داستان Alan Wake (کسانی که بازی نکردن نخونن!!!)

arg7271

کاربر سایت
Dec 11, 2008
115
یه سوال :سم لیک گفته که داستان بازیش تخیلی یا رئال؟ یا اینم لو نداده اگه گفته باشه رئاله که آلن بیماری روانی داره اگه هم گفته باشه تخیلیه که جنگ با تاریکی درسته اما من فکر میکنم یه چیزی بین این دو هستش یه چیزی مثل فارنهایت ترکیبی از تخیل و واقعیت یعنی آلن در برخورد با تاریک کمکم مشکل روانی پیدا کرده (به اندازه کافی گیجتون کردم:d)

game.fun

کاربر سایت
Dec 13, 2009
945
نظر من اینه که:
در مورد رباینده و دکتر هارتمن: هارتمن از این قضایا خبر داره و فهمیده که مکانیزم اتفاق افتادن این قضایا چه جوریه، حالا میاد با کمک دوستش یا واقعا بعد از پرش آلیس تو آب اون رو می دزدن یا اینکه وانمود به دزدیدن اون میکنن که بتونن آلن رو مجبور کنن که اونطور که اونا میخوان داستانو بنویسه، اگه دقت کرده باشید هارتمن قبل از مرگش به آلن میگه ما با هم میتونیم خیلی کارا رو انجام بدیم (یه همچین چیزی دقیق یادم نیست جملش) ولی آلن قبول نمیکنه و بعدشم که تاریکی اونو هم تسخیر میکنه
یه مورد دیگه اینکه: باربارا خود تاریکی نیست، اونم بدنیه که توسط تاریکی تسخیر شده، در کل تاریکی مثل روحی میمونه که در بعضی مواقع برای اینکه کنترل یه سری اشخاص رو بخواد به دست بگیر که قدرت استقامت زیادی دارن مثل آلن نیاز به لمس اونها داره که برای لمس کردن هم نیاز به بدن مادی داره برای همین نیاز به یه بدن مادی داره (در بعضی موارد هم برای ترغیب افراد به انجام کاری با استفاده از بدن کسانی که دوستشون دارن)
در مورد پایان هم اینکه: در آخر که آلن میخواد تاریکیو با clicker نابود کنه، وقتی با هم روبرو میشن هیچ ترسی تو صدای تاریکی نیست (دلیل دیگه هم که نشون میده باربارا فقط یه تسخیر شده هست ایه که صدای باربارا اونجا عوض میشه)، نبود ترس یعنی اینکه ماهیت اصلی تاریکی به جای دیگه رفته و این باربارا هم مثل همه اون بدن هایی شده که قبلا میزدیم و قسمتی از تاریکی در اون هست، خود تاریکی هم میگه که خیلی سنش بیشتر از آلن هست یعنی خیلی بدن ها رو تسخیر کرده (و ممکنه خیلی ها مثل آلن تا اینجا پیش رفتن)، از طرفی کاملا واضحه که تاریکی از بین نرفته چون اثر او روی رز هنوز باقیه، اگه تاریکی نابود میشده اثرش هم می رفت مثل علت و معلول
قکر میکنم که تاریکی بدن جدید پیدا کرده که اونم همون بدن نایتینگل هستش (چون بعد از تسخیر نایتینگل توسط تاریکی با اون نجنگیدیم، اگه اشتباه نکنم) در آخر هم نایتینگل رو شبیه همون باربارا نشون میده که انگار هنوز رز رو تحت کنترل داره، همچنین احتمال اینکه آلن دوباره تسخیر شده باشه هم هست (چهره آلن در آخر)، یعنی بعد از اینکه آلیس نجات پیدا کرد آلن دوباره تسخیر میشه درواقع نمیتونه پایان خوشی رقم بزنه
در مورد جمله آخر که میگه: It's not a lake, It's an ocean فکر میکنم که این جمله موقعی که دوباره تسخیر شده بود میگه و این می تونه نماد قدرت دادن به تاریکی باشه (از دریاچه به اقیانوس) در ضمن این جمله درست موقعی که جشن داشته برگزار می شده میگه یعنی تو گذشته (میتونه نشون دهنده این باشه که همه اینها توسط تاریکی از قبل طراحی شده بوده در واقع تاریکی همزمان تو 2 تا بدن بوده هم باربارا هم تاینیگل که در این صورت اصلا انتقال از بدن به بدن دیگه ای هم صورت نگرفته، اگرم دقت میکردید نایتینگل تو بازی کلا حالت عادی نداشته) یه جورایی انگار تاریکی سعی داشته یا ظاهر باربارا آلن رو متقاعد کنه و یا حداقل باظاهر نایتینگل اونو نابود کنه که نتونه به تاریکی پایان بده و در واقع نقشه های توماس رو به هر نحوی که شده خنثی کنه، که در این صورت تو قسمت بعدی باید نایتینگل رو نابود کنیم تا تاریکی از بین بره.
چیز دیگه ای که به ذهنم رسید اینه که: آخرش که آلن میگه برای بدست آوردن هر چیزی یک قربانی لازمه در واقع منظور این بوده که برای رها کردن آلیس از تاریکی (چون یه تو دست نوشته ها می خوندیم که آلیس تو یه مکان تاریکی هست ولی می دونه که آلن برای نجاتش میاد، پس احتمالا آلیس توسط تاریکی گروگان گرفته شده بود و تسخیر نشده بود) باید خودشو بسپاره دست تاریکی.
در واقع فکر کنم که آخر بازی دوباره برگشتیم به حالتمون تو اول بازی با این تفاوت که این بار آلیس رو نجات دادیم، توی dlc هم (بازیش نکردم بر طبق نوشته های دوستمون در مورد داستانش میگم) فکر میکنم در واقع تو همون قسمت از ذهن آلن که بیدار هستش بازی میکنیم و آخرش می رسیم به توماس (نمیدونم تو این یا بعدیاش) که اونوقت بیدار میشیم و ادامه ...
یه جورایی همون اتفاق اول بازی می خواد تکرار شه با این تفاوت که بعد از اون ماجرا فرق می کنه.
یه سوال: اول بازی که از روی تاریخ Deerfest می فهمه یه هفته رو گم کرده، اونجا هنوز جشن شروع نشده بود که؟

آخرین ویرایش:

game.fun

کاربر سایت
Dec 13, 2009
945
این نایتینگل یه دفعه از کجا سرو کلش پیدا شد؟
یه دفعه کلانتر زنگ میزنه میگه یه مامور fbi اومده باهات کار داره
چرا؟
خدایا ما را نبن!!!560 پوینت نگه داشتم براش.این signal خیلی منو گیج کرد.
پوینت برای چیه؟ :d
مگه از این روش جدید که اومده استفاده نمیکنی؟
October12 اخرین اضافه شونده میاد و قراره بیدار شه دوباره :d ما هم منتظریم . . . >:d<
مگه قرار نبود 6 تا dlc بیاد؟

54M113

کاربر سایت
Dec 28, 2006
4,435
نام
علی
من The Writer رو دانلود کردم دیشب و بازی کردم و تمومش هم کردم :D
چیز خاصی نداره در کل بازی با صحبت های آلن با توماس زین شروع میشه و شما باید به lighthouse برید به گفته توماس تا از اونجا راهی به رسیدن به کابین پیدا کنید
وقتی وارد کابین میشید Cut-Scene آخر DLC نشون داده میشه که آلن اومده پیش یکی دیگه مثل خودش که افتاده رو زمین ( آخر DLC سیگنال یا آخر بازی بود یادم نیست :D ) بعد همین دو تا یکی میشن :D و آلن شروع میکنه به نوشته و با این جمله بازی تموم میشه I am Alan wake and im writer یه چیزی تو این مایه ها الان یادم نیست :D و با ماشین تایپش هم مینویسه Return By alan ! و تموم میشه !
در کل چیز خاصی در رابطه با داستانش نداشت فقط ظاهرا این The Dark Presence قصد داره کاری کنه که آلن فک کنه َAlice ( زنش ) از آلن متنفره ولی آلن باور نمیکنه وقتیم به توماس زین میگه در رابطه با این دروغ هاش اون میگه که Dark Presence میخواد که تو این دروغ ها رو باور کنی و ...

• Like
Reactions: TOP Game

Karchect

hardcore will never die, but you will
کاربر سایت
May 26, 2010
4,989
نام
کیان
من The Writer رو دانلود کردم دیشب و بازی کردم و تمومش هم کردم :D
چیز خاصی نداره در کل بازی با صحبت های آلن با توماس زین شروع میشه و شما باید به lighthouse برید به گفته توماس تا از اونجا راهی به رسیدن به کابین پیدا کنید
وقتی وارد کابین میشید Cut-Scene آخر DLC نشون داده میشه که آلن اومده پیش یکی دیگه مثل خودش که افتاده رو زمین ( آخر DLC سیگنال یا آخر بازی بود یادم نیست :D ) بعد همین دو تا یکی میشن :D و آلن شروع میکنه به نوشته و با این جمله بازی تموم میشه I am Alan wake and im writer یه چیزی تو این مایه ها الان یادم نیست :D و با ماشین تایپش هم مینویسه Return By alan ! و تموم میشه !
در کل چیز خاصی در رابطه با داستانش نداشت فقط ظاهرا این The Dark Presence قصد داره کاری کنه که آلن فک کنه َAlice ( زنش ) از آلن متنفره ولی آلن باور نمیکنه وقتیم به توماس زین میگه در رابطه با این دروغ هاش اون میگه که Dark Presence میخواد که تو این دروغ ها رو باور کنی و ...

دستت درد نکنه عزیز!!! یه اسپویلری، چیزی!! لو دادی رفت همرو :-s

<{ALTAIR}>

کاربر سایت
Apr 11, 2008
5,080
خوب همانطور که به دوستان قول داده بودم به محض اتمام دومین dlc اومدن داستانش را بنویسم.البته یکی از دوستان به صورت کاملا خلاصه و در هم برهم:dگفتند اومدم کامل تر بگم:
Alan Wkake:the Writer
آلن ویک:نویسنده
(Alan Wake 8th and last episode)
خوب همانطور که در داستان سیگنال اشاره کردم,آلن بعد از اتمام departure,به رویا ها و درواقع کابوس هایش فرو می رود و در حالی که آلن در کلبه روی زمین افتاده,در خیالش با خودش مبارزه می کنه.درواقع تاریکی باعث می شه آلن تو رویاهاش برای خودش دشمن بتراشه.تو قسمت قبل زین به آلن می گه سیگنال را دنبال کن تا بتونی از فرو رفتن هر چی بیشتر تو رویاهات جلوگیری کنی.آلن به سیگنال می رسه.دیگه بیشتر تو رویاهاش فرو نمی ره,اما هنوز به واقعیت برنگشته.در ابتدا ی این اپیزود,توماس زین به آلن می گه که باید به کلبه برگرده.به واقعیت,اما آلن هیچ ایده ای برای طرز بازگشت نداره,توماس می گه که می تونه کمکش کنه,آلن باید خودش را به فانوس دریای(lighthouse)برسونه.اونجا کلید بیداریه.
آلن در طول مسیر در تلویزیون ها واقعیت را می بینه که روی زمین تو کلبه افتاده و داره برای آلن تو رویا دشمن می تراشه.مثلا تو تلویزیون ناگها آلن داد می زنه:طوفان!طوفان!ویک هرگز نمی تونه نجات پیدا کنه.... .آلن نمی تونه رویای خودشو کنترل کنه.به هر حال به سمت فانوس راه می افته.
در راه چند بار با زین صحبت می کنه,آلن کم کم به خود زین مشکوک می شه.در نهایت یه جا با عصبانیت ازش می پرسه که اون کاغذ در مورد کلیکر را چگونه نوشتی...توماس از جواب دادن طفره می ره.آلن کم کم شک می کنه شاید تاریکی بر روی زین تاثیر گذاشته....
در یکی از سکانس های حیاتیه اپیزود,آلن در اتاقی,دکتر هارتمن را می بینه که داره با خودش که به جای سر یه تلویزیون داره حرف می زنه.هارتمن داره به آلن تلقین می کنه که باید آلیس را ترک کنه.بعد یه ضبط صوت صدایی از آلیس را پخش می کنه.که آلیس می گه از می خواد آلن را ترک کنه.آلن از اتاق بیرون میاد و زین می گه باید سعی کنه رو رویاهاش کنترل داشته باشه.آلن می گه می دونه که این جملات دروغه!(احتمالا تاریکی داره آلن را مجبور می کنه که تو خواب از آلیس بدش بیاد,چون آلیس و امید به دیدنش تنها دلیل آلن برای فرار از دست تاریکیه).
آلن به فانوس می رسه,از پله هاش بالا می ره,بعد از نردبونی بالا می ره و دریچه ای را باز میکنه....ناگهان در جلوی کابین ظاهر می شه.اونجا یه باس فایت بسیار زیبا با بری که به تاریکی تبدیل شده(آلن تو رویا اش بری را به تاریکی تبدیل کرده.درواقع بری هم جز دوست های خوب آلن و دانستن اینکه اونهم به تاریکی پیوسته آلن را ناامید تر می کنه و تاریکی برای این کاری می کنه که آلن تو رویااش بری را در تاریکی ببینه)پیش رو داریم.بعد از باس فایت آلن وارد کلبه می شه.از پله ها بالا می ره و به اتاق کارش می رسه.اونجاس که خود واقعیش را در حالی که روی زمین افتاده می بینه.به سمت آلن روی زمین افتاده می ره و دستش را روی شانه اش می گذاره....ناگهان آلن روی زمین افتاده بیدار می شه.بله,بالاخره آلن از رویا بیدار شد.اما اون هنوز تو زندان کلبه هست.کلبه ای که اطرافش پر تاریکی هست.او به سمت پنجره می رود,زین در حال ترک کلبه هست.زین کارش را کرد و آلن را از رویا دراورد,حالا همه چیز دست آلن هست.
اما هیجان انگیزترین سکانس اپیزود که مهر تایید بر ادامه یافتن بازی هست.پس از اینکه زین از کلبه دور شد,آلن به سمت دستگاه تایپ می ره.صدای آلن میاد که می گه:فرار از کلبه سخت است.شاید ناممکن.اما آینده ای در دستان من است.یک ادامه برای :departure"...بعد می گه من آلن ویک هست.من یک نویسنده هستم......بعد دستانش را از روی دستگاه تایپ برمی داره,دوربین به سمت صفحه ی کاغذ درون دستگاه تایپ می ره:
"Return"
By
Alan Wake
...

Karchect

hardcore will never die, but you will
کاربر سایت
May 26, 2010
4,989
نام
کیان
26533748.jpg

:)):))=))=))

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
با سلام خدمت دوستان گرامی !;)
دست بر و بچ گل گروه Poets Of The Fall درد نکنه ... عجب ویدئو کلیپ قشنگی رو برای بازی ساختن ... من که حسابی خوش اومد و بسی لذت بردم . امیدوارم شما هم حالشو ببرید !. موسیقیش بسیار قشنگه و یک Tribute عالی به بازی داره!
Band Name: Poets Of The Fall
Song Title: War
لینک 1 از خانه رسمی گروه در سایت ی و ت ی و ب.
لینک 2 از سایت مدیا ف ا ی ر .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر