از شما نیستم اما خواهشن اول پست بقیه بچه ها رو با دقت بخونید سپس بیاید بریزید روی سرش.

من که احترام همه رو حفظ کردم و شاید بجز یک نفر برای همه توی این انجمن احترام قائلم و میگم که هر کسی شخصیت خودشو داره!
شما مثل اين که حالتون خوب نيست عزيز.
محمد جان
لطفا حتی کلمات کنایه انگیز و طعنه دار هم به کسی نزنید حتی اگه منظور شما هم خوب باشه ممکنه بد برداشت بشه.

يکي از مسدولان کونامي گفته که قابليت هاي ps3 سه برابر 360 مي باشد.
دوست عزیز 3 برابر یعنی 2نسل جلوتر به نظر شما این با عقل جور در میاد حالا حتی اگه مسئول سایت GS هم بگه.

شما از اول و با تعیین موضع شخصیتون میخواستید بگید من بی طرف هستم اما توی پستتون ثابت کردید که خیلی هم بی طرف نیستید مخصوصا گزینه دوم :
دوست عزیز ببین من نه از سونی خوشم میاد و نه از ماکرو چون هردوشون به نوعی انحصار طلب هستن و از قدرتشون در ضمینه ی IT و کامپیوتر و الکترونیک سواستفاده میکنند. این از تعیین موضع شخصی من.

در مورد کپی خور شدن PS3 از طریق ISO و ریختن بازی رو هارد چند مساله مهم وجود :

1- حجم هر بازی حدودا 20-22 گیگ هست، دانلود این بازیها تقریبا 3-4 برابر بازی های x360 زمان میبره.

2- باز هم به دلیل حجم زیاد بازیها رایت کردن اون بر روی DVD5 با سرعت مناسب زمان زیادی نیاز داره.

3- کپی کردن بازی بر روی هارد PS3 به زمان زیادی نیاز داره.

4- حجم هارد مورد استفاده در PS3 حداکثر 60 گیگ هست، یعنی در بهترین شراط 3 بازی روی اون همزمان قابل اجرا خواهد بود. بنابر این شما باید به فکر خرید هاردی با حد اقل ظرفیت 120 گیگ باشید که چندان هم ارزان نخواهد بود.

5- برای کپی این بازی ها بصورت ISO روی DVD5 نیاز به 5 عدد DVD خواهد بود، شما چه طوری مطرح می کنید که این 5 عدد DVD به اضافه کلی زمان مصرفی برای دانلود و رایت وهمچنین سود مناسب برای فروشنده(با توجه به اینکه تعداد PS3 فروش رفته در ایران بسیار کم هست و در نتیجه تیراژ تولید پایین هست) با قیمتی کمتر از بازی های 360 (بازی های کپی 360 بین 5-7 هزار تومان قیمت دارند) و در حدود 2 هزار تومان عرضه خواهند شد؟

1-اولا بازی های PS3 که حجمشون انقدر هست به تعداد انگشت هم نیمرسن دوما کسی که اینا رو دانلود نمیکنه شما فکر میکنید کسانی که بازی های 360 رو توی ایران توضیح میکنند بازی ها رو خودشون دانلود میکنند خیر این بازی ها یا از مالزی میاد از از همدیگه میدزدند حتی اگه بنا بر دانلود هم باشه سرعت بالایی میخواد که خیلی ها توی ایران دارند.

2-مگه شما میخوای رایت کنی اینم کار شرکت سازندست به شما چه ضرری میرسه؟

3-این تنها ایراد وارده که من یکی حاضرم این کارو بکنم چون علاوه بر کاهش قیمت بازی سرعت اجرای بازی روی هارد هم خیلی بهتره.

4-من که قبلا گفتم شما که با یک هارد 60 هیچ وقت ارضا نمیشی و باید یک هارد 500GB به قیمت 145000 برای PS3 خودتون بخرید بعدشم شما فرض رو بر این گذاشتید که همه بازی های PS3 حجمشون 20GB هست به خدا بازی هم داریم که یک DVD-5 زیادشه مثل همین PES یا خیلی بازی های کم حجم دیگه البته لازمه اینم بگم که در اینده حجم بازی های از این حرفا روی PS3 بالا میره و بازی هم مثل MGS وجود داره که 50GB فضا میگیره. نکته بعدیم اینه شما میخوای چند بازی رو هم زمان بازی کنی که یک هارد 200GB کمت باشه؟

5- با توضیحاتی که بالا دادم موتوجه شدی حتی اگه کمتر هم نشه تقریبا برابر میشه.

البته من خودم این قصدو ندارم و منتظر مود چیپ میمونم چون خیلی دوست دارم BD جمع کنم:blushing:

دقیقا همین حرفای اقا K A M B I Z رو من میخواستم بگم
خوب پس جواب شما هم داده شد

ولی آیا عاقلانست که با برتری 360 در حال حاضر بره سراغ ps3؟ حتی اگر با فرض این که ممکنه ps3 در سال بعد رقیب برتر باشه؟!
درضمن مگه gears of war سال پیش ریلیز نشد؟ شما این بازی رو با resistance که یکی از بازی های انحصاری ps3 هست مقایسه کن! در 95 درصد گیم های مشترکی که من از این 2 کنسول دیدم ضعف ps3 در texture و lighting نسبت به نسخه 360 کاملا مشهوده .
این رو هم اضافه کنم که در سایت های خارجی چندین بار خوندم که کارت گرافیک 360 قادر به پردازش مقدار بیشتری از texture ها هست نسبت به همتای خود در ps3 ...

من کی گفتم عاقلانست چرا حرف توی پست من میزاری دوستان داشتند میگفتند در بازی های مشترک اولیه(چون جدیدا مثل اینکه PS3 در چند بازی بهتر بوده)گرافیک 360 بهتر بوده و کم کم داشت نتیجه گیری میشد که سخت افزار Xb360 قوی تر هست.
خوب میتونی از چند تا از اون لینک های عالی خودتم در اختیار ما قرار بدی اره GOW بازی خیلی فوق العاده ای هست منم 2 بار تمومش کردم و هنوز هم بازیش میکنم اما یه بازی که ممکنه تا اخر عمرش 3 ملیون نسخه فروش کنه دلیل برتری و پیروزی یک کنسول نمیتونه باشه الان چرا فروش PS3,X360 وایساده و Wii داره میتازونه؟خوب مطمئنا دلیلش texture و lighting نیست.

انقدر هم سخت افزار ها رو مقایسه نکیند بزارید من یه توضیح کوچیکی در مورد سخت افزار 2 کنسول بدم:
مطمئنا Xenos قوی تر از RSX هست ولی این تفاوت انقدر شایان و بزرگ نیست که PS3 نتونه تکسچر هایی مثل Gears داشته باشه و تفاوت خیلی کم هست,اما در سوی دیگه CELL برتری شایانی نسبت به Xenon داره مخصوصا در زمینه محاسباتی و این CELL به تمامی اجزای دیگه سیستم کمک میکنه و ضعف های اونا رو میپوشونه والا دلایلش هم کاملا توی شماره های دی و بهمن 85 مجله بازی رایانه توسط جناب کیانوش کنی نوشته شده و متاسفانه من فعلا به ایشون دسترسی ندارم که ازشون اجازه بگیرم اونا رو اینجا بزارم پس مشتاقانه منتظر نقد خوب جناب Wakashizuma هستیم.

castlevania

کاربر سایت
Oct 18, 2006
966
نام
yousef
علی اقا من مظورتو از این نکته نفهمیدم! اگه منظورت سیستم عامل کنسول باشه که که فکر کنم همه بدونن X360 سیستم عامل بهتر و efficient تری داره که عجیب نیست با توجه به سابقه مایکروسافت توی نرم افزار. اگر هم منظورت API های کنسول باشه که من در این زمینه اطلاعات زیادی ندارم ولی یادم نمیاد جایی خونده باشم که گفته باشه API های PS3 بهتر هستند. فکر کنم جفت API های X360 و PS3 مثل هرچیز دیگه ایی ضعف و قوت خودشونو دارند. کسانی که اطلاعات بیشتر دارن بیان و یه توضیحی بدن لطفا.
موفق باشی

بله... با اجازتون من توضیح بدم. API همونطور که میدونید مخففApplication Programmiing Interfaces هست. بایدبگم API دو کنسول تقریبا برابره...البته کو تا تقریبا... چون API قسم 8 گانه داره و ممکنه قسمتهایی مثل CT3Dدر هر دو یکسانباشه(قابل یاد آوری هست که CT3D تو 360 بهتر عمل میکنه) حالا علتش چیه؟! همانطور که میدونید API رو ماکروسافت در سال 1995 ابدا کرد و واضحه شرکتی که مخترع تکنولوژی خودشه به مراتب بهتر میتونه از اون بهره ببره.
البته API ها با CTX هم شناخته میشن ولی اکثریتتون از نام قدیمیش استفاده میکنید.
سوال دیگه ای در این مورد باشه در خدمتیم.:love:

K A M B I Z

کاربر سایت
Aug 31, 2006
550
نام
کامبیز
مگه شما میخوای رایت کنی اینم کار شرکت سازندست به شما چه ضرری میرسه؟

جوابتون قانع کننده نیست.
آیا واقعا زمان مورد نیاز برای رایت برای شرکت ها مهم نیست؟

من که قبلا گفتم شما که با یک هارد 60 هیچ وقت ارضا نمیشی و باید یک هارد 500gb به قیمت 145000 برای Ps3 خودتون بخرید بعدشم شما فرض رو بر این گذاشتید که همه بازی های Ps3 حجمشون 20gb هست به خدا بازی هم داریم که یک Dvd-5 زیادشه مثل همین Pes یا خیلی بازی های کم حجم دیگه البته لازمه اینم بگم که در اینده حجم بازی های از این حرفا روی Ps3 بالا میره و بازی هم مثل Mgs وجود داره که 50gb فضا میگیره. نکته بعدیم اینه شما میخوای چند بازی رو هم زمان بازی کنی که یک هارد 200gb کمت باشه؟

اگه قرار باشه هزینه ی هنگفتی بشه( با این رقمی که شما اشاره می کنی که تقریبا 20-25 درصد قیمت خود کنسول هست) چه نیازی به خرید این کنسول هست؟ هدف خرید کنسول در واقع صرفه جویی در هزینه ها و وقت و راحتی و سادگی کار با اون هست( البته من منظورم در کشور هایی که وضعت مالی اکثر مردمش خیلی پایین تر از استاندارد های کشورهای توسعه یافته هستش و مورد کپی خور بودن کنسول هم در این کشور ها مهمه).

در مورد حجم هم مسلما سونی برای جا انداختن فرمت ذخیره خودش( بلوری) بازی ساز ها را به ساخت بازی های حجیم ترقیب می کنه مثلا با قرار دادن ویدئوها و کاتسین های از قبل رندر شده ی Hd اون هم با چند زبان زنده ی دنیا!

معولا یک گیمر حرفه ای و یا نیمه حرفه ای یه بازی رو چند بار انجام میده، پس برای اون مهمه که توانایی انجام چند بازی رو به طور همزمان داره.

با توضیحاتی که بالا دادم موتوجه شدی حتی اگه کمتر هم نشه تقریبا برابر میشه.

توضیحاتتون در مورد قیمت بازی های کپی روی Dvd مبهمه. شما اصلا به یکی ازمهمترین موارد یعنی تیراژ تولید و سود دهی مناسب توجهی ندارید. اگه میخواهید مطرح کنید که با کپی خور شدن Ps3 به روش Iso فروش Ps3 در ایران بالا میره و موجب ترقیب شرکت های تولید Dvd های کپی به تولید و انتشار بازی های کپی Ps3 میشه و اونها هم با قیمت رویایی حدود 2 هزار تومن اقدام به فروش این بازی ها خواهند کرد باید بگم که در این مورد یه دور باطل وجود داره اونم اینکه:
آیا تولید کنندهای بازی های کپی اول اقدام به این ریسک بزرگ می کنن( چون دلیلی برای اینکار ندارند سود اونها تو فروش بازی ها و نرم افزار های کپی Pc و حتی 360 خیلی بیشتر هست) و یا اینکه گیمرها اول اقدام به خرید Ps3 می کنند(با توجه وضعیت بهتر رقیبش یعنی 360 و بستر مناسبتر بازیهای کپی 360)؟

و در آخر باید بگم در صورت طولانی شدن بحث و احیانا تکرار مکررات و توجیه های بدون در نظر نظر گرفتن واقعیات ادامه ی این بحث و تبدیل اون به جدل فاقد هر گونه منافعی برای گیمر ایرانی خواهد بود.

mrr747

کاربر سایت
May 17, 2007
14
mamnoon az hame doostan ke zahmat mikeshan , ettelaat khoobi dar in topic minevisan

Nothing

کاربر سایت
Jan 27, 2007
982
نام
mohammad140 سابق !
بريد ترايلر heavenly sword و liar که تو گيم ترايلر است ببينيد.به نگاه کردن ترايلر حتما يدونه ps3 واسه خودتون مي خريد.

Nothing

کاربر سایت
Jan 27, 2007
982
نام
mohammad140 سابق !
اگه به تریلر بود باید 1000 بار pc م رو اپدیت میکردم:)
موقعي که يه ترايلر از بازي هاي 360 مي ذاشت.
اون موقع نمي گفتيد بريد اين ترايلر رو ببينيد و قدرت 360 رو ببينيد.
حالا ما داريم مي گيم.
موقعي که ترايلر ماس افکت رو مي ذاره مي شه بهترين گرافيک ولي وقتي ترايلر هونلي اسورد رو مي ذاره اين يه ترايلر است و به درد نمي خوره !!!!

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,806
نام
امین
موقعي که يه ترايلر از بازي هاي 360 مي ذاشت.
اون موقع نمي گفتيد بريد اين ترايلر رو ببينيد و قدرت 360 رو ببينيد.
حالا ما داريم مي گيم.
موقعي که ترايلر ماس افکت رو مي ذاره مي شه بهترين گرافيک ولي وقتي ترايلر هونلي اسورد رو مي ذاره اين يه ترايلر است و به درد نمي خوره !!!!
یه جوری میگی انگار ما نمیتونیم بریم تریلر بزاریم و بگیم قدرت 360 رو ببینید و بازیهای خوب 360 توم شده!;)
در کل این طور بحث ها فایده نداره خداییش داریم سره تریلر بحث میکنیم:)
قبول هم دارم بعضی 360 فنها خیلی شلوغش میکن...

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر