تخمين درصد خرابی مدل فالکون بين بچه های سايت !!

ميزان خرابی و سالمی مدل فالکون

• دستگام فالکونه و تا الان مشکلی باهاش نداشتم.

رای‌ها: 125 83.3%
  • دستگام فالکونه ولی 3 چراغ شده.

رای‌ها: 25 16.7%

• مجموع رای دهنده‌ها
    150

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
آجر تبدیل میکنه یعنی چی ؟!!:confused:
منظور از آجر چه حالتیه ؟!!:eek:
راستش نمیخوام از اینترکولر دفاع کنم . ولی حداقل روی دستگاه من وقتی وصلش میکنم گرمایی که میشه با دست حس کرد زیرو روی دستگاه کمتر میشه !!!! منظورم گرمای روی قاب از دو طرفه . مخصوصا از زیر...
یعنی تاثیر منفی داره تا مثبت!

BaziStore

کاربر سایت
May 30, 2009
171
نام
Kourosh
آجر تبدیل میکنه یعنی چی ؟!!:confused:
منظور از آجر چه حالتیه ؟!!:eek:
راستش نمیخوام از اینترکولر دفاع کنم . ولی حداقل روی دستگاه من وقتی وصلش میکنم گرمایی که میشه با دست حس کرد زیرو روی دستگاه کمتر میشه !!!! منظورم گرمای روی قاب از دو طرفه . مخصوصا از زیر...
منظورم از تبدیل شدن به آجر اینه که کنسول رو سه چراغ میکنه بعد دیگه میتونید به جای دروازه آجری برای فوتبال از دروازه کنسولی استفاده کنید :biggrin1:.
ببین اینترکولر ساختمان درستی نداره اولا که سعی میکنه با بیرون کشیدن هوا کنسول رو خنک کنه که فایده نداره.ساختار کنسول مشکل داره و اگه توش کولر گازی هم بذاری وقتی یه جایی هوا نرسه به درد نمیخوره.
به نظر من از روش های کولینگ دستی استفاده کن.
اگر هم میترسی یه پیغام خصوصی بزن بهت بگم چیکار کنی ;)

BaziStore

کاربر سایت
May 30, 2009
171
نام
Kourosh
در ضمن من خودم الیت فالکون دارم.یک سالی هست که خریدمش.عین خر هم کار میکنه.فن هاش 12 ولت شده و shoroud mode روش انجام شده.
10-12 ساعت هم روشن بوده و مشکلی باهاش نداشتم.به نظر من کولینگ دستی اگه خوب انجام بشه خیلی تاثیر داره.

ameri_amir

کاربر سایت
Jul 22, 2009
115
نام
امیر
منظورم از تبدیل شدن به آجر اینه که کنسول رو سه چراغ میکنه بعد دیگه میتونید به جای دروازه آجری برای فوتبال از دروازه کنسولی استفاده کنید :biggrin1:.
ببین اینترکولر ساختمان درستی نداره اولا که سعی میکنه با بیرون کشیدن هوا کنسول رو خنک کنه که فایده نداره.ساختار کنسول مشکل داره و اگه توش کولر گازی هم بذاری وقتی یه جایی هوا نرسه به درد نمیخوره.
به نظر من از روش های کولینگ دستی استفاده کن.
اگر هم میترسی یه پیغام خصوصی بزن بهت بگم چیکار کنی ;)

ممنونم از اینکه کمک میکنی ...راستش من هرچی میخونم اینجا آخرش به این نتیجه میرسم که باید کنسولو باز کنم !!! نمیشه بدونه بازکردنش کولینگ کرد ؟!!:wallbash:
راستی این بدبختیا ماله 360 فقط ؟!!! یعنی پلی3 این کولینگ مولینگو نداره ؟!!!!:confused::frown:

BaziStore

کاربر سایت
May 30, 2009
171
نام
Kourosh
ممنونم از اینکه کمک میکنی ...راستش من هرچی میخونم اینجا آخرش به این نتیجه میرسم که باید کنسولو باز کنم !!! نمیشه بدونه بازکردنش کولینگ کرد ؟!!:wallbash:
راستی این بدبختیا ماله 360 فقط ؟!!! یعنی پلی3 این کولینگ مولینگو نداره ؟!!!!:confused::frown:
خواهش میکنم انجام وظیفست.
نه حتما باید باز کنی.اما اینکه شما نمیخوای باز کنی چند حالت داره:
1.میترسی
2.دوست نداری کنسول رو باز کنی
3.فکر میکنی اگر بازش کنی دیگه بستنش سخت میشه.
باید بگم هیچ کدوم از اینا نیست.همه کاراش راحته.اگر میترسی هم بیار پیش خودم واست کولینگش کنم.
نه PS3 کولینگ نمیخواد.
البته 360 رو کولینگ نکنی هم چیزی نمیشه اما عمرش به مراتب میاد پایینتر.همینطور روی پردازش هم اثر مستقیم میذاره.یعنی یهو وسط بازی فریز میکنه و.....
سوالی بود در خدمتم:love:

desprado

کاربر سایت
Sep 16, 2006
1,431
نام
محمد
من بیش از یک سال هست که arcade دارم و تا حالا هیچ مشکلی نداشته فقط
چند بار 3 چراغ داد (البته به خاطر نوسان برق :laughing: .. که خیلی طبیعیه و ایراد و مشکل نیست
واسه همه پیش میاد و خطرناک هم نیست)
در ضمن هیچ روش کولینگی روش انجام ندادم ولی اگه بخام انجام بدم فنش رو 12 ولت میکنم

آخرین ویرایش:

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
تاپیک خیلی جالبی شده و یجور تلنگری هست برای دوستانی که بدلیل اینکه مشکلی با کنسولشون ندارن سراغ مسائل فنی و طرز نگه داریش نمی رن و بعد که 3 چراغ شدن تازه میان و می فهمن مشکل از کجا بوده.
چون دشمن 360 اینه که مدام خاموش و روشن بشه نه اینکه شما زیاد روشن نگهش دارین.
این اشتباهه که فکر کنید دماش بعد فعالیت زیاد بالا می ره. این مشکل در 360 وجود نداره. چون دستگاه تا یه حد مشخصی پردازش داره و دماش نمی تونه بیش از یه اندازه بالا بره.
این حرف آقای goostaw خیلی جالب بود چون منم یه همچین چیزی توی ذهنم بود و با دیدن حرف ایشون به این مسئله کاملا اعتقاد پیدا کردم.چون اگه توجه کنید خیلی ها از کنسولشون استفاده زیادی نکردن و حتی یه مدت طولانی بی استفاده در کارتن بوده ولی دستگاهشون 3 چراغ داده.
بسیاری از این افراد (نه همشون) میتونه مشکلشون همین حرف آقای goostaw باشه که برای خنک کردن کنسولشون پس از بازی کردن با اون و گرم شدن کنسول سعی کردن که کنسولشون رو سریعا خنک کنن که همین موضوع باعث میشه که به پایه های پردازنده ها صدمه وارد بشه.
توصیه ای که میشه به دوستان کرد اینه که در حالی که کنسولتون رو به روش های کولینگ دستی مجهز کردین و قرار دادن کنسول در مکانی مناسب و اجرای بقیه دستورات ایمنی به مقدار لازم بازی دلخواهتون رو انجام بدین و بعد کنسول رو به مدتی که کاملا به صورت معمولی (نه با روشن نگه داشتن فن های اضافی پس از خاموش کردن کنسول!) خنک بشه خاموش نگه دارید و بعد دوباره مشغول بازی بشید که مدت زمان این کار بسته به فصل و تهویه هوای اتاقی که کنسول در اون قرار داره متفاوت هست.
اگه بشه به اسم تاپیک کنسول های با مادر برد جاسپر هم اضافه بشه خیلی خوب میشه چون دوست دارم بدونم کسی هست که مادر برد جاسپر رو هم سه چراغ کرده باشه.

hossein 2

کاربر سایت
Sep 14, 2008
529
نام
حسین
خب من دستگاه رو آخرای مرداد پارسال خریدم تا حالا هم ایرادی نداشته
فقط نمیدونم چرا این قدر صدا میکنه :confused:

ameri_amir

کاربر سایت
Jul 22, 2009
115
نام
امیر
من بیش از یک سال هست که arcade دارم و تا حالا هیچ مشکلی نداشته فقط
چند بار 3 چراغ داد (البته به خاطر نوسان برق :laughing: .. که خیلی طبیعیه و ایراد و مشکل نیست
واسه همه پیش میاد و خطرناک هم نیست)
در ضمن هیچ روش کولینگی روش انجام ندادم ولی اگه بخام انجام بدم فنش رو 12 ولت میکنم

دوستان من مدت زیادی نیست که 360 دارم ...ولی خیلی وقت در مورد این مسائل و تحقیق کولینگهای مختلف و سه چراغ شدن گذاشتم .:book:.. روی همین سایتها و مشورت با دوستانی که بیشتر تجربه داشتن :thinking:
آخرش به این نتیجه رسیدم که نگهداری 360 فالکون وجاسپر توی محیط مناسب و نسبتا خنک با گردش هوا برای سالم موندنش کافیه !!! البته تایم مناسب و محدود هم مهمه :study:رعایت مسائل دیگه نگهداری هم که دوستان اشاره کردن مهمه ... و کولینگهای دستی رو میشه بی خیال شد !
در آخر اگر کسی با این نظر موافقه اعلام کنه :ok:

آخرین ویرایش:

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
دوستان من مدت زیادی نیست که 360 دارم ...ولی خیلی وقت در مورد این مسائل و تحقیق کولینگهای مختلف و سه چراغ شدن گذاشتم ... روی همین سایتها و مشورت با دوستانی که بیشتر تجربه داشتن
آخرش به این نتیجه رسیدم که نگهداری 360 فالکون وجاسپر توی محیط مناسب و نسبتا خنک با گردش هوا برای سالم موندنش کافیه !!! البته تایم مناسب و محدود هم مهمه رعایت مسائل دیگه نگهداری هم که دوستان اشاره کردن مهمه ... و کولینگهای دستی رو میشه بی خیال شد !
در آخر اگر کسی با این نظر موافقه اعلام کنه
دوست عزیز کولینگ های دستی عمر دستگاه رو بیشتر می کنه و این موضوع انکاناپذیره.کسی که از روش های کولینگ دستی استفاده می کنه می تونه مدت بیشتری از کنسولش استفاده کنه و یه جورایی عمر بیشتر کنسولش رو تضمین می کنه.
این موردی که شما می گید یکی از نکات ایمنی هست و برای افرادی که می خوان از کنسولشون به نسبت زیاد استفاده کنن کافی نیست.

zEx_992001

کاربر سایت
Jun 29, 2008
36
نام
Amir
سلام من 1 ماهی هست که آرکید گرفتم و تا به حال مشکلی نداشته فقط وقتی بازی میکنم یک پنکه با دور کم روشن میکنم که خیلی تاثیر داره چون بدنه کنسول اصلا گرم نمیکنه حلا به نظر شما کولینگ دستی لازمه یا نه...
راستی دوستی جاسپر سه چراغ کرد ولی به گفته خودش از نوسان برق بوده و فعلا درست مرسی

FC Barcelona

کاربر سایت
Nov 3, 2008
929
نام
مصطفی
من یه الایت فالکون داشتم روزی 2 ساعت تا 4 ساعت بازی میکردم بعد از یک سال عمرش تموم شد! ( البته کولینگ روش انجام نداده بودم )

( حتما توصیه میکنم کولینگ ها دستی را انجام دهید ) ( چه جاسپر و چه فالکون )

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر