تلویزیون مناسب hd برای xbox 360

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
اقا يه سوال همراه با صدتا سوالي كه بوجود مياد:biggrin1:
اين سوالام بدرد خيلي ها ميخوره فكر كنم خيلي ها مثل من نميدونن .
اول فقط خيلي با دقت بخونيد ببينيد چي گفتم بعد پاسخ بدبد كه بحث بيخودي پيش نياد;)

امروز دفترچه راهنماي xbox360 را باز كردم ديدم اينطوري نوشته .
طريقه نسب كابل component hd av cable .
خوب اگه نگاه كنيد اين كابل داراي 6 عدد فيش هست كه سه تاش رنگ زرد قرمز و سفيد و سه تا ديگش سبز آبي قرمز را تشكيل ميده .
حال اصل مسئله اينجاست .:biggrin1:

تو دفترچه نوشته اگه ميخواين كابل را به تلويزيون هاي معمولي وصل كنيد سه تا فيش زرد سفيد قرمز را وصل كنيد اگه اشتباه نكنم ولي اگه تلويزيونتون hd باشه 5 فيش سبز ابي قرمز سفيد و دوباره قرمز را بايد وصل كنيم .

خوب سوال من اينجاست ما تو خونمون يه تلويزيون hd داريم ولي مامان من اصلا اجازه نميده كه xbox360 را وصل اون كنم يعني اكيدا ممنوع و اگه مشاهده بشه محكوم به اعدام ميشم البته لازم نبود بگم ولي خواستم كمي پز بدم:biggrin1: ;)

خوب ولي از اين طرف يه تلويزيون معمولي داريم كه اين يكي hd نيست .و مدلشم توشيبا 21 اينچ بمبا هست از اون لامپ تصويري ها كه الان داره عمرشون به پايان ميرسه ولي صفحه تخته .
ولي جالبش اينجاست من تا حالا وقتي xbox360 را وصل اين تلويزيون ميكردم سه فيش زرد سفيد قرمز را ميزدم . ولي امروز وقتي پشت تلويزيون را نگاه كردم ديدم سه تا جاي فيش ديگه هست كه رنگشون همون سبز ابي قرمز بود . خوب من اومدم به جاي اين كه فيش هاي زرد سفيد قرمز را بزنم بجاش سه رنگ سبز ابي قرمز را زدم . اولين چيزي كه منو مات و مبهوت كرد كيفيت تصوير خيلي بيشتر شد و به جرات ميتونم بگم 1/5 برابر شد به طوري كه جرئيات و روشنايي و شفافيت بيشتر شده بود ولي يه مشكلي كه داشتم صدا نميومد كه اومدم دو تا فيش سفيد و قرمز ديگري را وصل كردم كه اونوقت صدا هم اومد .

خوب خودتون بايد بدونيد كه من چه سوالاتي برام پيش اومده .
اول از اينكه تو دفترچه نوشته بود اگه تلويزيون معمولي هست بايد سه تا فيش را وصل كنيد و كليد روي كابل component را روي tv بزاريد .
خوب چرا با اين كه تلويزيون من از معمولي هاست ولي اومدم مثل hdtv هر پنج تا فيش را زدم و حتي جالبترش اينجاست كه كليد كابل component همون روي tv بود!!!!!!اين چطور امكان داره ؟واقعا من پاك گيج شدم وحتي كيفيت تصويري هم خيلي بالا رفته .

من مطمعن هستم خيلي ها تلويزيونهاي معموليشون اين سه جاي فيش سبز ابي قرمز را دارن ولي بيخبرند .

با اينكه تلويزيون من hd نيست ولي اين پنج تا فيش را وصل كردم . لطفا هركي ميذونه و در اين كار متخصص تشريف دارن جواب بدن .

Shr776

کاربر سایت
Aug 24, 2006
1,216
نام
Shrh
دوستان سلام
اول از همه یه گلایه از دوستان و مدیران سایت که به سوالات دوستان به طور کامل پاسخ نمیدن یا ناقص
امیدوارم که دوستان دیگه هم بیشتر در مطالب شرکت کنند تا اینکه فقط خواننده باشند یا فقط به جملاتی مثل ممنون و متشکرم بپردازند دوستان مشارکت کنید اونهم مفید و سازنده
اما سوال من در مورد ال سی دی تی وی سونی و مدل براویا هست
البته براویا 3 مدل داره که عبارتند از:
1. سری S که هم ارزانتر و هم ساده ترند
2. سری V که کمی جدیدتر و پیشرفته تر
3. سری X که دیگه جدیدترین و به عبارتی فول اچ دی هست
اما سوال من اینه
1.که من در مطالب این مدلها خوندم که این مدلها تیونر دریافت کانالهای ماهواره رو دارند یعنی ایا داخل این براویا کارت رسیور هست که میشه کانالهای ماهواره رو با استفاده از یه دیش جدا گرفت؟
در این باره توضیح بدید
2.ثانیا به نظر میرسه کنتراست ال سی دی سونی براویا از مدلهای ال جی و خصوصا سامسونگ کمتره یعنی 1300:1 هست در حالی که مال سامسونگ 5000:1 است اصلا کنتراست چیه و ایا هر چی بیشتر باشه بهتره یا کمتر؟
3.ثالثا سری X فول اچ دی هست و دو پورت HDMI داره کلا قابلیت این پورت چیه؟ایا به نظر شما بهتر نیست به خاطر قیمت بالای سری ایکس همون سری اس رو خرید؟ ایا خیلی تفاوت داره؟
4. یکی به من گفته ال سی دی تی وی زود خراب میشه چون زیاد استفاده میشه هدف من از ال سی دی بازی با 360 و تماشای تلویزیون هست ایا این صحبت صحت داره که با کوچکترین نوسان برق زود ال سی دی خراب میشه؟ اصلا عمر مفید ال سی دی چقدره و تحت چه عواملی از عمرش کاسته میشه؟ جریان این پیکسلهای سوخته چیه؟
5. در مورد قیمت هم خواهشن کمک کنید چون من دسترسی به بازار رو فعلا ندارم
6. اگه ممکنه یه لینک یا ادرسی بدید که در مورد تلویزیون و کارایی انها و قیمت نوشته باشه
7. مرسی از همهههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه
اینم لینک سری براویا
http://www.sony-europe.com/view/Vie...310672&site=odw_en_EU&page=PressReleaseDetail
http://www.sony-europe.com/PageView...311075&site=odw_en_EU&page=PressReleaseDetail
http://www.sony-europe.com/view/Vie...310989&site=odw_en_EU&page=PressReleaseDetail
March 2006 - The launch of the BRAVIA S-Series represents the next stage in the evolution of the LCD TV. The S-Series introduces a landmark combination of Sony image processing and screen technologies designed to set a new standard for the viewing experience. At the front, the visible face of the S-Series is a 7thgeneration LCD panel offering key advantages over standard screens. Behind the scenes, crucial image processing carried out by the BRAVIA ENGINE high resolutions picture processor refines and enhances input signals for a better picture. The visibly superior wide-angle viewing offered by the S-Series is the result of advanced S-PVA (Super Patterned Vertical Alignment) technology1. This extends the viewing angle to a full 178o, and ensures that colours stay rich and bright even when seen from the side. Previous screens have tended to struggle with greys and half-tone colours when seen at an angle, but S-PVA overcomes this problem and maintains colour saturation. S-PVA also delivers an exceptional 1300:1 contrast ratio, which yields true black and brilliant white, and does full justice to everything in between. The result is unprecedented clarity and lifelike colour.

The impression of watching life through glass gets a further boost from a super-fast 8ms response time. This means pin-sharp, smoothly moving pictures, and ensures the S-Series is capable of keeping up with dynamic sports and movie action. What makes the S-Series really work is the combination of its screen and the unique BRAVIA ENGINE, developed by Sony. This acts like a sophisticated digital studio, carrying out multiple real-time processing operations that dramatically improve the quality of the picture before it even reaches the screen. The BRAVIA ENGINE produces vivid, high-contrast images by applying complex noise reduction techniques, enhancing low contrast images until they are crisp and realistic, and processing blues, greens and whites within each frame to generate the richness and colour accuracy that set BRAVIA TVs apart.

There would be little point in this degree of visual polish without audio quality to match. The BRAVIA S-Series uses fully digital amplification for a low-noise, hiss-free output. Every set is capable of producing rich, immersive, surround sound audio from its integrated stereo speakers thanks to SRS TruSurround XT® technology. This effectively simulates multi-channel surround sound without the need for an array of external speakers. Working alongside SRS TruSurround XT®, BBE Digital® audio enhancement ensures absolute clarity for dialogue and ambient sound effects alike.

“With the S-Series, people will see BRAVIA in action,” says Andreas Ditter, Director, TV Operations Europe. “And that’s when they will know for certain that all LCD TVs are very far from being the same. We are confident that people will believe the evidence of their own eyes, and spend their money accordingly.”

The S-Series is HD-Ready with support for both 1080i and 720p HD signals. All models also feature a high-quality integrated Digital TV tuner for receiving free-to-air digital TV channels2. Every S-Series has an HDMI (High-Definition Multimedia Interface) input for accepting uncompressed digital AV signals from an external source such as an HDTV set-top box. An additional HD15 input provides full PC compatibility. The range will include 26-inch, 32-inch, 40-inch and 46-inch screen versions.

1 - Excluding 26-inch screen model that’s equipped with PVA panel: 178o viewing angle; 8ms response time; 1200:1 contrast ratio
2 - DVB-T MPEG2 digital terrestrial broadcast channels
کسی نیست جواب ما رو بده؟

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
اول فقط خيلي با دقت بخونيد ببينيد چي گفتم بعد پاسخ بدبد كه بحث بيخودي پيش نياد;)

خوب اگه نگاه كنيد اين كابل داراي 6 عدد فيش هست كه سه تاش رنگ زرد قرمز و سفيد و سه تا ديگش سبز آبي قرمز را تشكيل ميده .

تو دفترچه نوشته اگه ميخواين كابل را به تلويزيون هاي معمولي وصل كنيد سه تا فيش زرد سفيد قرمز را وصل كنيد اگه اشتباه نكنم ولي اگه تلويزيونتون hd باشه 5 فيش سبز ابي قرمز سفيد و دوباره قرمز را بايد وصل كنيم .

خوب سوال من اينجاست ما تو خونمون يه تلويزيون hd داريم ولي مامان من اصلا اجازه نميده كه xbox360 را وصل اون كنم يعني اكيدا ممنوع و اگه مشاهده بشه محكوم به اعدام ميشم البته لازم نبود بگم ولي خواستم كمي پز بدم:biggrin1: ;)

خوب ولي از اين طرف يه تلويزيون معمولي داريم كه اين يكي hd نيست .و مدلشم توشيبا 21 اينچ بمبا هست از اون لامپ تصويري ها كه الان داره عمرشون به پايان ميرسه ولي صفحه تخته .
ولي جالبش اينجاست من تا حالا وقتي xbox360 را وصل اين تلويزيون ميكردم سه فيش زرد سفيد قرمز را ميزدم . ولي امروز وقتي پشت تلويزيون را نگاه كردم ديدم سه تا جاي فيش ديگه هست كه رنگشون همون سبز ابي قرمز بود . خوب من اومدم به جاي اين كه فيش هاي زرد سفيد قرمز را بزنم بجاش سه رنگ سبز ابي قرمز را زدم . اولين چيزي كه منو مات و مبهوت كرد كيفيت تصوير خيلي بيشتر شد و به جرات ميتونم بگم 1/5 برابر شد به طوري كه جرئيات و روشنايي و شفافيت بيشتر شده بود ولي يه مشكلي كه داشتم صدا نميومد كه اومدم دو تا فيش سفيد و قرمز ديگري را وصل كردم كه اونوقت صدا هم اومد .

اول از اينكه تو دفترچه نوشته بود اگه تلويزيون معمولي هست بايد سه تا فيش را وصل كنيد و كليد روي كابل component را روي tv بزاريد .
خوب چرا با اين كه تلويزيون من از معمولي هاست ولي اومدم مثل hdtv هر پنج تا فيش را زدم و حتي جالبترش اينجاست كه كليد كابل component همون روي tv بود!!!!!!اين چطور امكان داره ؟واقعا من پاك گيج شدم وحتي كيفيت تصويري هم خيلي بالا رفته .

من مطمعن هستم خيلي ها تلويزيونهاي معموليشون اين سه جاي فيش سبز ابي قرمز را دارن ولي بيخبرند .

با اينكه تلويزيون من hd نيست ولي اين پنج تا فيش را وصل كردم . لطفا هركي ميذونه و در اين كار متخصص تشريف دارن جواب بدن .

خيلي از sd-tv ها ورودي كامپوننت رو دارن كه بيشتر براي dvd استفاده ميشه ولي روي همون 480 كه فقط رنگ بهتر ميشه.
hd معنيش اين نيست كه اگه كامپوننت استفاده كني hd هستش تصويرت .
ولي من سوالت رو نميفهمم چي بوده؟:biggrin1: فقط يه تومار گفتي ولي سوال اصليت رو نگفتي؟!

Rockstar

کاربر سایت
Aug 10, 2006
405
نام
aryan
(EDTV (TV Enhanced definition

مال شما نه HDTV هست و نه SD-TV

این نوع تلوزیون ها گاهی با HDTV اشتباه گرفته میشوند.یک تلوزیون از این نوع قادر خواهد بود تصاویر را با رزولیشن 480p نمایش دهد.
(بازی رایانه ضمیمه ی 11 ص 77)
------------------------------------------
یه سوال:
من واسه 360تم کابل vga دارم و اگه تلوزیون hd سامسونگ r71 بگیریم میتونم با همین کایل vga نهایت کیفیت رو بگیرم دیگه؟

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
مال شما نه HDTV هست و نه SD-TV

این نوع تلوزیون ها گاهی با HDTV اشتباه گرفته میشوند.یک تلوزیون از این نوع قادر خواهد بود تصاویر را با رزولیشن 480p نمایش دهد.
(بازی رایانه ضمیمه ی 11 ص 77)
------------------------------------------
یه سوال:
من واسه 360تم کابل vga دارم و اگه تلوزیون hd سامسونگ r71 بگیریم میتونم با همین کایل vga نهایت کیفیت رو بگیرم دیگه؟

vga ميتونه بهت نهايت كيفيت رو بده.مارك كابلت چيه ارين جان؟

Mohammad

Aquatic Guru
Administrator
Sep 23, 2005
675
نام
محمد
امین جان دلبندم! نکنه تا الان فکر میکردی کابل VGA رو فقط برای این میسازن که یه تبدیل ماده بزنی سرش و وصلش کنی به مانیتور CRT ؟!
HDTV ها هرچند ورودی Component هم دارن برای گرفتن تصویر HD، ورودی VGA , DVI هم دارند که از نظر کیفیت بالاتر از component هستن.
و انواع جدیدتر ورودی HDMI هم دارن که از قبلی ها کامل تر هست. ( در مورد 360 فرقی نمیکنه که تلویزیون این ورودی رو داشته باشه چون 360 همچین خاصیتی نداره! )

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
( در مورد 360 فرقی نمیکنه که تلویزیون این ورودی رو داشته باشه چون 360 همچین خاصیتی نداره! )
البته این تیکه رو اشتباه کردی چون اگرچه بازی های 360 720p یا نهایتا 1080i هستند ولی در هر حالی مزیت کابل vga/dvi به component اینکه تلویزیون تصاویر رو به صورت دیجیتال پخش می کنه نه آنالوگ و بسته به اینکه tv از چه رزولوشن استانداردی به طور واقعی پشتبانی می کنه می شه ازش تصاویر با وضوح بهتری رو گرفت.

allworld

کاربر سایت
Jun 6, 2006
747
من آخه میگم يه چيزی ديدم که شما ها نديديد میگيد نه !!
الان با کلی گشتو گزار تو اینترنت فهميدم sony bravia سری s , v ,x داره...سريهای lcd s از
26 اينچ که 1.400 شروع میشه تا 40 اينچش که 2.600....اما اون چيزی که من ديدم تصويرش
فوقوا العاده بود سری v بوده....که 32 اينچش 2.700 بود...تصوير بود ايينه هلو....
سری x از v بالاتره...اون ديگه چه شود......قيمت سری x سونی هم 32 اينچش 3.660 مليون هست.....با وردی FULLHD

Catdog

کاربر سایت
Aug 18, 2006
211
نام
امیر
اقا اینارو تو کاتالوگ تلوزیون من نوشته:
(576p(625p
و منم رو 480p بازی میکنم.میخاستم بدونم این 625p دیگه چیه؟همون edtv هست؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر